close
تبلیغات در اینترنت
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس - مطالب ارسال شده توسط admin
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خاذین سعی وتثبیت در محدوده 2200ریال افت ده درصدی میتواند فرصت خرید تستی صد هزار تومان باشد
-ختوقا لمس مقاومت 5000ریال الان 5007ریال اخرین کشف روند توسط ما در محدوده 1400ریال
-سخزر 3700 ریالی الان در محدوده 5300ریال یک رشد عالی وبی نظیر
-ثفارس امروز هم مثبت خورد
-خاذین امروز هم مثبت خورد
-خبهمن الان 1905ریال همان سهمی که در محدوده 900ریال کشف روند شد وگفته شد خبهمن ذوبی دیگر است 19 تومان هم سود تقسیم کرده است
-فنوال صف خرید سنگین حجم صف خرید مشکوک
-فباهنر -فسرب نیز صف خرید دارند
-کاسپین 16282ریال تا این لحظه صف خریدکشف روند قبل از افزایش سرمایه وکشف روند دوم بعد از افزایش سرمایه
-نماد دارو حجم معاملات مشکوک
-
در بازار دوم معاملات فرابورس :

بزرگترین شرکت پخش دارو هم در نوبت عرضه اولیه ایستاد/ مشخصات کلی

بزرگترین شرکت پخش دارویی با سرمایه ۶۰ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس درج نماد شد و در نوبت عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توزیع داروپخش بعد احراز کلیه شرایط پذیرش از دیروز سوم شهریور در گروه مواد و محصولات دارویی به عنوان صد و هجدهمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد تا پس از معرفی مدیران، آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام باشد.

طبق بررسی‌های بورس پرس، "دتوزیع" به عنوان بزرگترین شرکت پخش دارویی از نظر سهم بازار ، ۲۸ اسفند سال ۷۵ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. این شرکت در حال حاضر زیرمجموعه شرکت داروپخش و وابسته به سرمایه گذاری تامین اجتماعی است. مرکز اصلی شرکت در تهران و مجموعاً دارای ۲۰ مرکز توزیع سراسری است.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت اصلی شرکت طبق ماده دو اساسنامه شامل تهیه و تدارک انواع دارو و مواد دارویی و شیمیایی، تجهیزات پزشکی، فراورده های بیولوژیک، محصولات آرایشی و بهداشتی، لوازم درمانی، مواد غذایی و اقلام مشابه از داخل و خارج و توزیع و فروش سراسری آنها می شود.

این شرکت با در اختیار داشتن مجموعه ای متشکل از حدود ۲۰۰ دستگاه حمل و نقل، هزار نفر نیروی انسانی مستقر در ستاد و مراکز استان ها، سیستم های پیشرفته و زنجیره سرد و مجهزترین انبارهای نگهداری دارو، زنجیره گسترده‌ای از توزیع دارو و مکمل های دارویی را در اختیار دارد.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۵۰ میلیون تومان بوده که طی چند مرحله به ۶۰ میلیارد تومان رسیده است. فروش شرکت در سال ۹۷ بالغ بر سه هزار میلیارد تومان و سود خالص آن بیش از ۷۷ میلیارد تومان بوده است.


-خموتور فقط با 5 درصد مثبت بازگشایی شد والان صف خرید کشف روند توسط ما در محدوده 5800ریال قبل از افزایش سرمایه
-سخزر شروع رشد از محدوده 3700ریال تشخیص کف سهم توسط ما الان صف خرید5306ریال هنوز مقدار حق تقدم استفاده نشده معلوم نیست ولی در قیمت بالایی فروخته خواهد شد
-بنیرو مجاز محفوظ ولی تا این لحظه تقاضا بالا
-خموتور صف خرید تا این لحظه 10 میلیون
-شاخص کل 4134واحد مثبت ودر محدوده 273 هزار واحد قرار دارد
-ثشاهد تا این لحظه 23 میلیون صف خرید دارد
-رجز خواندن کار راحتی است  به عمل کار براید ثفارس قبل از افزایش سرمایه در محدوده 2300 ریال خواب بود من اینجا می گفتم وهمه شما نگاه میکردید وبی اعتنا بودید الان 22/5 میلیون صف خریدامروز 98/06/04
-
وزیر اقتصاد :

بورس ۱۴۰ درصد رشد کرده و محل مناسب نقدیندگی‌ سرگردان و خرد مردم است

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد۱۴۰ درصدی شاخص و دعوت از بخش خصوصی برای بنگاهداری گفت: باید نقدیندگی‌ سرگردان و خرد مردم را به بورس و پذیره نویسی هدایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرهاد دژپسند که در برنامه شب گذشته "تیتر امشب" شبکه خبر حضور داشت، گفت: ایران دارای ظرفیت‌های زیاد انسانی، مالی و فیزیکی بوده که باید برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم استفاده شوند. از سوی دیگر حجم نقدینگی بسیار زیاد و منجر به تشدید تحریک تقاضا شده اما باید از فرصت استفاده و برای رونق تولید و سرمایه گذاری و در نهایت افزایش صادرات غیر نفتی استفاده شود.

وی افزود: در این میان نیاز فعلی ایران ایجاد بنگاه‌های بزرگی نظیر پالایشگاه، صنایع معدنی و پتروشیمی بوده و جا دارد ضمن فراهم کردن زمینه حضور بخش‌ خصوصی توانمند در عرصه بنگاهداری ، نقدیندگی‌ سرگردان و خرد مردم را به بورس و پذیره نویسی هدایت کرد.

دژپسند ادامه داد: خوشبختانه مردم بورس را ماُمنی جهت حفظ ارزش دارایی‌ها می‌بینند و شاخص بازار سهام طی یک سال گذشته ۱۴۰ درصد رشد کرده و نشان می‌دهد این ظرفیت جواب داده است.

انتهای پیام


-

شرکت بورسی درباره دستگیری ۱۴ کارمند توضیح داد / راهکار پیشگیری

شرکت بورسی درباره وقوع فساد اقتصادی و دستگیری ۱۴ نفر از کارکنان واکنش نشان داد و راهکار مناسبی برای پیشگیری از این گونه فسادهای اقتصادی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ‌پتروشیمی شیراز در پی انتشار وقوع فساد اقتصادی در این شرکت بورسی و دستگیری 14 نفر از کارکنان و دلالان کود شیمیایی در مرودشت‌ طی اطلاعیه ای اعلام کرد: شناسایی و کشف شبکه فساد اقتصادی در منطقه به درخواست و هماهنگی کامل این شرکت و دستور مقام قضایی و توسط سربازان گمنام امام زمان انجام پذیرفته است.

باند کشف شده با اخلال و فساد در توزیع انواع کودهای شیمیایی بصورت گسترده فعالیت داشته و شامل افراد متعددی از بخش‌های مختلف فعال در حوزه توزیع کودهای کشاورزی منطقه و 6 نفر از کارکنان رده پایین پتروشیمی شیراز بوده که اقدام به سرقت از این شرکت کرده‌اند‌.کودهای مکشوفه تنها متعلق به پتروشیمی شیراز نبوده و کودهای تولیدی مربوط به سایر شرکت‌های تولید‌کننده نیز بوده است‌.

پتروشیمی شیراز درخواست رسیدگی کامل به موضوع سرقت مذکور جهت احقاق حقوق و همچنین برخورد قاطع با عاملین این فساد اقتصادی از هر طبقه را دارد. به عنوان راهکار مناسب جهت مبارزه با این گونه فسادهای اقتصادی و پیشگیری باید از طریق حذف ظرفیت های فساد اقدام شود که درخصوص کودهای شیمیایی تکلیف پتروشیمی‌ها به فروش کود اوره یارانه‌ای با قیمت 6125 ریال در هرکیلو در مقابل قیمت واقعی بورسی این کالا که در محدوده 20000 ریال در هر کیلوگرم است همواره این جذابیت را در افراد خاطی جهت  اینگونه سوء‌استفاده ایجاد می‌کند و راهکار مؤثر، تمکین وزارت جهاد کشاورزی به رأی دیوان عدالت اداری در خصوص خرید کود اوره با قیمت ارائه شده در بورس است.

انتهای پیام


-ساعت 12/20 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-شاخص کل 270899واحد ثبت شد
-خاذین از مقاومت 2200ریال عبور کرد
-ختوقا الان 4817ریال یک رشد بی نظیر طی ماههای گذشته
-سخزر اشاره های یک ماهه ما دقیقا صحیح بود5089ریال تا این لحظه صف خرید98/05/01قیمت سهم بوده 3875ریال الان بالای 5000ریال با تقاضا روبروست
-صف خرید در فنوال
-اصلاح قیمتی که ملاحظه میکنید یک جابجایی منطقی  واستراحت کوتاه مدت است
-وقتی چشم بسته با نگاه کوتاه مدت  با امواج اماتوری میخرید باید تحمل این نوع ریزش ها واصلاحات قیمتی را که خودتان انتخاب کرده اید داشته باشید
-نزول های هیجانی میتواند فرصت خرید باشد گروه لیزینگ را چک کنید
-بیمه ملت بیمه البرز حجم معاملات مشکوک
-کاسپین صف خرید امروز 98/06/03هر نزول میتواند فرصت خرید باشد
-سخزر در حال تثبیت مقاومت 5000ریال حمایت اول 4500ریال ....در جریان باشید این سهم مقداری نا مشخص حق تقدم یک ماه دارد که در اینده پذیره نویسی خواهد شدبعیبد بنظر می رسد در قیمت پایین فروخته شود
-
برای ۵ ماهه اول سال :

بازدهی۵۸۶ شرکت مشخص شد / معرفی عالی ترین سهم با سود۱۳۲۰ درصدی

با اتمام ۵ ماهه اول سال و در برابر رشد 49 درصدی شاخص، بازدهی سهام ۵۸۶ شرکت بورسی و فرابورسی مشخص و عالی ترین سهام با سود حداکثر ۱۳۲۰ درصدی معرفی شدند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاخص بورس طی 5 ماه اول سال جاری با رشد 49 درصدی به 62 هزار و 127 واحد رسید اما در این میان شرکت های بورسی و فرابورسی با شرایط متفاوتی از منظر بازدهی روبرو بودند. به طوری که در رویدادی کم سابقه حداقل طی سال های اخیر ، سهام 586 شرکت دارای بازدهی مثبت بود و فقط 10 شرکت به بازدهی منفی رسیدند.

براساس این گزارش، درحالی بازدهی سهام شرکت ها از تجمیع سه متغیر تفاوت قیمت هرسهم ، سود سالانه و افزایش سرمایه به دست می آید که سرمایه گذاری فنی مهندسی مشانیر با سرمایه 2 میلیارد تومانی و حاضر در بازار پایه فرابورس با بازدهی خیره کننده 1320 درصدی در صدر همه شرکت ها طی این مدت ایستاد.

6 شرکت با بازدهی تا 409 درصدی در زمره بهترین های بازار طی 5 ماه سال جاری قرار گرفتند که شامل شرکت های رنگین، الیاف مصنوعی، سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، لوازم خانگی پارس و فارسیت اهواز و با بازدهی به ترتیب 703، 639، 508، 485، 428 و 409 درصدی هستند که در پله های دوم تا هفتم قرار گرفته اند.

همچنین از بین بازدهی کمتر از 400 تا 200 درصدی ، 8 شرکت از جمله بانک دی، تاید واتر خاورمیانه و قند ثابت خراسان به ترتیب با بازدهی 200، 228 و 380 درصدی کارنامه درخشانی را به جا گذاشتند.

در دسته بازدهی 200 تا 100 درصدی نیز 129 شرکت جای گرفته اند که بانک پارسیان، پست بانک و ایران خودرو دیزل به ترتیب با بازدهی 107، 107 و 147 درصدی در شمار این گروه محسوب می شوند.

در این میان ، 409 شرکت دارای بازدهی کمتر از 100 تا 0.34 درصدی بودند که شرکت های بزرگی همانند ذوب آهن با 6 درصد، بانک صادرات با 9 درصد، ملی مس و تاپیکو با 21 درصد، فولاد مبارکه با 23 درصد، بانک گردشگری و شهر با 26 درصد، سایپا با 36 درصد، بانک ملت با 48 درصد، ایران خودرو با 75 درصد و فولاد افزا سپاهان با 99 درصد بازدهی در این طبقه بندی قرار دارند.

فهرست 24 شرکت با بازدهی عالی

گزارش بررسی بازدهی همه شرکت های حاضر در تابلو های معاملاتی بورس و فرابورس در 5 ماه سال جاری از طریق این لینک قابل دریافت و مشاهده است.

انتهای پیام


-در روز بازگشایی ثفارس ساکت بودیم چون قبل از افزایش سرمایه در محدوده 2300ریال کشف روند کردیم الان بالای 2200ریال همین لحظه معامله میشود نه برادر ما با یقه باز هوار هوار راه نمی اندازیم .......قیمت پایانی حق تقدم وخود سهم را الان ساعت 12/32 دقیقه چک کنید و.......
-توصیه من این است دنباله رو کانال های تلگرامی ونوسان های کوتاه مدت نباشید قطعا روندهای واقعی بلند مدت با انتخاب اگاهانه هم سود بیشتری دارد وهم خیروبرکت بیشتری دارند
- هکر ها چیزی نمانده  بود سایت واکانت وکانالم را هک کنند......اگر تمام مسیر های تماس با من قطع است دهها دلایل خاص خودش را دارد من بی نهایت همه شما را دوست دارم قول میدهم فی امان الله در حد توان مطلب وقت ازاد داشتم بنویسم......رفته بودم حرم امام رضا همه شما را دعا کردم.تا فردا خدا نگه دار
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ختوقا تلاش برای تثبیت مقاومت 4500ریال الان4588ریال
-سبهان شروع رشد از محدوده 15000ریال  الان 18460ریال هدف اول 20000ریال
-گروه فلزات اساسی فعلا استراحت تا این لحظه
-دامین در تفکر فتح قله 10000ریال الان 8922ریال
-حریل در تفکر فتح قله 3000ریال الان2861ریال حمایت اول 2500ریال......این سهم را ما در محدوده 1300ریالو1200ریال سال قبل کشف روند کرده بودیم
-ولساپا الان 1540 ریال فرض نزول به محدوده 1400و1300 ریال میتواند مبنای خرید تستی 100هزارتومان باشد امروز 98/06/02
-سبهان تا این لحظه ریزشی در کار نیست هدف فتح قله 20000ریال
-سخزر جایزه در سبد شما الان4855ریال صف خرید.....شروع رشد مجدد از محدوده 3700ریال کشف روند توسط ما قبل از افزایش سرمایه
-خاذین تلاش برای فتح مقاومت 2200ریال هدف خسته کننده بلند مدت 2500ریال امروز 98/06/02
-دیشب حرم امام رضا بودیم برای موفقیت همه عزیزان دعا کردیم
-کاسپین هم جایزه درسبد ماندگاری اجباری والان صف خریدتا این لحظه
-خاذین به مقاومت بالای 2200ریال صعود کرد..... بعد از افزایش در محدوده 1700ریال کشف روند شدوتا این لحظه 500ریال رشد را ثبت کرد....بازی هنوز ادامه دارد
-سخزر حق تقدم های یک ماهه را به بالاترین قیمت خواهد فروخت شانس سراغ کل سهم امده
-شاخص کل تا 270 هزار واحد فقط یک قدم دیگر باقی مانده است
-ختوقا ارام ارام 5000ریال را نگاه میکند
-صبح ولساپا متعادل بود بالا بارنگ سبز نشان دادم تا این لحظه 66 میلیون هم معامله شد الان صف خرید 104 میلیونی دارد این تشخیص ها اتفاقی وشانسی نیست تجربه 12سال رویت بازار است
-بیمه البرز یکی از بیمه ای هایی که ما در ده سال گذشته دهها بار در کفهای متفاوت تشخیص روند واعلام کردیم الان در 2352ریال 111میلیون صف خرید دارد پردیس -حریل نیز دهها بار در کف زیر 1300ریال کشف روند میشد....این تازه به دوران رسیده ها که با تبلیغات مدعی رشد سهم هستند  در بازار پر از نقدینگی شیر شده اند وگرنه همین دامین را ما دهها بار در محدوده 1500ریال کشف روند میکردیم والبر را در محدوده 2000ریال تشخیص میدادیم..... بیش از 300 سهم را ما بموقع کشف روند کرده ایم در عرض یک سال.....بقیه سهم ها را فرصت نداشتیم کشف روند کنیم
-شاید امروز شاخص کل 270هزار واحد را لمس کند ولی دیریازود لمس خواهد کرد امروز نشد فردا فردا نشد پس فردا
-
نماینده مجلس :

حذف چهار صفر برای بورس و شرکت ها هزینه دارد / احتمال مخالفت مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تحمیل هزینه حذف چهار صفر برای دولت، ، بورس و شرکت ها ، پیش بینی کرد این لایحه تصویب نخواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن حسینی شاهرودی با اشاره به تقدیم لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی توسط دولت به مجلس به ایسنا گفت: با این لایحه مخالفم. چون شرایط اقتصادی چنین کاری را ایجاب نمی‌کند و در اولویت قرار ندارد. این لایحه باید در شرایط توام با آرامش و ثبات اقتصادی اجرایی شود نه در شرایطی که دچار چالش اقتصادی هستیم. پس اجرای آن هیچ کدام از شاخصه‌های اقتصادی را تغییر نخواهد داد.

وی درباره بار مالی این لایحه هم توضیح داد: با اجرای این لایحه نه تنها باید در اسکناس‌ها تغییر ایجاد کرد که تمامی دفاتر محاسبات، سخت افزارها و نرم افزارها متاثر از آن است. لذا این تغییرات قطعا بار مالی به همراه خواهد داشت و شاید بار مالی آن بیشتر از بار مالی چاپ اسکناس باشد.

این نماینده مجلس توضیح داد: چاپ اسکناس ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ تومانی نداریم و معمولا رقمی کمتر از اسکناس هزار تومانی در بازار پیدا و استفاده نمی‌شود. حال می‌خواهند هزار تومان را یک تومان کنند. پس فرقی ندارد روی آن یک تومان یا ۱۰ هزار ریال بنویسند. اینها همه نشان می‌دهد تغییر ریال به عدد تنها هزینه بر خواهد بود.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه پذیرفتن این بار مالی در صورت تغییر در شاخصه‌های اقتصادی توجیه پذیر است، گفت: از آن جا که این لایحه هیچ کدام از شاخصه‌های اقتصادی را تغییر نخواهد نداد تنها باعث تحمیل هزینه و وقت برای مسئولان دولتی، مجلس و فعالان اقتصادی، شرکت‌ها، بورس و حوزه‌های مختلف می‌شود که با عدد و رقم ریالی سروکار دارند. نتیجه آن است که اجرای این لایحه ، اولویت دار نیست و تنها چالش روانی ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: شاید از منظر طراحان این بُعد از لایحه خوب است که با ایجاد یک پوشش روانی باعث می‌شود مردم مشکلات دیگر اقتصادی همچون افزایش تورم ، مضیقه معیشتی و وجود مفاسد اقتصادی را از یاد ببرند ولی از بُعد دیگر ، ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد. پیش بینی می شود مجلس به این لایحه رای نمی‌دهد. اگر دولت توجیهات قوی داشته باشد شرایط فرق خواهد کرد که هنوز توجیهی ارائه نشده است.

انتهای پیام


شاخص کل الان 269960واحد یحتمل تا لحظاتی دیگر 270هزار واحد را لمس خواهد کرد
-صفهای خرید در گروه سیمان......
-
رئیس کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت مدیرعامل کارخانه تولید قند نقش جهان اصفهان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، محمد رضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان با اعلام این خبر بیان داشت: با تلاش و اقدام سریع و بموقع سربازان گمنام امام زمان (عج) مدیرعامل کارخانه قند نقش جهان اصفهان و دو تن از همکاران وی که به طور گسترده اقدام به عرضه و توزیع خارج از شبکه شکر می‌نمودند، شناسایی شده و با صدور قرار قانونی توسط بازپرس رسیدگی کننده بازداشت و روانه زندان شدند.

وی افزود: بر اساس تحقیقات اولیه بعمل آمده مشخص گردیده که این افراد در چند ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۴۷۰۰ تن شکر را با قیمت بالغ بر ۱۶۰۰ تومان بیش از قیمت مصوب با سندسازی و بهره گیری از دلالان عرضه نموده و در مجموع مبلغی بیش از ۷۶ میلیارد ریال به جیب زده اند.

عالی‌ترین مقام قوه قضاییه در استان اصفهان یکی از علل و عوامل افزایش قیمت شکر و بحران در بازار در چند ماه اخیر را اقداماتی از این دست دانست و خاطرنشان کرد: در بازرسی بعمل آمده مقدار حدود ۱۰۰۰ تن شکر آماده توزیع خارج از شبکه نیز از انبار این متهمان کشف و ضبط گردیده است.

جبیبی تصریح کرد: متهمان این پرونده در حال حاضر در بازداشت موقت به سر برده و پرونده آن‌ها در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان در حال رسیدگی است و پس از تکمیل تحقیقات در آینده نزدیک در دادگاه صالح محاکمه خواهند شد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در پایان به مخلان نظام اقتصادی و امنیت هشدار داد: دستگاه قضایی با جدیت و با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها و همکاری ضابطان برخورد قاطع با مخلان در نظام اقتصادی و نظم و امنیت جامعه را در دستور کار دارد و اشد مجازات‌های قانونی را برای ایشان اعمال خواهد کرد.

-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-نماد سبها ن از 15000ریال فاصله گرفته الان 17700ریال
-شاخص کل تا این لحظه 1260 واحد مثبت ویحتمل تا ظهر میتواند در مقابل عرضه ها شاخص همچنان مثبت بماند
-خاذین کم عرضه ممکن است هفته اینده رشد کندتمام نظریات بورسی همیشه احتمالات است
-تمکبا حجم معاملات مشکوک
-دامین تفکر رشد تا مقاومت 10000ریال همه فرضیات بورسی شاید واما واگر است
-توریل حجم معاملات مشکوک
-حتوکا همچنان پر تقاضا تا این لحظه
-کاسپین فعلا نزولی در کار نیست اگر نزول کرد.....میتواند در محدوده 12000ریال فرصت خرید باشد
-از یک سال قبل کرکره بانکها پایین اورده شد ودلار چسبید به سقف رشد بورس اغاز شد احتمالا شاخص کل در بلند مدت بسمت 300هزار واحد پیش میرود
-ولانا حجم معاملات مشکوک امروز 98/05/30
-ختوقا 4311ریال اماده صعود به مقاومت 4500ریال البته فعلا فرضیات است
-ولراز 80 درصد سود فرض جمع شدن صف فروش حق تقدم ممکن است این بازدهی به 70 درصد ویا کمتر تقلیل پیدا کندبزرگ نمایی نباید بشود این قصه فراموش میشود وباید دنبال داستانی دیگر بود
-
مدیرعامل بورس تهران :

سامانه معاملات بورس پذیرایی سهام عدالت نیست / پیشنهاد به دولت و مجلس

مدیرعامل بورس تهران با اعلام بررسی عرضه سهام عدالت توسط مجلس، دو روش عرضه و واگذاری متفاوت سهام دولت در ۱۸ شرکت، گفت: سامانه بورس پاسخگوی پذیرش همه سهامداران عدالت نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرایی در مورد عرضه سهام عدالت در بورس تهران که توسط مجلس و کمیسیون‌های اصل 44 و کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است تا بعد از جمع بندی در صحن تصویب شود به فارس گفت: مالکیت این سهام در اختیار شرکت‌های تعاونی سهام عدالت استانی قرار دارد و برای عرضه در بورس باید از ساختار قبلی جدا شود.

وی با اشاره به افزایش ارزش هر یک میلیون تومان عدالت به حدود 4.5 میلیون تومان ، افزود: طبق قانون ، دهک‌های اول و دوم برای سهام عدالت مالک این سهام شده‌اند ولی برای عرضه سهام عدالت در بورس ساز و کار معاملاتی و ابزارها و روش‌ها باید مشخص شود.

این مقام مسئول ادامه داد: سامانه معاملات پاسخگوی ورود همه سهامداران عدالت به طور مستقیم نیست و باید ضمن فراهم شدن زیرساخت ها ، روش عرضه هم توسط مجلس مشخص نهایی شود که بهتر است به روش عرضه مستقیم و هم به روش صندوق‌های قابل معامله بورسی ( ETF )باشد که مزایا و معایبی دارد.

صحرایی در مورد اینکه آیا روش‌های دیگری غیر از عرضه بلوکی برای واگذاری سهام دولت در 18 شرکت وجود دارد هم توضیح داد: با توجه به عدم اقبال عرضه بلوکی، دولت باید روش‌های واگذاری را متفاوت کند به گونه‌ای که برای واگذاری سهام دولت و این شرکت‌های بورسی و فرابورسی تسهیلاتی در نظر گرفته شود. هیأت واگذاری نظراتی را برای شیوه‌های واگذاری می‌خواهد. امید می رود در نهایت روش‌هایی به تصویب برسد که باعث آسانی واگذاری سهام دولت و خصوصی‌سازی آسان شود.

انتهای پیام


-سهام عدالت یک سامانه مجزا  ومستقل می خواهدظرفیت تکمیل است
-سه سهم جایزه سخزر-کاسپین -شاملا ماندگاتری اجباری ورشد بدون ریسک تا چشم به هم بزنی هرسه قابل معامله خواهند شد
-قیمت بازگشایی ثفارس 1917ریال.....نرمال برای خرید فعلا متوقف امروز 98/05/30

-ختوقا 4395ریال صف خرید تا این لحظه خوساز نیز تا این لحظه با صف خرید روبروست......خاذین در خواب موقت.....ولی.........

خکار صف خرید ولمس مقاومت 3000ریال


-
با اعلام صورت های مالی ۶ ماهه :

شرکت آماده عرضه اولیه اطلاعات جدید داد / کاهش ۲۹ درصدی EPS

شرکت آماده عرضه اولیه با انتشار صورت های مالی حسابرسی شده ۶ ماهه اطلاعات جدید داد که با تحقق ۱۲۵ ریالی سود هر سهم و کاهش ۲۹ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل همراه است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فن آوا کارت که به عنوان صد و دوازدهمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شده تا پس از معرفی ، آماده عرضه ۱۰ درصدی سهام باشد، صورت های مالی حسابرسی شده ۶ ماهه منتهی به خرداد ۹۸ را منتشر کرد.

بر این اساس، این شرکت ۹۰ میلیارد تومانی در این مدت به ازای هر سهم ۱۲۵ ریال سود شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته (۱۷۶ ریال) کاهش ۲۹ درصدی را نشان می‌دهد.

"رکارت" در حالی ۱۱.۲ میلیارد تومان سود کسب کرده که در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ۱۰.۵ میلیارد تومان سود شناسایی کسب کرده بود. همچنین با احتساب سود انباشته ابتدای سال ، ۱۰.۴ میلیارد تومان سود انباشته پایان دوره در حساب های این شرکت منظور شد.

بنابراین گزارش، ۵۸.۴ درصد سهام این شرکت که دارای ۲۷۵ نیروی انسانی است به گروه فن آوا، ۲۰ درصد به سرمایه گذاری کوثر بهمن، ۲۰ درصد به بانک سرمایه و ۱.۶ درصد به سایر( ۴ شخص حقیقی و ۵ شخص حقوقی) تعلق دارد.

انتهای پیام


-پردیس در محدوده 1100ریال توسطما کشف روند شد در مقاطع زمانی مختلف رشد ان اعلام شد الان نیز صف خریددر محدوده 2800ریال
-ثشاهد الان 52 میلیون صف خرید.....ثفارس چی؟؟؟؟؟؟؟؟باید صبر کرد
-سبهان 17893ریال صف خرید تا این لحظه شروع رشد از محدوده 15000ریال
-تحلیل من اشتباه وسندیت ندارد ولی ممکن است بترانس -بالبر-بکام هم در بلند مدت بتوانند مقاومت 10000ریال را لمس کنند
-کنترل تورم با روشن بودن مشعل دایمی بورس
-ساعت 12/10 دقیقه تا شنبه خدانگه دار
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-هجرت همچنان پرتقاضا تا این لحظه
-رشد خودرویی ها خصوصا قطعه سازها توام با اصلاح قیمت ولی نهایتا رو به بالا ادامه دارد
-ولراز تا این لحظه با عدم عرضه حقوقی حرکتی شبیه بسویچ را دنبال می کند فقط با یک تفاوت ان هم تعداد بالای حق تقدم ولراز امتیاز بزرگی است......امتیاز بسیار مقبول
-خاذین منقبض شده ولی در اینده خیز رشدی دیگر را اغاز خواهد کرد حرکتی فرض ده درصدی
-شواهد نشان میدهد خرید خموتور در محدوده 5900ریال وثفارس در محدوده 2300ریال کار درستی بوده البته هنوز افزایش سرمایه خموتور قطعیت پیدا نکرده باید منتظر اعلام نتیجه در کدال بود
-حتوکا -حسینا همچنان بر مدار رشد تا این لحظه
-

رویدادی خوش برای تکنیکالیست‌ها با نسخه و قابلیت جدید نرم افزار بورسی

در رویدادی خوش برای تکنیکالیست‌ها ، نسخه جدید نرم افزار ره‌آورد ۳۶۵ عرضه شد که در آن بدون نیاز به کد نویسی ، قابلیت فیلتر بازار را برای کاربران فراهم کرده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در رویدادی خوش برای علاقمندان به استفاده از روش تکنیکال ( چارتیست ) در خرید و فروش سهام ، نسخه جدید ره‌آورد ۳۶۵ اندیکاتورهای تکنیکال را در ۳ قالب نقشه بازار، وضیعت اندیکاتور و فیلترهای آماده در اختیار کاربران قرار داده است.

در این نسخه کاربران به راحتی می‌توانند بدون نیاز به کدنویسی سهامی که از اشباع فروش خارج شدند را با چند کلیک شناسایی کنند و از فرصت‌های بازار سرمایه استفاده کنند.

ره‌آورد ۳۶۵ فهرست آن سهم هایی که الگو‌های شمعی مانند ستاره صبحگاهی، چکش و ... را تشکیل داده‌اند، و سهامی که در نقاط حمایت یا مقاومت به سر می‌برند را به راحتی در قالب فیلتر‌های آماده در اختیار قرار می‌دهد. کاربران می‌توانند نمادهایی که طبق استراتژی‌های معاملاتی آنها سیگنال خرید داده‌اند را شناسایی و از زمان، استفاده بهینه را ببرند.

نقشه بازار ره‌آورد ۳۶۵ ، اولین دیدبان زنده‌ای که جدا از وضیعت بازدهی‌های بازار حجم‌های مشکوک و وضیعت تکنیکالی سهام بازار سرمایه را بصورت زنده در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این نقشه بازار جدا از دسته‌بندی استاندارد صنایع بورسی، سهام‌ها را با دسته‌بندی ارزشی / رشدی و کوچک / بزرگ بودن شرکت‌ها به کاربران ارائه می‌دهد.


-بلند مدت اگر نقدینگی وگردش روزانه معاملات مشابه همین روز ها باشد امکان حرکت بسیار کند ولساپا یکساله بسمت 2000ریال ممکن است
-ختوقا الان 4100ریال  خوساز 3060ریال خکار 2913 ریال در حال نزدیک شدن به مقاومت 3000ریال......خاذین درجا می زند ولی همیشگی نیست امکان رشد وجود داردحمایت خاذین 1800ریال مقاومت اول 2200دوم2600سوم3000ریال البته بلند مدت ودرصورت گردش بالای نقدینگی در بازار بورس
-فسازان ساعت 10 عرضه میشود
-قبلا هم تست کردیم واعلام کردیم پردیس تا این لحظه برمدار رشد حرکت می کند
-یکی از برترین های فصل تابستان نماد ولراز بود ارام وبدون حاشیه برای سهامدارنش سود ساخت
-تشخیص ورود دقیق هفته های قبل که سودهای این نمادها تثبیت شده است ولراز-خاذین-خموتور-ثفارس
-کمنگنز ممکن است به هدف 25000ریال برسد الان صف خرید دارد
-
از سوی معاون مسکن شهری ­بنیاد مسکن :

زمان و شرایط ثبت نام طرح ملی مسکن با 100 هزار واحد اعلام شد/ نقش انبوه سازان

معاون مسکن شهری ­بنیاد مسکن ، زمان و شرایط ثبت نام طرح ملی مسکن با 100 هزار واحد و نقش انبوه سازان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جواد حق شناس با اعلام آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن از شهریور به صدا و سیما گفت: دولت 400 هزار واحد مسکونی برای اقشار ضعیف را در دستور کار قرار داده که از این تعداد ساخت ­100 هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن است.

وی افزود: تفاوت ­طرح اقدام ملی مسکن با مسکن مهر در این است که قبل از ساخت واحد‌های مسکونی، تقاضا برای ساخت مدنظر است. از تجربه مسکن مهر در این طرح استفاده کردیم و قبل از ساخت واحد‌های مسکونی اقدام به شناسایی مکان‌های دارای تقاضا کردیم.

این مقام مسئول ادامه داد: افراد واجد شرایط در دو دوسته بندی دارای زمین و فاقد زمین، می‌توانند اقدام به ثبت نام در سامانه کنند. ثبت نام آزمایشی از اوایل شهریور ابتدا در کرمان و بعد از 10 روز در استان‌های دیگر آغاز می‌شود و ­پایش افراد کمتر از یک ماه صورت می‌گیرد.

حق شناس گفت: افراد دارای زمین قادر به دریافت تسهیلات ساخت و مجوز هستند و افراد فاقد زمین نیز از اراضی دولتی بهره مند خواهند شد. در این میان با سازندگان مذاکراتی شده و تا حدودی هم قیمت تمام شده نهایی شده که بسته به نوع پروژه در سامانه اعلام خواهد شد. یکی از امتیازات این طرح نبود هیچ مشکلی در تامین خدمات زیر ساخت و روساخت است.

وی درباره تسهیلات این طرح هم توضیح داد: طبق توافقات با بانک مسکن ، متوسط تسهیلات تا 75 میلیون تومان با سود 18 درصد است که نیازی به سپرده گذاری ندارد و تاسقف 100 میلیون تومان نیز افزایش می یابد. البته بانک مسکن در کنار این تسهیلات حق‌العمل نیز پرداخت می‌کند. این تسهیلات 75 میلیون تومانی ­یا به صورت تسهیلات خرید به خریدار پرداخت و یا اینکه به انبوه سازان پرداخت می‌شود و انبوه سازان می‌توانند اقدام به انتقال کنند .

حق شناس افزود: متقاضیان باید در زمان اولیه هزینه جزیی پرداخت کرده و بعد از تایید نهایی وضعیت باید 30 تا 50 میلیون تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کنند. دو دهک اول ­ شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، نیازی به آورده اولیه ندارند.

انتهای پیام


-ختوقا سهمی که بیش از یک سال در مقاطع مختلف در محدوده 1400ریال کشف روند میکردیم الان 4211ریال صف خرید
-
صبح امروز :

بورس تهران با سفیر اتریش پشت درهای بسته تفاهم نامه امضاء کرد

بورس تهران و سفیر اتریش در ایران با هدف ارتقا تبادلات و همکاری های بیشتر ، پشت درهای بسته و بدون حضور رسانه ها ، تفاهم نامه ای منعقد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، صبح امروز در تالار حافظ تفاهم نامه ای میان علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران و اشتفان شُلتس سفیر اتریش در ایران با هدف ارتقا تبادلات و همکاری های بیشتر منعقد شد.

براساس این گزارش، این رویداد پشت درهای بسته و بدون حضور رسانه ها و خبرنگاران رخ داد و هنوز جزییات آن مشخص نشده است .

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ختوقا از مقاومت 4000ریال عبور کرد....خاذین فعلا استراحت می کند ولی.........؟؟؟؟؟؟
-ولراز این سهم پر از رمز وراز ولی اسیر در سبد انهایی که مثل ما بموقع تشخیص دادندقبل از افزایش سرمایه
-رتاپ حمایت 3200ریال مقاومت........؟؟؟؟؟؟؟امروز 98/05/27
-
توسط مدیران شرکت:

شرکت آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی معرفی شد / تقسیم سود و افزایش سرمایه جذاب

مدیران غلتک سازان سپاهان با اعلام آخرین وضعیت این شرکت آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی فردا، سیاست تقسیم سود و زمان برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معارفه شرکت غلتک سازان سپاهان بعدازظهر روز گذشته با حضور محمود ذاکر مدیرعامل، محمد منصور زاده نماینده سهامدار عمده، هادی مدینه مدیر مالی، رضا سنگری و وحید شبانی مدیران فروش و فعالان بازار سرمایه برگزار شد تا این شرکت آماده عرضه اولیه 20 درصدی معادل 75 میلیون سهم در دوشنبه هفته جاری باشد.

منصور زاده در این جلسه با اشاره به تجربه موفق عرضه اولیه شرکت چدن سازان طی سال 96 گفت: به عنوان نماینده سهامدار عمده درنظر داریم 20 درصد از سهام شرکت غلتک سازان سپاهان را در بورس عرضه کنیم و با حمایت از این سهم آینده روشنی را برای آن می بینیم.

تاریخچه شرکت از زبان مدیرعامل


-وقتی مخ تعطیل است طرف بدنبال سیگنال کورکورانه می گرددونا خواسته در مقطعی در سقف میخرد هر سیگنالی را از طرف کانال های تلگرام پر بازدید دقیق بررسی کنید ورشد روزهای قبل ان را لحاظ کنید ممکن است همان سیگنال در سقف باشد
-توریل صف فروش تا این لحظه یکی از همان سهم های سیگنالی کانال ها
-پلاسک تا این لحظه صف خرید است
-حجم سنگین تقاضا در کمنگنز تا این لحظه
-تا این لحظه بورس163سهم مثبت 172 شرکت منفی
-تا این لحظه فرابورس 83 سهم مثبت 90 سهم منفی
-در یک نگاه بازار متعادل است
-بی علت وبی تحلیل وکورکورانه نوسانی به بازار حمله نمیکنیم صبر برد دوبله دارد
-پردیس حجم معاملات مشکوک
-کخاک 33 درصد افزایش سرمایه مانور قیمتی مشهود نیست
-لسرما شاید بسوی 8000 ریال دقیق تست کنید هر نظر ما صرفا دیده بانی است
-ساعت 11/30 تا فردا خدا نگه داربرویم خرید سبزی ومیوه
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-اخابردر اغاز معاملات پرتقاضاتا این لحظه
-خبهمن با 1900ریال شروع کرددر اغاز معاملات صبح .......حمایت 1600ریال مقاومت اول 2200ریال
-اغاز معاملات در این مقطع زمانی شاخص با احتیاط همراه است تا سمت و.سوی بازار مشخص شود
-ختوقا الان 3847ریال همان سهم 1400ریا لی......رشد محکم ختوقا یک پیام دارد بقیه قطعه سازهای رشد نکرده رشد خواهند کرد
-خموتور در محدوده 5800ریال کشف روند شد الان در محدوده 6200ریال معامله میشود امروز98/05/28 یحتمل برای مجمع افزایش بسته میشود
-ولساپا کمترین رشد را در گروه لیزینگ دارد این سهم جهت رشد نیاز به تصمیم همه جانبه حقوقی های سهم دارد وگرنه رشد نخواهد کرد
-ولراز کشف روند قبل از افزایش سرما یه در محدوده 19000ریال الان صف خرید
-برای اموختن یک نکته فنی مهم کافیست رفت وبرگشتهای قیمتی ختوقا را زیر 3000ریال وبالای 3000ریال باز بینی کنید اکثریت سهامداران گول خورده اند وفروخته اند ولی بلند مدتی ها سود خوبی به جیب زده اند
-خاذین 2190ریال فروشنده نیستیم اگر زیر 2000ریال نزول کند اضافه می کنیم امروز 98/05/26
-ختوقا 3874ریالالان تا این لحظه 14میلیون صف خرید هدف عبور از مقاومت4000ریال
-یک تصوری در ذهن وخیالات رویایی من شکل گرفته همه سهم ها ممکن است بخاطر حذف 4صفر پول ملی بسمت 1000تومان حرکت کنند فعلا خیزتعدادی از سهام مبین موضوع است
-گروه فلزات اساسی در فاز استراحت تا این لحظه......یعنی اگر شاخص در بازار نرمال فرض 900واحد رشد کرد میتوان شاهد اصلاح یک گروه مطرح بود
-سخت ودشوار وزمان بر اما ولصنم 2000ریال را نشانه رفته است
-سهم زیر 100 تومان فقط در گروه بانک.....الحمدالله خودرویی دیگر زیر 100 تومان نداریم ویحتمل خوردویی ها گوش شیطان کر بسمت 2000ریال در حرکت هستند البته فنی  وتکنیکا لی  بنیادی بررسی کنیذد
-کاسپین سهمش را نداریم ولی جایزه اش را داریم  الان صف خرید
-خریخت هدف اول 1500ریال حمایت 1200ریال هدف بعدی 1750ریال ......وسناریو ادامه دارامروز 98/05/26
-خموتور 5800ریالی امروز 6250ریال را هم لمس کرد قبل از افزایش به سودنشست ونتیجه داد
-
کد خبر: ۱۳۳۲۱۰
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۵/۲۶

تحلیل رییس سازمان بورس از عامل اصلی افزایش شاخص و نوسانات بازار سهام

رئیس سازمان بورس با اشاره به عامل اصلی افزایش شاخص بورس، نوسانات طی سال جاری و رشد پرقدرت این بازار ،علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی درباره افزایش شاخص و نوسانات بازار سهام به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یکی از دلایلی که منجر به رشد بازار سرمایه در سال های اخیر به ویژه سال جاری شد، اشباع بازارهای رقیب نسبت به بورس بود چرا که این بازارها دیگر توانایی کافی برای بازدهی سود مناسب به سرمایه گذاران را نداشتند به همین دلیل تعداد کمی از سرمایه گذاران برای امر سرمایه گذاری به آنها رجوع می کردند.

وی افزود: در نتیجه حجم قابل توجهی از نقدینگی راه را پیدا و به بازار سرمایه سوق پیدا کرده است.این بازار نیز همواره با اطلاع رسانی های مستمر شرایط حضور در بورس را برای مخاطبان عام شرح داده است.همواره به مشتریان هشدار داده ایم برای حضور در بازار سرمایه، عملکرد چندین شرکت را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهند و سپس برای سرمایه گذاری شرکت های متعددی را انتخاب کنند تا با تنوع سودهی همراه شوند. مخاطبان بازار سرمایه همواره باید از شایعات و سیگنال فروشی ها بپرهیزند و در دوره های مختلف آموزشی بازار سرمایه شرکت کنند تا سرمایه گذاری موفقی را در بورس داشته باشند.

این مقام مسئول تاکید کرد: هیچگاه برای کسب سود در بازار سرمایه به حالت شعارگونه از مردم دعوت نکرده ایم بلکه با دلیل و منطق اقتصادی نسبت به مجاب شدن جامعه تلاش کرده ایم، طبیعی است که بدانیم بازار سرمایه بر ظرفیت سودآوری شرکت ها استوار است و با رشد میزان سود آوری این شرکت ها، سفره مردم  پر بار تر و صادرات و تولید رونق پیدا خواهد کرد.

محمدی درخصوص علت نوسانات بورس در هفته های مختلف سال گفت: بازار سرمایه تحت تاثیر عوامل مختلف و خاصی قرار می گیرد در نتیجه نمی توانیم دلیل رشد و افول در یک روز را تنها یک  عامل تلقی کنیم. عواملی همانند تغییر قیمت های جهانی، سود آوری  شرکت ها، انتقال منابع بین بازارها، فرصت های سرمایه گذاری و خوش بینی نسبت به آینده از آن دسته عواملی هستند که بر شاخص بورس تاثیر مستقیم دارند.

وی در پاسخ به سوال آیا سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند روند رو به رشد بورس ادامه دار خواهد بود؟ گفت:  باید روند کلی سودآوری شرکت ها را مد نظر قرار دهیم و نسبت به همین تحلیل ها راجع هر شرکت اظهار نظر قطعی داشته باشیم.

کاهش مالیات شرکت های بورسی عامل رشد پرقدرت بورس

رئیس سازمان بورس با اشاره به حمایت‌های دولت از بازار سرمایه گفت: سال گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی مصوبه‌ای را بر مبنای افزایش سرمایه بورس صادر و مالیات شرکت های بورسی  را از ۰.۵ به ۰.۱ درصد تقلیل داد که این امر عاملی قوی برای رشد پر قدرت بورس شد.سازمان بورس در سال‌های گذشته با معرفی ابزارهای اسلامی و کلاسیک از جمله معرفی اوراق اختیار خرید و فروش، اوراق آتی روی سبد سهام و بحث نهادهای مالی توانست پیشرفت خوبی را رقم بزند.کاهش تعداد توقف نمادهای معاملاتی و اصلاح مقررات مربوط به پذیرش، بازار سرمایه را به یک بازار امن تبدیل کرده است.

محمدی به آخرین همکاری های این نهاد با بانک مرکزی و صرافی ها برای راه اندازی بازار متشکل ارزی اشاره کرد و گفت: سازمان بورس با تمام قوا آمادگی را برای فراهم آوردن ابزارهای لازم جهت راه اندازی این بازار اعلام کرده اما در این بین، سازمان بورس متولی اجرای این بازار نیست و بانک مرکزی مسئول مستقیم آن است.

علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزی

وی درخصوص اینکه آیا علت تعویق در راه اندازی این بازار مربوط به سازمان بورس است، گفت: خیر، سازمان بورس مسئولیت نرم افزاری این نهاد عهده دار نیست و تنها در مرحله پایانی نقش نهاد پذیرش عرضه را برعهده دارد. دلایل متخلفی برای تاخیر در راه اندازی  بازار متشکل ارزی وجود دارد که عمده ترین آن چینش و برنامه ریزی دقیق بانک مرکزی برای صحیح تر عملیاتی شدن این بازار پولی است.

محمدی ادامه داد: قطعا بانک مرکزی برای بازار متشکل ارزی، استراتژیک دقیق و بازیگران متناسب با شرایط بازار را انتخاب خواهد کرد تا موفقیت قابل توجهی را رقم بزند. آماده ایم تا تجربیات، قوانین و دستورالعمل های بازار سرمایه را دراختیار آن ها قرار دهیم.سازمان بورس و فرابورس به عنوان کمک فکری و مشورتی در این موضوع ورود خواهند کرد.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خموتور در مسیر..........؟؟؟؟؟؟؟؟امروزایا 5 منفی عرضه می کنند98/05/23
-شاخص کل با سهم هایش یعنی بچه هایش اماده بلعیدن همه نقدینگی کل کشورای شاخص ای مهار کننده پول های سرگردان ای هدایت کننده نقدینگی بسمت تولید
-یادش بخیر رزمندگان اسلام تا کربلا رسیدن یک یا حسین دیگر...... حالا رزمندگان تولید تا شاخص 260 هزاریک یا حسین دیگر
-شاملا2900 تومانی الان 3740 تومان شناخت دقیق وکشف روند
-گفت چی میزنی داداش گفت تو سبد خاذین 170 تومنی بار میزنم الان 213 تومن
-گفت ای مشدی سیمان چند خریدی  گفت یک کامیون سبهان تو 1500 تومن الان شده 1800 تومن
-گفت بیمه ای چی داری گفت ولراز این سهم پر از رمز وراز
-در جمع دوستان ثفارس 230 تومنی رفته شیراز مجمع دمش گرم بچه خوبیه
-سخزر جایزه هست در سبدهای ما در جریان باشید حق تقدم یک ماهه دارد هر رشدی دهها علت میتواند داشته باشد
-ختوقای 140 تومنی الان 3685ریال بابا دمت گرم...... ای نویسنده ای خودروشناس
- این شاخص کل بصورت سیستماتیک گلوی ترامپ -پمپئو-بولتون را محکم فشار میدهد بقول ترکها کپک اوغلی ترامپ
-ذوب حمایت اول محدوده 1450ریال اعلام کرده بودیم تا 1474ریال نزول کرد وهمگام با بازار شروع به رشد کرد الان 1601ریال
-شاخص کل الان 260053واحد را ثبت کرد
-حآسا تا این لحظه با تقاضای 5 میلیونی روبروست
-عملی بشود یا نشود را هیچکس زمانش را دقیق نمیداند ولی شاخص کل با همه سهم هایش به پیشواز حذف چهار صفر پول ملی رفته است تا این لحظه......این جمله را مهم ارزیابی کنید
-
با اعلام سازمان حمایت رخ داد :

تصمیم جدید برای چند شرکت بورسی با اعلام تعدیل قیمت محصول

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت از اعمال اثر کاهش قیمت گوجه‌فرنگی با توجه به سهم قابل‌توجه آن در تولید رب و الزام تمامی شرکت ها نسبت به تعدیل قیمت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس در حالی شرکت های بورسی و فرابورسی مانند چین چین، مهرام و شهداب ناب خراسان وابستگی مستقیمی به وضعیت گوجه فرنگی برای تولید رب دارند که داود موسوی اعلام کرد: مقرر شده اثر کاهش قیمت گوجه‌فرنگی با توجه به سهم قابل‌توجه آن در تولید رب، اعمال و تمامی شرکت ها نسبت به تعدیل قیمت اقدام کنند. به همین منظور حداکثر قیمت مصرف‌کننده قابل قبول برای درج روی محصولات به‌ زودی اعلام می‌شود.

وی با تکذیب خبر افزایش ۴۰ درصدی قیمت رب گوجه‌فرنگی افزود: هرچند در حال‌حاضر رب گوجه‌فرنگی از اقلام مشمول اولویت اول قیمت‌گذاری تثبیتی و تکلیفی نیست و تولیدکنندگان باید ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها را رعایت کنند اما به‌دلیل کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و سهم زیاد آن در قیمت رب، هماهنگی لازم برای تعدیل قیمت انجام گرفته است.

انتهای پیام
-واقعا نجفی چگونه یک عمرمی خواهد زنده بماند وبا وجدان خودش زندگی کند یک نفر کشته شده......
-لسرما وقصد عبور از مقاومت 7000ریال
-خموتور ویا هر سهم دیگری را یک دفعه نخریدوقتی خرید پله ای ودر فواصل زمانی باشد نتیجه مطلوب میدهدخموتور در محدوده 5900ریال کشف روند شد الان در محدوده 6100ریال قرار دارد

-مورخه98/05/20  مطلب ذیل را درج کردیم سهم محدوده زیر 5900ریال معامله میشد الان6151ریال


خموتور میگوید منو نخر ولی در اینده حال تو را میگیرم امروز 98/05/20


-تصور اینکه فلان کانال با 50000ممبر بتواند نکته فنی واموزشی به شما بیاموزد اشتباه است چون ان کانال فقط به فکر خرید گروهی است

اما ما سهم های چالشی را انتخاب میکنیم ومجبور به تحقیق مستمر میشویم وزمانی که سهم در ته چاه قرار میگیرد اقدام به خرید میکنیم همیشه ورود اول تستی وحداقل باشد تا سهم را طی یک هفته یک ماه دقیق محک بزنید


-ارزش معاملات بورس وفرا بورس از مرز 2000میلیارد تومان در روز عبور کردخدای را سپاس که سرمایه هایمان در مسیر تولید است حلال ترین پول است کمسیون مالیات خرید وفروش سهم را پرداخت میکنیم ......تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خاذین 1700ریا لی الان  بازی محدوده 2000ریال افرین به تشخیص صحیح ما
-ثفارس 2300 ریا لی الان 2659ریال این هم یکی از تشخیص های صحیح ما باز هم افرین
-سبهان 15000ریالی الان 17578ریال تشویق پشت تشویق باز هم افرین به افکار صحیح بورسی ما
-سخزر جایزه هست در سبد ما باز هم افرین بر تحلیل های درست ما الان صف خرید تا این لحظه
-ولراز این سهم پر رمز وراز قبل افزایش کشف روند در محدوده 19000ریال باز هم افرین برما
-علت افرین گفتن های صبح یک اصل روانشانسی در بورس هست عمدا مطرح کردم تا به شما بگویم همیشه خودت خودت را دربورس تشویق کن تا ترس بی جا را در وجودت  از بین ببری
-

فهرست صف خرید و فروش ۷۸ سهم در مرحله پیش گشایش امروز بازار

با آغاز معاملات سومین روز کاری هفته و در پیش گشایش بازار سهام، ۶۰ سهم دارای صف خرید و ۱۸ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بازار سهام درحالی تا دقایقی دیگر سومین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار ،60 سهم دارای صف خرید و 18 سهم دیگر دارای صف فروش بودند .

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "هجرت" با 87.6 میلیون سهم،"ثنوسا" با 87.2 میلیون سهم، "تپکو" با 36.1 میلیون سهم، "بکهنوج" با 20.8 میلیون سهم، "وپترو" با 20.5 میلیون سهم و "بورس" با 14.1 میلیون سهم سهم اختصاص دارد.


-ختوقا3555ریال تا این لحظه صف خرید سه بار در یک سال گذشته در محدوده 1400ریال کشف روندکردیم این ختوقا هست خاذین را به دنبال خود میکشد...منظوروقتی ذهن سمت قطعه سازها میرود مقایسه قیمت پیش می اید
-فسرب از مقاومت 20000ریال عبور کرده است والان مقداری در21094ریال صف خرید دارد
-

شفاف سازی یک شرکت درباره اثر فروش سهام زیرمجموعه بر سود هر سهم

سرمایه گذاری ساختمان ایران درخصوص فروش سهام شرکت نوسازی ساختمان تهران و اثر آن بر روی سود هر سهم، دست به شفاف سازی زد و آماده بازگشایی نماد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری ساختمان ایران که با سرمایه 109 میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس درج شده درخصوص فروش سهام شرکت نوسازی ساختمان تهران دست به شفاف سازی زد و با قرار گرفتن در وضعیت مجاز-محفوظ، آماده بازگشایی نماد شد.

بر این اساس، اسفندیار برومند مدیر عامل "وساخت" اعلام کرد: بانک توسعه صادرات اقدام به فروش ۲۳ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۸۷۵ سهم از سهام نوسازی و ساختمان تهران متعلق به این شرکت کرد.

با توجه به اطلاعات موجود، سود حاصل از فروش سهام های فروش رفته حدوداً به مبلغ ۲.۶ میلیارد تومان است، بنابراین تاثیر سهام فروخته شده بر روی هر سهم این شرکت حدوداً ۲۴ ریال مثبت خواهد شد.


-صبح گفتم
ولراز این سهم پر رمز ورازامروز 98/05/22تا این لحظه صف خریدکشف روندقبل از افزایش در محدوده 19000ریال
-اصلاح قیمت شاملا میتواند فرصت خرید باشد حمایت 29000ریال قیمت پایانی 34483ریال...... قبل از افزایش سرمایه در محدوده 40000ریال کشف روند شد وبعد از افزایش سرمایه در محدوده 29000ریال مجددا کشف روند شد بزرگ نمایی نمیکنیم در هر بار صعود میزان سودها مشخص است امروز 98/05/22
-قلب ادم می گیرد گروه بانک را نگاه می کند وتجارت 398ریال
-پلاسک موفق شده از مقاومت 2000ریال عبور کند تا این لحظه
-زیبا ترین کلمات در بورس برایم ماندگاری اجباری در سهمی است جایزه  شاملا را می گویم
-واقعا ختوقا شناس -خاذین شناس -خبهمن شناس ماهری هستیم.....بقیه سهم هایی خودرویی را هم وارد شدیم مثل خوساز-خریخت-خزر سودهای خوبی دادند در مجموع حوصله دقیق شناخت روند ها را دارم  ولی دوجین مشکل غیر بورسی خانوادگی را مدیریت میکنم....نمیشود از این بیشتر به تک تک سهم ها گریزی زد وشناسایی روند کرد
-ولیز خیز برای 200ولی کار سختی است وهفت خان رستم پیش روامروز 98/05/22
-
در عملکرد ۱۲ ماهه تلفیقی مشخص شد :

تفاوت ۲۶ درصدی مپنا در گزارش حسابرسی شده و نشده / شناسایی تسعیر ارز

مپنا با انتشار گزارش عملکرد ۱۲ ماهه تلفیقی حسابرسی شده ۷۸۴ ریال سود برای هر سهم محقق کرد که نسبت به گزارش حسابرسی نشده نشان از رشد ۲۶ درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مپنا که با سرمایه 2.7 هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حاضر است و آماده برگزاری مجمع سالانه در هفته آینده شده ، صورت های مالی حسابرسی شده 12 ماهه تلفیقی منتهی به فروردین 98 را منتشر کرد.

بر این اساس، "رمپنا" در این مدت بدون لحاظ سرمایه جدید به ازای هر سهم 784 ریال سود محقق کرده که نسبت به گزارش 12 ماهه حسابرسی نشده 26 درصد رشد داشته و عمدتا بخاطر افزایش درآمدهای عملیاتی و کاهش مالیات بر درآمد است.این شرکت درسود حسابرسی شده 12ماهه 580 ریال محقق کرده درحالی که این عدد در گزارش حسابرسی نشده 459 ریال بوده است.

همچنین این شرکت در گزارش 12 ماهه تلفیقی برای هر سهم 2730 ریال سود محقق کرده و سود خالص تلفیقی نسبت به گزارش حسابرسی نشده 4 درصد افزایش داشته است.در ترازنامه تلفیقی هم 11.7 هزار میلیارد تومان در سرفصل تفاوت تسعیر ارز شناسایی کرده است.

این شرکت بورسی در عملکرد واقعی 12 ماهه مبلغ 1.5 هزار میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.


-خدای من چقدر سخت است اگر شاخص کل بخواهد از مقاومت 260هزار واحد عبور کند.......این نقدینگی سرگردان جامعه دهها سال باید در بورس محبوس باشد......
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-افرین به خاذین دوباره 1914ریال
-خبهمن 1791 ریال تا همینجا هم عا لیه
-گروه بانک ادم نگاه نکنه راحت تر است
-حسینا پر قدرت قصد عبور از مقاومت 20000ریال را دارد
-بیمه البرز 1853ریال گویا قصد نزدیک شدن به مقاومت 2000ریال را دارد سهمی که در محدوده 1000ریال مدام توسط ما کشف روند میشد
-سبهان 15000ریالی الان 16741ریال......نزول میتواند فرصت خرید باشدامروز98/05/20
-حالا برو تو نخ ولرازفقط بهش فکر کن خرید وفروش نه فقط فکر کن
-اسم نمی برم یکی از کانال های پر بازید مدام توی سر صنعت سیمان میزد که سیمان نمی خرند چنین وچنان..... حال بیا وبنگر فروش بالای گروه سیمان را
-زمانی ثفارس در محدوده 2300ریال از ما گفتن بود واز جماعت نگاه کردن امروز ثفارس 2625ریال هم قیمت خورد....هنوز بازی های اصلی سهم در بلند مدت اتفاق خواهد افتاد امروز 98/05/20
-تمام تفکرات ما مستقل وبه تنهایی رو به جلو میرودبارها وبارها گفته ام موفقیت یک ارتش یک نفره بمراتب قوی تر از یک لشگر اماتور است
-سایت یک ستون لرزان است وکانال تلگرام ستونی لرزان تر یک فعال بورس باید خودش انقدر قوی باشد به تنهایی امورات خود را پیش ببرد ضعیف ترین فعالان بورس هما ن هایی هستند که خرید گروهی میکنند
-میدانید چرا ناراحتم سخزر از دستم در رفت فقط جایزه ها رادارماین سهم براحتی در محدوده 3600ریال قابل خرید بود الان4359ریال صف خریدتا این لحظه

-مهارت فنی بالای ما در گروه خودرو......خاذین

قبل از افزایش سرمایه

1-بار اول کشف سیگنال در محدوده 2100ریال تا 3100ریال رشد کرد

2-باردوم جهت حضور در افزایش سرمایه محدوده زیر 2500ریال سهم حق را جمع بزنید سود مکفی مشهود است

3-بار سوم کشف روندبعد افزایش سرمایه در محدوده 1700ریال الان 1969 ریال صف خرید تا این لحظه


-من ادم بی سوادی هستم با طناب من وارد هیچ چاهی نشوید اما معاملات خبهمن می گوید سلام مقاومت 2000ریال....ذوب دوست قدیمی ما وشماکه از او سود گرفتیم بسیارالان 1477ریال از خبهمن عقب ماند
-
پیغام های ناظر بازار
بازگشايي نماد معاملاتي (ولراز1) 98/5/20 11:12
کارگزاران محترم عضو فرابورس ايران،به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شرکت ليزينگ رازي (ولراز1) پس از برگزاري مجامع عمومي عادي ساليانه و عمومي فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزايش سرمايه و اعمال آن در سامانه معاملاتي، از طريق انجام حراج ناپيوسته بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت و با اعمال يك مرحله پيش گشايش 30 دقيقه اي، امروز يکشنبه مورخ 1398/05/20 آماده انجام معامله مي باشد. لازم به ذكر است در صورت تاييد كشف قيمت پس از انجام حراج ناپيوسته و حذف سفارشات باقيمانده، انجام معاملات در نماد مذكور به صورت حراج پيوسته در دامنه مجاز قيمتي امكان پذير است. مدير عمليات بازارهاي خارج از بورس

-خموتور میگوید منو نخر ولی در اینده حال تو را میگیرم امروز 98/05/20
-
توسط شرکت ای‌ تی‌ آر:

خزانه داری آمریکا مجوز فروش قطعات هواپیما به ایران را صادر کرد

عضو ارشد گروه مذاکره‌کننده قراردادهای خرید هواپیماهای جدید از اخذ مجوز خزانه‌داری آمریکا برای فروش قطعات یدکی و خدمات به ایران توسط شرکت ای‌ تی‌ آر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اصغر فخریه‌کاشان به روزنامه شرق گفت: هواپیمایی ATR حدود دو تا سه ماه قبل توانست از خزانه‌داری آمریکا برای فروش قطعات یدکی و خدمات به ایران مجوز بگیرد.

وی درخصوص میزان توافق خرید هواپیماهای ایرباس، بویینگ و ای‌تی‌آر و اینکه چقدر از آنها عملیاتی شد؟ افزود: طبق توافق اولیه که به زمان پیش از تحریم‌های پسابرجام برمی‌گردد، مقرر بود ۱۱۸ ایرباس خریداری کنیم که بعد از رایزنی‌ها به ۹۸ ایرباس تقلیل پیدا کرد. خرید صد هواپیمای بویینگ هم مورد توافق قرار گرفته بود. همین‌طور خرید ۲۰ هواپیمای ای‌تی‌آر بطور قطعی و ۲۰ هواپیمای آپشنال ای‌تی‌آر دیگر نیز در دستور کار بود. از این میزان توانستیم فقط ۱۶ هواپیما شامل ۱۳ هواپیمای ای‌تی‌آر و سه هواپیمای ایرباس خریداری کنیم. متأسفانه تحریم‌ها، همه شرکت‌ها را مجبور کرد قراردادها را با ایران متوقف کنند.

فخریه کاشان در پاسخ به اینکه آیا در قراردادهای منعقد شده بین ایران و شرکت های فوق، جرایمی برای توقف انجام مفاد قرارداد در نظر گرفته‌ شده و؟ گفت: وقتی با شرکت‌هایی که انحصاری هستند قرارداد می‌بندید، بیشترین مراقبت این است که ضرر نکنید. چون الان بی‌اغراق صدها قرارداد داخلی وجود دارد که شرکت‌های ایرانی پول داده‌اند اما شرکت‌های خارجی نه پل و نه جنس را نمی‌دهند.

وی ادامه داد: بنابراین وقتی با شرکت انحصاری می‌خواهید قرارداد یک‌طرفه ببندید چند ملاحظه دارید، اول اینکه وضعیتی پیش نیاید که ضرر کنید، دوم مفاد قرارداد به گونه‌ای باشد که اگر ادامه یافت حقوق شما بصورت درست انجام شود. سوم اینکه تمام تعهدات لازم را به گردن طرف بگذارید که طرف مقابل هم قطعا متقابلا سعی می‌کند این کار را با شما بکند. در مورد قراردادها این سه ملاحظه را در نظر گرفتیم. همه قراردادهای هواپیمایی در دنیا این‌طور است که اول باید پول بدهید که برایتان هواپیما بسازند. تنها موردی که مثل خرید یخچال و لوازم دیگر پول داده و جنس گرفته‌ایم، معامله‌ای است که بین ایران و ای‌تی‌آر و ایرباس انجام شد. وقتی پول دادیم هواپیما را هم گرفتیم.

انتهای پیام


-بورس وفرابورس ارزش معاملات روزانه از مرز 1600میلیارد تومان عبور کرد احتمالا تا اخروقت بالاتر هم خواهد رفت توکل به خدا وارزوی

انجام همین حجم در روز نوید سودهای حلال را میدهدرشد طبیعی بورس یعنی رشد حلال بورس.....بدون استثنا هیچکس دنبال پول حرام نیست ونخواهد بود الهی امین تا فردا خدا نگهدار


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@

-حسینا هدف اول 20000ریال این سهم از محدوده 12000ریال بتدریج

با فراز ونشیبهایی در حال رشد است


-واتی تا این لحظه 10 میلیون صف خرید.....عرضه حقوقی مد نظر باشد

معمولا در چنین شرایطی حقوقی ها مقداری عرضه می کنند


-بیمه ما به محدوده 3000ریال رسید ولی کلا نزول وصعود های خسته کننده ونا متعارفی داشت

-پخش چند روز است هم عرضه میشود وهمچنین صف خرید است
-فولای میل به رشد دارد تا این لحظه
-ذوب الان 1484ریال حمایت اول 1450حمایت دوم1400حمایت سوم 1350ریال
-کمنگنز به سختی در حال حرکت بسمت مقاومت 20000ریال
-خبهمن 1717ریال الان با احتساب سود تقسیمی 190 ریال 1907ریال اما ذوب الان 1484ریال ...... خبهمن 423ریال از ذوب جلو افتاده است......خبهمن سرانجام ذوب را در کشتی گرفتن زمین زد گفته بودم خبهمن ذوبی دیگر است
-خاذین در سکوت ولی رشدی در اینده احتمالا یحتمل مشهود است حمایت اعلام شده از طرف ما 1700ریال
-سبهان مدتی است بازی در محدوده 15000الی 17000ریال را انجام میدهد ولی بعد از پایان مهلت حق تقدم یحتمل بسمت 20000ریال پرواز خواهد کرد

-

معرفی و بررسی ۲۵ سهم حباب ساز بازار پایه با رشد عجیب قیمت

فهرست ۲۵ سهم بازار پایه که از ابتدای سال جاری تا اواسط مرداد با رشد عجیب قیمتی روبرو بوده و نمونه‌ هایی از حباب قیمتی در بازار سهام محسوب می شوند اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دنیای اقتصاد، گرچه شائبه تشکیل حباب قیمتی در کل بورس را می‌توان رد کرد اما نمی‌توان از حباب قیمتی در برخی بخش‌ها چشم‌پوشی کرد. سهام شرکت‌های کوچک‌تر بیش از دیگر شرکت‌ها با خطر ایجاد حباب مواجه هستند.

بازار پایه فرابورس را شرکت‌هایی عمدتا با ارزش بازار کوچک‌ و شفافیت کمتر تشکیل می‌دهند که بستر مناسبی برای جولان نقدینگی فراهم آورده‌اند. رشدهای چند صد درصدی سهام برخی از شرکت‌های پذیرش‌شده در این بازار از ابتدای سال، وضعیت معاملاتی کنونی آنها را به منطقه هشدار نزدیک کرده است.

شاخص کل بورس تهران بازدهی حدود ۴۳ درصدی را از ابتدای سال تا پایان هفته گذشته به ثبت رساند. در حالی‌که برخی کارشناسان به پشتوانه الگو های تاریخی از حباب در سهام خبر می‌دادند اما هیچ‌یک از الگوهای تاریخی نمی‌تواند حکم قطعی را درخصوص وضعیت سهام ارائه کند و تنها می‌تواند علائم هشدار را فعال کند تا بررسی دقیق‌تری از وضعیت ارائه شود.

از طرفی آن‌چه در روزهای گذشته بر سهام فشار وارد کرد و مانعی در برابر رشد قیمت بود نه الگوهای تاریخی بلکه ریسک اصلی پیش روی بازار یعنی بازار جهانی است.خطایی که در بازار سهام مشاهده می‌شود علاقه بسیار زیاد به کلی‌نگری است. بر این اساس تکیه بر نسبت‌های کلان می‌تواند این اشتباه را به دنبال داشته باشد که سهام به منطقه حباب رسیده و حکم قطعی برای کل بورس داده شود.

گرچه با ریسک‌ها و فرصت‌های موجود در فضای کلان اقتصادی و سیاسی نوسان سهام توجیه‌پذیر است اما اینکه جزئیات نادیده گرفته شود، می‌تواند از طرفی به ارزیابی اشتباه از حباب سهام یا از سوی دیگر به ارزیابی اشتباه از ارزندگی منجر شود. نمونه بارز تشکیل حباب قیمتی در سهام را می‌توان سهام زیرمجموعه بازار پایه عنوان کرد. با این حال این حکم حباب در بازار پایه نیز تمامی شرکت‌ها را شامل نمی‌شود.

برای برخی از شرکت‌های زیرمجموعه این بازار نیز می‌توان نشانه‌هایی از ارزندگی را به هر بهانه‌ای پیدا کرد و لازم است معامله‌گران، اندکی الگوهای نموداری را کنار گذاشته و به واقعیت‌ها توجه داشته باشند. شاید در شرایط کنونی تصور رسیدن به خط پایان رالی صعودی بسیاری از نمادها دور از انتظار باشد اما اگر قدرت نقدینگی تنها دلیل برای صعود غیرمنطقی سهام این شرکت‌ها بوده برای نزول شدید نیز نباید به دنبال دلیل و بهانه بود و خروج نقدینگی می‌تواند ریزش شدید سهام را به دنبال داشته باشد. این نقدینگی هیچ بهانه‌ای جز اندازه کوچک شرکت‌ها برای حضور در معاملات سهام نداشته، پس بدون بهانه هم می‌تواند مسیر خروج را در پیش بگیرد.

نمونه‌های حباب قیمتی در بازار پایه

صحبت کردن درباره موقعیت ارزندگی یک سهم به مراتب راحت‌تر از اظهارنظر درخصوص تشکیل حباب قیمتی است. با تشدید عدم شفافیت بازار پایه نیز قضاوت درباره تشکیل حباب قیمتی به مراتب دشوارتر خواهد شد. با این حال برخی از نمادهای بازار سهام تا حدی در منطقه حباب قیمتی فرو رفته‌اند که هیچ توجیه و بهانه‌ای برای رشد قیمتی آنها مشاهده نمی‌شود و بر این اساس باید نسبت به رویه موجود ابراز نگرانی کرد. برای مثال برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در این بازار تا چند برابر ارزش واقعی معامله می‌شوند.

برای مثال حقوق صاحبان سهام سرمایه‌گذاری جامی حدود ۲۰ میلیارد تومان است. با لحاظ حالت خوشبینانه‌ از ارزش روز سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و همچنین دارایی‌های ثابت، خالص ارزش دارایی‌های این شرکت از ۲۵ میلیارد تومان فراتر نمی‌رود، این در حالی است که در معاملات روز چهارشنبه ارزش بازار سرمایه‌گذاری جامی به حدود ۲۵۰ میلیارد تومان رسید. نگرانی عمده آنجا است که هر چه در صورت‌های مالی و گزارش‌های شرکت یا در میان فعالان بازار جست‌وجو می‌شود هیچ بهانه‌ای برای توجیه ارزش کنونی سهام سرمایه‌گذاری جامی مشاهده نمی‌شود.

فارغ از نوسان آتی قیمت سهام که همچنان با قدرت نقدینگی در عمق‌ کم بازار می‌تواند سهام را به هر طرف خواست بکشاند اما اینکه سهام یک شرکت سرمایه‌گذاری که رویه راحت‌تری برای ارزش‌گذاری آنها وجود دارد به ۱۰ برابر خالص ارزش دارایی‌ها (NAV) رسیده بسیار عجیب و حتی ترسناک است. از آن‌جا که ممکن است معامله‌گران این‌گونه نمادها هیچ دیدی نسبت به ارزش‌گذاری نداشته باشند به زبان ساده باید گفت اگر در شرایط کنونی تصمیم گرفته شود این شرکت سرمایه‌گذاری بصورت کامل منحل شود و دارایی‌های آن میان سهامداران کنونی توزیع شود به ازای هر سهم در حالت خوشبینانه حدود ۲۰۸ تومان به سهامدار می‌رسد در حالی که قیمت این سهم در معاملات چهارشنبه به بیش از ۲ هزار تومان رسید.

سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر نیز از این قاعده مستثنی نیست. این شرکت سرمایه‌گذاری در حالی با قیمت حدود ۱۲۰۰ تومان معادل ارزش بازار ۲۴ میلیارد تومان در هفته گذشته معامله شده که خالص ارزش دارایی‌های این شرکت نیز به سختی به ۴۰۰ تومان به ازای هر سهم (خالص ارزش دارایی‌ها حدود ۸ میلیارد تومانی) می‌رسد.

احتمال اینکه اشخاص بدون داشتن کمترین آگاهی به دنبال خرید سهام چنین شرکت‌هایی هستند،وجود دارد البته نمی‌توان احتمال وجود یک موضوع مخفی از نگاه نگارنده را نیز انکار کرد. با این حال بر اساس شواهد موجود، سهام این شرکت‌ها تنها به پشتوانه قدرت نقدینگی رشد کرده و علت اصلی آن نیز اندازه کوچک شرکت‌ها بود که فضا را برای داغ کردن سهم و در ادامه استفاده از عدم آگاهی فعالان بازار فراهم آورده است.

علت استفاده از مثال‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری این است که رویه ارزش‌گذاری آنها در نگاه اول ساده و قابل فهم‌تر است. این در حالی است که سهام بسیاری از شرکت‌های کوچک در محدوده حباب قرار دارند یا اینکه ریسک تشکیل حباب سنگین برای آنها وجود دارد. طرح‌ها و پروژه‌های پتروشیمی در بازار پایه مشاهده می‌شوند که پس از ۱۰ سال به جای تکمیل پروژه حتی پسرفت می‌کنند.

درصد پیشرفت این طرح‌ها در کنار مشکلات عمده بر سر راه آنها این شائبه را به وجود آورده که این پروژه‌ها هیچ‌زمان تکمیل نمی‌شوند و در حالی معمولا زمین ایجاد طرح نیز به شرکت اختصاص ندارد که علت استقبال از سهام این شرکت‌ها مشخص نیست. برای مثال می‌توان به سهام "جهرم، داراب، فسا، کازرو" و سهامی از این دست اشاره کرد. اینکه یکی از طرح‌های ناتمام پتروشیمی میان سهامداران عمده با قیمت زیاد معامله می‌شود دلایل خاص خود را دارد و این به هیچ عنوان نمی‌تواند رشد قیمتی سهم مزبور یا دیگر طرح‌ها را توجیه کند.

در میان شرکت‌های با بیشترین رشد قیمتی "شمواد" مشاهده می‌شود. این سهم که در عملکرد بهار سهامداران را ناامید کرد از ابتدای سال ۹۸ بیش از ۷ برابر شده است. مالک اصلی تامین مواد اولیه پلی اکریل یعنی "شپلی" نیز در این مدت بیش از ۴ برابر شده است. بعضا بهانه‌های واهی برای داغ کردن سهام این شرکت‌ها مطرح می‌شوند که سالیان درازی است سهام این شرکت‌ها را در منطقه حباب قرار داده است.

البته تحول سودآوری "شصفها و شمواد" را در نیمه دوم سال گذشته شاهد بودیم اما این تحول سودآوری برای تولید مواد اولیه پلی اکریل نیز نمی‌تواند سطوح کنونی قیمت سهام را توجیه کند. سهامی که در مسیر تشکیل حباب تا سطح ۱۰ هزار تومان نیز رشد کرد تا در مدت کمتر از دو سال ۱۰۰ برابر شده باشد اما طی هفته‌های گذشته از سقف فاصله گرفته با این حال همچنان نشانه‌های حباب قیمتی را یدک می‌کشد. در حالی نگرانی از سهام چنین شرکت‌هایی به اوج رسیده که حتی امکان پیش‌بینی بهانه‌های بعدی برای داغ کردن سهام نیز وجود دارد.

بهانه‌های واهی برای داغ کردن سهام

تشکیل حباب قیمتی تنها به بازار پایه و سهام شرکت‌های کوچک محدود نشده و در سهام کوچک زیرمجموعه بورس تهران نیز مشاهده می‌شود. حتی برخی شرکت‌ها که در فهرست کوچک‌ترها نیز قرار نمی‌گیرند بعضا با حباب سنگین قیمتی همراه هستند. نمی‌توان تک تک نمادهای بورسی، فرابورسی یا بازار پایه‌ای را در این گزارش مورد بررسی قرار داد با این حال در یک اصل ساده، اگر سهام شرکتی رشدهای فراتر از حالت طبیعی را تجربه می‌کند باید توجه داشت که با میزان ریسک بسیار بیشتری نسبت به دیگر شرکت‌ها همراه است.

در این میان، باید به بهانه‌هایی که پس از رشد ۱۰ برابر سهم مطرح می‌شود نیز توجه کرد. معاملات سهام به سال جاری یا گذشته محدود نمی‌شود و سالیان درازی است که چنین بهانه‌هایی را در خود دیده و آنها را هضم کرده است. بهانه‌های واهی برای رشد قیمتی سهام نیز جای تعجب دارد مانند اثر عرضه بنزین در بورس انرژی که با توجه به کارمزد ۰۸. ۰ درصدی روی ارزش معاملات خرید و فروش می‌توان به نبود پشتوانه قدرتمند برای رشد این سهم اشاره کرد.

برای مثال اگر طی یک سال هر هفته ۷۰ میلیون لیتر بنزین (یعنی روزی ۱۰ میلیون لیتر) در بورس انرژی معامله شود کل درآمد از این محل برای بورس انرژی حدود ۱۴ میلیارد تومان خواهد بود که به ازای هر سهم بورس انرژی کمتر از ۲۳ تومان است. اینکه تنها به بهانه عرضه بنزین در بورس انرژی سهام "انرژی۳" به ۷ هزار تومان می‌رسد، جای نگرانی دارد و از عدم آگاهی کافی نسبت به ارزش‌گذاری سهام خبر می‌دهد.

یا اینکه سهام خودروسازان و برخی بانک‌ها چه در بازار پایه و چه بازار اول و دوم معاملات فرابورس رشد چند صد درصدی را تجربه می‌کنند نیز عجیب است. برای مثال آنچه به‌عنوان سود سپرده به سپرده‌گذاران بانک دی پرداخت می‌شود بصورت مشخص حقوق صاحبان سهام است. بر این اساس هر روز با این ساز و کار از دارایی سهامداران بانک کاسته می‌شود اما معامله‌گران سهام برای "دی" در ماه‌های اخیر سر و دست می‌شکستند.

مثال‌هایی از این دست بسیار است و بهتر است معامله‌گران اندکی درخصوص علت خرید یک سهم در بازارهای مختلف تامل کنند، زیرا نمادهای زیادی در منطقه حباب قیمتی به سر می‌برند. البته ممکن است این نمادها همچنان با قدرت نقدینگی نیز رشد کنند با این حال نمی‌توان واقعیت موجود را از ارزش واقعی شرکت‌ها نادیده گرفت.

فهرست سهام بازار پایه با رشد عجیب از ابتدای سال تا ۱۶ مرداد

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خلاصه کلام چون ثفارس گل کاشته سهم خوبی است مدام با دمپایی کتک می خورد رجوع شود به کدال
-شاملا 29000ریالی الان 34483ریال احسن به این رشد سریع
-زکشت صف خرید سنگین تا این لحظه 98/05/16

-مدیریت ثفارس اطلاع رسانی اش دقیق وبی طرفانه بودو اصول منصفانه عدم درز اطلاعات حفظ شد....با این پولی که ثفارس از محل فروش پروژه بدست خواهد اورد وپول دوم افزایش سرمایه ای که انجام خواهد داد در بلند مدت قطعا یکی دو حرکت اقتصادی فنی انجام خواهد دادمدیریت هوشیاری دارد وعمل گرا ودر مواقع بسیار حساس به همه سهامداران خیر رسانده است-فسرب ایستاده بر قله 20000ریال
-خپارس 117 میلیون معامله و52 میلیون صف خرید تا این لحظه
-

برنامه افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی سهم مثبت با بازدهی بیش از ۲۰ درصدی

شرکت حاضر در فرابورس که با نوسان بیش از ۲۰ درصدی قیمت روبرو شده از برنامه افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی از دو محل خبر داد و متوقف شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت صنایع ماشین های اداری ایران که با نوسان بیش از 20 درصدی قیمت روبرو شده از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 167 درصدی از دو محل خبر داد و متوقف شد.

براین اساس، "مادیرا" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 120 به 320 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی  در صورت موافقت سازمان بورس از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته به منظور افزایش سرمایه اعمال خواهد شد.

انتهای پیام


-گروه انبوه سازی مثبت متعادل است تا این لحظه
-شاملا هنوز با تقاضا روبروست
-بنیرو صف خریدی مستحکم 987/05/16
-فولای تا این لحظه پر تقاضا
-گروه حمل ونقل مثبت وپرتقاضا تا این لحظه
-چهارشنبه بیشتر اوقات روز استراحت بورس است والبته فرصت های خرید
-

مزایده فروش زمین ۲۴۰۳ متری ایران خودرو بی نتیجه ماند / زمان بازگشایی نماد

ایران خودرو از بی نتیجه بودن مزایده فروش شش دانگ زمین واقع در بلوار یادگار امام به مساحت ۲۴۰۳ متر خبر داد و با توقف یک روزه نماد روبرو شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی اعلام دیروز ایران خودرو درباره نتیجه مزایده فروش یک قطعه زمین در تهران ، نماد این شرکت بورسی امروز بسته و برای ساعت 10 صبح به بعد شنبه آماده بازگشایی با محدودیت دامنه نوسان قیمت شد .

براساس این گزارش، "خودرو" اعلام کرده مزایده شش دانگ زمین واقع در بلوار یادگار امام به مساحت 2403 متر و به قیمت پایه 73.8 میلیارد تومان، نتیجه ای نداشت.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-حتوکا در فکر عبور از مقاومت 10000ریال
-شاملا تا محدوده 29000ریال اصلاح قیمت کرد الان 32861ریال
-فسرب در فکر عبور از مقاومت 20000 ریال
-حجم معاملات وگستر تا این لحظه سنگین است
-بازار بورس درتعدادی از نمادهای کناره یک رشد ده درصدی کرد ولی ارام ارام بسمت تعادل قیمتی پیش میرود
- از قرار معلوم عرضه اولیه ای هم شنبه خواهیم داشت
-بنیرو ......شروع کنترل از امروز بله صف خرید است  ولی کنترل امروز 98/05/15
-بیش از 500 سهم فعال است بعضی مواقع سهم ها را ما دیر رصد میکنیم ولی اصل دیده بانی اطلاع رسانی است
-قثابت را کنترل کنید تا این لحظه با تقاضا روبروست ولی عرضه هم بالاست
-ثاباد با تقاضا روبروستتا این لحظه
-

شرکت آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی هفته آینده امروز معرفی می شود

امروز آخرین وضعیت مالی و عملیاتی پخش هجرت توسط مدیران اعلام می شود تا این شرکت ۴۵ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی در بازار دوم معاملات فرابورس برای شنبه شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد شرکت پخش هجرت در بازار دوم معاملات فرابورس در 17 تیر، قبل از ظهر امروز مدیران این شرکت 45 میلیارد تومانی برای تشریح آخرین وضعیت مالی و عملیاتی در جمع خبرنگاران حاضر می شوند تا "هجرت" آماده عرضه اولیه 15 درصدی سهام معادل 67 میلیون و 500 هزار سهم در شنبه هفته آینده باشد.

به این ترتیب، محدوده قیمتی هرسهم 1770 تا 1850 تومان و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 225 سهم تعیین شده که تیپیکو از طریق کارگزاری صبا تامین اقدام به واگذاری خواهد کرد.متعهد خرید نیز سرمایه گذاری هامون شمال و کارگزاری صبا تامین و سقف تعهد خرید مجموعا 50 درصد سهام قابل عرضه است.

طبق بررسی های بورس پرس، موضوع فعالیت این شرکت با ۸۸۲ نفر نیروی انسانی،خرید و فروش و توزیع محصولات دارویی، بهداشتی، آرایشی و تجهیزات پزشکی است و در ترکیب سهامداری آن، شرکت داروسازی فارابی با ۳۵.۵ درصد، تهران شیمی با ۲۴.۸ درصد، پارس دارو با ۲۰.۹ درصد، تیپیکو با ۱۸.۸ درصد و ژلاتین کپسول با ۴۵۰۰ سهم وجود دارند.

"هجرت" با داشتن قریب به ۱۰ درصد سهم بازار سومین پخش بزرگ دارویی ایران است و تعداد مشتریان بخش خصوصی در سراسر کشور بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ داروخانه است که با افزودن مراکز درمانی دولتی، علوم پزشکی،سازمان تامین اجتماعی، آزمایشگاه ها، پلی کلینیک ها، انبارهای دارویی، تجهیزات پزشکی و مراکز ترک اعتیاد این رقم به بیش از ۱۲ هزار و ۴۹۰ مشتری می رسد.

این شرکت با فروش سالانه بالغ بر ۲.۲ هزار میلیارد تومان سودی حدود ۷۰ میلیارد تومان شناسایی می کند. حاشیه سود ناخالص شرکت ۱۱.۳ درصد و حاشیه سود خالص در حدود ۳.۱ درصد است که نسبت به میانگین ۱.۷۵ درصدی صنعت، حاشیه سود آوری بیشتری است. موجودی مواد و کالاهای این شرکت تا آخر سال مالی ۹۷ حدود ۴۳۹.۹ میلیارد تومان، دارایی های جاری تقریباً ۱.۵ هزار میلیارد تومان و بدهی های جاری ۱.۴ هزار میلیارد تومان است که نشان دهنده کفایت دارایی های جاری برای بازپرداخت بدهی های جاری است. سرمایه ثبت شده شرکت معادل ۴۵ میلیارد تومان و جریان وجوه نقد ناشی از عملیات در دو سال اخیر نیز مثبت است.

انتهای پیام


-
-

"تنوین" سه قرارداد امضا کرد و آماده بازگشت به بورس شد

تامین سرمایه نوین با اعلام جزئیاتی از قرارداد تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق با سه شرکت پتروشیمی ایلام، ایران خودرو و شهرداری تهران ، آماده بازگشایی نماد برای فردا شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تامین سرمایه نوین از انعقاد قرارداد تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق با سه شرکت پتروشیمی ایلام، ایران خودرو و شهرداری تهران خبر داد و آماده بازگشایی نماد برای فردا شد.

بر این اساس، "تنوین" 31 تیر ماه اقدام به عقد قرارداد با سه شرکت پتروشیمی ایلام، ایران خودرو و شهرداری تهران حداکثر به مبلغ 23.8 میلیارد تومان کرده است.

به این ترتیب، نحوه تسویه پس از پایان مهلت پذیره نویسی برای قراردادهای فوق تعیین شده و کارمزدهای مربوط به بازارگردانی در ابتدای هرسال قراردادی اخذ می شود.

درواقع مبلغ 23.8 میلیارد تومان بابت کارمزد تعهد پذیره نویسی قراردادها است و کارمزدهای مربوط به بازارگردانی اوراق بصورت روز شمار و بر اساس نرخ‌های نامه پیوست شناسایی می شود.

اوراق بدهی سررسید شده

بنابراین گزارش،نرخ اسمی بازارگردانی قبل از کسر هزینه‌های مربوط به جبران پایین بودن نرخ اسمی اوراق است. نرخ کارمزد بازارگردانی نیز بابت سال اول سه درصد و سال دوم تا چهارم ۶ درصد است.

معمولا برای جبران پایین بودن نرخ اسمی اوراق در مقایسه با نرخ سود سپرده های بانکی یا نظایر آن، بخشی از نرخ کارمزد بازارگردانی به خریدار اوراق پرداخت می شود.

انتهای پیام


-شاملا هنوز با تقاضا روبروست شروع رشد از محدوده 29000ریال روزهای قبل

-دفارا قبل از افزایش سرمایه توسط ما در محدوده 17000ریال کشف روند شد..... با قیمت امروز که در محدوده 17700ریال معامله میشود

حق تقدم وسود تقسیمی برد شیرین سهامدارانش


-لکما تا این لحظه 91میلیون سهم معامله شده است این حجم سنگین ونشان از حضور بالای نقدینگی در این سهم است
-برکت تا این لحظه با 7/7میلیون تقاضا روبروست
-بیمه اتکای را رصد کنید
-وسرمد را رصد کنید
-ساعت 10/40 دقیقه تا فردا خدا نگه دار جهت کار اداری محل کار نیستم
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-گروه دارو مثبت......نماد دارو دیروز قبل از صف خرید شدن کشف روند شد
-شاملا الان31317ریال.......فرض 5 ماه دیگر شانس بیاورید جایزه وقتی ازاد شد قیمت سهم رشد خوبی کرده باشد بارها این اتفاق افتاده است
-از خاذین صحبت نمیکنیم چون صحبت نکردیم با رشد مواجه شد وطی یک روند طبیعی ممکن است رشد بیشتری بکندحمایت 1700ریال مقاومت 2000و2200و2400و2600ریال
-راه سخت وپر استرس فسرب بسوی مقاومت 20000ریال
-گروه دارو الان مثبت بنظر من خرید در صف خرید بی فایده است باید منتظر اصلاح قیمت ها باشید
-خپارس 193 میلیون صف خریدتا این لحظه
-ختوقا الان 3544ریال کشف روند توسط ما سه بار در محدوده 1400ریال طی 18 ماه گذشته.....ختوقا فریاد میزند خاذین به دنبالم بیا بالا
-خبهمن الان 1650ریال 19 تومان سود تقسیمی میشود 1840ریال ذوب الان 1500ریال خبهمن 300ریال از ذوب جلو زده یادتان باشد پیر با تجربه ای میگفت خبهمن ذوبی دیگر است پارسال
-شرکت عمران و توسعه فارس - نماد: ثفارس
موضوع: توقف نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده 16 مکرر / 12 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات
به استناد ماده 16 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع مي‌رساند با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر، نماد معاملاتی حداکثر به مدت 2 روز کاری متوقف می گردد.
بدیهی است ناشر موظف به
رفع ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده می باشد.

-شوک به ثفارس ......معمولا هر افزایش سرمایه ای با تغییر معادله ای همراه است ثفارس فعلا جز پر بازدید ها است وبلند مدتی مناسب
-شاخص کل یواش یواش به محدوده 260هزار واحد طی هفته اینده نزدیک خواهد شد
-نقدینگی به سمت 1-سپرده بانکی2-طلا3-ارز4-مسکن......هر چهار مورد سم ولی بسمت تولید وبورس ازاد
-بالبر با تقاضا روبروست تا کجا نمیدانیم امروز98/05/14
-

برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ ، ۶۷ و ۳۳ درصدی سه شرکت دارای صف خرید

سه شرکت بورسی و فرابورسی دارای صف خرید از برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی و تصمیم هیات مدیره به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه ۶۷ و ۳۳ درصدی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت نیروگاه زاگرس کوثر از برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی و دو شرکت دامداری تلیسه نمونه و فرآورده های نسوز آذر از تصمیم هیات مدیره به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه 67 و 33 درصدی خبر دادند.

بر این اساس، نیروگاه زاگرس کوثر که در جریان معاملات روز گذشته با رشد 4.4 درصدی قیمت و صف خرید روبرو بوده در نظر دارد سرمایه فعلی را از 300 به 600 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی "بزاگرس" در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و با هدف اصلاح و بهبود ساختار مالی اعمال خواهد شد.

همچنین پیرو تصمیمات مجمع فوق‌العاده شرکت دامداری تلیسه نمونه در 4 مهر سال 97 مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از 7 به 35 میلیارد تومان،هیات‌ مدیره در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از 21 به 35 میلیارد تومان اقدام کند.

به این ترتیب، هیات مدیره "تلیسه" درصدد است به منظور انجام افزایش سرمایه 67 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و برای اصلاح ساختار مالی و تسویه مطالبات سهامداران بابت مخارج سرمایه ای انجام شده اقدام کند.

در این میان، هیات مدیره شرکت فرآورده های نسوز آذر نیز به دنبال تصمیمات مجمع فوق‌العاده در یک بهمن سال 96 مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از 30 به 60 میلیارد تومان در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از 45 به 60 میلیارد تومان اقدام کند.

براین مبنا،هیات مدیره "کاذر" درصدد است به منظور انجام افزایش سرمایه 33 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و جهت اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش اقدام کند.

بنابراین گزارش، "کاذر و تلیسه" طی معاملات روز گذشته بازار سهام با رشد 3.6 و 1.5 درصدی قیمت و صف خرید روبرو شدند.

انتهای پیام


-وآذر الان 14750ریال وحق تقدم 12955ریال......جمع 27705ریال......این سهم دوبار توسط ما در محدوده 6000و7000ریال کشف روند شد

سهمی پر ریسک ولی بالای 200 درصد رشد را ثبت کرد


-در بورس 14 حق تقدم امروز فعال است ودر فرا بورس 5 حق تقدم......واذر بالاترین بازدهی میان مدت را به ثبت رسانده است
-لکما با 34 میلیون صف خرید تا این لحظه همراه است
-

تصمیمی مهم برای دوقلوی بورسی : صادرات سنگ آهن سهمیه‌بندی و شرطی شد

در تصمیمی مهم برای دوقلوی بورسی گل گهر و چادرملو ، معاون وزیر صنعت از سهمیه‌بندی صادرات سنگ آهن و مشروط شدن به تامین نیاز فولادسازان داخلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جعفر سرقینی طی بخشنامه ای به مدیران عامل شرکت های معدنی و صنعتی تولید کننده محصولات سنگ آهن اعلام کرد: با توجه به اولویت تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای فعال داخلی از ۱۵ مرداد ماه تا اطلاع ثانوی صادرات محصولات سنگ آهن( کلوخه، دانه بندی، کنسانتره و گندله) توسط شرکت های مندرج در فهرست پیوست( بصورت مستقیم یا غیر مستقیم) پس از عقد قراردادهای تجاری با مصرف کنندگان داخلی برابر سهمیه های اعلامی در جداول پیوست و تامین نیاز کامل آنها میسر و مجاز خواهد بود.

مقتضی است اقدامات لازم در خصوص عقد قراردادهای تامین داخل معمول و کلیه فروش های صادراتی را اعم از فروش مستقیم یا تهاتر طوری مدیریت کنند که اظهارنامه های گمرکی پس از اخذ مجوز از وزارت متبوع تحویل گمرگ شود. بدیهی است مسئولیت هرگونه ناهماهنگی در حمل کالا به مبادی صادراتی و دموراژ کشتی و جرایم گمرکی و بندری با شرکت‌های مربوطه خواهد بود. مجوز های صادراتی پس از ارسال قراردادهای تامین داخل صادر خواهد شد و لاغیر.

ضمنا با عنایت به جلسه ۲۴ تیر سال ۹۵ با شرکت های بزرگ معدنی و فولادی و انجمن فولاد، سقف قیمت های توافقی محصولات سنگ آهن به شرح جدول زیر بوده و تامین خوراک واحدها در زنجیره فولاد بنابر جداول توازن محصولات سنگ آهن( کنسانتره و گندله) به شرح پیوست اجرا می شود. رعایت و اجرای مصوبات جلسه( قیمت و سهمیه) به منظور تنظیم بازار در زنجیره فولاد در راستای سیاست‌های دولت الزامی است.


-هدف رساندن معاملات بورس به بالای 1000میلیارد تومان است .....کنترل بحران نقدینگی جامعه ولی این مورد دلیل بر خرید عجولانه ودرسقف نباید در مورد سهام تکرار شود
-تا این لحظه تفکیک شده ارزش معاملات بورس وفرا بورس به محدوده 800 میلیارد تومان جداگانه در حال نزدیک شدن هست
-این گونه نباشید معاملات تکراری ودور خود چرخیدن ومدام پول کمسیون خرید وفروش دادن و.........شما با مقداری سود کمتر باید با تدبیر وحوصله از بازار سود ببرید
-ساعت 12/05 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-کماسه -فسرب -کمنگنز....... تلاشی سخت جهت رسیدن به مقاومت 20000ریال خریدارو فروشنده در رقابتی فشرده
-بترانس تا این لحظه با 24 میلیون تقاضا روبروست
-نماد دارو وامکان عبور از مقاومت 15000ریال امروز 98/05/13
صبح نماد دارو در حال عرضه بود ما روند را کشف کردیم.....تجربه ما تجربه ای است که خدا کمک مان میکندوگرنه ما هم بنده ای عاجزهستیم
-نماد کاسپین اگر در کف باز شود مثل همین نماد دارو است98/05/13
-ثفارس  فعلا متوقف است در اینده مثل خاذین یک شیرجه زمین به هوا دارد بعد افزایش سرمایه
-کف کاسپین 11424ریال است ولی در این قیمت کسی فروشنده نخواهد بود
-بسیاری از روند ها را ما با رنگ سبز نشان نمیدهیم ولی صعود میکنند خوب حق انتخاب باید با خودتان باشد ولی همان نوشته های بدون رنگ ما شاید از رنگهای سبز مهم تر وحساس تر باشند
-

نظر مدیرعامل بانک بورسی درباره آثار تورمی حذف چهار صفر

مدیرعامل بانک بورسی گفت: ممکن است پس از اجرای حذف چهار صفر و در کوتاه مدت، قیمت‌ها با نوسان همراه باشد اما بسیار زود به ثبات خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات با بیان اینکه حذف چهار صفر نمی‌تواند اثر تورمی بلندمدت داشته باشد به ایرنا گفت: این برنامه دولت طرح مثبتی بوده و سبب روان‌تر شدن معاملات و شفاف شدن قیمت‌ها می‌شود. بر اساس این طرح، ریال در کنار تومان قرار می‌گیرد که به بخش پذیری واحد پول ملی کمک می‌کند.

وی افزود: تومان هیچ گاه از زندگی ایرانی‌ها حذف نشده و ریال فقط برای گزارش گری اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گرفت. در این میان بانک مرکزی سال ها دنبال اصلاحات پولی بود که با تصویب هیات وزیران وارد مرحله اجرایی شده است.

این مقام مسئول با اشاره به تجربه سایر کشورها برای اصلاحات پولی مانند اتحادیه اروپا و ترکیه ، ادامه داد: ممکن است پس از اجرای طرح حذف چهار صفر در کوتاه مدت، قیمت‌ها با نوسان همراه باشد اما بسیار زود به ثبات خواهد رسید.

صیدی درباره میزان موفقیت‌آمیز بودن طرح حذف چهار صفر در شرایط غیرعادی اقتصادی و تحریم هم توضیح داد: اثر روانی تحریم بیشتر از آثار واقعی آن است اما تاثیر واقعی تحریم بر اقتصاد به حدی نیست که نتوان اصلاحات پولی را انجام داد. 

انتهای پیام


-بیمه اسیا بیمه دانا صف خرید تا این لحظه
-یاعلی شاخص کل می رود بالا الان 1002 واحد رشد یالا زود باش نقدینگی جامعه را بخور
-پتایر -پکرمان -پلاسک تا این لحظه در گروه لاستیک صف خرید دارند
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-بیمه دانا سرانجام امروز متعادل شد تا این لحظه
-کماسه همچنان صف خرید روزهای قبل هم اطلاع رسانی شده است امروز 98/05/12
-کاسپین امروز حق تقدم وسهام جایزه درج شد........
-پردیس -وبیمه تا این لحظه با مقداری تقاضا روبرو هستند
-گروه فلزات اساسی گروه کانه های فلزی در فاز استراحت تا این لحظه
-

۸۲ سهم در مرحله پیش گشایش صف خرید و فروش دارند

با آغاز معاملات اولین روز کاری هفته و در پیش گشایش بازار سهام، ۶۵ سهم دارای صف خرید و ۱۷ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر اولین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار 65 سهم  دارای صف خرید و 17 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "درهآور" با 96 میلیون سهم،"پترول" با 39 میلیون سهم، "حتاید" با 28 میلیون سهم، "غنوش" با 27 میلیون سهم و "مادیرا" با 19 میلیون سهم اختصاص دارد.


-خاذین کشف روند در محدوده 1700ریال الان 1900ریال در سال اگر فقط 40 مورد کشف روند 20 تومانی صورت بگیرد که میگیرد جمعا میشود 800 تومان......بورس هیچ وقت به بن بست نمی خورد بن بست وکوچه باز را مهارت وعدم مهارت شما بوجود می اورد
-قبل از خاذین ثفارس نیز بیش از 20 تومان رشد کرد.....باز هم مهارت وعدم مهارت شما شرط است
-الان ثفارس پس از یک رشد خوب ارام شد ولی بعد از افزایش سرمایه مثل خاذین رشد خواهد کرد مهم شناخت دقیق وبموقع نوسانها است البته نگاه بلند مدت بهتر جواب میدهد تا بازی های کوتاه مدت که اکثرا معتقد به بازی های کوتاه مدت هستند
-کاسپین کشف روند شده در 29000ریال اقای  جان بولتون 10000سهم خریدی الان شده 30000سهم وحق وجایزه اگر صبور باشی سود خوبی به جیب خواهی زد امروز 98/05/12
-ثتران تااین لحظه 10 میلیون صف خرید دارد
-کاسپین امروز باز گشایی میشود
بله کاسپین دو هفته تعلیق شد چون سهم خوبی است وکسی ارزان نمیفروختتلیسه هم همین برخورد برایش در افزایش سرمایه قبلی پیش امد

-البته تلیسه راه پر فتوح رشد خود را ادامه داد ورشد صدرصدی را بعد از افزایش سرمایه به ثبت رساندوالان کاسپین در پرتفو ما زندانی است

نمی فروشیم مگر در قیمت منصفانه وعاقلانه


-توریل 31 میلیون معامله شده وتا این لحظه 21 میلیون صف خرید دارد
-حتوکا -حپترونیزتا این لحظه صف خرید دارند

-باز گشایی ولراز هم به مشکل برخواهد خورد یا باید عرضه شود درکف واگر عرضه نشود ممکن است به دست انداز بر بخورد

فرق ان سهامداری که در افزایش سرمایه شرکت کرده ونکرده در چیست؟؟ حق طبیعی سهامداری که در افزایش سرمایه شرکت کرده بردن سود بیشتر است......ولی وقتی پافشاری به بازگشایی در قیمت کف به سهمی میشود سهامدار بلند مدتی اسیب می بیند


-

اثر حذف چهار صفر در بازار سهام از نگاه مدیرعامل بورس تهران

مدیرعامل بورس تهران ضمن ارزیابی اثر حذف چهار صفر در بازار سرمایه گفت: این اقدام به تنهایی نمی‌تواند تاثیر چندانی در اقتصاد داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرایی درخصوص حذف چهار صفر از پول ملی و تاثیر آن بر بازار سرمایه به ایرنا گفت: با این اتفاق دیگر ریسک چندانی بر سهم هایی که قیمت بسیار پایینی دارند، تحمیل نمی شود. هر چه قیمت سهام از دید سهامدار کمتر باشد ریسک کمتری را در ذهن محاسبه می کند و به لحاظ ذهنی از آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری برخوردار می شود.

وی به آماده سازی بستر لازم برای حذف چهار صفر از پول ملی اشاره کرد و افزود: مسیر لایحه و تصویب این اقدام و آماده سازی زیرساخت فنی آن زمان بر است اما زمان مناسبی برای اجرای این اقدام است. حذف صفر به تنهایی نمی‌تواند تاثیر چندانی را در اقتصاد داشته باشد اما اگر برنامه‌های دیگری در کنار آن در دستور کار قرار گیرد، می‌توان نسبت به آثار مثبت آن امیدوار بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شاهد تجربه این اتفاق در دیگر کشورها بوده ایم،گفت: تقریبا ۵۰ کشور در زمان های مختلف دست به چنین اقدامی زدند.  بارزترین آن مربوط به آلمان است که در این زمینه موفق عمل کرد. نگرش‌های موجود باید در سطح جامعه تغییر کند و امید می رود از طریق برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط دولت این موضوع به خوبی اجرایی شود.

صحرایی ادامه داد: براساس مطالعات صورت گرفته از سوی نهادهای معتبربین المللی از سال ۲۰۲۰ به بعد ، ایران با رشد مثبت اقتصادی روبرو خواهد شد و انتظار می رود حذف صفر آثار مثبتی را که در دنیا با خود به همراه داشته در ایران هم شاهد باشیم.

انتهای پیام


-حجم تقاضای کماسه تا این لحظه بالاست وعرضه محدود امکان رشد تا محدوده20000ریال وجود دارد
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ثفارس سه جلسه قبل 2230ریال بود دقیق طبق پیشبینی های پله های نزولی منفی زد منفی زد ناگهان کشید رفت بالا الان 2440ریال همان 200 ریال صعودی که دنبال ان میگردید این تجربه است وشناخت روانی......هر سهمی بازی پله نزولی را باتو شروع کرد باید بتوانی اورا شکست دهی ومیتوانیامرو.ز 98/05/09
-وقتی بازار نزولی است بازی پله نزولی
-وقتی بازار صعودی است بازی پله صعودی
-منظور از پله در تعریف ساده خرید از یک سهم در پنج الی شش قیمت متفاوت
-مثال دبالک خریدها از محدوده 3550ریال پله نزولی چند ماه قبل اغاز شد وتا محدوده 3200ریال ادامه داشت وهمان شد که سهم تا بالای 8000ریال پرواز کرد
- یادتان باشد برای هر نوع بازاری انقباضی انبساطی باید برنامه داشته باشید مثال خریدهای ذوب پارسال پله نزولی اغاز شد از محدوده 92 تومان در چند پله تا 78 تومان خرید میشد ولی ذوب نا گهان تا محدوده بالای 3000ریال صعود کرد
-کی باور میکرد وآذر صدرصد بازدهی داشته باشد با احتساب حق تقدم ولی این اتفاق افتاد
-شما از سی سهم سود گرفتی خوب طبیعی است دو الی سه سهم تو را اذیت خواهند کردمعطل نکن از سبد بینداز بیرون اگر حوصله بازی پله نزولی را نداری
-ختوقاالان 3419ریال یعنی این خاذین باید تکانی بخورد وحداقل به 2000ریال در مرحله اول صعود کند حمایت 1500مقاومت اول 2000مقاومت دوم 2500ریال امروز 98/05/09
-سنگین وناگهانی وارد سهمی نشوید اگر وضعیت سهمی متعادل هست در پنج الی شش پله بخرید
-بیمه دانا همچنان پرتقاضا تا این لحظه27 میلیون صف خرید
-در گروه غذایی غالبر -غبشهر غمینو صف خرید تا این لحظه
-دم خاذین گرم الان 1830ریال
-وقتی نمیتوانی سهم بخری اندرون نمادها را مطالعه کن قطعا توش نون داره
-

اثر شفاف سازی "خاور" و ۵ شرکت درباره شایعه افزایش سرمایه، نوسان قیمت و ...

ایران خودرو دیزل، ششمین عرضه اولیه سال و چهار شرکت در خصوص شایعه افزایش سرمایه، نوسان قیمت سهام و ... دست به شفاف سازی زدند و با توقف نماد، نوسان قیمت و صف خرید روبرو شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایران خودرو دیزل، ششمین عرضه اولیه سال و چهار شرکت دیگر درخصوص شایعه افزایش سرمایه، نوسان قیمت سهام، گردش کار پرونده ورشکستگی، انعقاد قرارداد مهم، برگزاری مزایده و تغییر روزنامه کثیر الانتشار، دست به شفاف سازی زدند.

بر این اساس در برابر توقف نماد گاز لوله و وضعیت مجاز-محفوظ کشاورزی و کود زنجان،شرکت دارویی ره آورد تامین که ششمین عرضه اولیه سال بشمار می رود با رشد 4.9 درصدی قیمت و صف خرید، مبین وان کیش با افزایش 2.9 درصدی اما فیبر ایران با افت 3.8 درصدی و ایران خودرو دیزل با کاهش اندک قیمت روبرو شدند.

ایران خودرو دیزل: (شفاف سازی در خصوص شایعه افزایش سرمایه) اینجا

دارویی ره آورد تامین: (شفاف سازی در خصوص نوسان قیمت سهام) اینجا

گاز لوله: (توضیحات در خصوص گردش کار پرونده ورشکستگی) اینجا

مبین وان کیش: (انعقاد قرارداد مهم) اینجا

فیبر ایران: (برگزاری مزایده) اینجا

کشاورزی و کود زنجان: (توضیحات درباره تغییر روزنامه کثیر الانتشار) اینجا

انتهای پیام


-

فرصت دو هفته ایی مجلس به دو وزیر درباره وضعیت ذوب آهن و فولاد مبارکه

وزیران صنعت و تعاون با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ۸ سئوال پاسخ دادند و مکلف شدند طی دو هفته در مورد وضعیت دو شرکت بورسی و فرابورسی ذوب آهن و فولاد مبارکه ، گزارش دهند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید باستانی درباره جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزیران و معاونین صنعت ، تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با طرح 8 سئوال برگزار شد به خانه ملت گفت: سوال از وزیر تعاون در خصوص مشکلات شرکت ذوب آهن بود ( با توجه به مالکیت حداکثری سازمات تامین اجتماعی از ذوب) که مقرر شد کمیته ای برای بررسی مشکلات تشکیل و در صورت عدم توافق ، سوال به صحن ارجاع داده شود.

وی افزود: سوال از رحمانی هم در مورد تعهدات خودروسازان بود که وزیر صنعت درباره این سوال توضیحاتی ارائه داد و دو هفته‌ای برای ارائه توضیحات لازم در این زمینه در نظر گرفته شد. یک سئوال هم مربوط به نحوه اجرای ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه درباره اشتغالزایی بود و مقرر شد گزارش مکتوبی درباره اقدامات وزارت صنع ارائه شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: در مورد اجرای قانون بازنشستگی در شرکت فولادمبارکه هم یک هفته به وزیر صنعت برای ارائه توضیحات لازم مهلت داده شد.  در مورد فرآیندهای کسب و کار و اقدامات وزارت صنعت برای ارتقای رتبه ایران در فضای کسب و کار سوالاتی مطرح و قرار شد جلسه ای با حضور نماینده سوال کننده و مسئولان برای بررسی این موضوع برگزار شود.

باستانی افزود: افزایش قیمت خودرو و تعهدات خودروسازان ، سوال دیگر از رحمانی بود که مقرر شد ظرف مدت دو هفته مشکلات بررسی و در صورت قانع نشدن ، سوال به صحن ارجاع شود. در مورد واگذاری معادن پلاسری سنگان خواف و سهم مردم منطقه از حقوق دولتی هم سئوال و مقرر شد وزیر صنعت هفته آینده به همراه معاون معدنی از این منطقه بازدید کند تا نتیجه مشخص شود.

انتهای پیام


-
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق :

انبوه سازان ایرانی برای ساخت دو میلیون واحد مسکونی به عراق بروند

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: نیاز عراق به دو میلیون واحد مسکونی فرصت مناسبی برای حضور انبوه سازان ایرانی در این کشور همسایه است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید حسینی در جریام جلسه فعالان صنعت ساختمان گفت: درحالی مصالح ساختمانی صادراتی ایران در عراق  مورد  استقبال قرار گرفته که این کشور همسایه به ساخت دو میلیون واحد مسکونی نیاز دارد که فرصت مناسبی برای حضور انبوه سازان ایرانی و افزایش همکاری ها وجود دارد.

وی ادامه داد: 30 درصد از تمرکز عراق برای بازسازی مربوط به مسکن و ساختمان اختصاص بوده و پیش بینی می‌شود با استقبال شرکت های ایرانی ، مشارکت انبوه سازان در پروژه های ساختمانی افزایش یابد. از سوی دیگر در بخش صدور خدمات فنی و مهندسی، ایران مزیت های نسبی و بالقوه ای دارد اما از جانبی هم پیمانکاران ایرانی با مشکل ضمانت نامه و ناشی از تحریم ها مواجه هستند.

حسینی افزود: بر این اساس به شرکتهای ایرانی پیشنهاد می‌شود با شرکت های عراقی فعالیت مشترک داشته و در مناقصه ها  با پرچم عراق  حضور یایند.

انتهای پیام


-فارس-شبندر -نوری -شپنا-شتران-شبریز -وامید-کچاد -دعبید-وغدیر-اخابر-پترول-مبین-سدشت........بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشته اندتا این لحظه ارزش معاملات بورس 830 میلیاردتومان وتا اخروقت نیز مقداری بیشتر خواهد شد
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-حجم معاملات مشکوک در ثفارس امروز 98/05/08
-

مجوز افزایش سرمایه سهم مثبت با کاهش ۲۰ درصدی صادر شد

شرکت بورسی از صدور مجور افزایش سرمایه ۸۰ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد و با رشد قیمت روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت عمران و توسعه فارس که درخواست افزایش سرمایه 100 درصدی داده بود،توانست موافقت سازمان بورس را برای 80 درصد اخذ کند و با آغاز معاملات امروز ،رشد 4.2 درصدی قیمت را تجربه کرد.

بر این اساس،"ثفارس" سرمایه فعلی را از 100 به 180 میلیارد تومان می رساند.افزایش سرمایه این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال می شود تا قادر به تامین مالی بخشی از پروژه های آسمان صدرا فاز 4 و نیکان شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری سرمایه گستر سهند و سرمایه گذاری سایه گستر سرمایه با 21.1 و 14.3 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

انتهای پیام


-

۷۲ سهم در مرحله پیش گشایش صف خرید و فروش دارند

با آغاز معاملات چهارمین روز کاری هفته و در پیش گشایش بازار سهام، ۵۶ سهم دارای صف خرید و ۱۶ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بازار سهام در حالی تا دقایقی دیگر چهارمین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار ،56 سهم  دارای صف خرید و 16 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "درهآور" با 135 میلیون سهم،"فبیرا" با 29 میلیون سهم، "دروز" با 22 میلیون سهم، "سیمرغ" با 7 میلیون سهم و "سجام" با 7 میلیون سهم اختصاص دارد.


-سال گذشته وقتی هیچکس اسم ختوقا را برزبان نمی اورد ما با جرات حمایت کردیم بعد از دوبار صعود ونزول وافزایش سرمایه ودوبار حال مثبت اساسی بارسوم رفت بالای 3000ریال ایستاد یعنی سه بار حال اساسی همان ختوقای 1400ریالی

اما الان فاصله خاذین با ختوقا زیاد است وخاذین در بلند مدت باید مقداری البته نه زیاد باید این عقب ماندگی قیمتی را جبران کند

درست شبیه مقایسه خبهمن وذوب که مدام مطرح میکردیم الان ختوقا صف خرید است در3329ریال....وخاذین هم باید حرکتی نشان دهد


-اما ثفارس نوشته های ما هیچ وقت توصیه به خرید وفروش نیست ولی میدانم بعد از افزایش سرمایه سهم با حمایت روبرو خواهد شد
-پله  های نزولی دو هفته پیش از ثفارس می گفتیم وتا محدوده زیر 2300ریال هم نزول کرد از رشد ناگهانی تا حدودی متوجه شده بودیم که اینجا عنوان کردیم
-تنها یک راه برای جذب 1000ریال حق تقدم وجود دارد رشد عالی یک سهم هر سهمی  این متن را جایی یاداشت کنیدامروز 98/05/08

-بورس قریب به یکسال هجومی نجومی بعلت تغییر قیمت دلار ومقابله با تحریم امریکا رشد کرد وسرانجام به سقف قیمتی چسبید

من خودم را می گویم شرایط بورس در حال تغییر است وبا شرایط جدیدباید خود را وفق داد یعنی کسب سود دیگر راحت نخواهد بود وروشهای کسب سود پیچیده وفنی خواهد بود


-کماسه صف خرید سنگین تا این لحظه
-

تحلیلی از چالش‌های صنعت پتروشیمی ایران با پیش بینی افزایش تقاضا

چالش‌های صنعت پتروشیمی ایران در بازارهای جهانی باتوجه به پیش بینی افزایش تقاضا برای این محصولات در دنیا طی سال‌های آینده بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، حمزه بهادیوند چگینی با انتشار تحلیلی در دنیای اقتصاد و درباره چالش‌های صنعت پتروشیمی ایران اعلام کرد براساس گزارش مرکز تحقیقات شفافیت جهانی، ارزش بازار جهانی پتروشیمی تا پایان سال ۲۰۲۵ احتمالا به ۸۸۵.۱ میلیارد دلار خواهد رسید و این درحالی است که پیش‌بینی همین مرکز رشد ۶.۸ درصدی تولید محصولات پتروشیمی در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ است که بیشتر این میزان رشد از کشورهای حوزه خلیج‌فارس حاصل شده است.

این در شرایطی است که طی این مدت، میزان تولید در ایران ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد داشته و نشان می‌دهد رشد تولید در ایران از متوسط رشد جهانی تولید محصولات پتروشیمی بیشتر بوده است و این خبر خوبی برای این بخش از اقتصاد ایران محسوب می‌شود.

در این بین اما یک وب‌سایت آمریکایی در گزارشی با اشاره به اینکه در سال‌های آینده تقاضا برای محصولات پتروشیمی در دنیا افزایش خواهد یافت اعلام کرده، بین تقاضایی که پیش‌بینی می‌شود و عرضه‌ها از اقصی نقاط دنیا رابطه مستقیمی وجود دارد و این امر نشان می‌دهد، بازار با همه علاقه‌ای که خریداران نسبت به آن از خود نشان می‌دهند از وضعیت باثباتی برخوردار خواهد بود.

صنایع متقاضی محصولات پتروشیمی وضعیت باثبات و پایداری را در سال‌های اخیر از خود نشان داده‌اند و با رشد مصرف مواد اولیه روبه‌رو بوده‌اند و از طرفی از حمایت‌های دولتی نیز برخوردار شده‌اند و این موضوع در کشورهای درحال توسعه بیشتر به چشم می‌خورد. رشد پایدار این صنایع به‌عنوان مثال صنایع خودرویی و حمل‌ونقل باعث شده تا برآوردها از بازار محصولات پتروشیمی در آینده مثبت باشد و این نکته را متذکر شود که بازار به سمت رشد حرکت خواهد کرد.

علاوه بر این، دسترسی به مواد اولیه پتروشیمی در کشورهایی از خاورمیانه و آفریقا آسان‌تر از قبل شده و این امر تزریق مواد اولیه به بازارها را تسریع کرده است. البته مشکلاتی هم در این مسیر وجود دارد.به‌عنوان مثال مسائل زیست محیطی احتمالا موانعی را در مسیر رشد تولید در سال‌های آینده ایجاد کند که این امر به ایجاد محدودیت در این بازارها منتهی می‌شود.

به علاوه رشد مصرف محصولات شیمیایی زیستی (بیوشیمیایی‌ها) باعث می‌شود تا حدی از سرعت رشد این محصولات کاسته شود. اما همه اینها به معنای آن نیست که ساختار کلی این بازارها تغییر جدی کند و مثلا استفاده از زغال سنگ یا گاز طبیعی برای تولید پتروشیمی‌ها متوقف شود و برعکس با همه این موانع است که پیش‌بینی‌ها از آینده این بازار مثبت است.

در چند سال گذشته، آسیا و اقیانوسیه سهم عمده‌ای از بازار جهانی محصولات پتروشیمی داشته‌اند و تخمین زده می‌شود طی چند سال آینده نیز سلطه خود را در این بازار ادامه دهند. افزایش سهم چین از بازار یکی از عوامل کلیدی است که پیش‌بینی می‌شود رشد بازار را در بازار آسیا در آینده نزدیک همچنان در دست داشته باشد.

علاوه بر این، توسعه سریع خودرو‌سازی و ساخت‌وساز به‌ویژه در اقتصادهای نوظهور، طی سال‌های آینده پیش‌بینی می‌شود که این امر نیز در سال‌های آتی رشد بازارهای آسیا و اقیانوسیه را افزایش خواهد داد. همچنین انتظار می‌رود خاورمیانه و آفریقا در آینده‌ای نزدیک به رشد قابل‌توجهی در تولید این محصولات دست یابند و شرکت‌های پتروشیمی که در خاورمیانه و آفریقا فعالیت می‌کنند در چند سال آینده بطور قابل ملاحظه‌ای توسعه پیدا کنند.

از طرف دیگر، پیش‌بینی می‌شود پیشرفت‌های فناورانه در این زمینه و فعالیت‌های تحقیقاتی درحال افزایش، موجب رشد بازار جهانی پتروشیمی در چند سال آینده شوند که تمام این موارد رشد رقابت را در این بازار و صنعت به همراه خواهند داشت.علاوه بر این، ادغام‌ها و همکاری‌های درحال افزایش، فرصت‌های بالقوه رشد را برای بازیکنان بازار در چند سال آینده فراهم خواهند کرد.

کارشناسان معتقدند رشد صنایعی مانند بهداشت، خودرو، ساخت‌وساز، صنایع‌غذایی، در کنار توسعه طرح‌های دولتی و بخش‌خصوصی در سال‌های پیش‌رو این قابلیت را دارد که از این حجم رونق حمایت کند. بنابراین نگرانی از منظر تامین تقاضا در بازار نیز وجود ندارد. این درحالی است که در یک دهه گذشته رشد شهرنشینی در کشورهای مختلف در آسیا و اقیانوسیه باعث شده تقاضای جدیدی نیز به بازار وارد شود.

رشد این میزان تقاضا و چشم اندازهای مثبت از آینده صنعت و بازار پتروشیمی باعث شده تا تولیدکنندگان تلاش کنند از فناوری‌های جدید مانند استفاده از گاز شیل یا سوخت‌های زیستی برای ارتقای سطح تولید استفاده کنند و باید دید آیا این روش‌ها در مقایسه با استفاده از گاز طبیعی یا نفتا هزینه پایین‌تری دارد یا خیر.

ایران به دلیل دسترسی به نفتا و گاز طبیعی از این نوع سوخت‌ها در تولید استفاده می‌کند اما باید دید آیا این مزیت منابع اولیه در بلندمدت در مقایسه با سوخت شیل قدرت رقابت را افزایش می‌دهد یا پایین می‌آورد.درحال‌حاضر، تولیدات ایران بازار خوبی در دنیا دارند به‌عنوان مثال در ۲۰۱۷ اتیلن بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده بود و سال گذشته این امتیاز به متانول رسید.

اما کارشناسان معتقدند اکنون زمان آن است که تولیدات سایر حلقه‌های ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی جایگزین این بازارها شود. با آنکه ایران در این زمینه نیز دارای توان تولید نسبتا مناسبی است به نظر می‌رسد، قادر به تصرف بازارهای جهانی متناسب با سطح تقاضایی که ایجاد می‌شود نیست و فقط می‌تواند نیاز بازار داخل را جوابگو باشد.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-دوشنبه است وشروع بازار مثبت ولی با احتیاط وبا حساب وکتاب
-حاریا تا این لحظه با تقاضا روبروست البته امکان عرضه تا اخر وقت هم محرز است
-درجا زدن بازار ممکن است اصلاح قیمتی بوقوع بپیوندد
-خاذین برای جذب 1000ریال حق تقدم نیاز به خبر خوب دارد امروز 98/05/07
-شاخص کل با حمایت چند نماد رند مقدار محدودی مثبت است ولی نمادهای کناره بر مدار اصلاح قیمت حرکت می کنند
-کماسه حجم معاملات مشکوک امروزر 98/05/07
-کماسه 8میلیون عرضه شده 1/5 میلیون صف خرید دارد وامکان عرضه بالاست
-

فهرست صف خرید و فروش ۷۸ سهم در مرحله پیش گشایش امروز بازار

در مرحله پیش گشایش دومین روز کاری این هفته بازار سهام، ۵۳ سهم دارای صف خرید و ۲۵ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام درحالی از دقایقی قبل دومین روز کاری هفته را شروع کرد که در مرحله پیش گشایش بازار ،53 سهم دارای صف خرید و 25 سهم دیگر دارای صف فروش بودند .

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "ثشاهد" با 118.2 میلیون سهم،"دانا" با 59.3 میلیون سهم، "درهآور" با 58.2 میلیون سهم، "چفیبر" با 12.9 میلیون سهم ، "دی" با 12 میلیون سهم و "حتاید" با 5.9 میلیون سهم سهم اختصاص دارد.


-تکنو -تمحرکه حجم معاملات این دو سهم مشکوک امروز 98/05/07
-فماک تا این لحظه خریدار 7500ریال فروشنده10000ریال اختلاف قیمت بعلت شرایط خاص سهم
-حق تقدم رکیش را همه 1200ریال خریداریم فروشنده ناقلا گذاشته تا این لحظه 2000ریال امروز 98/05/07
-بورس دهها روزنه خرید دارد ولی از کدام سوی قنات وارد شدن مهم است
-اگر تا دوساععت هم ما اینجا مطلب ننوشتیم حتما بدانید سخت مشغول تجسس فنی در سهم هامشغول هستیم شکستی در بورسی وجود ندارد از دلار عقب افتاده بودیم به لطف پروردگار سرمایه های اکثر دوستان همطراز رشد دلار شد حال کمی پیش کمی پس
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خاذین امروز یا فردا بازگشایی میشود
-سر صبح حجم معاملات پایین است البته تا اخروقت خرید ها بیشتر خواهد شدچون شناسایی سود در شش 9 ماه گذشته بالا بوده اکثر سهامداران تثبیت سود را ترجیح می دهند
-خمحرکه -خشرق تا این لحظه صف خرید هستند ولی صفهای خرید مقطعی است وهر لحظه امکان عرضه وجود دارد
-حاریا موقتا صف خرید.......
-شاملا مجاز محفوظ دیروز وامروز تا این لحظه محکم ظاهر شده است
-بیمه دانا تا این لحظه 83 میلیون صف خرید پایدار
-ختوقا الان 3142 ریال بیچاره خاذین مانده در قیمت پایین
-سال 1399 سال رشد ذوب خواهد بود اگر زیان راصفر صفر کند
-

برای سه ماه اول سال جاری مشخص شد:

درصد سهام شناور آزاد 328 شرکت بورسی با اوضاع نامساعد بزرگان + جدول کامل

آخرین آمار منتشره از درصد سهام شناور آزاد ۳۲۸ شرکت بورسی و مربوط به سه ماه اول سال جدید نشان می دهد هنوز ۱۵۷ شرکت استاندارد ۲۰ درصدی را رعایت نکرده اند و اوضاع 24 شرکت بزرگ نامساعد است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جدیدترین درصد سهام شناور آزاد 328 شرکت بورسی و مربوط به سه ماه اول سال نشان می دهد هنوز 157 شرکت استاندارد 20 درصدی را رعایت نکرده اند تا از این مزیت برای کاهش مالیات 2.5 درصدی دیگر استفاده کنند .

این درصد از متغیرهای مهم برای بررسی سهام شرکت ها و از جمله نکات مدنظر سرمایه گذاران در انجام معاملات بوده و در ارزیابی ریسک نقدشوندگی سهام شرکت ها موثر است.

سهام شناور آزاد یا Free Float به تعداد یا درصدی از سهام شرکت‌های بورسی اطلاق می‌شود که در تملک مالکان اصلی و عمده شرکت‌ها نبوده و انتظار معامله آن در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.به عبارتی دیگر میزانی از سهام است که در دستان افراد مختلفی از سرمایه‌گذاران بوده که به طور روزانه یا هفتگی داد و ستد می شود.

طبق دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران (مصوب اول دی‌ماه 86 هیئت مدیره سازمان بورس) هر یک از موارد زیر در صورتی که مجموعاً بیش‌تر یا مساوی 5 درصد کل سهام شرکت باشند، جزو سهام شناور تلقی نمی شود: الف- سهام نگه‌داری شده توسط هر یک از سهام‌داران ب- سهام متعلق به سهام‌داران خانوادگی (اقوام نسبی درجه اول از طبقات اول و دوم) ) ج- سهام متعلق به اشخاص حقوقی هم‌گروه با مالکیت مستقیم یا غیر مستقیم.

*بیشترین درصد سهام شناور آزاد با رتبه اول "کالا"

براساس این گزارش ، شرکت بورس کالا با درصد سهام شناور آزاد 100 درصدی در رتبه اول قرار گرفته و به تنهایی این عنوان را به خود اختصاص داده است.

بانک خاورمیانه ، بورس تهران، تامین ماسه ریخته گری و سرامیک های صنعتی اردکان نیز با بیش از 90، 89، 87 و 81 درصد سهام شناور آزاد در رده های دوم تا پنجم ایستاده و نشان از در دسترس بودن سهام برای معامله داده اند.

در ادامه هم شرکت های ماشین سازی نیرومحرکه، قند ثابت خراسان، پارس سرام، ایرکار پارت صنعت ، لوله و ماشین سازی ، فرآورده های نسوز آذر ، کارتن ایران ، ایران ارقام ، سرمایه گذاری آذربایجان ، عمران و توسعه فارس، سرما آفرین ، سیمان دورود، پیاذر، صنایع شیمیایی سینا و آذرآب هم با درصد سهام شناور 78 تا 55 درصدی ، فهرست 20 شرکت اول و دارنده بالاترین سهام شناور آزاد را تشکیل داده اند .

* کمترین درصد سهام شناور

در انتهای جدول و به جز کنتور سازی که از شهریور 95 با توقف نماد روبرو است ، شرکت‌ های نوش مازندران ، بانک انصار، نساجی بروجرد، ،سیمان دشتستان، سیمان فارس، گروه صنعتی ملی، فولاد خراسان، پارس سویچ ، سالمین ، خدمات انفورماتیک، کاشی حافظ، دشت مرغاب ، سیمان آرتا اردبیل، سیمان قاین، فولاد امیرکبیر کاشان، سرمایه گذاری شفادارو، سیمان ایلام، پاکشو، سیمان سفید نی ریز و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس هم با درصد سهام شناور آزاد 8 دهم تا 5.6 درصدی قرار گرفته اند.

اکثر این 20 شرکت دارای کمترین درصد سهام شناور آزاد در اغلب روزهای سال با توقف نماد معاملات مواجه بودند یا سهامداران عمده داشتند که حاضر به عرضه سهام نبودند.

* اوضاع نامساعد  24شرکت بزرگ 

بررسی تکمیلی بورس پرس نشان می دهد علاوه بر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ، شرکت های بزرگ دیگری چون سرمایه گذاری امید ، کشتیرانی ،  سرمایه گذاری توسعه ملی، سیدکو، پالایشگاه های تبریز ، بندرعباس و اصفهان ، همراه اول ، چادرملو و گل گهر، ، مخابرات ایران، تاپیکو ، بانک های اقتصاد نوین، صادرات و سینا ، پتروشیمی های جم و فناوران ، تپیکو ، پترول ، سرمایه گذاری ملی ایران ( قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری حاضر دربورس ) ، پارسان ، توسعه معادن و فلزات ،  سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و حفاری شمال با درصدهای کمتر از 20 درصد سهام شناور آزاد ، هنوز حداقل استاندارد را رعایت نکرده اند. 

جدول کامل درصد سهام شناور آزاد ۳۲۸ شرکت بورسی

انتهای پیام


-ته جدول دقت بیشتری لازم است
-وآذر میانگین الان قیمت سهم 900تومان وحق تقدم 800 تومان ......کشف روند توسط ما در محدوده 6000ریال الان بازدهی بیش از صدرصد
-خاذین بازگشایی همزمان سهم وحق جهت بالا بردن ارز معاملات روزانه بازار
-
معاون وزیر اقتصاد خبر داد :

طرح جدید مالیاتی با تجمیع فعالیت های اشخاص و دریافت مالیات از کل درآمد

معاون وزیر اقتصاد از طرح جدید سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: در این طرح همه فعالیت هایی اشخاص که باید مالیات بدهند تجمیع و کل درآمد مشمول مالیات خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی با بیان اینکه، برای تصویب و تدوین یک قانون مالیاتی جدید با توجه به شرایط اقتصادی  باید جوانب و حیطه اثرگذاری آن به دقت بررسی شود به تسنیم گفت: یکی از نکات مهم در حوزه مالیات بر عایدی سرمایه و یا مالیات ستانی از فعالیت های اختلال زای اقتصادی این است که این قانون در زمان شوک های ارزی که با افزایش قابل توجه ارزش دارایی ها مواجه می‌شویم کارکرد دارد و در حال حاضر از مرحله شوک ارزی و افزایش جهش وار قیمت ها عبور کرده‌ایم.

وی افزود: با توجه به شرایط نسبتا آرام و غیر بحرانی اقتصاد فضای لازم برای بررسی با آرامشِ پیشنهادِ مالیات ستانی از فعالیت های اختلال زای اقتصادی ایجاد شده و پیشنهاد اولیه وزارت اقتصاد برای ایجاد این پایه مالیاتی در حوزه فعالیت های اختلال‌زا به کمیسیون اقتصادی دولت ارسال شده تا بعد از بررسی های نهایی در هیئت دولت تصویب شود.

این مقام مسئول ادامه داد: ممکن است جزییات این پیشنهاد مالیاتی در دولت با تغییراتی مواجه شود. بنابراین مطرح کردن جزییات لایحه مد نظر وزارت اقتصاد به این معنا که این لایحه قرار است بر کدام بخش های اقتصادی تاکید داشته باشد چندان منطقی نیست.

دهقان دهنوی ادامه داد: اگر بخواهیم بدون ایجاد زیرساخت لازم از فعالیت های مرتبط با تولید مثل مسکن مالیات وصول شود،در حالی که سایر بازارهای موازی کاذب تحت پوشش مالیاتی قرار نگرفته‌اند به راحتی شاهد خروج سرمایه از فضای تولید خواهیم بود که چنین موضوعی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه در گام اول باید بازدهی فعالیت های کاذب اقتصادی کاهش یابد گفت: کنترل بازدهی غیر متعارف از فعالیت های غیرمولد یک اولویت محسوب می‌شود که باید برای آن طرح جداگانه داشت و طرح مالیات بر فعالیت های اختلال زا چنین رویکردی را دنبال می کند.

دهقان دهنوی با اشاره به طرح سازمان امور مالیاتی برای ایجاد پایه مالیاتی جدید گفت: سازمان امور مالیاتی طرح مالیات بر مجموع درامد اشخاص را پیگیری می کند که در صورت تهیه این طرح شاهد تحول در حوزه مالیات ستانی خواهیم بود. در این طرح نوعی تجمیع در فعالیت هایی که طی آن یک شخص باید مالیات پرداخت کند ایجاد می شود و کل درآمد شخص ، مشمول مالیات خواهد شد. همچنین عملیاتی کردن و اجرای قانون موجود درباره مالیات بر خانه های خالی نیز توسط این سازمان درحال پیگیری است.

وی ادامه داد: سازمان برنامه هم طرحی برای چارچوب کلی اصلاح ساختار بودجه بدون جزییات زیاد ارائه کرده و باید منتظر تصویب آن در شورای هماهنگی سران قوا بود. در مرحله بعد بخش های مرتبط با وزارت اقتصاد طرح مذکور در قالب یک پروژه به وزارت اقتصاد ارائه خواهد شد. این طرح برای تکمیل پروژه اصلاح ساختار بودجه با رویکرد قطع وابستگی به نفت به موضوع اصلاح نظام مالیاتی نیز اشاره کرده  و اجرای آن به عهده وزارت اقتصاد خواهد بود و به نظر می‌رسد تا زمان تصویب این برنامه طرح وزارت اقتصاد نیز به مرحله قابل قبولی رسیده باشد.

انتهای پیام


-
در گفت وگو با سی.بی.اس اعلام شد:

توضیح سهامدار عمده درباره افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی و فروش زمین

سهامدار عمده شرکت بورسی کارخانجات تولیدی شهید قندی درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و برنامه فروش زمین ۱۰ هکتاری توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرتضی علی اکبری معاون سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات  درباره آخرین وضیعت افزایش سرمایه شرکت بورسی کارخانجات تولیدی شهید قندی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و برنامه فروش زمین 10 هکتاری به بورس پرس گفت : اختیار افزایش سرمایه "بکام" در مجمع به هیات مدیره تفویض شده ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

وی ادامه داد: با این حال یکی از دستورات جلسه هیات مدیره، همین موضوع بوده و انتظار می رود در اولین جلسه و طی همین ماه نهایی شود.

علی اکبری در مورد فروش زمین هم توضیح داد: این دارایی در نیمه تیر به مزایده گذاشته شده بود که بی نتیجه مانده و مدیریت شرکت درحال رایزنی برای با برخی متقاضیان است تا تکلیف این موضوع هم مشخص شود.

براساس این گزارش، سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات مالک 73 درصدی شرکت بورسی کارخانجات تولیدی شهید قندی است که طی روزهای گذشته با صف فروش و کاهش قیمت سهام روبرو شده است.

انتهای پیام


-افرین به ذوب تا این لحظه مثبت و30 میلیون صف خرید

-خاذین طرف قبل از افزایش سرمایه سهم را 2100 ریال خریده ودر مقطعی هم 2400رریال خریده الان می خواهد حق را بفروشد در محدوده 1800ریال ویا کمتر ویا مقداری بیشتر دوباره خاذین بخرد وهمین موضوع طبیعی منجر به صف فروش حق تقدم شده است

در مجموع خریداران خاذین قبل از افزایش سرمایه اگر در محدوده 2100 الی 2400 خریده اند الان در سود مکفی هستند


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-

مشخصات شرکت جدید SME آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی در فرابورس

شرکت ۱۰ میلیارد تومانی به عنوان یازدهمین شرکت در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس درج شد تا پس از معرفی مدیران، آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۲ مرداد در نماد "غنیلی" و گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر به عنوان یازدهمین شرکت در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس درج شد تا پس از معرفی مدیران، آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی باشد.

طبق بررسی های بورس پرس،سرمایه اولیه این شرکت با ۴۶ نیروی انسانی در بدو تاسیس ۱۰ میلیون تومان بوده و طی پنج مرحله افزایش سرمایه به ۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

شرکت نیلی صنعت کرمان ۲۴ اسفند سال ۸۶ با شخصیت مسئولیت محدود به مدیر عاملی مهدی یزدان پناه در اداره ثبت شرکت های کرمان به ثبت رسید و بلافاصله به عنوان شرکت دانش بنیان و فناورانه در پارک علم و فناوری کرمان مستقر شد. سپس در ۲۰ اسفند سال ۸۷ همزمان با ورود خانواده حسینی نژاد به شرکت از مسئولیت محدود به سهامی خاص تبدیل و مسیر توسعه را آغاز کرد.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت اصلی شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه شامل تولید و فرآوری انواع محصولات کشاورزی مشتمل بر کلیه زنجیره بخش کشاورزی از نهادهای پایه تا محصولات نهایی برای مصرف و موضوع فرعی شامل بازرگانی داخلی و خارجی، مطالعات پایه و کاربردی در توسعه دانش فنی در حوزه صنایع تبدیلی زیرمجموعه بخش کشاورزی، مشاوره و پژوهش های صنعتی در رابطه با موضوع فعالیت اصلی و انجام کلیه فعالیت های اقتصادی پس از کسب مجوز از مراجع ذی صلاح است.


-حپترو  کنترل شود  حجم معاملات مشکوک با تقاضای محدود هم روبروست
-بیمه دانا وصف خرید 85 میلیونی تا این لحظه
-البرز تا این لحظه 1800 ریال......
-بیمه اسیا نیز صف خرید
-بیمه ما 2994 ریال
-در سال گذشته  دونماد بیمه ای ما والبرز در کف های بسیار پایین توسط ما کشف روند شد

-یک مثال  پله نزول

ثفارس 2400 خرید 2300 خرید2200ریال خرید 2100ریال خرید 2000ریال هم خرید

فقط2400و2300ریال مقدور بوده طی دو هفته گذشته

سوال میکنید از کجا متوجه میشویم سهم یک دفعه رشد ناگهانی میکند.....جواب مدتی طولانی با سهم درگیر میشویم انقدر درگیر میشویم که سهم در یک قرنطینه کاری قرار می گیرد ونهایتا ضربه اصلی را به سهم میزنیم ثفارس مثال بود به معنای خرید ویا فروش نیست


-ضمنا بورس چسبیده به سقف حرکت میکند احتیاط در خرید را رعایت کنید
-شاملا یک سهم شده سه قسمت 1-خود سهم2-حق تقدم3-سهم جایزه.......چون سهم جایزه ازاد سازیش  طولانی است سهامدار در فروش 1-سهم 2- حق تقدم وسواس بیشتری بخرج خواهد داد یعنی مفت فروشی نخواهد کرد چون 3-جایزه ها در اسارت طولانی مدت قرار گرفته است
-برای خرید سنگین باید در اندیکاتور شاخص کلRSIمنتظر یک نزول ناگهانی باشید.....امیدوارم مطلب فنی ام را خوب درک کرده باشید
-بله قبول دارم همیشه مبهم وسربسته حرف میزنم ولی دقیق نظر میدهم
-علت صف خرید حتاید تا این لحظه البته افزایش سرمایه وصدور مجوز زمان بر است وتا تاریخ برگزاری مجمع افزایش هنوز زمان طولانی باید سپری شود الان صرفا یک هیجان ناگهانی است
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت تايد واتر خاورميانه - نماد: حتايد

موضوع:  پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 1,000,000,000,000 ریال به مبلغ 2,000,000,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالي که در تاریخ 1398/05/02 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

-موج رشد در گروه حمل ونقل روزهای قبل سه نمادرا نام بردیم الان حتوکا -حپترو -حآسا
-

زمزمه های حضور خواهرزاده نوبخت در پنجمین شرکت بزرگ بورس

زمزمه هایی حکایت از آن دارند که احتمالا" مدیرعامل سابق پتروشیمی فارابی و خواهر زاده نوبخت، مدیر عامل پنجمین شرکت بزرگ بورس شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، تابناک در گزارشی مدعی شد ، اوایل سال ۹۷ ابراهیم سقایی فومنی به دلیل عملکرد ضعیف و حاشیه‌های فراوان از مدیرعاملی پتروشیمی فارابی به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های شستا استعفا داد.

وی خواهرزاده محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور است که در بررسی فهرست اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه وزارت کار، نام وی و برخی از خویشاوندان و وابستگان سیاسیون و مقامات حاضر در شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه به صدر رسانه‌ها راه یافت.

سقایی فومنی بعد از استعفا به عنوان رئیس و عضو هیات مدیره این شرکت و با سفارش نوبخت، شهریور سال ۹۷ به عنوان قائم مقام و عضو موظف پتروشیمی غدیر منصوب شد و بعد از اینکه نتوانست مدیرعاملی پتروشیمی غدیر را بگیرد باز هم با فشار نوبخت، توسط تقی زاده مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی به عنوان مدیرعامل توسعه انرژی پاد کیش (تاپکو) از زیر مجموعه‌های پتروشیمی جم منصوب شد.

جالب تراینکه از زمان انتصاب وی به عنوان مدیریت عاملی تاپکو در اسفند سال گذشته تا اکنون هیچ خبری دایر بر انتصاب وی به این سمت درفضای رسانه ای دست به دست نشده است!

شنیده شده این روزها سقایی با نزدیک شدن به فیاض زاهد مشاور و دوست نزدیک محمد شریعتمداری، دورخیزی برای مدیرعاملی تاپیکو کرده است.

براساس این گزارش، تاپیکو با سرمایه اسمی 8.1 هزار میلیارد تومانی، پنجمین شرکت بزرگ بورس از لحاظ سرمایه اسمی و با ارزش 22.4 هزار میلیارد تومانی دوازدهمین شرکت از لحاظ ارزش روز بازار بوده و از هلدینگ های مهم پتروپالایشی بشمار می رود. 

انتهای پیام


-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-

یک رسانه اعلام کرد : آمانو توسط اسرائیل به قتل رسیده / علت

یک رسانه اعلام کرد یوکیا آمانو به دلیل مقاومت در برابر فشار آمریکا و اسرائیل به اعلام گزارش خلاف واقع آژانس انرژی اتمی از تعهد ایران به برجام ، توسط رژیم صهیونیستی به قتل رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درگذشت دو روز پیش یوکیا آمانو مدیرکل سابق آژانس انرژی اتمی ، خبرگزاری تسنیم در گزارشی و از قول منابع آگاه اعلام کرد مرگ وی چند روز پیشتر به وقوع پیوسته بود اما آمریکا و اسرائیل از اعلام خبر آن ممانعت کرده بودند.

این منابع همچنین اعلام کردند از مدتها پیش آمریکا و رژیم صهیونیستی دوره جدیدی از فشار سنگین را به آمانو برای گشودن پرونده ای دروغین علیه ایران در موضوع هسته ای آغاز کرده بودند و به نحو پیگیرانه ای از آمانو می خواستند برخلاف گزارش‌های فنی و حقوقی متعددی که پایبندی ایران به برجام را نشان می‌دهد، اعلام کند ایران برجام را نقض کرده تا بدین صورت پروژه ی فشار - مذاکره ترامپ علیه ایران تقویت شود.

اما آمانو در برابر فشارهای آنان ایستادگی کرد و به همین علت به وسیله صهیونیستها از میان برداشته شد تا فرد دیگری جایگزین وی شود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون ١٥ بار پی در پی پایبندی کامل ایران به برجام و صلح امیز بودن فعالیتهای هسته ای ایران را تایید کرده است.

انتهای پیام


-رفت وبرگشست های نزولی صعودی ختوقا یک نکته فنی را گوشزد میکند جنب وجوش خاذین بمراتب از ختوقا بیشتر خواهد بود
-ناظر حاضر به بازگشایی حق تقدم دتولید در قیمتهای پایین نیست ولی عده ای سهامدار عجول تمایل به فروش در قیمت کمتر را دارند
-خبهمن 190 ریال تقسیم کرد الان هم تقریبا هم قیمت ذوب بازگشایی خواهد شد......افت مقطعی خبهمن طی ماه اینده میتواند کانال ورود باشد امروز98/05/02چرا با ذوب مقایسه میکنیم این مقایسه بواسطه سود انباشته خبهمن وزیان انباشته ذوب است ونشان دهنده قدرت بلند مدت هر سود انباشته ای در هر سهمی فرق نمی کند
-چرچیل امروز به RSIشگل اشاره کرد من دیروز بصورت کلی  وهمه جانبه قدرت تشخیص اندیکاتورRSIرا توضیح دادم
-ما نمیدانیم پشت مانیتورهای tsetmcچند تا ناظر هست ولی اگر فرض 10 ناظر فعال باشد دقیقا هشت ناظر خوب وبا دقت عمل می کنند واز تجربه بالایی برخوردارند
-ناظر حق تقدم دتولید را می خواهد منصفانه باز کندصبر وحوصله اش هم زیاد است
-خبهمن الان 1614ریال با احتساب سودتقسیمی محدوده 1800 ریال اما ذوب فعلا 1520ریال 280 ریال اختلاف قیمت این دوسهم.....عرض کردم قدرت تکمیل شدن سود انباشته را دریک سهم نشان میدهد
-خاذین حق تقدم ها باید در پرتفو انلاین درج شود بعد بازگشایی شودناظر هم نمی خواهد خاذین دست بالاباز شود حق هم با ناظر است......ولی روند میان مدت طور دیگری رقم خواهد خورد
-

تغییر افزایش سرمایه به ۲۹۲ درصد منجر به صف خرید سهم گران شد

تغییر افزایش سرمایه یک شرکت کوچک اما گران بورسی و اعلام برنامه تامین مالی ۲۹۲ درصدی ، منجر به رشد قیمت و صف خرید روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درخشان تهران که دهه اول تیر از برنامه افزایش سرمایه 200 درصدی خبر داده بود ، این برنامه را تغییر داد و اعلام کرد قصد افزایش سرمایه 292 درصدی دارد. با این خبر ، سهام این شرکت کوچک اما گران با رشد 2.5 درصدی به 38885 ریال، صف خرید شد.

بر این اساس، "پدرخش" درنظر دارد سرمایه فعلی را از 5.1 به 20 میلیارد تومان برساند تا از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی، قادر به رعایت الزام سازمان بورس در خصوص حداقل میزان سرمایه شرکت های بورسی ، اصلاح ساختار مالی و بهبود سرمایه در گردش شود.

این شرکت در زمینه تولید، فروش و صادرات انواع فیلم و ورق پی وی سی ساده و چاپدار، مشمع و فیلم پلی اتیلن، ورق فوم پی وی سی،محصولات کشبافی و محصولات پلیمری فعالیت دارد.

انتهای پیام


-پدرخش 18 ماه است در رصد دیده بانی ما است زمانی که 3000ریال بود
-بیمه البرز -بیمه دانا -بیمه ما- بیمه اسیا تا این لحظه صف خرید دارند
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-در گروه زراعت زشگزا حجم معاملات مشکوک تا این لحظه
-

فهرست صف خرید و فروش ۵۸ سهم در مرحله پیش گشایش امروز بازار

در مرحله پیش گشایش چهارمین روز کاری این هفته بازار سهام، ۳۷ سهم دارای صف خرید و ۲۱ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بازار سهام درحالی تا دقایقی دیگر چهارمین روز کاری هفته را شروع می کند که در مرحله پیش گشایش بازار ،37 سهم دارای صف خرید و 21 سهم دیگر دارای صف فروش هستند.

در این میان، پرحجم ترین تقاضاها به نمادهای "درهآور" با 235 میلیون سهم،"غنوش" با 98.2 میلیون سهم، "وهور" با 76.3 میلیون سهم، "کرماشا" با 35.9 میلیون سهم ، "غپینو" با 21.3 میلیون سهم و "فملی" با 18.7 میلیون سهم اختصاص دارد.


-وتوصا برای عده ای سود ساخت وبرای عده ای الان شده تله این عادت سهم نوسانی است مدام تشویش واضطراب الان صف فروش
-نگاه امروز ما می گوید شاخص کل نیاز به اصلاح  دارد
-فرضیه اصلاح قیمت در اکثر گروهها مشاهده میشود تکاپوی مثبت گزارش های سه ماهه در حال فروکش کردن است
-250000واحد عدد شش رقمی است وبازار را درصعود خوشحال ولی در نزول میترساند کافیست در محاسبه شاخص کل 000سه صفر کلا از سیستم محاسبات حذف شود قطعا اوضاع بهتر وریزش ها بصورت محصوس ونامحسوس کنترل میشود

-شاخص کل الان1390 واحد منفی رقم وقتی بزرگ است تاثیر ریزش بیشتر میشود ولی گوش شنوایی نیست سه صفر را از محاسبات شاخص کل حذف کند......سامانه سجام را راه اندازی کردند مراحل اخذ سود سالیانه وافزایش سرمایه وهمه مکاتبات اداری انجا انجام شود ولی چنین نشد

عرض کردم گوش شنوایی نیست.....


-کمرجان الان 10800ریال حق تقدم 6760ریال...زمان حق تقدم سه جلسه دیگر رو به اتمام است اگر همین حق 5000ریال میشد خرید وواریز 1000ریال مقرون به صرفه بود امروز 98/05/01
-بورس چسبیده به سقف در این پس وپیش ها سود گرفتن وسود را تثبیت کردن کار سختی است
-حآسا روزهای قبل گفتیم حجم معاملات مشکوک امروزحپترو حجم معاملات مشکوک حتوکا هم حجم معاملات مشکوک امروز 98/05/01
-
با اعلام سود و زیان در گزارش عملکرد سه ماهه :

48 شرکتی که گل گاشتند و گرانترین سهم بازار و 17 نمادی که به گِل نشستند

66 شرکت از جمله سایپا، بانک های ملت، تجارت و پارسیان، دو تازه وارد و گرانترین سهم بازار هم گزارش عملکرد سه ماهه دادند و در برابر گل کاشتن 48 سهم ، 18 نماد هم به گِل نشستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین دسته از شرکت های بورسی و فرابورسی نیز در واپسین مهلت اعلام گزارش عملکرد سه ماهه هم اقدام به انتشار کردند که شامل 66 شرکت از جمله سایپا ، بانک های ملت ، تجارت و پارسیان ، پالایشگاه های تبریز و لاوان ، دو تازه وارد سیمرغ و سرمایه گذاری صدرتامین و همچنین گرانترین سهم بازار یعنی مجتمع پترو صنعت گامرون ( با قیمت 8959 تومانی) هستند.

در این میان این گروه ، 48 شرکت با اعلام سود و افزایش حداکثر 900 درصدی نسبت به دوره مشابه موجب رضایت سهامداران شدند وگل کاشتند اما 18 شرکت از جمله سایپا، بانک های تجارت ، پارسیان ، کارآفرین و اقتصاد نوین ، مجتمع پترو صنعت گامرون و ... با اعلام زیان ، حرفی برای گفتن در دور اول سه ماهه سال جاری نداشتند و به گِل نشستند . 

فهرست 48 شرکت سود آور

بانک ملت : 79 ریال سود / 5 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پالايشگاه تبريز : 1201 ریال سود / 140 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پالایشگاه لاوان : 1574 ریال سود / 383 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

افق کوروش : 778 ریال سود / 206 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سرمايه گذاري صدر تامين : 12 ماهه 307 ریال سود / 33 درصد کاهش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سیمرغ : 6 ماهه 81 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته 0 ریال

پگاه آذربايجان شرقي : 79 ریال سود / 14 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

معادن منگنز ایران : 705 ریال سود / 547 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

ساینا : 6 ماهه 1090 ریال سود / 867 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

لبنیات کالبر : 31 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته به ازای هرسهم 9 ریال زیان

مارگارین : 6 ماهه 86 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته به ازای هرسهم 364 زیان

ایران ترانسفو : 73 ریال سود/ 181 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

شيرين دارو :553 ریال سود/ 46 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

کشت و صنعت شریف آباد : 6 ماهه 220 ریال سود / 900 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

کشتیرانی دریای خزر : 243 ریال سود / 247 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

کیمیدارو : 136 ریال سود / 176 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

جام دارو : 195 ریال سود / 103 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

بیمه ملت : 75 ریال سود / 6 درصد کاهش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

ساختمان و تأسیسات راه آهن : 87 ریال سود / بدون تغییر نسبت به دوره مشابه سال گذشته

افست : 9 ماهه 368 ریال سود / 28 درصد افزایش سود خالص نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پاکدیس : 204 ریال سود / 716 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سیمان کردستان : 9 ماهه 24 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته 217 ریال زیان

بین المللی محصولات پارس : 9 ماهه 465 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته 26 ریال زیان

کاربراتور ایران : 30 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته یک ریال سود

بیمه آسیا : 92 ریال سود / 48 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

بیمه دانا : 72 ریال سود / 38 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

خدمات کشاورزی : 141 ریال سود / 271 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

کشت و دامداری فکا : 376 ریال سود / 179 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سیمان غرب : 102 ریال سود/ 25 درصد کاهش سود خالص نسبت به دوره مشابه سال گذشته

شیمی دارویی داروپخش : 230 ریال سود / 184 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

بیمه نوین : 92 ریال سود / 114 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سیمان صوفیان : 61 ریال سود / 34 درصد کاهش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

صنعتی سپاهان : 592 ریال سود/ 370 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

تراکتور سازي ايران : 95 ریال سود / 171 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

درخشان تهران : 307 ریال سود / 527 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سيمان سفيد ني ريز : 802 ریال سود / 117 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشت

تکين کو : 104 ریال سود / 9 درصد کاهش سود خالص نسبت به دوره مشابه سال گذشته

بیسکویت گرجی : 248 ریال سود / 320 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

قند قزوین : 43 ریال سود / 77 درصد کاهش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پگاه آذربایجان شرقی : 79 ریال سود / 14 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

گروه صنعتي بارز : 18 ریال سود / 81 درصد کاهش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پتروشيمي بوعلي سينا : 1051 ریال سود / 253 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

تايد واتر خاورميانه : 497 ریال سود / 360 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پاکشو : 856 ریال سود / 215 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

صنايع آذرآب : 18 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته 40 ریال زیان

آبسال : 576 ریال سود / 620 درصد افزایش سود نسبت به دوره مشابه سال گذشته

صنايع شيميايي سينا :  696 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته 15 ریال زیان

لنت ترمز ايران : 200 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته 13 ریال زیان

اوضاع 18 شرکت زیانده

سایپا : 202 ریال زیان / دوره مشابه سال گذشته 2 ریال سود

بانک کار آفرين : 50 ریال سود / دوره مشابه سال گذشته 36 ریال زیان

پترو صنعت گامرون : 631 ریال زیان / 50 درصد کاهش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

بانک پارسیان : 48 ریال زیان / 76 درصد کاهش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

بانک تجارت : 8 ریال زیان / 90 درصد کاهش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

بانک اقتصاد نوین : 151 ریال زیان / 30 درصد افزایش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

توليد محور خودرو : 94 ریال زیان / 50 درصد کاهش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

چرخشگر :11 ریال زیان / دوره مشابه سال گذشته یک ریال سود

لبنيات پاستوريزه پاک : 81 ریال زیان / دوره مشابه سال گذشته 0 ریال سود

پتروشيمي آبادان : 46 ریال زیان / 18 درصد افزایش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

قند چهارمحال : 61 ریال زیان / دوره مشابه سال گذشته 170 ریال سود

داروسازي زهراوي : 44 ریال زیان / 53 درصد کاهش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

رینگ سازی مشهد : 43 ریال زیان / 378 درصد افزایش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پلاسکوکار سایپا: 35 ریال زیان / 106 درصد افزایش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

پارس سرام : 9 ماهه 473 ریال زیان / 58 درصد افزایش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

سرمایه گذاری شفا دارو : 10 ریال زیان / دوره مشابه سال گذشته 0 ریال

حمل و نقل پتروشیمی : 33 ریال زیان / دوره مشابه سال گذشته 7 ریال سود

سيمان لار سبزوار : 9 ماهه 139 ریال زیان / 76 درصد کاهش زیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته

انتهای پیام


-حمایتها مقاومتها درRSIباز وگسترده

حمایتها مقاومتها درRSIمنقبض ومحدود

منظورحداکثر وحداقل نزول وصعود اعداد-تصور نکنید نمودارهای تکنیکی در بورس کاربرد مناسب ندارند برعکس به وقتش بیشترین کاربرد را دارند وخطای خرید شما را دقیق نشان میدهند وحتی زمان خروج وزمان ورود را
-
-

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، اندیکاتور RSI که مخفف Relative Strength Index به معنای شاخص قدرت نسبی یکی از اندیکاتور‌های پرکاربرد در بین تحلیلگران تکنیکال است.

شاخص قدرت نسبی در سال 1978 معرفی شده و از محبوبیت زیادی در میان معامله گران برخوردار است.

در این میان RSI از نوع نوسانگر‌هایی است که سرعت و شتاب تغییرات قیمت را اندازه گیری می‌کند و همانند بیشتر نوسانگر‌ها به بخش پایینی نمودار قیمت اضافه می‌شود.

محدوده نوسان این اندیکاتور از ۰ تا 100 بوده و دو سطح 30 و 70 آن از اهمیت بالایی برخوردار است. لول‌های اشاره شده نشان دهنده سطوح بیش فروش (فروش افراطی) و بیش خرید (خرید افراطی) است.


کاربرد‌های RSI

از طریق بررسی واگرایی، همگرایی، حرکت جنبشی منجر به شکست و نیز قطع شدن خط میانی، می‌توان به سیگنال‌های خوبی دست یافت به علاوه از این اندیکاتور می‌توان برای تشخیص روند کلی نیز بهره گرفت.

انتهای پیام/


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-فملی 129 میلیون صف خرید اگر فملی چنین باشد یحتمل خاذین هم سبز خواهد بود وقت بازگشایی ربطی به هم ندارند ولی شاخص کل بدلایل سیاسی مستعد رشد خواهد بود.....نگرش کلی این است جبهه غرب ترامپ ودارودسته اش از شکست اقتصادی ایران نا امید بشوند
-گزارشهای سه ماهه نمره قبولی میگیرند اول سال استارت کلی گزارشها خوب ارزیابی میشود
-بورس فرضیات واحتمالات است ولی امیدواریم دارندگان خاذین- شاملا-کاسپین-ولراز سود خوبی از سهم هایشان بگیرند

-شاخص کل با قدرت نمادهای رند که گزارشات سه ماهه خوبی دارند مثبت است....

فملی -شتران-شپنا-پارسان- کچاد پارس -تاپیکو .....و....... الی اخر


-شاخص کل ومصادف شدن با انتشار گزارشهای سه ماهه وتثبیت محدوده 250 هزار واحد یک پیچ تاریخی برای بورس است وعبور از این گردنه کار راحتی نیست.....فعلا موج فرا گیرصعودی 50 هزار واحدی که شاخص را به محدوده 300هزار واحد رشد دهد مشاهده نمیشود الان شاخص کل در حال تثبیت مواضع است
-بیمه ما صف خرید تا این لحظه روزهای اینده رصد شود
-حآسا حمایت اول 3000ریال مقاومت اول 3600ریال  افت ناگهانی سهم را رصد کنید همیشه امکان اصلاح قیمت وجود دارد الان 3340ریال امروز 98/04/31
-حدود 25 نماد دربورس و8نماد در فرا بورس صف خرید میلیونی دارند تا این لحظه اگر قصد خرید دارید اول بررسی کنید فردا در 5 مثبت بالاتر هم صف خرید هستند یا خیر؟؟؟؟
-غپینو -غشان تا این لحظه برترین ها در گروه غذایی
-موج صعودی امروز موج صعود نمادهای رند بازار بود وصرفا نوسانهای کوتاه البته الان هم سهام کناره امروز ودر اینده بازی گران اصلی بازار خواهند بود
-

سازوکار جدید مجلس برای واگذاری سهام عدالت از طریق بورس اعلام شد

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی ضمن رد تشکیل صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری برای واگذاری سهام عدالت به دارندگان از ساز و کاری جدید برای واگذاری از طریق بورس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حمیدرضا فولادگر با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه دولت برای اصلاح ساختار سهام عدالت در کمیسیون حمایت از تولید ملی به خانه ملت گفت: بررسی این لایحه به پایان رسیده و آماده ارائه به صحن علنی است.

وی افزود: اختلافاتی بین سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس درباره نحوه واگذاری وجود دارد و قرار است وزیر اقتصاد این موضوع را حل و فصل کند.دولت در لایحه پیش‌بینی کرده بود برای واگذاری سهام عدالت به دارندگان آن صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری تشکیل شود که این موضوع در کمیسیون رد شد.

فولادگر ادامه داد: تصمیمی که کمیسیون گرفت این بود که واگذاری سهام عدالت طی دوره ۵ ساله از طریق بورس انجام شود . تا دو هفته آینده لایحه ساماندهی سهام عدالت را برای بررسی بیشتر در صحن علنی تقدیم هیات رئیسه خواهیم کرد.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-شاملا - کاسپین ...... به توقف نزدیک میشوند امروز 98/04/30
-نمادهای خودرویی -خساپا-خودرو-خاذین خبهمن خکار و..... متوقف موقتا فعالیت گروه جلب توجه نمی کند تا لحظه باز گشایی
-ولشرق الان زیر 2000ریال معامله میشود حمایت 1600ریال مقاومت 2400ریال
-حجم معاملات مشکوک در غشان امروز 98/04/30
-نزول غپینو کنترل شود امروز 98/04/30
-بطور عادی داشتم گروهها را چک میکردم متوجه صف محدود وتقاضا در غشان شدم حجم معاملات مشکوک وناگهانی بود وچند لحظه بعد صف خرید سنگین تر شد تمام نمادها نیاز به کنترل روزانه جز به جز دارند تا دقیق رصد وروند صعودی ونزولی انها مشخص شود
-شاخص کل الان 2393واحدرشد را نشان میدهد.....یک مقداری اخر ماه است بورس دنده سنگین حرکت میکند انشا الله مرداد ماه مسیر همواری جلوی بورس است باز هم جانب احتیاط را از دست ندهید
-دیروز اداره ای رفته بودم یکی از اقوام را دیدم می گفت بار اول امدم تو بورس ضرر کردم رفتم بیت کوین خریدم موفق نشدم دوباره برگشتم بورس صدرصد سود کردم ...... نتیجه گیری من این است کسانی که بار اول وارد بو.رس میشوند خواسته یا ناخواسته دچار ضرر خواهند شد ولی در بلند مدت میتوانند مسیر صعود را پیدا کنند
-امروز وروزهای اینده حجم و.سیعی از باز گشایی ها را خواهیم داشت وانتخاب فراوان در این مقطع با حوصله رفتار کنید
-

پیشنهاد معاون وزیر برای عرضه ۱۴ و ۱۷.۳ درصد از سهام ایران خودرو و سایپا

معاون وزیر صنعت گفت: ایدرو می‌تواند اموال دیگری را بجای سهام خودروسازان نزد بانک به وثیقه بگذارد تا زمینه عرضه ۱۴ و ۱۷.۳ درصد از سهام ایران خودرو و سایپا فراهم شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرشاد مقیمی در خصوص اظهارنظر رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر عدم امکان واگذاری 14 و 17.3 درصد از سهام دولت در ایران خودرو و سایپا به دلیل در وثیقه بودن بخشی از سهام ایدرو به مهر گفت: شرکت‌های دولتی طبق روال و با هدف دریافت وام ، اقدام به وثیقه کردن دارایی ها نزد بانک‌ها می کنند. بنابراین در وثیقه بودن بخشی از سهام این دو خودروساز  هم کاری غیرعادی نیست.

وی افزود: در برخی مقاطع هم ایدرو متقاضی حضور در پروژه‌ها، نیازمند منابع مالی بود و  باید از بانک وام دریافت می‌کرد. و به همین دلیل، وثایقی را به بانک ها سپرده است. طبیعی است اگر درصورت واگذاری سهام باید با سهام دیگری نزد بانک جایگزین شود یا تسهیلات بازپرداخت و تسویه شود. ایدرو برای آزادسازی سهام مشکلی ندارد و می‌تواند وثایق و اموال دیگری را به جای سهام خودروسازان نزد بانک به وثیقه بگذارد.

مقیمی ادامه داد: همه شرکت های دولتی واگذار شده‌ با چنین مسائلی روبرو بوده‌اند. بنابراین اگر این وثایق آزاد شود، مشکلی در واگذاری سهام رخ نمی‌دهد. ضمن اینکه برای واگذاری ها باید ارزش دارایی‌ها ، محاسبه و تمام ابعاد دارایی‌ها، بدهی‌های پنهان و صورت های مالی ارزیابی شود .

انتهای پیام


-

زمان افزایش سرمایه گرانترین عرضه اولیه و سهم بورس ایران از دو محل جذاب

پالایشگاه تهران که رکورددار گرانترین عرضه اولیه و سهم تاریخ بازار سهام ایران است ، زمان افزایش سرمایه ۶۷ درصدی از دو محل جذاب را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه تهران که با کشف قیمت 7500 تومانی هر سهم در 17 مهر 91 و رشد بهای هر سهم به بیش از 127 هزار تومان در مهر 92 همچنان رکوردار گرانترین عرضه اولیه  و سهم تاریخ بازار سهام ایران بشمار می رود زمان افزایش سرمایه 67 درصدی را اعلام کرد.

براساس این گزارش، "شتران" در حالی مجمع سالانه پنج شنبه گذشته را با تقسیم سود 30 تومانی هر سهم برگزار کرده ، 9 صبح یکشنبه 13 مرداد در محل شرکت به مجمع فوق العاده می رود تا سهامداران در مورد افزایش سرمایه از 2.4 به 4.4 هزار میلیارد تومان تصمیم گیری کنند.

این افزایش سرمایه از دو محل 1.6 هزار میلیارد تومانی سود انباشته و 400 میلیارد تومانی اندوخته طرح توسعه اعمال خواهد شد.


-تست لحظه ای گروه کانه های فلزی الان مثبت07-2.22-1.1-0/74-1.78-0.45-1.51-هفت نماد سبزو یک نماد هم منفی.....نه 5 تمام مثبت مشاهده میشود ونه 5 تمام منفی......یعنی نوع حرکت گروها صرفا مثبت کردن شاخص کل است.....یعنی بازار در شرایط 50 سهم برتر صف خرید ویا سی سهم برتر صف خرید قرار ندارد......این بازار بازار متوازن ونرمال است.....وهیجان کاذب در حد پایینی قرار دارد
-ولراز زود امد وزود رفت نزولی بود با رشد محسوس بسته شد......درست مثل وآذر
-این جمله را توجه کنید گروه بانک گروه خودرویی تعطیل ونیمه تعطیل دارند اماده میشوند یک روز با هم ویا دو روز جدا از هم بازاری مثبت را رقم بزنند
-نگاه امروز به گروه حمل ونقل الان تقریبا مثبت ده درصد نزول گروه میتواند فرصت خرید باشدفقط یک نگاه سریع
-فخوز حجم معاملات بالا والان صف خریدتا این لحظه
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-سه روز کاری از تیر ماه گرم تابستان   وکش وقوس های حاشیه های سیاست متصل به بورس ومعاملات تحت احتیاط و.....
-فرضیه اجرایی افزایش  سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها پروسه ای زمان بر خواهد بود فعلا در مراحل ابتدایی وبرنامه ریزی است
-ولراز  فعلا گران ترین سهم در گروه لیزینگ ومثبت ترین سهم تا این لحظه در گروه خودش
-سبهان مستعد صعود ولی بعد از پایان مهلت حق تقدم
-پدرخش سرانجام 40000ریال را لمس کرد البته این سهم دست به دست چرخیده تا به این محدوده رسیده است کشف روند توسط ما در محدوده 3000ریال سال قبل....
-
-
توسط یک کارگزاری بررسی شد:

پیش بینی هفته کم رمق بورس و ۱۲ صنعت با خبرسازی چند سهم

یک کارگزاری با تکیه بر آخرین تحولات بازارهای جهانی و ارز و مجامع شرکت ها، شرایط کلی این هفته بورس و ۱۲ صنعت را همراه با احتمال خبرسازی چند سهم پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی بازارسهام بعد از تلاطم بیش از 7 هزار واحدی در سه شنبه گذشته با شرایط بهتری در روز آخر معاملات، اولین روز هفته را با شاخص 246 هزار و 790 واحدی شروع می کند که کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای قبل و آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته متعادل آغاز کرد و با شدت گرفتن افت نرخ ارز در بازار آزاد و البته نامساعد بودن اخبار در حوزه ساختاری، گرایش به اصلاح پیدا کرد و افت سنگینی را در روز سه شنبه گذشته متحمل شد.

دست به ماشه بودن بسیاری از سهامداران در سود در کنار گمانه زنی ها در رابطه با رشد نامتعارف قیمت برخی از سهام باعث شد تا مجددا بازار در روند های اصلاحی هیجانی رفتار کند و دامنه این رفتار به گروه ها و نمادهای بنیادی نیز کشیده شود.

اما در بازارهای جهانی و با کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا، نفت با افت محسوس مواجه شده و حتی اخبار مبهم پایان هفته نیز نتوانست طلای سیاه را مجاب به رشد کند. افت روز گذشته شاخص دلار طلا و مس را در مسیر رشد قرار داده و به نظر می رسد نوسانات در شاخص دلار و فلزات فعلا ادامه داشته باشد.

در بازار داخل نیز قیمت ارز با نزدیک شدن به محدوده های نرخ نیمایی با افزایش تقاضا روبرو شد و احتمالا همچنان در محدوده کنونی به نوسان بپردازد. به صورت کلی می توان احتمال داد جمیع تحولات بازارهای جهانی و  بازار داخلی ارز، روند بازارسهام را به سمت نوسانات با گرایش اصلاحی هدایت کند.  هر چند توقف نمادهای بزرگ به منظور برگزاری مجامع می تواند از عمق این اصلاح بکاهد.

در گروه های بزرگ ، همچنان چشم بازار به مجامع و گزارش های سه ماه خواهد بود و در صورت ثبات در بازار ارز می توان به بازگشت آرامش به این گروه ها امیدوار بود. تقسیم سود در مجامع در صورت همراه شدن با ارائه گزارش های مناسب می تواند بازگشایی نمادها را متمایز کند.

در گروه های دیگر نیز و در میان خودرویی ها ، نمادهای بزرگ این هفته به مجمع خواهند رفت و باید دید چه اخباری در رابطه با روند افزایش سرمایه به سهامداران خواهند داد. در نمادهای دیگر این گروه به نظر می رسد همچنان شاهد نوسانات اصلاحی باشیم.

در گروه بانک نیز وضعیتی مشابه خواهیم داشت و احتمالا همچنان کوچکترها همچون "دی، وملل، وپست، وپارس، وکار و وخاور" خبرساز باشند.  

در دیگر گروه ها می توان به روند مثبت در برخی از نمادهای گروه انبوه سازی، لاستیک و پلاستیک، کاشی و سرامیک، کانه های غیرفلزی،بیمه، سیمان، قند و شکر و محصولات دارویی و غذایی اشاره کرد و همچنان با توجه به وضعیت عمومی بازار نمی توان رشد یکپارچه را در این گروه ها انتظار داشت.

به صورت کلی بازار در هفته پیش رو به صورت نیمه تعطیل دنبال خواهد شد و کم حجمی در معاملات می تواند روندی نسبتا کم رمق را برای بازار در پی داشته باشد.

از منظر نموداری شاخص هم با افت روز سه شنبه خط روند میان مدت از دست رفته و بازار به شدت نیازمند احیای روند است. در غیر این صورت واگرایی های موجود در اندیکاتور ها می تواند ادامه اصلاح را به بازار تحمیل کند. هرچند در سطوح فعلی متغیرها نمی توان اصلاح عمیقی را در نمادهای بزرگ انتظار داشت.

انتهای پیام


-ولراز روزهای قبل محدوده 19000ریال بود بعلت ریزش بازار به محدوده زیر 18000ریال نزول کرد وفرصت خرید بهتری داد والان 21170ریال امروز 98/04/29ریال کشف روند توسط ما روزهای قبل در 19000ریال

-خبهمن الان 1751ریال ذوب الان 1537ریال 214 ریال اختلاف قیمت وخبهمن بالاتر از ذوب ایستاد علت بهتر بودن وقوی بودن صورت های مالی خبهمن معمولا در دراز مدت ملاک برتری صروتهای مالی خواهد بود البت ذوب همخ در اینده با اصلاحاتی محدود مجددا رشد خواهد کرد

ولی خبهمن هم فرض اگر 200ریال افت کند جذابیت خرید بیشتری خواهد داشت جمع بندی جمله سال قبل خبهمن ذوبی دیگر است


-بیمه کوثر حجم معاملات مشکوک
-کاسپین کشف روند محدوده 29000ریال هنوز در دسترس امروز 98/04/29
-شاملا کشف روند محدوده 40000ریال هنوز در دسترس امروز 98/04/29
-توقف ها ی مجامع سالیانه امروزو فردا نهایتا تمام میشود ومرداد ماه شروعی تازه در بورس وفرا بورس خواهد بوداگر چاشنی سیاست توام با نرمش باشد
-بازار امروز در حال اتمام است وتوصیه میشود به خودتان وسرمایه تان مدتی استراحت بدهید تا فرصت های مناسب اشکار شود الان ساعت 12 تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-سنیر الان 29256ریال....حالا چند نفر نا اگاه دارند در 15888ریال چوب حراج به سبهان زده اند بعد هم بشدت پشیمان خواهند شدامروز98/04/26
-ولراز الان 18800ریال کل بازار ریخت ولی ولراز با اندکی تغییر سرجایش ایستادمقداری تستی ازمایشی در سبد داریم داریم اموزش می بینیم
-کل بازار ریخت شاملا سرجایش محکم ایستاده
-کل بازار ریخت کاسپین سرجایش محکم ایستاده
-گفتیم باز هم می گوییم این ریزش ها تاثیر در سهامداری ما ندارد اصلا حس ضرر به ما دست نمیدهد واکسینه شده ایم
-کل بازار ریخت ولی خاذین  با اسب زین کرده می اید
-مقداری ثفارس ازمایشی تستی اموزشی خریدیدم
-این خونسردی چه کیفی داره دیروز بازار زلزله 9 ریشتر بود
-پله اول سهمی را میخریم دو هفته زیر نظر می گیریم محاسن معایب را استخراج میکنیم وبعد شروع به خرید پله های بعدی میکنیم
-ریزش دیروزبورس جمع بندی امروز کسب نمره قبولی اسیب پذیری از ریزش بصورت ریز موج بسیار ضعیف شاید همان ریز موج ریزشی هم تبدیل به یک فرصت بزرگ سود بشود من هنوز حسابم مملو وسرشار از نقدینگی سنگین است بعنوان امتیازحفظ کرده ام تمام این موارد توضیح داده شده بزرگترین تجربه فنی اموزشی است..... میتوانستم هر روز یک سهم را با چرب زبانی وچاخان کردن رشد بدهم ولی کار من سهامداری بلند مدت است
-کی بود ده روز مدام میگفت بورس چسبیده به سقف من بودم مدام اینجا تکرار میکردم
-ولراز الان 19300ریال......مثل عرضه اولیه 100 تا دونه ........... اسمش رابگذار سهم اموزشی
-ثفارس داره الان 2400ریال میخره
-ولراز 10 درصد رشد وصف خرید موقت الان19377ریال
-با طناب من وارد هیچ چاهی نشوید چون ادم بی سوادی هستم ادامه مطلب نویسی ساعت 10/30کار من فقط دیده بانی است
-ذوب طبق پیش بینی ما میانگین 200ریال افت کرد وتا 1503ریال نزول را ثبت الان1590ریال تا این لحظه
-

دسته اول خریداران " نوری" با سود ۵ تا ۱۵ درصدی خارج شدند / زمان مجمع

دسته اول خریداران سهام پتروشیمی نوری در عرضه اولیه با کسب سود حداکثری ۵ تا ۱۵ درصدی از این شرکت جدید که زمان جدید مجمع سالانه را اعلام کرده خارج شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پتروشیمی نوری که شنبه 22 تیر با عرضه اولیه 10 درصد سهام و با کشف قیمت 3125 تومانی هر سهم ، رکورددار گرانترین عرضه اولیه سال های اخیر و بیشترین خریدار و ارزش معاملات شد ، زمان جدید مجمع سالانه را اعلام کرد.

براساس این گزارش، "نوری" تا قبل عرضه اولیه ، قصد داشت یکشنبه 23 تیر راهی مجمع سالانه شود اما بعد از نهایی شدن واگذاری ، این زمان را لغو و به ساعت 15 دوشنبه 31 تیر موکول کرد که در مرکز بین المللی همایش های رازی ( واقع در دانشگاه علوم پزشکی ایران ) برگزار خواهد شد.

به این ترتیب درحالی این شرکت تازه وارد برای هر سهم سال مالی اسفند گذشته ، 7051 ریال سود محقق کرده که طی سه روز اول بعد از عرضه اولیه ، حدود 159 هزار حقیقی و 786 حقوقی با سود ناخالص و حداکثر 5 تا 15 درصدی از این سهم خارج شده اند که شامل حدود 27.5 درصد از خریداران روز اول هستند.

در عرضه 300 میلیون سهم "نوری"، 581 هزار و 690 نفر (شامل 580 هزار و 80 حقیقی از جمله 1139 از شاغلین شرکت و 1610 حقوقی ) قادر به خرید این سهم شدند.

انتهای پیام


-ذوب 1547ریال خبهمن 1686ریال یک سال بود میگفتم این خبهمن ذوب را شکست خواهد داد
-وخارزم -وتوصا -واتی بعلت تراکم بالای اماتورها هرسه صف فروش اگر در هر سهمی صف فروش چند روزی پایدار باشد یعنی تعداد اماتورهای سهم بالاست
-
شرکت خودروسازی پژوی فرانسه اعلام کرد به دلیل تحریم های آمریکا و خروج اجباری از ایران فروش این شرکت در آسیای غربی 68 درصد سقوط کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از اتونیوز، شرکت خودروسازی پژوی فرانسه طی بیانیه ای از کاهش فروش این شرکت در بازارهای جهانی خبر داد.

در این گزارش آمده است اصلی‌ترین دلیل سقوط فروش این شرکت در نیمه نخست سال 2019 کاهش فروش به چین و افت شدید فروش در خاورمیانه بوده است.

در این بیانیه آمده است فروش خودروهای پژو در آمریکای جنوبی به دلیل کاهش رشد اقتصادی آرژانتین  29 درصد پایین آمده اما مشکل اصلی جای دیگری است.

بیانیه پژو می افزاید خروج این شرکت از بازار ایران به دلیل تحریم های آمریکا به سقوط 68 درصدی فروش این شرکت فرانسوی در بازار خاورمیانه منجر شده است.

شرکت پژوی فرانسه سقوط فروش در خاورمیانه را تنبیه شدن به دلیل تبعیت از تحریم‌های آمریکا و خروج از ایران عنوان کرده است.
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-چند روز است می گوییم بورس چسبیده به سقف ....الان شاخص کل2129واحد تا این لحظه منفی
-باید صبر کنید بازار اصلاح قیمت واقعی خود را انجام دهد
-چند سهم بلند مدتی داریم اصلا فروشنده نیستیم 50 درصد هم نقد هستیم سرفرصت بخریم ما با این بازار بورس زندگی میکنیم..... از دیروز غروب تا الان توی هوای گرم 8 کیلومتر پیاده روی سرعتی داشتم...... بازار را رصد میکنم فقط صبح تو منفی تستی مقداری ثفارس خریدم پله اول معمولا بسیار کم خرید میکنیم ومعمولا جنبه تست دارد 98/04/25
-مشکل سر عدد نمایشی شاخص کل است چون ریزش ها فرض 4000واحد را نشان میدهد بطور طبیعی وحشت ایجاد می کند حال اگر همین ریزش 40 نشان داده شود دفع ریزش وشوک ریزش کم وسریعا قابل کنترل خواهد بود
-بورس چسبیده به سقف باز هم تکرار میکنم این جمله الان ده روز است گاه وبی گاه تکرار میکنم
-سازمان محترم بورس اگر شاخص 25000واحدی را از فردا 250واحد نشان بدهد ریزش 5000واحدی میشود 5اثار منفی ریزش به حداقل می رسد ولی شما وقتی ان بالا tsetmcمی بینید5800واحدریزش اتومات وحشت میکنید

-سال قبل یک مقطعی شاخص کل محدوده 195000واحد است وبعد بازار بشدت اصلاح قیمت می کند وشاخص کل تا 158000واحد نزول میکند

در همین مقطع من در افزایش سرمایه سنگین تلیسه حضور داشتم.....نه تنها ضرر نکردم با یک سود متعارف بیرون امدم یعنی یک شوک ریزشی

37000واحدی را دفع کردم.....این یکی از درسهای بزرگ برایم بود امروز هم دارم با شما حرف میزنم از این ریزش های  ریز وکوچک هراسی ندارم چون تمرین های موفقیت امیزی را پشت سر گذاشته ام


-توضیح فنی زمانی که افزایش سرمایه ها پشت سر هم سودهای مکفی میدهند بازار بشدت صعودی است ولی زمانی که افزایش سرمایه ها بازدهی شان به صفر رسید ویا منفی شد بازار منفی خواهد بود اینکه می گفتم بورس چسبیده به سقف سیگنال های منفی را رصد میکردم.....

همیشه برای دوروی سکه بازاراماده باشید گهی زین به پشت وگهی پشت به زین


-ذوب مدتی قبل گفتم ممکن است 20 درصد نزول داشته باشد الان تا این لحظه 58 میلیون صف فروش تا این لحظه
-حقوقی ثفارس طی شش ماه اینده برنامه مفصلی برای سهم داردامروز هم از سهم حمایت کرده تا این لحظه 500هزار سهم خریده پله های نزول روزهای اینده جذاب تر خواهد شد فعلا فقط نظارت
-امروز شخارک متوقف میشود جهت برگزاری دو مجمع تقسیم سود وافزایش سرمایه کاش قبل از توقف مجوز صادر میشدتا سناریوی سو دهی سهم یکجا انجام میشد امروز 98/04/25 با این قرمز ی بازار بعلت عدم صدور مجوز تا این لحظه برای خرید یک نوع دو د لی حاکم میشود
-اصلا بازار نگران کننده نیست ارز ش روزانه معاملات تا این لحظه بورس850میلیارد تومان فرا بورس 580 میلیارد تومان مشکل بازار توهمات موهوم اماتور ها است که مشکل ساز هستند دیشب تو کانال به دو مورد توهمات موهوم اشاره کردم من اینجا نشستم از شخارک می نویسم ولی عیب کار را هم می گویم ادم منطقی همیشه سرش بالاست
-ماه اینده اتفاقا ت خوبی دربورس اتفاق خواهد افتاد ولی در همان ماه باز هم روزهای تلخ داریم این طبیعت بورس است
-ساعت 12 تا فردا خدا نگه دار
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-در کانال خطرات ومخاطرات ریسک های ولراز را گفتیم.... امروز مقداری جهت تست هم خریدیم 98/04/24وگفتیم ممکن است سودی داشته باشد.
-سبهان با جبر وزور قیمت کنترل میشود ولی دایمی نیست ومحکوم به رشد خواهد بود
-مقایسه قیمت سنیر با سبهان.....فراموش نشود
-انچه در بازار سرمایه می بینید راه برای فعالیت دلار-طلا-دلالی خودرو-دلالی ملک......دلالی سپرده های بانکی مسدود است فقط یک راه باز است جاده هموار بورس با ریسک های خاص خودش
-

احتمال خبری خوش برای برخی شرکت های بورسی با افزایش قیمت محصول

جلسه تعیین فرمول جدید قیمت کنسانتره و گندله آهن امروز در محل وزارت صنعت برگزار می شود و احتمال می رود ضرایب قیمتی افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از کامودیتی، امروز جلسه تعیین فرمول جدید قیمت کنسانتره و گندله آهن در محل وزارت صنعت برگزار می شود و احتمالا ضرایب قیمتی به میزان مثبت ۲ درصد افزایش می یابد.

بنابراین گزارش،ضرایب قیمت در  ایران برای کنسانتره و گندله ۱۳و ۲۱.۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان بوده که اختلاف فاحش با قیمت های جهانی دارد.

انتهای پیام


-شاملا کشف روند 40000ریال الان 60000ریال یحتمل با همین محدوده قیمتی مجمع میرود
-شاخص کل هدف 260هزار واحد با هدف مهار نقدینگی کشور
-بانک دی رشد همچنان مستمر ولی کو جرات خرید هرکه می خرد اطلاعات کافی از وضعیت مالی بانک دارد
-حفارس 121 میلیون صف خرید تا این لحظه
-بازار بورس چسبیده به سقف حرکت می کند

-سایت اصلی لیزینگ رازی

http://www.razileasing.ir/home


-گروه دارویی گروه غذایی وچند گروه را چک کردم بورس چسبیده به سقف حرکت می کند
-بازار بورس مثل موج دریاحرکت می کند فعلا موجهای صعودی مشاهده نمیشود
-
قائم مقام ارشد گروه خبر داد :

برنامه ایران خودرو و زیرمجموعه ها برای افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی

قائم مقام ارشد ایران خودرو از برنامه خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت و اصلاح ساختار مالی این شرکت و زیرمجموعه ها با استفاده از افزایش سرمایه از محل تحدید ارزیابی دارایی ها خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس ملکی طهرانی گفت: شرکت ایران خودرو با استفاده از قانون مصوب ۹۸ مجلس در حمایت از تولید داخلی نسبت به تجدید ارزیابی دارایی‌ها پس از تایید دستگاه‌های ذی‌ربط و طی مراحل قانونی، اقدام و ارزش دارایی‌ها را بروز خواهد کرد. منابع جدید مالی حاصل از این تجدیدارزیابی پس از طی مراحل قانونی به حساب افزایش سرمایه شرکت منظور خواهد شد.

وی افزود: استفاده از ابزار تجدید ارزیابی در شرکت های تابعه گروه ایران خودرو در صورت تصویب هیئت مدیره هر شرکت، منجر به اصلاح ساختار مالی شرکت‌ها نیز خواهد شد .

به گفته ملکی طهرانی، اصلاح ساختار مالی گروه از طریق تسهیل در دسترسی به منابع مالی جدید بخشی از مشکلات نقدینگی در تامین و تدارک مواد اولیه و افزایش تولید را حل می‌کند که به نوبه خود به افزایش عرضه خودرو و کنترل قیمت های بازار خواهد انجامید.

براساس این گزارش، در قسمتی از گزارش تفسیر مدیریتی "خودرو" در مورد افزایش سرمایه آمده است: هیات مدیره شرکت در نظر دارد از ابزار تجدید ارزیابی دارایی ها جهت اصلاح ساختار مالی استفاده کند. همچنین در شرکت های تابعه ایران خودرو، هر شکت به صورت جداگانه در خصوص استفاده از این ابزار برای اصلاح ساختار مالی ، تصمیم خواهد گرفت.

انتهای پیام


-ساعت 12/10 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-دبا لک 6125 ریال سهم کوچک پر پتانسیل ماجرا جو پر بازده
-خاذین -سبهان- کاسپین - شاملا......ده درصد نزول دوباره خریداریم امروز 98/04/23
-شاخص کل  الان251845واحد......عجب جراتی  هدف 260هزار واحد در سر دارد
-

رئیس هیات مدیره هلدینگ رایزکو گفت: ادغام دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور دیر یا زود باید عملی و انجام شود.

 • به گزارش TsePress حمیدرضا صمدی با بیان این مطلب گفت: موضوع ادغام در دنیای خودروسازی حل شده است چرا که تیراژهای کمتر از دو، سه و حتی شش میلیون هم دیگر عدد تولید نیست.
 • وی با بیان اینکه تولید با تیراژ پایین در شرایط امروز، جوابگوی رقابت پذیری در بازار و از توجیه اقتصادی برخوردار نیست، اظهار داشت: به طور حتم در آینده ای نزدیک و براساس سیاستهای کلان کشور شاهد ادغام ایران خودرو و سایپا خواهیم بود.گام اول ادغام ایران خودرو و سایپا برداشته شده است
 • صمدی اضافه کرد: دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور با تولید "پژو۲۰۰۸" و "سیتروئن سی۳" که از پلت فرم مشترک پژو-سیتروئن بهره می برد در عمل یک گام در راستای ادغام برداشتند.رئیس هیات مدیره هلدینگ رایزکو در پایان از ارائه هرگونه پیشنهاد در شرایط فعلی برای تحقق ادغام دو شرکت ایران خودرو و سایپا اجتناب کرد.

-بانک دی 3125ریال صف خرید تا این لحظه
-سنیر نماد کشف روند شده توسط ما در شش ماه گذشته الان تا این لحظه صف خرید در29011ریال......سبهان نیزمهلت حق تمام بشود رشدی در پیش داردامروز 98/04/23
-غاذر صف خرید تا این لحظه
-شاخص کل با قدرت نمادهای رند بالا میرود....بنظر من رشدها ونزول هایی هزاری خوب نیست فرض سه صفر شاخص کل را حذف کنند اعداد بهتر رصد خواهند شد وتاثیر کمتری در ریزش مشهود خواهد بود
-واحصا شناور تعریف شده ای ندارد معیارهای انتخاب سهم بسیار مهم است شناور این سهم غیر متعارف است چک بکنید موجه میشوید

-از صبح ما چکار میکردیم؟؟؟؟؟

از اول سال حدود33 مورد مجوز افزایش سرمایه صادر شده است

14مورد ورود قرمز بوده است

و19 مورد ورود سبز بوده است

تشخیص تفکیک همه این موارد به لحاظ فنی سخت وزمان بر است

منظور قرمز بوده یعنی از دیدگاه شخصی من شرایط ورود به سهم احراز نشده است


-
با اعلام نرخ دلار و یورو و محل مصرف توسط بانک مرکزی:

رویداد مهم بانک های بورسی : ابهام نرخ تسعیر ارز و صورت های مالی ۹۷ رفع شد

در رویدادی مهم برای بانک های حاضر در بورس ، بانک مرکزی نرخ تسعیر دلار و یورو و محل مصرف آن را ابلاغ کرد تا امکان تهیه صورت های مالی ۹۷ فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس درحالی موضوع نرخ تسعیر ارز دارایی بانک های حاضر در بورس مانند ملت و تجارت و ... به یکی از ابهامات مهم سرمایه گذاران تبدیل شده که بانک مرکزی در 22 خرداد اقدام به مشخص کردن نرخ و نحوه تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک‌های برای سال 97 کرده که شامل 8500 تومان برای یورو و 7500 تومان برای دلار است.

برای سایر ارزها هم بر مبنای نرخ برابری پایان سال خواهد بود.

این نرخ ها برای تهیه صورت های مالی بوده و سود ناشی از تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌ها قابل تقسیم میان سهامداران نیست و باید با مجوز بانک مرکزی به افزایش سرمایه تبدیل شود .

براساس این گزارش، به این ترتیب با توجه به اتمام سال مالی اسفند گذشته اکثر بانک ها ، باید منتظر اعلام نهایی درآمد حاصل از نرخ تسعیر ارز بانک ها در صورت های مالی حسابرسی شده و همچین میزان افزایش سرمایه از سود بود.

در این میان، بانک ملت 27 خرداد سال جاری اعلام کرده بود گزارش عملکرد 12 ماهه سال گذشته این بانک با نرخ تسعیر دلار 7500 تومانی آماده خواهد شد.

انتهای پیام


-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-پنج ماه پیش سنیر حتی یک نفر هم طرفدار نداشت وحتی یک نفر به توضیحات ما اهمیت نمیدادکشف روند کردیم وبازدهی بیش از صدرصد داد..... الان با صطلاح اساتید بازار سراغ سنیر رفته اندتو خود این حدیث مفصل بخوان
-خاذین کمترین روزهای قبل 2459ریال الان 2650ریال....ساختن کف معتبر قبل از افزایش سرمایه امروز 98/04/22
-دبالک -دبالکح هردو صف خرید......جای تعجب ندارد چون شرکت کوچکی است
-ختوقا پس از اصلاح قیمت قابل توجه مجددا تا این لحظه 17 میلیون صف خرید
-اکثر سهم های مطرح شده توسط ما در یکسال وشش ماه گذشته الان کانون توجه بازار است
-بعنوان تست سهم 1000سهم خاذین 100 سهم شاملا 100 سهم کاسپین 100 سهم سبهان 100 سهم شسپارا امروزبخرید با هدف میان مدت وبلند مدت ومنتظر نتیجه وتشخیص و.......باشید امروز 98/04/22
-گروه دارویی در حال اصلاح قیمتتا این لحظه
-شاخص کحل در محدوده 250هزار واحد دور خودش می چرخد برای صعود لازم است یکی دوبار اصلاح قیممت محدوده 5000واحدی انجام بدهد وصد البته برای صعود به محدوده 260 هزار شوک اساسی لازم است ایا این شوک مثبت به شاخص وارد خواهد شد یا خیر
-گروه فلزات اساسی هم در حال اصلاح قیمت است.......چند روز پیش گفتم بورس چسبیده به سقف حرکت می کند
-حق تقدم دفارا بالاترین قیمت 14850 ریال....1-قیمت فعلی سهم2-سود تقسیمی 4-قیمت فعلی حق تقدم 14850ریال را با هم جمع بزنید وزمان دقیق کشف روند را قبل از افزایش مد نظر داشته باشید
-
پیغام های ناظر بازار
اطلاعيه عرضه اوليه سهام شرکت پتروشيمي نوري- ( نوري) 98/4/22 09:37
به اطلاع کليه فعالان محترم بازار سرمايه مي رساند، در روز شنبه مورخ 22/04/1398 تعداد 300 ميليون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت پتروشيمي نوري( نوري) به عنوان پانصدو بيست و چهارمين شرکت پذيرفته شده براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش محصولات شيميايي ، گروه توليد مواد شيميايي پايه و طبقه توليد مواد شيميايي پايه به جز كود در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم و در نماد نوري به شيوه ثبت سفارش جهت کشف قيمت عرضه خواهد شد. توجه به موارد زير ضروريست: 1- دوره ثبت سفارش از ساعت 10:00 الي 12:30 مي باشد. امكان اصلاح و يا حذف سفارش در اين مدت امكانپذير مي باشد. 2- سهميه در نظر گرفته شده براي هر كد حقيقي و حقوقي حداكثر 1000 سهم مي باشد. هر كد معاملاتي تنها مجاز به ارسال يك سفارش مي باشد. 3-ورود سفارش صرفاً با کد معاملاتي و در دوره زماني اعلام شده و به قيمت محدود در دامنه قيمتي تعيي شده (كف قيمت 500ر29 و سقف قيمت 250ر31ريال مي باشد) ، جهت ثبت سفارش امکانپذير مي باشد و ورود سفارش بصورت گروهي مجاز نمي باشد. کليه مشتريان بر خط نيز مي توانند با توجه به شرايط ذکر شده فوق نسبت به ورود سفارش اقدام نمايند. 4- پس از اتمام دوره ثبت سفارش، کشف قيمت با توجه به وضعيت سفارشات ثبت شده در دوره ثبت سفارش و مطابق با مفاد مندرج در ماده 17 دستورالعمل پذيره نويسي و عرضه اوليه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ايران مصوب 14/10/1395خواهد بود. جهت كسب اطلاعات بيشتر به اطلاعيه شماره 62259/181 مورخ 1398/04/17 مديريت عمليات بازار منتشره در سايت شركت بورس اوراق بهادار تهران مراجعه نمايند. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-گروه انبوه سازی هم در فاز استراحت
- خریدهای متفرقه از سهام کناره خوب است اما سناریو اصلی تجمیع نقدینگی وخرید در یک شوک نزولی از سهم های پر پتانسیل
-وگستر تا این لحظه با 21 میلیون صف خرید......مواجه است
-غچین  از محدوده 16000ریال کشف روند کردیم الان در محدوده 59000ریال
-بانک دی به کجا میرود خلاصه کلام به قله 3000ریال میرو.د الان2979ریال
-کل بورس ایران درگیر خرید نوری است عرضه اولیه ای قوی وپر طرفدار.......
-
یک کارگزاری اعلام کرد :

عوامل پشتیبانی روزهای آینده بورس و پیش بینی ۸ صنعت و چند سهم

یک کارگزاری با بررسی دلایل رفتار نوسانی بازار در هفته گذشته، عوامل پشتیبانی روزهای آینده را اعلام و وضعیت ۸ صنعت و چند سهم را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای قبل و آینده بورس اعلام رکد بازار در هفته گذشته شروعی منفی داشت و مشابه با روند هفته های قبل در روزهای میانی هفته با بهبود روند روبرو شد و با احتیاط هفته را به پایان رساند. افت قیمت های جهانی در کنار افزایش تنش های سیاسی و البته رشد مناسب اخیر و تمایل به شناسایی بخشی از سود در کنار تامین بخشی از نقدینگی سنگین عرضه اولیه نماد نوری از دلایل رفتار نوسانی بازار در هفته گذشته بود.

در بازارهای جهانی، تاکید اعضای بانک مرکزی آمریکا بر ضعف روند اقتصادی، سرمایه گذاران را تا حد زیادی امیدوار به آغاز روند کاهش نرخ بهره و پایان روند صعودی شاخص دلار کرده است. همین موضوع بهبود روند فلزات اساسی را در پی داشت و البته افت ذخایر استراتژیک امریکا در کنار توقف بخشی از تولیدات نفت در این کشور، رشد قیمت نفت را در پی داشت.

این موضوع می تواند از قیمت های سهام در بازار داخل پشتیبانی کند و البته آرامش در فضای سیاسی نیز احتمال آغاز منفی بازار فردا را کاهش خواهد داد.

در گروه های بزرگ بازار به استقبال گزارش های سه ماهه خواهیم رفت و باید دید گزارش ها تاچه حد انتظارات فعالان را برآورده خواهد کرد. در گروه های کوچ کتر که تاکنون رشد های سنگینی را تجربه کرده اند وضعیت این گزارش ها حایز اهمیت خواهد بود و به نظر می رسد در صورت ضعف در روند سودآوری می توان انتظار تعدیل نسبی قیمت ها در برخی از نمادها و گروه ها را داشت.

اما در گروه های دیگر، خودرویی ها که مجامع حساسی را پیش رو دارند، چهارشنبه با اقبال مواجه شدند و باید دید این بار نیز می توانند سقف های جدیدی را ثبت کنند و یا با نزدیکی به مجامع ، جو احتیاط مجددا به این گروه باز می گردد. "وپاسار" از دیگر گزینه های همچنان جذاب گروه است.

در گروه بانک به نظر می رسد نمادهای "وتجارت و وبصادر" همچنان روندی نوسانی دارند و همچنان در  معاملات این دو نماد نباید انتظار حرکات هیجانی داشت و دیگر نمادها همچون "دی، وپست و وملل" می تواند نوسانات صعودی خود را حفظ کنند.  در بازار پایه درحالی"وگردش" متوقف است که می توان انتظار رشد  در "سمایه" پر حاشیه را داشت. هرچند ریسک این نمادها تا حدودی بالاتر از بقیه گروه خواهد بود.

در گروه قند و شکر که از روند نزولی بازار استقبال می کنند به نظر می رسد روند صعودی با شیبی کمتر ادامه داشته باشد. در محصولات غذایی و دارویی و انبوسازی و سیمانی و بیمه و عرضه برق نیز همچنان به نظر می رسد تک نمادها مورد توجه باشند و نمی توان انتظار رشد یکپارچه نمادها را داشت.  

به صورت کلی بازار در هفته پیش رو با توقف نمادهای بزرگ و کم حجمی احتمالی روبرو خواهد بود و از منظر نموداری، شاخص کل با عکس العمل به خط روند صعودی میان مدت توانسته خود را در روند صعودی حفظ کند و با تکمیل الگوی اصلاحی در تایم فریم های پایین تر مستعد ادامه حرکت صعودی خواهد بود.

حرکت شاخص می تواند تا حدودی کندتر از بدنه اصلی رشد اخیر باشد و همین موضوع احتمال عکس العمل به سطوح مقاومتی کوتاه و بلند مدت را بیشتر کرده و نوسانات بیشتری را به بازار تحمیل خواهد کرد.

انتهای پیام


-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خاذین سه شنبه هفته اینده مجمع افزایش دارد یحتمل شنبه ویکشنبه باز خواهد بودامروز 98/04/19
1-سهرمز مجمع تقسیم سود 1000ریال تقسیم کرده است2-شناور سهم نیز پایین است3- حقوقی برای پرداخت 1000ریال مشکلی ندارد چون جایش از سود تقسیمی سالیانه پر میشود نهایتا......بالا وپایین رفتن سهم ربطی به حقوقی ندارد ونیاز هم نیست حقوقی تلاشی صورت دهد.....شاید نوسان محدودی در کار باشد وسود محدودی ولی جای بازی جذاب نیست اما اما اما بعد از افزایش سهرمزمناسب ورود خواهد بود امروز 98/04/19
-درصد مالکیت سهامداران سهرمز را نگاه کنید فضایی برای فعالیت نوسان گیران واماتورها وجود ندارد واگر هم فضایی باشد بسیار محدود است
-از کجا بفهمییم سهمی معتبر ویا غیر معتبر است؟؟؟ جواب وارد tsetmc بشوید وروی dpsبزنید وسود ده ساله تقسیمی را نگاه کنیدبه همین راحتی
-بازیگری نمیدانم چون معلوم نیست کیست امد امروز کاسپین را در محدوده 34000الی 37000ریال محک زد تا ببیند چقد شناور ریزشی وجود دارد خوب متوجه شد شناور قابل فروش محدود است......پس من که انجا نشستم دیمی وشیر یا خطی نظر نمیدهم
-تعداد مشخصی نماد به لحاظ تخصصی واتفاقات کدالی مثبت میزنند ولی اکثریت سهام چسبیده به سقف حرکت می کنند
-دبالک و دبالکح امروز هم مثبت می زنند تا این لحظه قیمت امروز سهم وقیمت حق را ضربدر 118درصد بکنیدوبعد هر دو را جمع بزنید قیمت کشف روند توسط ما3200ریال بودیک بازدهی سرعتی بالای 200درصدی را رقم زد
-گروه بیمه چند روزی است مثبت می خورد
-

شرکت ۴۵ میلیاردی درج و آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی شد + مشخصات کلی

شرکت پخش هجرت یکی از زیرمجموعه های تیپیکو با سرمایه ۴۵ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد تا پس از معرفی ، آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین تحولات مربوط به حضور شرکت های جدید در بازار سهام نشان می دهد شرکت پخش هجرت پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۷ تیر در گروه مواد و محصولات دارویی و به عنوان صد و پانزدهمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شده تا پس از معرفی ، آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام باشد.

طبق بررسی های بورس پرس، "هجرت" ۱۵ آذر سال ۱۳۴۴ تأسیس و با نام تهران فارما به ثبت رسید و ۱۸ فروردین سال ۶۳ به پخش هجرت تغییر نام یافته و از اول آبان ۷۵ به سهامی عام تبدیل شده و در حال حاضر جزو واحدهای فرعی سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) بوده و واحد تجاری نهایی سازمان تامین اجتماعی است. محل فعالیت شرکت در شهر تهران و ۱۶ شهرستان واقع است.

موضوع فعالیت این شرکت با ۸۸۲ نفر نیروی انسانی،خرید و فروش و توزیع محصولات دارویی، بهداشتی، آرایشی و تجهیزات پزشکی است و در ترکیب سهامداری آن، شرکت داروسازی فارابی با ۳۵.۵ درصد، تهران شیمی با ۲۴.۸ درصد، پارس دارو با ۲۰.۹ درصد، تیپیکو با ۱۸.۸ درصد و ژلاتین کپسول با ۴۵۰۰ سهم وجود دارند.

"هجرت" با داشتن قریب به ۱۰ درصد سهم بازار سومین پخش بزرگ دارویی ایران است و تعداد مشتریان بخش خصوصی در سراسر کشور بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ داروخانه است که با افزودن مراکز درمانی دولتی، علوم پزشکی،سازمان تامین اجتماعی، آزمایشگاه ها، پلی کلینیک ها، انبارهای دارویی، تجهیزات پزشکی و مراکز ترک اعتیاد این رقم به بیش از ۱۲ هزار و ۴۹۰ مشتری می رسد.

این شرکت با فروش سالانه بالغ بر ۲.۲ هزار میلیارد تومان سودی حدود ۷۰ میلیارد تومان شناسایی می کند. حاشیه سود ناخالص شرکت ۱۱.۳ درصد و حاشیه سود خالص در حدود ۳.۱ درصد است که نسبت به میانگین ۱.۷۵ درصدی صنعت، حاشیه سود آوری بیشتری است. موجودی مواد و کالاهای این شرکت تا آخر سال مالی ۹۷ حدود ۴۳۹.۹ میلیارد تومان، دارایی های جاری تقریباً ۱.۵ هزار میلیارد تومان و بدهی های جاری ۱.۴ هزار میلیارد تومان است که نشان دهنده کفایت دارایی های جاری برای بازپرداخت بدهی های جاری است. سرمایه ثبت شده شرکت معادل ۴۵ میلیارد تومان و جریان وجوه نقد ناشی از عملیات در دو سال اخیر نیز مثبت است.

انتهای پیام


-
-

حمایت نماینده مجلس از بوس و هدایت نقدینگی به بازار سهام + دلایل

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بوس و هدایت نقدینگی به بازار سهام حمایت و دلایل این رویکرد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تقی کبیری با اشاره به وضعیت شاخص بورس در تالار شیشه ای به خانه ملت گفت: بورس یکی از شفاف ترین حوزه های اقتصادی  است که معاملات در این بازار بصورت شفاف انجام می شود. ممکن است در بورس سودآوری دراز مدت باشد اما امنیت و شفافیت سرمایه یکی از ارکان مهم است. باید به بورس توجه کنیم و نقدینگی را به سمت بازار سرمایه سوق دهیم.

وی با اشاره به اینکه در طول چند سال اخیر نوساناتی در حوزه ارز و سایر حوزه های اقتصادی مشاهده شد، ادامه داد: علی رغم نوسانات بیشتر بازارها در حوزه بورس روند شاخص ها رو به رشد و ثابت بود. لذا هر چقدر بورس بتواند بازار را در دست گرفته و مدیریت کند، سرمایه های بازارهای کاذب همانند ارز، سکه و خودرو را می توان به سمت بازار سرمایه هدایت کرد.

کبیری با بیان اینکه شاخص‌های بورس نویدبخش  توفیقات در حوزه نقدینگی است، گفت: مسیرهای سوداگرانه ای که در بسیاری از بخش ها آسیب زده و تنش های آن را می‌توان در طبقات جامعه مشاهده کرد با رشد شاخص های بازار سرمایه حذف می شوند و از این طریق می توان نقدینگی را مدیریت کرد.

انتهای پیام


-حق تقدم دفارا باز میشود ولی بعید بنظر میرسد خرید در کف ممکن باشد امروز 98/04/19دست بالا باز شد خرید بی فایده است
-سخوز باز میشود
ولی بعید بنظر میرسد خرید در کف ممکن باشد امروز 98/04/19دست بالا باز شد خرید بی فایده است
-ختوقا-خودرو صف خرید تا این لحظه
-ذوب 1676ریال خبهمن 1715ریال.....این صرفا یک مقایسه است هنوز سرانجام بلند مدت این دو سهم مشخص نیست
-وقتی سهمی برای خرید در کف نمیدهند دست بالا خریدن اشتباه وبی فایده است
-وقتی بازار خودجوش داغ است ذوب سمت 2000ریال میرود وقتی بازارسرد وکم جوش است ذوب به محدوده زیر 1700ریال نزول میکند بیش از 30 نماد شاخص ساز بزرگ همین وضعیت را دارند البته با هم صعود ونزول نمی کنند هر روز فرض دو الی چهار صنعت مثبت وچند صنعت دیگر منفی است
-حق تقدم دفارا کم عرضه ودست بالا باز شد ولی تایید نشد یحتمل شنبه دوباره تست بازگشایی انجام خواهد شد
-
توسط مدیران عامل و مالی و برای عرضه اولیه شنبه :

"نوری" معرفی شد/ پیش بینی سود، زمان مجمع + علت گرانی سهم

مدیران عامل پتروشیمی نوری،مدبران اقتصاد و معاون مالی هلدینگ "فارس" ضمن اعلام آخرین اطلاعات مالی و عملکردی از علت بالا بودن قیمت سهم، پیش بینی سود، زمان مجمع، پرداخت سود و اثر نرخ تسعیر ارز و خوراک بر روی سهم خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معرفی شرکت پتروشیمی نوری که بعداز ظهر روز گذشته با حضور اصحاب رسانه در مکان هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد با استقبال غافلگیر کننده فعالان بازار سرمایه، مدیران سرمایه گذاری و سهامداران روبرو و منجر به ایستاده دنبال کردن این مراسم توسط برخی از حاضرین شد.

مزایای رقابتی

تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری با بیان اینکه شرکت در فاز یک منطقه ویژه اقتصادی پارس واقع شده، گفت: وجود دو اسکله اختصاصی برای بارگیری محصولات صادراتی(شمول 60 درصد از محصولات و لزوم بارگیری 15 کشتی در ماه)، دسترسی آسان به خوراک به واسطه وصل شدن به 13 پالایشگاه پارس جنوبی و معافیت از پرداخت ارزش افزوده روی خوراک را می توان از مزایای رقابتی این شرکت نام برد.

محصولات اصلی و فرعی

وی افزود: خوراک این شرکت شامل 4.5 میلیون تن میعانات گازی و 270 هزار تن بنزین پیرولیز است که میعانات از 13 پالایشگاه پارس جنوبی و بنزین پیرولیز از پتروشیمی جم تامین می شود. پارازایلین،بنزن و اورتوزایلین هر کدام به ترتیب با ظرفیت 750، 330 و 80 هزار تن در سال جزو محصولات اصلی آروماتیک و هیدروکربن های سنگین و سبک، آروماتیک سنگین، رافینیت، گاز مایع، برش پنتان و نفتای سبک جزو 6 محصول فرعی با مجموع ظرفیت تولید 3.3 میلیون تن در سال بشمار می روند.

این مقام مسئول ادامه داد: 50 درصد پارازایلین تولیدی فعلا برای پتروشیمی تندگویان جهت تولید پت ارسال می شود و بیش از 50 درصد دیگر صادر می شود.رافینت، محصولات سبک، گازمایع پنتان ضمن مصرف داخلی،هم صادر شده  و هم به پتروشیمی جم جهت تولید پلیمرهای پلی اتیلن و پلی پروپیلن ارسال می شود.بنزن هم برای ساخت مونومر استایلن به پتروشیمی پارس با لوله منتقل می شود ضمن اینکه بقیه محصولات از جمله اورتوزایلین صرف مصرف داخلی، ارائه در بورس کالا و انرژی و صادرات می شود.

صانعی با اشاره به اینکه شرکت در حال طی کردن سومین برنامه استراژیک است، گفت: کلیه فرایندهای مدیریتی، بازرگانی،مالی ، انسانی،تولید، HSE بصورت سیستماتیک و در چارچوب یک برنامه استراتژیک حرکت می کند و روند پیشرفت آنها بر اساس شاخص های کلیدی و غیرکلیدی کنترل و هر سه ماه یک بار شاخص ها تجزیه و تحلیل می شود بطوری که اگر نقصانی وجود داشته باشد،مشخص و نسبت به رفع مشکل اقدام می شود.

عملکرد تولید و فروش

وی درخصوص عملکرد تولید و فروش گفت: 95 درصد از طراحی و 98 درصد از برنامه های تولید طی سال گذشته انجام شده که نسبت به سال ماقبل از آن با کاهش مواجه شده و دلیل آن به تعمیرات اساسی بعضی از واحدها به مدت 4 ماهه برمی گردد.همچنین عملکرد فروش در سال 97 با صادرات 59 درصدی محصولات، 36 درصدی بین مجتمعی و مصرف 5 درصدی در دو بورس کالا و انرژی همراه شده است.

مدیرعامل پتروشیمی نوری با اشاره به ظرفیت اسمی تولید 4.4 میلیون تنی محصول در سال گفت: در سال گذشته به میزان 2 میلیون تن صادرات و 1.7 میلیون تن مصرف داخلی و در بودجه 2.6 هزارتن صادراتی و 1.6 میلیون تن داخلی بوده و از نظر ریالی 55 درصد از فروش ها بر اثر صادرات بوده است.

مهمترین دستاوردها

صانعی درخصوص مهمترین دستاوردهای سال 97 گفت: افتتاح و بهره برداری از واحد برش سبک که از این طریق مقداری زیادی از ضرر جبران شد، انجام پروژه ارتقا پارازایلین باتوجه به  دوبرابری قیمت آن نسبت به نفتا جهت سوددهی بیشتر،رفع مغایرت ها با شرکت ملی نفت درباره بحث قیمت ،پیگیری دریافت مطالبات از شرکت بازرگانی،در دست اقدام بودن تکلیف اسناد مالکیت اراضی مجتمع و برطرف شدن تعدیل تاثیر مطالبات با هلدینگ از جمله مهمترین دستاوردها می توان نام برد.

طرح های توسعه ای

وی درباره طرح های توسعه ای جهت ادامه فعالیت گفت: طرح های جداسازی C5از ترکیبات سبک،ارتقا واحد تولید پارازایلین که هردو به بهره برداری رسیده، شیرین سازی ترکیبات سنگین که در مرحله مناقصه وجود دارد، جداسازی نرمال پارافین ها ازترکیبات سنگین، شیرین‌سازی گاز فلر که این طرح نیز در مرحله مناقصه است.ایزومریزاسیون برش سبک و تبدیل به محصولی با اکتان بالا، ایزومرایزیسیون ترکیبات رافینت، تولید نرمال هگزان پلیمر گرید، پروژه بومی سازی کاتالیست جاذب ها و جداسازی ترکیبات با ارزش اتیل بنزن و متا زایلین هم از طرح های توسعه ای در دست بررسی است.

علت گرانی قیمت سهم

این مقام مسئول درخصوص علت گران بودن قیمت سهم گفت: سوال: در سال 97 در شرایطی بودیم که متوسط تولید 730 تن بود اما سال جاری این ظرفیت سه برابر شده است . در سال گذشته به مدت 4 ماه تولید نداشتیم ولی اکنون در 100 درصد ظرفیت هستیم . طی دو ماه لاتن را از 18 به 13 درصد رساندیم و 94 درصد سود را پوشش دادیم .

پیش بینی سود 98، سیاست تقسیم سود، زمان مجمع و پرداخت سود

صانعی از براورد سود 1.6 هزار میلیارد تومانی برای سال 98 خبر داد که در سه ماهه ابتدایی سال جاری تقریباً 370 میلیارد تومان این سود تحقق یافته و بدون تسعیر نرخ ارز در نظر گرفته شده است. سیاست تقسیم سود بر اساس 90 درصد پیشنهاد شده که پس از عرضه اولیه و در 31 تیرماه مجمع سالانه برگزار خواهد شد همچنین یک ماه پس از برگزاری مجمع پرداخت سود به سهامداران انجام خواهد شد.

پیش بینی رکورد شکنی حجم عرضه و تعداد خریداران

جواد عشقی نژاد مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد نیز ضمن اشاره به سه عرضه موفق "پارس، نوین و فجر" توسط هلدینگ گفت: نوع قیمت ،روند عملکردی، حمایت از سهام این سه شرکت، رفتاری که بازار نسبت به ان نشان داد و سودآوری که برای سهامداران خرد و حقوقی های مختلف داشت، نشان دهنده نوع نگاه "فارس" در عرضه های گذشته بوده و همان روند برای پتروشیمی نوری پیش رو است که ادامه خواهیم داد.

وی افزود: به هر حال آخرین عرضه هلدینگ، پتروشیمی پارس بود با مشارکت 182 هزار نفر بود و در عرضه شرکت پلی پروپیلن جم به عنوان آخرین عرضه بزرگ بازار سرمایه نیز 468 نفر مشارکت داشتند.براین اساس، پیش بینی می شود روز شنبه علاوه بر رکورد شکنی حجم عرضه از نظر تعداد سهامداران هم رکوردی حاصل شود. تمامیت هدف هلدینگ شفاف سازی سرمایه گذاری ها از روش عرضه سهام در بازار سرمایه بوده که از سال گذشته وعده واگذاری سهام آنها را داده است.

ارزش گذاری و مقایسه با "شبندر و شبریز"

سعید محبی فرد معاون مالی و سرمایه گذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس درخصص ارزش گذاری این مجموعه و مقایسه این مجموعه پتروپالایشگاهی با ارزش شرکت های مشابه گفت: پتروشیمی نوری با ظرفیت 120 هزار بشکه بیشتر از پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت 320 هزار بشکه و 212 میلیارد تومان ارزش بازار و پالایشگاه تبریز با ظرفیت 110 هزار بشکه و ارزش بازار 10.1 هزار میلیارد تومان و با قیمت 9.6 هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده  که البته ارزان تر هم در بازار با قیمت 9.3 هزار میلیارد تومان عرضه می کنیم.

اثر نرخ تسعیر ارز و خوراک بر  روی هر سهم

وی درباره عوامل تاثیرگذار بر تصمیم گیری انتخاب این سهم افزود: نرخ تسعیر ارز در ارزش گذاری 10 هزار تومان دیده شده و باتوجه به فروش 11300 تومانی ارز در سامانه نیما طی هفته گذشته،افزایش هر هزار تومان در قیمت ارز بر ارزش هر سهم "نوری" 500 تومان افزوده می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ظرفیت تولید در سال جاری بر روی 90 درصد براورد شده ،ادامه داد: آمار و اطلاعات حکایت از این دارد که طی سه ماهه نخست سال بیش از 100 درصد تولید داشتیم اما برای سال 99 این ظرفیت 100 درصد دیده شده است.همچنین هر یک درصدی که قیمت خوراک کاهش پیدا کند، 700 تومان بر ارزش شرکت و 233 تومان به ازای هرسهم اضافه می شود بنابراین اگر امکان دریافت درصد بیشتری از خوراک با قیمت پایین تر میسر شود،اثر آن بسیار قابل ملاحظه خواهد بود.

محبی فرد گفت: آخرین ارزش جایگزینی نوری حدود 1.2 میلیارد یورو است که در صورت محاسبه آن با بهره زمان ساخت به عدد مناسبی خواهید رسید.سابقه هلدینگ در بازار سرمایه کاملا مشخص و قطع به یقین سهمی ارزشمند است که می تواند ضمن تحت تاثیر قرار دادن بازار، سهامداران را راضی نگه دارد. قیمت سهم عادلانه است و علی رغم فشار سازمان بورس معتقدیم قیمت واقعی بیش از ارزش گذاری است اما جای رشد دارد.

انتهای پیام


-بازار بورس چسبیده به سقف حرکت می کند عطش تقاضا مثل سابق نیست امکان اصلاح قیمت ممکن است.....یک زمانی میوه ها پایین درخت بود راحت برمیداشتید می خوردید الان میوه بالای درخت ان هم با شاخ وبرگهایی که ممکن است بشکند باید بروید در بورس میوه بچینید
-تا شنبه خدا نگه دار
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-قیمت بازگشایی سخوز4491ریال ......قیمت ورود مناسب ولی بعید میدانم عرضه ای در کار باشد امروز 98/04/18
-شاملا روز های قبل 53510ریال الان61528ریال یعنی 8018ریال صعود دوباره کشف روند توسط ما در محدو.ده 40000ریال بوده امروز 98/04/18
-کاسپین کشف روند 29000ریال الان 36504ریال.....یعنی بیش از 7000ریال صعود امروز 98/04/18
-اکثر سهام بورس وفرابورس چسبیده به سقف حرکت می کنند امروز 98/04/18
-ان کانالی که فتوای ولساپا را میداد الان 1488ریال تا این لحظه صف فروش دیروز گفتم سهم هایی که خرید وفروش هیجانی دارند یک مورد همین ولسا پا هست
-عابدی پرسید در مورد ماندگاری اجباری مثالی بزن که موجبات خیروبرکت است گفتم دفارا را فروختی ولی حق تقدمش را داری در اینده برایت نون خوبی خواهد انداخت بهش می گویند یکی از موارد ماندگاری اجباری
-من عادت ندارم در مورد خروج از سهم راهنمایی وتوضیحی بدهم......چون ممکن است رشد بکند ویا نزول بکندامروز 98/04/18

-دبالک الان5353ریال 1/18درصد هم حق تقدمش را با هم جمع بزنید.....من پدر مرده تو 320تومان کشف روند کردم پول یک پراید را سرمایه گذاری کردی

از کنارش یک پژو 405 سود کردی.....فراموش نکن کشف روند به همین راحتی نیست بعضی مواقع یک سهم قابلمه ادم را چپه می کند


-جم پیلن با کارت ملی جدید برو بانک تجارت سود مجمعش را بگیرکفش کهنه در بیابان نعمت است
-وتوصا-وگستر چند روزی است در گروه سرمایه گذاری ها صف خرید دارند
-

افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۱۲ درصدی دو سهم منفی و متوقف از تجدید ارزیابی و سود

دو شرکت فرابورسی از برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۱۲ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و سود انباشته خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت فرابورسی ریل پرداز سیر و افرانت از برنامه افزایش سرمایه 100 و 12 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و سود انباشته خبر دادند.

بر این اساس، ریل پرداز سیر که نماد آن جهت برگزاری مجمع سالانه در پایان معاملات یکشنبه 16 تیر ماه متوقف شده، درصدد است سرمایه فعلی را از 196 به 392 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی "حریل" از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و به منظور اصلاح ساختار تراز مالی و بهره وری از بازار موجود اعمال خواهد شد.

همچنین شرکت افرانت که طی معاملات روز جاری با افت 4.1 درصدی قیمت روبرو شده در نظر دارد جهت اصلاح ساختار مالی،7.5 میلیارد تومان به سرمایه فعلی بیفزاید.

"افرا" 62.5 میلیارد تومانی این تامین مالی را در صورت موافقت سازمان بورس از محل جذاب سود انباشته صورت می دهد.

انتهای پیام


-دفارا بالای 17000ریال معامله میشود......ایها الناظربورسیه الایرانیه اهلا وسهلا المفتوح حق التقدم دفارا صیدلیه
-البرز الان 2001 ریال دهها بار در کف های متفاوت وزمانهای مشخص کشف روند شده است
-بیمه میهن حجم معاملات مشکوک امروز 98/04/18
-غچین 16000ریالی کشف روند شده توسط ما الان 54000ریال اقا بسه  دست از سر سهم بردارید
-غچین 237 درصد رشد را ثبت کرده است
-دتولید صف خرید.....ماندگاری اجباری در حق تقدم منجر به صعود کشف روند دتولید ماه قبل توسط ما
-
معاون وزیر اقتصاد :

مالیات بر سپرده‌های بانکی حذف شد + علت / دو بازدهی برای دارایی

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اتمام بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه از حذف مالیات بر سپرده‌های بانکی خبر داد و علت این تصمیم را اعلام کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی دهقان دهنوی در خصوص تدوین لایحه مالیات برعایدی سرمایه و در پاسخ به این سوال که آیا تدوین لایحه دولت و طرح مجلس به صورت موازی در یک حوزه مشکل ساز نیست به روزنامه ایران گفت: به طور معمول نمایندگان مجلس، به دلیل اینکه دولت مجری است لوایح پیشنهادی قوه مجریه را در اولویت قرار می‌دهند. ضمن اینکه در خصوص این لایحه تعامل مثبتی میان مجلس و دولت وجود دارد.

وی ادامه داد: بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در وزارت اقتصاد به پایان رسید و برای تایید به دفتر وزیر اقتصاد ارسال شد و چون این لایحه از اولویت‌های دولت است ، پیش‌بینی می‌شود در کوتاه ترین زمان تصویب و به مجلس تقدیم شود.

این مقام مسئول درباره جزئیات لایحه دولت گفت: در این لایحه مالیات بر سپرده‌های بانکی از دستور کار خارج شده و تنها عایدی بر سرمایه و بخش‌های مختلف آن نظیر مسکن تدوین شده است. در مالیات بر عایدی سرمایه یک اصول کلی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا دریافت مالیات باید نزولی باشد.

دهقان دهنوی افزود: در مالیات بر عایدی سرمایه، دارایی که توسط شخصی نگهداری می‌شود باید دارای دو نوع بازدهی جاری و آتی باشد. برای مثال شخصی که واحد مسکونی می‌خرد، ضمن اینکه بازدهی جاری از اجاره یا سکونت را به دست می‌آورد با افزایش قیمت نیز بازدهی دومی کسب می کند. اما در سپرده‌های بانکی تنها بازدهی جاری وجود دارد و حتی ممکن است در بلندمدت از ارزش واقعی سپرده نیز کاسته شود. بنابراین همانگونه که در هیچ کشوری سپرده‌های بانکی جزو مالیات بر عایدی سرمایه تلقی نمی‌شود، این موضوع کنار گذاشته شد.

به گفته وی در لایحه جدید دولت، انواع مالیات بر عایدی سرمایه مدنظر قرار گرفته که پس از تایید جزئیات آن اعلام خواهد شد.

انتهای پیام


-
-
بعد از چندماه بلاتکلیفی :

زمان قطعی عرضه اولیه "نوری" مشخص شد/ جزییات حضور بزرگترین تولیدکننده

زمان قطعی عرضه اولیه ۱۰ درصد پتروشیمی نوری بعد از چند ماه بلاتکلیفی ، بالاخره مشخص و مقرر شد شنبه آینده ۳۰۰ میلیون سهم بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از کش و قوس چند ماهه و مساعدت سازمان بورس و اصرارها و پیگیری ها و و تمدید و اعلام زمان مجمع سالانه و لغو ... ، زمان قطعی عرضه اولیه 10 درصد پتروشیمی نوری مشخص و مقرر شد هفتمین شرکت جدید سال وارد بازار شود.

به این ترتیب ، درحالی شاپور محمدی دیروز وعده این رویداد را تا دو هفته بعد داده بود که شنبه آینده 22 تیر، 300 میلیون سهم "نوری" با محدوده قیمتی 2950 تا 3125 تومان و سهمیه 1000 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات بورس تهران عرضه می شود تا رکورد گرانترین عرضه اولیه چند سال اخیر شکسته شود.

بررسی های بورس پرس نشان می دهد تا قبل از این ، گرانترین سهم جدید مربوط به سهام پلی پروپیلن جم در 27 خرداد با 2250 تومان و پیش از آن پتروشیمی پارس با 2400 تومان در تیر سال گذشته بود اما پتروشیمی نوری که احتمالا" با قیمت 3125 تومانی هر سهم کشف قیمت خواهد شد، این عنوان را به خود اختصاص خواهد داد.

براساس این گزارش، از سوی دیگر مجمع سالانه "نوری" که بعد از اتمام مهلت 6 ماهه و تمدید دو ماهه هفته پیش ، قرار بود صبح یکشنبه 23 تیر برگزار شود ، با تصمیم مدیران و سهامداران عمده ، لغو و به زمان دیگری موکول شد.

هلدینگ خلیج فارس با 76.5 درصد و تاپیکو با 17 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند که با ظرفیت 4.5 میلیون تن در سال، بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان بشمار می رود .

طی چهارماه اخیر سال ، سهام شرکت های سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم ، سیمرغ و دارویی ره آورد تامین عرضه اولیه شده اند و پتروشیمی نوری هفتمین شرکت جدید بشمار می رود . 

انتهای پیام


-توقف ها وبازگشایی ها تا اخر تیرماه ادامه خواهد داشت و........نهایتا پرونده مجامع سود تقریبا بسته خواهد شد
-ساعت 12 تا فردا خدا نگه دار
-
--

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-شاملا تا محدوده 55000ریال اصلاح قیمت کرد الان59510ریال
-کاسپین 29000ریالی الان 34600ریال
-دبالک تا این لحظه صف خرید دارد
-کشف روند دقیق کاسپین در محدوده 29000ریال یک کف معتبربود
-دفارا هم خوب رشد کرد الان16306ریال اگر سود سالیانه را به این مبلغ اضافه کنیم حق تقدم ها مجانی محاسبه خواهد شد قیمت کشف روند قبل از افزایش سرمایه 17500ریال بود.....هر افزایش سرمایه ای مقرون به صرفه نیست باید محاسبه دقیق وهمه جوانب را مد نظر داشته باشید
-کاسپین را در 29000ریال کشف روند کردیم حتی یک نفر هم به این سهم نگاه نمیکرد الان دارند مرتب در محدوده 34796ریال خرید می کنند
-شاخص کل بی اعتنا به اخبار سیاسی سرصبح بیش از 2000واحد مثبت خورده است
-پردیس 1100ریالی کشف روند شده توسط ما در محدوده 2500ریال فعلا متعادل شد
-اما وخارزم با صف خرید سنگین روبروست تا این لحظه
-فقط رصد کنیدخرید نکنید حواس به خاذین باشد امروز 98/04/17
-اگر حق تقدم دفارا دارید در اینده ارزان فروشی نکنید امروز 98/04/17
-حمله کور کورانه شیر یا خطی شاید یکی دوبار موفقیت امیز باشد ولی در بلند مدت عادت میشود وشاید روزی سبدتان کمپلت 50 درصد افت کنددر بورس هیجانی وبی علت خرید نکنید
-حق تقدم دبا لک امروز باز گشایی میشود
-کاسپین همچنان حمایت 29000ریال مقاومت 40000ریال امروز98/04/17
-دفارا تا این لحظه صف خرید دارد هرچه سهم بیشتر رشد بکند حق تقدمش جذاب تر خواهد شد
-

بعد از اتمام مهلت ۶ ماهه و تمدید دو ماهه :

رئیس سازمان بورس : سهام پتروشیمی نوری تا دو هفته دیگر عرضه اولیه می شود

درحالی هفته پیش مهلت ۶ ماهه و تمدید دو ماهه پتروشیمی نوری برای عرضه اولیه به پایان رسید که رئیس سازمان بورس از ورود این شرکت ۳۰۰ میلیارد تومانی تا دو هفته دیگر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی درباره ورود پتروشیمی نوری به بورس که هفته گذشته با اتمام مهلت 6 ماهه و تمدید دو ماهه روبرو و آینده آن نامعلوم بود، به ایرنا گفت : اقدامات مربوط به عرضه اولیه سهام این شرکت در حال انجام است و بزودی شاهد ورود آن به بورس خواهیم بود.

وی ادامه داد: بحث بررسی اطلاعات صورت‌های مالی پتروشیمی نوری از جمله مسائلی بود که منجر به تأخیر ورود این پتروشیمی در بورس شد. همچنین پتروشیمی نوری باید تعهدی را به شرکت بورس تهران ارائه دهد که این فرآیند در کنار بررسی صورت‌های مالی آن در حال بررسی است.

محمدی افزود: به نظر می‌رسد تا 15 روز آینده اقدامات اولیه مربوط به ورود پتروشیمی نوری در بورس انجام و عرضه اولیه آن صورت گیرد.

بر اساس این گزارش ، تاکنون شرکت های در نوبت عرضه اولیه بعد از اتمام مهلت 6 ماهه و تمدید احتمالی ، باید مجددا" فرایند پذیرش را طی می کردند اما از قرار معلوم برای این شرکت 300 میلیارد تومانی ، شرایط دیگری در نظر گرفته شده است.

طبق اعلام قبلی ، مجمع سالانه "نوری" صبح یکشنبه 23 تیر با هدف تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند گذشته برگزار خواهد شد .

بنابراین گزارش ، پتروشیمی نوری با ظرفیت 4.5 میلیون تن در سال، بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان است و هلدینگ خلیج فارس با 76.5 درصد و تاپیکو با 17 درصد در ترکیب سهامداری آن حضور دارند.

انتهای پیام


-صف 107میلیونی وخارزم همچنان پا برجاست وممکن است فردا نیز معاملات پر حجمی را پشت سر بگذارد
-نوشته قرمز رنگ امروز را سرلوحه کار خود قرار دهیدمی خواستم چند مثال بزنم  وقت نبودولی به اینده وسرفرصت معاملات هیجانی را اشاره خواهم کرد
-تا فردا خدا نگه دار
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
- دبالک اماده باز گشایی امروز98/04/16
-اوان اماده باز گشایی امروز 98/04/16
-مثلث عرضه های اولیه درهاور-دکپسول -سیمرغ همچنان صف خرید
-دفارا امروز 15530ریال.....اخطار های رشد توسط ما در ماه گذشته جدی بود امروز 98/04/16
-خاذین......فقط نظارت......اما در اینده یحتمل انفجاری در پیش است  این سهم نیازی به ورود شمابعنوان حمایت نداردامروز 98/04/16
-عیب بزرگ خاذین وجود انبوه اماتورها هست برای همین موضوع میگویم فقط نظارت ویا قبول ریسک حضور درسهم وزندگی گردن با اماتورهای واقعا بی سواد
-
فرانسه ادعا کرد؛
کاخ ریاست جمهوری فرانسه مدعی شد که رئیس جمهور این کشور در گفتگو با رئیس جمهور ایران برای مهلت زمانی تا ۲۴ تیرماه به توافق رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از مهر، کاخ ریاست جمهوری فرانسه موسوم به الیزه با انتشار بیاینه‌ای از توافق روسای جمهور ایران و فرانسه درباره مهلت زمانی بیشتر خبر داد.

براساس بیانیه کاخ الیزه، حسن روحانی و امانوئل ماکرون درباره یک مهلت زمانی جاری تا ۲۴ تیر برای «بررسی شرایط از سرگیری گفتگوها» به توافق رسیدند.

در بیانیه منتشر شده از سوی کاخ ریاست جمهوری فرانسه اعلام شده است: رئیس جمهور با همتای ایرانی خود به توافق رسید تا ۲۴ تیر شرایط از سرگیری گفتگو بین تمامی طرفین را بررسی کنند.

این توافق آتی و احتمالی برای جلوگیری از بحرانی‌تر شدن مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران عنوان شده است.

رؤسای جمهور ایران و فرانسه این تاریخ را در جریان یک مکالمه تلفنی بیش از یک ساعته تعیین کردند.

در عین حال الیزه در بیانیه خود بر نگرانی شدید رئیس جمهور فرانسه درباره تضعیف بیشتر توافق هسته‌ای برجام و عواقب آن تاکید کرده و افزوده است: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه رایزنی‌هایش را با مقامات ایرانی و شرکای بین المللی مرتبط برای کاهش تنش‌ها میان تهران و واشنگتن ادامه خواهد داد.


-ریزش دیروز بازار هیجان فروش اماتورها بود.....بی برنامه می خرند وبی برنامه هم می فروشند وگاها حرفه ای ها را هم وادار به خرید وفروش می کنند
-ثعمرا تا این لحظه 30میلیون صف خرید دارد
-اوان در حال باز گشایی ..... ممکن است بعلت فاصله قیمتی ناظرtsetmc وخریدار وفروشنده روزهای اینده باز گشایی شود هنوز هیچ چیز مشخص نیست
-هر فصلی کاشتی هست وبعد برداشتی هست حالا بورس هم انگارفصل برداشت هست.....البته دو سهم در کف سخوز 8000ریال کاسپین 29000ریال تازه کا شته شده اند امروز 98/04/16
-دفارا صف خریدالان ان روز کحه ما اسم دفارا را اینجا هفته های قبل نام بردیم هیچ جا صحبت از این سهم نبود امروز 98/04/16
-شاملا 4000تومانی بشود 6400تومان وبعد نزول کند بشود 5500تومان والان 5700 تومان تا اطلاع ثانوی فروشنده نیستیم امروز 98/04/16
-بمب اتم در حال باز گشایی دبالک امروز 98/04/16
-صبح تا 9/30 پای سیستم بودم رفتم یکساعت خوابیدم ......منظورفیکس 3/30 ساعت را پای سیستم ننشینید

-سخوز


  موضوع مناقصه
خرید کلینکر توسط شرکت ارض العماره
  تاريخ شركت در مناقصه
1397/10/17
  تاريخ اعلام نتايج
1398/04/15
  نتيجه مناقصه
فروش کلینکر توسط سیمان خوزستان
  شرح مناقصه(شامل توصيف نتيجه به دست آمده)
با توجه به مناقصه برگزارشده مقررگردید مقدار360000تن کلینکرتیپ 2و5با قیمت میانگین هرتن 19دلارتوسط سیمان خوزستان به شرکت ارض العماره فروخته شود .درهمین راستامقدار150تن کلینکرمورخ 98/4/15بارگیری وبه مرز چزابه جهت تثبیت قرارداد اجاره زمین ارسال می گردد .ادامه قرارداد منوط به اخذ مجوزهای نهایی واردات کلینکر توسط شرکت ارض العاره خواهد بود.
  تضامین ارائه شده
چک-پردیس کشف روند در محدوده 1100ریال الان 2386 ریال پر معامله وصف خرید امروز 98/04/16
.......با دمپایی زد ند توی سر اوان ولی صف خرید است امروز 98/04/16
-دبالک امروز گل کاشت تا همین جا هم 5050ریال گل کاشت امروز 98/04/16

-توی بورس از چند نکته پرهیز کن به 1- به هیچ وجه کلمه استاد را قبول نکن 2- متکی به هوادار نباش3- خرید گروهی را از سرت بیرون کن

4- بدنبال کشف روند های واقعی باش


-صف خرید سنگین در وایران حجم معاملات مشکوک
-یک بار خاذین را در محدوده 2100ریال کشف روند کردیم تا محدوده 3100ریال صعود کرد امروز هم در مطالب بالا نظری در مورد خاذین دادم دقیق وفنی.... وحتی گفتم وارد نشوید ولی اما در ماههای اینده  تغییرات قیمتی در پیش است امروز 98/04/16
-هر توضیح ما صرفا حساسیتهای دیده بانی بازار است وبه منزله خرید ویا فروش نیست این مطلب نویسی ضریب دقت ما را بالا می برد در امر خرید وفروش..... عادت کرده ایم به تمرین روزانه تا خطاها را به صفر برسانیم
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-کاسپین حمایت  اول 28000ریال مقاومت اول 35000ریال مقاومت دوم 40000ریال امروز 98/04/15
-سازمان بورس بررسی کند ببیند این همه کد غیر فعال چگونه عرضه اولیه می گیرند منشا کدهای خاموش کجاست
-می گویند یک میلیون پراید تولید خواهد شد ولی تقاضا 6 میلیون است اصلا خیابانها گنجایش این همه خودرو را ندارد
-دبالک افزایش سرمایه قطعی شد شروعی طوفانی با حجم سنگین معاملات بعد از افزایش سرمایه امروز 98/04/15
-جوین در اینده عرضه  اولیه خواهد داشت میتواند یکی از خریدهای خارج از بورس باشد ......امروز 98/04/15
-شاخص کل متاثر از اخبار سیاسی فعلا تا این لحظه 1001 واحد منفی است....ولی مقطعی است ودیر یازود بسمت مثبت خواهد رفت طی روزهای اینده
-پردیس 1100ریال کشف روند شده بود الان 2273ریال صف خریدتا این لحظه امروز 98/04/15
-
عسکری مارانی مطرح کرد:

راهکار حل نقدینگی خودروسازان / اگر دولتی بودم تجدید ارزیابی را اجباری می کردم

کارشناس بازار سرمایه با اعلام راهکاری برای حل مشکل نقدینگی خودروسازان و دلایل مقاومت برخی مدیران برای تجدید ارزیابی دارایی ها گفت: اگر دولتی بودم، تجدید ارزیابی را اجباری می کردم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا عسکری مارانی با بیان اینکه بازارسرمایه همیشه برای ورود و سرمایه‌گذاری فرصت مناسبی است ولی بستگی به این دارد که سهامدار در چه بخشی سرمایه گذاری کند به تابناک گفت: اینکه آیا شاخص ۲۵۰ هزار واحدی برای ورود مناسب است و چه صنایعی برای سرمایه گذاری مطلوب است، عمدتا به سیاست‌های برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی، بودجه سالانه و سیاست‌های دولت و سیستم قانون‌گذاری و مقررات وضع شده بستگی دارد و در این میان برخی ریسک‌های سیستماتیک نیز مطرح است .

وی ادامه داد: در صورت بی توجهی به ریسک‌های سیستماتیک ، بسیاری از صنایع هنوز به قیمت‌های گذشته برنگشته اند. مثلا صنعت پالایشگاهی هنوز نتوانسته به قیمت سال ۹۱ برسد. یا صنعت سیمان هنوز به قیمت‌های سال 81 بازنگشته و ۳۰ درصد عقب‌تر از قیمت‌های 16 سال پیش معامله می شود.

این کارشناس افزود: برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری هم بسیار پایین تر از NAV معامله می‌شوند و بعضی از صنایع مثل صنعت برق که دولت یارانه حامل انرژی می دهد، نه تنها به قیمت‌های واقعی نرسیده اند که حتی به قیمت های پایین تر هم نزدیک شده اند. بخش مسکن، بانک‌ها و بیمه‌ها هم صنایعی هستند که هنوز به جایگاهی که باید، نرسیدند.

عسکری مارانی با بیان اینکه با دیدن چنین مسائلی متوجه می‌شویم هنوز امکان رشد در تعداد زیادی از صنایع وجود دارد، ادامه داد: اولین نکته ای که فرد تازه وارد به بازار سرمایه باید رعایت کند این است که پس اندازی را وارد این بازار کند که نگاه کوتاه مدت به آن نداشته باشد، بلکه نگاه میان‌مدت و بلندمدت داشته باشد و حتماً سبد سهام تشکیل دهد و درصد بالایی از دارایی را به سمت شرکت های سود محور ببرد.اگر غیر از این باشد در میان مدت و بلندمدت توقعات برآورده نخواهد شد.

وی ادامه داد: چنانچه فردی در بازار سرمایه وارد شود با این ادبیات حرکت کند و مثلا ۱۰۰ واحد سرمایه‌گذاری داشته باشد ۶۰ درصد آن را در بازار سرمایه وارد کند بازدهی یک ساله از بقیه بازارهای موازی بسیار بیشتر است.

تجدید ارزیابی باید اجباری شود

عسکری مارانی در مورد تجدید ارزیابی شرکت‌ها و اینکه چرا برخی مدیران و شرکت‌ها از تجدید ارزیابی استقبال نمی کنند، گفت: تمام اقتصاد ملی باید سمت ترازنامه را به قیمت روز برساند. بنگاه‌های اقتصادی چه دولتی و چه خصوصی چه سود چه زیانده باید سمت راست ترازنامه را واقعی کنند. اگر دولتی بودم، تجدید ارزیابی را اجباری می کردم.

مدیرعامل سابق سرمایه گذاری ملی ایران ادامه داد: دارایی هایی در اختیار بخش دولتی اعم از بانک مرکزی، بیمه مرکزی و نهادهایی که رگلاتور هستند باید واقعی شود تا مدیران در ارتباط با سمت راست ترازنامه پاسخگوی بازدهی باشند. شرکت های دارای زیان انباشته و خواهان اصلاح ساختار مالی برای استفاده از تسهیلات از تجدید ارزیابی استقبال می‌کنند.

وی در برابر این سئوال که اینکه چرا عده‌ای در این مورد مقاومت می‌کنند؟ پاسخ داد: برخی مدیران نمی‌خواهند با واقعی کردن سمت راست ترازنامه ، پاسخگو باشند. ضمن آنکه در کنترل داخلی و حاکمیت شرکتی، یکی از وظایف مدیران، استفاده بهینه از دارایی ها بوده و باید نسبت به این موضوع و نسبت های مالی پاسخگو باشند. بنابراین بدیهی است برخی مدیران مقاومت می‌کنند.

عسکری مارانی با تأکید بر اینکه تجدید ارزیابی ساز و کاری است که باید به سمت آن حرکت کرد، ادامه داد: زمانی قیمت دلار هزار تومان بود ولی در حال حاضر نمی‌توان دارایی ها را با قیمت های تاریخی در ترازنامه آن هم مستهلک نشان داد. این درحالی است که با اصلاح سمت راست ترازنامه، ساز و کار  قیمت‌گذاری در سازمان حمایت و در صنایع دارای رقابت و دستگاه‌های دولتی حساس به قیمت‌گذاری ، تغییر می‌کند و با توجه به قیمت واقعی دارایی ها، قیمت گذاری کالا و خدمات انجام می شود که این هم به بنگاه ها کمک می کند.

وی افزود: مثلاً بانکی پولی را انتقال می دهد و دو هزار ریال هزینه ارائه خدمات می‌گیرد اما تا زمانی که تجدید ارزیابی نکرده ، قیمت تمام شده این خدمت مشخص نیست. این بی معنی و باعث زیاندهی است در یک واحد صنعتی دامداری، یک کارخانه روانکار، کارخانه خوراکی، صنعت پالایشگاهی نیز این گونه است.

این کارشناس در خصوص تجدید ارزیابی صنعت خودرو هم با اشاره به آسیب ناشی از تحریم این صنعت ، ادامه داد : در شش ماه نخست سال گذشته به طور کلی اقتصاد رانت سنگینی از محل دلار ۴۲۰۰ تومانی از جمله در صنعت خودرو و قیمت گذاری غیر منصفانه به گروه‌های خاصی داد. در این صنعت،  زیرساخت سخت افزاری وجود داشته اما با کمبود نرم افزاری مواجه است که دلایلی مانند عدم انتقال دانش فنی هنگام شراکت با شرکت های خارجی و تحریم‌ها و مشکل گردش نقدینگی دارد.

راهکاری برای حل مشکل نقدینگی خودروسازان

عسکری مارانی ادامه داد: بازار سرمایه با انتشار چند ابزار مشتقه ساده در بورس کالا می تواند نقدینگی صنعت خودرو را فراهم کند. بدین ترتیب که کالاهای مصرفی در این صنعت  اعم از ورق فولاد، مس، آلومینیوم و محصولات پتروشیمی  به صورت اوراق مشتقه توسط تولیدکننده های عمده این صنعت  مثلا پتروشیمی شازند و امیرکبیر برای محصولات پتروشیمی، فولاد مبارکه برای ورق فولاد، ملی مس برای مس ، منتشر و فروخته و مردم با جایگزین کردن این اوراق ، از شرکت های خودرویی ، دستگاه تحویل بگیرند. این گونه مشکل نقدینگی خودروسازان و ساز و کار سخت‌ افزاری تولید ۲ تا ۳ میلیون خودرو حل می شود.

وی در پاسخ به تجدید ارزیابی صنعت خودرو با اشاره به شرکتی در جاده مخصوص گفت: این شرکت حجم عظیمی از دارایی ها و املاک، خطوط فنی و بسیاری تجهیزات را در اختیار دارد و بدیهی است باقی ماندن در این اعداد و ارقام برای این خودروساز معنا و مفهوم ندارد.

عسکری مارانی افزود: در صنعت خودرو یک مشکل اساسی و مربوط به حضور دولت با ۱۵ و ۱۶ درصد سهامداری و اداره این شرکت ها وجود دارد و بیشترین آسیب پذیری این صنعت هم از محل قیمت‌گذاری غیرمنصفانه دولتی بوده که اجازه حرکت به این صنعت را نداده است.

انتهای پیام


-بیمه البرز تا این لحظه 47 میلیون صف خرید در ده سال گذشته دهها بار در کف های بالای 1000ریال وزیر 1000ریال توسط ما کشف روند شده است
-فسرب صف فروش.....تا این لحظه
-خبرهای سیاسی هرچند محدود ولی روزهای گذشته در بازار تاثیر گذاشته است ولی شرایط مثبت خواهد شد
-ولسا پا الان صف فروش این سهم تجربه نشان داده شاید 10الی 15 درصدی از چند کانال تلگرامی پر بازدید تاثیر بپذیرد ولی در بلند مدت در مسیر خودش حرکت می کند شما نگاهتان به ولساپا بر مبنای مستندات کدال باشد
-فسرب هم با موج مثبت چند کانال تلگرامی رشد کرده بود الان صف فروش است....توضیح ما در مورد ولساپا فسرب شناخت علت رشد ونزول سهم است این نو ع رفتارها را دقیق شناسایی کنید فرض اگر هم با سهم همراه شدید زمان ورود وخروج را دقیق تر وبهتر تشخیص دهید تا در تله گرفتار نشوید
-سه عرضه اولیه درهآور-دکپسول-سیمرغ روزهای اینده نیز صف خرید ادامه دار خواهد بود
-دفارا الان صف خرید است......قبل مجمع کشف روند صحیح.......بعد مجمع کشف روند صحیح ........ما بموقع وحساب شده تشخیص میدهیم.....ولی سعی میکنیم مدام درصد رشد را به تصویر نکشانیم

-اوان.....فعلا متوقف......باز گشایی در کف اعلام شدهtsetmc......در اینده امروز 98/04/15

-کشتی گرفتن با شسپا مچ انداختن با شسپا کار راحتی نیست من زورم نمیرسد ولی ممکن است در بلند مدت سود اور باشد قبل از افزایش

اما بعد از افزایش ورود راحت تر خواهد بود امروز 98/04/15


-بانک دی همچنان صف خرید تا این لحظه حجم معاملات الان 167میلیون سهم
-غچین الان 49226ریال زمان کشف روند توسط ما 16000ریال....براحتی 200درصد رشد را تجربه کرد امروز 98/04/15
-نوشته های رنگ سبز به معنای خرید ویا فروش نیست صرفا حساسیتهای دیدبانی بازار وکشف روند ها در گذشته -حال-اینده است
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-بازار بورس امروز در فازمتعادل قرار دارد سهم ها حالت بده بستان در منفی ومثبت را دارند....یحتمل یک شنبه دوشنبه اینده بازار مثبت تر خواهد بود
-سیمرغ -دکپسول همچنان صف خرید پایداری دارند وممکن است امروز درهآورد هم به جمع این عرضه اولیه ای ها اضافه شود
-نماد پردیس که در محدوده 1100ریال کشف روند شده بود الان2165ریال و11 میلیون صف خرید تا این لحظه
-وتوصا هم رو.زهای قبل اطلاع رسانی شد همچنان با صف خرید روبروس
-دکوثر نیز با صف خرید روبروست تا این لحظه
-

امروز ششمین عرضه اولیه جدید بازار سهام با ۲۰ درصد انجام می شود

امروز با عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام شرکت دارویی ره آورد تامین ، ششمین شرکت جدید هم وارد بازار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طی چهارماه اخیر سال جاری، سهام شرکت های سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم و سیمرغ عرضه اولیه شده که امروز هم ششمین شرکت جدید وارد بازار می شود .

در این رویداد 20 درصد از سهام دارویی ره آورد تامین شامل 40 میلیون سهم با محدوده قیمت 300 تا 315 تومانی هر سهم و سهمیه 330 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود.

سرمایه شرکت 20 میلیارد تومان و پیش بینی سود هر سهم سال جاری هم 380 ریال بوده و 99.9 درصد سهام آن متعلق به سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) است .

براساس این گزارش، درهآور" که از آبان شروع به فعالیت کرده و 125 نیروی انسانی دارد، تولیدکننده انحصاری مواد اولیه پلیمری در ایران و خاورمیانه بوده و یک درصد سهم بازار جهانی را در اختیار دارد و در حال حاضر 10 ‌محصول متنوع با ظرفیت بیش از 700 تن در سال تولید می کند که در انواع قرص ها، داروها، کرم های آرایشی، شوینده ها، رنگ و رزین ها استفاده دارد. همچنین علاوه بر این،انواع روکش های قرص و مواد ضدعفونی کننده هم با ظرفیت بالا تولید می شود که همگی دارای مجوز های GMP سازمان غذا و دارو هستند.

به گفته مدیران ، ره آورد تامین به ترکیه، چک، آلمان و دیگر کشورهای منطقه صادرات داشته اما بخاطر نقل و انتقالات بانکی دچار مشکل شده که اکنون در حال بررسی راه حل ها جهت از سر گرفتن صادرات به آلمان و دیگر کشورها است.

انتهای پیام


-کاسپین در 29000ریال زمان مناسبی برای کشف روند بود الان 32394ریال امروز 98/04/12
-ای کاش دتولید 20 درصد زیر قیمت باز گشاییtsetmc باز گشایی شود اصولا نوشته های ما کشتن هیجان کاذب است امروز 98/04/12

-بازی وآذر امروز با بازگشایی حق تقدم با پیروزی بسته شد ولی یادتان باشد مخاطرات پیش روی سهم باعث شد ما این سهم را با رنگ زرد نشان بدهیم ولی خودمان در عمق چاه بودیم......به این می گویند پایبندی به اصول اخلاق مطلبی که ما ده سال است شدیدا به ان در بورس پایبند هستیم

درود بر خودم ومنشور اخلاقی خودم هزاران درودزمانی که ما وآذر را بارنگ زرد نشان دادیم قیمت محدوده 6000ریال بود قبل از افزایش سرمایه یک بار رفت مجمع مجمع لغو شد ما با ضرر کمسیون بیرون امدیم ولی دوباره در محدوده 8000ریال با قبول ریسک بالا وارد شدیم

ما عادت داریم به تنهایی به جنگ سهم ها برویم بدون 50000ممبر تلگرام


-شناسایی دتولید قبل از افزایش در محدوده کف کشف روند شده بود زمانی که گفتیم صبر کنید کف معتبر خود را پیدا کند
-شاید هم نشود شاید هم من اشتباه میکنم ولی.....وآذر با مشکل تعلیق معاملاتی روبروست..... قطعادر بورس موانع قانونی هست وباید احتیاط کرد بهش می گویند معاملات تحت احتیاط
-زمانی که عرضه اولیه شروع میشود هنک وقطع وصل معاملات برخط هم شروع میشود
-

وزیر صنعت قیمت واقعی پراید را اعلام کرد / 6 میلیون تقاضا در برابر یک میلیون تولید

وزیر صنعت با بیان تقاضای خرید 6 میلیونی خودرو در برابر تولید یک میلیونی و فروش سهام ایران خودرو و سایپا به اهل فن، قیمت تمام شده پراید را حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از خبر آنلاین، رضا رحمانی گفت: طرح ساماندهی خودرو در حال انجام و هدف این است که از وضع موجود به وضعی برسیم که در شان ملت ایران باشد و این موضوع به گذشت زمان نیاز دارد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 6 میلیون تقاضای خرید خودرو داشتیم در حالی که کل تولید خودرو در سال، یک میلیون دستگاه است.

این وزیر ادامه داد: خودرو از آبان تا اسفند سال گذشته ۵ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشت. کاهش سود سپرده های بانکی یکی از علل افزایش قیمت و کنترل نرخ ارز، دلیل کاهش است.

رحمانی با بیان اینکه پراید 1660 دلار وابستگی ارزی دارد، گفت: داخلی سازی این قطعات را آغاز کرده‌ایم و هر قدر ارزبری کمتر شود تاثیر نرخ خودرو از نوسانات نرخ ارز کمتر می شود. بر این اساس قیمت تمام شده پراید ۱۱۱ حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان است.

وی تاکید کرد: ساخت داخل و اصلاح ساختار را جدی گرفتیم و هر کدام از خودروسازان بزرگ مکلف شدند اموال غیرتولیدی را بفروشند و از این محل، حداقل 1000 میلیارد تومان برای رونق تولید، تامین کنند.

وی گفت: طرح ساماندهی و برنامه دو ساله داریم سهام خودروسازان را به اهل آن واگذار کنیم تا اصلاح شود.

انتهای پیام


-سخوز 8000ریا لی  تا 9100ریال صعود کردالان در محدوده 8500ریال امروز 98/04/12
-خپارس 42 میلیون صف خرید دارد تا این لحظه
-ساعت 12/15 دقیقه تا شنبه خدا نگهدار
-
-


سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-این سهم پر استرس رنگ زرد وآذر در سبدمان بدجوری ما را اذیت کرد من اثر روانی سهم را می گویم تصور من این است این نماد روح است مثلث دار است در tsetmcوکدال درسودم ولی با فاکتورهای ذهنی من فاصله دارد ولی هنوز زمان خروج فرا نرسیده است اما سهم معامله تحت احتیاط است.....کلا معمای پنهان وحل نشده در بورس است
-دبالک روزهای قبل 6400ریال الان7334ریال......2000ریال هم افت بکند فروشنده نیستیم اصولا خروج های کوتاه مدت مثل تحریم های فلج کننده است
-سخوز هم 2000ریال افت بکند فروشنده نیستیم......باید عادت کنیم در بلند مدت سودهای طلایی بگیریم
-کا سپین 10000ریال هم افت بکند فروشنده نیستیم
-شاملا 20000ریال هم افت بکند فروشنده نیستیم
-غچین یادتان هست 17000ریال بود می گفتیم اگر 10000ریال هم بشود فروشنده نیستیم
-داریم تمرین می کنیم از خروج های بی موقع جلوگیری کنیم
-اوان سهم هفته های اینده در کف امروز98/04/11
-
-دتولید سهم هفته های اینده در کف امروز98/04/11
-سهم های سبز  به معنای خرید یا فروش نیست چون ممکن است فردی  ناشی ونا بلد باشد ودر ورود به این سهم ها ضرر کند کسب سود همیشه بستگی به مهارت شما در ورود وخروج بموقع دارد
-کاسپین فرض الان 30000ریال پله به پله نزول 25000ریال و20000ریال خریداریم.......کو پایین نمیاد برادر من
-شمادر سبد دفارا دارید......ایادر کف 11579ریال کسی فروشنده هست ؟؟؟؟؟
-دفارا میانگین 17 درصد مثبت خورد سود هم تقسیم کرده 50 درصد حق تقدم هم دارد.....روی هم رفته خوب بود
- حالامنتظر افت کاسپین هستیم
-خپارس تا این لحظه 58میلیون صف خرید دارد
-حمله کوتاه مدت نوسانی نمیکنند نتا یج بلند مدت بهتر جواب میدهد....منظور حرفه ای ها
-دکوثر رشد خوبی کرد در بلند مدت ولی ذاتا سهم پر استرس وپر هیجانی است هر سهمی رفتار معاملاتی خودش را دارد
-

زمان معارفه شرکت ۲۰ میلیاردی برای عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام

زمان معارفه دارویی ره آورد تامین مشخص شد تا این شرکت ۲۰ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی در بازار دوم معاملات فرابورس برای فردا شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد av;j دارویی ره آورد تامین در بازار دوم معاملات فرابورس در 19 خرداد ، قبل از ظهر امروز مدیران این شرکت 20 میلیارد تومانی برای تشریح آخرین وضعیت مالی و عملیاتی در جمع خبرنگاران حاضر می شوند تا "درهآور" آماده عرضه اولیه 20 درصدی سهام معادل 40 میلیون سهم در چهارشنبه هفته جاری باشد.

به این ترتیب، محدوده قیمتی هرسهم 300 تا 315 تومان و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 330 سهم تعیین شده که تیپیکو از طریق کارگزاری صبا تامین اقدام به واگذاری خواهد کرد.متعهد خرید نیز سرمایه گذاری هامون شمال و کارگزاری صبا تامین و سقف تعهد خرید مجموعا 50 درصد سهام قابل عرضه است.

طبق بررسی های بورس پرس، "درهآور" ۱۱ آبان سال ۸۳ ثبت و از همین تاریخ فعالیت را آغاز کرد و با در اختیار داشتن سهم یک درصدی در بازار جهانی تولید کننده انحصاری مواد اولیه پلیمری در ایران و خاورمیانه است.

سرمایه اولیه شرکت در بدو تاسیس ۱۰ میلیون تومان بوده که طی سه مرحله افزایش سرمایه به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است.۹۹.۹ درصد سهام این شرکت با ۱۲۲ نیروی انسانی،متعلق به سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو) و شرکت های اوزان، توفیق دارو، داروی اکسیر و توزیع داروپخش هر کدام سهم ۰.۰۰۱۶۶ درصدی دارا هستند.

مرکز اصلی شرکت واقع در تهران و کارخانه در شهرستان ساوه شهرک صنعتی کاوه واقع شده و در حال حاضر شرکت جز واحدهای تجاری فرعی سرمایه گذاری دارویی تامین به شمار می رود.


-کبافق صف خرید سنگین وعرضه ای هم در کار نیست تا این لحظه
-کاسپین دیروز قیمت در محدوده 29000ریال الان در محدوده 31000ریال دیروز افت کرده بود وزمان کشف روند اول بود امروز 98/04/11
-قیمت هفته های قبل کاسپین 32897ریال بالاترین ودیروز28406ریال کمترین 4491ریال نزول.....
-کسی که بدنبال سیگنال می گردد در کانال ها وسایتها یک نوع بیمار روانی است....برادر من کمی صبر کمی حوصله به وقتش روندی تحقیق میشود اگر نشانه هایی از پایداری وثبات قیمتی بود بعنوان یک نظر منتشر میشودمثل همین سخوز 800تومانی وکاسپین 2900 تومانی.....الان هم بفروشی در سود هستی برو به سلامت بلند مدت کار میکنی با سهم بمان ودهها بار نزول وصعودش را چک کن ودر پله های کمتر بخر ودر پله های بالاتر بفروش ولی ننه من غریبم را فراموش کن خودت باید روی پای خودت بایستی سهم بخری
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-در پیچ وخمی است سخت ودشوار این شاخص کل عبور از 250هزار واحد نیاز به یک شوک مثبت دارد فعلا بازار با شاخص کلنجار می رود
-مقاومت خاذین 3100 حمایت ان 2200ریال است الان در محدوده قیمتی 2600ریال است اما رفتار سهم طوری است انگار خبری پنهان در سهم وجود دارد
-وتوصا همچنان با صف 20 میلیونی خرید تا این لحظه در کانون توجه سهامداران است
-دیروز تلگرام بندرت باز میشد مهار تلگرام همچنان ادامه دارد یکی از عوامل دستگرمی بازار سرمایه تلگرام است.... علت مهار تلگرام استفاده ابزاری وتبلیغاتی وگاها جاسوسی دشمن از این سیستم است وباعث چنین محدودیت هایی میشود
-ولساپا دیروز وامروز با 10 درصد رشد فعلا متعادل است تا این لحظه
-ولشرق نیز با 14 میلیون صف خرید در2416ریال روبروست تا این لحظه
-ما غچین را در 16000ریال در وضعیت متعادل قابل عرضه کشف روند کردیم طرف تازه از خواب بلند شده میگه سیگنال غچین در 34000ریال امروز 98/04/10
-من عمدا امار وفهرست بندی نمیکنم ولی دقیقا بیشترین سیگنال ها رالبته خودم برای خودم کشف کرده ام نوشته های من اینجا مثل یاداشت شخصی است.....با هیاهو در بازار حرکت نمیکنم
-صبح گفتم خاذینیها یک پنهان کاری دارند الان معاملات را نگاه کنید.....رفتار چند روزه سهم این را نشان میدهد
-منتظریم کاسپین بیشتر افت بکند تا کشف روند دقیق تری انجام گیرد ولی الان در رصد روزانه هست نه کف اعلام میکنیم ونه سقف ولی در اینده بلند مدت به سود خواهد نشست اگر امورات اداری عملی شود وبا تعدیل منفی مواجه نشودامروز 98/04/10

--دیر از خواب بلند شدی ان روز که دفارا گندم دشت باز بود تو بی اعتنا بودی الان دفارا پهپاد اسمانها است یادت می اید گفتم پهپاد دفارا امروز 98/04/10 اگر همت کنی شاید از دفارا ته دیگی به تو برسد شاید اگر دستت به ته دیگ قیمت صفر بازگشایی برسد ولی بی خیال شو وبه دنبال نانی دگر برو
-
مشاور سازمان خصوصی‌سازی :

سهام پرسپولیس و استقلال تا شهریور عرضه اولیه می شود

مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: طبق مصوبه مجلس و برنامه وزارت ورزش و سازمان بورس، سهام پرسپولیس و استقلال تا شهریور در فرابورس عرضه اولیه می شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جعفر سبحانی در مورد واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به فارس گفت: طبق گفته وزیر ورزش و مصوبه مجلس باید دو باشگاه تا شهریور ۹۸ از طریق فرابورس واگذار شوند. متولی واگذاری این دو باشگاه نیز وزارت ورزش و سازمان بورس هستند. وظیفه این دو دستگاه فراهم کردن زمینه برای عرضه سرخابی‌ها از طریق فرابورس است.

وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی تا زمان کشف قیمت وظیفه‌ای به عهده ندارد اما به موازات بررسی حساب و کتاب مالی و به اصطلاح صورت‌های مالی حسابرسی شده دو باشگاه را انجام می‌دهیم.

این مقام مسئول ادامه داد: سازمان خصوصی‌سازی پیشنهاد داده بود به خاطر زیان‌ده بودن دو باشگاه از طریق مزایده واگذار شوند چون بدهی قابل توجهی دارند و ورود شرکت‌های زیان‌ده به بورس ممنوع است اما مجلس تصویب کرد واگذاری این دو باشگاه طبق قانون بودجه ۹۸ از طریق فرابورس انجام شود.

سبحانی تأکید کرد: البته بررسی صورت‌های مالی دو باشگاه سرخابی نشان می‌دهد که نسبت به سه سال قبل که بحث واگذاری آنها آن موقع مطرح بود وضع صورت‌های مالی خیلی بهتر و شفاف‌تر شده‌ است چنانکه آن موقع اصلا صورت مالی حسابرسی شده نداشتند اما اگر الان زیان‌ده هم باشند، لااقل صورت های مالی شفافی ارائه می‌ کنند.

به گفته وی قرار است برای ورود دو باشگاه سرخابی به فرابورس، ابتدا ۵ درصد سهام این دو باشگاه برای کشف قیمت در فرابورس ارائه و بعد از آن، بلوک ۵۱ درصدی سهام به متقاضیان واگذار و بقیه سهام به صورت خُرد به مردم و هواداران عرضه شود.

سبحانی افزود: سازمان خصوصی‌سازی قبل از اینکه دو باشگاه به فرابورس وارد شوند، وظیفه‌ای ندارد و فقط صورت‌های مالی آنها را نظارت می‌کند و بعد از آن در جریان واگذاری و بازاریابی‌ آنها نظارت می‌کند و کار واگذاری انجام خواهد شد.

انتهای پیام


-پردیس الان 1995ریال ماههای قبل توسط ما در محدوده 1100ریال کشف روند شد
-دتولید بسته است کشف روند توسط ما در محدوده زیر 5000ریال امروز 98/04/10
-

نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار تهران در خرداد ماه نشان می دهد که این بازار در خرداد ماه ۹۸ با رشد شاخص، ارزش بازار و حجم معاملات همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ارزش بازار در پایان خرداد ماه ۹۸ در مقایسه با ماه مشابه سال قبل به میزان ۴.۷۲۰.۴۴۸ میلیارد ریال برابر با ۱۱۲ درصد افزایش یافت و از ۴.۲۱۲.۷۲۶ میلیارد ریال به ۸.۹۳۳.۱۷۴ میلیارد ریال رسید.

ارزش و حجم معاملات

بر اساس این گزارش، طی ۱۸ روز کاری خرداد ماه ۹۸، ارزش معاملات در مقایسه با پایان اردیبهشت ۹۸، معادل ۱۰ درصد کاهش یافت و از ۲۹۶.۱۳۱ میلیارد ریال به ۲۶۷.۴۶۳ میلیارد ریال رسید.

در عین حال، حجم سهام معامله شده از ۱۱۰.۴۷۶ میلیون سهم به ۸۳.۱۰۸ میلیون سهم معادل ۲۵ درصد کاهش یافت.

بر اساس آمار موجود، از ابتدای سال ۹۸ تاکنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازار سهام (اول و دوم) به ترتیب برابر با ۲۵۴۸۴۲ میلیون سهم و ۶۷۵.۲۶۰ میلیارد ریال بوده است.

در خرداد ماه ۹۸، دفعات معاملات سهام و حق تقدم در قیاس با اردیبهشت ماه ۱۷ درصد کاهش داشت.

 شاخص بورس هم در پایان خرداد ماه در قیاس با ماه قبل از آن رشدی ۹ درصدی را تجربه کرد و به ۲۳۴ هزار و ۸۷۹ واحد رسید. این متغیر از ابتدای سال تا پایان بهار امسال، رشدی ۳۳ درصدی را به ثبت رسانده است.

ارزش بازار در پایان خرداد ماه ۹۸ در مقایسه با ماه مشابه سال قبل به میزان ۴.۷۲۰.۴۴۸ میلیارد ریال ۱۱۲ درصد افزایش یافت و از ۴.۲۱۲.۷۲۶ میلیارد ریال به ۸.۹۳۳.۱۷۴ میلیارد ریال رسید.

همچنین درصد گردش معاملات از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه ۹۸، به رقم ۹ رسید که در قیاس با دوره مشابه سال قبل، ۱۸۲ درصد افزایش داشت.

در همین حال، میزان سود نقدی تقسیم شده بین سهامداران در خرداد ماه ۹۸ به رقم ۱۶۱.۱۶۷ میلیارد ریال رسید
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-سخوز تلاش برای ثبت مقاومت 9000ریال شروع رشد از محدوده 8000ریال الان 9199ریال امروز 98/04/09
-سبهان 17000ریالی الان 20430ریال یک رشد خوب بعد افزایش سرمایه
-ولساپا صف خرید تا این لحظه دیشب یک مطلبی در مورد ولساپا نوشتم ولی حذف کردم چون تعداد اماتور ها بالاست ضریب خطای خرید وفروش هم بالاست.....ولی شروع رشد یک حرکت اماتوری است وامکان رشد به قیمتهای بالاترامروز 98/04/09
-دلار 4500 تومان بوده 200 درصد رشد کرده....طلا هم میانگین 200درصد رشد کرده بورس هم میانگین 200 درصد رشد کرده.....ولی زمین اقا ولی 160 هزار تومان بوده الان میگه 1 میلیارد تومان پس رشد مسکن از بقیه موارد بالاتر بوده......اما مهار همه موارد بالا فقط توسط بورس انجام خواهد شد فهمید ید فقط بورس
-پول نباید سمت طلا ومسکن ودلار برود......واقعا سم مهلک است
-دبالک امروز کمترین 6370 وبیشترین تا این لحظه6999ریال......یعنی 629ریال رشد البته ویژه نوسان گیران نترس ما بلند مدت کار میکنیم زمان ورود وخروج مشخصی داریم....
-در تفکر بلند مدت1- مقداری سهم بلند مدت دارید2- در وقت نزول میتوانید اضافه کنید3- ودر وقت صعود بفروشید ولی دست به خرید بلند مدت خود نزنید مثل همین نماد سبهان اگر خرید بلند مدت را دست نزده باشید براحتی از محدوده 17000ریال تا بالای 20000ریال رشد کرده است
-باور کنید که حتما باور می کنید وما هم یقین داریم الحمدالله با روش های پیشگیری فنی ضرر در پرتفو ها را میتوان در حد صفر کاهش داد
-همچنان منتظر ریزش سخوز به محدوده 8000ریال هستیم الان9329ریال من با اطمینان می گویم زوم کنیم خداوند در سال قدرت تشخیص یکصد سهم را به ما داده است ما بندگان عاجزی هستیم هرچه داریم از خداوند بزرگ داریم
-ولشرق الان 31 میلیونصف خرید این سهم بیش از ده بار بعد افزایش سرمایه نوسان مثبت داده است مدام نزول صعودیک عده حوصله دارند خوب نونی از کنار ولشرق خوردند وبردندفراموش نکنید این سهم قبل از افزایش سرمایه توسط ما در محدوده 1850ریال کشف روند شد 350ریال هم سود تقسیم کرد
-خاذین فعلا درجا میزند وقتی سهمی درجا میزند با دوربین دوچشم از او مواظبت کنید هر گاه احساس کردید آهو قصد فرار دارد شکارش کنید سری قبل محدوده 2120ریال کشف روند شد وتا محدوده بالای 3100ریال صعود کرد باز هم بازی دارد پس کشیک ومراقبت فراموش نشودامروزر مورخه 98/04/09
-وسینا تنها نماد گروه بانکی صف خرید سنگین دارداگر شمش طلا هم بدهند ما را با گروه بانک کاری نیست
-شاملا 55000ریال خریداریم الان 61440ریال این سهم در محدودهد40000ریال کشف روند شد امروز 98/04/09

-دبالک یک بمب اتم منفجر کرداز 320پرید 820 تومن......اما یک بمب اتم خورد توسرش نزول کرد به محدوده 640تومن..... حالا داره خودش را باز سازی میکنه.....چند ازمایش هسته ای انجام بده......شما حق ورود به این سهم را نداریدچون  تحمل این روند نزولی وصعودی شدید را ندارید دبالک سهمی است با موج های ریزشی وصعودی بزرگ


-شاخص کل امروز برای لحظاتی 250هزار واحد را لمس کرد

سری قبل شاخص 239هزار واحد بود گفتیم حمایت اول 228 هزار واحدولی تا محدوده 233هزار واحد نزول کرد

الان ممکن است بازی شاخص حمایت 238 هزار واحدومقاومت شاخص 258هزار واحد باشد

یعنی شاخص کل این روزها ممکن است 10000واحد مثبت ویا 10000واحد منفی بشود ولی هدف بلند مدت را فعلا 280هزار واحد فرض کنید


-منظورم قبل از افزایش سرمایه است هضم شناور دبالک در محدوده 6000الی 8000ریال.....یادتان باشید همیشه تست کنید در هر سهمی شناور سهم ها در چه محدوده قیمتی بلعیده شده است
-
یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

۵ عامل مهمی که باید مورد توجه سهامداران قرار گیرد/ تفسیر یک سیگنال

یک کارشناس با اشاره به آینده بورس از مسیر تعدیل دو گانه محبوبیت شرکت‌های کوچک و مهجوری شرکت‌های بزرگ خواهد گذشت، ۵ عامل مهمی که باید مورد توجه سهامداران قرار گیرد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شروین شهریاری با انتشار مطلبی در دنیای اقتصاد درباره آینده بورس اعلام کرد: بازار سهام هفته گذشته روندی مثبت با شیب قابل توجه نزدیک به ۶ درصدی را پشت سر گذاشت تا در عمل نسبت به برخی نااطمینانی‌ها در حوزه سیاسی و نیز توقف عوامل مساعد موثر بر سودآوری شرکت‌ها از جمله نرخ ارز آزاد بی‌تفاوت بماند.

رکورد‌شکنی‌های پی در پی بازارسهام در ادامه صعود ممتد و پرقدرت تزریق نقدینگی از سوی بازیگران حقیقی صورت می‌گیرد که باعث رشدهای انفجاری سهام و ایجاد نوعی از حالت بی تفاوتی به متغیرهای بنیادین و اصول ارزش‌گذاری به ویژه در صنایع کوچک‌تر نزد بسیاری از مشارکت‌کنندگان در بازار شده است. در نقطه مقابل ، سهام شرکت‌های بزرگ‌تر، همگام با رشد نرخ‌های ارز پایه در بورس کالا و سامانه نیما نقش‌آفرینی مثبت عوامل محیطی بر سودآوری شرکت‌ها ادامه یافته است.

در دو روز پایانی معاملاتی هفته ، نشانه‌هایی از اقبال به سهام بزرگتر نیز دیده شد. با توجه به اصل بازگشت قیمت به سمت ارزش ذاتی، انتظار می‌رود مسیر آینده بورس تهران از مسیر تعدیل دو گانه محبوبیت شرکت‌های کوچک و مهجوری شرکت‌های بزرگ بگذرد. وضعیتی که می‌تواند رالی‌های توفنده در سهام پیشتاز صنایع کوچک در هفته‌های اخیر را متوقف کند.

پنج آینده‌ساز بورس تهران

بنابراین در شرایط کنونی، سهامداران باید در تحلیل از آینده بورس به پنج متغیر مهم توجه کنند. اول، تحولات سیاسی است که در مهم‌ترین رویداد هفته گذشته نشست کمیسیون مشترک برجام بود که به عقیده مقامات ایران، گام‌هایی هرچند ناکافی اما مثبت برداشته شد. دومین مساله به رشد نامتوازن صنایع کوچک و بزرگ و احتمال چرخش روند آنها برمی‌گردد.

پیامدهای افت شتاب تورم، تحولات بازار ارز آزاد و نیما و همچنین آینده بازار جهانی نیز سه عامل دیگری هستند که در سرنوشت بورس تهران اثرگذار خواهند بود.

 پیامد ترمز تورمی برای بورس

گزارش خرداد مرکز آمار ایران، سیگنال اقتصادی مهمی را به فعالان اقتصادی صادر کرد که طبق ان نه تنها تورم ماهانه با ثبت رشد ۸. ۰ درصدی کمترین افزایش در ۱۵ ماه اخیر را ثبت کرده بلکه تورم نقطه‌ای نیز برای نخستین بار در دوره مشابه افت کرده و از قله ۵۲ درصدی به محدوده ۵۰ درصد عقب نشسته است. این تحول مهم می‌تواند نشانگر تخلیه بخش مهمی از فشار تورمی ناشی از تعدیل ارزی باشد که از ۱۸ ماه پیش آغاز شده و نرخ تورم را به سمت بالاترین سطوح تاریخی در چهل سال گذشته سوق داده است.

همگام با این تحول، در گزارش‌های ماهانه برخی شرکت‌های وابسته به بازار مصرف نیز اولین نشانه‌های توقف روند پرشتاب صعود قیمت‌های فروش و در مواردی افت جزئی مشاهده می‌شود که می‌تواند نشان دهنده تعدیل شتاب فزاینده قیمت‌ها باشد. ادامه مسیر کنونی با فرض ثبات ارزی می‌تواند نشان دهنده ورود فضای اقتصاد به دوره کاهنده از رشد ماهانه تورم ۱۲ ماهه باشد. وضعیتی که پیامد آن برای شرکت‌های بورسی کم توان شدن یکی از مهم‌ترین محرک‌های رونق تورمی یعنی رشد شتابان نرخ فروش به‌ویژه در بخش کالایی خواهد بود.

تحولات ارزی در بزنگاه مهم

سیاست‌های ارزی بانک مرکزی در سال جاری با روش گام به گام و تدریجی به سمت افزایش انعطاف و آزاد‌سازی نسبی در بخش واردات و صادرات حرکت کرده و در آخرین تحول، براساس گزارش‌های میدانی، تخصیص ارز در سامانه نیما هم به‌صورت اولویت‌بندی در ثبت سفارش برای کالاهای اساسی و نیز مواد اولیه و تجهیزات کارخانه‌ها انجام می‌شود و سایر متقاضیان ارزی عملا باید برای تامین نیاز ثبت سفارش خود از مجوز واردات در برابر صادرات استفاده کنند.

تفسیر این تحول گویای آن است که بخش عمده‌ای از واردات اکنون از محل ۵۰ درصد ارز صادر‌کنندگان غیر نفتی که الزام به عرضه در سامانه نیما ندارند تامین خواهد شد. این تحول مهم از سوی مقابل، تمایل شرکت‌های فعال در زمینه صادرات برای تبدیل درآمد ارزی با نرخ حاشیه بازار را افزایش می‌دهد که انگیزه جدی برای بازگشت ارز‌های صادراتی فراهم می‌کند.

در همین راستا، در برخی مجامع شرکت‌های بورسی نیز بحث تزریق منابع ناشی از صادرات حتی انباشت مربوط به سال گذشته هم پس از اجرای این مصوبه مطرح شده که به خوبی نشان دهنده تغییر فضای سیاست‌گذاری است. در همین حال، برخی ناظران، ورود این عرضه صادراتی به بازار را از دلایل اصلی ثبات بازار آزاد ارز عنوان می‌کنند.ضمن اینکه انگیزه واردات نیز به دلیل حذف رانت تخصیص ارز ارزان‌تر سامانه نیما از میان رفته است.

به‌این ترتیب انتظار می‌رود شرکت‌های بزرگ صادر‌کننده به ویژه در گزارش‌های عملکرد ماه‌های آتی، رشد درآمد ناشی از تبدیل ارز در فروش‌های خارجی را به بازار منعکس کنند که خبر مثبتی برای سهامداران آنها خواهد بود.

نگاه سرمایه‌گذاران به آینده روابط چین و آمریکا

تحولات دو هفته قبل به دلیل ایجاد افق تسهیل سیاست‌های پولی از سمت بانک‌های مرکزی اروپا و آمریکا، برای فعالان بازارهای بین‌المللی خوشایند بود. هفته گذشته نیز سرمایه‌گذاران به دنبال رصد نشانه‌های مثبت از نشست سران بیست اقتصاد بزرگ جهان (موسوم به گروه ۲۰) در ژاپن بودند.

مهم‌ترین واقعه این نشست به دیدار روسای جمهور آمریکا و چین برمی‌گردد که امیدهای تازه‌ای را برای فعالان اقتصادی زنده کرد. ترامپ دیدار با شی جین‌پینگ را عالی توصیف کرده و معتقد است مذاکرات تجاری به مسیر صحیح بازگشته است.

البته هنوز مشکل مربوط به قرار گرفتن شرکت بزرگ چینی هوآوی در فهرست تحریم‌ها پابرجا بوده که قرار است آمریکا مجددا طی هفته جاری آن را بررسی کند. این مساله می‌تواند در بازگشایی بازار جهانی از فردا تحولات مثبتی را به همراه داشته باشد که البته پایداری آن به ادامه‌دار بودن مذاکرات تجاری چین و آمریکا وابسته است.

واقعیت این است که اقتصاد جهان به ویژه غرب، پس از بیش از یک دهه رشد بی وقفه مثبت اقتصادی و عملکرد صعودی بازارهای سهام اینک به دورانی وارد شده که به لحاظ طول عمر دوران رونق بسیار آسیب‌پذیر است. یعنی مترصد تاثیر پذیری از عوامل منفی و افتادن به ورطه رکود است.

از همین رو، تعقیب تحولات مربوط به مذاکرات تجاری چین و آمریکا نه تنها برای این دو کشور بلکه برای همه سرمایه‌گذاران بین‌المللی حائز اهمیت است. سهامداران بورس تهران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چرا که به گواه تاریخ، سریع‌ترین و شدیدترین واکنش‌ها نسبت به رکود اقتصاد جهانی در قیمت نفت، فلزات و محصولات پتروشیمی آن هم با شتاب زیادی منعکس خواهد شد. از این رو با توجه به وابستگی قیمت‌گذاری محصولات شرکت‌های بزرگ بورس تهران به ویژه صادرکنندگان کالایی، رصد تحولات روابط چین و آمریکا برای فعالان بازار تهران هم مهم ارزیابی می‌شود.

انتهای پیام


-از صبح دارم سهمی را چک میکنم ریال به ریال قیمت پایانی در حال رشد است خوب معلوم است تقاضا بالاست حجم معاملات هم بالاست

اسم سهم را میگویی ده تماس تلگرامی وتلفنی شروع میشود.....من مثل شما حرفه ای نیستم یک اماتور هستم اجازه بدهید چند خطی اینجا مطلب بنویسیم.....


-
مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات :

زمان بهبود بورس فرارسیده / خبر منفی تر دیگری وجود ندارد

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات با اعلام نقش نهاد ناظر بر شایعات گفت: خبر منفی تری وجود ندارد و تمام سختی ها پشت سر گذاشته شده، بنابراین زمان بهبود بورس فرارسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهروز خدارحمی درخصوص تصمیم سهامداران مبنی بر اصلاح پرتفوی به سنا گفت: در مواقعی که امواج اخبار سیاسی در بازار زیاد می شود، سهامداران نگران تصمیم می گیرند که سرمایه را از شرکت های کوچک به سمت شرکت های بزرگ سوق دهند. تصور عمده سهامداران این است که شرکت های بزرگ شالوده و پایه مستحکم تری دارند و می توانند در روزهای پرتنش سیاسی، مقاومت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: با اتفاقی که در حوزه سیاسی و بین المللی روی داده ، دیگر خبر منفی تری وجود ندارد و تمام سختی ها پشت سر گذاشته شده است. اقتصاد ایران آسیب های زیادی از اخبار منفی که شاید حتی به جا هم نبود، خورده است. بنابراین بر اساس منطق، بازار نباید دیگر تحت تاثیر شایعات باشد و زمان بهبود فرارسیده است.

این کارشناس درخصوص پخش خبرهای کذب در بازار سرمایه و تأثیر آن بر رفتار سرمایه گذاران گفت: بخش قابل توجهی از اخبار سیاسی که در بازار منتشر می شود، موثق نیست. شیوه انتشار اخبار نسبت به پنج سال گذشته قابل مقایسه نیست و حجم و سرعت انتشار سریعتر شده اما با یک مشکل جدید مواجه هستیم که به نسبت سرعت اطلاعات،سرعت شایعات هم بیشتر شده و از طرف دیگر افراد امکان صحت سنجی ندارند و نمی توانند بین خبر کذب و واقعی تمیز قایل شوند.آنچه در این میان مشکل ایجاد کرده،عدم هضم و طبقه بندی وسعت خبررسانی و انتشار اطلاعات برای افکار مختلف است.

خدارحمی گفت: وابستگی به یک جناح و خط خبری واحد، موجب سوگیری های خاص و دوری از منبع حقیقت می شود. این روند آسیب رسان است و باعث دوری از تصمیم گیری های منطقی می شود.هم اکنون در دوره گذار به سر می بریم اما در نهایت پس از یک مدت، فرق بین درستی و نادرستی معلوم می شود و می توان میان اخبار موثق و شایعات مضحک، تفاوت قائل شد. مردم عطش دسترسی به اطلاعات دارند و باید به دنبال خبری باشند که اعتبار کافی داشته باشد.

وی در خصوص نظارت بیشتر بر این شایعات گفت: به نظر می رسد ورود نهادهای نظارتی در این حوزه ها نیاز است تا جلوی آسیب رساندن به سرمایه گذاران خرد گرفته شود. در صفحه اول سایت نهاد نظارتی بورس آمریکا در خصوص آخرین شیوه های کلاهبرداری هشدار داده شده و برای بررسی دقیق تر هم سرمایه گذار می تواند مابقی روش های کلاهبرداری را از طریق همان سایت مطالعه کند. لذا وجود نهاد ناظر در این میان الزامی است تا تجربه تلخ بازار پولی تکرار نشود.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات درباره تجربه بازار پولی گفت: تجربه تلخی که در خصوص موسسات مالی غیرمجاز و آسیب های وارده از سوی آن داشتیم به کل باورهای اجتماعی و اقتصادی سرمایه گذاران لطمه وارد کرد. به این ترتیب،نباید بگذاریم این اتفاق در بازار سرمایه تکرار شود. با زیرنویس مسائل هشدار دهنده در برنامه های پرمخاطب رسانه های جمعی مثل صدا و سیما و تکرار آن باید مانع اتفاق های ناگوار در آینده شد و نسبت به مسئولیت های سازمان در قبال این شایعات شفاف سازی کرد. به نظر می رسد این شکل جدیدی از فرهنگسازی در بازار سرمایه باشد که در واقع یکی دیگر از اولویت های سازمان بورس در بحث توسعه فرهنگ سهامداری است.

خدارحمی افزود:  لازم است ناظر، شرایط امن سرمایه گذاری را بصورت واضح و شفاف و به زبان ساده برای عموم جامعه معرفی کند که اگر سرمایه گذاری تمایل دارد وارد بازار سرمایه شود باید به این شیوه سرمایه گذاری کند که مورد تایید باشد یعنی از طریق شرکت های مشاور سرمایه گذاری و .... به این ترتیب، اگر از طریق شیوه های مورد تایید سرمایه گذاری صورت گرفت و در این راه مشکلی به وجود آمده ناظر پاسخگو خواهد بود، در غیر این صورت، ناظر هیچ گونه مسئولیتی را در قبال مشکلات پیش آمده ندارد.

انتهای پیام


-اینکه میگویم با من تماس نگیرید ادله قانونی وامنیتی دارد حوزه کاری من نا امن میشود اگر مرا دوست دارید تماس نگیرید
-

برنامه وزیر اقتصاد برای مقابله با حساب بانکی اجاره ای و درآمد تا ۴ میلیون تومانی

وزیر اقتصاد از مقابله جدی با حساب های بانکی اجاره ای و با درآمد ماهیانه ۲ تا ۴ میلیون تومانی خبر داد که به دلیل محدودیت‌های قانونی در تراکنش‌ها، شیوع بیشتری یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس یه نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند درباره برنامه‌های در دست اجرا برای مقابله با حساب‌های بانکی اجاره‌ای که با هدف پول‌شویی و فرار مالیاتی انجام می‌شود، گفت: در حال شناسایی و مقابله با حساب‌های بانکی اجاره‌ای هستیم ولی آماری از این حساب‌ها نداریم. باید با این نوع حساب‌ها برخورد شود.

براساس این گزارش، در ماه‌های اخیر، میزان اجاره حساب‌های بانکی با هدف پولشویی، فرار مالیاتی و کلاهبرداری رشد زیادی یافته به‌طوری‌که اجاره کنندگان، ماهانه به ازای هر حساب بانکی مبلغ ۲ تا ۴ میلیون تومان به افتتاح‌کنندگان حساب، اجاره پرداخت می‌کنند.

متقاضیان این نوع حساب‌ها، افراد بی‌اطلاع و یا نیازمند را با دادن وعده‌های جذاب ترغیب به این کار می‌کنند. اجاره‌دهندگان حساب باید یک حساب بانکی با موجودی خالی باز کنند و سپس رمز دوم، اینترنت بانک، کارت بانکی، همراه بانک و سایر اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهند اما مشکلی که وجود دارد این است که اجاره دهندگان حساب نمی‌دانند چه معاملات و نقل و انتقالاتی از طریق حساب‌های بانکی آنها در حال انجام است.

مبلغ اجاره حساب متغیر است اما به طور میانگین برای اجاره هر حساب بانکی در هفته ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان پرداخت می‌شود. افراد می‌توانند چند حساب بانکی به متقاضی اجاره دهند که بر اساس آن میزان اجاره نیز چندین برابر می‌شود. با توجه به مشکلات اقتصادی در جامعه برخی افراد از اجاره دادن حساب‌های بانکی استقبال کرده و جستجویی کوتاه در فضای مجازی نشان‌دهنده بازار داغ این کاسبی غیرقانونی است.

در ماه‌های اخیر پس از اعمال محدودیت‌های قانونی در تراکنش‌های بانکی، وقوع این نوع تخلف شیوع بیشتری یافته است. همچنین افزایش نظارت بانک مرکزی برای مقابله با پولشویی نیز باعث تشدید این تخلفات شده زیرا متخلفان ترجیح می‌دهند تراکنش‌های مالی غیرقانونی را از طریق حساب‌های بانکی دیگران انجام دهند تا شناسایی نشوند.

علت دیگر گسترش این نوع حساب‌های اجاره‌ای، تلاش برخی فعالان اقتصادی برای فرار مالیاتی است. بدین طریق این افراد می‌توانند از شناسایی درآمدها برای پرداخت مالیات فرار کنند و عواقب آن بر عهده اجاره دهندگان این حساب‌ها خواهد بود. آماری از شمار حساب‌های اجاره‌ای در دست نیست اما جستجویی کوتاه در فضای مجازی نشان دهنده رونق رو به گسترش این تجارت سیاه است.

افرادی که اقدام به اجاره دادن حساب‌های بانکی کرده‌اند، توجهی به کلاهبرداری و پولشویی هایی که امکان دارد به نام آنها انجام شود ندارند که این موضوع دیر یا زود می‌تواند گریبان آنها را بگیرد. بر اساس قانون، دارندگان حساب بانکی باید پاسخگوی کلاهبرداری میلیاردی و سایر تخلفاتی باشند که به نام آنها انجام شده است. بنابراین مسؤولیت قانونی و حقوقی هر تخلفی که از طریق این حساب‌های اجاره‌ای انجام می‌شود بر عهده دارندگان حساب خواهد بود.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-

تعداد صفحات : 2

درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
 • آرشیو
 • 1398
 • کدهای اختصاصی