close
تبلیغات در اینترنت
وتجارت چه خبر است؟؟
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-ختوقا راکد کسل کننده دوباره امد بالای 1800ریال-خمهر دیروز هم اشاره کردم در کانال هم گفتم موج سوار ها روی سهم فعال شده اند دیده بانی اینگونه تشخیص میدهد-حاریا امروز هم مثبت کامل خورد روزهای قبل اشاره کردیم.....منتظر باز گشایی حریل هم باشید البته زمان نامعلوم ولی حریل را دوماهی بود مدام اشاره میکردیم-خساپا با حجم سنگین 213 میلیون معامله موفق شد موقتا مقاومت 1400ریال را لمس کند-تا این لحظه گروه بانک در حال استراحت ولی گروه خودرو یک پارچه سبز پوش وممکن است سبز…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-ختوقا راکد کسل کننده دوباره امد بالای 1800ریال
-خمهر دیروز هم اشاره کردم در کانال هم گفتم موج سوار ها روی سهم فعال شده اند دیده بانی اینگونه تشخیص میدهد
-حاریا امروز هم مثبت کامل خورد روزهای قبل اشاره کردیم.....منتظر باز گشایی حریل هم باشید البته زمان نامعلوم ولی حریل را دوماهی بود مدام اشاره میکردیم
-خساپا با حجم سنگین 213 میلیون معامله موفق شد موقتا مقاومت 1400ریال را لمس کند
-تا این لحظه گروه بانک در حال استراحت ولی گروه خودرو یک پارچه سبز پوش وممکن است سبز بودن خودرویی ها با فراز ونشیب هایی ادامه داشته باشد
-

تولید روزانه پالایشگاه های ایران از 100 میلیون لیتر عبور کرد

با راه اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ظرفیت تولید روزانه بنزین در پالایشگاه های ایران از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در آستانه بهره‌برداری از سومین فاز توسعه‌ای و رسیدن به تولید روزانه 36 میلیون لیتر بنزین است.

به این ترتیب با راه اندازی فاز سوم این پالایشگاه و رشد ۶۷ درصدی ظرفیت تولید بنزین نسبت به سال ۹۶، ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه های ایران از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز عبور کرد.

انتهای پیام

-علت صف خرید دامین سبد پیشنهادی ما در محدوده 1500 ریال قبلا


    شرح
تعلق نرخ ارز دولتی به ماده موثره تعلق نرخ ارز نیمائی به مواد جانبی و بسته بندی افزایش قیمت مواد اولیه و جانبی و بسته بندی داخلی تغییر در تعداد تولید با توجه به کمبود دارو در بازار افزایش نسبی قیمت دارو با توجه به افزایش مواد اولیه و جانبی و بسته بندی
-دکوثر تا این لحظه14 میلیون صف خرید.......
-لسرما با تقا ضا روبروست تا این لحظه
-
رییس اداره نرم‌افزار سازمان بورس خبر داد:

مجوز سامانه برخط گروهی به چند شرکت با ۱۶ امکان مشترک

رییس اداره نرم‌افزار سازمان بورس از تسهیل انجام معاملات برخط گروهی از طریق اعطای مجوز فعالیت به شرکت های نرم افزاری (OMS) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،سعید عابد نمینی از دریافت مجوز سامانه برخط اوراق بهادار گروهی توسط ۵ شرکت نرم افزاری (شامل ۲ شرکت که بیشترین تعداد کارگزاری ها را در اختیار دارند) خبر داد و به سنا گفت: در حال حاضر ۲ شرکت دیگر در حال گذراندن فرآیند اخذ مجوز هستند که به زودی مجوز آنها نهایی خواهد شد.

وی درباره فرصت های ایجاد شده برای تسهیل معاملات بازار سهام افزود: با توجه به اینکه تمام یا عمده شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری فعال در بازار سرمایه مجوز معاملات برخط اوراق بهادار گروهی را کسب کرده‌اند، این فرصتی است که زیرساخت معاملات برخط اوراق بهادار، بیش از پیش برای کارگزاری ها فراهم شده و انجام معاملات تسهیل شود.

این مقام مسئول توضیح داد: تا پیش از این معامله‌‌گران تنها می توانستند از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (سامانه نامک) به هسته معاملات دسترسی داشته باشند اما از این پس، معامله گران می توانند از طریق این نرم افزارها به سامانه معاملات دسترسی پیدا کنند.مزایای این سامانه، بیشتر در حوزه مدیریت ریسک است چرا که سامانه نامک از این بابت فاقد امکانات کنترلی دقیق و جامع بود.

نمینی ادامه داد: در گذشته مانده دارایی، ارتباط با بانک و اینکه معامله‌گر دقیقا برای چه کسانی معامله می کند (مبدا و مقصد هر خرید و فروش چه کسانی هستند) از سمت مدیران کارگزاری آنگونه که باید قابل کنترل نبود اما اکنون در معاملات برخط گروهی، مدیران کارگزاری می توانند بر انجام فرآیند خرید و فروش توسط شعب و معامله گران زیر مجموعه نظارت و کنترل دقیق تری داشته باشند.هر کدام از سامانه های معاملات برخط اوراق بهادار گروهی شرکت های نرم افزاری، دارای امکانات خاص و منحصر به فرد هستند. با این وجود، این سامانه ها امکانات مشترکی نیز دارند که بسیار مفید است.

وی امکانات مشترک این سامانه ها را در ۱۶ مورد برشمرد که به شرح زیر است:

۱- قابلیت نمایش یکپارچه تمامی اطلاعات نماد در یک صفحه

۲- طراحی ماشین حساب بورسی در پنل ارسال سفارش جهت ایجاد سهولت و افزایش سرعت در روند ارسال سفارش

۳- تبدیل خودکار سفارش هایی که آستانه حجم آنها بیشتر از آستانه مجاز  است و ارسال به هسته معاملات با فعال کردن قابلیت تقسیم سفارش های بزرگ

۴- کنترل مانده حساب مشتری در زمان ارسال سفارش (نمایش اطلاعات مشتری و سقف خرید وی)

۵- نمایش اعتبار تخصیص یافته به مشتری و هزینه های مربوط به سفارش شامل کارمزد و ارزش سفارش در زمان ارسال سفارش و قابلیت ارسال سفارش به صورت تک و پی در پی

۶- وجود صفحه تنظیمات به منظور انجام تنظیمات دلخواه در سامانه

۷- امکان مشاهده اطلاعات شاخص های منتخب بازار سرمایه

۸- نمایش موقعیت سفارش در صف خرید و فروش

۹- وجود قابلیت انتخاب ستون ها جهت نمایش، جابجایی ستون ها، گروه بندی و مرتب سازی در تمامی جدول های آنلاین گروهی و قابلیت فعال کردن فیلتر بر اساس ستون های مختلف و قابلیت دریافت خروجی از جدول ها

۱۰- امکان ویرایش سفارش ها به صورت مطلق و نسبی و به صورت گروهی

۱۱- امکان حذف گروهی سفارش ها

۱۲- امکان ایجاد دسته سفارش به منظور ساخت سفارش های پیش فرض و ارسال آنها به صورت تکی و گروهی در زمان مورد نیاز

۱۳- امکان مشاهده کل بازار و یا مشاهده نمادها بر اساس صنعت در ویجت نمای بازار و عمق بازار و عمق سفارش به صورت نامحدود

۱۴- وجود صفحه های متنوع گزارش مربوط به معاملات و سفارش ها

۱۵- انجام معاملات دوطرفه

۱۶- امکان مشخص کردن مشتریان (شعب) هر معامله گر و امکان جستجوی مشتری بر اساس نام و نام خانوادگی، کد بورسی …

انتهای پیام


-
-

امروز اولین شرکت زنجیره ای حاضر در بورس معرفی می شود

جلسه معارفه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش که با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی در بورس تهران درج شده، امروز برگزار و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،در پی پذیرش فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در ۱۷ شهریور ماه، این شرکت با نماد "افق" به عنوان پانصد و بیست و ششمین شرکت در بازار دوم معاملات بورس در بخش خرده ­فروشی، به استثنای وسایل نقلیه موتوری و گروه و طبقه خرده ­فروشی انواع موادغذایی، نوشیدنی و غیره در ۷ آذر سال جاری درج شد.

بر همین اساس، مدیران این شرکت در جلسه ای بعداز ظهر امروز از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در هتل پارسیان استقلال به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملکردی آن می پردازند تا این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی باشد.

بررسی های بورس پرس نشان می دهد، اولین واحد خرده فروشی این شرکت در سال ۸۸ تاسیس و اولین فروشگاه تخفیف محور آن در آذر سال ۹۲ به بهره برداری رسید تعداد فروشگاه های های شرکت در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰۰ فروشگاه در بیش از ۳۰ استان است.اکنون سهامدار عمده "افق" گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش با مالکیت بیش از ۹۹ درصد سهام است.

این شرکت که با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان به ثبت رسیده در سال ۹۶ دارای ۶۴۲۹ نیروی انسانی بوده و برنامه توسعه نیروی انسانی در سال ۹۷ به ۸۵۸۹ نفر، در سال ۹۸ به ۹ هزار و ۳۵۰ نفر و در سال ۹۹ به ۱۰ هزار و ۱۱۹ نفر را دارد.

سود هر سهم این شرکت در سال مالی گذشته ۶۸۴ ریال و درصد تقسیم شده بین سهامداران ۶۵۰ ریال معادل ۹۵ درصد بوده است. همچنین سیاست تقسیم سود برای عملکرد سال های مالی ۹۷ الی ۹۹ تقسیم ۹۰ درصد سود و برای سالهای پس از آن بازه زمانی، حداقل ۷۵ درصد سود خواهد بود.

همپنین "افق" روز گذشته ۵ اطلاعات مربوط به صورت های مالی و معرفی آخرین ترکیب هیات مدیره را در کدال منتشر کرد که بر این اساس مشخص شد این شرکت زنجیره ای در صورت های مالی تلفیقی نیمه اول سال جاری قادر به تحقق سود ۸۹۸ ریالی شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل (۱۵۹ ریال) حکایت از افزایش ۴۶۵ درصدی دارد و با تحقق سود ۶۸۷ ریالی هر سهم در سال مالی گذشته ، در مجمع سالانه برای هر سهم ۶۵ تومان سود تقسیم کرده است.

در عملکرد ۶ ماهه شرکت اصلی نیز ۹۱۷ ریال سود به ازای هر سهم محقق شده که ۴۸۰ درصد نسبت به سود ۱۵۸ ریالی دوره مشابه سال گذشته افزایش داشته است. همچنین ۸۹۸ ریال سود هرسهم تلفیقی است.

انتهای پیام


-من به این ختوقا با حرکات لاک پشتی اش مشکوک هستم زیر پوستش یک چیز پنهانی هست رو نمی کنددایما راکد وکند ولی محکم
-

پیش بینی یک تحلیلگر از وضعیت امروز بورس و اقبال سهام دو گروه

یک تحلیل گر برای بازار امروز پیش بینی کرد به دلیل انتظار رشد قیمت کامودیتی ها، سهام شرکت های کامودیتی محور و همچنین گروه بانکی مورد اقبال قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی حاجی کرم تحلیل گر شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا درباره وضعیت دیروز بازار و پیش بینی امروز اعلام کرد در غیاب بازارهای جهانی ، خبر تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهور چین و توافق برای توقف جنگ تجاری، امید تازه ای را به بهبود وضعیت کامودیتی ها به وجود آورد و انتشار چنین خبری پس از دوره ایی نسبتا سخت مرتبط با جنگ تجاری، بسیار مثبت ارزیابی می شود. هرچند ممکن است در عمل اتفاقات دیگری رخ دهد.

 این رویداد در کنار رشد 6 درصدی قیمت نفت و تصمیم اوپکی ها بر اتخاذ تصمیمات مقتضی برای کاهش تولید نفت در صورت لزوم–به منظور به تعادل رساندن قیمت نفت- علاوه بر توافق 1.2 میلیون بشکه ای در روز، امیدواری به رشد قیمت کامودیتی ها را بیشتر می کند.

در خصوص رکود جهانی همانطور که جنگ تجاری بیم این رکود را می داد، خبر تماس تلفنی آمریکا و چین و احتمال فروکش کردن جنگ تجاری باعث شده تا تحلیل گران برای سال آتی نفت 70 دلاری را پیش بینی کنند. به عبارت دیگر در صورت عدم افت شدید اقتصادی، تحلیلگران انتظار دارند مصرف جهانی نفت با روندی که سال های اخیر وجود داشته است، همچنان رشد کند.

 علاوه بر این موارد و انتشار اخبار خوب برای شرکت های کامودیتی محور ، انتشار شایعاتی مبنی بر در خواست بانک مرکزی از بانک ها به منظور ارائه مستندات تسعیر ارز و همچنین پخش شدن شایعه افزایش سرمایه بانک تجارت باعث شد تا علاوه بر شرکت های صادرات محور، بانکی ها نیز معاملات خوبی را تجربه کنند.

اما از سوی دیگر انتشار خبر آزادسازی خرید لوبکات توسط روانکارها به دلیل فراتر رفتن خرید آنها از اعتبار تخصیص داده شده به این منظور باعث شد تا در خصوص شرکت های روانکار فشار فروش و افت قیمت را شاهد باشیم و به نوعی جو حاکم بر این گروه منفی شود. در سوی دیگر و در بازارهای موازی دلار و سکه به ترتیب در محدوده 10800 تومان و 36500000 تومان مورد معامله قرار گرفتند.

گرچه گزارش های آذرماه بسیاری از شرکت ها به خصوص شرکت های صادرات محور فراتر از انتظار بود اما در برخی موارد به خصوص چشم انداز گزارش های بعضی از شرکت ها ممکن است نگرانی هایی نیز وجود داشته باشد از جمله آخرین محموله اوره صادراتی ایران مربوط به حدود یک ماه پیش است که افت مقدار فروش طی این مدت ممکن است ناشی از تحریم ها و یا تعطیلات سال نو میلادی باشد. به هر حال گذر زمان و بررسی گزارش های بیشتر مشکلات به وجود آمده در این زمینه را مشخص می کند.

فارغ از اوضاع سیاسی و اقتصادی جهان، اوضاع سیاست داخلی از جمله عوامل بسیار تاثیر گذار بر بازار است. ظریف در مصاحبه ای یا یک شبکه چینی اعلام کرد هیچ وقت منتظر اروپا نبودیم، الان هم نیستیم  و برای هر شرایطی آماده ایم. 

به نظر می رسد با توجه به احتمال توافق چین و آمریکا و احتمال تبعیت بیشتر چین از آمریکا و همچنین عدم راه اندازی کانال مالی جایگزین سوئیفت از سوی اتحادیه اروپا، ایران آنچنان موضع قوی در مذاکرات نداشته باشد و این یکی از ریسک هایی است که بازار را تحت تاثیر خود قرار داده است.

به هر حال با توجه به تصمیمات اوپک و صحبت های ترامپ با رئیس جمهور چین، پیش بینی های قبلی تا حدودی تغییر کرده و رنگ و بویی از بهبود اوضاع اقتصاد جهانی به خود گرفته است. این مورد در کنار گزارش مثبت شرکت ها در آذرماه نشان می دهد اوضاع فعلا مثبت است اما در این بین باید اخبار سیاسی و همچنین صورت های مالی شرکت ها را به دقت بررسی کرد تا ابعاد مختلف وضعیت آتی کشور و شرکت ها را بهتر بتوان درک کرد.

در مجموع با توجه به موارد فوق به نظر می رسد در بازار امروز با توجه به باز شدن بازارهای جهانی و انتظار رشد قیمت کامودیتی ها، گروه های کامودیتی محور با اقبال بیشتری همراه باشند. همچنین بانکی ها نیز با توجه به خبرهای مثبت منتشر شده به نظر می رسد در درصدهای مثبت مورد معامله قرار گیرند.

انتهای پیام
-تا فردا خدا نگه دار
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی