close
تبلیغات در اینترنت
زدشت عرضه شد
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-apsahm@-زگلدشت کشف روند توسط ما محدوده 3700ریال الان 6350ریال-حفارس همچنان پر تقاضاتا این لحظه-یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:اثر عوامل داخلی و خارجی در برهه حساس بورس / پیش بینی امروز چند گروهیک کارشناس با بررسی آخرین مسائل داخلی و جهانی، احتیاط سرمایه گذاران، اتفاقات مهم پیش رو و نزدیکی به گزارش های فصلی، اعلام کرد بازار سهام در برهه مهم و حساسی قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محیا معصومی تحلیلگر مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر درباره وضعیت دیروز بازار و پیش بینی امروز…

سلام روز بخیر


-apsahm@
-زگلدشت کشف روند توسط ما محدوده 3700ریال الان 6350ریال
-حفارس همچنان پر تقاضاتا این لحظه
-
یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

اثر عوامل داخلی و خارجی در برهه حساس بورس / پیش بینی امروز چند گروه

یک کارشناس با بررسی آخرین مسائل داخلی و جهانی، احتیاط سرمایه گذاران، اتفاقات مهم پیش رو و نزدیکی به گزارش های فصلی، اعلام کرد بازار سهام در برهه مهم و حساسی قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محیا معصومی تحلیلگر مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر درباره وضعیت دیروز بازار و پیش بینی امروز اعلام کرد: طبق گزارش منتشر شده در کدال محصولات اصلی سایپا شامل خانواده پراید و تیبا مجوز افزایش نرخ 30 درصدی و طبقه متوسط محصولات نظیر ساینا، کوئیک و آریو مجوز افزایش 50 درصدی نرخ را به ثبت رساندند. سایر محصولات گران‌قیمت سایپا که سهم کمی از سبد فروش این شرکت را دربر می‌گیرند نیز مجوز افزایش نرخ بین 60 تا 87 درصد گرفته‌اند.

با این اتفاق نماد "خساپا" بعد از بازگشایی به قیمت 1453 ریالی رسید و با وجود رشد قیمت تا محدوده 149 تومان با فشار عرضه ها نتوانست از محدوده مقاومتی 150 تومان عبور کند.

به گفته سروش مدیرعامل سایپا، این شرکت بالغ بر هزار میلیارد تومان املاک مازاد دارد که تا پایان سال بخشی از آن و بخشی از شرکت های مازاد را به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.

در خبر دیگری به گفته رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای بهبود وضعیت تولید در دو خودروساز بزرگ ۱۵ هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه در گردشگر به آنان پرداخت خواهد شد. خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان نیز مشمول قیمت گذاری نمی‌شوند و شرکت های عرضه کننده باید قیمت نهایی مصرف کنندگان را اعلام کنند.

فولادمبارکه نیز با ارائه گزارش 6 ماهه حسابرسی شده و اعلام تعدیل مثبت 11 درصدی با اقبال مناسبی مواجه شد. بررسی تکنیکی این نماد نشان می دهد بزودی احتمال خروج سهم از روند نزولی و شروع حرکت رشدی وجود دارد.

با نزیک شدن به موعد گزارشهای 9 ماهه به نظر می رسد بورس بازان ، احتیاط را چاشنی معاملات کرده اند و با وجود احتمال گزارش های قابل قبول 9 ماهه فشار عرضه ها در نمادهای بنیادی بیشتر است.

در گروه بانکی نیز تمایل به افزایش قیمت ها در ساعات پایانی دیروز جالب توجه بود و  پس از چند روز عقب نشینی و استراحت کوتاه این گروه ، به نظر با موج صعودی دیگری در راه  است. در این میان محدودیت های جدید بانک مرکزی بر تراکنش ها اعلام شده که طبق آن به شرکت‌های پرداخت الکترونیکی اعلام شده پرداخت هایی که توسط موبایل صورت می گیرد باید سیمکارت و صاحب کارت بانکی یکی باشد و مغایرت نداشته باشد.

بررسی ها نشان می دهد اعمال محدودیت سقف برای تراکنش های بانکی مبتنی بر کارت در پایانه های فروشگاهی سبب شده تا در ماه های آبان و آذر نزدیک به 617 هزار میلیارد ریال از ارزش تراکنش ها با وجود افزایش تعداد کم شود. اجرای محدودیت هایی از این دست سبب کنترل نقدینگی خواهد شد.

اما درجریان معاملات دیروز نیز همچنان ارزش معاملات کم و جو احتیاطی بر بازار حاکم بود. آمریکا اعلام کرده پس از وضع تحریم‌های تازه علیه ایران،‌ دیگر در پی آن نیست که معافیت‌های بیشتری به خریداران نفت این کشور اعطاء کند. این خبر نشان می دهد آمریکا قرار است موضع گیری های سختتری را علیه ایران اتخاذ کند.

این موضوع می تواند بار دیگر سبب افزایش قیمت نفت شود. کلودیو دسکالزی، مدیرعامل انی بزرگ‌ترین شرکت نفتی ایتالیا و محمد الرمحی وزیر نفت و گاز عمان نیز پیش‌بینی کردند روند کنونی رشد قیمت نفت دوام خواهد داشت و احتمال رشد قیمت تا 70 دلار وجود دارد.

در بازارهای موازی دلار تا نزدیکی مرز 11900 هزار تومان پیش روی کرد که البته با عقب نشینی سطوح قیمتی دوباره به میانه کانال 11 هزارتومانی بازگشت. نمودار تکنیکی قیمت دلار نشان می دهد تا قیمت 11900 تومان مقاومتی وجود ندارد و در صورت شکست این محدوده تا قیمت 13350 تومان نمودار مقاومت سختی نخواهد داشت. اگرچه که به گفته همتی رییس بانک مرکزی با سیاست های کنترلی این بانک احتمال افزایش نرخ دلار تا آخر سال وجود ندارد.

افزایش نرخ دلار می تواند از لحاظ روانی جو مثبتی را برای بازار سرمایه ایجاد کند اگرچه که معیار محاسبات نرخ دلار نیمایی خواهد بود. طبق گزارش های منتشر شده از دفتر توسعه  صنایع پایین دستی پتروشیمی، قیمت پایه محصولات پتروشیمی بر اساس میانگین قیمت معاملاتی نرخ ارز در سامانه نیما یعنی 8 هزار و 990 تومان تعیین شده که نسبت به هفته گذشته 244 تومان افزایش یافته است.

در بازارهای جهانی اما وضعیت شاخص ها بهبود یافته شاخص سهم S&P500 برای سومین هفته متوالی صعودی است و عملکرد هفته قبل برترین رکورد از سال 2016 است ! کامودیتی ها صدرنشین سودآوری طی چندروز ابتدای 2019 هستند که از جمله دلایل آن میتوان به تغییر سیاست فدرال رزرو در رشد نرخ بهره، کاهش تنش های تجاری چین و امریکا اشاره کرد.

مذاکرات این دو کشور حدود دو ماه دیگر تا حصول نتیجه فاصله دارد که در صورت ایجاد توافق مثبت، شاهد افزایش قیمت کامودیتی ها خواهیم بود. اگرچه آمریکا سیاست های سختگیرانه ای را علیه ایران در خصوص تحریم ها اعلام  کرده اما بررسی ها نشان می دهد این سیاست ها تاکنون آنچنان برای صادرات کشور دردساز نبوده است. برای مثال بررسی آمار صادرات مس در آذر ماه از رشد 196 درصدی صادرات این فلز خبر می دهد که نشانه مثبتی از پیشرفت تجار و پیدا کردن راهکار برای ادامه صادرات است.

هچنین صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی رکوردی بی سابقه به جای گذاشت و معادل ۱۴.۳ درصد ارزش صادرات غیر نفتی شد.

در این میان تعطیلی دولت ترامپ به هفته چهارم کشیده شده که طولانی ترین تعطیلی دولت آمریکا محسوب می شود. شرکت رتبه بندی فیچ آمریکا را تهدید کرده در صورت ادامه تعطیلی ، رتبه اعتباری این اقتصاد بزرگ کاهش خواهد یافت. طبق پیش بینی موسسه رتبه سنجی s & p اگر تعطیلی این دولت تا دو هفته دیگر به طول بینجامد این امر تضعیف کننده ایندکس دلار و محرک طلا است.

گلدمن ساکس پیش بینی های خوش بینانه ای برای طلا دارد و تحلیلگران بانکی پیش بینی قیمت طلا را برای ۱۲ ماه آینده به ۱۴۲۵ دلار در هر اونس افزایش دادند. قیمتی که در بیش از ۵ سال گذشته بی سابقه است.

به گفته این تحلیلگران، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیک باعث خرید بیشتر بانک های مرکزی شده و ترس از رکود به تقویت تقاضا از طرف سرمایه گذارانی که به دنبال سرمایه های تدافعی بوده اند، کمک کرده و این به نفع طلا است. حتی سرمایه های مبادله شده با شمش طلا هم افزایش یافته و به بالاترین حد از ماه مه رسیده است.

هفته آینده موعد اعلام گزارش های اقتضادی چین است. در چند وقت اخیر رشد اقتصادی چین روند آرامی را در پیش گرفته همین امر بر بازار فلزات تاثیر منفی داشته و باعث کاهش قیمت شده بود. حال نتیجه گزارش های این هفته می تواند دورنمای قیمت فلزات را مشخص کند.

رویداد مهم دیگر سخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا در جمع اعضای کمیته اقتصادی مشترک مجلس نمایندگان و سنا است. موضع گیری امروز رئیس فدرال رزرو می تواند روند حرکتی شاخص دلار و به دنبال آن قیمت فلزات را تحث تأثیر قرار دهد.

با این همه و با توجه به عوامل فوق و اتفاقات مهمی که در هفته آتی در بازارهای جهانی پیش رو است و همچینن نزدیکی به موعد گزارش های فصلی، بازار سهام در برهه مهم و حساسی قرار دارد.

احتیاط فعالان بازار در چند روز گذشته و در آستانه ارائه گزارش های فصلی شرکت ها سبب شده تا عقب نشینی سطوح قیمتی در نمادهای بنیادی بازار را شاهد باشیم. نزدیکی شاخص به مقاومت سقف کانال نزولی نیز از سوی دیگر سبب افزایش فشار فروش شده است. بنابراین برای روزهای پیش رو با توجه به تأثیر پذیری سهام وابسته به بازارهای جهانی باید منتظر بازگشایی و روند قیمت ها باشیم.

بالطبع تغییر قیمت ها و رخدادهای مهم در دو کشور آمریکا و چین و تأثیر آن بر بازارهای جهانی سهام وابسته را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در گروه خودرویی با توجه به افزایش نرخ محصولات همچنان تب معاملات بالا خواهد بود و برای امروز نیز انتظار معاملات مثبت رابخصوص در قطعه سازها داریم. گروه بانکی نیز به نظر می رسد پس از استراحتی کوتاه خود را مجددا برای صعود دیگری آماده می کند.

انتهای پیام
-فایرا تا این لحظه 20 میلیون صف خرید روزهای قبل هم اطلاع رسانی کردیم
-روزرهای قبل دشیمی را اطلاع رسانی کردیم امروز هم تا این لحظه با تقاضا روبرو شد
-

طی روزهای اخیر بازار سرمایه به یک آرامش نسبی رسیده است. اکنون باید منتظر ماند تا گزارش های 9 ماهه شرکت ها منتشر شود و احتمالا با انتشار این گزارش ها می توانیم شاهد رشد نسبی قیمت ها در بسیاری از شرکت ها و ورود موج جدید تقاضا باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از عصر مالی، علی اسلامی بیدگلی؛ رئیس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی، ضمن بیان مطلب فوق و پیش بینی روند بازار تا پایان سال، گفت: بخش عمده‌ای از عملکرد بازار ما متأثر از قیمت جهانی کامودیتی ها و نرخ ارز است که هردو  متغیر مستقل محسوب می شوند. طبیعتاً در شرایط بین المللی پیش رو، موضوع جنگ تجاری، نوسان قیمت نفت و مسایلی از این دست پیش‌بینی روند بازار بسیار سخت است و باید با سناریوهای مختلف تصمیم گیری کنیم.

وی ادامه داد:  با فرض ثبات قیمت ارز و قیمت محصولات اساسی در بازارهای جهانی به نظر می رسد تا پایان سال  بازار سرمایه رشد بیشتری نسبت به بازار پول و سایر بازار ها داشته باشد.

این تحلیل گر بازار سرمایه افزود: مهمترین ریسک پیش روی بازار سرمایه موضوع تحریم ها بود. معمولا تاثیرپذیری بورس از ریسک های سیستماتیک قبل از وقوع آن رخداد مشاهده می شود. اگر به روند معاملات قبل از 13 آبان و انتخابات میان دوره ای آمریکا توجه کنیم، می بینیم با نزدیک شدن به تاریخ مد نظر، بازار عکس العمل خاصی به این موضوع نشان نداد، زیرا پیش از این اتفاقات بورس به این رخدادها واکنش نشان داد و اکنون از فضای مهمترین ریسک تاثیر گذار بر بازار سرمایه عبور کرده ایم.

اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه بازار ارز و سکه در هفته های اخیر از نوسان خیلی محدودی برخوردار بود گفت: با طرح موضوع حذف سود روز شمار بانک ها نیز باید انتظار داشته باشیم بخش دیگری از سرمایه های سرگردان به بخش مولد و بازار سرمایه وارد شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل رشد بازار پیش‌بینی گزارشات ۹ ماهه است و احتمالا برخلاف انتظار ها روند   مثبتی از عملکرد شرکت ها نشان می دهد؛ بنابراین در یک فرض محتمل رشد بالاتری از بازار پول تا پایان سال خواهیم داشت.

رئیس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی افزود: البته اگر قیمت محصولات جهانی یا قیمت‌ ارز تغییر مهمی داشته باشد این پیش‌بینی می تواند دچار تغییر شود. با این حال کماکان صنایع معدنی، فلزی و پتروشیمی می‌توانند صنایع لیدر بازار باشند. گروه بانک‌ نیز می‌تواند با رفع برخی از محدودیت ها تا روزهای پایانی سال صنعت نسبتاً پیشرو بازار باشد. ضمن آنکه قیمت های جدید خودرو هم تعیین شده و اگر برخی محدودیت های وارداتی و گمرکی هم مرتفع شود به نظر می رسد می تواند صنعت بعدی باشد.

وی در پایان تاکید کرد: نباید در ماه های آتی انتظار رشد های هیجانی داشته باشیم. اما این چشم انداز محتمل است که بازدهی بازار سرمایه  از دیگر بازارهای پیشی بگیرد و همچنان امن ترین محل سرمایه گذاری کشور باشد
-موج هیجان خرید بعد بانکی امروز روی وسینا با صف خرید86مییلیون سهمی متمرکز است
-ددام روزهای قبل کشف روند شد ورشد کرده است عرضه الان تا این لحظه محدود است سهم تحت نظر
-من عادت به دادن هیچ نوع سیگنالی بعلت فحش شنیدن ندارم ولی حساسیتها وبرداشتهای بورسی ام را منعکس می کنم
-خودرو -خاور در حال باز گشایی
-ذوب خسته است ذوب باید جایزه هایش قابل معامله شود اصلاح قیمتش تمام شود بعد بتواند در کدال سود سازی کند تا قدرت رشد داشته باشد

-نیم خط طلایی

هر سهمی که به افزایش سرمایه می رود در بلند مدت با مشت ولگد پذیرایی خواهد شد


-بساما بیمه سامان صف خرید تا این لحظه
-بیمه میهن هم صف خرید ولی عرضه بالاست
-پسهند-پتایر اصلاح قیمت احتمالی مد نظر باشد در اینده
-

افزایش سرمایه از سود انباشته منجر به صف خرید شرکت بورسی شد

اولین شرکت جدید سال جاری از برنامه افزایش سرمایه ۶۶ درصدی از سود انباشته داد و با صف خرید و رشد قیمت سهام روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش که اولین شرکت جدید و عرضه اولیه سال جاری به شمار می رود، از برنامه افزایش سرمایه 66 درصدی خبر داد و  امروز با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید روبرو شد.

به این ترتیب ، "سپ" در صورت طی مراحل قانونی و مجوز سازمان بورس می تواند سرمایه 180 میلیارد تومانی را محل سود انباشته به 300 میلیارد تومان برساند تا قادر به افزایش ظرفیت و توسعه زیرساخت های مخابراتی و فنی و افزایش دستگاه های کارت خوان و کاهش استفاده از تسهیلات بانکی باشد.

انتهای پیام


-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی