close
تبلیغات در اینترنت
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - مطالب ارسال شده توسط admin
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید
سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-گوهران سهم زیر خاکی بازار سرمایه


-گوهران سهم چراغ خاموش ولی زمانی روشن شد که اکثریت جماعت بورسی خواب بودند


-تایرا در حال باز گشایی وجماعت بی توجه چند روزی شاید استراحت ولی در میان مدت صعود خواهد کردامروز 98/09/17


-

در کمیسیون اقتصادی هیات دولت تصویب شد :

قدم جدید دولت برای افزایش سرمایه شرکت ها از تجدید ارزیابی دارایی ها

با تصویب کمیسیون اقتصادی هیات دولت و اصلاح ماده۱۰ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم،قدم جدیدی برای افزایش سرمایه شرکتها از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها برداشته شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دفتر هیات دولت اعلام کرد : در جلسه فرعی کمیسیون اقتصاد هئیت دولت پیشنهاد اصلاح ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۹۴ با موضوع افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به تصویب رسید.

به گزارش بورس پرس، این رویداد قدم جدیدی برای شرکت های متقاضی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها بوده و انتظار می رود با تصویب نهایی توسط هیات دولت طی ماه جاری یا ماه آینده ، تکلیف این موضوع مهم روشن و قطعی شود.

طبق ماده یک آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم (مصوب هیات وزیران) افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها با رعایت استانداردهای حسابداری، مشمول مالیات بر درآمد نبوده و شرکت‌ها می‌توانند نسبت به شناسایی مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ ها در ترازنامه به عنوان بخشی از حقوق صاحبان سهام اقدام کنند.

اما تا پیش از این طبق ماده ۱۰، افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی، پوشش زیان از این محل و انتقال به حساب سود و زیان یا اندوخته یا توزیع به هر شکل بین صاحبان سرمایه به منزله عدم رعایت استانداردهای حسابداری و همچنین تحقق در آن سال بوده و مشمول مالیات بر درآمد بود.

در سال جاری هم با ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی، افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها برای همه شرکت‌ها مجاز بوده و به استناد ماده ۱۴ مقرر شد از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت ها و کارآمد سازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی ها موضوع حکم مقرر در تبصره یک ماده ۱۴۹ قانون مالیات های مستقیم، افزایش سرمایه از این محل مجاز باشد. مشروط بر اینکه ظرف مدت یک سال پس از تجدید ارزیابی به حساب سرمایه افزوده شود. این امر فقط یکبار در هر پنج سال امکان پذیر خواهد بود.

اما با توجه به مغایرت در متن ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی و حمایت از کالای ایرانی و ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۱۴۹ اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم در خصوص معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، مقرر شده بود متن آیین‌نامه اجرایی مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرد که این اتفاق رخ داد.

به این ترتیب، انتظار می رود این اصلاحیه جدید و مهم برای بورس طی روزهای آینده به سازمان بورس و شرکت ها و ... ابلاغ شود .

انتهای پیام


-چند روزی است سرما خوردگی توام با جان درد ما را رها نمی کند به تحرکات بورسی ما هم تاثیر گذاشته است
-
طبق پیشنهاد دولت در تبصره‌‌های لایحه بودجه :

قیمت حامل های انرژی و بهای آب، برق و گاز در سال آینده تغییر نمی کند

طبق پیشنهاد دولت در تبصره‌‌های لایحه بودجه سال آینده ، قیمت حامل های انرژی و بهای آب، برق و گاز نیز تغییر نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، در حالی امروز روحانی لایحه بودجه 484 هزار میلیارد تومانی سال آینده را به مجلس تقدیم می کند که  بر اساس پیشنهاد دولت در تبصره‌‌های بودجه ، هیچ کدام از حامل های انرژی تغییر نمی‌کند. تاکنون قیمت گازوییل تغییر نکرده و با این پیشنهاد دولت قیمت آب، برق و گاز نیز تغییر نخواهد کرد.

همچنین بودجه عمرانی دولت ، 70هزار میلیارد تومان خواهد بود و 47 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت درآمد کسب خواهد شد.

مصارف بودجه در دو بخش بر اساس سیاست ها تهیه شده است. در هزینه های جاری برای جبران قدرت خرید مردم، 15 درصد حقوق ها افزایش یافته ، 6 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر شده و 2 هزار میلیارد تومان برای طرح رتبه بندی کردن فرهنگیان پیش بینی شده است، یارانه نقدی به مثابه قبل پرداخت می شود و 31 هزار میلیارد تومان یارانه حمایت معیشتی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام


-اصلاح قیمت پاسا میتواند شروع خرید تستی باشد این سهم را در محدوده زیر 7500ریال کشف روند کردیم امروز 98/09/17
-تایرا صف خرید سنگین گذشت زمان بازی را به نفع ما سهامدارانش رقم خواهد زد...زنده باد تایرا
-شاخص کل 331946 واحد تا این لحظه فعلا موقتا از مقاومت 330هزار واحد عبور کرد
-
امروز رخ داد :

رکورد جدید شاخص بعد از دو ماه انتظار و پیش بینی + ورود به کانال ۳۳۱ هزار تایی

امروز پیش بینی و انتظار تحلیل گران از ثبت رکورد جدید شاخص بورس محقق شد و دماسنج بازار بعد از دو ماه ، قادر به عبور از خط مقاومت ۳۳۰ هزار تایی و ورود به کانال تازه ۳۳۱ هزار تایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز انتظار فعالان بازار برای عبور شاخص کل از خط مقاومت 329 هزار تایی به پایان رسید و این متغیر مهم بعد از چند ماه سیر نزولی و سپس بازپس گیری کانال های از دست رفته ، قادر به ثبت رکورد جدیدی شد .

براساس این گزارش، دو ماه پیش و 13 و 21 مهر بود که شاخص بورس برای لحظاتی در اعداد بیش از 330 و 329 هزار واحدی ثبت شد اما نتوانست این رکوردها را حفظ  کند و به دلایل مختلفی از جمله لزوم اصلاح و استراحت ، عرضه های سنگین حقوقی ها ، رفتارهای هیجانی سرمایه گذاران مخصوصا" سهم اولی ها ، جنگ تجاری آمریکا و چین و نوسان قیمت های جهانی محصولات ، مسائل سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی و... تا 299 هزار و 700 واحد ( 29 مهر ) هم سقوط کرد.

اما با توجه به اثر عواملی چون رشد روزهای اخیر قیمت دلار ، مشخص شدن برخی از متغیرهای بودجه سال آینده ، رکورد بازار های رقیب ، انتشار گزارش های عملکرد میان دوره ایی و تولید و فروش مثبت اکثر شرکت ها ، ارزنده بودن اغلب سهام ، در پیش بودن انتخابات مجلس در اسفند و همچنین ریاست جمهوری آمریکا ، تحلیل های تکنیکال مثبت شرکت ها و... زمینه رشد قیمت ها و شاخص فراهم شد تا بعد از گذشت دو ماه ، رکورد جدیدی ثبت شود .

به این ترتیب ، در حالی دیروز دماسنج بازار سهام از نیمه کانال 27 هزار تایی هم عبور کرده بود که امروز با اضافه کردن بیش از 3600 واحد ، وارد کانال جدید و ثبت رکورد تازه ایی شد تا تحلیل گران به فتح قله بالاتر و حتی تا 360 و 400 هزار واحدی امیدوار تر باشند.

این رویداد با اثر مثبت 378 تا 165 واحدی بانک ملت ، فولاد مبارکه ، گل گهر، ملی مس، چادرملو و فولاد خوزستان رخ داده و انتظار می رود در ادامه بازار امروز بیشتر شود و طی روزهای آینده در صورت نبود اخبار منفی ادامه یابد.

انتهای پیام


-صف های خرید برترین تقاضا می تواند شاخص کل را تا 5000واحد دیگر رشد بدهد امروز تقریبا عرضه ای در کار نیست وصفهای خرید فردا با عرضه هایی همراه خواهد شد
-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت صنعتي سپنتا - نماد: فپنتا

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 54,172,800,000 ریال به مبلغ 219,200,688,000 ریال از محل سود انباشته به منظور تعديل ريسک کاهش حد اعتباري از جانب بانک ها و رعايت الزامات حداقل سرمايه شرکت هاي سهامي عام که در تاریخ 1398/08/25 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

-شیران منتظر باز گشایی سهم باشید امروز 98/09/17 فقط درصورت ورود تستی 100 هزار تومان
-پایان ساعات کاری بورس ارزش معاملات 2200 میلیارد تومان قطعی است
-ارزش معاملات بورس 2300 میلیارد تومان را ثبت کرد معمولا ده دقیقه اخر حجم معاملات بالا میرود
-تا فردا خدا نگهدار
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-پاسای 7400ریالی مااز مقاومت 9000ریال عبور کرده است ومعلوم نیست بشود یا نشود ولی هدف حرکت بسوی10000ریال است


-تایرای ما قیمت باز گشایی اش 7006 ریال است کس نخواهد فروخت در این قیمت ای جوان جویای ثروت بی کران


-صف خرید سنگین در حق تقدم شپترو ما تا این لحظه
-شاملا 35000ریالی ما الان 43125ریال کشف یک روندزیبا این سهم در شش ماه گذشته چند بار توسط ما کشف روند شده است
-اه خدای من سخزرالان 7170ریال قیمت سهم جایزه در حال دوبله شدن است
-باریکلا فملی در تو محدوده 6000ریال معامله میشه
-فخوز دوباره رفت بالای 9100ریال تا این لحظه
-
موضوع: صدور مجوز افزایش سرمایه 
تاریخ: 1398/09/16
کد: DPM-IOP-98A-078
در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بيمه سامان  (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.
سرمایه فعلی:   1,500,000,000,000   ریال
تعداد سهام قابل انتشار:   250,600,000 سهم
ارزش اسمی هر سهم:   1,000  ریال
مبلغ افزایش سرمایه: 250,600,000,000  ریال
منبع تأمین افزایش سرمایه:

  • 0  ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی،
  • 170,600,000,000  ریال از محل سود انباشته،
  • 80,000,000,000  ریال از محل سایر اندوخته‌ها،
موضوع افزایش سرمایه: اصلاح ساختار مالي

-دو بازگشایی جنجالی هیجانی تنش افرین گوهران-تایرا
- گوهران معمای پیچیده سهمی که در محدوده 2400ریال کشف روند کردیم
-گوهران 49/88درصد مثبت خورد البته لازم است ناظر معاملات قطعیت معاملات را تایید کند
-اما نان روغنی سرشار از خاصیت های غذایی در تایرا است داریم اندر سبد بسیار زمانی که ته چاه بوده پیدایش کرده ایم
-ناظر گل عزیز از گوهران خلاص شد رفت سراغ بازگشایی تایرا واینک اغاز نبردی خشن بین خریداران وفروشندگان
-معاملات گوهران در حال ابطال برای دومین بار خوب توصیه میشود بجای این همه بازگشایی وابطال همان بهتر دستوری در صفر تابلو بازگشایی شود....فرقی هم نمیکند سهم در ده جلسه شروع به رشد می کند
- کل معاملات گوهران برای بار دوم ابطال گردید
-گوهران مجاز شد در 5 مثبت ولی تا این لحظه 112میلیون صف خرید ناظر جان همان روز اول همین کار را میکردی
-معاملات تایرا هم در حال ابطال
-

یارانه نقدی آذر یک هفته زودتر از موعد پرداخت می شود

سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: یارانه نقدی آذر ساعت ۲۴ چهارشنبه هفته جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هدفمندسازی یارانه ها با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صد و ششمین مرحله یارانه نقدی مربوط به آذر سال جاری به ازای هر نفر 45‌ هزار و 500 تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی ساعت 24 روز چهارشنبه 20 آذر به حساب سرپرستان خانوارها واریز می‌شود و قابل برداشت خواهد بود. 

بنابراین گزارش، یارانه نقدی 26 هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شد که از قرار معلوم برای ماه آذر نسبت به موعد یک هفته زودتر واریز می شود.

انتهای پیام


-ارزش معاملات بورس امروز از مرز 2000میلیاردتومان عبور خواهد کرد
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-1000سهم شپترو تستی خریدیم الان 568حق تقدم داریم روند را درست کشف کردیم ولی....از اول میل به ورود خرید سنگین نداشتیم الان 154 میلیون حق تقدمش صف خرید دارد....وقتی میگوییم خرید تستی دقیقا تشخیص هدف است


-موشکافی دقیق هر سهمی قطعا یک پیروزی بدنبال دارد


-نماد شپترو تا این لحظه 29 میلیون صف خرید


-پاسا7400ریال را دوباره مرا ارزوست الان 8840ریال


-وبیمه 5400ریال دوباره مرا ارزوست الان 6670ریال بقول اذری ها ترک هاوبیمه سنه قوربا نام
-خبهمن امروز 2400 ریال را لمس کرد کشسف روند توسط منا در محدوده 1100ریال با گفتن این جمله خبهمن ذوبی دیگر خواهد بود
-نظر سنجی سایت را تست کردیم احتمالااز هفته اینده نظر سنجی های پرسشی اغاز خواهیم کرد البته در کانال سهم دیگری ودرسایت نیز سهمی خاص را پرس جو خواهیم کرد
-هرگاه مجوز افزایش سرمایه کبافق امد وهرگاه تاریخ مجمع افزایش مشخص شد فرض به مقدار بسیار کم هم که شده جهت کسب تجربه مقداری خرید کنیدامروز 98/09/13
-یک سوم نقدینگی بلند مدت یک سوم میان مدت وکوتاه مدت یک سوم نقد باشید تا جریان پرتفو شما دچار از هم پاشیدگی نشود
-شاملا در محدوده 35000ریال کشف روند شدتوسط ما الان 41425ریال صف خرید
-
بنابر اعلام مدیرعامل:

ایران خودرو دیزل نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری را آغاز کرد

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل از آغاز عملیات نوسازی اتوبوس‌های شهری تهران و برخی از شهرها و آمادگی نوسازی محصولات با اتوبوس‌های گازسوز و دیزلی تولید داخل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی یونسیان از آمادگی کامل این شرکت برای بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری خبر داد و گفت: عملیات بازسازی اتوبوس‌های شهری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و برخی از شهرها آغاز شده و این اقدام می‌تواند برای تمامی ناوگان اتوبوس شهرها به اجرا در‌آید.

وی افزود: در فرآیند بازسازی اتوبوس‌های مستعمل شهری، قطعات و اجزای اتوبوس از جمله شاسی، بدنه، موتور و گیربکس بطور کامل و دقیق بررسی شده و در صورت نیاز فرآیندهای بازسازی آن به اجرا درمی‌آید و درخصوص قطعات نیز در صورت نیاز بطور کامل تعویض می‌شوند. 

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر برنامه‌ریزی برای بازسازی اتوبوس‌های فرسوده با توجه به نیاز روزافزون در بخش ناوگان اتوبوسرانی شهری، آمادگی نوسازی محصولات با اتوبوس‌های گازسوز و دیزلی تولید داخل را نیز داریم. 

یونسیان تاکید کرد: اگر سیاست‌گذاری‌های کلان در راستای اقتصاد مقاومتی و در استفاده از توان شرکت‌های داخلی برای تامین محصولات مورد‌نیاز سازمان‌ها به‌ درستی به اجرا درآید، ایران‌خودرو دیزل به‌عنوان اصلی‌ترین منبع داخلی تامین نیاز، ظرفیت و توان تامین نیاز صنایع و سازمان‌های داخلی را به‌موقع و با بالاترین کیفیت دارد.

انتهای پیام


-کل بورس خواب بود گوهران را در محدوده 2450ریال کشف روند کردیم قبل از افزایش سرمایهالان در پرتفومن است باز گشایی اگر معاملات باطل نشود 33 درصد رشد خود من اصلا تبلیغ نکردم تا پله بعدی را بخرم ولی میبینید نشد پس همان خرید قبل از افزایش سرمایه منطقی تر است البته در تعدادی از نمادها مثل گوهران درج مطلب امروز 98/09/13
-وقتی تو خوابی من بیدارم پاسا 9030ریال..... یدالله فوق ایدیهم
-ارامش من به این خاطر است عمدا وتعمدا کانال تلگرام پر بازدید نساختم چون به پلن معاملاتی ام ایمان دارم در پلن معاملاتی موتور جستجوگر من اماتور تعریفی ندارد خرید هیجانی معنا ندارد خرید گروهی معنا ندارد
-طوفانی در راه است  به نام تایرا......کشف روند کرده ایم قبل از افزایش سرمایه ما به هر افزایش سرمایه ای شیرجه نمی زنیم اگر بزنیم درست میزنیم ودر بسیاری از افزایش سرمایه ها بنا بر ملاحظاتی فنی شرکت نمی کنیم
-طوفانی در راه است  به نام تایرا......
-

شرکت هزار میلیاردی و آماده عرضه اولیه ۵ درصدی اطلاعات تکمیلی داد

جدیدترین شرکت درج شده و آماده عرضه اولیه ۵ درصدی در فرابورس با انتشار صورتهای مالی حسابرسی شده ۶ ماهه، اقدام به تکمیل اطلاعات کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه توسعه مالی مهر آیندگان که به تازگی به عنوان صد و بیست و دومین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شده و در صف عرضه ۵ درصدی سهام ایستاده با انتشار صورت های مالی حسابرسی شده 6 ماهه، اقدام به تکمیل اطلاعات کرد.

بر این اساس، "ومهان" در دوره 6 ماهه به ازای هر سهم 549 ریال سود محقق کرده که نسبت به گزارش حسابرسی نشده تغییری نداشته است. این شرکت هزار میلیارد تومانی در عملکرد واقعی 6 ماهه 549.4 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.

طبق بررسی های بورس پرس، گروه توسعه مالی مهر آیندگان 22 اسفند سال 74 اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری برای مدت نامحدود به ثبت رسیده است. با توجه به استراتژی سرمایه گذاری اهداف در خصوص تخصصی‌تر کردن مدیریت دارایی ها، تقویت حوزه های جدید فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف به ویژه شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران، مدیریت سرمایه گذاری های بورسی در قالب یک شرکت مستقل مد نظر قرار گرفت. در این راستا 100 درصد سهام سرمایه‌گذاری آینده نگر مهر سال 91 تحصیل و با تغییر نام به گروه توسعه مالی مهر آیندگان، زمینه برای انجام فعالیت‌های تخصصی در بازار سرمایه فراهم شد.

همچنین در ترکیب هیات مدیره این شرکت که دارای 27 نیروی انسانی است، امیر حمزه مالمیر به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری اهداف به عنوان رئیس هیات مدیره حضور دارد . وی از مدیران معروف و سابق سازمان بورس بوده از اواخر دهه 70 وارد بازار سرمایه و سپس سازمان بورس قدیم شد و مدت ها کارشناس نظارت بر ناشران و سپس مدیر نظارت برناشران سازمان بورس بود.


-سخزر 5500ریال حمایت مقاومت اول 7000ریال اعجوبه بورس ما شش ماه است جایزه این سهم را داریم سهمی با نزول وصعودهای زیبا در حد 30 درصد برو بالا بیا پایین
-گوهران 2450 ریالی کجایی چرا دوباره بازگشایی نمیشوی؟؟؟
-ارزش معاملات روزانه در حال نزدیک شدن به مرز 1500میلیارد تومان
-گوهران ممکن است معاملات تایید بشود یا نشود بازی به شنبه موکل می گردد
-

وعده وزیر اقتصاد به عرضه بلوک 17.3 درصدی بیمه بورسی تا پایان سال

وزیر اقتصاد وعده داد باقی مانده سهام دولت در بیمه البرز و شامل بلوک 17.3 درصدی تا پایان سال عرضه شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از اقتصاد آنلاین، فرهاد دژپسند در همایش بیمه و توسعه گفت: با توجه به اینکه ایران اقتصادی در حال توسعه دارد نیاز حمایت از صنعت بیمه توسط قوای مختلف به شدت احساس می‌شود. اکنون ۵۰۰ میلیارد دلار در ایران تحت پوشش صنعت بیمه قرار دارد که نشان می‌دهد این صنعت توانسته گام‌های موثری در جهت پیشرفت بردارد.

وی افزود: شرایط توسعه‌ای ایران باعث شده همیشه حکو‌مت‌ها از صنعت بیمه حمایت کنند اما چون منابع دولت محدود است صنعت بیمه می‌تواند با جمع‌آوری منابع خرد آحاد مردم آن‌ها را به سمت انباره‌هایی گسیل دهد تا این منابع به تسهیل توسعه کمک کند.

این مقام مسئول در خصوص صندوق بیمه حوادث گفت: متاسفانه فرایند ایجاد صندوق بیمه حوادث طی سال‌های گذشته بسیار طولانی شده اما از سال ۹۲ اقدامات برای ایجاد این صندوق جدی‌تر شد. با توجه به اینکه ایران در کمربند حوادث قرار دارد خانواده‌ها، کسب‌کارها و حتی دولت با بروز هر حادثه‌ای بسیار نگران می‌شوند ولی سیل سال ۹۸ نشان داد کسانی که از بیمه برخوردار بودند بدون دغدغه این بحران را رد کردند.

دژپسند ادامه داد: خوشبختانه ضریب نفوذ در ایران در سال‌های گذشته پیشرفت خوبی داشته اما همچنان با عدد هدفگذاری شده یعنی ضریب نفوذ ۷ فاصله زیادی دارد اما این راهی است که باید طی شود و شرکت‌های بیمه خصوصی باید همکاری لازم را برای رسیدن به این هدف به انجام رسانند.

وی با بیان اینکه امروز در صنعت بیمه تنها یک شرکت دولتی وجود دارد، گفت: تلاش می‌کنیم ۲۰ درصد از سهام بیمه البرز را تا پایان سال واگذار کنیم. صنعت بیمه این ظرفیت را دارد که بطور کامل به بخش خصوصی واگذار شود و بیمه بلوغ یافته در کشوری مثل ایران می‌تواند نقس بسیار مهمی در مقابله با تحریم ایفا کند.

انتهای پیام


-بازار بسته ارزش معاملات 1625 میلیارد تومان
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-پاسا الان 8588ریال در محدوده 7400ریال کشف روند شد دوباره منتظر نزول هستیم مورخه 98/09/12


-اصلاح قیمت باطزار تا این لحظه طبیعی است یک روند صعودی قطعا اصلاح قیمت جزیی خواهد داشت


-شاید فولای بتواند به مقاومت 10000ریال برسد نمیدانم ولی چند سال پیش این سهم سابقه خوبی از افزایش سرمایه را به نمایش گذاشت


-کشف روند پاسا در محدوده 7400ریال یک نگاه ذره بینی دقیق بود جان من بیا پایین


-خریخت هنوز صف خرید در محدوده 1680ریال فقط تستی خریداری شده بود تشخیص دقیق بود ولی جرات ورود پیدا نکردیم
-پاسا 8789 ریال صبح 8160ریال هم معامله شد ولی..... خدا رحمت کند ولی دایی را مرد خوبی بود
-گروه بانک در حال اصلاح قیمت هروقت به این گروه نگاه می کنم روحیه ام خراب میشود
-
اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت ويتانا - نماد: غويتا

موضوع:  اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسي هوشيار مميز ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ 1398/09/02 هیئت مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 600,000,000,000 ریال به مبلغ 1,445,252,000,000 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختارمالي ارائه می گردد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

-دوتا سهم است الان ناظر باز نمی کند چقدر من این ناظر را دوست دارم ....زمانی تایرا وگوهران را شکار کردیم.....هر دوسهم ته چاه بودند درست عین پاسا مثل وبیمه 550تومانی 570 تومانی.....ناظر منتظر است در بازار نزولی گوهران-تایرا بازگشایی شود....نمی فروشیم زنده باد ناظر مجری  دقیق قانون امروز 98/09/12
-کشف روند حرفه ای گوهران -تایرا هفته های قبل در قیمتهای  پایین توسط ما
-شاخص منفی سر صبح ارام ارام در حال محو شدن وتا این لحظه بازار بسمت مثبت شدن گام برمیدارد
-
رییس سازمان مالیاتی:

سود سپرده های بانکی مشمول اخذ مالیات بر ارزش افزوده نیست

رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: سود دریافتی سپرده های اشخاص نزد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیدعلی پارسا نظر به سوالات مکرر ادارات کل امور مالیاتی در خصوص شمول یا عدم شمول مالیات و عوارض ارزش افزوده نسبت به سود دریافتی سپرده های اشخاص نزد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اعلام کرد: از آنجایی که به موجب ماده یک قانون مالیات بر ارزش افزوده، عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران مشمول مالیات بر ارزش افزوده است، سود دریافتی سپرده های اشخاص از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اعم از دارای مجوز یا فاقد مجوز از بانک مرکزی از مصادیق ارائه خدمت تلقی نمی‌شود و مشمول مالیات و عوارض نخواهد بود.


-ارزش معاملات روزانه بورس تا این لحظه1054میلیارد تومان ممکن است تا اخر وقت به 1300میلیارد تومان برسد
- زیر پوست بازار یک اصلاح قیمت هرچند محدود داریم در اینده
-صف خرید سنگین در نماد وایران تقاضا جدی ومحکم وصف خرید پایدار است تا این لحظه
-بازی های نوسانی معمولا با سودهای گنجشکی کوتاه مدت همراه است ولی بازی های التر ناتیو دار سناریو دار سود های مکفی خوبی دارد
-

آخرین وضعیت شرکت اخراجی و رکورددار کمترین حضور در تابلو اعلام شد

سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران بازارهای خارج از بورس فرابورس آخرین وضعیت نماد رکورددار کمترین حضور در تابلو معاملات را را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، زهرا زارع درباره آخرین وضعیت نماد شرکت مواد ویژه لیا گفت: حسابرس شرکت با توجه به پیگیری‌های صورت ‌گرفته اعلام کرد اسناد و مدارک جدیدی از "شلیا" به دست رسیده که لازم است آنها را بررسی کند.

وی افزود: از این رو حسابرس فعلا اظهار نظر را ارائه نکرده اما اعلام کرده تا پایان هفته جاری اظهار نظر را نهایی خواهد کرد.

بنابراین گزارش، شرکت مواد ویژه لیا دو سال پیش طی 44 روز کاری با رشد قیمت 282 درصدی (از 414 به 1585 تومان ) حرف و حدیث هایی را منجر و با تشکیل سه پرونده تخلفاتی در سازمان بورس خبرساز شده بود (در حوزه های تخلفات بازار و تخلفات حوزه اطلاع رسانی و صلاحیت مدیران ) با دریافت کارت قرمز از فهرست شرکت های حاضر در بازار دوم معاملات فرابورس اخراج شد.

"شلیا" که از 5 دی با تعلیق نماد روبرو شده بود 16 شهریور 94 با کشف قیمت 136 تومانی وارد بازار سهام شده بود اما بعد از حدود 29 ماه به دلیل عدم اظهار نظر حسابرس درباره صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت با لغو پذیرش روبرو شد.

این شرکت 8 میلیارد تومانی که در تحقق برنامه افزایش سرمایه 500 درصدی هم ناکام ماند، رکورد کمترین حضور در بازار سهام را از آن خود کرد .

انتهای پیام


-ارزش معاملات روزانه بورس تا این لحظه 1187هزار میلیارد تومان تا اخر وقت یحتمل از محدوده 1300 میلیارد تومان عبور خواهد کرد فرا بورس تا این لحظه 795 میلیارد تومان معاملات روزانه را رقم زده است

-شپترو فقط تستی وارد شده بودیم  حق تقدمش صف خرید سنگین تشکیل داده تا این لحظه

ارزش ورود های تستی به این علت بالاست شما در کشف روندها متوجه نکات ریز فنی میشوید


-ارزش معاملات تقریبا به 1300میلیارد تومان رسید ممکن است تا ساعت 12/30 به مرز 1500میلیارد تومان نزدیک بشود......زمانی بود ما در بازار 75میلیارد تومانی خرید وفروش میکردیم اصلا قابل مقایسه نیست
-یک مطلب فنی پلن معاملاتی ما کمپلت سمت سهام رند دهها میلیاردی نمیرود موتور جستجو گر ذهنی ما این قسمت ماجرا را تعطیل کرده است.....
-سرعت وکنترل ارز ش معاملات روزانه نیاز به تست نیم ساعت به نیم ساعت دارد
-بازار بسته ارزش معاملات بورسروزانه 1538 میلیارد تومان.......پیش بینی ما دقیق بود
-تا فردا خدا نگه دار هیچکس استادبازار سرمایه نیست..... همه فعال بورس هستیم از حقوقی گرفته تا حقیقی از کارگزار گرفته تا صندوق های بورسی.....در بورس جمع بندی فنی پازل ها پلن ها موتور های جستجوگر جواب میدهند
-بعضی مواقع غلط تایپ املایی دارم ادم بی سوادی نیستم بگذارید به حساب سرعت تایپ
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-پاسا امروز 8500ریال را لمس کرد از محدوده 7400ریال کشف روند کردیم 1100ریال رشد سرعتی را تجربه کرده تا این لحظه


-وبیمه الان 6580 ریال اخرین کشف روند توسط ما 5465ریال......1115ریال رشد سرعتی را تجربه کرده است تا این لحظه


-وبیمه الان 6620 ریال ......


-خبهمن الان 2349ریال کشف روند بلند مدت توسط ما در محدوده 1100ریال


-پکویر-پسهند صف خرید.....پسهند تا این لحظه مجاز متوقف است
-حجم دست به دست شدن سهام بالااست یک طرف شناسایی سود ویک طرف خریدار از بازار جامانده
-شاخص کل اندکی با 323 هزار واحد فاصله دارد موقتا از مقاومت 322هزار واحد عبور کرده است
-گروه بانک تا این لحظه منفی ......صورتهای مالی بانکی ها واضح وشفاف نیست
- دقیقا متن سبز وزرد در بازار در حال اجرا هست پر حرفی من بیهوده است باید نظارت کرد
-
رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نوبخت، درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: مجلس در سال جاری برای این موضوع ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرد که دولت از اختیاری که برای افزایش سقف مربوط به این کمک‌ها بود، استفاده و اعتبار مربوط به آن را به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تصمیم داریم برای سال ۹۹ نیز، ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای همسان سازی حقوق در نظر گیریم.

-فولای درسته الان صف خرید است زیر نظر داشته باشید طولانی شدن افزایش سرمایه احتمال اصلاح قیمت را بیشتر می کند یحتمل اصلاح قیمت خواهد داشت ولی زیر نظر باشد....98/09/11


-خریخت بیش از 43 میلیون صف خرید تا این لحظه.......
-دوکلمه راحت اگر از بازار جامانده ای صبر کن  یحتمل اصلاح قیمتی در پیش است
- از شروع 5 مثبت صبح بازار اکثریت درحال شناسایی سود هستند در چنین وضعیتی یعنی سکوت ونجنگیدن با روند
-
معاون بازار شرکت فرابورس به بورس پرس اعلام کرد:

شرکت های آماده عرضه اولیه در فرابورس و گشایش نماد شرکت خاص

معاون بازار شرکت فرابورس با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت پذیرش ، درج و شرکت های آماده عرضه اولیه در این بورس از گشایش نماد شرکت خاص بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، افسانه اروجی درخصوص شرکت های آماده عرضه اولیه در فرابورس به بورس پرس گفت: طی هفته جاری جلسه هماهنگی با مدیران و سهامداران شرکت ذوب روی اصفهان (شرکت باما ) که با احراز شرایط پذیرش از 13 آبان در بازار دوم این بورس درج شده و در صف عرضه اولیه 10 درصدی ایستاده، برگزار و پیش بینی می شود فرایند واگذاری این سهام تا اواخر آذر ماه انجام شود.

وی افزود: شرکت شیمیایی صدف عسلویه نیز که از زیرمجموعه های گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان بشمار می رود و جهت تولید لاستیک مصنوعی و چشم انداز تامین خوراک برای بازار داخلی و جهانی تاسیس شده، پس از اعمال برنامه افزایش سرمایه و طی مراحل قانونی پذیرش و درج، عرضه اولیه خواهد شد.

اروجی گفت: همچنین نماد شرکت سپرده گذاری مرکزی که 23 مرداد از تابلو الف بازارپایه به بازار دوم معاملات منتقل و درج شد، گشایش می یابد.

بنابراین گزارش، شرکت سپرده گذاری مرکزی به دلیل مسئولیت ثبت همه اسناد و اوراق بهادار قابل معامله و ارتباط تنگاتنگ با بورس ها، یکی از مهمترین و خاص ترین شرکت ها و از ارکان اصلی بازار سرمایه ایران بشمار می رود.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-سلام پاسا گل 7400ریالی که الان در محدو.ده 8040ریال معامله میشوی گلی در سبد من


-سلام وبیمه 5400ریالی که الان در محدوده 6220ریال معامله میشوی گلی در سبد من


-سلام سهم جایزه کاسپین 16000ریالی که الان در محدوده 21100ریال معامله میشوی گلی در سبد من


-سلام سهم جایزه ختراک میانگین 7000ریالی که الان در محدوده 11615ریال معامله میشوی تو گلی هستی در سبد من


-سخزر هم سهم جایزه ای در سبد من میانگین قیمت زیر 3700ریال الان در محدوده 6500ریال
-مادیرا- شاملا هر دو جایزه هستند در سبد ما هر کدام 40 الی 50 درصد درسود هستیم.......اصل ماجرا این است صبر توکل به خدا وتحقیق.....
-وبیمه  الان 6316ریال دمت گرم.....400ریال 800 ریال هم افت بکند فعلا فروشنده نیستیم
-شاخص کل در مرز 316هزار واحد ورشد امروز 2101واحد تا این لحظه
-فرض اصلاح قیمتی هم اگر در اینده باشد 5 الی 6هزار واحد وشاخص کل از محدوده 110هزار واحد براحتی به محدوده 320 هزار واحد وبعد330 هزار واحد صعود خواهد کرد
-نه نه فعلا نه پاسا الان در محدوده 8000ریال وخبری از نزول به محدوده 7400ریال مشهود نیست
-وبیمه 6385ریال ...... اخرین کف کشف روند 5400ریال توسط ما
-پاسا کشف روند توسط ما محدوده 7400ریال الان 8203ریال
-مشق من به شما تمرین کشف روند به روش خرید پله اول تستی...به هر علتی هر سهمی را که بخواهید بخریدالبته در شرایط عادی بله قبول دارم در شرایط استثنایی زمان برای خرید خمحدود است ودر حجم سنگین باید سریع خرید ولی در شرایط عادی خرید پله اول تستی کل داستان بورس در همین دوخط خلاصه میشود اما فاکتور های خرید وکشف التر ناتیوهای..... نیاز به 1-تجربه ده ساله در بورس2-اموزش کافی 3-شناخت کافی از بازار سرمایه دارد.
-

بررسی لایحه بودجه ۹۹ در جلسه سران قوا / کاهش ۷ درصدی مالیات شرکت ها

در جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ، منابع درآمدی و مصارف هزینه ای و تاثیرات اصلاحات ساختاری بودجه بررسی شد و برخی از کاهش ۸ درصدی مالیات شرکت های خصوصی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با حضور اعضاء و سران سه قوه ، پس از گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه  مختصات بودجه سال 99 ، منابع درآمدی و مصارف هزینه ای و تاثیرات اصلاحات ساختاری بودجه بررسی شد .

براساس این گزارش، طبق قسمتی از بخشنامه بودجه سال ۹۹ که مهرماه توسط رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده ،اصلاح پایه های مالیاتی، کاهش نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها و افزایش مالیات بر کالا و خدمات و پوشش مالیاتی، کاهش معافیت های گسترده مالیاتی و عوارض گمرکی ، مورد توجه واقع شده و در میان برخی از کاهش مالیات شرکت ها از 25 به 18 درصد و افزایش مالیات نهادهای عمومی و دولتی به 30 درصد خبر داده اند.

انتهای پیام


-پا سا تا این لحظه در8213ریال صف خرید
-خبهمن الان 2320ریال هزاران سهامداری که فروخته اند ودر این سهم حضور ندارند واقعا خبهمن ذوبی دیگر بود
-وبیمه الان 6400ریال خریداریم در کف هفته های قبل 5400ریال......التماس نکن نمی فروشیم

-سخزر امسال قبل از افزایش سرمایه یک خرید تستی در حجم محدود بوده 30000سهم افزایش داشته از اورده وانباشته

جمع خرید138091018ریال

جمع فروش سهم وحق تقدم 163608014ریال

یک سود در بالا مشهود است

اما سهام جایزه  بالای 9000سهم است کمپلت مجانی.....تا اینجا همه چیز عادی

اما در شش ماه گذشته قیمت سهم از محدوده 3500ریال تا محدوده قیمتی امروز 6653ریال رشد کرده است فرض تا همین جا هم وضعیت عادی

ولی زمانی که در سبد من پنج الی شش سهم جایزه از سهام متنوع جا خوش می کند وقابل فروش نیست یک درمیان قیمت همین جایزه ها دوبله میشود......

نمونه مادیرا-شاملا-سخزر- ختراک-کاسپین..... فرض تا این مرحله هم وضعیت عادی

تابستان به تعدادی از این سهام سود سالیانه تعلق گرفته....فرض کنید 27/5میلیون تومان

یعنی.... پوست خربزه های ناخواسته وندانسته واجباری در بورس چشم باز کنی شصت هفتاد میلیون وجه سود را ذخیر ه می کند

تمام این حوداث ساخته وپرداخته روند بازار است ولی یک نکته فنی هست

بهش می گویند سهم چهار وجهی1-حق تقدم2-سهم جایزه3- تقسیم سود سالیانه4-اصل سهمی که خریداری شده است

همین چهار وجه است که از حقوقی ها حقوقی مقتدر میسازد


-بله  اندک اندک زمان تقسیم سود سنگین نماد سبهان نزدیک میشود داداش نماد سنیر را می گویم تابستان همین دوسهم طوفانی به پا کردندوسودهای نجومی ساختند.....خوش بود گر محک تجربه اید به میان
-تمام این بازی های شیرین در روند های بلند مدت اتفاق می افتد خرید فروش کوتاه مدت یعنی پریشان حالی ودر ماندگی
- به نوشته های من توجه نکنید حتما در اولین فرصت یک پلن معاملاتی خاص برای خود بنویسید عمرا ندیده ونشناخته همه شما را دوست دارم
-فملی تا این لحظه 502واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل گذاشته است
-فملی در گروه فلزات اساسی تا این لحظه لیدر.....یک لیدر قدرتمند
-سینه به سینه ترامپ بازار سرمایه ایستاده ترامپ که عددی نیست بورس با میلیون ها سهامدارش کشور را از هر بحرانی عبور خواهد داد....هرکه دارد سرمایه ای در بورس اجرش با امام حسین
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-عبور مادیرا از مقاومت 11000ریال کار سختی است بازی در سقف قیمت تا این لحظه در 5 مثبت همچنان ادامه دارد


-پاسا کشف قیمت زیر 7500ریال روزهای قبل این دومین بار است از مقاومت 7800ریال عبور میکنددرج مطلب امروز 98/09/09


-وبیمه الان 6112ریال نزول کرد ولی دوباره رشد کرد این سهم اخرین بار در محدوده 5400ریال توسط ما کشف روند شده است


-


-نظرات شخصی من مبنای خرید وفروش هیچ سهمی نیست ولی پاسا در بلند مدت بازی خاص خودش را خواهد داشت امروز 98/09/09
-شانس بیاورید پاسا یک بار دیگر زیر 7500ریال افت بکندشاید
-روزهای قبل در کانال نوشتم وبیمه را تا میتوانند از دست سهامدار خرد خارج می کنند بهش می گویند خسته سازی سهامدار خردان روز قیمت 5900ریال بود الان 6150ریال تا این لحظه
-وپاسار گزینه بلند مدت البته اگر زمان کشف روند تستی.... ورود کرده باشید خریدی که زمانش می گذرد همان بهتر که نخرید
-ذوب روزهای قبل در کف بودن سهم اشاره شده بود الان 1913ریال
-شپترو خان در حال باز گشایی....شنا ورش زیاد است چشم بسته تو سهم شیرجه نزنید.....ما قبل از افزایش سرمایه خریدم
-
کارشناس بازار سرمایه به بورس پرس اعلام کرد:

تحلیل تکنیکال شاخص و پیش بینی عدم کاهش نقدینگی / اقبال به چند گروه کوچک

کارشناس بازارسرمایه ضمن تحلیل تکنیکال شاخص و پیش بینی عدم کاهش حجم نقدینگی بورس ، اعلام کرد احتمالا" چند گروه کوچک بازار بیش از سایر صنایع بیشتر مورد توجه فعالان قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مینا یوسفی کارشناس و مدرس بازار سرمایه درباره آخرین وضعیت بازار و صنایع به بورس پرس اعلام کرد: در حالی انتظارها از شاخص افزایش یافته که در سناریو موج زمان بر 4 از 5 موجی 3 بزرگ ایمپالس صعودی را طی می کرد و به نظر با حمایت قوی ، اصلاح آن در عدد 300 هزار واحدی ابه پایان رسیده است.

انتظار می رود با محتمل بودن این سناریو ، یک ریز موج صعودی دیگر برای بازار رقم زده شود که در این صورت سهم های بنیادی و بزرگ تر شاخص ساز نیز باید همراهی کنند. لذا به نظر می رسد تحرکات اخیر بی دلیل نیست و با نمودار منطبق است . بنابراین،اکثر فعالان معتقدند شاخص بیشتر به فکر شکست مقاومت های مهم است تا حمایت های معتبر .

در این میان با توجه به عدم تحرک و نوسان قابل توجه در بازارهای موازی مسکن و ارز و طلا و پیش بینی آرام گرفتن نرخ ارز در چند ماه آتی و مقطعی بودن نوسان شدید دلار، پیش بینی می شود فعلا حجم نقدینگی بورس کاهش نیابد و ارزش معاملات بازار نشان می دهد این روزها ورود پول به بازار بیشتر هم شده و ریسک سیستماتیک خاصی هم متوجه بازار نیست.

طبق نمودار فوق ، پس از اصلاح های اخیر ، صنایع بزرگ پتروشیمی ، فلزی و پالایشی ، کف های حمایتی مطلوبی دارند و باید منتظر رشد سهم ها و شاخص با شیب ملایم بود تا اصلاح بازار. به علاوه افزایش تقاضا گروه بانکی رخ داده که هم ناشی از جو مثبت گروه و متاثر از اخبار مربوط به افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها است .

صنایع کوچک طی در یک ماه اخیر تکاپوی بیشتر داشته اند و برخی تک سهم ، بازدهی قابل توجه داده اند که می تواند چند دلیل از جمله افزایش نرخ حامل های انرژی باشد . مخصوصا تاثیر بر صنعت حمل و نقل و افزایش هزینه های شرکت های وابسته که باعث می شود تورم کالاهای مصرفی ادامه دار شود  و رشد آتی بازار سرمایه مانند این روزها بر دوش شاخص هم وزن و صنایع کوچکتر  و پایین دستی باشد.

نکته دیگر قابل توجه این است که با وجود اعلام دولت مبنی بر ادامه تخصیص دلار۴۲۰۰ تومانی ، همچنان برخی صنایع بورسی که از حذف این ارز منتفع می‌شوند با اقبال خریداران همراه  هستند . هرچند ممکن است بورس‌بازان با خطای پیش‌بینی مواجه باشند اما رفتار این روزها فعالان طبق تجربه اخیر، ادامه سیاست‌های غلط ارزی را برخلاف وعده برخی مقامات، امکان‌پذیر نمی‌دانند.

لذا گروه های کوچک دارویی که گزارش های مناسبی هم روانه می کنند به همراه صنایع لاستیک ، غذایی ، روغنی ، زراعت و سایر صنایع وابسته ، همچنان مورد توجه خواهند بود.

در گروه خودرو نیز ، تجدید ارزیابی دارایی ایران خودرو سایپا و زیرمجموعه ها همیشه داغ بوده و این روزها قطعه سازهای زیرمجموعه ، شارپ تر حرکت می کنند. چرا که طبق اعلام مسئولان ، افزایش قیمت بنزین موجب گرانی۱۰ تا ۱۵ درصدی قطعات خودرو و اقلام پرمصرف از جمله سرسیلندر، واشر سرسیلندر، دیسک صفحه کلاچ شده است .

انتهای پیام


-ثفارس 2495 ریال صف خریدچند بار در یک سال گذشته این سهم را کشف روند کردیم.....الان چکا پا صف فروش سنگین است حجم سنگینی سهم با صاحبان اماتورش در صف فروش گیر کرده اند تا این لحظه
-وخارزم تا این لحظه صف فروش سنگین
-تا فردا خدا نگه دار
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-سنگین ترین صف خرید در بیمه البرز تا این لحظه 149میلیون صف خرید.....


-امروز معمولا بیشتر اوقات چهارشنبه ها میل به فروش بیشتر میشود والبته فرصت های خرید خوبی پیش می اید


-ولراز صف خرید......بعلت تغییر ومحدودیت های قوانین بازار پایه افت کرد اما بعد از پایان مهلت حق تقدم الان با تقاضا روبروست تا این لحظه


-

مدیرعامل خبر داد :

قرارداد "همراه" با ۱۳ شرکت داخلی و کاهش ارزبری ۵۲ میلیون دلاری

مدیرعامل همراه اول از کاهش ارزبری ۵۲ میلیون دلاری با انعقاد قرارداد خرید از ۱۳ شرکت داخلی بورسی و غیر بورسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید فرهنگ در مراسم میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات که با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت و تولیدکنندگان و فعالان صنعت مخابرات برگزار شد با بیان اینکه این وزارتخانه همواره حامی اپراتورها بوده، اظهار داشت: همراه اول در ۳ سال پیاپی رتبه اول تولید داخل را بین اپراتورها داشته است.

وی افزود: نمایشگاه دائمی فرصت های ساخت داخل و تعمیق داخلی سازی را با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزارتخانه های ارتباطات و صنعت در ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات سیار ایران افتتاح کردیم.قراردادهای منعقد شده با تولیدکنندگان داخلی کاهش ارزبری ۵۲ میلیون دلاری برای همراه اول به دنبال خواهد داشت.

در این مراسم همراه اول با هدف حمایت از تولیدات داخلی با شرکت های حامی سیستم شریف ، صنایع مخابرات ایران ، ارتباطات نوری امین ، پارس هما پرتو ، نقش اول کیفیت ، موج آینده فرافن ، ارتباطات پرتو آبی ، کارخانجات مخابراتی ایران ، شرکت نیان الکترونیک، آزمون کیفیت ، ارگ جدید و جهاد دانشگاهی خواجه نصیر قرارداد و تفاهم همکاری امضا کرد.

این همکاری ها در زمینه های خرید آنتن اکتا باند، پشتیبانی سامانه های پرتال، تجهیزات انتقال POTN، خدمات طراحی تفصیلی – بهینه سازی شبکه رادیویی و دسترسی انتقال، خرید راک، مودم ۴G و... خواهد بود.

انتهای پیام


- در صف برترین تقاضا حدود 21 نماد صف خرید میلیونی دارند.... وسه نماد صف فروش میلیونی .....معنا ومفهوم این صفها  این است احتمال رشد شاخص کل تا محدوده 320 هزار واحد ممکن است
-نماد کویر...... با پکویر اشتباه نگیرید نماد کویر یک نماد فولادی فلزات اساسی است تا این لحظه با 9 میلیون صف تقاضا روبروست
-ذوب زمانی رشد فراگیر خواهد کرد زیان انباشته صفرصفر شودویک سالی برسود نشیند ویک سالی شندرغازی سود تقسیم کند بعد روی غلتک خواهد افتاد الان صرفا محل کاسبی نوسان گیران است
-اگر کدال را تیک زدید باز شد ولی اطلاعیه ها نیامد  همان صفحه بالا سمت چپ کدال 360را بزنید
-ارزش معاملات امروز از مرز 1000میلیارد تومان عبور خواهد کرد

-مادیرا تا این لحظه 18 میلیون سهم معامله شده صبح صف فروش بود الان 10520 ریال...یک صعود جانانه از محدوده 7200ریال تا محدوده10520ریال

در این رفت وبرگشت ها قطعا سهامدار خرد کوتاه مدت کار دچار اشتباه میشود وشروع به فحاشی میکند حتی به خودش میگوید لعنت به من.....

ولی امثال ما که جایزه سهم را داریم مثل حقوقی رفتار سهم برایمان عادی است


-کاسپین از محدوده 16000ریال دوباره به سمت 20000ریال الان 19367ریال ومقداری صف خرید از این سهم نیز ما جایزه اش را داریم
-ارزش روزانه معاملات از 1000میلیارد تومان عبور کرد احتمالا تا اخر وقت بتواند از مذرز 1300میلیارد تومان هم عبور کند فرا بورس ارزش معاملات روزانه تا این لحظه 660 میلیارد تومان........بسیار عالی است گردش معاملات دو بازار بورس وفرا بورس بسمت 2000میلیارد تومان در روز در حال حرکت هستند
-هدف کلی بازار این است گردش معاملات در کل سهام بالا برود اگر نمادی ده درصدی افت میکند نگران نباشید مجددا صعود خواهد کرد
-خبهمن ذوبی دیگر است......در2222ریال تا این لحظه صف خرید از کشفیات بلند مدت حقیر در محدوده 1100ریال شما صبور نبودی ولی خبهمن صبور است.....برداشتم سندیت ندارد ولی ممکن است 3000ریال را هم ببیند ولی نه من اشتباه میکنم امروز 98/09/06
-ارزش معاملات تا این لحظه در مرز 1300میلیارد تومان قرار دارد رسیدن به محدوده 1500میلیارد تومان تا حدودی ممکن خواهد بود
-مادیرا کف اعلام کردیم 7200ریال قیمت الان 10746ریال حجم معاملات 26 میلیون معامله...... 49 درصد رشد.....جایزه اش راداریم ولش کن خودش اتومات قیمت واقعی خود را پیدا خواهد کرد
-پایان معاملات امروز ارزش معاملات بورس 1560 میلیارد تومان فرابورس 1037میلیارد تومان....هرگاه تورم سمت دلار میرود بازار سرمایه فعال تر میشود....
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-فرض تمام کشف روندهای 12 سال گذشته ما سوتفاهم بود.....ایا کشف روند گوهران در محدوده2400ریال که الان 2925ریال هست این دیگر سو تفاهم نیست......امروز 98/09/05


-اینترنیت گوشی ها قطع ووصل مطلب گذاشتن در کانال تلگرام هم با مشکل مواجه شده است


-ذوب روزهای گذشته در کانال گفتیم به کف حمایت نزدیک شده بود امروز با مقدار محدودی رشد مواجه شده است ولی احتمال اصلاح قیمت مجدد وجود دارد


-پاسا در محدوده 7450ریال کشف روند کردیم الان 7850ریال امروز 98/09/05


-افت مجد د شاملا به محدوده 37000ریال 35000ریال می تواند فرصت ورود باشد
-
در ۸ ماه :

"تنوین" ۴۹۰.۷ میلیارد تومان درآمد ساخت / رشد ۷۱ درصدی

تامین سرمایه نوین با ارائه گزارش عملکرد آبان و ۸ ماه سال جاری، ۴۹۰.۷ میلیارد تومان درآمد کسب کرد و با رشد ۷۱ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل و رشد قیمت همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت تامین سرمایه نوین که با سرمایه 900 میلیارد تومانی در بازار دوم بورس تهران درج شده، اقدام به انتشار گزارش عملکرد آبان و 8 ماهه سال جاری کرد و در جریان معاملات امروز با رشد 1.6 درصدی قیمت هر سهم روبرو شد.

بر این اساس، "تنوین" در دوره یک ماهه مبلغ 63.4 میلیارد تومان از فروش سهام، تعهد پذیره نویسی اوراق، مدیریت صندوق ها و سبدهای سرمایه گذاری، بازارگردانی اوراق، بانکداری اختصاصی، سود سپرده بانکی، سرمایه گذاری در اوراق مشارکت، مشاوره عرضه و ارزش گذاری و سرمایه گذاری در صندوق ها درآمد داشته است.

این شرکت در عملکرد 8 ماهه مبلغ 490.7 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 71 درصد رشد داشته است. همچنین در توضیحات دوره یک ماهه، علت کاهش درآمد آبان نسبت به مهر ماه کاهش درآمد تعهد پذیره نویسی اوراق منفعت دولت اعلام شده که در مهر شناسایی و به انتشار عموم نیز رسیده است.


-سخزر -کاسپین ......جایزه داریم از این دو سهم مشغله کاری اجازه نداد از این دوسهم نوسان بگیریم فکر میکنم  هر ماه میشود یک نوسان گرفت

میریه بالا میاد پایین حتما نمودارهای تکنیکی این دوسهم را چک کنید درج مطلب امروز 98/09/05


-عجب بورسی داریم نوسان گیران سفته باز ازاد ازاد ازاد......سهامداران بلند مدتی همیشه در اذیت قربان ناظر بشوم کاری به نوسان گیران ندارد
-گوهران عجب گوهرانی شد... شد سهم زیرخاکی البته برای انهایی که در محدوده 2400ریال خریده بودند به خودم امیدوار شدم با این کشف روند
-ثاباد حجم معاملات مشکوک.....نیاز به بررسی هفته های قبل روند سهم وکنترل روند اینده سهم دارد
-
با زیان ۲.۷ هزار میلیارد تومانی در نیمه اول سال :

تنها راه نجات ایران خودرو، ساپیا و پارس خودرو : تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه

سه شرکت ایران خودرو، ساپیا و پارس خودرو با زیا ۲۷ هزار میلیارد تومانی ، چاره‌ای جز تجدید ارزیابی دارایی‌ها و بروز کردن قیمت اموال و دارایی‌ها و افزایش سرمایه ندارند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  به نقل از دنیای اقتصاد ، سه خودروساز بزرگ ایران خودرو، ساپیا و پارس خودرو ، ۶ ماه اول سال را نیز مانند چند دوره گذشته با ضرر هنگفت ۲۷ هزار میلیارد تومانی به پایان رساندند تا صنعت خودرو کماکان در زیان غوطه‌ور بماند.

طبق صورت‌های مالی این سه خودروساز بزرگ در مجموع زیانی بالغ بر ۹ هزار و ۴۲۱ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان را در نیمه نخست سال حاصل شده که  در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته، ۴. ۹۳ درصد افزایش نشان می دهد . همچنین جمع زیان انباشته سه خودروساز تا پایان شهریور به بیش از ۲۷ هزار و ۱۱۵ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان رسیده است.

زیان ایران‌خودرو و سایپا از ۵۰ درصد سرمایه‌ بیشتر بوده و مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت می‌شوند. طبق این ماده، اگر زیان شرکتی از ۵۰ درصد سرمایه بیشتر باشد، هیات‌مدیره باید نسبت به تشکیل مجمع و چگونگی ادامه فعالیت تصمیم‌گیری کند. سرمایه اسمی ایران خودرو هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان بوده اما بیش از پنج هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان زیان دارد . یعنی تقریبا ۵. ۳ برابر کل سرمایه‌. همچنین بیش از ۱۳ هزار و ۳۷۴ میلیارد و ۶۷۱ میلیون تومان زیان انباشته نیز تا پایان شهریور ثبت شده است.

سایپا هم سرمایه‌ای سه هزار و ۹۲۶ میلیارد تومانی ثبت کرده و زیان آن سه هزار و ۴۵۵ میلیارد و ۱۴۲ میلیون تومان و زیان انباشته بیش از ۱۰ هزار و ۱۷۸ میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان است. بنابراین هم زیان فصل نخست ۹۸ و هم زیان انباشته سایپا از نصف سرمایه بیشتر بوده و طبعا مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت می‌شود.

پارس خودرو هم نتوانسته از شمول این قانون در امان بماند با سرمایه بیش از دو هزار و ۲۷۲ میلیارد تومانی، نتوانسته کفاف زیان انباشته هنگفت را دهد و  زیان انباشته هم به سه هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان رسیده که بیش از ۵۰ درصد سرمایه‌ است.

با توجه به کارنامه مالی خودروسازان و مشمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت، چاره‌ای جز تجدید ارزیابی دارایی‌ها و بروز کردن قیمت اموال و دارایی‌ها ندارند . خودروسازان بزرگ سال‌ها است که تجدید ارزیابی جامع و کاملی را انجام نداده‌اند و با توجه به رشد قیمت‌ها این فرصت را دارند تا با بروز کردن ارزش اموال و دارایی‌ها ، برچسب ورشکستگی را از پیشانی خود بردارند.

از دید خودروسازان، دلیل اصلی این زیان هنگفت همچنان قیمت‌گذاری دستوری است. سیاستی که سال‌ها از سوی دولت اجرا می‌شود و انتقادهای فراوانی نیز نه فقط از سوی فعالان صنعت خودرو، بلکه اقتصاددانان و کارشناسان نیز به آن وارد است.

طبق این سیاست، خودروسازان مجبورند قیمت محصولات را طبق نظر نهادهای دولتی تعیین کنند نه در حاشیه بازار. البته یک سالی می‌شود که دولت مجوز قیمت‌گذاری خودروهای داخلی در حاشیه بازار را صادر کرده اما این حاشیه بازار تنها روی کاغذ آمده و در عمل رعایت نشده و نمی‌شود.

خودروسازان معتقدند قیمت‌گذاری در حاشیه بازار زمانی رنگ واقعیت به خود می‌گیرد که بتوانند محصولات‌ را بدون دخالت دولت و نزدیک به نرخ‌های بازار قیمت‌گذاری کرده و به فروش برسانند.

به اعتقاد خودروسازان، زیان انباشته ۲۷ هزار میلیارد تومانی بیش از هر مساله دیگری از قیمت‌گذاری دستوری سرچشمه می‌گیرد و اگر مجوز تعیین قیمت و فروش محصولات‌ در حاشیه بازار را به معنای واقعی کلمه داشتند، شاید غول‌هایی کمر خم کرده، نبودند. این اعتقاد خودروسازان البته برای بسیاری قابل قبول نیست. آنها که معتقدند زیان هنگفت جاده مخصوصی‌ها ریشه در مسائل دیگری مانند ضعف بهره‌وری و ریخت و پاش‌های مالی نیز دارد.

این گروه نقش قیمت‌گذاری دستوری را در زیاندهی خودروسازان نفی نمی‌کنند اما آن را علت تامه ندانسته و نمی‌پذیرند غول‌های جاده مخصوص در این ماجرا بی گناهند. هرچه هست، بخش اصلی و بزرگ خودروسازی درحال حاضر با زیان انباشته‌ای هنگفت دست و پنجه نرم می‌کند و به نظر می‌رسد با توجه به تداوم مسائلی مانند ضعف بهره وری و قیمت‌گذاری دستوری و...، این روند ادامه یافته و خودروسازان همچنان زیان روی زیان بگذارند.

انتهای پیام


-مدیریت گذشته خودرویی ها باعث این زیان انباشته هست مدیریت حال را باید در اینده قضاوت کرد
-

افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی و دو محل دیگر منجر به صف خرید سنگین شد

بیمه البرز از موافقت هیات مدیره مبنی بر برنامه افزایش سرمایه از سه محل تجدید ارزیابی املاک، سود انباشته و آورده نقدی خبر داد و با رشد قیمت و صف خرید سنگین روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیمه البرز که با سرمایه 400 میلیارد تومانی در تابلوی اصلی بورس حضور دارد درخصوص برنامه افزایش سرمایه از سه محل توضیح داد و با رشد 4.9 درصدی به قیمت 3134 ریالی رسید و صف خرید بیش از 95 میلیون سهمی روبرو شد.

براین اساس،" البرز" پیرو گزارش منتشر شده در فضای مجازی اعلام کرد: افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی املاک (زمین و ساختمان)، سود انباشته و آورده نقدی در جلسه روز گذشته هیأت مدیره مورد موافقت قرار گرفت.

در این رابطه تفکیک مبلغ و درصد افزایش سرمایه پس از ارزیابی املاک توسط هیأت کارشناسان رسمی دادگستری و تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه است که این تصمیم منوط به نتایج حاصل از ارزیابی فوق و حصول کلی شرایط مانند موافقت و تصویب مجمع فوق العاده سهامداران، اخذ مجوز های لازم از سازمان های ذیربط و انجام تمامی اقدامات قانونی طبق دستورالعمل های آن سازمان خواهد بود.

بنابراین گزارش، گروه توسعه مالی مهرآیندگان و دولت با 19.9 و 17.3 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت بیمه حضور دارند.

انتهای پیام


-بیمه البرز 94 میلیون صف خرید تا این لحظه یادش بخیر زمانی که صد تومان بود صد بار میگفتیم میره بالا
-گروه بیمه امروز سبز سبز است تا این لحظه
-امسال تابستان وارد سایت ایرنیک شدم دامنه سایت فعلی را یک سال تمدید کنم اشتباهی دوسال تمدید کردم انگار یکی گفت حکمتی هست ما اینجا رایگان صلواتی مطلب بنویسیم....تاشقایق هست زندگی باید کرد همه چیز هم پول نمیشه....
-خبهمن امروز 2130ریال ذوب الان 1832 ریال دقیقا خبهمن میانگین 300ریال از ذوب جلوتر است سال قبل گفتیم خبهمن ذوبی دیگر است ان موقع خبهمن 1100ریال بود....چرا این مطلب را گفتیم علت اول ورود نقدینگی سنگین به بازار بود علت دوم نمودار ده ساله خبهمن بود
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-ساعت 9/30 شروع مطلب نویسی خواب راحت هم نعمتی است


-اه مادیرای من که قبل از افزایش سرمایه کشف شدی ودر نمرحله دوم درمحدوده 720 تومان کشف شدی الان10753ریال صف خریدکشف زیبای پاییزی ما


-کشف قیمت زیبای دیگر زیبای خفته گوهران 2400ریالی الان 2788ریال این هم کشف روند زیبای دیگری توسط ما


-وبیمه کشف روند توسطز مابرای چندمین بار بار اخر زیر 6500ریال الان 6200ریال


-امروز دوشنبه بازار است اوج تپش مثبت قلب بورس
-خوب شاخص کل ضریب های اطمینانی را بروز میدهد گویا قصد اصلاح قیمت به زیر 300 هزار واحد را ندارد وبند کفش هایش را محکم می بندد تا از محدوده 310 هزار واحد موقتا  عبور کند........امنیت به تمام معنا یعنی رشد بورس
- شش سهم تستی 100 هزار تومان تحت رصد است....... زمان خرید باید فرا برسد....

-امیدوارم چکاپا برود بشود 2000تومان.....اما کف قیمتی مادیرا وکف حق تقدم را با قیمت رشد کرده امروز جمع بزنید سودش میشود  در اینده ای نزدیک به 700 تومان 400میانگین سهم رشد کرده است وحدود270 تومان هم حق تقدم رشد کرده است.....وهنوزصعود ادامه دارد

منظور شتاب رشد با خریدهای گروهی اتفاق نمی افتد......قطعا باید کشف روند صورت بگیرد.....ما موفق شده ایم با سختی ومشقت گلوگاهها را تشخیص بدهیم


-

۲۵ میلیون ایرانی مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی گفت: ۲۵ میلیون ایرانی مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین میرزایی در خصوص وضعیت جاماندگان از دریافت بسته حمایت معیشتی دولت به فارس گفت: اطلاعاتی که مبنای آزمون وسع برای شناسایی مشمولین بوده، مربوط به خانواده‌هایی است که یارانه‌بگیر هستند. این خانواده‌ها حدود 76 میلیون نفر از جمعیت کل را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: بنابراین حدود 76 میلیون ایرانی مبنای تصمیم در خصوص دریافت طرح حمایت معیشتی بوده‌اند که ممکن است به دلیل تغییرات ساختار خانواده همچون موالید جدید یا انصراف‌ از دریافت یارانه  از دریافت بسته‌های معیشتی جا مانده باشند. برای اینکه حقی از آنها ضایع نشود، ساز و کار ثبت درخواست رسیدگی بصورت غیرحضوری را تعریف کرده‌ایم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ساز و کار ثبت درخواست جاماندگان از دریافت بسته‌های معیشتی به دو مرحله تقسیم می‌شود، گفت: در مرحله اول سرپرست خانوار باید با شماره تلفن همراهی که به نام خود ثبت شده به سامانه #6369* پیامکی ارسال کند تا امکان تطبیق کدملی سرپرست خانوار با شماره تلفن همراه بصورت سیستمی از طریق خدمت شاهکار وزارت ارتباطات استعلام وجود داشته باشد.

میرزایی گفت: با استعلامی که از این سرویس گرفته خواهد شد، تشخیص داده می‌شود این شماره مربوط به سرپرست خانوار بوده و با دریافت این پیامک، وزارت رفاه پیامکی به معنای ابلاغ رسمی دریافت این اطلاعات به فرد ارسال خواهد کرد. براساس این استعلام افرادی که مشمول دریافت بسته‌ها باشند، ظرف 24 ساعت پیامکی مبنی بر ابلاغ رسمی دریافت خواهند کرد. 

وی افزود: افرادی که مشمول این طرح شناخته نشوند، پیامکی حاوی کد رهگیری دریافت خواهند کرد که باید با کمک این کد به سامانه موردنظر مراجعه کرده و درخواست رسیدگی را در این سامانه ثبت کنند. به جهت عدم سردرگمی مردم، بلافاصله پس از آخرین مرحله واریزی بسته‌های حمایت معیشتی که جمعاً 60 میلیون نفر را دربرگرفت، این سازو کار فعال شده است و افراد می‌توانند درخواست را ثبت کنند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی در خصوص اختلاف حدود 16 میلیون نفری میان یارانه‌بگیران و مشمولان دریافت بسته حمایت معیشتی که تا شب گذشته بسته را دریافت کرده‌اند نیز گفت: کسانی که یارانه‌بگیر بودند و در فهرست سه دهک بالای درآمدی قرار نداشتند در مشمولان طرح حمایت معیشتی قرار گرفته‌اند که حدود 60 میلیون نفر برآورد شده‌اند. بنابراین 25 میلیون نفر از ایرانیان مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.

میرزایی گفت: دولت به دلیل منابع مالی محدود و اولویت‌بندی‌هایی که بنا به شاخص‌های وسع مالی خانوارها انجام داده به این تشخیص رسیده که حدود 60 میلیون ایرانی مشمول این طرح خواهند شد.

انتهای پیام


-نماد در حال باز گشایی کاوه سهم را رصد کنید رصد به معنی خرید نیست اول کنترل روند بعد کشف کف واقعی بعد خرید تستی بعد خرید اصلی امروز 98/09/04
-پاسا روزهای قبل تستی 1000سهم در 7475ریال جهت کشف روند خرید کردیم  الان 7850ریال یک رشد عالی سرعتی امروز 98/09/04
-هنوز صف خرید گوهران برقرار است اگر تا اخر وقت صف خریدحفظ شود بازی به فردا کشیده خواهد شد
-خصدرا همچنان صف خرید تا این لحظه
-گروه دارویی اکثرا مثبت
-همیشه همه وقت از امنیت ملی کشئورتان دفاع کنید نتیجه اش میشود همین بازار سرمایه ای که می بینید قطعا سود خواهید برد
-پاسا کشف روند 7479 ریال الان 7867ریال.....388ریال رشد........تنوعی از نمادهای در حال رشد را در سایت ما رصد می کنید به یک سهم به یک گروه به روش خاص زوم نمیکنیم فقط بدنبال التر ناتیوها می گردیم پاسا کشف روند روزهای قبل توسط ما

-شاملا محدوده 35000ریال کشف روند کردیم چند بار است نزول می کند ولی دوباره از مقاومت 40000ریال عبور می کند الان 40171ریال.....چقدر خوب است جایزه داریم ازشاملا این سهم خودش اتومات رشد کرده است زمانی که تبدیل به سهم قابل معامله بشود یک سود تحمیلی خوبی را رقم خواهد زد..... از 5 نماد سهم جایزه داریم.......در شش ماه اینده هم ممکن است 5 نماد جایزه دیگر وارد پرتفو بشود

وبعد دیمی دیمی...... پول یک برلیانس انجا جمع شده است شاید هم بیشتر برو بالاتر


برو شیر درنده باش ای دغل

مینداز خود را چو روباه شل


-تا فردا خدا نگه دار.....مخاطب شعر خودم بودم
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


سلام مجددساعت 9/25 دقیقه بازار را رصد میکنیم

-فازدوم رشد مادیرا را در محدوده 7200ریال کشف کرده ایم  ودرحال رصد سهم هستیم الان 10241 ریال صف خرید دارد تا این لحظه


-یک طبقه بندی ناخواسته در ذهن ما شکل می گیرد دوجهی است1-افزایش سرمایه های با کیفیت2-افزایش سرمایه های بی کیفیت به لحاظ حمایت ویا عدم حمایت از سهم


-الان توریل مجوز افزایش سرمایه اش صادر شده است ما در اینده با این سهم کار داریم الان کاری نداریم علت فنی دارد


-الان شیران مجوز افزایش سرمایه اش صادر شده است ما در اینده با این سهم کار داریم الان کاری نداریم علت فنی دارد
- علت فنی چیست.....؟؟؟؟ تجمیع واکنش ها به نوع صدور افزایش سرمایه است تجمیع واکنش ها چیست؟؟؟جواب قیمت باید شکسته شود  مثل شیشه ای که می شکند مثل مادیرایی که تا 720 تومان نزول می کند ودهها تجمیع واکنش فنی دیگر
-هر توضیحی نه به معنای خرید است ونه فروش رفتار هیجانی با هر سهمی یعنی شکست هنوز تایید ویا عدم تاییدافزایش سرمایه شپترو در کدال درج نشده است ولی  اگر تایید شود در یک بازه زمانی شکست قیمتی خواهد داشت ولی با دهها تفاوت مادیرا سود ده است شپترو نیست وووووو همین طور الی اخر ولی جمع بندی ته نزول شپترو یک سودی مشاهده میشود اگر افزایش سرمایه تایید شود امروز 98/09/03
-رفتار صحیح را حقوقی وبیمه انجام میدهد دوست ندارد سهم به گره بخورد دوست ندارد ناظر ناهنجاری خاصی از سهم ببیند این تشخیص ذهنی ما است ممکن است اشتباه باشد........ولی شوک بنزین افت شدیدی را بر وبیمه تحمیل کرد وحرفه ای ها در کف بسیار خریدند وحالا حالاها نمی فروشندوبیمه حمایت اول 5400ریال مقاومت اول 7500ریال  امروز 98/09/03
-گوهران چند روز پیش کشف روند شد قیمت محدوده 2400ریال بود علت کشف روند یک فرمول ساده بود 1000 سهم در پرتفو ما بود یکی از سهم هایی بود که در غربال گری ما نکته های مثبت فنی دریافت کرده بود الان2667ریال صف خرید امروز 98/09/03
-بعضی ها نوشته ها ی ما را به تمسخر می گرفتند ویا می گیرند وقتی میگوییم تستی 100 سهم ویا 500 سهم ویا 1000 سهم بخریدیعنی ریسک را با حداقل شروع کنید.....اما این یک اصل روانی تاثیر گذار است همین لحظه ما 1000 سهم پاسا.......را در 7479ریال خریدیم درج مطلب امروز 98/09/03
-خوب 4/6395در هزار درصد میشود کمسیون خرید سهم.....الان  حساب کتاب کردم چنین در امد
-
توسط معاون شرکت ملی پخش:

هزینه دوگانه سوز کردن خودروها اعلام شد

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه امکان تبدیل روزانه ۲۲ تا ۳۰ هزار خودرو بنزینی به گازسوز وجود دارد از میزان هزینه گاز سوز کردن خودروها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، حمید قاسمی ده چشمه در نشستی خبری با تاکید بر اینکه با مصرف سی ان جی هزینه سوخت تا ۸۰ درصد کاهش خواهد داشت، گفت: ۳۹۰۰ جایگاه بنزین و ۲۴۰۰ سی ان جی در داخل وجود دارد. هزینه ۱۰۰۰ تومانی هرلیتر بنزین مانع از آن بود که کسی تمایل به استفاده از سی ان جی داشته باشد اما اکنون تقاضا افزایش یافته است.

وی افزود: هدف از این امر توسعه متوازن جایگاه‌ها است که تضمین آن نیز برآوره شدن افزایش سوددهی جایگاه‌داران است و برای این مساله نیز اقداماتی انجام شده و می توان گفت ایجاد جایگاه های سی ان جی برای جایگاه داران مقرون به صرفه است.یکی از اصلی ترین مشکلات احداث جایگاه سی ان جی نبود زمین در شهرهای بزرگ است که موجب شده به سمت احداث جایگاه‌های کوچک برویم.

این مقام مسئول ادامه داد: در همین راستا ۳۲۴ نقطه در تهران برای احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس سی ان جی شناسایی شده که بیشتر این جانمایی‌ها در میادین میوه و تره‌بار بوده تا وانت‌ها بعد از بارگیری و یا تخلیه بار بتوانند از این امکان استفاده کنند و در بین راه برای سوخت‌گیری توقف نداشته باشند.

قاسمی ده چشمه با بیان اینکه بر اساس قانون، ‌سی ان جی در سال‌های آینده افزایش قیمت نخواهد داشت، گفت: اکنون بیش از ۹۰ درصد جمعیت به گاز دسترسی دارند و ‌با توجه به گازرسانی به سیستان و بلوچستان، ‌ هشت  کمپرسور سی ان جی برای این استان در نظر گرفته شده است.در حال حاضر ۲.۴ میلیون دستگاه وانت وجود دارد که ۱.۱ میلیون دستگاه گازسوز است و از ۱.۳ میلیون وانت دیگر نیز ۲۰۰ هزار دستگاه امکان گازسوز شدن ندارند. بنابراین جامعه هدف برای گازسوزسازی وانت‌ بارها ۱.۱ میلیون دستگاه پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۱.۱ میلیون کارگاه برای گازسوز ساختن خودروها در دست ساماندهی است، گفت: بر اساس مصوبه اسفند سال گذشته، ‌ خودروهایی که گازسوز شوند تا پنج سال معاینه فنی رایگان خواهند داشت و ‌با گازسوز شدن خوروها، میزان انتشار دی‌اکسیدکربن تا ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند و ذرات معلق نیز به صفر می‌رسد. در مدت زمان حدود یک هفته ای که از سهمیه بندی سوخت می گذرد شاهد ثبت تقاضای ۳۰ هزار نفر برای تبدیل خودرو از بنزین سوز به گازسوز هستیم که انتظار می رود این عدد نیز افزایش یابد. هزینه گاز سوز کردن خودرو حدود سه تا پنج میلیون تومان بسته به کیفیت تجهیزات است و هم‌اکنون امکان تبدیل روزانه ۲۲ تا ۳۰ هزار خودرو بنزینی به گازسوز وجود دارد.

انتهای پیام


-خصدرا 6/5 میلیون تا این لحظه صف خرید دارد
-موج مثبت در بازار پایه تا این لحظه تعدادی از نمادها صف خرید است
-سرچشمه تا این لحظه 21 میلیون صف خرید دارد
-

سهم بورسی برنامه افزایش سرمایه سنگین ۱۱۹۸ درصدی از تجدید ارزیابی داد

شرکت بورسی که به تازگی با تغییر مدیرعامل روبرو شده از برنامه افزایش سرمایه سنگین ۱۱۹۸ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و آماده انجام معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کارتن ایران که به تازگی با تغییر مدیرعامل روبرو شده (محسن عرب جایگزین امیرحسین اسماعیل پور شد که از اوایل اردیبهشت سال گذشته سکاندار این پست بود) از برنامه افزایش سرمایه سنگین 1198 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و آماده انجام معامله شد.

براین اساس، "چکارن" درصدد است سرمایه فعلی را از 18.2 به 236.5 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها صورت می پذیرد تا قادر به اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت مالکانه شود.

بنابراین گزارش، گروه صنعت سلولزی تامین گسترنوین با 33.4 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حاضر در بازار دوم معاملات بورس بشمار می آید.

انتهای پیام


-
-
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت ويتانا - نماد: غويتا

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 600,000,000,000 ریال به مبلغ 1,445,252,000,000 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختارمالي که در تاریخ 1398/09/02 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

-گروه فلزات اساسی تا این لحظه در حال اصلاح قیمت است تا شاخص کل در اینده 10 الی 20 هزار واحدی رشد بکند بازار گرم این روزهای بورس تا حدودی ریزش را غیر ممکن کرده است
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-ساعت ده صبح بازار را رصد میکنیم امیدواریم محدودیت خطوط اینترنیتی  در فرصت مناسب برطرف شود


-حجم معاملات مادیرا تا این لحظه 10 میلیون شواهد نشان میدهد مادیرا قصد عبور از مقاومت 10000ریال را دارد


-رفتار شاخص کل رفتار سیاسی است شاخص کل به طرفهای خارجی میگوید اقتصاد ایران باثبات است


-دونماد پردیس -سرچشمه تا این لحظه حجم معاملات مشکوک وبا تقاضا روبرو هستند


-
اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران - نماد: سمگا

موضوع:  اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) بهپیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی موسسه حسابرسي و خدمات مالي فاطر ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ 1398/08/28 هیئت مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 3,000,000,000,000 ریال به مبلغ 6,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ,سایر اندوخته ها به منظور مشارکت در افزايش سرمايه شرکتهاي فرعي و وابسته و نيز اصلاح ساختار مالي از محل اندوخته سرمايه اي و آورده نقدي و مطالبات حال شده ارائه می گردد.

بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می باشد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

-شیران.......بعد از افزایش سرمایه.......در کف معتبر ......در اینده......گزینه بلند مدت فعلا فقط نظارت 98/09/02
-مادیرا شروع رشد از محدوده 7200ریال در یک بازه زمانی محدود 35 درصد رشد کرد در همین بازار درجا بزن یک رشد عالی یک کشف روند زیبا از طرف ما
-پنج الی شش ماه نمی توانیم جایزه های مادیرا را بفروشیم ماندگاری اجباری در سبد ودوبله شدن قیمت 720 تومان کف سهم بود یحتمل  تا شش ماه دیگر 1500 تومان را هم در خواهد نوردید
-ما عادت نداریم کشفیات سهام را  که توسط ما انجام میشودمدام امار گیری کنیم ولی همین دفارا دوبله شده واز دوبله هم رد کرده
-حکشتی صف خرید سنگین تا این لحظه
-
تصمیم هیئت مدیره به انجام افزایش سرمایه تفویض شده در مجمع فوق العاده شرکت مجتمع کشت و صنعت چين چين - نماد: غچين

موضوع: تصمیم هیئت مدیره به انجام افزایش سرمایه تفویض شده در مجمع فوق العاده 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به استحضار می رساند پیرو تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده
مورخ
1398/05/05 مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از مبلغ 100,000,000,000 ریال به مبلغ 320,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته به منظور تکميل و توسعه خطوط توليد ، هیئت مدیره در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ 180,000,000,000 ریال به مبلغ 320,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته به منظور تکميل و توسعه خطوط توليد اقدام نماید.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب هیئت مدیره می‌باشد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

-تایرا امروز متوقف میشود بعد از افزایش سرمایه باز گشایی میشود تا اینجا هیچ اتفاقی نمی افتد......ولی از یک کف تخصصی فنی......؟؟؟؟؟؟؟؟نگاه کردن به سهم رایگان است میهمان من باش   درج مطلب امروز 98/09/02
-ما توصیه به خرید هیچ سهمی نمیکنیم فقط حرف مفت میزنیم ولی همین حرفهای مفت میشود پول که درمان هر دردی است بجز مرگ
-بلاگفا موقتا تعطیل است رزبلاگ باز همین باز بودن رزبلاگ نعمتی است وراجی های ما را می خوانید
-مادیرا با 5 میلیون تا این لحظه با صف خرید همراه است
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-ارایش شروع بازار مثبت است.......اگر حجم معاملات روزانه بازار تا اخر وقت قابل قبول باشد بازار مثبت واگر حجم معاملات روزانه کاهشی باشد احتمال منفی شدن بازار است


-وبیمه 5465ریالی الان 6111ریال....برنده انهایی که در محدوده 5700وزیر 5500ریال خرید کردند


-حجم معاملات مادیرا سرصبح بالاست تلاش میشود از مقاومت10000ریال عبور کند البته شاید .....این اتفاق بیفتد هنوز قطعی نیست


-فعلا تا این لحظه مادیرا با مقدار محدودی صف خرید روبروست


-وقتی  خطوط اینترنیتی با محدودیت مواجه است تمام کارها فلج میشود اگر مردم صبر میکردند بعد از قصه بنزین ارامش خود را حفظ می کردند اوضاع چنین نمیشد چند نفر از نیروهای انتظامی شهید بشوندایا پول ارزش به بار اوردن چنین خسارت هایی را دارد

اگر با اعلام قبلی  تغییرات قیمت بنزین اعلام میشد مردم بشگه بشگه بنزین ذخیره می کردند وفاجعه اتش سوزی در راه بود


-چکاپا صف خرید است خوبه عالیه بگذار از کناره سفره بورس همه نانی بخورند
-شاملا دوباره 40000ریال

-مادیرا قصد عبور از مقاومت 10000ریال را دارد خموتور-ختراک -پخش- مادیرا -کاسپین - دفارا-ولراز  رفتار مشابه را به نمایش گذاشته اند ازفصل گذشته

تا به امروز در زمان های مختلف.....همین نکته فنی گوشزد میکند اگر وبیمه را در کف خریدی رهایش کن بگذار در سبد باشد 98/08/29


-ثفارس الان 2400ریال هر گونه شوک منفی 2000ریال حمایت معتبر میباشد
-گوهران الان 2650ریال حمایت  اول 2400ریال که روزهای قبل گفتیم
-صف خرید مادیرا همچنان محکم تا این لحظه
-ولیز-ولبهمن-ولملت تا این لحظه صف خرید

-خریخت 1000 سهمی تستی در سبد داریم تقاضا بالاست مجمع افزایش لغو وتاریخ جدید در کدال اعلام شده است

حمایت خریخت 1400ریال مقاومت اول 1800ریال  به حمایت سهم دقت کنیدامروز 98/09/29


-نوشته های ما صرفا نظر شخصی است وبه معنای خریدویا فروش نمی باشد
-بلاگفا قطع است رز بلاگ سرویس دهنده همین سایت فعال......گوش شیطان کر فردا رزبلاگ هم فیلتر میشود...... نه نمیشود
-فقط دعا کنید ارزش معاملات روزانه افت نکند ....افت مساوی است با شاخص 280هزار واحد رشد حجم معاملات روزانه مساوی است با شاخص 330هزار واحد
-ساعت 12/15 دقیقه تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-سلام مجدد تلگرام قطع است ومن سرباز بورسی کوروش بیدارم


-شاعر میگوید طغاری بشکند ماستی بریزد  جهان گردد به کام کاسه لیسان منظورش نماد وبیمه بود تا 5465ریال افت کرد الان 5878ریال


-شاملا دیروز در محدوده 40000ریال الان 37600ریال تا این لحظه درحال اصلاح قیمت


-هزاران درود بر تایرا روزهای ریزشی قبل محکم ظاهر شد


-مادیرا بدنبال مقاومت 9000ریال فعلا7200 ریال کشف روند شد
-گوهران فروشنده کم دارد ودیروز با رشد مواجه شد تست خونش  تا این لحظه عارضه منفی مشاهده نمیشود
-ختراک الان 11500ریال محکم ایستاده..... میپرسد مادیرا کجایی
-نوشته های شخصی من دلیل بر خرید یا فروش نیست صرفا  نظر ودیده بانی بازار است
-بعد از عمل  موفقیت امیزجراحی بنزین بازار سرمایه تا پایان تیر ماه 1399دشت زعفران ولی به وقتش باید بر داشت گل زعفران بکنی
-گروه خودرویی سبز تا این لحظه مثال فصل بهار
-گروه دارویی هم سبز است تا این لحظه
-بازار متعادل عرضه وتقاضا نرمال واکثر نمادها سبز است
-تلگرام فعال بشود بازار سرمایه پرشور وفعال تر خواهد بود چون اکثریت اماتور بدون لیدر های تلگرام اب هم نمی خورند
-وبصادر تا اینلحظه 83 میلیون صف خرید دارد
-بازار سرمایه باید چند صباحی مثبت باشد تا امپریالیسمبداند وضع اقتصاد در حال رشد است زنده باد بازار سرمایه
-صف خرید وبصادر سنگین تر شد بورس از طرف حقوقی ها  حمایت میشود روزهای قبل فریاد زدم نفروشید نفروشید نفروشید
-ادامه مطلب نویسی ساعت 10/30
-

سهامداران و سرمایه گذاران برای دسترسی به سامانه های معاملات برخط شرکت های کارگزاری و سامانه های اینترنتی صندوق های سرمایه گذاری، می توانند به تارنمای اصلی شرکت ها مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، آدرس تارنمای شرکت های کارگزاری از طریق منوی "اعضا" و "لیست کارگزاران عضو" در سایت شرکت بورس تهران  http://tse.ir و سایت شرکت فرابورس ایران به آدرس http://ifb.ir در دسترس هستند. نحوه دسترسی به تارنمای شرکت های صندوق سرمایه گذاری نیز از طریق منوی "صندوق ها" در سایت http://fipiran.ir در دسترس است. همچنین یکی دیگر از مراجع اصلی دسترسی به اطلاعات نهادهای مالی از جمله شرکت های کارگزاری و صندوق های سرمایه گذاری، سایت https://cfi.codal.ir  است و سرمایه گذاران با مراجعه به این تارنما می توانند به اطلاعات تماس با نهادهای مالی دسترسی داشته باشند.

به کاربران توصیه می شود به جای جستجوی وب سایت مدنظر در موتورهای جستجو، آدرس وب سایت را به طور کامل در نوار مرورگر خود تایپ کنند.

برخی از تار نماهای پرکاربرد بازار سرمایه به شرح ذیل است:

سازمان بورس و اوراق بهادار:

http://seo.ir

پایگاه خبری بازار سرمایه:

http://www.sena.ir

شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

  https://tse.ir

شرکت فرابورس ایران:

http://ifb.ir

شرکت بورس کالای ایران:

http://ime.co.ir

شرکت بورس انرژی ایران:

http://irenex.ir

شرکت مدیریت فناوری بورس تهران:

http://tsetmc.com

آدرس سایت های شرکت های کارگزاری (عضو بورس):

https://search.tse.ir/search/broker.html

آدرس سایت های شرکت های کارگزاری (عضو فرابورس):

https://farasa.ifb.ir/PublicReport/ShowAllBrokers

لیست و آدرس سایت های صندوق های سرمایه گذاری: 

http://fipiran.ir/Fund/mfall

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه:
Www.csdiran.com


-مادیرا قصد عبور از مقاومت 9000ریال را دارد...... سهم هایی که در گذشته روی انها بیش از حد زوم کرده ایم این روزها بهترین های بازار بوده اند البته اگر کسی بازیگر وحرفه ای وبموقع وارد سهم شده باشد

-ثشاهد-ثاخت-آ س پ...... اگر روزهای اینده اصلاح قیمت کردند در کف معتبر میتوانند مد نظر باشند
-وبیمه اماتور ها از محدوده 5465ریال در حال حذف هستند اگر نمودار هاری سهم را نگاه کنید سری قبل هم در همین محدوده تخلیه شدند خودشان مقصر هستند وکارنابلد
-گوهران الان 2611 ریال چند روز است رصد کردیم از دیروز صبح سهم زیر 2450ریال بودبا حمایت تدریجی روبرو شد علت کشف روند خرید تستی 1000 سهم بود امروز 98/08/28
-صدها نفر می پرسند حاجی از کجا می فهمی سهم می خواهد رشد کند.....خوب برادر من باپولم ریسک می کنم کشف روند می کنم.....بجز فحش وناسزا هم خیری از شما به ما نرسیده

-هفته قبل می گفتم خدا کنه این وبیمه بریزه....... حسابی هم نزول کرد بواسطه بنزین بقول ترکها به نزین

کف مثل گندم وبیمه درو میکردیم الان مقداری هم صف خرید است اگر دوباره بریزد باز هم می خریم


-تایرا فروشنده نیستیم امروز کمی هم اضافه کردیم98/08/28
-پیشمرگ با پولهایم من هستم 1000 سهم سشمال تستی خریدم تستش خوبه اگر ده درصدی نزول کرد خوبه98/08/28
-تنوع کشف روندها در سیستم کاری ما طوری است نگاه به سهم ها افراطی وهیجانی نیست دقیقا کارشناسی وفنی است.... وقت ندارم فنی توضیح بدهم....
-سختی سختی سختی تلاش تلاش تلاش قطعا در بورس نتیجه میدهد همه میدانند من تنهایی بدون هوادار وممبر گروه وحزب تنهایی در بورس حرکت میکنم......نیاز به صف کوفی  ندارم اجازه  بدهید هرکس خودش مستقل سهم بخرد
-ختراک در حال نزدیک شدن به مرز 12000ریال حق تقدم وجایزه را بکش روی قیمت سهم حقیر کشف روند کردم قبل از افزایش سرمایه درصدش را نمی گویم نقره داغ میشوید
-یکهفته است تلگرام قطع است حضرت عباسی با نوشته های من ده برابر تلگرام بهت روحیه دادم
-تا فردا خدا نگه دارکلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
-ترس برادر مرگ است چرا عجولانه وبیمه را در 5465ریال می فروختی که الان در 5888ریال 2 میلیون برایش صف خرید درست کنی؟؟
-
-

سلام روزبخیر -کانال ما در تلگرام apsahm@


-گروه خودرو صف های فروش جمع شده است بازارمنبعد ارام ارام بسمت مثبت خواهد رفت روزهای اینده


-شاملا در مقاومت 40000ریال دست بدست میشود


-تلگرام قطع است اماتورها بعضی از سهام ارزشمند را مفت مفت می فروشند وحرفه ای ها هم  می خرند وجمع می کنند

صبح وبیمه 5465 ریال الان 5749ریال..... وبیمه الان 5848ریال دوباره امد بالا


-تایرا نمی فروشیم تبلیغ هم نمی کنیم-دو قسمت وبیمه داریم بلند مدت کوتاه مدت در سود هم هستیم تبلیغ هم نمی کنیم......هرکس خودش تصمیم بگیرد


-چند نفر اشرار ترقه بازی راه انداختند تمام شد رفت فرداهای بورس افق بلند مدت بورس روشن ومثبت خواهد بود


-صبر کنید روزی این جماعت همانطور که تشنه ختراک خموتورمادیرا پخش بودند وروزها متوالی برای  خرید این سهم ها صف کشیده بودند در اینده برای تایرا-وبیمه هم صف خواهند کشید درج مطلب به معنای خریدوفروش نیست صرفا نظر شخصی است امروز 98/08/27


-بقول مشهدی ها مو کلاس نمزروم یارانه مه رختن موروم کله پاچه موخوروم


-بخند تا دنیا به رویت بخندد هرگاه تصمیم گرفتم در 12 سال گذشته از چهل سهم فرض طی یک سال دوسال سود بگیرم توکل به خدا شروع کردم تحقق پیدا کرد الان چهار الی پنج سهم است سود ثبت شد پس بقیه اش هم اگر خدا بخواهد وتلاشی مستمر باشد این اتفاق خواهد افتاد


-برادر عزیز بارها گفتم در چهار الی پنج پله سهم بخرید حتما بازی را خواهید بردالان با 1000سهم وارد شپترو شدیم واوضاع را رصد میکنم......یک عمر می خواهیم تو این بازار نون بخوریم باید روش درستی را انتخاب کنیم....تا چکاپا یک تکانی بخورد مادیرا-پخش-ختراک-شاملا ...... چند برابر چکاپا سود ثبت کردند..... ولی مدیریت می خواهد با عجله به پول نخواهی رسید ضرر کردی صبور باش قطعا ضررتو صفر صفر خواهد شد


-گوهران 1200سهم تستی خریدم وضعش تا این لحظه خوب است.....محل کار من مثل ازمایشگاه است مدام سهم ها تست میشوند-تایرا وضعش خوب است


-به نام خدای وبیمه


-گفتم من شاملا جایزه دارم دوهفته گذشته اصلا خریدی از این سهم نداشتم اتفاقی در محدوده 35000ریال متوجه معاملات مشکوک شدم در خواست ها مشخص بود پول وارد سهم شده امدم اینجا صادقانه گفتم الان شاملا محدوده 40000ریال است.....از خدا بخواه تفکرصحیح نظر دادن را به من وبه همه شما بدهد


-الان جایزه مادیرا چون در پرتفو هست ما مجبور به کنترل اجباری مادیرا هستیم تا این لحظه صف خرید وممکن است در بلند مدت از مقاومت 10000ریال عبور کندحالا قیمت جایزه برای ما پایین تر از قیمتهای فعلی تثبیت شده است اما روند صعودی است عین حکایت شاملا


-شاخص کل مثبت اعلام همزیستی مسالمت امیز با قیمت جدید بنزین


-ضرر زمانی اتفاق می افتد که یهو وارد یک سهم میشوید.....سود زمانی اتفاق می افتد که در چهار الی پنج پله وارد سهم میشوید


-حق تقدم مادیرا هم صف خرید است به عبارت فنی  حق تقدم مادیرا با حمایت حقوقی سهم همراه شده است


-ختراک از مقاومت 11000ریال عبور کرده است...........


-بعضی ازسایتها باز نمیشود وتعدادی هم باز میشود روند دیده بانی بازار با مشکل مواجه است نگاه سرعتی ممکن نیست


-ارزش معاملات بورس تا این لحظه 862 میلیارد تومان یحتمل تا اخر وقت از مرز 1000میلیارد تومان عبور خواهد کرد


-صفهای خریدمعتبر نیستند چون عرضه ها هم بالا است


-جایزه ختراک هم در پرتفو نقطه قوتی است......ثروت در بورس با روند های کوتاه مدت حاصل نخواهد شد ولی در بلند مدت....زنجیره سود ساخته خواهد شد


-رفتار تایرا دقیقا میگه  منتظر حرکتم دربلند مدت باش


-تا پایان وقت کاری بورس ممکن است ارزش معاملات بورس به مرز 1100 میلیارد تومان برسد تکرار روزانه این حجم معاملات نوید رشدی پایدار را در بورس میدهد


-گوهران مقداری صف خرید شد تا این لحظه صبح گفتم وضعش خوب است این نتیبجه دیده بانی مستمر است


-ارزش معاملات روزانه بورس الان 1076میلیارد تومان دقیقا قبلا گفتم تا اخر وقت به 1100میلیارد تومان خواهد رسید


-تا فردا خدا نگه دار


--


-


-


 


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-تلگرام خاموش بورس هم تا این لحظه منفی امیدواریم تا ظهر وضعیت بسمت مثبت پیش برود
-فرصتهای منفی این هفته میتواند فرصت خرید باشد
-خونسرد خونسرد...............ریال نامعلوم نقد..........چه لذتی دارد این اصلاح قیمت
-شاملا الان 38200ریال......
-تلگرام به همان نسبت که برای بازار سرمایه مفید است برای بازار سیاست سم است
-یک سهمی هست 70000ممبر تلگرامی هوادار دارد الان صف فروش است.....چرا با هم متحد نیستند درنفروختن سهم
-شاملا الان 39500ریال...... دم این سهم جایزه گرم
-پشیمان نیستیم از خرید تایراروزهای قبل امروز 98/08/26
-روزهای اینده موضوع بنزین شفافیت واضح تری پیدا می کند ابهام در قیمت سوخت چالش این هفته بازار سرمایه هست ولی نهایتا بازار سرمایه به همزیستی با قیمت جدید بنزین جواب مثبت خواهد داد
-اصلاح قیمت گروه حمل ونقل جالب است روزهای اینده چک کنید......امروز خریدار هیچ سهمی نباشید البته نظر شخصی من است چون تا اخر ماه دهها فرصت پیش روی شما ظاهر خواهد شد

-بی جهت سهم نفروشید بازا ر دوباره بالا خواهد رفت
-کشف روند وحساسیت روی شاملا در قیمتهای پایین تر درست بودحجم معاملات امروز مشکوک درمحدوده 39600ریال
-قصد خرید شاملا را نداریم چون به حد کفایت جایزه داریم ولی خبری التر ناتیوی پشت سهم هست ان هم در بازار قرمز امروز دارد مثبت می خورد
-ختراک الان صعودی..... عجبا که امروز بعضی از نمادها محکم ظاهر شدند
-قیمت جدید بنزین قطعی است........
-بازار بورس سرجای اولش برمی گردد بی علت فروشنده نباشید

-یک نفر بپرسد چرا بی جهت میفروشید ارزش معاملات بورس از مرز 1000میلیارد تومان عبورر خواهد کرد بازار هم مثبت میشود

سرپست امروز صبح نوشتم بازار سرمایه همزیستی مسالمت امیز با قیمت جدید بنزین..... الان ساعت 11 گزارش بیانات مقام معظم رهبری ورییس مجلس را بخوانید......داستان بنزین قیمت جدید قطعی وتمام شده است


-چالش بنزین تمام شده..... بو.رس در اینده مثبت خواهد شد
-کشف روند شاملا طی تست های روزانه درست بوددو کفه ترازو برتری خریداران بر فروشندگان گرم به گرم سنگینی خریدار از محدوده 35000ریال مشهود بود

-وای امان از دست این راننده های خانم مشهدی مخصوصا جنوب شهر عذرا کبرا صغری سکینه معصومه با پراید بچه بغل موبایل بدست

بدون ترمز از فرعی وارد اصلی میشوند چند خانم توماشین جوک هم می گفتند.....اصلا رانندگی شان وحشتناک بود......من از موافقان گران شدن بنزین بودم وهستم


-ارزش معاملات امروز از مرز 1200 میلیارد تومان عبور خواهد کرد نفروشید یحتمل پشیمان میشوید
-ارزش معاملات ممکن تا اخروقت به 1300 میلیارد تومان هم برسد
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-تایرا حمایت اول 11000ریال حمایت دوم 10000ریال ......تستی 1000 سهم جهت کنترل ونظارت امروز 98/08/25
-شاملا الان محدوده 37851 ریال حمایت 33000ریال درج مطلب امروز 98/08/25به حمایت توجه کنید ما جایزه اش را داریم از قبل
-خدا رحمت کند وبیمه 5400ریالی را جا خوش کرده پایین نمی اید الان6188ریال امروز 98/08/25
-رفتیم صبحانه......نمیدانم حق تقدم ثقزوی چقدر افت خواهد کرد خودتان کنترل کنید
-آ س پ حجم معاملات مشکوک عرضه وتقاضا تقریبا برابر دیده میشود تا این لحظه
-ثفارس الان 2440ریال فقط کافی است دوباره 10 درصد نزول کند امروز 98/08/25
-
در گفت وگو با بورس پرس :

مدیرعامل "شنبدر" و مدیر انجمن اثر افزایش قیمت بنزین بر پالایشگاه ها را اعلام کردند

مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس و مدیر مالی انجمن صنعت پالایش نفت اعلام کردند افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری در درآمد پالایشگاه ها ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هاشم نامور مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس درباره اثر افزایش قیمت بنزین بر درآمد و هزینه شرکت های پالایشی و باور برخی تحلیل گران بازار سرمایه به بهبود درآمد این گروه به بورس پرس گفت : این رویداد هیچ تاثیری در سود و زیان و هزینه پالایشگاه ها ندارد. چرا که این گروه از دیر باز تاکنون ،  قیمت نفت و فروش فرآورده های نفتی را با قیمت فوب خلیج فارس محاسبه می کرد.

وی ادامه داد: بنابراین اگر قیمت بنزین یک ریال یا یک میلیون تومان هم شود ، وضعیت درآمدی پالایشگاه ها تغییری نخواهد کرد.

ناصر تنگستانی مدیر مالی و اداری انجمن صنعت پالایش نفت هم به بورس پرس گفت: با توجه به اینکه پالایشگاه ها از قدیم اقدام به فروش بنزین با قیمت های جهانی می کرده و دولت یارانه می داد ، افزایش قیمت بنزین تاثیری بر درآمد گروه پالایشی ندارد و مربوط به درآمدهای دولت بوده اما ممکن است بر هزینه های عمومی اثر گذار باشد.

انتهای پیام


-گروه خودرو تا این لحظه اصلاح قیمت ودر بعضی از نمادها صف فروش داردخپارس-خودرو -خساپا -خگستر.......
-غپاک حمایت اول 3600 ریال الان 4025 ریال مهم حمایت اول است ممکن است اصلاح قیمت کندامروز 98/08/25
-
در نیمه اول معاملات امروز رخ داد:

اولین واکنش بورس به قیمت بنزین : احتیاط ، افت انتظار از پالایشگاه ها و تحلیل

اولین واکنش بازار سهام به افزایش قیمت بنزین در نیمه اول معاملات امروز با رفتار محتاطانه و فروکش شدن انتظار رشد گروه پالایشی و تحلیل برخی به بهبود وضعیت بورس همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اعلام ناگهانی افزایش قیمت بنزین در آخر هفته با واکنش ها و تحلیل های متفاوتی روبرو شده و بازارها در حال به روز شدن این رویداد مهم در قیمت ها هستند. به طوری که بازار ارز شاهد قیمت دلار در ساعات اولیه شد . بازار سهام هم که همواره اولین منعکس کننده تصمیمات مهم اقتصادی است ، طی نیمه اول معاملات امروز ( از 9 الی 10:30 صبح امروز ) با رویه محتاطانه و همراه با شک و بررسی روبرو شد.

بعد از رشد دقایق اولیه شاخص به بیش از 1700 واحد در حال کاهش ارقام است و با رشد 720 واحدی به 307 هزار و 854 واحد ( تا ساعت 10:30 ) رسید که بیشترین اثر مثبت به پالایشگاه های تهران ، اصفهان و بندرعباس ، تاپیکو ، مپنا و پارسان با 273 تا 87 واحد و بیشترین اثر منفی هم به ایران خودرو و ساپیا با 134 و 87 واحد تعلق داشت .

در این میان ، برخی فعالان معتقد بودند افزایش قیمت بنزین می تواند منجر به بهبود درآمد پالایشگاه ها شود اما با اعلام مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس ، مدیر مالی و اداری انجمن صنعت پالایش و توضیحات پالایشگاه های تهران و لاوان منبی بر بی اثر بودن افزایش قیمت بنزین بر درآمد گروه پالایشی ، مقداری از تقاضاها و انتظارات کاهش یافت .

از سوی دیگر به دلیل ارتباط مستقیم قیمت بنزین با بازار خودرو ، سهام گروه خودرو با وجود اعلام برنامه افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ، شاهد افزایش عرضه و کاهش قیمت شده و سهام اکثر بانک ها هم با افت قیمت در حال معامله است.

با اوصاف در شرایطی طی روزهای آینده ، جهت اصلی بازار سهام بعد از افزایش قیمت بنزین مشخص خواهد شد که گروهی از تحلیل گران بر این باورند به دلیل افزایش تورم ناشی از قیمت های جدید بنزین و در آینده دیگر حامل های انرژی مانند برق و آب و ... ، سرمایه گذاران و دارندگان پس انداز و سپرده بانکی با هف حفظ ارزش پول ، راهی بورس یا بازارهای مسکن و طلا و دلار خواهند شد.

انتهای پیام


-شپترو فقط 1000 سهم در حد تستی ورود ....خرید اصلی بعد از افزایش سرمایه در پله های متفاوت  اگر در کف بود اگر اطلاع رسانی شد امروز 98/08/25
-شاملا تا این لحظه محکم ظاهر شده است
-
در گفت وگوی بورس پرس با مدیرمالی بانک :

آخرین وضعیت افزایش سرمایه "وبملت " از تجدید ارزیابی و تعداد املاک اعلام شد

مدیر مالی بانک ملت با اعلام آخرین وضعیت افزایش سرمایه بانک ملت از تجدید ارزیابی دارایی ها از ابلاغ نامه به حدود ۱۲۵۰ شعبه برای دریافت اطلاعات مربوط به ۲۰۰۰ ملک خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کاظم چاوشی درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه بانک ملت از تجدید ارزیابی دارایی ها و املاک ( به جز افزایش سرمایه  160 درصدی از محل سود انباشته و ناشی از تسعیر ارز ) به بورس پرس گفت : کمیته مسئول افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها بانک ملت در حال مذاکره با دو نهاد مرکز و کانون کارشناسان رسمی دادگستری بوده تا براساس قیمت و شرایط زمانی ، یکی از این دو نهاد را انتخاب و قرار داد منعقد کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این ، دستورالعمل مناسب برای تسریع در انجام امور و مسئول مربوطه هم مشخص شده است .

چاوشی در برابر این سئوال که آیا تعداد املاک "وبملت" مشخص و به چند شعبه ابلاغ شده به بورس پرس گفت: املاک بانک شامل حدود 2000 فقره ملک شامل عرصه و سرقفلی بوده که به 1250 شعبه بانک ملت هم ابلاغ شده و باید حداکثر 15 دی اطلاعات مربوط به املاک و ساختمان ها دریافت شود .

براساس این گزارش، درحالی مراحل لازم برای اخذ مجوز افزایش سرمایه اول بانک ملت (از 5 به 13 هزار میلیارد تومان ) پیگیری و در آینده ایی نزدیک سایر اقدامات مانند اخذ مجوز و تعیین زمان مجمع فوق العاده انجام می شود که طبق مصوبه 23 مهر هیات مدیره ، مقرر شده ارزش دارایی های بانک و شامل املاک متعلق به "وبملت" که از سال 91 تجدید ارزیابی نشده اند ، مشخص شود تا افزایش سرمایه دوم و از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ، عملی شود.

انتهای پیام


- حق تقدم ثقزوی تا این لحظه بر سر دوراهی است
-تا فردا خدا نگه دار
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-تا این لحظه مادیرا بر قله ایستاده است.... احتمالابازی  به هفته اینده موکول خواهد شد
-چهارشنبه هست وگنجشک روز های بورس دنبال نقد کردن 100 هزار تومان سودبقول خودشان ماهی دو الی سه میلیون تومان کمک خرجی خانه شان در بیاید......وغافل از سود هفتاد میلیون تومانی دبالک در گذشته.........
-وبیمه الان 6200ریال......حمایت اول5400ریال مقاومت 7000و7500و8500ریال
-وبیمه روزهای قبل محدوده5700ریال بود
-بازار تا این لحظه ارام نه صعود قوی ونه ریزش قوی..... این روزها موج های صعودی و.نزولی کوتاه مدت هستند......کشف روند نماد پخش نماد ختراک نماد مادیرا هم تخصص خاص وزمان خاص خود را دارد البته ماه وروزهای گذشته......تجربه ثابت کرده ما قادر به کشف این گونه روندهای ناگهانی هستیم
-وبیمه داریم خدا کند 100 تومان افت بکند دوباره بخریم......این توضیح جنبه اموزشی دارد یعنی ترس از وبیمه صد تومان افت کرده بی معنا بلکه فرصت خواهد بود
-اسم سهم را نمی برم به وقتش می برم.....جمله کلام من در تنهایی بیا پایین بی پدرومادر
-ولراز مهلت حق تمام شد فعلا صف خرید
-در سی روز گذشته سه روند را عملا کشف کردیم ختراک-پخش-مادیرا.....به لحاظ فنی وروانی یک اعتماد بنفس بالایی  را بدست اوردیم ودر حال اماده شدن برای هشت ماه پیش رو ...... اصلا نا امید نشوید این قانون بازار است عرف بازار بورس است گاها سبد تان ده الی بیست درصدی با چالش روبرو میشود ولی بعدا اتومات ترمیم میشود
-ثفارس الان در محدوده 2300ریال یک افت ناگهانی به محدوده 2000ریال فرصت ورود خواهد بود
-ذوب الان 1790ریال خوب معلومه ذوب 1600 ریالی عالیه
-خزامیا تا این لحظه صف خرید دارد حجم معاملات مشکوک عرضه هم بالا بوده است
-

موافقت مشروط فرابورس با ارتقا سهم بازار پایه ای به بازار اول معاملات

فرابورس با درخواست پذیرش و انتقال سهم حاضر در بازار پایه به بازار اول معاملات موافقت مشروط کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بیمه زندگی خاورمیانه از موافقت مشروط فرابورس با پذیرش سهام این شرکت در بازار اول فرابورس خبر داد

مهدی نوروزی مدیرعامل "بخاور" اعلام کرد: درخواست پذیرش سهام شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در فرابورس در جلسه ۲۱ آبان ماه هیات پذیرش مطرح و با پذیرش در بازار اول فرابورس بصورت مشروط موافقت به عمل آمد.

به این ترتیب، مقرر شد قبل از درج نام شرکت در فهرست نرخ های فرابورس و آغاز معاملات، اطلاعات لازم و تعیین شده توسط این شرکت ارائه شود.

بنابراین گزارش، بیمه زندگی خاورمیانه با سرمایه اسمی 120 میلیارد تومانی در تابلو زرد بازار پایه حضور دارد و بانک خاورمیانه مالک  20 درصدی سهام این شرکت محسوب می شود.

انتهای پیام


-تراز کل پرتفو 4/30 درصد منفی این رقم 10 درصد بود تراز منفی بصورت متناوب در حال کاهش است ودوباره بسمت یک تراز قوی مثبت حرکت خواهد کرد.....خلاصه کلا بازار سرمایه با ریزش فصل پاییز به یک پیچ وسربالایی برخورد اما این وضعیت پایدار نیست وسرازیری های هموار از دور نمایان است
-بورس فرا بورس حدودا 30 نماد صف خرید سنگین دارند فاراک سنگین ترین صف خرید را تا این لحظه دارد
-هر اشاره ای به معنای خرید نیست صرفا نظارت های فنی است حق تقدم وسهم ثقزوی را روزهای اینده کنترل کنید ببینید تا کجا نزول خواهد کرد امروز 98/08/22
-سهم های بازار پایه بیانیه ریسک دارد بایدوارد معاملات برخط جدید بشویدخط انلاین خودتان بشوید وتیک بیانیه ریسک را بزنید بعد بتوانید خریدوفروش کنید
-
در هفتمین ماه و نسبت به مدت مشابه سال قبل:

صادرات فولادمبارکه، ذوب آهن، چادرملو و ۷ شرکت دیگر ۵۴ درصد بیشتر شد

فولاد مبارکه، ذوب آهن، چادرملو و ۷ شرکت دیگر با صادرات ۵۶۱ هزار و هفت تن محصول فولادی در هفتمین ماه سال، رشد ۵۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، صادرات شرکت های ذوب آهن، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، هرمزگان، آلیاژی ایران، خراسان، کاوه جنوب کیش، صبا فولاد، بناب و چادرملو در مهر سال جاری بیش از 561 هزار و هفت تن اعلام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد 54 درصدی دارد.

بیشترین سهم صادرات مربوط به فولاد خوزستان با 1.08 میلیون تن است که با وجود کاهش 19 درصدی نسبت به مدت مشابه سا گذشته، رقم 26.7 درصد از مجموع صادرات فولاد سازان را به خود اختصاص داد.

همچنین فولاد بناب با صاردات 26.2 هزار تن میلگرد رشد 1533 درصدی را از آن خود کرد که بیشترین میزان رشد صادرات در بین شرکت های مورد بررسی است.فولاد خراسان هم با صادرات  6.9 هزار تن میلگرد بیشترین کاهش را با 87 درصد به خود اختصاص داد.

فولاد مبارکه و ذوب آهن هم با صادرات 885.3 و 681.8 هزار تن، رشد 23 و 12 درصدی را در این مدت تجربه کردند.

انتهای پیام


-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-مادیرا پس از دوماه کشیک ومراقبت سرانجام در تله افتاده است تا این لحظه با صف خرید سنگین روبروست امروز 98/08/21
-مراقبت وکشیک مداوم وبیمه فراموش نشود توضیح ما صرفا نوشته های شخصی است یاد داشتهای یک سهامدار درج مطلب امروز 1398/08/21
-

"افق" برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی داد

فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر برنامه افزایش سرمایه 200 درصدی خبر داد.

براین اساس، "افق" درصدد است به منظور طرح توسعه، سرمایه فعلی را از 100 به 300 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد.

شرکت گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش با 85.6 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارد.

انتهای پیام


-ولساپا در گذشته چند بار در کف کشف روند شده است ورشد خوبی کرده است الان با صف خرید سنگین روبروست باید صبر کنید تا در اینده اصلاح قیمت کند
-بازار عادت به نوسان های کوتاه مدت کرده است شکار امثال نماد  ختراک -ختراکح-پخش-پخشح-مادیرا-مادیراح  هر کدام در زمان خاص خود کار راحتی نیست .....

-امروز صبح تستی 1000سهم جهت سه ماه کشیک ومراقبت تایرا -شپترو -خریخت-سشمال-گوهران-ثقزوی -کاوه را وارد مدار کنترل کرده ایم

کار راحتی نیست فکر گنجایش تست های مکرر راندارد........یک نصیحت  در مراحل تست وشناسایی تا یقین پیدا نکرده اید خرید سنگین انجام ندهید امروز 98/08/21
-نماد هرمز الان صف خرید ولی زمان ورود  این مقطع نیست چرا چون امروز یک هیجان زودگذر بر سهم حاکم است
-ما رفتار خریداران وفروشندگان یک سهم را در یک بازه فرض یک ماهه زیر نظر می گیریم بصورت اتومات ضعف ها اشکار میشود
-نه شیر شتر نه دیدار عرب جایزه های شش ماه ماندگار مادیرا در سبد زمان فروش میشود قیمت دوبله مثل جایزه های سخزر
-سرچشمه حجم معاملات مشکوک
-ممکن است مجوز افزایش سرمایه سرچشمه صادر شود هنوز یحتمل الاحتمالات است
-

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، بازار سرمایه را همچنان یکی از نقدشونده ترین بازارهای کشور دانست و گفت: بورس در سه سال گذشته قریب به ۳۰۰ درصد بازدهی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، یاسر فلاح در سمینار "بررسی قابلیت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه" در دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: میزان بازدهی بورس از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نیز حدود ۷۰ درصد بوده است ؛ این در حالی است که بازدهی  بازار ارز در همین مدت  منفی ۱۲ و سکه منفی ۱۵ درصد بوده است . علاوه بر این طبق بررسی های صورت گرفته  در یک بازه ۱۰ ساله نیز میزان بازدهی بورس از همه بازارهای دیگر بیشتر بوده است .

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس همچنین با اشاره به  وجود  شفافیت بالا در بازار سرمایه کشور  گفت : مدعی هستیم که بورس ما جزو چند بورس اول شفاف در دنیاست ؛ چرا که شرکت های تولیدی و بنگاه های حاضر در بورس و فرابورس موظفند  در طول سال ۱۶ بار افشای اطلاعات داشته باشند . همچنین این شرکت ها و بنگاه ها باید میزان تولید و فروش ماهانه خود را روی سایت کدال افشا و هر ۳ ماه یکبار نیز صورت های مالی خود را ارائه کنند .

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس ادامه داد: شرکت های بورسی همچنین  به واسطه حضور سهامداران، زیر ذره بین نظارتی آنها قرار دارند و این سهامداران به طور مرتب وضعیت شرکت ها را رصد و مراقب می کنند. لذا این حضور به ارتقای شفافیت اقتصادی کمک می کند و شرکت ها و بنگاه ها را وادار به پاسخگویی بیشتر  نسبت به عملکرد خود می کند.

فلاح در ادامه به مزایای ورود شرکت ها به بازار سرمایه اشاره کرد و گفت : حمایت سهامداران از شرکت و نظارت مداوم به عملکرد شرکت، کسب وجهه و اعتبار و اعتماد عمومی و برخورداری از تبلیغات رایگان در فضای مجازی و رسانه های دیداری و شنیداری از جمله مزایای ورود به این بازار است .

وی افزود: به روز رسانی ارزش واقعی شرکت ها، استفاده از معافیت ها و  مشوق های مالیاتی، سهولت در تامین مالی از طریق انتشار عمومی سهام ، افزایش سرمایه و انتشار اوراق مشارکت توسط ناشر  از دیگر مزایای بازار سرمایه خواهد بود.

 فلاح همچنین  یادآور شد: بنگاه هایی که در بورس و بازار سرمایه حضور دارند، عمدتا بنگاه های تولیدی ایرانی اند که از طریق بازار سرمایه تامین مالی می کنند و هدف نهایی این نقدینگی، اشتغالزایی و  حرکت روان تر چرخ تولید است. لذا سرمایه گذاری در بورس ضمن کسب سود برای سرمایه گذار، خلق ارزش هم خواهد کرد .


-بالا نوشته بازدهی بورس سه ساله 300 درصد طبق محاسبات ما طی سه سال بورس میانگین 600 درصد رشد کرده است حال ممکن است

در صندوق ها در سبدها در پرتفو ها این رقم متفاوت باشد


-یک نکته مهم فنی انجام معامله در بورس یک سر ضرر ویک سرش سود است خوب برای اینکه ضرر نکنی در پنج الی شش نوبت در پنج پله بخر
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-مادیرا در محدوده بالای 7000ریال دیروز به حمایت برخورد وامروز مثبت شد وحق تقدم نیز فعلا در محدوده 5800ریال با حمایت روبرو شده است
-نگاه لحظه ای به بازار وشاخص کل احتمال اصلاح قیمت تا محدوده 290هزار واحد مشاهده میشود امیدواریم بازار در محدوده 300 هزار واحد حمایت شود وشاهد حرکت رو به بالا باشیم
-دیروز حق تقدم مادیرا 5800 ریال الان 6057 ریال دقیقا موقتا بر سود نشست قصه تمام شد دیروز  جو بازار انچنان خوب نبود جرات نکردیم اعلام کنیم

-مادیرا صف خرید تا این لحظه
-دیروز ما 5800 ریال اخرین پله خرید حق تقدم مادیرا را انجام دادیم ترسیدیم زیاد هم نخریدیم..... از بس در اتاق های گفتگو ادم فحش وناسزا می بیند جرات اعلام یک روند صحیح را پیدا نمی کند
-صف خرید سنگین در مادیرا
-یادتان می اید گفتم اه مادیرای من.......

-من طبق قانون پلن معاملاتی صرفا جنبه اموزشی دارد می گویم در 8555ریال مادیرا را فروخته  ودر چند پله نزولی حق تقدم مادیرا را خریده ام

شکست سختی را به مادیرا تحمیل کردم......


-مهم جایزه های مادیرا هست در سبدمان اسیر است.....جمع حق تقدم وجایزه حدودا 50000سهم داریم که مجموع ان میشود پله اول

حالا منبعد میتوان طبق حرکتهای اینده پله های جدید 50000تایی را خرید ویا نخرید...... دوماه طول کشیده بر بازی مادیرا مسلط شده ایم

پس یک شبه ناگهانی سیگنالی نبوده


-تمام توضیحات من جنبه اموزشی دارد
-هیج وقت حرفهای مرا به تمسخر نگیرید دیدید التر ناتیو مادیرا رابرو تو نخ التر ناتیو
-چرچیل راست میگه چکاپا سهم پر پتانسیلی است ولی کشف زمان انفجار چکاپا مهم است مثل همین مادیرا مادیرا را ما تستی با 10000سهم شروع کردیم قبل از افزایش  سرمایه ولی توی این مرحله میانگین 50000سهم وحق وجایزه داریم منظور یک شبه نبوده
-معلوم نیست دوماه دیگر سه ماه دیگر یک دقیقه دیگر یک التر ناتیوخسته کننده در نماد وبیمه مشاهده میشود
-بزرگترین سوال ذهن شما این است کی وکجا وچگونه بخریم؟؟؟؟؟ جواب این است اول الترناتیو را تشخیص بده بعد طی چند مرحله پله صعودی ویا پله های نزولی بخر.......قطعا بدانبا سیگنال کانا لها ره به جایی نخواهی برد
- درابان ماه نمادهای پخش وحق تقدمش مادیرا وحق تقدمش را کشف روند کردم هر ماه با توکل به خدا همه چیز ممکن است شک نکن تلاش کنی نتیجه می گیری.......آه مادیرای من
-سهامداران خرد را خسته کردند از مادیرا حذف کردند....زمانی که بتوانی با سفته بازها بجنگی همکان نقطه نقطه پیروزی است
-وقت وزندگی خودتان را وقف نمادهای بانکی نکنید انجا بازیگران خاص خود را دارند
-

پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی منجر به صف خرید سهم بورسی شد

سهم بورسی از برنامه افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد و صف خرید شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 300 درصدی خبر داد و با رشد 5 درصدی به قیمت 24193 ریالی هر سهم رسید و صف خرید شد.

بر این اساس، "حپترو" به منظور خرید 10 دستگاه کشنده فوتون ، 21 دستگاه تجهیزات راهساری و معدنی درنظر دارد سرمایه فعلی را از 20 به 80 میلیارد تومان برساند.تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت بازرگانی پتروشیمی مالک 51.5 درصدی این شرکت به حساب می آید.

انتهای پیام


-ده درصد ضرر در کل پرتفو رقم سنگینی است الان شده 5 درصد جبران ان 5 درصد ورساندن ضرر به محدوده صفر صفر ومثبت شدن تراز مالی کار راحتی نیست ولی بخشی از زندگی بورسی است........وقتی هم خواهد امد گله ای فله ای صد رصد سود محقق خواهد شد این قانون بازار است
-

دعوت وزیر خارجه امارات از ایران برای مذاکره با همه طرف ها

وزیر خارجه امارات با دعوت از ایران به میز مذاکره با همه طرف ها گفت: تشدید تنش‌ها به سود هیچ‌کس نبوده و می‌توان با دیپلماسی جمعی به موفقیت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از یورو نیوز،  انور قرقاش در سخنرانی دیروز ابوظبی از ایران خواست به میز مذاکره با قدرت‌های جهانی و کشورهای منطقه بازگردد و با حل مشکلات ، اقتصاد را زنده کند. راه توافق همه طرف‌ها با ایران وجود دارد اما طولانی است و صبر و تلاش زیادی می‌طلبد.

وی با اشاره به اختلافات ایران، غرب و کشورهای حاشیه خلیج فارس ، ادامه داد: تشدید این تنش‌ها به سود هیچ‌کس نیست و قویا بر این باوریم که می‌توان در اتاق نشست و با دیپلماسی جمعی به موفقیت رسید. توافق جدید نه تنها شامل برنامه هسته‌ای بلکه باید فعالیت‌های موشکی و دخالت ایران در منطقه را نیز فرا گیرد.

قرقاش هشدار داد نباید بین جنگ و توافق هسته‌ای ناقص ، گزینه بد را انتخاب کرد.

انتهای پیام
-

جزئیاتی از کشف میدان بزرگ نفتی جدید در خوزستان از زبان وزیر نفت

وزیر نفت با اعلام جزئیاتی از کشف میدان بزرگ نفتی جدید در خوزستان گفت : لایه نفت دار به اندازه ۸۰ متر کشف شده که ۵۳ میلیارد بشکه حجم دارد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیژن زنگنه درباره کشف میدان بزرگ نفتی جدید در خوزستان که دیروز توسط روحانی اعلام شد به خبرنگاران گفت: این میدان یکی از عظیم ترین میادین نفتی تاریخ ایران و زیر میادینی مانند منصوری، سوسنگرد و ... کشف شده و در فاصله این میادین به اندازه ۲۴۰۰ کیلومتر و عمق ۳۱۰۰ متری ، لایه نفت دار به اندازه ۸۰ متر کشف شده که ۵۳ میلیارد بشکه حجم دارد .

وی با اشاره به آغاز کشف این میدان از سال ۹۵ و امکان گسترش به جنوب غربی و شرقی و نام گذاری آن به اسم نام آوران ، ادامه داد: حجم لایه قدیمی این میدان حدود ۳۱.۳ میلیارد بشکه بوده و حجم نفت جدید هم ۲۲ میلیارد بشکه با ضریب بازیافت ۱۰ درصدی و استحصال حدود ۲.۲ میلیارد بشکه است . توسعه این لایه در قالب میادین جفیر و منصوری پیگیری می‌شود.

انتهای پیام


-الان پرتفو سبک بیش از 60 درصد نقد حالا اگر بازار خدای ناکرده اصلاح قیممت کند در کف خرید وکسب سود مکفی.....تمام توضیحات ما جنبه اموزشی دارد بفهمیم چگونه در همه وضعیت های بازار بک کسب سود معامله کنیم زمانی بود بعلت رشد بازار ما یک درصد نقدینگی داشتیم ولی الان 60درصد نقد هستیم
-سخزر جایزه هایی که در پرتفو ماصدرصد رشد کرد370 تومان کجا محدوده 6500تومان کجا.....ماندگاری اجباری.....الان مادیرا هم جایزه هایش در پرتفو شش ماه ماندگار شد یحتمل ان موقع ممکن است دوبله شود
-ثعمرا -ثاخت حجم معاملات مشکوک است صف خرید هست ولی عرضه هم بالاست
-گروه خودرویی تا این لحظه مثبت .......
-خگستر همچنان تا این لحظه صف خرید
-سه سال متوالی بازار سرمایه من دقیق امار دارم رشد کرده سال 1395 تا اول 1396 رشد ارام ولی از اول سال 1396 تا اواخر تابستان 1398 رشد پیاپی...... از مهر ماه رشد متوقف وبازار بورس چسبیده به سقف...... حالا بازی شده فنی حرفه ای غیر هیجانی اکثریت هم مشت زن اماتور تشریف دارند وقتی موفق نمیشوند فحش وفحش کاری شروع میشود
-زکشت در گروه زراعت با تقاضا روبروست تا این لحظه
-گروه رایانه مثبت اپرداز -اپ- مرقام -مداران تا این لحظه صف خرید دارند
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-حق تقدم پخش حمایت تا این لحظه ادامه داردشروع رشد از محدوده 5400ریال الان 7586ریال تا این لحظه
-روند نمادها تا حدودی اصلاحی است البته ممکن است اخر وقت مثبت شود
-ختراک -پخش همچنان در وضعیت سبزقرار دارند این ماه با رشد خوبی مواجه شدند
-سخزر پس از یک رشد جانانه اگر اصلاح قیمت بکند میتواند مورد توجه قرار گیرد
-

شرکت آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی در فرابورس اطلاعات جدید داد

شرکت بورسی آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی در فرابورس صورت های مالی حسابرسی شده نیمه نخست سال جاری را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ذوب روی اصفهان که به تازگی در بازار دوم فرابورس درج و در صف عرضه اولیه 10 درصدی سهام ایستاده است، صورت های مالی حسابرسی شده نیمه نخست سال جاری را منتشر کرد.

براین اساس، "فروی" به ازای هر سهم 355 ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل(458 ریال) 29 درصد افت داشته است. این شرکت در عملکرد 6 ماهه 21.2 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.

بنابراین گزارش، گزارش کامل صورت های مالی 6 ماهه و تفسیری مدیریت را می توان اینجا و اینجا مشاهده کرد.

طبق بررسی های بورس پرس،این شرکت ۱۷ تیر سال ۷۷ با سرمایه ای معادل ۵۰۰ میلیون تومان در اداره ثبت شرکت های اصفهان به ثبت رسید و فعالیت را آغاز کرد. البته موافقت اصولی تولید ورق روی با ظرفیت ۱۰ هزار تن در سال و سرمایه ۱.۵ میلیارد تومانی بر روی زمینی به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع در مجاورت شرکت باما در ۲۵ دی سال ۷۴ توسط وزارت معادن و فلزات صادر و اقدامات اولیه برای طراحی و ساخت توسط این شرکت با همکاری فرآوری روی پارس صورت گرفت.

شرکت باما سهامدار ۹۹.۶ درصدی سهام این شرکت که دارای ۱۷۴ نیروی انسانی است، محسوب می شود. موضوع فعالیت شرکت نیز طبق ماده ۳ اساسنامه شامل اکتشاف؛ استخراج و بهره برداری از معادن، تولید شمش و احداث کارخانه های مربوط به انجام کلیه عملیات بازرگانی مرتبط با فعالیت می شود.

انتهای پیام


-رقم شاخص رقم بزرگی است 305000واحد تقریبا سه صفر ان اضافی است
-
تحلیل گر شرکت کارگزاری اعلام کرد:

درصد احتمالی افزایش سرمایه ایران خودرو و ساپیا از تجدید ارزیابی دارایی !

تحلیل گر شرکت کارگزاری با اشاره به نیاز بورس به خبر مثبت برای ورود به روند صعودی ، درصد احتمالی افزایش سرمایه ایران خودرو و ساپیا از محل تجدید ارزیابی دارایی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود احترامی با اشاره به اینکه شاخص بورس در هفته گذشته نشان از ایجاد تعادل در معاملات داد و از اواسط هفته به دلیل انتشار اخبار سیاسی در زمینه مسایل هسته‌ای و برداشتن گام چهارم ایران ، نزولی و سپس متعادل شد به ایرنا گفت: انتظار می رود از هفته جاری بازار به روند عادی باز گردد و با توجه به اخبار مهمی مانند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و تصویب هیات وزیران ، شاخص بر مدار صعودی قرار گیرد.

وی افزود : به لحاظ تکنیکالی شاخص بعد از لمس کانال ۳۰۰ هزار واحد که مقاومت اصلی بشمار می رود در حال حمایت بر کانال بیش از ۳۰۰ هزار واحد است تا زمان ادامه این حمایت و عدم کاهش به کانال کمتر از ۳۰۰ هزار واحد، انتظار می رود بر مدار صعودی به روند ادامه دهد . در این میان بازار برای ورود به روند صعودی نیازمند خبر مثبت است .

تحلیل گر شرکت کارگزاری بازار سهام با اشاره به اثر اعلام نظر بانک مرکزی درباره عدم امکان افزایش سرمایه بانک‌ها از محل سرمایه‌گذاری‌ها و گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران در زیرش 5 هزار واحدی شاخص ادامه داد: تصویب افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی از سوی هیات وزیران از جمله مسایلی است که می‌تواند به شدت بر روند بازار تاثیرگذار باشد.

احترامی افزود: با توجه به اینکه بازار تشنه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی است باید به سراغ سهام شرکت ها و صنایعی رفت که می‌توانند بیشترین منفعت را از این موضوع ببرند. شرکت های صنعت خودرو به دنبال افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی هستند تا از زیان انباشته خارج شوند. در این میان ایران خودرو با توجه به زیان انباشته سنگین به طور حتم افزایش سرمایه از این محل را در برنامه دارد که به نظر می رسد بیش از 1000 درصد خواهد بود. سایپا هم به دنبال افزایش سرمایه بیش از ۴۰۰ درصدی است

وی ادامه داد: همه شرکت‌های دارای برنامه افزایش سرمایه ، منتظر تصویب هیات وزیران هستند و در صورت تصویب، صنعت خودر از جمله صنایع مقبول بازار خواهد شد .

انتهای پیام


-بانک دی باز گشایی میشود نه در روز سبز در روز قرمز.....
- سخزر.....با حمایتی که از سهم میشود در اینده حق تقدم های یک ماهه اش سریع فروش خواهد رفت
-ثاخت حجم معاملات سنگین صف خرید هم سنگین تا این لحظه
-بازار به نوسان های ده درصدی عادت کرده است
-صف خرید سخزر همچنان پابرجا است تا این لحظه
-حق تقدم مادیرا فعغلا افت قیمت متوقف شده است تا این لحظه
-کوثر-گوهران-کاوه-وسکاب ....... چهار افزایش سرمایه ای که قبل از انجام افزایش سرذمایه بر دل ننشست ولی بعد از افزایش ممکن است فرصت وروئد در کف مهیا شود
- بانک دی مثل چتر باز در حال فرود این بهترین تحلیل است
-سود انباشته نماد بورس
۸۷۸,۱۵۵میلیون ریال.....اندوخته قانونی وسایر اندوخته ها را هم نگاه کنیددر کدال.......تنها نمادی که بازار سرمایه منفی ومثبت برایش طلا است
-
مدیرعامل تامین سرمایه نوین اعلام کرد:

برآورد سود ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت ها و معرفی چند ریسک فعلی بورس

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با برآورد سود بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت ها در سال جاری ، چند ریسک فعلی که ممکن است در آینده بر روند بورس اثر گذار باشد را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ولی نادی قمی با اشاره به بازدهی ۳.۵ برابری بازار سهام از اول پاییز ۹۶ تاکنون به سنا گفت: اگرچه رونق بورس ایران عمدتا در نتیجه تکانه های اقتصادی ناشی از ورود یا حذف جریان درآمدهای نفتی رخ می دهد با این حال گسترش این بازار در بین مردم و توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید آن از روند رو به رشد بازار سرمایه حکایت دارد.

وی افزود: البته طی ماه های اخیر، تورم حاد ، شرایط ناپایداری را در اقتصاد حاکم و توجه فعالان را به عوامل بنیادی حرکت دهنده بازار و ریسکهای سیاسی و اقتصادی پیش رو کاهش داده است. یکی از این عوامل بنیادی ، قدرت سودآوری شرکت ها است که در گزارش های فصلی و ماهانه شرکت ها منعکس شده طبق عملکرد دو فصل بهار و تابستان ، سود شرکت ها با رشد ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸۳.۲ هزار میلیارد تومان رسیده و پیش بینی می‌شود در پایان به بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برسد که رقم قابل دفاعی است .

این کارشناس ادامه داد: از سوی دیگر مقایسه عملکرد تابستان با بهار نشان از رشد ۱۷.۵درصدی سود شرکت ها دارد و اگرچه آهنگ رشد سود شرکت ها نسبت به فصل های گذشته، کندتر شده اما اعداد و ارقام گزارش مهرماه حکایت از تداوم رشد فصلی درآمد و سود شرکت ها دارد.

نادی قمی افزود: هر چند ریسک هایی مانند ناآرامی های عراق و لبنان، اخطار مجدد و ظاهرا نهایی FATF به ایران، کاهش قیمت جهانی برخی محصولات ، افت شدید صادرات نفت ، افزایش کسری بودجه دولت و تامین مالی از بازار سرمایه در قالب انتشار اوراق بدهی ، وزن کافی برای تغییر نظر فعالان و گرایش به بدبینی را ندارند اما تجربه نشان داده ممکن است در برخی شرایط نقش جدی در تغییر روند بازار داشته باشند .

وی توضیح داد: با این اوصاف ، قدرت سودآوری فعلی و جریان های نقدی شرکت ها ، وابستگی زیادی به عوامل بیرونی نظیر نرخ های جهانی مواد و قیمت دلار دارد و عوامل پایداری و موفقیت درون سازمانی شرکت ها نظیر بهره وری، جذب تکنولوژی، کاهش بهای تمام شده محصول ، توسعه بازار فروش محصولات و قدرت مدیریتی چندان در موفقیت شرکت ها نقش ندارد. این موضوع در باطن برای بازار سهام ریسک محسوب می شود که باید تدبیری اندیشیده شود .

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خساپا شفاف سازی یک تکان  مثبت تا این لحظه وصف خریدفعلا
-خپارس هم با تقاضا روبروست تا این لحظه
-نماد خودرو هم از مقاومت 8000ریال  موقتا عبور کرده است کلا جو گروه خودرویی مثبت است اگر تکذیبیه ای درکار نباشد
-صف فروش بانک پارسیان جمع شد تعادل به گروه بانک برگشته وروند گروه در حال مثبت شدن است
-حق تقدم پخش امروز هم تا این لحظه مثبت خورده است......حال باید دید ایا خود سهم میتواند از مقاومت 10000ریال روزهای اینده عبور کند یا خیر؟؟؟
-ختراک الان 11000ریال حق تقدم 7910 ریال......با لحاظ کردن قیمت 18000ریال قبل افزایش ومقدار جایزه تعلق گرفته وقیمت سهم وحق وتقدم سود خوبی را ثبت کرد چون سهم وحق بعد از افزایش با حمایت روبرو شد
-ولیز مسیر خود را از گروه لیزینگ جدا کرده امروز هم صف خرید است تا این لحظه
-نمادهای حسینا -حتوکا حجم معاملات مشکوک تا این لحظه
-جو بازار مثبت است وفعلا تحلیل بر بازار حاکم است
-
یک کارگزاری اعلام کرد :

پیش بینی وضعیت چند صنعت و ۱۰ سهم شاخص ساز که در محدوده حمایتی هستند

یک کارگزاری با اعلام پیچیده تر شدن شرایط بازار در نیمه دوم سال و به چند دلیل ، آینده چند صنعت بزرگ را پیش بینی و ۱۰ سهم شاخص ساز که در محدوده های حمایتی قرار دارند را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام که در آبان هم نتوانست رضایت سهامداران را جلب کند ، شروع نیمه دوم ماه را با شاخص 305 هزار و 333 واحدی شاخص بورس آغاز می کند و در این میان کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای گذشته و آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته نیز رفتاری نوسانی داشت و در نهایت شاخص با افت نسبی به کار خود پایان داد.

تردید در خریدهای جدید و عدم تغییر در متغیرهای تاثیرگذار باعث شده تا بازار از فضای هیجانی و مثبت ماه های گذشته فاصله بگیرد و شاهد روندی نوسانی در بازار سهام باشیم . هرچند حجم نقدنیگی فعال همچنان در بازار زیاد است و تا رکود در بازار فاصله ای قابل توجه باقی اما در بازارهای جهانی اخبار نقش مهم تری نسبت به آمار گرفته و توجه بازارها به رسانه های خبری بیشتر شده است موضوعی که بازار داخل نیز چندان با آن غریبه نیست.

اخبار ضد و نقیض از مذاکرات تجاری چین و آمریکا، رفتاری نوسانی در بازارهای سهام و کالا به دنبال داشته و همچنان روند قابل اتکایی در شاخص های بین المللی دیده نمی شود . هرچند برآیند این نوسانات تاکنون مثبت بوده است.

افت قیمت طلا که اخیر با توجه به آمارهای ضعیف اقتصادی مورد توجه بود نیز تاییدی بر نزدیکی مواضع طرفین درگیر در منازعات تجاری است. شاخص بورس های آمریکا هم رکوردهای جدیدی را ثبت کردند و به نظر می رسد این روند در هفته آینده نیز کم و بیش ادامه داشته باشد . سخنرانی ترامپ در سه شنبه نیز می تواند اطلاعات بیشتری در رابطه با وضعیت مذاکرات تجاری در اختیار بازارها قرار دهد.

در بازار سهام داخل هم به نظر می رسد گروه های کالایی همچنان چشم به محرک های بیرونی داشته باشند و صرفا در نمادهای کوچکتر شاهد حرکات متفاوت نسبت به وضعیت گروه ها باشیم. در نیمه دوم سال خصوصا در سال های اخیر، شرایط کلی بازار تا حدودی پیچیده تر بوده و با نزدیکی به ماه های پایانی سال و بودجه آینده و تصمیمات مهم اقتصادی ، ریسک های داخلی بازار افزایش می یابد و تا حدودی فشار را بر گروه های بزرگ بازار افزایش می دهد.

بازارهای جهانی و روند معاملات بورس کالا و نرخ ارز و تحولات داخلی اقتصادی از عمده ترین متغیرهای تاثیرگذار بر روند گروه های بزرگ خواهد بود و از لحاظ نموداری نمادهای شاخص ساز همچون "فولاد، فملی، کاوه ، کگل، کچاد، شبندر، شپنا، فارس، پارسان و شاراک " در محدوده های حمایتی قرار دارند و حفظ این محدوده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. خصوصا" در گروه فلزات اساسی و معدنی ، تحرکات مثبت قیمتی در نمادهای بزرگ می تواند تاییدی بر پترن های صعودی قیمت باشد.

در بین دیگر گروه ها هم ، بانکی ها آغازگر اصلاح بوده اند و خودرویی ها نقش محرکی برای پایان مقطعی روند اصلاحی را ایفا کرده اند. در گروه بانک که اخباری مبنی بر محدود شدن افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی فشار زیادی را بر برخی از نمادهای گروه آورد به نظر می رسد این هفته روندی متعادل داشته باشند و تا حدودی از شیب اصلاح کاسته شود.

نکته حایز اهمیت تلاش موثر برخی از نمادهای بانکی همچون "وبملت" به منظور شفاف سازی در رابطه با اخبار و شایعات است که نشان می دهد بازار سهام و تابلوی داد و ستد رفته رفته از اهمیت ویژه ای برای خود شرکت ها برخوردار شده است.

 خودرویی ها که تجدید ارزیابی ها دارایی شرکت های این صنعت جدی تر شده در هفته گذشته تحرکات مثبتی داشتند و در روز دوم هفته شاهد جابه جا شدن حجم قابل توجهی از سهام نمادهای خودروساز بودیم. با توجه به وضعیت نمادها خصوصا "خودرو، خساپا و خپارس " به نظر می رسد فارغ از نوسانات روزانه این گروه می تواند وضعیت مناسبی را تا پایان سال تجربه کند و هرچند از لحاظ عملکردی نمی توان امید چندانی به بهبود وضعیت داشت اما تجدید ارزیابی دارایی ها در برخی از نمادها می تواند جذابیت زیادی را برای این گروه به دنبال داشته باشد.

در صورت ادامه روند در این هفته بسیاری از نمادهای گروه به سقف های قبلی می رسند که رفتار قیمت در این محدوده ها می تواند تاثیر زیادی بر روند کوتاه مدت گروه داشته باشد.  

برای دیگر گروه ها هم به نظر می رسد وضعیت نوسانی همچنان ادامه داشته باشد و با توجه به افت هفته های اخیر ، بخشی از نقدینگی جذب شده از این گروه ها خارج شده و نمی توان شیب تند قبلی را در هر دو سمت روند انتظار داشت .

بسیاری از نمادها در گروه های کوچک تر که رشدهایی بدون پشتوانه را تجربه کرده اند با از دست دادن خطوط حمایتی روند، وضعیت چالشی را پیش رو خواهند داشت و به همین دلیل باید در ورود به این گروه ها و نمادها دقت زیادی به خرج داد.

انتهای پیام


-چکاپادر اینده حرکت مثبتی خواهد زد ولی زمانش نامعلوم است اما الان  سهم در کنترل است با نوسانات محدود لذا اتش تهیه چند کانال تا اینجا جهت رشد کار ساز نبوده.....توجه داشته باشید..... هرخبر خوب در هر سهمی یک شوک ناگهانی به ان سهم وارد خواهد کرددرشرایط عادی فقط نوسانات مقطعی کوتاه مدت اتفاق خواهد افتاد
-نمادهای ثرود-ثشرق تا این لحظه صف خرید دارند
-بالبر حجم معاملات مشکوک

-نوسان شدید در گل زعفران پاک نشده هفته قبل مقداری گرفتیم کیلویی 35 هزار تومان دیشب سوال کردم کیلویی 65الی 70 هزار تومان......در استانهای زعفران خیز موج عجیبی روی پروژه زعفران راه افتاده است......کسانیکه که در تربت حیدریه بیرجند قاین سکونت دارند براحتی میتوانند در قیمتهای 30 الی 45 هزار تومان گل پاک نشده خرید کنند

هر کیلو گل معمولا 2 تا 2/5 مثقال زعفران میدهد ......گل زعفران مشهد وسایر استانها رنگ وبوی گل زعفران تربت وقاین وبیرجند را ندارد


-موج گروه خودرویی یک روزه است اگر به دوروز کشید معجزه است
-

هر کیلو گل زعفران چند گرم زعفران می‌دهد؟

هر کیلو گل زعفران بستگی به زمین زعفران و عیار زعفران برداشت شده دارد ولی میانگین در حالت مناسب باید هر کیلو گل زعفران حدود 12 گرم زعفران خشک شده بدهد و در حالت بد که البته طرز خشک کردن گل زعفران و فاکتورهای دیگر هم موجود است مثلا ریشه سفیدی زعفران جداسازی شده باشد یا نه حدود 8 گرم زعفران خشک شده می دهد.


-


 آخرین قیمت گل زعفران یک کیلو در سال 1398

قیمت گل زعفران در 1398/07/28 74000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/07/29 87000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/07/30 88000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/01 68000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/02 71000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/03 73000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/04 68000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/05 60000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/06 39000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/07 45000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/08 34000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/09 37000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/10 28000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/11 25000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/12 34000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/13 42000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/14 43000 تومان
قیمت گل زعفران در 1398/08/15 40000 تومان

-اگر نمودار تکنیکی گل زعفران را تهیه کنید با نزول وصعود سهم بورسی هیچ فرقی ندارد......اعداد بالا نوسان بیش از صدرصدی را رقم زده است حرفه ای های زعفران فروش از همین فرصتهای نزول استفاده میکنند کمترین قیمت 25هزار تومان بیشترین 87 هزار تومان
-اشتباه نکنید اینکه هر روز صبح در بورس سهم ها به شما فرصت خرید بدهند قطعا باید زمانی صبر کنید تا سهم التر ناتیو خاصی را رقم بزند
-صعود بورس در دوسال گذشته نتیجه زرنگی های شما نبود بازارسرمایه بعلت عقب ماندن از دلار رها شد تا رشد کندالان مهم حفظ ان نقدینگی وتجسس جهت کشف روزنه های صعود می باشد مثل پخش وحق وتقدمش که از سه هفته پیش شروع به رشد کرد
-سخزر الان یک دفعه صف خرید شد من جایزه اش را دارم ولی این لحظه نمیدانم چرا صف خرید شد
-قشیر حجم معاملات مشکوک است عرضه هم شده ولی مدتی است صف خرید وصعودی است نیاز به بررسی دارد
-در کانال در مورد التر ناتیو سهم ها صحبت کردیم الان سخزر یک التر ناتیو مثبت وبعبارتی یک پالس مثبت در یافت کرده است ممکن است این التر ناتیو حق یک ماهه ویا چیز دیگری باشدتا این لحظه صف خرید

- دوستم میگفت دختر متعلق به مردم است خانه نمی خواهد بهش گفتم خفه شو اول برو برای دخترت خانه بخر شوهر خودش پیدامیشود

چه دختر داشته باشی چه پسر باید برای انها خانه تهیه کنی وگرنه خوشبختی تعطیل


-ختراک را در محدوده 18000ریال قبل از افزایش سرمایه کشف روند کردیم اصلا جایزه اش را حساب نمیکنیم164درصد افزایش سرمایه داد

قیمت سهم 11012ریال

1/64 حق تقدم به قیمت الان 7885ریال میشودسرجمع

12931 ریال

جمع قیمت مجموع سهم وحق تا این لحظه23943 ریال

منهای 18000ریال مانده5943 ریال سود هر سهم.....در این بازاربهترین بازدهی البته برای ادمهای صبور نه انهایی که عجولانه فروختند


-بدون التر ناتیو وپالس مثبت سهمی را شیر یا خطی بخری .....فقط برای خودت استرس خریده ای
-
مطالعات نشان می‌دهد مصرف ارزشمندترین ادویه جهان «زعفران» در کنار دارو به درمان افراد مبتلا به افسردگی کمک می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«آدریان لوپرستی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مرداک استرالیا گفت: «در مطالعه ما، علائم افسردگی در شرکت کنندگان دریافت کننده زعفران، ۴۱ درصد کاهش یافت.»

وی افزود: « ما شاهد بهبود در کیفیت خواب، خلاقیت و انگیزه، و علاقمندی و لذت از فعالیت‌ها در افراد بودیم.»

محققان تاکید می‌کنند که بعید است افزودن زعفران بیشتر به رژیم غذایی فرد به تنهایی بتواند سلامت روانی فرد را بهبود بخشد بلکه باید به عنوان یک گزینه درمانی در کنار دارو‌های ضدافسردگی استفاده شود.

با این حال محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

زعفران که به آن طلای سرخ گفته می‌شود، ادویه‌ای معطر است که عمدتا در ایران می‌روید و ارزش آن از برخی از فلزات گرانبها نظیر نقره هم بیشتر است.

-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ختراک از مقاومت 10000ریال موقتا عبور کرده است تا این لحظه
- نماد پخش مقاومت 9000ریال را لمس کرده است وحق تقدم پخش الان 6881ریال
-شاخص کل  فصل گذشته با نزول تقریبی 25000واحدی بواسطه شوک ناگهانی وریزش بازار تا حدودی نقدینگی را فراری داد اشتی نقدینگی با بازار زمان بر خواهد بود
-شاخص کل الان مثبت شد.......
-داوه به کجا میرود؟؟؟؟؟ دیروز کشف روند شد صبح 500هزار سهم تا این لحظه عرضه شده است حمایت 13000ریال مقاومت اول 17000ریال
-ختراک -پخش دو نمادی که ماه گذشته شبیه هم یک رفتارنزولی وصعودی را به نمایش گذاشتند....بهش میگویند کشف روند
-حقوقی مادیرا باید برود پیش حقوقی های ختراک -پخش نحوه جذب 1000ریال حق تقدم را بیاموزد البته با گذشت زمان همین حقوقی مادیرا مجبور خواهد شد از سهم وحق حمایت کند.....عملکرد ثفارس .خاذین.ونیرو .... ودهها سهم دیگر در حمایت از حق تقدم شان عالی بود ونتیجه ان میشود در مهلتهای یک ماهه حق تقدمشان به بالاترین قیمت فروخته میشود  هر عملی باز خوردی دارد
-با پول شما دهها شرکت دارویی شرکتهای زراعی در بورس  به عرصه ظهور رسیدندخیروثواب هزاران رکعت نماز برای شما در این نوع سرمایه گذاری ها ثبت است....حلال ترین پول است از شیر مادر هم حلال تر
-صف خرید حق تقدم پخش تا این لحظه 1 میلیون
-گفتم خبهمن ذوبی دیگر خواهد شد الان خبهمن 2070 ریال در ریزش فصل گذشته جان سالم بدر برد ذوب الان 1840 تفاوت قیمت.....را ملاحظه کنید
-حتوکا همچنان تا این لحظه کم عرضه روزهای قبل هم اشاره کردیم حآسا حجم معاملات مشکوک
-ولبهمن حجم معاملات مشکوک به عرضه وتقاضا وحجم معاملات انجام شده دقت کنید
-التماس نکن فایده نداره ما هم منتظر بودیم وبیمه بشود 5500و5300ریال 200000سهم بخریم ولی نمیاد
-دیشب در کانال گفتیم وبملت باعث خواهد شد امروز بازار مثبت بشود وبملتالان  تا این لحظه 40 میلیون سهم مثبت معامله شده
-صف فروش وپارس هفته اینده جمع میشود
-شرافت اخلاقی حکم میکند از یک کنار نگاه کنیم نظری که بر ذهن می نشیند بدهیم نوشته های ما نظر شخصی است ودر پروفایل هم گفتیم خرید اول تستی 100 هزار تومان....یعنی هیجان مردود است هیجان قمار است هیجان اعتیاد هست پس گوش کنید وبا رقم کم معامله بزنید تستی 100 هزارتومان....ان هم با مستندات کدال
-الان در بازار خرسان رضوی دهها نوع گل زعفران فروشی هست از کیلویی 35 هزار تومان تا 60 هزار تومان......تمام فروشنده ها میگویند گل مان بهترین گل است.....ولی.....زعفران قاین وبیرجند وتربت حیدریه.....شهرت خاص خودش را داردحالا سهم های بورسی هم تابع همان قانون زعفران هستند کاسپین 1800 تومانی هم داریم وتجارت 45 تومانی هم داریم...برو بگرد بهترین گل بورسی را پیدا کن
-این مادیرا اگر جنگی در خاورمیانه در نگیرد چند ماه اینده دوباره بالای 1000 تومان خواهد بوددرج مطلب امروز 98/08/14
-صد برابر محمد علی کلی تو رینگ بورس مشت خوردیم تا حرفه ای شده ایم منظور از حرفه ای شخص من نیست منظور تنظیمات هدایت سهام را ساخته ایم در یک کریدور خاص طبق قوانین خاص حرکت میکنیم.....تعریف کلاسیک پلن معاملاتی منطبق با شرایط اب وهوایی بورس ایران
-
هفته آینده :

برنامه وزارت اقتصاد برای فروش اموال مازاد بانک‌ها رونمایی می شود

وزیر اقتصاد با پیش بینی رشد مثبت غیرنفتی از برنامه جامع برای فروش اموال مازاد بانک‌ها خبر داد که هفته آینده رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در رابطه با رشد اقتصادی سال جاری گفت: برآورد بانک جهانی، صندوق بین‌المللی پول و برخی از نهادهای پژوهشی داخلی از رشد اقتصادی سال جاری این بوده که رشد اقتصادی بین منفی 4.5 تا 9.5 درصد خواهد بود.

وی افزود: یکی از دلایل آنها بحث فروش نفت بود اما آمارهای سه ماهه اول سال و برآورد مرکز آمار از رشد سال 98 این امیدواری را ایجاد کرده که رشد اقتصادی غیر نفتی متفاوت از برآوردها باشد. رشد اقتصادی غیرنفتی سه ماهه اول سال 0.4 درصد مثبت بوده و پیش بینی می شود رشد اقتصادی غیرنفتی مثبت شود.

این مقام مسئول گفت: بررسی وضعیت شرکت های تولیدی در استان‌های مختلف حاکی از روند مثبت است.همچنین بررسی متغیرهای مختلف مثل مصرف برق در بنگاه‌های اقتصادی و حمل و نقل نشان از رشد مثبت اقتصادی غیرنفتی دارد.

دژپسند درخصوص دستور فروش اموال مازاد بانک‌ها گفت: برای واگذاری شرکت‌ها، دارایی‌ها و اموال مازاد بانک‌ها برنامه جامع داریم و براساس این برنامه امید می رود با مشارکت بخش خصوصی واگذاری‌ها را انجام دهیم که البته هفته آینده در قالب یک پیوست رسانه‌ای جامع اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام-نماد پخش طی دوهفته از 7030ریال الان رسیده به 9233ریال یعنی 2000ریال رشد.....تو این کاهو بازار یک رشد لاکچری
-
کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

وضعیت فعلی بورس و توقف رشدهای همگن قیمت سهام / درخواست از تحلیل گران

کارشناس بازار سرمایه با اعلام وضعیت فعلی بورس و توقف دوره رشدهای همگن قیمت سهام گفت: با توجه به اختلاف محسوس سود تابستان شرکت ها، تحلیلگران باید پیش‌بینی‌های قبلی را بازنگری کنند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر هوشنگ نوائی با انتشار مطلبی با عنوان نوبت بازنگری در تحلیل‌های بورسی در دنیای اقتصاد درباره آخرین شرایط بازار سهام اعلام کرد: با پایان یافتن یک دوره صعود پرشتاب، معادلات بازی در بورس تهران تغییر کرده و به نظر می‌رسد با فروکش تب خرید، صرف تکیه بر جریان نقدینگی، ریسک زیان بورس‌بازان را افزایش می‌دهد. در نتیجه توجه به تحلیل‌ها باید بیش از پیش پررنگ شود.

در سوی دیگر بررسی عملکرد شرکت‌ها با برآوردهای کارشناسی از سود تابستان ۹۸ آنها نشان‌دهنده اختلاف محسوسی است که تاکید می‌کند حتی تحلیلگران نیز باید در پیش‌بینی‌ها بازنگری انجام دهند و بر اساس واقعیات جدید چراغ راهنمای بهتری برای سرمایه‌گذاران شوند.

معاملات روز گذشته سهام به‌طور مشخص تحت‌تاثیر اخبار مرتبط با تجدید ارزیابی بانک‌ها بود و از بین ۸۷ میلیارد تومان ارزش صف‌های فروش معاملات دوشنبه، بیش از ۶۰ میلیارد تومان آن به سهام بانکی تعلق داشت. نکته جالب توجه آنکه تعداد قابل‌توجهی از نمادهای بانکی که در روز گذشته تحت فشار شدید فروش قرار گرفتند با بخشنامه جدید بانک مرکزی نیز دچار محدودیت خاصی نمی‌شوند. برخی از نمادهای بانکی قصدی برای افزایش سرمایه ندارند و برخی دیگر در افزایش سرمایه‌های خود از محل تجدید ارزیابی به دارایی‌های ثابت اتکا دارند.

با این حال رویکرد عمومی به این گروه از این مساله پرده بر‌می‌دارد که بسیاری از بازیگران بازار همچنان در پی روندهای پرقدرت و مشخص هستند و بلا تکلیفی در این مسیر را چندان بر نمی‌تابند. حتی اگر نتیجه آن پیشروی در مسیر نزولی باشد. این روند تنها گوشه‌ای از بهانه‌جویی‌های معمول در بازار سهام، بعد از ثبات نسبی در محدوده فعلی، را نشان می‌دهد.

کماکان در تک‌نمادهای مختلف تلاش برای موج‌سازی قیمتی مشاهده می‌شود اما تضعیف جریان نقدینگی سبب عقیم ماندن اکثر این تلاش‌ها شده است. حافظه‌ کوتاه‌مدت سهامداران با روندهای هیجانی و پرشتاب پر شده و پرهیز از آن دست‌کم در کوتاه‌مدت دشوار به نظر می‌رسد. به علاوه آنکه بسیاری از بازیگران تازه‌وارد بورسی ممکن است این کم‌تحرکی را کسل‌کننده یا بی‌حاصل بدانند و بعد از مدتی از این شاخه به شاخه دیگر جستن و تغییر سبد سهامداری راه خروج از بازار را در پیش بگیرند.

وضعیت فعلی بورس

در توصیف وضعیت فعلی بورس باید گفت دوره رشدهای همگن قیمت سهام متوقف شده است. در نیمه نخست سال،جریان قدرتمند پول و نقدینگی ورودی سبب می‌شد تا روند عمومی بازار چندان تمایزی بین شرکت‌های مختلف یک صنعت قائل نشود و تنها تعدد بازیگران و نسبت نقدینگی ورودی به ارزش بازار شرکت‌ها بتواند روندهای قیمتی را رقم بزند.

در آن برهه ، جریان نقدینگی، قوی‌تر از هر عامل تحلیلی دیگری ظاهر شد و نه به تحلیل‌های حمایت‌گر از روند صعودی قیمت یک نماد اهمیت می‌داد و نه نقدهای موجود را جدی قلمداد می‌کرد. اکنون با فروکش عطش سرمایه‌گذاران برای ورود به دادو ستدهای سهامی و کند شدن سرعت چرخش نقدینگی در بازار سهام، روندهای صعودی یکدست کمتر مشاهده می‌شود.

بنا به عادت نزدیک یا سودای کسب سود زیاد در زمان کوتاه، تلاش‌هایی برای جریان‌سازی در گروه‌ها و نمادهای مختلف مشاهده می‌شود اما عموما آن دسته از تلاش‌ها که از مجرای بنیادی سهام حمایت نمی‌شود چندان ثابت و ثمربخش نیست و به سرعت بازگشت قیمت‌ها را در پی داشته است. این مساله لزوم توجه به تحلیل‌های بنیادی سهام را یادآور می‌شود.

بازگشت به تحلیل‌‌ها همچنان می‌تواند بازدهی بیشتری برای سرمایه‌گذاران نسبت به دیگر بازارهای مطرح ایجاد کند اما در عین حال لازم است بازیگران بورسی دامنه دید را به میان‌مدت تغییر دهند و تلاش برای آگاهی از متغیرهای اثرگذار و نحوه ایفای نقش آنها را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

علاوه بر این تحلیلگران بازار نیز باید از رخوت تابستانی فاصله گرفته و برآوردها از سودآوری بنگاه‌ها را بازخوانی کنند. این بازخوانی شامل به‌روزرسانی متغیرها و دقت بیشتر در مدل‌های پیش‌بینی است.

انتهای پیام


- گزارش بالا را با دقت بخوانیدکامل  چند بارهم بخوانید نکات فنی بسیار پخته ای دارد
-ولیز اگر تا اخروقت صف عرضه نشود شنبه حجم معاملات بالایی خواهد داشت
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-اصلاح قیمت ده درصدی در گروه خودرو میتواند فرصت خرید باشد......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است
-گروه بانک قرمز است نمادوپارس صف فروش سنگین تا این لحظه
-نمیدانم ولی حق تقدم پخش در 5400ریال تبدیل به برگ برنده شد الان 6554هنوز با صف خرید روبروست......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است
- در اینده ای نامشخص گروه فلزات اساسی گروه کانه های فلزی  و..... یک شوک مثبتی به بازار وارد خواهند کرد
-تاثیر منفی گروه بانک برروی شاخص کل تا این لحظه....
-ختراک بسمت مقاومت 10000ریال.....یک شوک مثبت به سهم خورد علت حمایت از حق تقدم ها بود
-محض اطلاع میگوییم حق تقدم های مادیرا دست پایین تا اطلاع ثانوی در حال جمع شدن است
......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است

-دیشب در کانال در لابلای توضیحات گفتم گروه بانک ممکن است برروی شاخص تاثیر منفی بگذارد وتا این لحظه چنین شد
-بانک دی بسته است قبل از بسته شدن نیز افت شدیدی کرده است اگر الان باز بود .........؟؟؟؟؟؟؟؟
-ذوب الان 1910ریال ذوب 1700 ریالی برای عده ای خوبه انهایی که سال به 12 ماه تو ذوب ذوبند
-وبیمه نوسان 200 تومانی دارد 550 الی 750وبالعکس صعود نزول در نمودارمشخص است عده ای را شادمان می کند وعده را به گریه می اندازد.....اما همین وبیمه اعصاب خرد کن.....یک روز مثل بمب خوشه ای منفجر وپخش خواهد شد
......نظرات ما دلیل بر خرید ویا فروش نیست صرفا نوشته شخصی است

-حتوکا صف خرید سنگین تا این لحظه
-
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات:

شرکت تازه وارد بورسی تنها صادر کننده یک میلیارد دلاری ایران شد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اعلام وجود ۱۰ هزار صادرکننده رسمی،تنها شرکت ایرانی که سالانه بیش از یک میلیارد دلار صادرات دارد را معرفی کرد که شرکت تازه وارد بورسی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، افزوز بهرامی درباره آخرین آمارها از وضعیت ۱۰ هزار صادرکننده رسمی ایرانی گفت : بررسی ها نشان می دهد از بین این گروه ، ۸۰ شرکت قادر به صادرات سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری بوده و ۴۰۰ شرکت هم اقدام به صادرات بیش از ۱۰ میلیون دلاری می کنند.

وی افزود: در حالی تعداد بسیار اندکی قادر به صادرات بیش از ۱۰ میلیون دلاری هستند که ۹۰ درصد صادرات توسط صادرکنندگانی با حجم ۱۰ میلیون دلار و بیشتر انجام می شود.

به گفته وی تنها شرکت ایرانی که سالانه صادراتی بیش از یک میلیارد دلار دارد از صنعت پتروشیمی بوده که بررسی ها نشان می دهد این شرکت ، پتروشیمی نوری است که با عرضه اولیه 22 تیر سال جاری با 3125 تومانی هرسهم کشف قیمت و رکورددار گرانترین عرضه اولیه سال های اخیر بشمار می رود .

انتهای پیام


-قثابت -قشیر -قشهد-قلرست-قمرو.......را رصد کنید
-مقصر منفی بودن موقتی بازار امروز گروه بانک است مقطعی وزود گذر است هفته اینده بازار مثبتی خواهیم داشت وفردا نیز بازار متعادلی خواهیم داشت
-روند دو الی سه هفته این دو سهم مشهود است ختراک-پخش دو سهم با حق تقدم های حمایت شونده
-کاما حجم معاملات مشکوک
-اصلاح قیمت ولساپا را روزهای اینده رصد کنید الان با مقداری تا این لحظه با صف فروش مواجه است
-

کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی توسط زیرمجموعه شرکت خاص

زیرمجموعه شرکت خاص دارویی حاضر در فرابورس برای اولین بار در خاورمیانه موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ، شرکت دانش بنیان ارسطو به عنوان زیرمجموعه شرکت آوه سینا برای اولین بار در خاورمیانه موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی شد.

این داروها در ایران و امریکا به ثبت رسیده و تولید می شود. همچنین این شرکت موفق به کشف ۴۶ داروی بیولوژیک و حساس دیگر شده که در حال پیگیری برای موافقت اصولی و مجوز فروش تجاری است.

خشایار کریمیان بنیان‌گذار این شرکت و از شیمی‌دان‌های برجسته جهان با همکاری مجموعه دانشگاهی ایران و حمایت دولت‌ موفق به بومی سازی حساس‌ترین داروهای جهان شده است. هزینه تحقیقات کشف هر ماده موثره داروی سرطانی ۶۰۰ میلیون دلار و هر داروی بیولوژیک ۲ میلیارد دلار است.

بنابراین گزارش، با توجه به کشفیات شرکت ارسطو این احتمال می‌رود که جایگاه ایران از ۸ به جمع پنج کشور اول دنیا برسد .

انتهای پیام
-داوه تا این لحظه صف خرید
-ارام وبی سروصدا سهم وحق پخش خریداری میشود تا این لحظه......
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-بازار در این مقطع دو دل است بطرف بالا ادامه دهد ویا مقداری اصلاح کند
-الان تا این لحظه گروه خودرویی یک پایش می لنگد ومیل به اصلاح داردشاید تا ظهر وضع بهتر شد وکمی صعود کرد
-لپارس دیشب در کانال اشاره کردیم دیروز صف خرید سبک بود وقابل عرضه
-

سومین سهم گران برنامه افزایش سرمایه سنگین ۴۰۰ درصدی از سه محل داد

سومین سهم گران بازار که در روزهای منفی هم با رشد قیمت داد و ستد شد ، برنامه افزایش سرمایه سنگین ۴۰۰ درصدی از سه محل داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه صنعتی پاکشو که طی 9 روز کاری گذشته و با وجود روند گاه منفی بورس با رشد مداوم به قیمت بیش از 7 هزار و 380 تومانی رسیده و به سومین سهم گران بازار تبدیل شده ، برنامه افزایش سرمایه سنگین 400 درصدی داد.

به این ترتیب ، "پاکشو" در نظر دارد سرمایه اسمی 100 میلیارد تومانی را از سه محل آورده و مطالبات سهامداران، سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به 500 میلیارد تومان برساند و صرف تامین مخارج سرمایه گذاری در شرکت ها کند.

در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی ، گروه صنعتی گلرنگ و گروه مهدسرمایه گذاری خاورمیان با مالکیت بیش از 59 و 21 درصدی حضور دارند.

انتهای پیام


-گروه خودرو موقتا سبز شد
-گروه فلزات اساسی استراحتی کوتاه میکند برای یک خیز صعودی اصلاح یعنی فرصت خرید

-اه خدای من گروه بانک انگار سرما خورده میل به صعود مشاهده نمیشود تا این لحظه ومقداری هم منفی است کلا کار کردن با نمادهای رند فرایند

نامعلومی دارد


-حق تقدم پخش 5400ریال کشف روند شد تا این لحظه تا 6200 ریال صعود کرده است در کوتاه مدت چکاپای چرچیل را شکست سختی داد

امیدوارم چکاپا از توقف خلاص ورشد بکند اگر کلامی اینجا مینویسیم من باب طنز وخنده است


-انچه در سبد جایزه داریم دقیق می بینیم کاسپین 3000ریال کمتر خریداریم قیمت امروز 19000ریال معمولا سهمی که واقعی در سبد هست ونظارت روزانه هست  تشخیص روند صدرصد صحیح است درج مطلب امروز 98/08/12
-حق تقدم های یک ماهه بعلت نظارت محکم ناظربازار به هیچ وجه دست پایین فروخته نمیشود......افرین ناظر درود بر ناظر
-حق تقدم پخش با تقاضا روبروست تا این لحظه
-زنجانی ها تو بورس وبورس بازی حرف اول را می زنند مشهدی ها هم در ردیف دوم قرار دارند سعادتی است یک زنجانی که حقیر باشم  مجاور امام رضا هستیم برای همه شما پیش حضرت رفتم دعا خواهم کرد

-وبیمه چند پله ای در پله نزولی ورود شده است....الان سهم را نگاه میکنی وارزو میکنی خدایا دوباره 1000ریال افت بکند ودوباره بخری......

همین جمله من ترس از ضرر را به صفر می رساند چون با روند کلنجار رفته ایم با روند امیخته شده ایم هر طرفی که سهم برود نزول یا صعود مایه خیروبرکت است.....نوشته های ما شخصی است نظر شخصی است ....اگر سهمی را در پنج الی شش پله بخرید غیر هیجانی ان سهم را شکست سختی خواهید داد


-گروه خودرو صف های خرید تشکیل شد صبح گفتم هرچه به ظهر نزدیک تر شویم بسمت مثبت خواهند رفت
- بیشترین صف خرید در نماد خساپا مشاهده میشود.....اما نکته جالب نمایش محکم خبهمن در ریزش های اخیربود با حمایت خوبی مواجه بود الان 2084ریال
-
کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

علت رفتار دو گانه سهامداران ، شرط عبور شاخص از رکورد ۳۲۹ هزار و آثار رویدادها

کارشناس بازار سرمایه با بررسی دو نوع رفتار معامله‌گران در شرایط فعلی ، شرط عبور شاخص از رکورد ۳۲۹ هزار تایی و آثار رویدادهای اخیر سیاسی و نوسان قیمت های جهانی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همایون دارابی با اعلام تازه ترین آرایش بازار سرمایه و دو نوع رفتار معامله‌گران و سرمایه گذاران به سنا گفت: گروه اول افرادی هستند که بازدهی فعلی و بیش از ۸۰ درصدی تا قبل از اصلاح را مطلوب دانسته و درصدد حفظ بازدهی تا پایان سال هستند. و دیدگاه دوم که قایل به رشد بیشتر بازار و تداوم فعالیت گسترده در بازار حتی در صورت ورود بازار به فاز نوسانی هستند.

وی افزود: بخش عمده تفکر دسته اول به ریشه های تحلیلی برمی گردد که تمرکز دولت به مهار تورم معطوف شده و با روند کاهش تورم از طریق خارج کردن نقدینگی در دسترس تمامی بازارها دچار رکود نسبی خواهند شد. لذا آنچه در اقتصاد بازارهای مسکن، طلا و ارز ناشی از این مهار حرکت نقدینگی رخ داده در بورس نیز رخ می دهد. بنابراین رو بیشتر این گروه ، گزینه خرید اوراق و ابزار درآمد ثابت را در پیش گرفته اند و افزایش صدور واحدهای صندوق های درآمد ثابت نشان از حرکت این گروه دارد.

این کارشناس ادامه داد: گروه دوم همچنان معتقد است گزارش های شش ماهه و ماهانه مهر حدود ۹۰ شرکت بزرگ، هنوز فرصت رشد با مفروضات کنونی بازار را دارند. این برداشت موجب تداوم حضور این گروه در خرید و فروش سهام دارد. 

دارابی با اعلام اینکه هر دو گروه در برخی موارد مانند اعتقاد به تداوم نگهداری نقدینگی و انتظار برای تغییرات لایحه بودجه ، نظر مشترکی دارند، افزود : در این شرایط هر یک از دو گروه بر سهام بزرگ و شرکت های درحال اصلاح قیمت و بازگشت تاکید دارند.

شرط عبور شاخص از رکورد 329 هزار تایی

وی در واکنش به این سوال که در شرایط کنونی امکان رشد پرشتاب شاخص و عبور از رکورد 329 هزار تایی وجود دارد، پاسخ داد: این احتمال بستگی به شرایط دارد. اولین و مهمترین مساله، میزان ورود نقدینگی به بازار، نقدینگی فعال و نقدینگی پارک شده در ابزار بدون ریسک است. فعلا بخشی از نقدینگی ورودی به بازار ، پارک کرده و نشانه های ضعیفی از تحرک در املاک و خودرو دیده شده که هنوز جدی نیست. لذا باید امیدوار بود اولویت نخست نقدینگی همچنان بورس باشد.

وی افزود: بازار در شرایط فعلی در صدد یافتن گروه پر ظرفیت برای رشد بوده و با توجه به قابلیت شرکت های بزرگ ، انتظار می رود تا پایان سال رکوردهای تازه ای ثبت شود .

آثار رویدادهای سیاسی و اقتصادی بر بورس و سود شرکت ها

این کارشناس با اعلام تاثیر پذیری اندک و کوتاه مدت بورس از مسائل سیاسی مانند کشته‌شدن ابوبکر البغدادی و ناآرامی های عراق و اهمیت تحولات درون بازار و مسایل اقتصادی ، درباره عدم واکنش سرمایه‌گذاران به علائم مثبت گزارش‌های ۶ ماهه شرکت ها هم توضیح داد: چند عامل در این مساله دخیل بود.

دارابی ادامه داد: اول اینکه بخش عمده گزارش های مطلوب مربوط به شرکت های بزرگ بود که رفتار قیمتی متفاوتی با شرکت های کوچک داشته و به دلیل برخورداری از ارزش روز بازار زیاد، نقدینگی قابل توجهی برای رشد نیاز دارند. به عنوان مثال هر ۵ درصد رشد قیمت ملی مس حدود ۲۱۰۰میلیارد تومان به ارزش بازار شرکت اضافه می کند که شاید به اندازه ارزش بازار چند شرکت کوچک بازار باشد.

وی افزود: بورس تهران از این نظر تک قطبی بوده و میان نقدینگی فعالان بازار و ارزش بازار شرکت ها تعادلی نیست و مجموع ارزش معاملات در برابر ارزش کل بازار بسیار ناچیز و روزانه به ۰.۲درصد ارزش بازار می رسد اما در بورس دیگر این رقم بسیار بسسیار بیشتر و حتی 100درصد است. به همین علت شرایط به گونه ای رقم می خورد که تمام تاثیر مورد انتظار در مدت کوتاه ثبت می شود و بعد ، مدت ها این گروه ثابت می ماند و در حال حاضر هم مانند فنر فشرده هستند.

وی در باره اثر تحولات اخیر بازارهای جهانی از جمله افت قیمت متانول، پلیمرها و ورق فولادی بر سودآوری شرکت‌ها مرتبط هم اعلام کرد: رکود جهانی و  داخلی را باید جدی گرفت. چرا که یکی از مهمترین تهدیدات پیش روی بازار است. همچنین رکود ، عامل غیر سیستماتیک است و نمی توان تاثیر آن را به سادگی خنثی کرد. باید امیداور بود این مساله با توافق تجاری آمریکا و چین، کاهش تنش های منطقه ای و تعیین تکلیف برگزیت ، کاهش یابد.

دارابی ادامه داد: البته در ایران ، عامل خنثی کننده قوی وجود داشته که نرخ ارز است. باید منتظر ماند و دید دولت در لایحه بودجه در مورد دلار ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی چه تصمیمی می گیرد . چون نرخ ارز ، متغیر مهمی است که می تواند شرکت های صادراتی را از عوارض رکود مصون بدارد.

انتهای پیام


-خمو تور 6046ریال صف خرید...... قیمت حق تقدم3261ریال تا این لحظه امروز حق خموتور متوقف میشودبا احتساب 1000ریال واریز میشود 4261ریال تقریبی چون قیمت تا اخر وقت متغیر است.....فقط شش ماه صبر می خواهد
-هیچ رشدی نباید هیجانی صورت بگیرد اصلا چنین خریدی از بیخ وبن اشتباه خواهد بود ولی اگر از قبل نماد پخش دارید نگه دارید ممکن است این نماد بسمت 10000ریال خیزی بردارد
-تا فردا خدا نگه دار
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
هفته های گذشته سه مورد روند معتبر کشف شد وهرسد با رشد خوبی مواجه شد ولساپا-حق تقدم پخش-وبیمه
-اواخر این هفته ممکن است گروه خودرویی اصلاح قیمت محدودی  انجام دهد
-خبرهای خوب بترانس این نماد را تا این لحظه صف خرید کرده است
-قشیر قصد صعود دارد امروز 98/08/11
-بعضی از سهم ها در لیست سبد ویژه هست ولی شرایط برای خرید ما به فراموشی سپرده میشود مثل همین قشیر
-ولساپا همچنان تا این لحظه صف خرید
-کشف روند حق تقدم پخش در محدوده 5400ریال دقیق بودتا محدوده 5100ریال هم برای لحظاتی افت کرد ولی سریع بالا کشید الان 5960ریال تا این لحظه صف خرید است
-بنیرو قصد صعود دارد
-

خبر خوش برای اقتصاد جهان: چین و آمریکا به توافق رسیدند

پکن و واشنگتن بر سر توافق کلی تجاری بعد از گفت و گوی تلفنی مقامات دو کشور به اجماع رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، خبرگزاری رسمی چین شینهوا اعلام کرد: در مذاکره تلفنی لیوخه معاون نخست وزیر چین و مسئول مذاکرات تجاری این کشور با رابرت لایتیزر نماینده تجاری و استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا، دو طرف در مورد مسایل کلی توافق تجاری به اجماع نظر رسیدند و در مورد زمان بعدی رایزنی ها گفت و گو کردند.

پیش از این گزارش شده بود دو کشور در مورد توافق تجاری به اجماع رسیده اند و قرار است روسای جمهوری چین و آمریکا این توافق را در حاشیه نشست سران آپک در شیلی امضا کنند که این نشست به دلیل ناارامی های شیلی لغو شد .

از آغاز مذاکرات تجاری چین و آمریکا از فوریه سال ۲۰۱۸ (بهمن ۹۶) به این سو، دو کشور در ۱۳ نشست دو جانبه درباره اکثر مسایل مورد اختلاف به توافق رسیدند اما مذاکرات بارها به خاطر عهدشکنی آمریکا دچار فراز و نشیب شد.

بر این اساس، آمریکا پذیرفته است افزایش تعرفه ۲۵ به ۳۰ درصدی بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی را متوقف کند و چین نیز پذیرفته است خریداران عمده این کشور به خرید محصولات کشاورزی آمریکا ادامه دهند.

انتهای پیام


-اکثریت بازار با روند های کوتاه مدت 10 درصد راضی است
-ولبهمن تا این لحظه صف خرید حجم معاملات مشکوک
-گروه زراعت در حال اصلاح قیمت بعلت رشد ماههای گذشته نیاز است اصلاح قیمت تکمیل گردد
-نبروج معمای لاینحل تا این لحظه هر روز این سهم را رصد کنید
-وسرمد بازار پایه زرد فرا بورس نیاز به رصد روزانه دارد
-پخشح حق تقدم با حمایت بود ساده ترین تعریف...... حق تقدم های بدون حمایت حق تقدم های با حمایت
-

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران، رشدهای اخیر بازار سرمایه را واقعی ارزیابی کرد و گفت:  بورس پس از یک دوره استراحت به روند رو به رشد خود بازمی گردد.

مهدی محمود رباطی با اشاره به رشد چشمگیر بازار سرمایه طی ماه های گذشته و ضرورت استراحت شاخص پس از این دوره گفت: بازار بعد از رشد قابل قبول و قابل توجهی که از ابتدای سال ۹۷ تا نیمه نخست سال ۹۸ داشته است، در دو سه هفته گذشته روند استراحتی را در پیش گرفته است و این روند در تمام گروه های بازار مشاهده می شود و مختص یک گروه خاص نیست.البته این روند استراحت و اصلاح در برخی از گروه ها شدیدتر بوده ولی در گروه هایی با رشد کمتر، با تخفیف رخ داده است.

رشد بازار سرمایه حبابی نیست!

رئیس هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با اشاره به تغییر سلیقه سرمایه گذاران بورسی در استفاده از ابزارهای سرمایه گذاری به عنوان عامل دیگر وقوع اصلاح در این بازار خاطرنشان کرد: پس از رشد شاخص و ذخیره سود، اکنون برخی از سرمایه گذاران تصمیم به شیفت سرمایه خود از بازار خرید و فروش مستقیم سهم به صندوق های درآمد ثابت گرفته اند. این در حالی است که انتقال این نقدینگی به صندوق ها نیز تغییری در روند بازار ایجاد نمی کند؛چراکه این پول همواره در بازار گردش می کند و به محض جذاب شدن قیمت ها به سمت خرید سهام بازمی گردد.

وی در ارزیابی روند فعلی بازار گفت: در حال حاضر بازار در وضعیت استراحت است و پیش بینی می شود که این روند ظرف یک ماه آینده نیز ادامه یابد.این در حالی است که برخی تحلیلگران در مورد شکل گیری حباب در بازار و احتمال ریزش شاخص مانند سال ۹۲ صحبت می کردند که با اطمینان می توان گفت وضعیت بازار به هیچ وجه مشابه سال ۹۲ نیست. بلکه در روند اصلی بازار استراحتی رخ داده و شاخص از وضعیت صعودی که در آن قرار داشت دور نشده است. بر این اساس  پیش بینی می شود بازار تا یکی دو ماه آینده مجددا به همان وضعیت صعودی خود بازگردد.

به روز رسانی ارزش دارایی شرکت ها؛ موتور محرکه آینده بازار

رباطی با اشاره به پتانسیل های جدید بازار سرمایه گفت:پس از تغییرات نرخ ارز، خلا به روز رسانی دارایی شرکت ها در ترازنامه های خود احساس شد. این اتفاق در حالی افتاد که در سال های اخیر نیز با کاهش ارزش ریال این بروزرسانی در ارزش گذاری دارایی های شرکت ها اتفاق نیفتاده بود.

 وی افزود: در حال حاضر به دلیل تاکید دولت و وضعیتی که در آن قرار داریم شرکت ها مایلند ارزش این دارایی ها را به روز کنند . اصطلاحا افزایش سرمایه از محل مازاد خرید که این موضوع پدیده ای جدید است و به احتمال زیاد موتور محرکه آینده بازار از طریق همین اتفاق خواهد بود.ضمن این که با این کار می توانند سهام خود را مورد توجه بازار قرار دهند و موتور محرکه بازار نیز شوند.

کدام سهم ها پتانسیل رشد خوبی دارند؟

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران، زمان فعلی را برای رشد سهام کالا محور و اصطلاحا کامودیتی بازار مناسب خواند و گفت: این شرکت ها اغلب طی یک سال گذشته رشد قابل توجهی نداشته اند و حتی برخی از آنها کمتر از شاخص کل رشد کرده اند. این دسته از سهام پتانسیل رشد خوبی دارند، به خصوص اگر قیمت های جهانی وضعیت مثبتی را شاهد باشند اقبال به سمت این شرکت ها افزایش می یابد که وقوع این اتفاق با نزدیک شدن به پایان سال میلادی و افزایش تقاضای جهانی قوت بیشتری می گیرد.

عرضه زیاد حقوقی ها،حقیقی ها را فراری می دهد

رباطی با انتقاد از عرضه های بسیار حقوقی ها در این نوع سهام به عنوان یک اثر منفی در جذب سرمایه گذاران بورسی خاطرنشان کرد: این مساله همواره یک فاکتور بازدارنده در جذب سرمایه های خرد در سهام بنیادی بازار است که سبب کاهش تمایل به خرید سهام این شرکت ها با وجود وقوف از میزان ارزندگی آنها می شود.حتی می توان گفت که چنین مساله ای سبب تمرکز تعداد قابل توجهی از حقیقی ها در بازار پایه و سایر سهم های کوچک بازار شده بود.

این فعال بازار سرمایه با تاکید بر ارزندگی سهام این شرکت ها یادآور شد: البته این سهام همواره انتخاب اول سهامداران ریسک گریز و بورسی هایی با دید بلندمدت در این بازار است. بر این اساس می توان گفت چنانچه بازار در آینده نزدیک رشد مجددی را تجربه کند، موتور رشد بازار از راه تمرکز بر شرکت هایی خواهد بود که برای حقیقی های بازار جذابیت بیشتری دارد.

ایجاد دامنه نوسان داینامیک؛راهکار افزایش جذابیت سهام بزرگ

مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران در خصوص وظایف نهاد ناظر در برخورد صحیح با حقوقی ها و ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش اثر این عرضه ها در روند رشد سهام شرکت های بزرگ گفت:از نظر من سازمان برای این موضوع باید دو کار صورت دهد که این راهکارها در جلسات با سازمان به معاونین محترم منتقل شده است.

وی در تشریح این راهکارها افزود:ابتدا باید در شرکت های بزرگ و بنیادین بازار دامنه نوسان را دینامیک و باز کنند و از این جهت برای حضور حقیقی ها در این سهام جذابیت ایجاد کنند.ضمن این که برای فروش سهامداران عمده و حقوقی های بازار نیز قوانینی تبیین کنند تا چه در بازار مثبت و چه در بازار منفی نتوانند دست به فروش بی محابا بزنند و در روند بازار اختلال ایجاد کنند. بر این اساس همانطور که امروز ناظر بازار روی کوچکترین رفتار حقیقی ها در فروش و خرید غیر عادی حساسیت نشان می دهد، باید روی رفتار حقوقی ها نیز حساس باشد و فروش ها به شکلی انجام شود که روند عادی بازار را مختل نکنند.

برآیند وقایع سیاسی منطقه به نفع ایران است

این فعال بازار سرمایه در خصوص وقایع سیاسی از جمله کشته شدن ابوبکر البغدادی و سایر رخدادهای خاورمیانه و تاثیر این اتفاقات بر امنیت سرمایه گذاری در منطقه و سایر ریسک های غیر سیستماتیک بر بورس در شرایط فعلی گفت:از لحاظ سیاسی ظرف یکی دو سال گذشته در سوریه، عراق، افغانستان و کشورهای منطقه اتفاقات سیاسی مختلفی رخ داده که نتایج کلی این اتفاقات کاملا به نفع ایران بوده است. از جمله سقوط نتانیاهو و پیروزی در یمن و سوریه و غیره که همگی نتایج مثبتی را برای منطقه و ایران به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اهرم تحریم ها به عنوان مهمترین ریسک بر اقتصاد و بورس ایران تصریح کرد: در باره این ریسک نیز امید داریم که با تمهیدات لازم بر طرف شود.ضمن این که وقوع رخدادهای مثبت سیاسی در خاورمیانه و استمرار آن باعث می شود روند سرمایه گذاری در این منطقه مثبت باشد و بورس های کشورهای خاورمیانه از جمله ایران از آن بهره مند شوند.

بودجه؛تعیین کننده ترین جهت حرکت بورس

رباطی در بیان اثر سیاست های دولت در شکل گیری روند بازار سرمایه گفت: بودجه تعیین کننده ترین سند اقتصادی کشور ما است و نقش پر رنگی در جهت گیری اقتصاد ایران دارد.اما به طور مشخص درباره بودجه ۹۹ باید گفت نگرانی هایی در خصوص کسری بودجه دولت وجود دارد که ممکن است این سند را به سمت اخذ عوارض بیشتر از شرکت های بورسی، اخذ مالیات سنگین تر، بالا بردن قیمت خوراک، بالا بردن بهره مالکانه و مواردی از این دست ببرد.

وی درباره بررسی اثر بودجه در سرمایه گذاری بورسی در شرایط کنونی ادامه داد: هرچه به زمان ارائه بودجه نزدیکتر شویم، بازار روندی محتاطانه تر در پیش می گیرد. بر این اساس باید منتظر ماند و دید که دولت در این باره چه تصمیمی دارد.

رباطی افزود: اگر دولت عزم تقویت بازار سرمایه را دارد، همانطور که وزیر اقتصاد و رییس جمهور اشاره کردند، باید در بودجه بسیار به این نکته توجه شود.چرا که تصمیماتی که گرفته می شود تاثیر زیاد و آنی در اقتصاد دارند.همچنین امیدواریم تصمیمات خلق الساعه ای که در سنوات گذشته شاهد آن بودیم اخذ نشود که باعث ضربه مستقیم به بازار سرمایه و خروج سرمایه گذاران از این بازار می شود.


-حق تقدم پخش تقاضا تا این لحظه 906هزار سهم........گذشته وکسب تجربه ثابت کرده است میشود بصورت متوالی ومتناوب از چهل مورد کشف روند سود گرفت
-نماد پخش بعد از پایان مهلت دوماهه یحتمل بالای 1000 تومان صعود خواهد کرد درج مطلب امروز 98/08/11
-

ایران خودرو خبر روزنامه ترکیه را تکذیب کرد : برنامه برای راه اندازی خط تولید نیست

ایران خودرو بعد از انتشار خبر روزنامه ترکیه مبنی بر مذاکره جدی استاندار وان با مدیران این شرکت برای راه اندازی خط تولید محصولات این موضوع را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایران خودرو درباره انتشار خبری مبنی بر مذاکره مدیران این شرکت برای راه اندازی سایت تولیدی محصولات در کشور ترکیه طی اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: هیچ گونه دیدار یا مذاکره‌ای توسط مدیران ارشد "خودرو" با مقامات ترکیه‌ای صورت نگرفته است.

با توجه به تلاطم های متعددی که صنعت خودرو پشت سرگذاشته، ضروری است رسانه‌ها از صحت و سقم انتشار اخبار از مراجع رسمی ایران خودرو، اطمینان حاصل کنند تا خبرهای واقعی و صحیح  به جامعه اطلاع رسانی شود.

براساس این گزارش، روزنامه ترکیه‌ای سوزجو با اعلام سفر فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو به شهر وان از تصمیم وی برای تاسیس خط تولید در استان وان ترکیه خبر داده بود .

محمد امین بیلمز استاندار وان هم با اشاره به انجام مذاکرات جدی میان ایران و ترکیه برای تاسیس این کارخانه گفت: ایران خودرو در کنار تولید خودرو‌های پژو و رنو تولیدات دیگری نظیر مینی بوس و وانت هم دارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکتی معتبر است . به همین دلیل با مسئولان دفتر سرمایه‌گذاری ریاست جمهوری هم صحبت کرده‌ایم.

انتهای پیام


-ارزش معاملات بورس در حال نزدیک شدن به 1400میلیارد تومان وفرا بورس در حال نزدیک شدن به 900 میلیارد تومان یعنی روند کماکان صعودی است
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ثفارس یک نزول جانانه ولی صعود هم جانانه الان 2392ریال
-جو بازار مثبت است خرید وبیمه در قیمتهای کمتر روزهای قبل جذاب الان 5914ریال  این سهم تا محدوده زیر 5500ریال نزول کرده بود
-گروه زیان ده خودرویی الان مثبت تا قیامت این گروه صورتهای مالی اش درست نخواهد شد ولی سمبل مثبت ومنفی بودن بازار است البته بعضی مواقع
-گروه فلزات اساسی هم  شاخص را مثبت ساخته است   انشا الله ابان ماه بازار متعادل ومثبتی خواهیم داشت
-فنوال در محدوده 4000ریال حمایت میشود ولی هنوز حمایت معتبری نیست
-جو بازار مثبت اگر اماتور ها دست از خریدها وفروش ها روزانه بردارند
-واتی مقداری صف خرید تا این لحظه
-گروه حمل ونقل هم متعادل است نوسان ذات بازار است ولی باور کنید بعضی از ریزشها در بعضی از نمادها واقعا بی منطق بود
-مادیرا قیمت باز گشایی 7997ریال .....علت طولانی شدن باز گشایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟درج مطلب امروز 98/08/06
-
برای ۷ ماه سال جاری:

بازدهی سهام ۶۱۰ شرکت مشخص شد/ معرفی ۲۴ سهم عالی با سود ۱۲۷۵درصدی

دربرابر رشد ۶۷درصدی شاخص طی ۷ ماه سال ، بازدهی سهام ۶۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی مشخص و ۲۴ سهم عالی با سود حداکثر ۱۲۷۵ درصدی معرفی شدند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاخص بورس طی 7 ماه اول سال جاری با رشد 67 درصدی به 303 هزار و 454 واحد رسید اما در این میان شرکت های بورسی و فرابورسی با شرایط متفاوتی از منظر بازدهی روبرو بودند. به طوری که در رویدادی کم سابقه طی سال های اخیر ، سهام 600 شرکت دارای بازدهی مثبت بود و فقط 10 شرکت به بازدهی منفی رسیدند.

براساس این گزارش، درحالی بازدهی سهام شرکت ها از تجمیع سه متغیر تفاوت قیمت هرسهم ، سود سالانه و افزایش سرمایه به دست می آید که سرمایه گذاری فنی مهندسی مشانیر با سرمایه 2 میلیارد تومانی و حاضر در بازار پایه فرابورس با بازدهی خیره کننده 1275 درصدی در صدر همه شرکت ها طی این مدت ایستاد.

6 شرکت با بازدهی تا 503 درصدی در زمره بهترین های بازار قرار گرفتند که شامل نوش مازندران، رنگین، مهندسی حمل و نقل پتروشیمی، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، پگاه گلستان و فرآورده های نسوز پارس با بازدهی به ترتیب 1055، 812، 708، 580، 507 و 503 درصدی هستند که در پله های دوم تا هفتم قرار گرفته اند.

همچنین از بین بازدهی کمتر از 500 تا 200 درصدی ، 98 شرکت از جمله قند ثابت خراسان، پارس سوییچ و نیروگاه زاکرس کوثر به ترتیب با بازدهی 467، 455 و 214 درصدی کارنامه درخشانی را به جا گذاشتند.

در دسته بازدهی 200 تا 100 درصدی نیز 197 شرکت جای گرفته اند که بانک پارسیان، بانک دی و ایران خودرو به ترتیب با بازدهی 198، 172 و 134 درصدی در شمار این گروه محسوب می شوند.

در این میان ، 298 شرکت دارای بازدهی کمتر از 100 تا 0.81 درصدی بودند که شرکت های بزرگی همانند بانک ملت با 99 درصد، سایپا با 75 درصد، بانک صادرات با 45 درصد، ملی مس با 44 درصد، فولادمبارکه با 40 درصد، بانک تجارت با 37 درصد، ذوب آهن با 27 درصد، بانک گردشگری با 23 درصد و بانک آینده با 18 درصد بازدهی در این طبقه بندی قرار دارند.

فهرست 24 شرکت با بازدهی عالی

گزارش بررسی بازدهی همه شرکت های حاضر در تابلو های معاملاتی بورس و فرابورس طی 7 ماه سال جاری از طریق این لینک قابل دریافت و مشاهده است.

انتهای پیام


-نوسان گیری مثل اب خوردن است ولی زمان خاص خود را دارد ما اگر زیاد تو نخ این کار نمیرویم از بازدهی بلند مدت جا می مانیم

صبح نماد حق تقدم پخش 5100ریال الان محدوده 5500 ریال

سه جلسه قبل نماد وبیمه محدوده 5400 ریال الان 5900ریال

مهارت خرید وفروش کپی کردن از روی دست این وان نمیشود هرکس در بازار سرمایه باید روی پای خودش  بایستد با فحش دادن به این وان هم کار درست نمیشود


-ثفارس نزول کرد ولی سریع هم رشد کرد الان مقداری صف خرید دارد تا این لحظه
-بیمه نوین صف خرید سنگین تا این لحظه درج مطلب امروز 98/08/06
-حق تقدم پخش هنوز با تقاضا روبروست تا این لحظه
-صبح قیمت حق پخش بود 5100 تومان خوب 100 تومان هم اگر بلند مدتی ها واریزکنند به حساب شرکت میشود 6100 تومان دقیقا شش ماه دیگر همین پخش بالای 1000 تومان معامله خواهد شد منظور حقوقی هاطبق این مدل محاسبات کار می کنند درج مطلب امروز 98/08/06
-
طی هفت ماه سال جاری:

افزایش ۲۶ درصدی درآمد "همراه" منجر به رشد قیمت شد/ وضعیت بازدهی سهام

همراه اول با انتشار گزارش عملکرد مهر و ۷ ماه سال جاری، کسب درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساند و با افزایش ۲۶ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل و رشد قیمت سهام روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ارتباطات سیار ایران که با سرمایه 1.92 هزار میلیارد تومانی در بازار دوم بورس حاضر است،گزارش عملکرد مهر و 7 ماه سال جاری را ارائه کرد و طی معاملات روز جاری با رشد 1.1 درصدی قیمت روبرو شد.

بر این اساس، "همراه" در دوره یک ماهه از کارکرد مشترکین خطوط دائمی و اعتباری، استفاده از امکانات شبکه توسط سایر تلفن های همراه، فروش خطوط جدید تلفن همراه، خالص خدمات ارزش افزوده و سایر، مبلغ 1.5 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

این شرکت در عملکرد 7 ماهه مبلغ 10 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد رشد داشته است.

همچنین بررسی بازدهی این شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان مهر نشان می دهد قیمت هرسهم "همراه" در پنجم فروردین 18726 ریال بوده و با احتساب افزایش سرمایه 100 درصدی (در 29 اردیبهشت ) و توزیع سود 3125 ریالی هر سهم به قیمت 13883 ریالی رسیده که حکایت از بازدهی جالب 64.7 درصدی دارد که 3.5 برابر سود سپرده بانکی است و انتظار می رود با بهبود شرایط بازار سهام ، روند سودآوری این شرکت ادامه یابد .


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-تقویم 5و7 نوشته تعطیل........برای صحت تعطیلات باید چند تقویم را نگاه کرد
-گروه دارویی را الان نگاه میکردیم هنوز اصلاح قیمت تمام نشده است
-فقط تا این لحظه دامین با صف خرید روبروست

-علت صف خرید سنگین فباهنر تا این لحظه درج مطلب امروز 98/08/04


پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت صنايع مس شهيد باهنر - نماد: فباهنر

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 1,125,000,000,000 ریال به مبلغ 12,228,332,000,000 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالي و بهبود نسبت مالکانه که در تاریخ 1398/07/20 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.-ان اقایان کانال های 50000ممبر بازار را حبابی بردند به عرش نه این اقایان که بازار راقفل زدند..... هر دو طرف به بازار سرمایه اسیب می رسانند....موجودات همه نامریی انتقاد هم بی فایده است موج سونامی وقتی بیاید بدوخوب را اب میبرد
-بردار من اصلاح قیمت هنوز مقداری مانده است
-صبور باشید ایام عید وبعد وشاید هم 22 بهمن در بورس پیروزی ها شروع خواهد شد
-خپارس مثبت در محدوده 1400ریال تا این لحظه
-گروه قند تا این لحظه مثبت ونماد قشیر تا این لحظه صف خرید سنگین
-خاذین اخرین بار ما در محدوده 1800 ریال کشف روند کردیم در 2730 ریال خارج شدیم بمحض خروج ما تا محدوده 3400ریال رشد کرد ولی با شدت نزول کرد.....رفتار ما با این سهم درست بود ولی یک هیجان کاذب سهم را تا 3400ریال رشد داد الان 2158ریال در محدوده منفی قرار دارد.....نکته فنی هیجان 2700 الی 3400 خاذین بعلت سفر نیویورک بود.....همان شوک مثبت  الان این وضعیت خنثی ومنفی را در بازار رقم زده است........مقصر هیجان سازان هستند وتعدادشان بی شمار
-مادیرا بازگشایی شود نقدینگی از مادیرا ازاد شود.....دقیقا باید سراغ سهم مشابه بروید  درج مطلب امروز 98/08/04
-دفارا صف خرید سنگین حجم معاملات مشکوک تابستان بیش از صدرصد از این سهم سود گرفته شدتوسط ما کشف روند شد و..... رشد سهم همچنان ادامه دارد هر روز رصد کنیداز زمان باز گشایی بعد از افزایش نزدیک به 100درصد رشد کرده است قیمت میانگین بازگشایی محدوده 14000ریال بود
- الان مدتی است در چند پله وبیمه می خریم چرا صبح تا شب اینجا مطرح کنیم ولی روی روال وپلن معاملاتی داریم  حرکت میکنم درج مطلب امروز 98/08/04
-این هفته دور وز تعطیلی هست وبازار نامیزانی هست......تو یک پاساژ مغازه داره همه سر از مغازه بیرون می اورند سرک می کشند ودنبال مشتری می گردند این هفته بورس هم چنین وضعیتی دارد ولی بعد هر اصلاح قیمت محدود رشدی در پیش است
-
دو کارشناس تحلیل کردند :

نحوه عرضه 14.5 و 17 درصد سهام ایران خودرو و سایپا / هشدار برای دو صنعت

دو کارشناس با ارائه توضیحاتی درباره نحوه عرضه بلوک 14.5 و 17 درصدی ایران خودرو و سایپا توسط دولت در خصوص اثر ورشکستگی خودروسازان بر دو صنعت فولاد و بانکی هشدار دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان با اعلام موافقت واگذاری اندک سهام باقی مانده دو خودروساز بزرگ و عرضه بلوک 14.5 و 17 درصدی ایران خودرو و سایپا به ایرنا گفت: به تجربه ثابت شده دولت بنگاهدار خوبی نیست. اگر خواهان رشد خودروسازی هستیم باید خصوصی‌ سازی واقعی در آن انجام شود.

وی افزود: هرچند دولت کمتر از ۲۰ درصد در ایران خودرو و سایپا سهم دارد اما انتخاب مدیران عامل آنها از سوی وزارت صنعت یا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) انتخاب می‌شود. باید مراقب بود باقی مانده سهام دولتی در خودروسازی به اهل آن واگذار شود.

امیرحسن کاکایی عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت نیز گفت: امکان واگذاری سهام دولت در این دو خودروساز در مقطع کنونی فراهم نیست اما می‌توان اقدام‌های دیگری به انجام رساند.خصوصی‌سازی خودروسازان موضوعی است که در دراز‌مدت به نتیجه می‌رسد. صنعت خودرو در شرایط کنونی با بحران مواجه بوده و نیازمند واکنش یا واکنش‌هایی سریع است.

وی با اشاره به بحران سال ۲۰۰۸ آمریکا هشدار داد: اگر خودروسازان ایرانی ورشکست شوند، صنعت فولاد و دیگر صنایع حتی بسیاری از بانک‌ها ورشکست خواهند شد. واگذاری خودروسازان باید در سه مرحله انجام شود، یعنی پس از واگذاری اموال مازاد آنها باید شرکت‌های بی ارتباط به خودروسازان واگذار شود، سپس سراغ ادغام شرکت‌های اصلی آنها رفت.

کاکایی ادامه داد: بطور نمونه شرکت‌های قطعه‌سازی زیادی زیرمجموعه ایران خودرو و سایپا هستند که می‌توان آنها را واگذار کرد و مدیریت آنها را به بخش خصوصی سپرد. در مرحله بعد ادغام شرکت‌های اصلی مثل سایپا و سایپا دیزل یا ایران خودرو با ایران خودروی خراسان و ایران خودرو دیزل می‌تواند در دستور کار قرار گیرد. در این زمینه با وجود اینکه صحبت‌های زیاد مطرح شده اما در عمل اقدامی انجام نشده است.

انتهای پیام


-تا دوشنبه صبح خدا نگه دار
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-حق تقدم پخش تا این لحظه عرضه کاهشی است
-بازار بورس بسوی سودهای کوتاه مدت روزانه سوق پیدا کرده است  بعبارتی چشم بازار ترسیده است بعلت ریزش مهر ماه
-در گروه خودرویی بیشترین حجم معاملات به خپارس تعلق دارد شایعه افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها چند روزی است سهم را با استقبال خرید مواجه کرده است
-وتوصا حجم معاملات مشکوک
-بیمه اسیا همچنان با صف خرید روبروست خودسهم میگوید سیگنال خرید هستم ما چند بار ماه گذشته چک کردیم  حجم معاملات مشکوک بودوهست
-حق تقدم پخش 5400 ریالی الان 5750ریال معامله میشود حجم معاملات کم میتواند به نفع خریداران در قیمت کمتر باشد نظارت کنید رصد کنید تستی 100 هزار تومان خرید دقت نظارت را بالا می برددرج مطلب امروز 98/08/01
-
در فرابورس :

سفارش گیری دو ساعته برای خرید ۲۵۰ میلیون سهم "وآوا" شروع شد + شرایط

شرایط خرید ۱۵۰ میلیون سهم سرمایه گذاری آوای نوین از سوی شرکت فرابورس اعلام شد که از ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر امکان ثبت سفارش وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی برنامه عرضه اولیه امروز سرمایه گذاری آوای نوین که با 25 درصد و شامل 150 میلیون سهم با محدوده قیمتی 210 تا 216 تومانی هر سهم و سهمیه 250 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم فرابورس انجام می شود ، زمان سفارش گیری و شرایط خرید سهام "وآوا" از سوی مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس اعلام شد.

1) دوره ثبت سفارش از ساعت 10 لغایت ساعت 12:00 است .

2) کلیه معامله گران برخط و غیر برخط به صورت همزمان طی دوره ثبت سفارش می‌توانند اقدام به ورود سفارش خرید کنند.

3) کلیه درخواست‌های خرید جهت ورود سفارش باید به قیمت محدود باشد.

4) دامنه قیمت در ثبت سفارش از  210 تا 216 تومان است.

5) حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ، 250 سهم است .

6) هر خریدار صرفا مجاز به ورود یک سفارش خرید در سامان معاملاتی است.

7) سفارش‌های ثبت شده طی دوره ثبت سفارش قابل اصلاح یا حذف هستند. پس از پایان این دوره، ورود، حذف یا اصلاح سفارش مجاز نیست. کارگزاران باید راس ساعت 12 هرگونه دسترسی معامله گران برخط و غیربرخط را مسدود کنند.

8) ثبت سفارش با کد گروهی مجاز نیست.

9) مدیر عرضه شرکت کارگزاری بانک رفاه کارگران است .

10) متعهدین خرید و سقف تعهد صندوق سرمایه گذاری نگین رفاه به میزان 20 درصد سهام قابل عرضه، صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه به میزان 20 درصد سهام قابل عرضه و صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون به میزان 10 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه.

انتهای پیام

 

انتهای پیام


-فباهنر تا این لحظه با صف خرید مواجه است
-جلسات گذشته عرض کردم هنوز مقداری اصلاح قیمت زیر پوست بازار مانده است میتوانید گروه انبوه سازی را چک کنید......این کف کف معتبر بازار نیست
-در tsetmcباید MMMMMMصفهای فروش میلیونی وجود نداشته باشندچند بار این موضوع را تاکید کرده ایم
-بدنبال سهم های حجم معاملات مشکوک باشید قشیر صف خرید سنگین تا این لحظه
- در سال گذشته بازار سرمایه خودش داشت می رفت بالا شما فکر میکردید حرفه ای وقهرمان شده اید.....حالا بیا برو بالا چند تا مشت می خوری پرت میشوی ته دره......ولی راه پیروزی در همین بازار وجود دارد باید کف های معتبر را پیدا کرد
-ناظر در حال روان سازی بازار جهت بیش از یکصد افزایش سرمایه طی یک سال اینده است
-سفارس-حریل دو لیدر دو گروه متفاوت وقتی مقداری صف فروش هست یعنی بازار هنوز کف معتبر خود را پیدا نکرده است
-

برنامه افزایش سرمایه سهم مثبت بورسی از دو محل سود و تجدید ارزیابی

سهم مثبت بورسی از برنامه افزایش سرمایه ۷۵ درصدی از دو محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت شهد ایران که در جریان معاملات روز گذشته با رشد 4.4 درصدی قیمت روبرو بوده از برنامه افزایش سرمایه 75 درصدی از دو محل خبر داد.

بر این اساس، "قشهد" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 40 به 70 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از دو محل سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

بنابراین گزارش، شرکت توسعه صنایع شهد آذربایجان با 38.5 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارد.

انتهای پیام


-ختم کلام امروز اجازه بدهید در تعدادی از نمادها اصلاح قیمت تمام شود وقت برای صعود پیش خواهد امد
-تا شنبه خدا نگه داربد به دل راه ندهید موج های صعودی بی شماری در راه است
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-گروه خودرو سبز ولیدر گروه تا این لحظه خپارس صف خرید سنگین
-بازار دست به عصا ولی مثبت تا این لحظه
-امان از این جماعت اماتور دیروز وبیمه را میفروختند امروز رفته اند تو صف خرید
-دیروز حق تقدم پخش-پخشح 5400ریال بود الان 5740ریال ومقداری هم صف خرید.....دیروز در 5400ریال کشف روند شد
-گروه دارو صفهای فروش دیروز امروز تا این لحظه صفهای خرید
-گروه فلزات اسا سی مثبت وبیشترین تاثیر را بر مثبت بودن شاخص کل گذاشته است
-ولساپا 58 میلیون  صف خرید دو روز قبل کشف روند شد وبا ده درصد رشدروبرو شددرج مطلب امروز 98/07/30
-مادیرا.......کشف روند قبل از افزایش سرمایه شما کف باز گشاییtsetmc قیمت بازگشایی محاسبه شده ناظر را مد نظر داشته باش درج مطلب امروز 98/07/30
-حق تقدم ختراک اول شروع به عرضه واصلاح قیمت میکند در بازه زمانی نامشخص ولی بعد رشد میکند درج مطلب 98/07/30
-نکنید مزاحمت تلفنی ایجاد نکنید  اجازه بدهید کانال وسایت را نبندیم مزاحمت ادامه دار منجر به تعطیلی سایت میشود ده بار نه صد بار خواهش کردیم.....مسدود کردن شماره مزاحم راحت است ولی من این کار را توهین میدانم به طرف های مقابل زنگ نباید بزنند
-بیرون از بورس هیچ خبری نیست همین جا باید بمانید سختی بکشید سختی بکشیم وسود ببریم امثال من که اشنایی  رفتار صد معامله گر حرفه ای را در 12 سال گذشته مرور کرده ام بتدریج اینجادرج خواهم کرد کلکسیونی از اطلاعات بورسی هستم حتما بدر د شما خواهد خورد.....روزی وبیمه طلا وکیمیا خواهد شد ان روز معلوم نیست درج مطلب امروز 98/07/30
-کشف روند ختراک کار راحتی نبود قبل از ریزش بازار قبل از افزایش سرمایه با کمی عقل ودرایت ومدیریت وصبر میتوانید با سود مکفی خارج شوید
-با ختراک با سود خداحافظی میکنید بعضی از شماها ولی با همان مقدار محدود جایزه بیش از شش ماه باید زندگی بکنید
-افت بیش از حد کاسپین روزهای قبل الان صف خرید تا این لحظه
-
برای داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی:

دو شرکت بورسی تفاهم نامه ۶۰ میلیون یورویی امضاء کردند

دو شرکت بورسی تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی به ارزش ۶۰ میلیون یورو با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، صبح امروز تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی به ارزش 60 میلیون یورو در حضور وزیر صنعت و بین شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ( اویک) و دو شرکت‌ بورسی ماشین سازی اراک و آذرآب امضا شد.

براساس این گزارش، هنوز جزییات این رویداد اعلام نشده و انتظار می رود به دلیل اهمیت موضوع ، نماد این دو نماد بورسی متوقتا" بسته شود تا مدیران آن توضیحاتی به سهامداران و سازمان بورس بدهند.

این درحالی است که عباس قاسمی دادستان اراک به فارس گفت: در جریان اعتراضات اخیر کارگران آذرآب که به درگیری با نیروهای پلیس منجر شد، ۲۱ کارگر بازداشت شدند. بستن ریل و ایجاد وقفه در حرکت قطار کار ناشایستی است که متاسفانه کارگران روز گذشته اقدام به این کار کردند. مسئولان استان در حال پیگیری مسائل شرکت آذرآب و هپکو هستند و انتظار داریم کارگران سعه صدر داشته باشند و مطالبات را از مسیر قانونی پیگیری کنند.

انتهای پیام


-بیمه دانا بیمه اسیا صف خرید تا این لحظه روند را روزهای اینده پیگیری کنید
-حسی قوی میگه هنوز یک اصلاح قیمت کوچولو زیر پوست بازار دیده میشه وبازار 20الی30 درصد اصلاح قیمت شده ولی 10 درصد نه در همه نمادها ولی در تعدادی از نمادها باید اصلاح قیمت صورت بگیرد
-
نماینده مجلس:

سهامداران تازه وارد مراقب بورس بازان باشند / خالی شدن حباب برخی سهام

نماینده مجلس گفت: سقوط شاخص به معنای خالی شدن حباب برخی سهام بوده و بورس ظرفیت‌های بسیاری دارد و سهامداران تازه وارد مراقب بورس بازان باشند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی اکبر کریمی درباره ریزش های روزهای قبل شاخص بورس به خانه ملت گفت: اگرچه سقوط شاخص به معنای خالی شدن حباب قیمتی برخی سهام است اما بازارسرمایه ظرفیت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد و روز به روز بر ارزش آن افزوده شده و رشد می‌یابد.

وی افزود: بورس یکی از مطمئن‌ترین بازارها برای جذب سرمایه‌های خُرد است و سهامداران حقیقی به دلیل رشد بادکنکی برخی سهام‌، وسوسه شده و به جای اینکه خرید سبدی از سهام ، تمام سرمایه را بر روی سهام شرکت‌های خاص سرمایه گذاری می‌کنند. این رفتار ابزاری در دست بورس‌بازان شده و ضرر سهامداران خُرد را به دنبال خواهد داشت. زیرا بورس‌بازان حرفه‌ای به خوبی از شرایط آگاه بوده و به موقع برای خرید سهام ورود کرده و به هنگام خارج می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد : سهامداران غیرحرفه‌ای باید در صندوق‌های سرمایه‌ای که سبد کاملی از سهام است، سرمایه‌گذاری کنند تا از یک سو ریسک ضرر و زیان کاهش یابد و از سوی دیگر مدیریت سهام در اختیار فردی حرفه‌ای باشد.

کریمی با بیان اینکه باید بستر لازم برای حضور گسترده همه آحاد جامعه در بازارسرمایه فراهم شود، افزود: سهامداران خرد نباید شخصا وارد بورس شوند بلکه باید از ظرفیت تشکل‌های حرفه‌ای که می‌توانند منافع را حفظ کرده و سودی بالاتر از بازار پول و نظام بانکی برای آنها فراهم کند، استفاده کنند تا حضور آنها در بورس تداوم داشته باشد.

انتهای پیام
-
بزرگترین بانک سرمایه گذاری جهان اعلام کرد:

پیش بینی تکرار روند کاملا صعودی طلا تا پایان سال میلادی

بزرگترین بانک سرمایه گذاری جهان پیش بینی کرد قیمت هر اونس طلا تا پایان سال میلادی بار دیگر روند کاملا صعودی خواهد داشت .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک کانادایی سی آی بی سی اعلام کرد: با توجه به در پیش بودن فصل تقاضای فزاینده طلا، قیمت این فلز گرانبها تا پایان سال جاری بار دیگر روند کاملا صعودی خواهد داشت و قیمت طلا تا دو سال آینده در محدوده حمایتی ۱۶۰۰ دلاری تثبیت خواهد شد.

کاهش رشد اقتصادی جهان، سیاست های انبساطی پولی و کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، موجب افزایش چشمگیر تقاضا برای طلا طی ماه های آینده خواهد شد. نرخ بهره واقعی در آمریکا هم اکنون به کمتر از دو درصد رسیده و این مساله تقاضا برای طلا را افزایش داده است. بنابراین میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه پایانی سال جاری به ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی بانک سی آی بی سی ، ۱۴۲۵ دلار اعلام شده بود.

پیش بینی می شود قیمت هر اونس طلا سال آینده از مرز ۱۶۰۰ دلار فراتر رود و  قیمت هر اونس نقره در سه ماه پایانی به ۱۸ دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی ۱۶.۲۵ دلار اعلام شده بود. قیمت نقره تا دو سال آینده نیز بالاتر از ۱۹ دلار خواهد بود.

انتهای پیام


-ساعت12/20 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-فملی فولاد روند صبح تا این لحظه مثبت
-فروش فله ای سهام بد وخوب با هم وفردایی نه چندان دور در صف خرید باید قرار بگیرید
-فخوز هم تا این لحظه مثبت است
-صف فروش یک پارچه در گروه دارویی......نم نم دکوثر تا این لحظه متعادل شده است
-دیشب در کانال هم توضیح دادم tsetmcبرترین عرضه را نگاه می کنید هر گاه صف های فروش میلیونی MMMMMMMمحو شدزمان خرید فرا رسیده است......فعلا فقط نظارت
-تا این لحظه نمادهای خپارس-خودرو متعادل شده اند
-صف های فروش در گروه انبوه سازی نیز سنگین است تا این لحظه
-یا دهمان جمله خودم می افتم ماه قبل چند بار تکرار کردمزیر پوست بازاراصلاح قیمتی مشاهده میشود.....پلن معاملاتی گوشزد میکرد مقدار قابل توجهی نقدینگی اماده نگه دار......برادر من صبر میکنیم ته چاه یوسف را از چاه در می اوریم
-افرین به خپارس صف خرید سنگین تا این لحظه
-افرین به خبهمن 1919ریال مثبت در بازار ریزشی خبهمن کمترین افت را داشت
-گروه خودرویی در حال متعادل شدن ومقداری هم مثبت البته اخر وقت ملاک نتیجه خواهد بود
-گروه کانه های فلزی کچاد -کگل -ومعادن هم تا این لحظه مثبت
-اما باید صبر کنید تمام صف های فروش بازار جمع شود
-ما فروشنده هیچ سهمی نیستیم چون این 20 درصد نزول دوباره رشد خواهد کرد
-گروه حمل ونقل هم صفهای فروش قابل توجه داردباید جمع شود

-بهترین روند را کشف میکنیم مکانیزم عرضه وتقاضا عادلانه ناگهان یک عرضه کننده عمده می اید ختراک ویا سهم مشابه را صف فروش میکند

ناظر هم صرفا نظاره گر است ولی وای به روزی که سهمی چند ریال بخواهد رشد بکند.....؟؟؟؟؟؟؟


-جمع کردن صفهای فروش در محدوده شاخص 300 هزار واحد اشتباه است بگذارند شاخص کل تا محدوده 280 هزارواحد افت بکند کلا صفهای فروش واقعی تخلیه بشود بعد دوباره با سرعت بازار رشد میکند اما اماتورها گوشمالی درستی می بینند
-رییس جمهور محترم لطف کنند خواهش میکنیم در مو.رد بازار سرمایه  صحبت نکنند وبه امورات دیگر مثلا مسکن اجتماعی بپردازند
-چند گروه امروز صف فروش جمع شد و.روزهای اینده بقیه گروها مثل دارویی انبوه سازی حمل ونقل وبقیه به تعادل خواهند رسید
-دیروز اخر وقت نام پست بالا را ولساپا حجم معاملات بالا درج کردیم امروز این نماد مثبت بود دیروز اواخر وقت مشخص بود امروز ولساپا بسوی مثبت خواهد رفت
- مبلغ 237 هزار تومان فلان سهم را در حال کشیک بودیم بخریم زنگ تلفن امروز دومورد بود یکی از مشهد یکی از شهرستان رشته کار از دست دررفت مجبور به گران خریدن شدیم.....تورا جان هرکی دوست داری زنگ نزن
-

حداکثر قیمت ۱۴ محصول لبنی تعیین شد/ کنترل بهای ۷ کالای اساسی

حداکثر قیمت شیر خام و ۱۴ فرآورده‌های لبنی تعیین شد و ستاد تنظیم بازار دستور کنترل قیمت ۷ کالای اساسی و مصرفی را صادر کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا رستمی مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و موادغذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان گفت: حداکثر قیمت کیفی‌ترین شیر خام و ۱۴ فرآورده‌های لبنی تعیین و ابلاغ شده و پیگیری ها از شرکت های دامداری که قیمت ها را رعایت نکرده باشند در جریان بوده و چند پرونده تخلف ه مراجع تعزیری ارسال شده است .

براساس این گزارش، همچنین ستاد تنظیم بازار به وزارت جهادکشاورزی، شرکت بازرگانی دولتی ایران و سازمان حمایت ، دستور کنترل قیمت ۷ کالای اساسی و مصرفی را داد و اعلام کرد: با توجه به روند تغییر قیمت سطح بازار سازمان حمایت مبنی بر افزایش قیمت جوجه یک روزه، شیر پاکتی استریل، برنج پاکستانی، شکر، تخم‌مرغ، ذرت خارجی و خیار ، مقرر شد ضمن بررسی علل افزایش قیمت این محصولات اقدامات لازم از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله اقدامات نظارتی و عرضه کالا تا رسیدن بازار به تعادل انجام و نتیجه آن به کارگروه تنظیم بازار ارائه شود.

انتهای پیام


-ارفع من بعد افزایش سرمایه بیرون امدم حجم سنگین داشتم با 4 درصد ضرر اصلا ضرر حساب نمیشود من در بازار نزولی شروع به جابجایی حساب شده میکنم ونهایتا ضرر را دهها بار مهار کرده ام همین ارفع بزرگترین خدمت را به من کرده است سهمی محکم با ورود وخروج بموقع جلوی ضرر را گرفته مهم زمان خروج ورود است

-برای پخش -ختراک -مادیرا هم سناریو داریم.......یعنی توی بازار نزولی......به جنگ ریزش میرویم....این بخشی از پلن معاملاتی است

امروز حق تقدم پخش خریدم پله اول.....برادر من وقتی زنگ میزنی من ذهنم  از کشیک دادن سهم پرت میشود همین حق پخش امروز280ریال بالا وپایین داشته است کم رقمی نیست.......


-کل داستان بورس در دو کلمه خلاصه میشود مهار ضرر
-چون سودگیری کار سختی نیست
-تا فردا خدا نگه دار

-وقتی در بازار بشدت نزولی یک سهمی نزول میکند ودرجا میزند شما محکوم به صبر هستید ویا باید مدام در پله های کمتر به روش پله نزولی بخرید

ولی وقتی سهمی  با حق تقدم هر دو نزول میکنند شما با گزینه های انتخابی مختلف ومتفاوتی روبرو هستید ونهایتا اگر حرفه ای باشید براحتی ضرر را مهار وحتی باسود مکفی خارج خواهید شداین روزهای کوتاه تلخ روزهای شادی هم درپی خواهد داشت انشا الله


-مهار ضرر درابان ماه....... فرقی نمیکند 10و20و25 درصد تمرین کنید تمرین وتوکل به خدا


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-تا بازار بورس از صف های فروش تخلیه نشده است نباید اقدام به خرید کرد
-علایم صعود از بین رفتن صف های فروش وحداقل تشکیل 20 الی 30 نماد د ارای صف خرید است
-گروه بانک متعادل ومقداری هم مثبت تا این لحظه فقط بانک دی مقداری صف فروش دارد
-نماد سرچشمه امروز باز گشایی میشود این سهم طرفداران زیادی دارد قبلا هم کشف روند شده است  اگر در کف معتبر عرضه شد مناسب خرید است ودر سقف قیمت خرید بی منطق خواهد بود درج مطلب امروز 98/07/28
-اول صبح هم عرض کردم بازار باید از صفهای فروش تخلیه شود
-
دبیر انجمن سیمان اعلام کرد :

پیش بینی رونق و توسعه ویژه صنعت سیمان و آمار صادرات نیمه اول سال

دبیر انجمن سیمان با اعلام صادرات۶.۶ میلیون سیمان و کلینکر در نیمه اول و ارزآوری حدود۳۰ و ۱۸ دلاری هر تن ، پیش بینی کرد این صنعت بورسی در سال جاری رونق و توسعه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالرضا شیخان با اشاره به صادرات سیمان و ارز آوری این کالا طی نیمه اول سال جاری به باشگاه خبرنگاران جوان  گفت: در ۶ ماه اول ،صادرات کلینکر ۳ میلیون و ۷۸۵ هزار تن و صادرات سیمان ۲ میلیون و ۸۵۸ هزار تن و در مجموع ۶ میلیون و ۶۴۳ هزار تن بود .

وی با اشاره به افزایش ۴.۸ درصد تولید سیمان در ۵ ماه نخست نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ادامه داد :حمل و نقل یکی از اصلی‌ترین مشکلات این صنعت بوده و مدتی است کرایه حمل و نقل داخلی و دریایی افزایش یافته و رقابت بین کشورهای صادرکننده سیمان را نیز از بین برده است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه سیمان محصولی حجیم و کم ارزش بوده و از طرفی دیگر کالای تجاری نیست ، دولت باید برای حمل دریایی ، یارانه ایی تخصیص دهد. با این حال کمبودی در تولید سیمان نبوده و امکان توان تولید هر میزان نیاز کشور وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود صنعت سیمان در سال جاری رونق و توسعه ویژه ای داشته باشد و اگر کارخانه‌ها با ظرفیت ۶۰ تا ۶۵ نفری نیروی انسانی به فعالیت ادامه دهند قیمت‌ها روند اصلاحی به خود خواهد دید.

به گفته شیخان ، ارزآوری صادرات هر تن سیمان و کلینکر حدود ۳۰ و ۱۸ دلار ارزآوری بوده و بسته به ارسال محصول از مرزهای مختلف ممکن است این رقم بیشتر هم باشد .

انتهای پیام


-در این بازار سراسر اصلاح قیمت ختراک همچنان صف خرید است
-دارم به این موضوع فکر میکنم من قبلا دست قرمز بازار را خوانده بودم ومقدار قابل توجهی همیشه نقد دارم از این دست ریزش ها هم بسیار دیده ام وگذشت زمان به نفع سهامداران صبور تمام خواهد شد اما.......تازه وارد ها راه سختی پیش رو دارند
-بازار تعریف جدیدی دارداین اصلاح قیمت نشان میدهد مسولان دوست ندارند نقدینگی در بورس بشدت رشد بکند روند فعلی بورس یک نوع عملیات مهارسازی نقدینگی محسوب میشود
-ختراک ما چکاپا را موقتا شکست دادچکاپا الان صف فروش تا این لحظه.....چکاپا پتانسیل بسیار قوی برای رشد دارد ولی بازار تعیین کننده عرضه وتقاضا حکم اول واخر را صادر می کند شاید من هم روزی چکاپا بخرم ولی زمانش نامعلوم است
-من فقط سهم در سود را خواهم فروخت وهیچ سهم در ضرر را نخواهم فروخت چون در کف بسیار پایین به وقت نامشخص پله های بعدی را خواهم خرید ......ویا سهم وحق تقدم را جابجا خواهم کرد.....دقیقا با سناریو خاص هر سهم جلو میروم.....از نگاه من هر سهمی نهایتا محکوم به شکست است
-دقیقا اگر کسی از پلن معاملاتی خاص منظم خود پیروی کند بلند مدت پیروز میدان است
-حسا د ت وبغض عقب ماندگان از رشد زیبای بورس چنین وضعی را پایدار کرده است
-تا این لحظه بسویچ مثبت وصف خرید سهم انگار طلسم شده فقط برای رشد
-فاذر تا این لحظه مقداری صف خرید دارد
-ولساپا تا این لحظه 61 میلیون سهم معامله شده است
-صفهای فروش همچنان پابرجا است امیدواریم در ایندهای نزدیک جمع بشود
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-التماس نکن نه هیچی نمیفروشم
-ای عشق من ختراک من
-آه مادیرای من کجاست؟؟؟؟ رفته استراحت
-جان کلام یک کلام بازار هفته اینده مثبت است.....هفته اینده نمادها سه قسمت میشوند1-تعدادی رشد می کنند2-تعدادی درجا میزنند 3-وتعدادی هنوز باید اصلاح قیمت کنند
-ذوب چه زیبا ذوب میشود ذوب شو
-الان فولاد وفملی به حمایت از بازار برخاستند
-بسویچ تاریخ را شکست داد وخود شکست نخورده تا این لحظه
-اصلاح قیمت عمیق د ر گروه داروچون  همه می خواهند در سود مکفی خارج شوند
-اگر تماس تلفنی وتلگرامی با حقیر ادامه داشته باشد هم سایت هم کانال را تعطیل می کنم.....اجازه دهید در ارامش چهار خط دست وپاشکسته بنویسیم
-فشار فروش امروز به حداقل میرسد
-کچاد-کگل هم به داد شاخص کل رسیدند تا این لحظه
-نماد خودرو اندکی مثبت تا این لحظه
-حواست جمع باشه گروه خودرویی بعضی از سهم ها هنوز جای اصلاح قیمت دارند
-تجربه ثابت کرد در کار بورسی وکسب سود روی سایت وکانال وخرید گروهی یک درصد هم نباید حساب ویژه باز کرد اتفاقات این چند روز ثابت کرد امواج مکزیکی بورس تابع کانال های 60 هزار نفره هم نیست....برنده بازار کسی است که روانشناسی قوی در بازار بورس داشته باشد
-سهم های بی صاحب وسهم های باصاحب را شناسایی کنید در این مقطع زمانی
-وغدیر وبانک وصندو وامید هم از شاخص کل حمایت کردندیعنی اکثر حقوقی های بازار وارد میدان شدند پس فروشنده ها کی هستند....خوب معلومه اماتورها
-افرین به شبندر مقداری هم صف خرید دارد
-رتاپ از محدوده 3850ریال حمایت شد الان 4085 ریال......حمایت اول همان 3700ریال است مقاومت اول 4500ومقاومت دوم 5000ریال
-بیشتر صفهای فروش در حال جمع شدن  است مقداری صف فروش محدود در نمادهای کناره اوایل هفته اینده جمع خواهد شد
-گروه دارو تا این لحظه با استقبال کمی روبروست وصفهای فروش شاید هفته اینده جمع شوند البته امیدواریم اخروقت جمع بشود.... هر احتمالی ممکن است
-هفته اینده بازار سبزی خواهیم داشت ولی در بلند مدت باز هم از این شوکهای منفی خواهیم داشت
-بازار با حمایت نمادهای رند میلیاردی با حمایت حقوقی ها مثبت است ولی زیر پوست بازار هنوز در انبوه نمادهای کناره اصلاح قیمت به پایان نرسیده است
-کلا هر کس این کار را کرد ونقدینگی را موقتا از بورس فراری داد اشتباهی بزرگ مرتکب شد تا اعتماد به بورس برگردد یک دوماهی وقت لازم است
-روند تا اطلاع ثانوی اصلاحی است باید صبر کنیدصفهای فروش جمع شود
-

ایران خودرو فروش اعتباری ۴ محصول پرطرفدار را برای امروز اعلام کرد

ایران خودرو در راستای تنظیم قیمت خودروها در بازار، طرح فروش اعتباری ۴ محصول پرطرفدار را از ساعت ۱۱ صبح امروز با موعد تحویل ۳۰ روزه آغاز می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایران خودرو در راستای تنظیم قیمت خودروها در بازار، طرح فروش اعتباری دنا پلاس، پژو 405 SLX ، پژو پارس سال و پژو 206 صندوقدار را از ساعت 11 صبح چهارشنبه 24 مهر با موعد تحویل 30 روزه آغاز می کند که امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود.

انتهای پیام


-ومعادن هم وارد میدان شده واز شاخص کل حمایت میکند
-تا هفته اینده خدا نگهدار
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ختراک تا این لحظه عرضه ای درکار نیست
-نماد پخش قیمت بازگشایی 9480ریال .......چند روزی صبر کنید کف اصلی مشخص شود درج مطلب امروز 98/07/23
-یک محاسبه نماد مادیرا الان متعادل بعداز افزایش سرمایه در قیمت بازگشایی ناظر با تقاضا روبرو خواهد شد تمام توضیحات ما در همه نماد ها صرفا نظر ودیدگاه شخصی است خرید فقط با مستندات کدال درج مطلب امروز 98/07/23
-زمانی دچار ضرر میشوی که 1-همگام با اماتور ها 2-همگام با هیجان 3-همگام با شاخص ساز ها همراه میشوی زمانی که از اینها فاصله داری دچار هیچ ضرری نمیشوی چون پلن معاملاتی داری
-
چهارشنبه آینده در فرابورس :

زمان عرضه اولیه پانزدهمین شرکت با ۲۵ درصد مشخص شد + مشخصات

زمان قطعی عرضه اولیه پانزدهمین شرکت جدید سال مشخص و مقرر شد ۲۵ درصد از سهام سرمایه گذاری آوای نوین چهارشنبه آینده در فرابورس واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ورود شرکت های جدید به بازار سهام ادامه دار شد و بعد از ورود شرکت توزیع داروپخش در دو روز قبل ، نوبت به سرمایه گذاری آوای نوین رسید .

براین اساس مقرر شده ، چهارشنبه آینده اول آبان ، 25 درصد از سهام "وآوا" شامل 150 میلیون سهم با محدوده قیمتی 210 تا 216 تومانی هر سهم و سهمیه 250 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه شود .

سرمایه این شرکت وابسته به سازمان اقتصادی کوثر و دارای 11 نیروی انسانی، طی سه مرحله افزایش سرمایه به 60 میلیارد تومان رسیده  و شرکت متعهد شده حداکثر شش ماه بعد از عرضه اولیه ، سرمایه اسمی را به 100 میلیارد تومان برساند.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام شرکت های سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم ، سیمرغ، دارویی ره آورد تامین، پتروشیمی نوری، پخش هجرت، غلتک سازان سپاهان، جنرال مکانیک، نیلی صنعت کرمان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم ، فولاد سپید فراب کویر و توزیع داروپخش عرضه اولیه شده ، سرمایه گذاری آوای نوین پانزدهمین شرکت جدید بشمار می رود.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر به این لینک این مراجعه شود.

انتهای پیام


-زیر پوست بازار اصلاح قیمتی مشاهده میشود را روزهای قبل گفتیم قصه همین است که امروز می بینید
-بازار نزولی دوباره بالا خواهد رفت......متضرر سنگین این بازی ها 95 درصد انهایی هستند که کوتاه مدت کار می کنند اگر سهامداری بلند مدت ودر پنج الی شش پله خرید کند قطعا در کمترین پله خرید سود خوبی خواهد برد
- 1-سرمایه درگیر با افزایش سرمایه ها 2- خریدهای چند پله ای 3- حفظ نقد ینگی قابل توجه همیشه4- این بازار تسلیم همین سه وضعیت خواهد شد.....دهها بار ما این اسب نزولی وحشی را رام کرده ایم.....

-ماخاذین را در محدوده 1800 ریال کشف روند کرده بودیم  در نگاه ماخاذین 2700ریال سقف بود وما در محدوده 2730ریال خارج شدیم اما بازار از مسافرت سیاسی نیویورک حمایت کرد وخاذین تا 3400ریال هم رشد کرد الان خاذین 2527ریال صف فروش است....دقیقا

تشخیص ما ان موقع درست بود ولی زدند زیر بازار وشاخص کل بعلت مسافرت سیاسی نیویورک 20 هزار واحد شاخص رشد کرد

والان همان 20 هزار واحد در حال تخلیه است و10 هزارواحد هم طمع اماتورها را رویش بگذاریم میشود 30 هزار واحد اصلاح قیمت


-این سایت شکلکهای مناسبی نداردمن مجبورم خونسردی وارام بودن خودم را با شکلک خنده نشان بدهم.....

-یک معضل فنی داره بازار از نگاه ناظر تا اخر سال شاید بیش از 40 الی 50 افزایش سرمایه پیش رو باشد ودر بازار مثبت بعد بازگشایی مخصوصا در افزایش سرمایه های با درصد بالا قیمت پایین فروشنده کم است لذا بازارماست چکیده باید بازار دوغ بشود همین که الان می بینید

افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها در راه است


-اما موضوعی که بزرگان بورس از ان غافل هستند بوجود امدن چنین بازار نزولی سهامداران جدید را دلسرد خواهد کرد واز بازار بیرون خواهند رفت یعنی نباید بی علت شاخص کل را 20 الی 30 هزار واحد بسمت بالا پرتاب می کردند
-طلا فروش نقره فروش صراف گوسفند فروش فعال بورسی مثل ما اگر سرمایه مان در بورس 10 درصد بالا وپایین میشود به این وضعیت عادت داریم اما تازه وارد یک سونامی روی سر خوداحساس میکند

-این مطلب را دیروز ما در پست قبلی نوشتیم


قسمتی از این رشد دایناسوری شاخص کل مربوط به سفر نیویورک میشود وقسمت دوم هیجان خرید دایناسوری اماتور ها در سه ماه گذشته

لذا این اصلاح قیمت طبیعی است دنبال مقصر نگردید مقصر اگر در تله ای گرفتار شدید خودتان هستید چند بار ما گفته ایم شاخص مثبت است ولی زیرپوست بازار اصلاح قیمتی دیده میشود ودیدید چنین شد


-مدتی پیش یکی گفت ومعادن 1200 تومان اقا الان در قیمت امروزبیا میلیارد میلیارد ومعادن بخر
-با مادیرا می روم مجمع.....به من چه که بازار صعودی است یا نزولی است
-با ختراک هستیم تا اینده چه شود به من چه که بازار صعودی است ویا نزولی
-هزاربار گفتیم ورود اول به هر سهمی تستی 100 هزار تومان یعنی حداقل  خرید باشد پروفایل سایت دقیقا این مطلب را درج کردیم کو گوش شنوا؟؟؟؟؟
-چر الان مادیرا متعادل وبسوی مثبت گام برمی دارد؟؟؟؟؟؟
-زمان میبرد تا یک حرفه ای بشوی نگران نباش وبه تلاش خود ادامه بده
-بورس قصه وکلاف پیچیده ای است سعی کنید بیشتر تحقیق کنید
-فرض الان ما یک ریال هم درجیب نداریم اما در اینده وجه سنگینی از ختراک ازاد میشودبا همان وجه ختراک دقیقا مثل تمساح به بازار بورس حمله خواهیم کرد تمساح دهها بار حمله میکند شاید 9 بار نتیجه نگیرد ولی یک بار براحتی هدف را می بلعد......چند بار گفتم ارتش یک نفره در بورس تشکیل بدهیدچون مجبور به کشیدن وترسیم نقشه های درست میشوید
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-موج اصلاح قیمت ناگهانی است همانطور موج رشد نیز ناگهانی خواهدبود همیشه در بورس اصل غافلگیری مثبت ومنفی در حال اجرااست
-چند بار گفته ام چهار صفر شاخص کل اضافی است اگر بردارند موج ریزش ضعیف میشود چون اثر روانی اعداد محدود دیده میشود
-تا این لحظه فروشندگان در حال فروش وخریدران با احتیاط می خرند
-چرا نمی گوییم چی بخریم چون اما تورها میدان دار وهمه کاره هستند ومدام در حال فروش..... خوب فروش باید به حد صفر برسد وحمایتها مشخص شود تا روند ها در کف شناسایی شوند تا این لحظه روند اصلاحی است

-قسمتی از این رشد دایناسوری شاخص کل مربوط به سفر نیویورک میشود وقسمت دوم هیجان خرید دایناسوری اماتور ها در سه ماه گذشته

لذا این اصلاح قیمت طبیعی است دنبال مقصر نگردید مقصر اگر در تله ای گرفتار شدید خودتان هستید چند بار ما گفته ایم شاخص مثبت است ولی زیرپوست بازار اصلاح قیمتی دیده میشود ودیدید چنین شد


-بزرگ نما یی بعضی از تحلیل گران گنده پرانی یارو میگه ومعادن 1200 تومان خوب بگو بیا تمام سهم ما ل تو .... این نوع سیگنال ها مخرب است.....
-ما دیرا در بازار نزولی امروز حالش خیلی خوبه شندرغاز از این سهم داریم تا انجام کامل افزایش سرمایه هم فروشنده نیستیم اصلا نگاه نمی کنیم ده درصد رشد می کند ویا نزول وقتی تفکر بلند مدت باشد وخرید از هر سهمی در چند پله باشد ضرر معنا ومفهوم ندارد
-اگر 600 سهم نزول بکند ناظر گل وعزیز دنبال علت نمی گردد ولی اگر ختراک بخواهد رشد کندباید سرکوب شود.....
-این هم از بازگشایی های عجیب وغریب نوشته مجاز مسدود
-ساعت 10/40 دقیقه است هنوز پرتفو معاملات برخط رایان افزا پرتفو دیروز را نشان میدهد وتا این لحظه بروز رسانی نشده....به کی بگویی کی گوش میکند هیچکس
-شپنا بازگشایی میشود اول بسم الله نخرید صبر کنید چند روزی چند ساعتی تا کف معتبر کشف شود درج مطلب 98/07/22
-اطلاعيه: مشتريان گرامي پيرو اطلاعيه شرکت محترم سپرده گذاري، فايل مانده دارائي هاي مربوط به روز 98/07/21 (پرتفوي سپرده گذاري) با تاخير بروزرساني مي شود. لازم به ذکر است در صورت نديدن دارايي خود نيز مي توانيد اقدام به ارسال سفارش فروش نماييد.
-متن بالا را بخوانید.......یک مشکل نرم افزاری است ولی در مجموع مشکلاتی برای خریدار وفروشنده ایجاد می کند
-عملکرد خوب مادیرا تا این لحظه
-باور میکنید حتما هم باور میکنید شخص حقیر در مقابل این ریزش ها پوست کلفت شده ام چون برای هر سهم ریزشی یک سناریو می نویسم وبراحتی حس ضرر را از فکرم به بیرون پرت کرده ام
-سیگنال های کدالی ما دیرا میگوید ای جوان مادیرا را نگه دار نترس
-
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی به بورس پرس خبر داد:

تاخیر در بروز رسانی پرتفوی سپرده گذاری سهامداران حل شد / علت تاخیر

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با اعلام علت تاخیر در بروز رسانی پرتفوی سپرده گذاری سهامداران از حل این مشکل و اصلاح اطلاعات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین فهیمی درباره تاخیر یک روزه در بروز رسانی پرتفوی دارایی های سرمایه گذاران توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به بورس پرس توضیح داد: این اختلال ناخواسته ناشی از تبعات عرضه اولیه دیروز ( مربوط به 10 درصد سهام شرکت توزیع دارو پخش و با رکورد جدید 926 هزار و 928 خریدار ) بود که منجر به افزایش فشار بر روی دیگر سامانه ها شد.

وی ادامه داد: با این حال از همان آغاز اختلال ، تلاش کارشناسان شرکت سپرده گذاری مرکزی برای اصلاح و رفع این مشکل آغاز شد و در حال حاضر هم پرتفوی همه سهامداران بروز شده و مشکلی در این زمینه نیست .

انتهای پیام


-در کل گروه خودرویی  در بازار ریزشی امروزخموتور-ختراک مثبت..... ما در گذشته این دوسهم را کشف روند کردیم
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
- شاخص کل با حمایت گروه فلزات اساسی گروه کانه های فلزی گروه بانک گروه خودروگروه فراورده های نفتی وگروه محصولات شیمیایی تا این لحظه6222واحد رقم مثبت را ثبت کرده است
-
در بازار دوم معاملات فرابورس :

سفارش گیری دو ساعته "دتوزیع" شروع شد / شرایط خرید ۶۰ میلیون سهم

زمان سفارش گیری و شرایط خرید ۶۰ میلیون سهم شرکت توزیع داروپخش در بازار دوم معاملات فرابورس اعلام شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تا ساعتی دیگر 10 درصد سهام شرکت توزیع داروپخش در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود و قرار است 60 میلیون سهم با دامنه قیمت 2250 تا 2300 تومانی هرسهم و سهمیه حداکثر 150 سهمی هر سهامدار حقیقی و حقوقی واگذار شود .

در این رابطه مدیر عملیات بازار فرابورس زمان سفارش گیری و شرایط خرید سهام "دتوزیع" را به این شرح اعلام کرد:

1) دوره ثبت سفارش ازساعت 10 لغایت 12 است .

2) کلیه معامله گران برخط و غیر برخط به صورت همزمان طی دوره ثبت سفارش می‌توانند اقدام به ورود سفارش خرید کنند.

3) کلیه درخواست‌های خرید جهت ورود سفارش باید به قیمت محدود باشد.

4) دامنه قیمت در ثبت سفارش از 22،500 تا 23،000 ریال باشد.

5) حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی تعداد 150 سهم است .

6) هر خریدار صرفا مجاز به ورود یک سفارش خرید در سامانه معاملاتی است .

7) سفارش‌های ثبت شده طی دوره ثبت سفارش قابل اصلاح یا حذف هستند. پس از پایان این دوره، ورود، حذف یا اصلاح سفارش مجاز نیست. کارگزاران باید راس ساعت 12 هرگونه دسترسی معامله گران برخط و غیربرخط را مسدود کنند.

8) ثبت سفارش با کد گروهی مجاز نیست.

9) مدیر عرضه شرکت کارگزاری صباتامین است .

10) متعهد خرید و سقف تعهد، شرکت کارگزاری صباتامین به میزان 50 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه است.

انتهای پیام


-گروه بیمه تا این لحظه در حال اصلاح قیمت واماده شدن برای صعودی دئیگر احتمالاهفته اینده
-ختراک امروز باز گشایی میشودقیمت پایانی 7985ریال درج مطلب امروز 98/07/21
-معمای پیچیده ختراک
-یک کیف پول کار درست تشکیل داده ختراک دمش گرم پاییز خزان را گرم کرد
-تصور اینکه فکر میکنی سهامدار حرفه ای شده ای از سرت بیرون کن چون بازار میتواند تفکرات سبد تورا بر هم بریزد
-اینجا محل بازی سخت ودشواری است در بورس ایران
-چکاپا صف فروش تا این لحظه......روندی اگر موقتا منفی شود هیچ کس نتواند اورا سد کند امیدوارم چکاپا دوباره رشد کند
- تحلیل گرانی را امروز می بینم با 60 هزار ممبر در بازار قرمز گیر کرده اند.....من قبلا به شما گفته بودم رمز موفقیت در بورس تشکیل یک ارتش یک نفره است.....به شیوه جنگ جهانی اول وموج مکزیکی یک بار بلند شوی پنج بار زمین میخوری اصلاحات قیمتی نامشهود امروز اینو میگه
-به نزول ها اشاره نمی کنم همیشه سهمی که 35 درصد  رشد کرده یحتمل 10 الی 15 درصد به عقب برمی گردد رتاپ از 370 رفت تا 500 ولی باید ته دیگ 400تومان را هم در ذهنت مجسم کنی

-در نگاه من حمایت رتاپ همان 370 تومان است ممکن است به این حمایت نزول نکند


-خاذین وقتی رفته تا 340 تومان طمع را کم کن نگاه کن الان 275 تومان است وحمایت شاید شاید 240 تومان..... اما ان حمایت اصلی همان 180 تومانی است که کشف روند کردیم
-ناظر احتمالا ختراک را 7985ریال اجازه باز گشایی خواهد داد اگر فشار تقاضا بالا باشد ممکن است 10 الی 20 درصد بالاتر باز گشایی شود
-شتوکا را رصد کنید  هر رصدی باید علت خرید داشته باشد به خودتان زحمت بدهید وکف سهم را کشف کنید درج مطلب امروز 98/07/21
-فرض ده نماد رند حجم سنگین شاخص کل را مثبت می کنند ولی زیر پوست بازار گفتم اصلاح قیمتی مشاهده میشود روزهای قبل گفتم....من میدانم دقیقا چه میگویم
-بازار بورس انچه مشاهده میشود بازی نمادهای رند میلیاردی با اعداد شاخص کل
-
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی:

قیمت گذاری خوراک پالایشگاه‌ها به نرخ شهریور برگشت

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی گفت: در پی انتقادات به شرکت ملی نفت درباره نوع قیمت گذاری خوراک پالایشگاه ها، نرخ خوراک به قیمت شهریور سال جاری بازگشته است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید حسینی با بیان اینکه در پی انتقادات مطرح شده نسبت به شرکت ملی نفت درباره نوع قیمت گذاری خوراک پالایشگاه ها، اکنون نرخ خوراک به قیمت شهریور سال جاری بازگشته به مهر گفت: دیوز به دلیل انتشار خبر اصابت موشک به نفتکش ایرانی، قیمت نفت افزایش یافت. همین افزایش قیمت موجبات نگرانی افزایش مجدد قیمت خوراک پالایشگاه ها را فراهم کرده است.

وی افزود: انتظار از شرکت ملی نفت این بود که خوراک پالایشگاه را با نرخ تخفیف‌دار در اختیار پالایشگاه ها قرار دهد.بنزین و گازوییل در بورس انرژی بطور میانگین در هر تن ١٠٠ دلار زیر قیمت های جهانی فروخته می شود چرا که این منطقه کشش قیمت هایی طبق نرخ های بین المللی را ندارد.

این فعال حوزه فرآورده های نفتی با بیان اینکه شرکت ملی نفت در پایان دوره مالی پالایشگاه ها قیمت خوراک را اعلام می کرد، ادامه داد: نرخ خوراک پالایشگاهی داخلی معادل نرخی که با تخفیف به مشتریان در مقاصد مختلف خارجی تخصیص داده می شود، محاسبه نمی‌شود. چنین رویه‌ای موجب می‌شود تا حضور پالایشگرهای ایرانی در بازارهای بین‌المللی بسیار سخت شده و حتی در برخی موارد بازارهای صادراتی در آستانه از دست رفتن قرار بگیرند.

حسینی نرخ فوب خلیج فارس را رقمی گنگ دانست و گفت: قیمت گذاری خوراک باید به نحوی باشد که امکان رقابت با رقبای خارجی را داشته باشیم. چنانچه این شرکت نفت صادراتی را با تخفیف روانه مقاصد صادراتی می کند.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار 


-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-سلام بازار سبز بورس
-امروز احتمالا دتوزیع هم عرضه اولیه صورت خواهد گرفت
-شروع بازار با احتیاط ولی مثبت است
-گروه دارویی امروز هم مقداری اصلاح قیمت در حال انجام است ولی فردا بسمت مثبت خواهد رفت
-منتظر بازگشابی ختراک باشید مهم قیمت بازگشایی در ج شده درtsetmcدر حال متوقف ده دقیقه قبل از باز گشایی است درج مطلب امروز 98/07/20
-مادیرا نگاهی بلند مدت بد نیست در حد 100 سهم فرض کنید عرضه اولیه است درج مطلب امروز 98/07/20
-
مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد اعلام کرد:

پیش بینی بورس و چند توصیه به تازه واردان / دو صنعت مورد قبول ریسک گریزان

مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد با پیش بینی شرایط کلی بازار سهام در نیمه دوم سال و چند توصیه به سرمایه گذاران جدید ، صنایع مورد قبول سرمایه گذاران ریسک گریز را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جواد عشقی نژاد با بیان اینکه خروج از سهام سودآور و تطبیق بازار با دستورالعمل های جدید از مهمترین دلایل کاهش شاخص بود ، درباره پیش بینی روند بازار در ۶ ماه دوم به سنا گفت: با توجه به ظرفیت های بازارسرمایه ، بورس در فصل پاییز و زمستان روندی مثبت همراه با تغییرات خواهد داشت اما سیر صعوی سهامی که بدون تحلیل بنیادی و گزارش های آماری مثبت، رشدی فراتر از ارزش ذاتی داشتند، متوقف خواهد شد که تأثیری نه چندان موثر در شاخص خواهد داشت .

وی افزود: شرایط فعلی بازار برای اصلاح سبد سهام و گرایش به سمت سهام دارای ظرفیت مناسب بوده و از موهبت های بازار کنونی ، وجود سهام ارزشمند است که می تواند در انتخاب های بعدی سرمایه گذاران جای گیرد. آن هم در شریطی که این گروه از شرکت ها با وجود P/E کم نتوانسته اند در نیمه نخست سال رشدی متناسب با ارزش ذاتی داشته باشند.

این مقام مسئول در زیرمجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: درحالی سهام بنیادی، همچنان در وضعیت ایده آلی قرار دارند که توجه سهامداران به این صنایع می تواند زمینه ساز روند مثبت ۶ ماهه دوم باشد. در این میان مساله مهم ، کنترل حجم ورود نقدینگی به بازار است که با برخی تغییرات در دستورالعمل ها در حال اجرا است.

عشقی نژاد افزود: ورود سرمایه گذار جدید ، موجب  رونق بازار سرمایه شده و بی شک گرایش این سرمایه ها به صنایع بنیادی و پرظرفیت می تواند باعث ایجاد رونق و آغاز حرکت های جدید شاخص شود. بنابراین باید این سرمایه گذاران به درستی هدایت شوند. در این میان به سهامداران تازه وارد توصیه می شود به شدت از حرکت های هیجانی پرهیز کنند و ترجیحا از مشاوران امین استفاده کنند.

وی ادامه داد: همچنین این گروه ضمن اینکه باید از پیروی سایت های تبلیغاتی و فعالیت های مبتنی بر سفته بازی پرهیز کنند، بهتر است در ابتدا اقدام به سرمایه گذاری در صندوق ها و استفاده از خدمات شرکت های مشاوره سرمایه گذاری و سبدگردانی کنند و در مرحله بعد وارد سهام بنیادی شوند تا آسیب سرمایه گذاری هیجانی را متوجه سرمایه خود و دیگران نکنند.

عشقی نژاد در خصوص صنایع پیشرو بورسی در ۶ ماهه دوم سال نیز گفت: در ماه های باقی مانده از سال جاری بخشی از صنعت بانکداری و پتروشیمی می توانند صنایع مورد قبول سرمایه گذاران ریسک گریز باشد تا به بازه مورد انتظار خود برسند.

انتهای پیام


-ارامش سیا سی رشد 6700 واحدی شاخص تا این لحظه
-
توسط یک کارگزاری بررسی شد :

پیش بینی این هفته بورس و چند گروه بزرگ با تکیه بر چند عامل و احتیاط در معاملات

وضعیت این هفته بورس و چند گروه بزرگ با تکیه بر عواملی مانند قیمت نفت، مذاکرات تجاری چین و آمریکا، گزارش های عملکرد ۶ ماهه شرکت ها و احتیاط در خرید و فروش ها توسط یک کارگزاری پیش بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اولین روز کاری هفته جدید درحالی با شاخص 313 هزار و 49  واحدی بورس شروع می شود که کارگزاری آبان درباره روزهای گذشته و آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته روند مثبتی را آغاز کرد و در ادامه به مسیر اصلاح افتاد و روزهای پایانی هفته را با روندی طاقت فرسا پشت سر گذاشت.

حواشی پیرامون بانک ملت فشار فروش را بر این نماد که به تازگی با رشد حدود 50 درصدی بازگشایی شده بود ، زیاد کرد و همین موضوع محرکی بود برای فشار بر دیگر گروه ها که از روزهای قبل نیز نشانه هایی از خستگی در روند معاملات آنها دیده می شد.

در بازارهای جهانی هم اخیرا" تنش های نفتی این بار گریبانگیر نفت کش ایرانی شده و رشد قیمت نفت را به دنبال داشت و نفت برنت که نیم نگاهی به مذاکرات تجاری و خوش بینی ها به مرز 60 دلار رسیده و در بازار فلزات نیز رشد نسبی قیمت ها رخ داد .

خبرها از مذاکرات تجاری چین و آمریکا همچنان ضد و نقیض است و دخیل شدن متغیرها به پیچیدگی این مذاکرات افزوده است. نقش بازارهای جهانی در وضعیت فعلی بازار داخلی بسیار حائز اهمیت است و با توجه به انعکاس بخش مهمی از انتظارات  تورمی در بازار سهام باید چشم به تغییرات مثبت در دیگر متغیرها از جمله بازارهای جهانی داشت.

در بازار سهام نیز  گزارش های عملکرد 6 ماهه آرام آرام می تواند در معاملات گروه های مختلف وضعیت متفاوتی را ایجاد کند. گروه فرآورده های نفتی که در رالی اخیر بازار را همراهی نکرده اخیرا و با گمانه زنی هایی مبنی بر انتشار گزارش های مناسب مورد توجه قرار گرفته اند.

در دیگر گروه های بزرگ نیز گزارش ها می تواند گمانه زنی ها در رابطه با ریزش های بیشتر را کم رنگ کند و به نظر می رسد شرکتهای با عملکرد مناسب می توانند تا حدودی خیال سهامداران در رابطه با افت گروه های بزرگ را راحت کنند. به نظر می رسد همچنان گروه های کالا محور در هر دو طرف هیجانات روندی منطقی را طی کنند و البته همانطور که گفته شد نیم نگاهی نیز به بازارهای جهانی داشته باشند.

بانکی ها هم که فشار زیادی را به بازار وارد کردند این هفته می توانند روندی بهتر داشته باشند و با توجه به جذابیت سطوح قیمتی در برخی از نمادها به نظر می رسد نمی توان انتظار تکرار روند هفته قبل را در این گروه داشت.

در گروه خودرو همچنان تجدید ارزیابی ها می تواند جذابیت ایجاد کرده و سطوح پایین قیمتی در برخی از خودروسازها در صورت عدم ارائه گزارش های نا امید کننده می تواند محرکی برای جذب نقدینگی باشد.

در دیگر گروه های بازار هم احتیاط در خرید و فروش ها در نزدیکی ارائه گزارش های عملکردی تا حدود زیادی افزایش خواهد داشت و همین موضوع روندی منفی را به نمادهای همراه با رشد نامتعارف تحمیل کرد که به نظر می رسد این روند منفی در برخی از این گروه ها و نمادها همچنان ادامه داشته باشد.

در رابطه با وضعیت کلی بازار نیز می توان گفت در صورت بازگشت شاخص از محدوده های حمایتی ، این بار سرعت رشد و فراگیری روند صعودی احتمالا از الگوی قبلی تبعیت نخواهد کرد و با انتشار گزارش های عملکردی ، توجه به وضعیت بنیادی نمادها می تواند رنگ بیشتری به خود بگیرد. لذا در صورت تمایل به حضور در بازار و سهامداری به نظر می رسد در انتخاب شرکت ها و صنایع نیاز به سخت گیری بیشتری خواهد بود.


-زیر پوست بازار گرچه امروزبازار مثبت است ولی یک اصلاح قیمت پنهان است
-بازار زوم کرده روی نماد شتران43میلیون تا این لحظه معامله شده و50 میلیون صف خرید تا الان
-فملی هم تا این لحظه 8 میلیون صف خرید
-شاخص چه از قبل وچه درا ینده مجموعا بیش از 5 بار فرض 5000واحد رشد و5000واحد افت بکند واین محدوده یعنی 300 هزار واحد تثبیت بشود یک خیز بسمت 340 هزار واحد خواهد داشت
-تا این لحظه بازار پایه خصدرا 3 درصد مثبت.......در واقع 3 درصد رشد روزانه کم نیست
-شسپا شروع رشد از 9000ریال الان11072 ریال هنوز نماد باز نشده بود چند بار ما در وضعیت متوقف در کل بازار اولین نفربودیم این روند را کشف کردیم......در ج مطلب امروز 98/07/20
-در یک بازه زمانی مشخص قدرت عمل ورشد شسپا بمراتب بیشتر از چکاپای کانال خاص خرید گروهی بود.....چکاپا از محدوده 7000 تا محدوده 8000ریال رشد کرده است.....البته من امیدوارم چکاپا هم رشد بکند منظور از مقایسه قدرت تشخیص صحیح ما بود کشف دقیق شسپا
-کچاد -کگل مقطعی تا این لحظه صف خرید گروه کانه ها فلزی امرو ز در مثبت سازی شاخص موثر بود
-
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه سهام به روش ثبت سفارش در نماد (دتوزيع1) 98/7/20 12:07
به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1539/الف/98 مورخ 1398/07/14 اين شرکت، فردا يكشنبه مورخ 1398/07/21 تعداد 60،000،000 سهم از سهام شرکت توزيع داروپخش (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (دتوزيع1) به روش ثبت سفارش، عرضه مي‌گردد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار فرابورس ايران

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ریزش بازار همین امروز به پایان میرسد شاید شاخص منفی باشد ولی در بسیاری از نمادها تعادل قیمتی برقرار خواهد شد واحتمال مثبت شدن شاخص هم تا اخر وقت اگر حقوقی ها حمایت کنند وجود دارد
-درگروه فلزات اساسی صف فروشی در نمادهای رندمشاهده  نمیشود این یعنی هر لحظه احتمال مثبت شدن این گروه هست
-گروه کانه های فلزی هم متعادل است ریزرش بازار عمیق نیست
-نمادهای رند گروه سرمایه گذاری منفی ولی متعادل هست بازار بورس هفته اینده مثبت خواهد بود
-مشکل سر نشان دادن اعداد شاخص هست بجای حذف صفر های پول ملی صفر های شاخص را باید حذف کنند فرض سه صفر شاخص را حذف کنند بجای 4000واحد نزول نشان داده میشود 4 واحد نزول
-در گروه بانک هم صف فروش مشاهده نمیشود طب نزول همین امروز فروش خواهد کرد واز شنبه ارام ارام بازار مثبت خواهد شد
-جالبه بیمه ملت در بازار نزولی تا این لحظه صف خرید هست
-اماگروه دارو اکثرا صف فروش ونیازمند اصلاحات قیمتی
-صف های فروش گروه انبوه سازی نیز محدود است وشنبه ویا اخر وقت امروز جمع خواهد شد
-زمان گزاش های شش ماهه خودرویی ها فقط نظارت خرید ها را موکول کنید بعد از گزارش شش ماهه البته اگر اطلاعات کاملی از صورتهای مالی فلان سهم دارید خرید بلامانع است
-شاخص کل طی روزهای گذشته وامروز 16500 واحد میانگین تا این لحظه سقوط کرده است این نزول وصعودها در اینده نیز وجود خواهد داشت هم شوک منفی داریم هم شوک مثبت مجبورید مثلا 50 درنقد باشید و50 درصد سهام در کف بخرید نگاه به بازار تشریح پلن معاملاتی با وضع فقط امروز
-حتی یک سهم را نمی فروشیم بلکه در اینده با ورود های دقیق در پله های نزولی با قدرت خداوند به عقلی که به انسان داده با سود خارج خواهیم شد
-تکرار مکررات بی فایده است رتاپ را کنترل کنید حمایت اول 4000ریال است مقاومت اول 5000ریال سری قبل از محدوده 3700ریال کشف روند کردیم تا محدوده 5000ریال رشد کرد درج مطلب امروز 98/07/17
-از مهر سال 1395 تا الان مدام داری تو بازار سرمایه سود میبری فرض یک ماه هم سود نبر
-شسپا صف خرید است کشف روند توسط ما یک ماه قبل زمانی که متوقف بود فرصت ورود هم بی نهایت باز بوده است
-خبهمن  در مقابل ریزش مستحکم ظاهر شد گویا سهم  ریال به ریال صعودی وبدور از هیجان......های کاذب بازار
-شسپا زمانی که متوقف بود ما سناریو نویسی کردیم وپیش بینی کردیم در بلند مدت حامی شاخص کل خواهد بود شسپا باز شد چند روزی درجا زد به کف حمایتی معتبر که رسید شروع به رشد کرد سوژه بعدی حامی شاخص کل شپنا خواهد بود ولی یادتان باشد باید به حمایت معتبر بخورد بعد رشد کند درسقف خریدن اشتباه است است با یک کاربر که مسلط به نمودار تکنیکی است در مورد شپنا مشورت کنید درج مطلب امروز 98/07/17
-شسپا برابر با چکاپای کانال چرچیل  تا اینجا رشد کرده است من یک نفر چرچیل با یک کانال 67هزار نفره....
-

تحلیل خواجه نصیری از ورود نقدینگی به بورس / درخواست از بانک مرکزی و سازمان

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به نتایج مثبت ورود نقدینگی های جدید به بورس ، درخواست هایی از بانک مرکزی ، سازمان بورس و وزارتخانه ها مطرح کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود خواجه نصیری با بیان اینکه بازار سرمایه در ۶ ماهه نخست سال به واسطه ورود سرمایه‌گذاران ،تعداد کدهای معاملاتی ایجاد شده و نقدینگی جذب شده، رکوردهای خوبی را پشت سر گذاشته، گفت: برآیند تمام این موارد از ایجاد یک فرصت بی نظیر حکایت دارد که می تواند راهکار مناسبی برای حل یکی از مسائل اصلی باشد که  فضای کلی اقتصاد با آن دست به گریبان است.

وی افزود: در حال حاضر کشور با رشد نقدینگی فزاینده روبرو است و پیرو آن بررسی این میزان نقدینگی سرگردان موجود در دست مردم از دو منظر اهمیت دارد. طی یکسال اخیر با شوک ارزی که در اقتصاد ایجاد شد، تمایل مردم به سرمایه گذاری هوشمندانه افزایش یافت و در پی آن همواره تلاش می کردند تا فضایی را برای سرمایه گذاری بیابند که بتوانند به نوعی قدرت خرید را نسبت به شرایط تورمی و سایر مسائل مرتبط با آن افزایش داده و به نوعی این نوسان را پوشش دهند.  

این مقام مسئول ادامه داد: وجود چنین فضایی منجر به بروز حرکت هایی در بازارهای رقیب مانند ارز، سکه و حتی مسکن شد و در نهایت حاصلی جز کاهش قدرت خرید و افزایش فشار اقتصادی به معیشت مردم را به همراه نداشت. این حجم نقدینگی اما در نهایت مسیری را پیدا کرد که به بازار سرمایه منتهی می شد.

نقش بازار سرمایه در تبدیل اثر مخرب نقدینگی به سازنده

خواجه نصیری گفت: اگرچه هنوز هم نمی توان مدعی شد نقش کنونی به مثابه همان نقشی است که بازار سرمایه در کشورهای پیشرفته بازی می‌کند اما در شرایط فعلی و با در نظر داشتن  رویکردی که نسبت به بازار سرمایه وجود دارد، این جایگاه قطع به یقین فرصتی بی‌نظیر است که توانسته اثر مخرب نقدینگی را به یک اثر سازنده تبدیل کند.

وی تاکید کرد: نکته اساسی آن است که ورود این حجم نقدینگی به سمت بازار سرمایه و هدایت آن به سمت تولید بر خلاف سایر بازارها که زمینه افزایش سطح عمومی قیمت‌ها، رشد تورم و کاهش قدرت اقتصادی مردم را به همراه داشته، می تواند علاوه بر اشتغالزایی نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد. اتکا فوق العاده سیستم اقتصادی به بازار پول باعث شده کمی و کاستی سیستم پولی و مدیریت بانک‌ها در وضعیت اقتصاد و معیشتی مردم نمایان باشد. اما بازار سرمایه اساسا جایگاهی است که می توان در آن به گونه ای عمل کرد که علاوه بر کسب سود توسط مردم زمینه شفافیت درآمد و عملکرد مالیاتی مهیا شود.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن گفتت: بنابراین در شرایط کنونی اقتصادی تنها یک راه‌حل وجود دارد که می تواند علاوه بر حل مشکل نقدینگی منجر به رشد اشتغال زایی و افزایش ثروت مردم شود و آن حضور در بازار سرمایه است. به عبارت دیگر بازار سرمایه تنها جایگاهی است که می تواند منافع مردم، اقتصاد و تولید را یک جا جمع کند. به نظر می رسد فرصت کنونی ایجاد شده در بازار سرمایه فرصت بی بدیلی است و کلیه دست اندرکاران این بازار و کسانی که نسبت به سیاست گذاری هایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی اقدام می کنند باید به آن توجه داشته و با پایش پیوسته این مسیر در حفظ و تعالی آن کوشا باشند.

لزوم هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه توسط بانک مرکزی

خواجه نصیری افزود: بطور مشخص بانک مرکزی باید از هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه استقبال کرده تا پیرو آن بتواند بخش زیادی از بار تامین مالی را از دوش بانک‌ها برداشته و به سمت بازار سرمایه هدایت کند. ضمن اینکه ناکارایی سیستم بانکی کاهش یابد. در این مسیر به کاهش آرام نرخ سپرده بانکی به اتکای بازار سرمایه می توان فکر کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر وزارتخانه های مختلف باید بکوشند تا با سیاست هایی که در حوزه‌ها و بخش‌های صنایع مختلف اعمال می شود، زمینه افزایش بازده و ضریب مطلوب ثبات در صنایع با هدف جذب نقدینگی در بازار سرمایه را فراهم کنند تا بدین ترتیب مردم پاداش را از سرمایه گذاری هوشمند بازار سرمایه دریافت کنند.

نقش سازمان بورس در معرفی مسیرهای درست سرمایه‌گذاری

این مقام مسئول عنوان کرد: در این بین سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر باید بکوشد تا کانال‌های مطمئنی برای سرمایه‌گذاری مردم گسترش دهد و با بها دادن به فضای سرمایه‌گذاری سازمان یافته و تخصصی، مسیرهای درست سرمایه‌گذاری را به مردم نشان دهد تا این افراد با بهره گیری از یک روش سرمایه‌ گذاری مطمئن و تخصصی بتوانند به افزایش ثروت و بهتر شدن وضعیت معیشتی دست یابند.

خواجه نصیری گفت: قدرمسلم استفاده از این فرصت، نیاز به فرهنگ‌سازی دارد تا بتواندضریب نفوذ بازار سرمایه را هوشمندانه افزایش دهد. ضمن اینکه نباید غافل شد مردمی که امروز نیم نگاهی به بازار سرمایه دارند از دانش کافی برخوردار نبوده و ممکن است در اولین پایگاه هایی که به آن دسترسی می یابند و عمدتاً شبکه‌های فضای مجازی هستند، مراجعه کرده و به آنها اطمینان کنند.

رشد پیشخوان های تخصصی بازار سرمایه

وی افزود: اگرچه در این مورد اشکالی به مردم وارد نیست و دسترسی سریع مردم به شبکه‌های فضای مجازی در هر حوزه وجود دارد و در بطن خود می تواند آسیب پذیری‌های را نیز ایجاد کند، لذا تحرک کلیه نهادهای مالی اعم از شرکت‌های تامین سرمایه ،سبدگردان ها و کارگزاری‌ها با راهبری سازمان بورس باید به سمت جذب موثر در بازار سرمایه و همراه با فرهنگ سازی افراد باشد تا به واسطه آن  مردم بتوانند سریع و در عین حال با آرامشی که از بابت مدیریت تخصصی سرمایه ها وارد بازار سرمایه شده، این فرصت را  تبدیل به فضای سرمایه‌گذاری زودگذر نکنند. بدیهی است که باید پیشخوان های تخصصی بازار سرمایه رشد پیدا کند.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه فضایی بلندمدت است، گفت: باید این نگاه بلند یا میان مدت به سرمایه‌گذاری در مردم شکل بگیرد و این تصور که می توانند در بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به کسب سود بالا اقدام کرده و از آن خارج شوند، تغییر کند تا دچار خسران ناشی از انتظارات ناسنجیده نشوند.مردم باید از ساختارهای سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه استفاده کنند که سرمایه آنها در بازار ماندگاری بالایی داشته و  از منافع آن در بهبود زندگی بهره بگیرند.

نقش بازار سرمایه در در ثبات بازار مسکن، ارز و سکه

خواجه نصیری تاکید کرد: نکته اساسی آن است که این نگاه بلند مدت در سرمایه گذاری باید از طریق ابزارهایی ساخته شود که هم اکنون در تمام دنیا متداول است و استفاده کنندگان از آن کوشیده اند تا با دوره های سرمایه گذاری ،بازه های انتظاری بلند مدت را برای مردم ایجاد کرده و آنها را به این مهم در جهت کسب سود و بهره مندی هر چه بیشتر از فرصت پدیدآمده تشویق کنند .بی شک بسیاری از دستاوردهایی که امروز در ثبات بازار مسکن، ارز و سکه وجود دارد به واسطه رویکردی است که امروزه در بازار سرمایه وجود دارد.

وی گفت: در همین راستا نهادهای متولی باید به گونه‌ای عمل کنند تا مردم سرمایه ها را به سمت شاداب تر کردن بازار سرمایه و کسب سود بیشتر سوق دهند و در کنار آن به راه‌های هدایت این نقدینگی به بازار سرمایه و ایجاد اطمینان بیشتر مردم به این بازار بیندیشند. با افزایش فرهنگ سهامداری در میان مردم و بهره گیری از نهادهای تحت نظارت و سازمان‌یافته و دارای مجوز و پاسخگویی به آنها، علاوه بر جذب بیشتر سرمایه ها به این بازار، نهایت بهره مندی از فرصت ایجاد شده مهیا خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان منابع در صندوق های سرمایه گذاری گفت: روند رو به رشد این منابع در چند ماه اخیر نشانگر آن است که می توان بخشی از این منابع  را به سمت تامین مالی، انتشار اوراق و ورود شرکت ها در بازار سرمایه هدایت کرد تا به واسطه آن شرکت‌های بیشتری وارد بورس شده و از مزایای آن بهره‌مند شوند .

سازمان بورس باید از بخشی نگری پرهیز کند

خواجه نصیری گفت: رشد حجم شرکت‌های عرضه اولیه در سال‌های اخیر نشانگر آن است که ظرفیت بازار سرمایه برای جذب نقدینگی بیشتر شده و همه این موارد نوید بخش آن است که نسبت بازار سرمایه و ارزش آن و جذب نقدینگی در این بازار نسبت به سایر ارکان افزایش داشته است. و این روند قابل تداوم است. با درنظر داشتن فضای کلان اقتصادی، هدایت نقدینگی نیاز به تفکر منسجم دارد و سازمان بورس باید از بخشی نگری پرهیز کند.

وی ادامه داد: تمام سیاست‌گذاری‌های کلان اقتصادی که در سطوح مختلف اعم از وزارت اقتصاد، بانک مرکزی ، وزارت صنعت، وزارت کار و سایر وزارتخانه هایی که به نوعی دستی بر آتش صنعت و  بنگاه داری دارند باید به شکل سازمان یافته و یکنواخت، هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه را شکل دهند. در صورت بروز این اتفاق بخش زیادی از انرژی هایی که در بخش های مختلف اقتصادی برای تامین مالی در جهت افزایش اشتغال و جلوگیری از نوسانات غیر عادی در بازارهای موازی مانند بازار ارز می شود ،می تواند به جذب سرمایه در بورس منتهی شود.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن گفت: قدر مسلم هماهنگی ها میان مجلس و دولت و اشراف کامل آنها به این موضوع ،حرکت دراین مسیر را سرعت بخشیده و می تواند منجر به جذب نقدینگی بیشتر شود.سابقه و تجربه تمام اقتصاد های موفق دنیا نشان می‌دهد، مسیر و راهکار بهینه حل تمام مسائل اقتصادی می‌تواند بازار سرمایه باشد. امیدمی رود با همکاری تمام وزارتخانه های ذی‌ربط این مسئله عملیاتی شده و پیرو آن شاهد افزایش حاشیه سود ،بهبود وضعیت شرکت ها و حمایت از آنها که به‌شکل غیرمستقیم حمایت از سرمایه‌گذاران و سهامداران است، باشیم  و با هدایت نقدینگی موجود به سمت بورس ،سرعت جریان آبادانی برای اقتصاد افزایش یابد.

خواجه نصیری افزود: تامین سرمایه تمدن  به عنوان یکی از نهادهای مالی فعال در این حوزه با در نظر داشتن ارزیابی‌های موجود از کلیت اقتصاد از دو منظر سرمایه‌گذارانی که علاقه مند به حضور در بورس و شرکت های علاقه مند استفاده از ابزارهای بورسی برای ورود به بورس و تامین مالی هستند براین باور است که با وجود این حجم تقاضا باید پیشخوان‌های بازار سرمایه که همان نهادهای مالی بازار سرمایه تقویت شوند .

وی گفت: با توجه به فضای امروز اقتصاد و رویکرد مثبت سرمایه گذاران به بازار سرمایه ،تامین سرمایه تمدن به عنوان یکی از این پیشخوان ها کوشیده تا در عین پیشرو بودن ،عملکرد قوی داشته و بیشترین پاسخگویی را دارا باشد تا بتواند حجم بیشتری از منابع را از درگاه های مختلف جذب بازار کرده و در پی آن  به صاحبان سهام شرکت ها و صنایع کمک کند تا از مزایای این بازار بهره گیرند.

این مقام مسئول ادامه داد: تامین سرمایه تمدن درتلاش برای گسترش این فرآیند در راستای فعالیت‌ها در ارتباط با صنعت ، سرمایه گذاران و مشتریان کوشیده تا نسبت به تقویت ساختار از نظر نیروی انسانی (فنی)، فناوری و افزایش حوزه‌های مدیریتی اقدام کند و گام آخر در این مسیر، انتخاب یک قائم‌مقام برای تامین سرمایه بوده است تا پیرو آن بتواند حجم تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌ها در شرکت را به گونه‌ای افزایش دهد تا با شرایط روز بازار سرمایه  تطبیق بیشتری داشته باشد.

خواجه نصیری گفت: در همین راستا به همه نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه پیشنهاد می شود تا با درک شرایط جدید رویکرد مردم به بازار سرمایه به تقویت زیرساخت‌ها برای پاسخگویی بیشتر به نیاز مشتریان از طریق توسعه منابع انسانی و ساختار های فناورانه که عمدتا بزرگترین سرمایه نهادهای مالی هستند، اقدام کنند.

انتهای
-سکوت بهتر است تا وراجی کردن  طرف صبح 670تومان نخریده الان 692 تومان میخردکدام سهم یکی از سهم ها
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-بازار چسبیده به سقف وتک سهم هایی صف خرید مثل چکاپا با حنایت کانال های تلگرامی
-

سهمی که در مرحله پیش گشایش امروز صف خرید و فروش دارند

با آغاز معاملات چهارمین روز کاری هفته و در پیش گشایش بازار سهام، ۴۵ سهم دارای صف خرید و ۳۸ سهم دیگر دارای صف فروش هستند

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر چهارمین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 45 سهم  دارای صف خرید و 38 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "وشهر" با 532 میلیون سهم، "خریخت" با 183 میلیون سهم،"تپکو" با 120 میلیون سهم، "چکاپا" با 106 میلیون سهم، "شسپا" با 73 میلیون سهم و "ثعمرا" با 44 میلیون سهم اختصاص دارد.


-شسپا قبل از افزایش سرمایه کشف روند شده بود امروز هم صف خرید استمرار دارد
-تب وتاب بانکی ها فروکش کرد یک هیاهویی بانک ملت راه انداخت اما الان گروه بانک ارام است
-وایران امروز هم مثبت است هنوز تقاضا بالاست
-ولانا هم دیروز کشف روند شد واحتمال رشد بیشتر وجود دارد
-بازار شوک مثبت می خواهد اگر شوک مثبت وارد نشود شاخص تا 300هزار واحد اصلاح قیمت خواهد کرد
-شسپا صف خرید سنگین سناریویی بوده مدت ها قبل ما کشف روند کردیم.....
-بسویچ از محدوده 10000ریال شروع به رشد کرده است هنوز هم عرضه ای نیست صعود ادامه دارد درج مطلب امروز 98/07/16
-چه کسانی میگویند شاخص 400هزار 500هزار.....تجربه نشان داده نباید تا همین جا هم شاخص با این شدت رشد می کرد....رشد سریع نزول سریع سهامداری بلند مدت را با التهاب مواجه میکند
-صف های فروش در گروه خودرویی تا این لحظه
-صف خرید شسپا صف خرید چکاپا عرضه شد
-در این شرایط بهترین کار این است نه بخرید ونه بفروشید فقط صبر
-بازار یک پارچه قرمز پوش.....وگریان اما کارگزاری های کمسیون بگیر خندان
-دیروز جایی خواندم طرف نوشته بود ومعادن 1200 تومان.....دادن تارگت های نجومی یکی از چاخان های متداول در شایعات بورسی است
-بسویچ عرضه ای تا این لحظه در کار نیست ختی در بازار منفی
-
مدیرعامل اعلام کرد:

پیشنهاد انتقال ۲۸ درصد سهام شرکت معدنی به "ذوب" بابت تسویه بدهی

مدیرعامل ذوب آهن از پیشنهاد تخصیص ۲۸ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بابت تسویه بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، منصور یزدی زاده در نشست خبری هشتمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی گفت: ایمیدرو سال جاری برای ذوب آهن یک میلیون تن کنسانتره در نظر گرفته و پیشنهاد اختصاص 28 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به "ذوب" بابت تسویه بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی ارائه شده که با این حساب می توان یک میلیون تن کنسانتره را به گندله تبدیل کنیم.

وی افزود: سال ۹۲ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به سنگ آهن مرکزی بدهکار بودیم و امروز این بدهی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است. در واقع بحث تاخیر در پرداخت به معدنکاران موضوع جدیدی نیست و نباید آن‌ را بهانه عدم تامین سنگ برای ذوب آهن قرار دارد. این شرکت سنگ آهن را ارزانتر نمی خرد اما چون با روش کوره بلند تولید می کند باید سنگ آهن عیار بالا داشته باشد وگرنه باید کک بیشتری مصرف کند و هیچ گونه دیکته کردن قیمت از جانب تولید کنندگان فولاد وجود ندارد.

این مقام مسئول گفت: امروز خرید مواد معدنی از معادن کوچک را تسهیل کردیم در واقع تلاش بر این است از معادن کوچکتر که توان پایین تری دارند، خرید نقد انجام شود. به واردات زغال سنگ نیاز داریم اما مشکلی در تامین آن نداریم و از بخش‌های مختلف مواد اولیه را تامین می‌کنیم. بیشترین میزان صادرات بر اساس آمار ایمیدرو مربوط به ذوب آهن و در حدود ۶۰۰ هزار تن بوده است.

یزدی زاده ادامه داد: امروز واردات مقاطع به صفر رسیده و تنها واردات در برخی سایز‌های فولاد و فولادهای آلیاژی است. ذوب آهن از مزایای تولید فولاد در ایران بی بهره است که از مزایا می توان به نیروی کار ارزان، انرژی فراوان و معادن سنگ آهن فراوان اشاره کرد. "ذوب" با عدم بهره مندی از این مزایا، قدرت رقابت با نرخ های جهانی را نخواهد داشت.

انتهای پیام


-شما مقصر هستی هیجا نی می خرید درس عبرتی بشود هیجانی نخرید
-حریل امروز ریزشی نبود تا این لحظه
-سال 1397 شاخص کل از محدوده 195هزار واحد تا محدوده 157 هزار واحدیعنی تقریبی میانگین 38000واحد نزول کرد من در همین مقطع سود اندک هم بردم چون بیشتر سرمایه ام در تلیسه بود......علت حضور من در افزایش سرمایه های چند پله ای همین است که هر نوع ضرری را مها ر وتبدیل به سود میکنم الان هم سبد من با سبد شمادر نام نمادها هیچ فرقی با هم ندارند فقط من پلن معاملاتی با تجربه ای دارم که میتواند بر هر نوع ضرر غلبه پیدا کندعلت اینکه با پول اعتباری کار نمیکنم با پول مردم هم کار نمیکنم همین موضوع است....
-تا فردا خدا نگه دارقطعا در اینده موفق خواهید شدنگران نباشید ولی نصیحت گوش کنید سرفرصت حتما راهنمایی های لازم را انجام خواهم داد
-
-
-
-
-
-
-
-سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-گروه خودرویی امروز مثبت است ولی یک شوک میتواند این گروه را ده درصد دیگر اصلاح قیمت کند
-

پاسخ رییس سازمان بورس به احتمال ایجاد رانت در روند اصلاح قوانین بازار پایه

رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان روند اصلاح قوانین بازار پایه یک شبه اجرا نشده درباره احتمال ایجاد رانت در این فرایند توضیح داد و گفت: تلاش می کنیم بازار پایه آرامش بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی در برنامه پایش شبکه یک سیما اظهار داشت: بازار پایه فرابورس سال ۹۰ در تعاقب تکلیف قانونی حضور گسترده شرکت های سهامی عام (بعضا با اطلاعات مالی کم) در بازار سرمایه راه اندازی شد. اصلاح قوانین این بازار نیز به سال گذشته باز می گردد و در بهمن ۹۷ موضوع اعلام عمومی شد.

وی افزود: در اسفند ماه دو ابلاغیه رسمی در سایت فرابورس با موضوع اصلاح قوانین بازار پایه منتشر شد.با توجه به حقوق سهامداران مبنی بر تمایل برای خروج از بازار و همچنین تمهیدات فنی اعلام شد مقررات جدید در خرداد ماه و پس از ۷۰ روز کاری اجرایی می شود. این زمان سپری شد و در روز اجرا برخی عنوان کردند ابعاد فقهی موضوع بررسی نشده و نقدهایی هم با محور دامنه نوسان، تعداد حراج ها و مظنه ها مطرح شد. در آن مقطع وزیر اقتصاد مقرر کرد موضوع در شورای عالی بورس مطرح و شرایط مجددا بررسی شود. بنابراین اجرای مقررات جدید برای بررسی مجدد متوقف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: موضوع در کمیته فقهی مطرح شد و پس از آن با کانون نهادهای سرمایه گذاری، کانون کارگزاران بورس و دو تن از اعضای شورای عالی بورس نشست های متعددی انجام شد. مقرر شد بحث نمایش مظنه ها اصلاح شود و دامنه یک ریالی نیز به سه، دو و یک درصد تغییر کند. اصلاحات به شورای عالی بورس ارجاع و مقرر شد طبق بند یک بازار زرد، نارنجی و قرمز ایجاد شود، طبق بند دو دامنه نوسان در این سه بازار سه، دو و یک درصد باشد و همچنین قرار شد حذف مظنه ها تدریجی انجام شود.

محمدی گفت: بعضا تفسیر شد شورای عالی بورس اعلام کرده کل فرایند تدریجی انجام شود در حالی که اجرای تدریجی صرفا به نحوه نمایش مظنه ها باز می گشت. بنابراین اینکه گفته شود قوانین یک شبه اجرا شده به هیچ عنوان صحت ندارد. تصویر مصوبه نیز به اعضای کمیسیون مجلس تقدیم شد.دامنه نوسان نیز با توجه به حجم معاملات قابل تغییر است، ۱۲۰۰ خبر در روزنامه ها و شبکه های اجتماعی با موضوع اصلاح مقررات بازار پایه منتشر شده و به هیچ عنوان قوانین یک شبه اجرا نشده است.

وی در پاسخ به احتمال ایجاد رانت در فرایند اصلاح قوانین پایه گفت: اطلاعات و اخبار اصلاح قوانین بازار پایه ۹۶ میلیون بار دیده و در مقاطع مختلف گفته شده دامنه نوسان در سه بازار به ترتیب سه ، دو  و یک درصد است. روز دوشنبه آگهی از سوی فرابورس اعلام عمومی شد و فردای آن روز بازار پایه مثبت بود. روز چهارشنبه بازار منفی شد اما در همان روز ۳۷ هزار نفر فروشنده و ۴۱ هزار نفر خریدار بودند. با حضور این ۴۱ هزار نفر امکان رانت اطلاعاتی وجود دارد؟ موضوعی که همه از آن مطلع هستند دیگر مخفی نیست. پس از مصوبه یکی از اعضای شورای عالی بورس تمام موارد را اعلام کرد. باید به عده ای که با رفتار خود سرمایه گذاران را نگران کردند گفت سهام ارزنده به هیچ وجه آسیب نمی بینند.

سخنگوی سازمان بورس افزود: ۱۳ میلیون سهامدار داریم و ۳۰۰ هزار نفر بصورت هفتگی در بازار فعالیت می کنند. از این میزان ۲۰ یا ۳۰ هزار نفر در بازار پایه فرابورس حضور دارند. بعضی از این افراد ممکن است سهمی را با قیمت بالا داد و ستد کرده باشند.پس از اجرای مقررات نیز نمادها ممکن است با نوسان مواجه شوند اما اطمینان داشته باشید زمانی که سهمی ارزنده است به قیمت باز می گردد. از سوی دیگر سهم فقط به واسطه نوسان قیمت سودآور نیست. سهام دو راه سود آوری دارد و در مجمع سود تقسیم می شود.

محمدی گفت: ۶۰۰ شرکت بورسی ، ۶۵۰ نهاد مالی و ۶۰۰۰ هزار مدیر در بازار سرمایه حضور دارند. امکان دارد اطلاعات دیر منتشر شود و قطعا مدیر مربوطه جریمه می شود. این به معنای رانت نیست. اگر فردی از اطلاعات نهانی بهره برداری کرده باشد حتما بررسی می شود. هر مستنداتی که در این رابطه وجود دارد به سازمان ارسال کنید. نهاد ناظر همواره با سو استفاده برخورد می کند.سامانه سمتا در سایت سازمان بورس برای شکایت مردم راه اندازی شده، تردید نکنید که موضوع پیگیری می شود.

وی ادامه داد: در بازار پایه روزانه تعداد زیادی نماد با دامنه نوسان مثبت سه درصد داد و ستد می شود و این نشان دهنده حضور سهام ارزنده در این بازار است. با کاهش دامنه نوسان، ریسک بازار پایه نیز کاهشی می شود. در گذشته صندوق ها مجاز نبودند در این بازار فعالیت کنند اما اکنون این امکان برای ورود صندوق ها فراهم شده است. اصلاح ساختار ها نیز در نهایت به سودآوری شرکت ها و بهبود عملکرد آنها منتهی می شود.با کمک سهامداران تلاش می کنیم بازار پایه آرامش بیشتری داشته باشد و قطعا سازمان بورس در کنار سهامداران بازار سرمایه است.

محمدی با بیان اینکه این هفته شاهد عرضه اولیه هستیم، گفت: در گذشته تهمت هایی مطرح می شد و خوشبختانه طی سه سال گذشته با روش ثبت سفارش همه می توانند سهم خریداری کنند. سامانه معاملات نیز به روز رسانی شده و مشکلات حل شده اما با توجه به حجم بالای خرید و فروش امکان کند شدن سامانه معاملات وجود دارد.


-ختراک طی دو روز 10 درصد مثبت خورد هدف بلند مدت است نگاه نوسانی به سهم نداشته باشید
-ولانا پس از اصلاح قیمت شدید فلش موقتا رو به بالا درج مطلب امروزر 98/07/15
-وایران صف خرید سنگین هر روز رصد کنید
-تلیسه -زکشت ممکن است چند روزی مثبت بخورند
-بجهرم همانطور که قبلا گفتیم قصد عبور از مقاومت 3000ریال را دارد تا این لحظه
-شاملا ما جایزه داریم رتیم نوسان سهم این گونه است چون هرماه جلوی چشمان ما هست معمولا 4000ریال نزول و4000ریال هم صعود دارد در این وضعیت باید با سهم کار تکنیکی کرد درج مطلب امروز 98/07/15
-گروه خودرویی  معمولا گزارشهای شش ماهه خوبی ندارند الان هم دوباره روند گروه قرمز شد
-شسپا صف خرید قبلا کشف روند کرده بودیم گفته بودیم قیمت بازگشایی الان  از همان محدوده 9000ریال حرکت رو به بالا را شروع کرده است
-نمودار شاملا باید چک شود اشتباه هست سربسته وارد هر سهمی بشوید در توضیح سبز هم گفتم  باید با سهم کار تکنیکی کرد
-قیمت بازگشایی ارفع بعد از افزایش 5181ریال......معمایی لاینحل تا این لحظه شروع سناریوی جدید سهم درج مطلب امروز 98/07/15
-برمشکل مسلط هستم ولی این روزها شدید گرفتار هستم دوسال وشش ماه است مادر 87 ساله ای داریم مشرف به موت من تنهایی به این قصه می پردازم چون بشدت از کانون سالمندان وکسانی که پدر مادرشان را به این مکانها می برند متنفرم.....این مشکلات مقطعی است ولی خدمت به پدرومادر جاوادنه خواهد ماند از روزی که به این مشکل می پردازم انگار از اسمان بورس هم برایم نعمت می بارد
-احتما ل اصلاح قیمت خاذین به محدوده های زیر 3000ریال
-ختراک در موقعیت خوبی بسته میشود اگر تا ساعت 12/30 صف خرید عرضه نشود
-
در ساعت ۲۳ و ۵۳ دقیقه امشب پدیده نجومی همنشینی ماه و مشتری رخ خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفتگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت ۲۳ و ۵۳ دقیقه امشب (پنجشنبه، ۱۱ مهر) پدیده نجومی همنشینی ماه و مشتری رخ خواهد داد. مشاهده این پدیده نجومی برای برخی از مردم از اهمیت خاصی برخوردار است.

مهندس مسعود عتیقی خاظر نشان کرد: در این رخداد سیاره غول‌پیکر "برجیس" ۱.۹ درجه در جنوب هلال افزاینده ماه قرار خواهد گرفت. این اجرام حدود ساعت ۲۱، همدوش با یکدیگر در افق جنوب غربی آسمان غروب خواهند کرد.

سیاره مشتری، بزرگترین سیاره منظومه خورشیدی و تقریبا هزار برابر زمین است. نقاط سرخ رنگ بزرگ بر روی این سیاره نشانگر مکان توفان‌های عظیمی است که لااقل ۳۰۰ سال پیش ایجاد شده است. مشتری یک سیاره گازی است و سطح جامد ندارد. زیر اتمسفر مشتری اقیانوسی از هیدروژن مایع و آب وجود دارد و بین اتمسفر مشتری و این اقیانوس هیچ چیزی نیست یعنی اتمسفر برجیس به مرور ضخیم و متراکم می‌شود تا اینکه بخشی از اقیانوس می‌شود. به عبارت دیگر، اقیانوس برجیس سطحی ندارد که مثلا بشود روی آن قایق سواری کرد. همان آسمان است که اقیانوس را می‌سازد.

برجیس سه حلقه دارد که نامرئی هستند و تنها زمانی که مشتری از مقابل خورشید عبور می‌کند قابل مشاهده هستند، چون نور خورشید این حلقه‌ها را درخشان می‌کند و ما از زمین می‌توانیم آن‌ها را ببینیم. این حلقه‌ها به نام‌های حلقه توری- حلقه اصلی و هاله نامگذاری شده‌اند.

-ثفارس در ماه دوم حق تقدم جهت حمایت از حق تقدم قیمت سهم به محدوده 3000ریال رسید.....این سهم کلا در لیست سهم هایی قرار میگیرد که حق تقدمش با حمایت روبرو میشود قیمت سهم الان 3000ریال وقیمت حق 1480ریال..... اگر قیمت سهم وحق را به میزانی که دارید جمع بزنید بالای 4000ریال میشودشما قبل از افزایش سرمایه زیر 2400وزیر2300ریال خریده اید
-
با موعد تحویل شهریور ۹۹:

پیش فروش ۷ محصول ایران خودرو از ساعت ۱۱ امروز آغاز می شود

ایران خودرو با اخذ مجوز از وزارت صنعت، پیش فروش ۷ محصول را از ساعت ۱۱ صبح امروز آغاز می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان و بازار، پیش فروش 7 محصول را با موعد تحویل شهریور سال 99 از ساعت 11 روز دوشنبه 15 مهر آغاز می کند.

خودروهای عرضه شده در این پیش فروش شامل پژو 405 بنزینی اس ال ایکس، سمند ال ایکس، پژو 206 تیپ2، پژو پارس سال و ال ایکس، پژو 207 دستی و دنا معمولی است.

این طرح پیش فروش با اعمال محدودیت هایی از جمله دارا بودن گواهی نامه، هر کد ملی یک خودرو، خرید نکردن از ایران خودرو و سایپا در 18 ماه گذشته، امکان ثبت نام فقط برای افراد بالای 18 سال و عدم تنظیم صلح نامه به منظور بهره مندی مشتریان واقعی به اجرا گذاشته است.

متقاضیان می توانند با پیش پرداخت مبلغ 33.6 میلیون تومان برای پژو 206 تیپ دو، مبلغ  33.9 میلیون تومان برای پژو 405 اس ال ایکس ، 33.3 میلیون تومان برای سمند ال ایکس بنزینی ، 39 میلیون تومان برای پژو پارس سال ، 42.3 میلیون تومان برای پژو پارس ال ایکس ، 48.3 میلیون تومان برای پژو 207 دستی و 44.2 میلیون تومان برای دنای معمولی اقدام به ثبت نام کنند.

همچنین سود مشارکت در پیش فروش محصولات بسته به نوع خودرو از 15 تا 17 درصد و سود انصرف هم نیز از 12 تا 14 درصد متغیر است.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

تعداد صفحات : 2

درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی