close
تبلیغات در اینترنت
بورس اغازاسفند
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-ومعادن دقیقا از روزی که خبر افزایش سرمایه امده سهم در حال افت است الان 3960ریال-اندیکاتور بایکا را مناسب حضور در افزایش سرمایه میداند ولی نقطه ضعف سهم حضور در بازار پایه ج هست-فخوز محدوده 9000ریال معامله میشود افزایش سرمایه این سهم در اینده قابل بررسی است-فملی هم حامی شاخص امروز 2900ریال را لمس کردالان 2941ریال-فخوز وفملی تا این لحظه بیشترین حمایت را از شاخص داشتند-شاخص مثبت است تا ریال سمت دلار نرود-بیمه کوثر صف خرید سنگین تا این لحظه عرضه هم محدود-حپترو…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ومعادن دقیقا از روزی که خبر افزایش سرمایه امده سهم در حال افت است الان 3960ریال

-اندیکاتور بایکا را مناسب حضور در افزایش سرمایه میداند ولی نقطه ضعف سهم حضور در بازار پایه ج هست
-فخوز محدوده 9000ریال معامله میشود افزایش سرمایه این سهم در اینده قابل بررسی است
-فملی هم حامی شاخص امروز 2900ریال را لمس کردالان 2941ریال
-فخوز وفملی تا این لحظه بیشترین حمایت را از شاخص داشتند
-شاخص مثبت است تا ریال سمت دلار نرود
-بیمه کوثر صف خرید سنگین تا این لحظه عرضه هم محدود
-حپترو چند جلسه قبلهم اشاره شد هر روز مقداری عرضه ولی با صف خریدروز بعد مواجه میشود
-

دو خبر مهمی که شاید منجر به بهبود بورس و کاهش هیجانات بازارهای رقیب شود

انتشار دو خبر جدید و مهم شاید منجر به بهبود وضعیت بورس و کاهش هیجانات بازارهای رقیب ارز و سکه و طلا شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی بازارهای سهام ، ارز و سکه و طلا طی روزهای اخیر با نوسانات معنادار و ناشی از رویدادهای سیاسی و اقتصادی روبرو شده اند که انتشار دو خبر جدید و مهم و بازتاب آن شاید منجر به بهبود وضعیت بورس و کاهش هیجانات بازارهای رقیب شود. 

براساس این گزارش، رویداد مهم اول مربوط به آخرین جلسه گروه ویژه اقدام مالی معروف به FATF در پاریس و احتمال تمدید مهلت دوباره به ایران بوده که قرار است پنج شنبه این هفته بیانیه ایی صادر شود.  

رویداد مهم دیگر هم قطعنامه‌ نهاد مرکزی حزب دموکرات آمریکا (تعیین کننده نامزدهای ریاست جمهوری این حزب) است که آمریکا خواسته تا به برجام بازگردد.

در این رابطه ایسنا از قول سازمان نیاک اکشن (وابسته به شورای ملی ایران -آمریکا) اعلام کرد تصویب این قطعنامه تضمین می‌کند بازگشت به برجام یکی از اولویت‌های اصلی حزب دموکرات برای پیشبرد است.

تصویب این قطعنامه از سوی کمیته ملی دموکرات آمریکا از آنجا حائز اهمیت است که نشان‌دهنده رویکرد حزب دموکرات درباره برجام است.به این معنی که در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا بازگشت به برجام به شکل جدی در دستورکار دولت این کشور قرار می‌گیرد.

انتهای پیام


-زگلدشت سهم سبد قدیمی مت در زیر 4000ریال الان در محدوده 9000ریال
-فرا بورس بازار پایه هنوز رنگ قرمز وزردوسبز مشخص نشده ودر حد حرف وشایعه است
-نماد کاوه صف خرید تا این لحظه

-اندیکاتور میگه پردیس 450 ریال سود تقسیم کرده علت تقسیم سود بالا یحتمل منجر به


افزایش سرمایه در شش


ماه اینده خواهد شد گزینه بلند مدت مد نظر باشد این نظر ممکن است اشتباه باشد


-اندیکاتور یک برنامه نویسی است ذخیره شده در حافظه بنده شبیه یک دستور العمل..... مثلا الان ومعادن جهت جلب رضایت جهت زودتر گرفتن مجوز افزایش سرمایه براحتی قیمت سهم را 600ریال پایین اورد تا تابعیت محض خودرا به مدیران بورس نشان دهد مشابه همین رفتار  در تعدادی از نمادها مشهود است هرکس منضبط باشد امتیاز افزایش سرمایه بهتر وراحت تری خواهد گرفت
-اندیکاتور میگوید هر سهمی پرونده انضباطی داردهمانطور که هر کارگزاری پرونده انضباطی دارد
-بی نظم ترین گروهها اول گروه بانک دوم گروه خودرویی است
-اندیکاتور می گوید فرض مثال من دولت از مدیران بورس می خواهم بعلت اینکه ریال سمت دلار نرود از بازار سرمایه حمایت شود
-

قیمت دلار به ۲ علت گران شد

دلیل افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر را باید در دو نکته اصلی جست‌وجو کرد. اول احتمال افزایش شدید نقدینگی و دوم افزایش نیازهای عمومی پایان سال است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دنیای اقتصاد، پاسخ به این سؤال که چرا در روزهای اخیر قیمت ارز افزایش یافته است را باید در دو حوزه اصلی جست‌وجو کرد. نکته اول احتمال افزایش شدید نقدینگی در سطح بازار و موضوع دوم نیازهای عمومی پایان سال است.

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها و دلایل رشد نقدینگی سررسید گواهی سپرده‌های ۲۰ درصدی است که سال گذشته برای کنترل نقدینگی فروخته شد. بر این اساس حدود یک سال پیش بود که بانک مرکزی با هدف مدیریت بازار ارز، اجازه انتشار گواهی سپرده‌های ریالی را با سود ۲۰ درصدی به بانک‌ها داد.

سال گذشته، انتشار این اوراق در شرایطی صورت گرفت که حدود شش ماه پیش از آن بانک مرکزی شبکه بانکی را ملزم به رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار یعنی ۱۵ درصد برای سپرده‌های یکساله و ۱۰ درصد برای سپرده‌های کوتاه‌مدت کرده بود اما همین چراغ سبز بانک مرکزی برای افتتاح سپرده‌های ۲۰ درصدی باعث شد که بانک‌ها رقابت فشرده‌ای را برای جذب پول بیشتر در مدت دو هفته کلید بزنند. نتیجه این رقابت اینگونه شد که تنها در مدت دو هفته ۲۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در قالب این گواهی‌های سپرده در سیستم بانکی جذب و برای یکسال حبس شد.

نکته مهم این بود که اگر مشتری می‌خواست گواهی یاد شده را پیش از سررسید بازخرید کند، بانک این سپرده را با نرخ ۱۴ درصدی بازخرید می‌کرد که رقمی پائین‌تر از نرخ اعمالی بانک‌ها بود. بنابراین مشتریان ترجیح دادند سپرده‌ها را تا پایان مدت حفظ کنند.

در سایه این اقدام بود که به استناد آمارهای بانک مرکزی سهم سپرده‌های بلندمدت از کل سپرده‌های بانکی از ۸. ۴۸ درصد به ۴. ۵۴ درصد رسید و سهم سپرده‌های کوتاه مدت از ۶. ۲۹ درصد به ۱. ۲۶ درصد کاهش یافت. بنابراین حالا بازار ارز ، بیم از ورود این حجم عظیم نقدینگی را با جهش نشان داده و بسیاری بر این باور هستند که با توجه به ثبات نسبی حوزه ارز، این احتمال وجود دارد که صاحبان این سپرده‌ها تصمیم به خرید ارز برای حفظ سرمایه کنند.

اما به جز موضوع سپرده‌ها، نکته دیگری که این روزها آرامش بازار را برهم زده، افزایش نقدینگی ناشی از حقوق و دستمزد است. بر این اساس بسیاری از کارگران و کارمندان در ماه‌های پایانی سال، عیدی و سنوات دریافت می‌کنند و این احتمال وجود دارد که این نقدینگی به سمت بازار ارز و طلا برود.

در همین حال نکته‌دیگری که هرساله آرامش بازار ارز را برهم می‌زند، موضوع افزایش شدید تقاضا برای ارز در پایان سال است. براین اساس بسیاری از افرادی که در تعطیلات نوروز قصد انجام سفرهای خارجی دارند، برای خرید ارز وارد بازار می‌شوند. علاوه بر این شرکت‌ها نیز برای تسویه‌حساب‌ها و پرداخت بدهی‌های ارزی در پایان سال، دست به خرید ارز می‌زنند که هر دو موضوع توانسته تا حدودی آرامش بازار ارز را برهم بزند.


-وبیمه تا این لحظه 45 میلیون معامله صورت گرفته است
-بانک دی همچنان صف فروش
-تا فردا خدا نگه دار
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی