close
تبلیغات در اینترنت
بورس خداحافظ دی ماه
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-امروز هم ددام تا این لحظه مثبت خورد........؟؟؟؟؟؟؟-ماحاضریم 200 ریال نزول ختوقا را ببینیم نگاه در پله های کمتر یعنی سود بیشتر-خوساز حالا حالا ها بسته است ولی ....بس ماجراها دارد-نماد خزر موقتا متوقف شدرصد کنید-خزامیا هم اگر اصلاح قیمت کند جذاب تر میشود-خشن ترین رفتار معاملاتی را دامین داشت در محدوده 1500ریال وقتی همه را از قطار پیاده کرد سرگاز را گرفت دوبار به بالای 3000ریال صعود کرد تشخیص روندها کار سخت وصبر می خواهد-ما وقتی می گوییم دیده بانی یعنی تفسیر…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-امروز هم ددام تا این لحظه مثبت خورد........؟؟؟؟؟؟؟
-ماحاضریم 200 ریال نزول ختوقا را ببینیم نگاه در پله های کمتر یعنی سود بیشتر
-خوساز حالا حالا ها بسته است ولی ....بس ماجراها دارد
-نماد خزر موقتا متوقف شدرصد کنید
-خزامیا هم اگر اصلاح قیمت کند جذاب تر میشود
-خشن ترین رفتار معاملاتی را دامین داشت در محدوده 1500ریال وقتی همه را از قطار پیاده کرد سرگاز را گرفت دوبار به بالای 3000ریال صعود کرد تشخیص روندها کار سخت وصبر می خواهد
-ما وقتی می گوییم دیده بانی یعنی تفسیر روند سهم وکشف قیمت لقمه اماده در بورس وجود ندارد......چرا یک جایی هست کانال هایی که شما از انها تقلید می کنید انجا سهم گروهی هست ولی اینجا هیچ سهمی بر سهم دیگر برتری ندارد ولی کشف روند ها واقعی است
-
نماینده مجلس مطرح کرد:

هشدار به استیضاح وزیر صنعت در صورت عدم ساماندهی بازار خودرو

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با انتقاد از عدم نظارت سازمان ها بر پیش فروش‌ خودروها گفت: اگر وزیر صنعت به موضوع پیش فروش‌ها، قیمت و وضعیت بازار خودرو ورود نکند، استیضاح وی کلید می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،امیر خجسته با تاکید بر اینکه افزایش قیمت محصولات پیش فروش شده غیرقانونی است به خانه ملت گفت: به علت عدم شفافیت در قراردادهای پیش فروش شده آسیب بسیاری به مردم تحمیل شد.برخی خودروسازان نه تنها اموال مردم را به غارت می‌برند بلکه با رفتار گستاخانه به خریداران بی‌احترامی نیز می‌کنند.

وی با انتقاد از مصوبه تنظیم بازار مبنی بر نحوه قیمت‌گذاری محصولات پیش فروش شده،افزود: خودروسازان باید به تعهدات عمل کنند آنها نمی‌توانند محصولات پیش فروش شده پیش از شهریور را به قیمت قبلی و پس از شهریور را با قیمت‌های جدید به مردم تحویل دهند.نباید سیاست قیمت گذاری خودرو 5 درصد کمتر از قیمت بازار اجرا شود چراکه نرخ بازار توسط دلالان و افرادی که می توانند به راحتی سوءاستفاده کنند مشخص می شود.

این نماینده مجلس پیشنهاد داد: قیمت خودرو باید حداکثر 5 تا 10 درصد بیشتر از قیمت تمام شده مشخص شود.اگر خریداران پیش از افزایش نرخ دلار در پیش فروش ثبت نام کردند باید براساس قیمت‌های قبلی خودرو به آنها تحویل داده شود. پیش از افزایش قیمت دلار 270 هزار نفر متقاضی دریافت بودند.
در حالی که این شرکت‌ها به تعهدات قبلی عمل نکرده اند چگونه می‌توانند مجدد خودرو پیش فروش کنند.

خجسته ادامه داد: نمایندگان شرکت‌‌های خودروسازی با حضور در صداوسیما از بی اطلاعی مردم و نمایندگان مجلس سخن می گوید چراکه آنها از احتکار خودرو و مکان انبار آنها اطلاع دارند. زمانی که نرخ دلار افزایش پیدا کرد بلافاصله انبارها و قطعات را خالی کرده و در سایر مکان‌ها احتکار کردند.در صورتی که شرکت‌ها از نبود قطعات گله‌مندند چگونه می‌توانند خودرو را با افزایش قیمت به بازار عرضه ‌کنند.در پیش‌فروش هایی که در حال انجام است شفافیت وجود ندارد چراکه نوع خودرو، زمان تحویل، قیمت و... مشخص نیست.

وی با بیان اینکه پیش فروش مجدد به رغم عمل نشدن به تعهدات قبلی ظلم بزرگی در حق مردم است،گفت: هیچ نهاد و سازمانی به این پیش فروش‌ها نظارت نمی‌کند.در صورتی که موضوع پیش فروش‌ها، قیمت و وضعیت بازار خودرو به درستی ساماندهی نشود و وزیر صنعت به این موضوع ورود نکند، استیضاح رحمانی کلید می‌خورد.

انتهای پیام


-صد بار گفتیمبا خرید تقلیدی شاید چند بار شکست نخورید ولی یک بار بشدت شکست خواهید خورد ما پیروزی را در خرید مستقل می بینیم ادامه مطلب نویسی ساعت 10/30دقیقه
-اصلاح قیمت گروه بیمه را رصد کنید یحتمل در این  نزول تدریجی نقاط نفوذی خواهند داشت
-

زمان جلسه معارفه شرکت آماده عرضه اولیه مشخص شد / اطلاعات جدید

زمان جلسه معارفه شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان مشخص شد تا این شرکت ۵۰۰ میلیارد تومانی حاضر در بورس تهران ، آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پیرو پذیرش تأمین سرمایه لوتوس پارسیان در 17 شهریور ماه، این شرکت 8 دی ماه به عنوان پانصد و بیست و نهمین شرکت در بخش فعالیتهای جنبی واسطهگریهای مالی و در بازار دوم معاملات بورس تهران درج نماد شد.

بر همین اساس، مقرر شده مدیران "لوتوس" ساعت 15 سه شنبه 2 بهمن با برگزاری جلسه ایی در هتل بزرگ ارم اقدام به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملکردی کنند تا این شرکت 500 میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه 10 درصدی سهام باشد.

همچنین این شرکت اقدام به انتشار اطلاعات جدید و مربوط به عملکرد ماهانه آذر ، آبان ،مهر ،شهریور ، مرداد ، تیر، خرداد ،اردیبشهت  و فروردین  سال جاری کرد.

طبق بررسی های بورس پرس،موضوع فعالیت اصلی این شرکت که که از آبان 90 تاسیس شده و دارای 73 نفر نیروی انسانی است شامل پذیره‌نویسی، تعهد پذیره نویسی و تعهد خرید اوراق بهادار در عرضه های ثانویه در حد امکانات مالی یا از طریق تشکیل سندیکا با سایر نهادهای مشابه است.

در ترکیب سهامداری این تامین سرمایه گروه مالی بانک پارسیان، بانک پارسیان، شرکت مخابرات، سرمایه گذاری تدبیر و سرمایه گذاری سایپا حضور دارند که به جز گروه مالی هر کدام به ترتیب متعهد عرضه 5.5، 1.5، 1.5 و 1.5 درصد سهام هستند.

برنامه آتی افزایش سرمایه و اهداف

شرکت در نظر دارد سرمایه را از مبلغ 500 به 600 میلیارد تومان افزایش دهد. در همین راستا گزارش توجیهی در 5 اردیبهشت سال جاری بر مبنای افزایش سرمایه از 400 به 600 میلیارد تومان طی دو مرحله از محل مطالبات و آورده نقدی تهیه و حسابرسی شده است. مرحله اول افزایش سرمایه از 400 به 500 میلیارد تومان در 12 شهریور سال 97 به ثبت رسیده است.

اهداف شرکت از افزایش سرمایه شامل افزایش کفایت سرمایه و ظرفیت کسب و کار، جلوگیری از خروج نقدینگی، کسب و حفظ جایگاه مطلوب در میان شرکت های تامین سرمایه و تامین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی است. همچنین کلیه وجوه حاصل از افزایش سرمایه در فعالیت عملیاتی شرکت جهت دستیابی به اهداف اشاره شده صرف می‌شود.

بنابراین گزارش،از بین 9 شرکت تامین سرمایه فعال بازارسرمایه، تامین سرمایه امید از 29 آذر سال گذشته به عنوان نخستین شرکت این صنعت وارد بورس شده و تامین سرمایه نوین هم با درج نماد در اواخر آبان سال جاری آماده عرضه اولیه سهام است.

انتهای پیام


-حریل الان 1288ریالدر محدوده های 1100ریال چند بار کشف روندشده است
-حآسا همچنان صف خرید روز های قبل اشاره شده است
-حسینا هم با استقبال روبروست
-حجم معاملات در حتوکا هم بالاست
-شانس بیاورید روزهای اینده گروه حمل ونقل موقتا اصلاح قیمت کند فرصتهای خرید خواهد بود توضیح واضح...... من مسیر ها را نشان میدهم ولی خریدها وفروش ها  تصمیم شخصی خودتان است سود بکنی هیچی راه خود را کشیده ای رفته ای ضرر بکنی دنبال مقصریخواهی گشت پس با همت وتشخیص خود بخر
-تمرکز حواس وشاخه به شاخه نپریدن رمز موفقیت در بورس
-کپارس -سغرب الان تست فنی کردیم با توجه به زمان افزایش سرمایه ومیزان افزایش سرمایه ورود را مناسب نمیدانیم فرض مقداری هم سود اور باشد ویا نباشد
-واتی روزهای قبل هم روند رشد اطلاع رسانی شد خوب شاید مثل دفعات قبل اصلاح کرد
-

ارزیابی امید قائمی از سهام بانکی و پیش بینی روند دو ماه آینده بازار

مدیرعامل سرمایه گذاری اهداف ضمن ارزیابی صنعت بانکی در سایه اقدام موثر سازمان بورس و بانک مرکزی، وضعیت دو ماه آینده بازار را باتوجه به تحولات اقتصاد جهانی پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی امید قائمی درباره وضعیت دو ماه آینده بازار را باتوجه به تحولات اقتصاد جهانی به سنا گفت: بی شک متغیری مانند قیمت نفت و تغییرات مثبت قیمتی در این محصول تاثیر مستقیمی بر بازارها خواهد داشت. در این میان بازار سرمایه نیز از این قاعده مستثنی نیست به ویژه اینکه بخش مهمی از شرکت های بورسی نفتی، پتروشیمی و صنایع وابسته به نفت هستند.

وی با اشاره به امیدهای ایجاد شده در پی صعود نفت پس از ریزش های قیمتی و همچنین ثبات نسبی نرخ ارز گفت: این امیدها پیش بینی سرمایه گذاران را نسبت به بازار مثبت کرده و موجب شده تا منابع سرمایه گذاران به سمت بازار سرمایه سوق پیدا کند. این امیدها در مجموع از افزایش سود شرکت ها به دلایل مختلفی همچون افزایش قیمت نفت و تعیین تکلیف نرخ تسعیر ارز در برخی صنایع ناشی شده است.

این کارشناس بازار سرمایه حضور پررنگ حقیقی ها نسبت به حقوقی ها در بازار هفته گذشته را اتفاقی مثبت خواند و افزود: وجود اخباری مثبت در برخی صنایع سبب اقبال سهامداران حقیقی به بازار شده که از این جمله می توان از تشکیل صف های خرید در صنایع بانکی، کالایی و خودرویی نام برد.اقدامات بانک مرکزی در ایجاد جو مثبت در صنایعی مانند صنایع بانکی موثر ارزیابی می شود. اتفاق خوبی که با همکاری بانک مرکزی و سازمان بورس افتاد این بود که سهام برخی بانک ها که برای طولانی مدت متوقف بوده با دستورالعملی بازگشایی و نسبت به برگزاری مجامع آنها نیز اقدام شد.

امید قائمی ادامه داد: تسعیر دارایی های ارزی بانک ها نیز یکی دیگر از مباحثی بود که به سرعت به آن رسیدگی شد. پیش بینی می شود دارایی های ارزی بانک ها با این اقدام، تسعیر  شود تا بتوانند از این محل افزایش سرمایه های خوبی داشته باشند. این اخبار در نهایت به رونق سهام بانکی ها در بورس منجر شده که می تواند به عنوان یک گروه مهم بورسی بر کل بازار نیز تاثیر مثبتی بگذارد.ماه شمار شدن سود بانکی نیز عامل ایجاد رونق در بورس شده، اجرای سیاست های این چنینی در جذب منابع بانکی، سبب کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بانک ها و سوق سرمایه در کوتاه مدت به سمت بازار سرمایه خواهد شد.

وی درخصوص دستورالعمل ارزی پتروشیمی ها و تاثیر آن بر سودآوری آنها گفت: شرکت های پتروشیمی به نسبت ارزی که بتوانند در بازار آزاد بفروشند می توانند انتظار سودآوری از فعالیت های صادراتی را داشته باشند.

تحولات بازارهای جهانی و اثر بر بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اهداف درخصوص روند فعلی مسائل اقتصاد جهانی و اثر آن بر بازار سرمایه ایران گفت: بعد از جنگ تجاری آمریکا و چین، اکنون جنگ تجاری بین اتحادیه اروپا به وجود آمده است. البته درباره جنگ تجاری بین آمریکا و چین به دلیل جلساتی که انجام شده و در حال پیگیری است خوش بینی هایی وجود دارد. توافق این دو قدرت اقتصادی باعث خواهد شد تا قیمت کامودیتی ها و محصولات پایه در دنیا افزایش پیدا کند و به تبع آن بر بازار سرمایه ایران نیز تاثیر بگذارد.

امید قائمی روند آتی بازار سرمایه را به عوامل مختلفی نسبت داد و گفت: شکل گیری روندها در بازارهای جهانی و در بازار سرمایه به میزان زیادی به تغییرات قیمت نفت وابسته است. همچنین تغییرات قیمتی سایر کامودیتی ها نیز بازار را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از سویی در حال حاضر مسائل سیاسی به شدت بر تحولات اقتصادی سایه انداخته است. بر این اساس هر گونه توافق سیاسی بین قدرت های درگیر در جنگ های تجاری به خصوص توافق بین آمریکا و چین می تواند روند قیمت کامودیتی ها را در جهان افزایشی کند.در حالی که اگر این توافق حاصل نشود، روند افزایشی قیمت محصولات پایه و کامودیتی ها نیز متوقف خواهد شد.

وی افزود: با وجود انتظارها برای ایجاد توافقات بین المللی در جنگ های تجاری،محصولات پایه از رشد باز مانده اند و دیر یا زود قیمت آنها از اعداد فعلی تجاوز خواهد کرد و به سمت افزایشی شدن پیش خواهد رفت و به تبع آن نیز رونق را در بازارها شاهد خواهیم بود.

امید قائمی درخصوص تأثیر گزارش های ۹ ماهه بر تصمیم گیری سهامداران گفت: اکنون فعالان بازار سرمایه برای تصمیم سازی ها در انتظار گزارش عملکرد ۹ ماهه شرکت ها هستند که به نظر می رسد حاوی اطلاعات مطلوب و امیدبخشی باشند و تحلیل ها و حرکت های بازار را برای سه ماهه پایان سال ۹۷ شکل دهند و رونق را برای پایان سال در پی داشته باشند.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی