close
تبلیغات در اینترنت
بورس اول زمستان
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-نگاه اول به بازار حکایت از محدودیت نقدینگی دارد-زکشت تا این لحظه 75 میلیون صف خرید دارد-چکارن تا این لحظه صف خرید دارد حساسیت ها را قبلا چند بار اشاره کردیم-بازار با احتیاط شروع کرده است موج های مثبت کوتاه موج های منفی هم کوتاه نوسانات هم کوتاه-عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد:آمادگی بورس برای جذب حجم زیادی از نقدینگی و اثر معافیت های مالیاتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اجرای سریع برنامه ششم و حضور همه شرکت های دولتی در بازار سهام و اثر معافیت‌ مالیاتی…


سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-نگاه اول به بازار حکایت از محدودیت نقدینگی دارد
-زکشت تا این لحظه 75 میلیون صف خرید دارد
-چکارن تا این لحظه صف خرید دارد حساسیت ها را قبلا چند بار اشاره کردیم
-بازار با احتیاط شروع کرده است موج های مثبت کوتاه موج های منفی هم کوتاه نوسانات هم کوتاه
-
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد:

آمادگی بورس برای جذب حجم زیادی از نقدینگی و اثر معافیت های مالیاتی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اجرای سریع برنامه ششم و حضور همه شرکت های دولتی در بازار سهام و اثر معافیت‌ مالیاتی گفت: بورس برای جذب حجم قابل‌قبولی از نقدینگی آماده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود شکری با بیان اینکه برای تقویت شرکت‌های بورسی باید معافیت‌های مالیاتی را اعمال و نقدینگی بیشتری جذب بورس کرد به خانه ملت گفت: جذب نقدینگی برای بورس مستلزم این است که دولت از قیمت‌گذاری‌های دستوری حذر کرده و از ورود نقدینگی به بازارهای کاذب دلالی جلوگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه میزان نقدینگی زیاده بود و این موضوع می‌تواند بازارهای موازی مالی را تحت‌تاثیر قرار دهد، افزود: اگر مسئولان دولتی شرایطی را فراهم کنند که بخشی از نقدینگی‌های سرگردان به بورس سوق پیدا کند از رونق دوباره بازارهای دلالی ارز و مسکن جلوگیری می‌شود.

این نماینده مجلس درخصوص اینکه چگونه می‌توان نقدینگی‌های سرگردان را به بورس انتقال داد، گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه، تمام شرکت‌های دولتی و وابسته به نهادهای دولتی باید وارد بورس شوند به همین دلیل باید هر چه سریع‌تر این اتفاق بیفتد.

شکری با اعتقاد به اینکه در نظر گرفتن تسهیلات و اعمال درست معافیت‌های مالیاتی موجب سوق دادن نقدینگی‌های سرگردان به سمت بورس می‌شود، گفت: بورس برای جذب حجم قابل‌قبولی از نقدینگی آماده است. نقدینگی سرگردان در اقتصاد جولان می‌دهد و اگر سریع‌تر راهکاری برای سامان‌دهی آن در نظر گرفته نشود عواقب جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

وی افزود: مشکلات بسیاری در زمینه خصوصی‌سازی، بانک‌ها، رکود تولید و نوسانات محسوس نرخ دلار، فاصله گرفتن از بازار آزاد و حرکت به سمت اقتصاد رانتی وجود دارند که بورس می‌تواند راهگشای آن باشد. با این حال باید مکانیزم بازار و بورس به اولویت نخست اقتصاد تبدیل شود.

انتهای پیام


-با سکوت بازار باید همراه بود بازار گره اش را خود باز خواهد کرد
-گروه بانک مثبت ولی تا این لحظه عقبه محکمی ندارد

-حریل متوقف فعلا اما بازگشایی خواهد شداحتمالا فردا ویا روزهای اینده


    شرح رویداد
طی الحاقیه قرارداد52388544 شرکت فولاد خوزستان مبنی بر افزایش نرخ قرارداد
-حپارسا حجم معاملات مشکوک تا این لحظه
-چکارن فعلا صف پایدار

-شما مدام در صفحه کدال این نوشته را می بینید قرار بود توقف های طولانی کلا نباشد


موضوع: توقف نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده 16 مکرر / 12 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات


-ومعادن انگار بازار گردان دارد ودر محدوده 4500ریال حمایت میشود
-پلاسک حجم معاملات مشکوک ولی به قیافه اش نمیخوره مشکوک باشه ولی سهم را رصد کنید
-وخارزم الان 984ریال حمایت زیر 900ریال
-بچه خوبیه فلان کانال گفت شتوکا تا 1500 تومان رشد میکنه الان منفی است 9954ریال تا این لحظه
-
توسط یک کارگزاری بررسی شد:

پیش بینی ۶ گروه بزرگ بورس و محدوده حمایتی شاخص در هفته جاری

وضعیت این هفته بازار ،عوامل موثر بر روند و محدوده حمایتی شاخص بورس به همراه شرایط ۶ گروه اصلی توسط یک کارگزاری پیش بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی اولین روز بورس در زمستان 97 شروع شده که کارگزاری آبان در مورد پیش بینی این هفته اعلام کرد بازار سهام در هفته گذشته همچنان روند منفی داشت که عمدتا ناشی از روند منفی بازارهای کالایی بین المللی خصوصا بازار نفت و البته نگرانی از برقراری رکود در بازار داخل بود.

در پایان هفته نیز همچنان روند افت نفت ادامه داشت و البته با شیبی کمتر شاهد افت قیمت ها بودیم که این موضوع چندان خوشایند بازار سهام نخواهد بود و به احتمال زیاد گروه های متاثر را تا حدودی تحت تاثیر قرار خواهد داد. افت بازارهای سهام بین المللی نیز که پس از ارائه چشم انداز قوی اقتصاد امریکا و احتمال ادامه برنامه انقباضی فدرال رزرو صورت گرفت تا حدودی اثر متقابل بر بازهای کالایی داشت. هر چند شاخص دلارامریکا عملکردی نسبتا ضعیف در هفته جاری ثبت کرد.

اما در بازار گروه های بزرگ مانند محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، فراورده های نفتی و استخراج کانه های فلزی می توانند کم حجم و با گرایشی اصلاحی به روند اخیر ادامه دهند و البته گزارش عملکرد آذر ماه این گروه ها نیز همچنان به دقت توسط بازار رصد خواهد شد.

در گروه بانک با توجه به روند شکل گرفته در روز پایانی هفته گذشته می توان انتظار نوسانات مثبت داشت که البته بدون بهبود وضعیت کلی بازار نمی توان روند پایدار مثبت را برای این گروه نیز محتمل دانست.

در خودرویی ها نیز به نظر همچنان وضعیت نوسانی ادامه خواهد داشت و این گروه برخلاف کلیت بازار با نزدیک شدن به موعد ارائه گزارش های عملکردی با ریسک بالاتری مواجه خواهند بود.

در دیگر گروه های بازار نیز در مقطع فعلی بیشتر به درخشش تک نمادها می توان امید داشت و بدون بهبود جو عمومی بازار شکل گیری روند پایدار در گروه ها چندان محتمل نخواهد بود.

به صورت کلی دو متغیر قیمت های جهانی و نرخ ارز در بازار داخل در کنار ریسک تحریم ها در نمادهای متاثر همچنان نقش اساسی در روند بازار خواهند داشت. از لحاظ نموداری شاخص کل در محدوده 156-154 هزار واحدی با حمایت روبرو است و محرک هایی همچون رشد قیمت در بازارهای جهانی، رشد نرخ ارز در بازار داخل و البته گزارش های پیش رو می تواند به کند شدن روند شدید اصلاحی اخیر کمک کند.

انتهای پیام


-با قوانین دست وپا گیر حجم عظیمی پول از بازار سرمایه به بانکها برمی گردد وبعد باقری درمنی بابک زنجانی وحید مظلومین وام های چند صد میلیاردی می گیرند و.....این داستان تمامی ندارد

-چه کسی به پول راکد در بانکها سود 20 درصد می دهد؟؟فقط مخالفان تولید-محدود بودن نقدینگی در ذوب مشهود است الان 1822ریال
-بیمه اسیا حجم معاملات مشکوک ولی تقاضا ضعیف
-حقوقی های ذوب تا این لحظه 25 میلیون عرضه کرده اند
-فردا وپس فردا بازاربهتری خواهیم داشت
-خاذین تا 4361ریال رشد کرده بود الان در محدوده 3600ریال شتاب نوسانی پر ریسکی دارد وصعودها ونزول های بالای 600ریال..... کانال مخصوص حمایت کننده هم دارد
-حجم معاملات در وخارزم بالاست واین برای یک سهم محاسن محسوب میشود
-ذوب الان 1790ریال موقتا حمایت 1800ریال را از دست داد تا این لحظه
-
از سوی نمایندگان مجلس اعلام شد:

پیشنهاد عرضه یارانه ای دو محصول پرتیراژ ایران خودور و سایپا

درحالی طرح افزایش قیمت ۷۰ درصدی خودروهای داخلی نهایی شده که نمایندگان مجلس پیشنهاد خودرو یارانه‌ای را به وزارت صنعت و خودروسازان ارائه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دنیای اقتصاد، در جلسه‌ای که چندی پیش به میزبانی کمیسیون صنایع و معادن مجلس و با حضور مسئولان وزارت صنعت و فعالان زنجیره خودروسازی برگزار شده، نمایندگان پیشنهاد تثبیت قیمت دو محصول پرتیراژ داخلی را به‌واسطه پرداخت یارانه از سوی دولت به خودروسازان ارائه کرده‌اند.

طبق این پیشنهاد، هر کدام از دو خودروساز بزرگ داخلی، یک محصول پرتیراژ را از روش جدید قیمت‌گذاری (احتمالا قیمت‌گذاری در حاشیه بازار) معاف و آنها را با قیمت‌های فعلی عرضه می‌کنند. در عوض، دولت نیز ما‌به‌التفاوت هزینه تولید این خودروها (فاصله قیمت تثبیت شده محصولات موردنظر تا قیمت حاشیه بازار آن) را در قالب یارانه به خودروسازان می‌پردازد.

به‌نظر می‌رسد منظور نمایندگان مجلس از خودروهای یارانه‌ای، پژو 405 (محصول تولیدی ایران خودرو) و پراید (محصول تولیدی سایپا) است که به لحاظ قیمتی با قدرت خرید بسیاری از شهروندان ایرانی نسبتا همسان هستند.

این پیشنهاد نمایندگان مجلس در حالی است که گفته می‌شود طرح افزایش قیمت 50 تا 130 درصدی (میانگین 70 درصدی) خودروهای داخلی نهایی شده است. بر این اساس، پراید و پژو 405 به‌عنوان همان محصولات مدنظر مجلسی‌ها، حداقل افزایش قیمت (50 درصد) را خواهند داشت و این احتمال وجود دارد که قیمت آنها به‌صورت پلکانی بالا برود.


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی