close
تبلیغات در اینترنت
بورس هفته چهارم بهمن
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-کار گردن وسود گرفتن از نمادهایی مثل سنیر کلا جای اماتورها نیست فقط صبر می خواهد-ختوقا خوب افت کرده بود به محدوده 1314ریال ولی عده ای خریدندالان 1425ریال وحق تقدمی که بازی اش باز هم جای اماتورها نیست-امروز بورس اگر تعطیل بود بهتر بود واقعا کاهو بازار است-گروه خودرو سبز به استقبال 22 بهمن رفته است ولی گروه فلزات اساسی وگروه کانه های فلزی تا این لحظه قرمز است-افت  قیمتی حریل را کنترل کنید چون دوباره رشد خواهد کرد-وایران دفعات قبل چند بار اشاره کردیم هنوز…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-کار گردن وسود گرفتن از نمادهایی مثل سنیر کلا جای اماتورها نیست فقط صبر می خواهد
-ختوقا خوب افت کرده بود به محدوده 1314ریال ولی عده ای خریدندالان 1425ریال وحق تقدمی که بازی اش باز هم جای اماتورها نیست
-امروز بورس اگر تعطیل بود بهتر بود واقعا کاهو بازار است
-گروه خودرو سبز به استقبال 22 بهمن رفته است ولی گروه فلزات اساسی وگروه کانه های فلزی تا این لحظه قرمز است
-افت  قیمتی حریل را کنترل کنید چون دوباره رشد خواهد کرد
-وایران دفعات قبل چند بار اشاره کردیم هنوز تا این لحظه صف خرید است البته خوب هم رشد کرده است

-

وعده مدیرعامل ایران خودرو : منتظر اخبار خوش باشید

طبق وعده مدیرعامل ایران خودرو به زودی خبرهای خوشی از اقدامات این خودروساز برای مقابله با تحریم‌ های آمریکا منتشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ،هاشم یکه‌زارع با تاکید بر فرمایشات رهبری مبنی بر عدم اطمینان به خارجی‌ها گفت: این شرکت یک مشت دشمنان را با دو مشت پاسخ خواهد داد. منتظر پاسخ "خودرو" به تحریم‌ها باشید.

براساس این گزارش، جدیدترین اخبار به دست آمده حاکی از آن است که به زودی اخبار خوشی از اقدامات انجام شده از سوی این خودروساز بورسی برای مقابله با تحریم‌ها و اقدامات خصمانه آمریکا منتشر خواهد شد.

انتهای پیام
-
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه سهام به روش ثبت سفارش در نماد (زفكا1) 97/11/21 09:31
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1370/الف/97 مورخ 1397/11/17 اين شرکت، روز چهارشنبه مورخ 1397/11/24 تعداد 60،000،000 سهم از سهام شرکت كشت و دامداري فكا (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (زفكا1) به روش ثبت سفارش، عرضه مي گردد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار فرابورس ايران

-حجم معاملات دکوثر مشکوک ....مطالبی که مااینجا درج میکنیم صرفا دیده بانی بازار است وبه معنای خرید وفروش نیست هر سهمی باید هفته های متوالی رصد شود تا بتوان خارج یا وارد شد
-شیر یا خطی در بورس سهم خرید وفروش نکنید

-یک روز خبر دار شدیم هفته های قبل چند قوم نزدیک رفتند غمهرا را درسقف خریدنددر محدوده 41000ریال  وبعد سهم تا محدوده 32000ریال افت کرد از من پرسیدند گفتم نفروشید تا اینکه امروز به محدوده 42000ریال صعود کرد

ببینید صبر ضرر را جبران کرد همین غمهرا در اینده افزایش سرمایه دارد خوب کف معتبر همان 32000ریال است ولی این دفعه افت به این محدوده غیر ممکن است......سنیر هم تا 20000ریال رشد کرده بود به محدوده زیر 14000ریال که رسید من یاد غمهرا افتادم الان سنیر عرضه نمیشود


-بیمه سامان بساما صف خرید ولی عرضه هم دارد
-واکنشها قبل خبر وبعد هر خبری در هر نمادی مهم است میزان واکنش مثبت ومنفی
-نماد پارس پتروشیمی پارس حیف این نماد مورد بی مهری وبی توجهی قرار گرفته است
-خاهن دارند می خرند گفتیم البته کار ما دیده بانی است
-طمع را کم کن صدرصد از فبیرا سود گرفتی باز لگد روی دم شیر می گذاری طمع را حدی وقتی از حد بگذرد منجر به ضرر شود
-

توضیح مدیرعامل مپنا درباره ساخت نیروگاه ۳۵۰۰ مگاواتی در عراق

مدیرعامل مپنا با اشاره به وضعیت ساخت نیروگاه ۳۵۰۰ مگاواتی برق در عراق گفت: آماده همکاری با کشورهای اروپایی و سایر کشورها به غیر از اسرائیل هستیم و با همه آنها قراردادهایی امضا شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، عباس علی‌آبادی در جریان بازدید وزیر برق عراق از کارخانجات مپنا با اشاره به قرارداد ساخت نیروگاه 3500 مگاواتی در عراق گفت: 1500 مگاوات از این نیروگاه نصب و در حال تولید برق و 2000 مگاوات باقی‌مانده نیز در حال نصب است. قصد این بوده که در بازار عراق خود را معرفی کنیم و اکنون این معرفی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه گسترده‌ای برای انتقال فناوری و پشتیبانی از واحدها و احداث نیروگاه‌های جدید در دست مذاکره است،افزود: اگر بخواهیم درباره تأثیر تحریم‌ها در ساخت نیروگاه و صنعت برق صحبت کنیم باید بگویم اگر مشکل ایجاد نکنند هیچ مشکلی نداریم چراکه ایران خوداتکا است و اگر این چنین نبود خاموشی برق رخ داده و چراغ‌ها را خاموش کرده بودند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه ایران روی پا ایستاده و نگرانی وجود ندارد، گفت: در حال حاضر آماده همکاری با کشورهای اروپایی و سایر کشورها به غیر از اسرائیل هستیم و با همه آنها قراردادهایی امضا شده است.اگر چه اخیراً برخی به دلیل تحریم‌ها از همکاری با ایران محروم شده‌اند، این کشور هیچ مشکلی بابت ادامه فعالیت در صنعت برق ندارد.

علی‌آبادی گفت: سالانه 8000 مگاوات ظرفیت تولید برق داریم که مازاد بر نیاز است. بنابراین 3 تا 4 هزار مگاوات در داخل استفاده و مابقی صادر می‌شود.
اکنون به کشورهای اندونزی، عمان، پاکستان، عراق، سوریه، کشورهای آفریقایی، اروپایی و روسیه صادرات تجهیزات داریم.ساخت نیروگاه در لاذقیه سوریه هم آغاز شده است.

انتهای پیام


-حجم معاملات خاهن بالا رفت اوج هیجان خرید در خاهن الان ساعت 12/9دقیقه ولی چند میلیون عرضه شد تا این


لحظه
-سنیر به اندازه حجم مبنا عرضه شد و5 درصد مثبت خورد
-تا پس فردا خدا نگه دار
-فقط با مستندات کدال خرید وفروش کنید رویت نظرات ما کاری خوب ولی ممکن است اشتباه باشد چون صرفا دیده بانی لحظه ای است
-
معاون مدیرعامل خبر داد:

اقدامات بانک بورسی برای خروج از بنگاهداری و آمادگی عرضه اولیه زیرمجموعه

معاون مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به سیاست خروج از بنگاه داری از اولویت ها و اقدامات عملی صورت گرفته در حوزه سرمایه گذاری ها و مولد سازی دارایی ها و آماده سازی یک زیرمجموعه برای عرضه در بورس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هیبت الله سمیع با اشاره به مقررات و ضوابط در نظر گرفته شده برای بانک ها در زمینه بانکداری به اقتصاد آنلاین گفت: مبادرت بانک ها به وظیفه اصلی مبنی بر انجام عملیات واسطه گری مالی و ارائه خدمات بانکی علاوه بر قوانین مصوب مجلس و بخشنامه های بانک مرکزی در دستورالعمل های کمیته بال نیز تاکید شده است.

وی افزود: طبق این مقررات که برای کنترل ریسک بانک ها وضع شده حداکثر می توانند میزان معینی از سرمایه را در حوزه سرمایه گذاری ها و دارایی های ثابت به کارگیری کنند اما در حال حاضر به دلایل مختلف از جمله وجود دارائی های تملیکی، رد دیون دولت و ...که عمدتاً خارج از اداره بانکها بوده و از جمله بانک تجارت از این نسبت ها فراتر رفته اند، نسبت دارائی های ثابت و سرمایه گذاری ها به سرمایه پایه به درستی رعایت نشده است. 

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر این مقررات نیاز به نقدینگی جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان همه بانک ها را ملزم می کند به هیچ وجه وارد مقوله بنگاه داری نشوند و از نسبت تعیین شده فراتر نروند. این الزامات کاملا منطقی بوده و بانک ها باید آن را رعایت کنند. بانک تجارت از گذشته به مدیریت حوزه سرمایه گذاری ها نگاه ویژه ای داشته و بیشترین دارایی های بانک در حوزه سرمایه گذاری مربوط به دارایی هایی است که از جانب دولت و به منظور تهاتر مطالبات از دولت به بانک واگذار شده است.

سمیع با اشاره به اینکه مهمترین املاک بانک به عنوان وثیقه و به واسطه عدم بازپرداخت تسهیلات اخذ شده از سوی مشتریان به تملک درآورده شده، گفت: در حال حاضر سیاست جدی بانک تجارت خروج از بنگاه داری است و در تلاش هستیم دارایی های بانک در بخش سرمایه گذاری ها و املاک را با بهترین نحو ممکن به فروش برسانیم .

وی با بیان اینکه در حوزه سرمایه گذاری ها اولویت اول بانک فروش شرکت های غیر ابزاری است،گفت: بانک مرکزی شرکت های تحت پوشش بانک ها را به دو دسته ابزاری و غیر ابزاری تقسیم بندی کرده است. شرکت های ابزاری شرکت هایی هستند که فعالیت آنها مرتبط با خدمات بانکی است و می توانیم آنها را حفظ کنیم مانند شرکت کارگزاری، بیمه، صرافی و... اما بقیه شرکت ها باید واگذار شود که این امر در دستور کار بانک قرار دارد.

معاون مدیر عامل اقدامات عملی صورت گرفته در این حوزه را تبیین کرد و گفت: مهمترین اقدام عملی بانک فروش سبد پرتفوی سهام در تعدادی از شرکت های زیر مجموعه بود . بخش قابل توجهی از این سهام فروخته شد و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت. علاوه بر این "وتجارت" دارای سهام بورسی در حوزه مس و فولاد است که بر اساس هماهنگی انجام شده با بورس در صدد فروش این سهام هستیم تا میزان حجم سرمایه گذاری ها را کاهش دهیم.

سمیع افزود: علاوه بر فولاد و مس، 19 درصد سهام یک نیروگاه متعلق به بانک تجارت است که در قالب کنسرسیومی مشترک با دو بانک دیگر سهامدار، درصدد فراهم کردن مقدمات واگذاری هستیم. در بخش شرکت های زیر مجموعه و ابزاری برنامه بانک مدیریت و نظارت بر این شرکت ها در چارچوب اصول حاکمیت شرکتی و نیز ارزیابی مستمر عملکرد آنها است.همچنین ساماندهی به حساب های فیمابین و تعیین تکلیف مطالبات بانک از این شرکت ها هم یکی از برنامه های مهم محسوب می شود. 

وی از دیگر برنامه های بانک برای کاهش حجم سرمایه گذاری ها به آماده سازی سهام شرکت سرمایه گذاری و ساختمانی تجارت برای عرضه در بورس خبر داد و گفت: با تعریف یک گروه پروژه مراحل شفاف سازی حساب های شرکت برای عرضه در بورس در حال انجام است. در صورت عرضه سهام این شرکت در بورس آن دسته از املاک مازاد و تملیکی بانک که به این شرکت منتقل شده نیز از طریق این واگذاری به فروش خواهند رفت. بانک تجارت املاک بزرگی را در اختیار دارد که برای فروش آن باید با انجام برخی اقدامات برای آن ملک ایجاد ارزش افزوده کرد . عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری و ساختمانی تجارت در بورس فروش این املاک را نیز تسهیل می کند.

این عضو هیات مدیره در خصوص اقدامات این بانک در راستای مولد سازی دارایی ها گفت: املاک تملیکی بانک تجارت از طریق کمیته فروش که اختیارات لازم را دارد در معرض فروش قرار می گیرد که تاکنون بسیاری از این املاک به فروش رفته است. برخی واحدهای صنعتی تملیک شده را که قابلیت فروش داشته باشند با انجام بررسی های لازم و در راستای ایجاد ارزش افزوده راه اندازی کرده و سپس با قیمتی مناسب در معرض فروش قرار می دهیم تا پوشش مطالبات بانک را داشته باشد .

سمیع ادامه داد: در این رابطه در سال های گذشته شرکتی را جهت انجام عملیات مولد سازی ایجاد کرده ایم و نتیجه بررسی های این شرکت در کمیته مولد سازی بانک مطرح می شود . این کمیته با بودجه ای که در اختیار دارد مراحل آماده سازی این واحدها را تا مرحله فروش پیگیری می کند. رعایت اصول حرفه ای و قانونی یکی از ارزش های تعیین شده در بیانیه ماموریت بانک تجارت است که مصمم به واگذاری شرکت های غیرابزاری و املاک و دارائی های مازاد در راستای رعایت الزامات قانونی مربوطه است.

انتهای پیام


---
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی