close
تبلیغات در اینترنت
دپارس کانون توجه
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-شسپا.........سناریوی ادامه دار-دپارس تشخیص ما درست بودالبته امروز عرضه خواهد داشت شناسایی سود می کنندعده ای-ددام تشخیص ما درست بود خوب رشد کردالبته امروز عرضه خواهد داشت بازدهی 50 درصدی در کمترین زمان شناسایی سود می کنند عده ای-ذوب جایزه ای که فعلا ازاد نشده است -لوتوس پر قدرت می تازد-به هیچ وجه در تقلید از کانال وسایتها سهم خرید وفروش نکنید-وتجارت رشد پیش خور شده-خاذین 4361 ریال امروز محدوده 2700ریال تیر خلاص بر گردن اماتور ها با افت 1750ریالی تا این لحظه-خاذین…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-شسپا.........سناریوی ادامه دار
-دپارس تشخیص ما درست بودالبته امروز عرضه خواهد داشت شناسایی سود می کنندعده ای
-ددام تشخیص ما درست بود خوب رشد کردالبته امروز عرضه خواهد داشت بازدهی 50 درصدی در کمترین زمان شناسایی سود می کنند عده ای
-ذوب جایزه ای که فعلا ازاد نشده است
-لوتوس پر قدرت می تازد
-به هیچ وجه در تقلید از کانال وسایتها سهم خرید وفروش نکنید
-وتجارت رشد پیش خور شده
-خاذین 4361 ریال امروز محدوده 2700ریال تیر خلاص بر گردن اماتور ها با افت 1750ریالی تا این لحظه
-خاذین الان زیر 2600ریال در حال تخلیه حباب
--در خرید وفروش به نظرات شخصی من اهمیت ندهید ممکن است برداشت های من اشتباه باشد
-نماد خودرو صف خرید منتظر افزایش سرمایه از تجدئید ارزیابی دارایی ها
-ددام فریب می دهد از محدوده 10000ریال مدام فریب می دهد خسته می کند نزول می کند وبعد رشد میکند مقاومت در مقابل چنین سهمی زره پوش فکری قوی می خواهددوباره صف خرید موقت ولی باز عرضه میشود اعصاب را خرد می کند وباز صف خرید میشود
-نماد دارو چند روز قبل هم اشاره کردیم صف خرید پایدار می گوید سناریوی تغییر قیمتی در پیش است تعداد بیش از 500 سهم فعال بعضی مواقع میتوانیم رشد را قبل از شروع تشخیص بدهیم ولی نمیتوان شش گوشه بازار را همیشه تست کرد
-فقط یک نگاه کافیست حضور در افزایش سرمایه اپرداز از نظر ما تایید نمی گردد حضور بعد افزایش شاید تایید گردد
- در کانال های 40 هزار ممبر غیرمستقیم می گویند کور باشید تقلید کنید ما می گوییم بینا باشید استاد ما باشید
-نوسان گیران لاستیک دوست گرد پاسا جمع شده اند
-حجم مبنا لوتوس 2 میلیون سهم است ولی عرضه محدود ولی روزهای اینده عرضه بیشترمنجر به رشد بیشتر خواهد شد
-
یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

احتمال اجرای ساز و کار مالی اروپا از امروز و توجه بازار به تک سهم ها

یک تحلیلگر با بررسی آخرین وضعیت گروه های بزرگ و احتمال اجرای ساز و کار مالی اروپا از امروز اعلام کرد به دلیل بی تفاوتی بازار به گزارش های کدال و پیروی از شایعات باید شاهد برتری تک سهم ها بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی حاجی کرم تحلیل گر مشارو سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو) درباره شرایط دیروز (بازار که با ریزش 1679 واحدی شاخص بار دیگر موجب نگرانی فعالان شد) و پیش بینی امروز اعلام کرد: انتشار خبر افزایش سرمایه 485 درصدی بانک تجارت از محل تجدید ارزیابی ها، جو مثبتی را برای گروه بانکی به وجود آورد. پیش تر شاهد انتشار این شایعاتی در این خصوص بودیم، شایعاتی که رشد قیمت سهم را به همراه داشت و در نهایت نیز به واقعیت تبدیل اما باعث افت قیمت و عرضه های سنگین شد.

این حرکت بازار در نوع خود جالب است زیرا این خبر همان خبری بود که بازار به دنبال آن بود اما مشخص نیست چرا با انتشار رسمی افزایش سرمایه ، بهای سهام "وتجارت" افت کاهش یافت. به نظر می رسد شایعات بیش از اخبار مورد توجه اهالی بازار قرار می گیرد و اطلاعات پیش خور می شود. به طوری که سهام شرکت ها با شایعات افزایش اما با انتشار اخبار ، روند صعودی پایان می یابد.

علاوه بر بانکی ها، خودرویی ها نیز از این خبر منتفع شدند. به طوری که ایران خودرو که چندی پیش به دلیل گزارش 9 ماهه ضعیف با افت قیمت رو به رو شده بود، با انتشار خبرهای تایید نشده ای در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها دوباره رشد قیمتی را تجربه کرد و به واسطه افزایش سرمایه بانک تجارت، این گروه نیز مورد استقبال اهالی بازار قرار گرفت.

در این میان، آنچه برای شرکت ها مهم است بحث عملیاتی و سودآوری از محل تولید و فروش است وگرنه به روز کردن ارزش دارایی ها، هزینه استهلاک شرکت ها را به شدت افزایش می دهد و اگر شرکت ها از لحاظ عملیاتی وضعیت مناسبی نداشته باشند، با افزایش زیاندهی روبرو می شوند .

گروه های پتروپالایشی، فولادی و معدنی نیز معاملات جذابی نداشتند که شاید یکی از علت های آن، گزارش های ماهانه این شرکت ها باشد. به عنوان مثال "زاگرس" در گزارش ماهانه حدود 230 هزار تن متانول به فروش رساند که افت قابل توجهی نسبت به ماه قبل را نشان می دهد.البته در آنسو شرکت هایی مانند "شسپا" نیز وجود داشتند که گزارش های قابل قبولی را ارائه کردند.

به نظر می رسد عدم توجه بازار به این گروه ها، فراتر از گزارش های ماهانه است زیرا اولا گزارش ها آنچنان ضعیف نبود و ثانیا چندی پیش گزارش های فصلی منتشر شد. گزارش هایی که شرکت های پالایشی در آن خوش درخشیدند اما بازار استقبالی نکرد و با افت قیمت رو به رو شدند. باید توجه داشت که گزارش های مثبت در یک سو و چشم انداز سودآوری شرکت ها در سال آتی در سوی دیگر قرار دارد و ممکن است شرکتی با گزارش مناسب در دوره های جاری به دلیل چشم انداز مثبت با عدم استقبال سهامداران رو به رو شود.

در کل آنچه که در معاملات این روزهای بازار مشهود است، این بوده که شرکت های بزرگ تا حدودی در حاشیه قرار گرفته اند و گروه های کوچک تر مانند سیمانی و غذایی بوده اند که مورد توجه اهالی بازار قرار گرفته اند.

جدا از گزارش شرکت ها، به نظر می رسد عوامل سیاسی نیز در ساماندهی به وضعیت بازار نقش به سزایی داشته باشد. به طوری که شاهد عدم تصمیم گیری از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص پیوستن به FATF بودیم. شاید اگر این موضوع مورد تایید قرار می گرفت مقداری خاطر سرمایه گذاران در خصوص عوامل سیاسی آسوده تر می شد.

همچنین طبق وعده اروپا از امروز باید ساز و کار مالی اتحادیه اروپا به ریاست آلمان اجرا شود و نهایی شدن آن می تواند نشانه مثبتی باشد در خصوص گسترش روابط میان ایران و اروپا.

فارغ از مسائل سیاسی، بنابر اعلام مدیرعامل بورس تهران با حذف سودهای روزشمار ، سرمایه ها بیشتر به سمت بازار سرمایه سوق داده و اثر آن در تولید دیده می شود. عضو کمیسیون تلفیق مجلس اعلام کرد دستگاه‌های اجرایی، قوای سه‌گانه، وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات، دانشگاه‌ها، شرکت‌های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها و نهادهای انقلاب مجاز به دریافت سود از حساب‌های بانکی (حساب جاری، پشتیبان، سپرده‌گذاری کوتاه و بلندمدت) مفتوح در بانک‌های دولتی و غیردولتی نیستند.

با این اخبار می توان نتیجه گرفت به احتمال زیاد بخشی از نقدینگی حاصل از این موارد به سمت بازار سرمایه سرازیر خواهد شد که می تواند موجب رشد و رونق بازار شود. موردی که بازار این روزها به شدت نیاز دارد.

مرکز پژوهش های مجلس هم اعلام کرد تا پایان سال جاری رشد اقتصادی منفی ۲.۶ تا منفی ۵.۵ درصد خواهد بود. کوچکتر شدن اقتصاد در داخل و محدود شدن از خارج از یک سو می تواند آثار بدی را شرکت ها بگذارد و به دنبال آن شاهد بروز مشکلات دیگری باشیم.با توجه به برآیند مثبت گزارش های منتشر شده از سوی شرکت ها به نظر می رسد بازار برای رشد نیاز به اخبار مثبت سیاسی نیز دارد.

با این همه و با توجه به بی تفاوتی بازار به گزارش های کدال و اخبار منتشره و پیروی از شایعات به نظر می رسد در بازار امروز باید شاهد برتری تک سهم ها بود .

انتهای پیام


--

مپنا برنده مناقصه ۱.۱ هزار میلیاردی شد/ افزایش قیمت ۶۲.۵ درصدی یک محصول

مپنا و تجارت الکترونیک پارسیان از رویدادی مهم خبر دادند که مربوط به برنده شدن در مناقصه ۱.۱ هزار میلیارد تومانی و افزایش ۶۲.۵ درصدی قیمت محصول است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه افشای اطلاعات با اهمیت شرکت ها در کدال، مپنا و تجارت الکترونیک پارسیان از رویدادی مهم و مربوط به برنده شدن در مناقصه 1.1 هزار میلیارد تومانی و افزایش 62.5 درصدی قیمت محصول خبر دادند.

براساس این گزارش، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، گروه مپنا را از میان شرکتهای ایرانی E&P به عنوان برنده مناقصه طرح توسعه میدان دانان معرفی کرده است.

این پروژه به صورت 12 بسته کاری تحت الارضی (حفاری)، سطح الارضی و مطالعات ژئوفیزیک تعریف شده که مدت انجام هر بسته حدود 6 الی 7 ماه و کل زمان پروژه 24 ماه است.

در این رویداد مبلغ قرارداد هزار و 189 میلیارد تومان و با ضمانت بانکی 59.4 میلیارد تومان اعلام شده است.

همچنین شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش با بیان دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات ، اعلام کرد قیمت رول کاغذ حرارتی با رشد حدود 62.5 درصدی از 690 تومان به هزار و 121 تومان افزایش یافته است.

انتهای پیام -ساعت 11/30 تا فردا خدا نگه دار
-
-

-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی