close
تبلیغات در اینترنت
بورس سلام ابان
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-جلسات قبل به هرمز اشاره کردیم حجم صف خرید بیشتر شده است-دیشب توکانال نوشتم با 75 ریال پوشش سودذوب روند رشد سهم هموار نمیشود باید فکری اساسی برای کاهش زیان ذوب کرد برداشت دیشب من صحیح بود ذوب الان صف فروش است-این شک وتردید ودودلی در ابان بخاطر تنش سیاسی تحریم طبیعی است ولی بعد 13 ابان مسیر بورس مسیر بهتری خواهد بود-ذوب 3900ریال سقف خروج بودخوب رشد کرده بود....پافشاری اشتباه ودادن تارگت 800تومان نه تنها بوقوع نپیوست الان96 میلیون صف فروش.....تا این لحظه-عقب نشینی های تاکتیکی بورس بخاطر…

سلام روز بخیر


-جلسات قبل به هرمز اشاره کردیم حجم صف خرید بیشتر شده است
-دیشب توکانال نوشتم با 75 ریال پوشش سودذوب روند رشد سهم هموار نمیشود باید فکری اساسی برای کاهش زیان ذوب کرد برداشت دیشب من صحیح بود ذوب الان صف فروش است
-این شک وتردید ودودلی در ابان بخاطر تنش سیاسی تحریم طبیعی است ولی بعد 13 ابان مسیر بورس مسیر بهتری خواهد بود
-ذوب 3900ریال سقف خروج بودخوب رشد کرده بود....پافشاری اشتباه ودادن تارگت 800تومان نه تنها بوقوع نپیوست الان96 میلیون صف فروش.....تا این لحظه
-عقب نشینی های تاکتیکی بورس بخاطر عبور از گذر ترامپ است وبعد از زمان اعلام تحریم امریکا بورس یک جهش خوبی خواهد داشت
-
سخنگوی انجمن فروشندگان لوازم یدکی خودرو:

قطعات خودرو ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد گران شدند / دلایل و گلایه از عدم نظارت

سخنگوی انجمن فروشندگان لوازم با اعلام گرانی ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصدی قطعات طی سال جاری، دلایل این جریان را توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی کاظمی با اشاره به اینکه نوسانات نرخ ارز و بلاتکلیفی بازار در قیمت گذاری‌ها باعث شده تا قیمت انواع قطعات یدکی خودرو رشد قابل توجهی پیدا کند به تسنیم گفت : در حال حاضر قیمت اکثر قطعات خودرو 100 تا 300 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با گله از اینکه هیچ نظارتی بر بازار خرید و فروش قطعات یدکی خودرو اعمال نمی‌شود، افزود: از اردیبهشت کتبا" اخطارهایی را در مورد افزایش قیمت ها در بازار قطعات یدکی خودرو داده بودیم اما متأسفانه مسئولان توجهی به این موضوع نداشتند.

این مسئول با اعلام اینکه علاوه بر گرانی، رکود نیز عاملی شده تا قطعه در بازار کمبود داشته باشد، گفت: وارد کنندگان به دلیل نوسانات نرخ ارز ثبت سفارش‌ها را متوقف کرده اند. علاوه بر این تولیدکنندگان داخلی نیز منتظر ثبات اوضاع بوده و حجم تولید را کاهش دادند.

کاظمی ادامه داد: در شرایط فعلی از 4 هزار قطعه خودرو فقط 16 قلم مشمول استانداردهای اجباری است که تورم، کمبود قطعه و گرانی‌ها عاملی شده تا نظارت بر این 16 قلم قطعه نیز کمرنگ باشد. چرا که براساس تفاهمات قرار بود برروی این قطعات کدرهگیری نصب شده و نظارت لازم برای فروش آنها در سطح بازار اعمال شود، اما امروز خبری از این نظارتها نیست.

وی با تأکید براینکه عمده شکایات ارسالی به اتحادیه مربوط به قطعات بی کیفیت و گرانی قطعات است، افزود: پیش از این مشکل اصلی بازار قطعات یدکی خودرو فروش قطعات بی کیفیت به عنوان اصل به مردم بود اما امروز این قطعات بی کیفیت به فروش رسیده و بازار شاهد کاهش قطعه است.

کاظمی بر لزوم اتخاذ یک تصمیم مناسب برای ساماندهی بازار قطعات یدکی خودرو تأکید کرد و اظهار داشت: اگر مسئولین و واحدهای نظارتی با یکدیگر هماهنگ باشند در کنار اتحادیه‌ها می‌توانند بازار را ساماندهی کنند اما هنوز هیچ راهکاری برای ساماندهی بازار از سوی مسئولین اعلام نشده است.

انتهای پیام


-حالا به تحلیل من میرسید گفتم اگر یک ماه هم هیچی نخریدید مهم نیست فقط نگاه کنید تا بازار به کف اصلی برسد
-ان اصلاح قیمت زیر پوست بازار امروز بوضوح مشهود است خدا لعنت کند ترامپ را تیر اخرش ابان ماه است بعدش روزهای خوب در انتظار بورس
-ادامه مطلب نویسی از ساعت 10/30
-1- مشمول فرایند تعلیق-2تعلیق شده3-معامله تحت احتیاط....همین سه موضوع وقتی در صفحه اولtsetmcنقش می بندد4- مثلث قرمز درج میشود وبعد برداشته میشود همه این عوامل دست بدست هم می دهد سهام دار خرد عقب نشینی میکند....وپول سمت سایر بازار ها میرود
-البرز الان 1150ریال احتمال اصلاح قیمت بیشتر فعلا رصد کنید
-والبرالان 2046ریال احتمال اصلاح قیمت بیشتر فعلا رصد کنید
-
پیغام های ناظر بازار
تعليق نماد معاملاتي (فلوله1) 97/8/1 10:45
به اطلاع فعالين محترم بازار مي رساند؛ طبق اطلاعيه منتشره در تارنماي كدال به نشاني codal.ir جهت بررسي وضعيت اطلاعاتي ناشر، نماد معاملاتي شركت لوله‌وماشين‌سازي‌ايران‌ (فلوله1) حداكثر تا تاريخ 1397/08/15 تعليق شد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-این تعلیق ها فلسفه باز گشایی وتوقف دوروزه نمادها را زیر سوال می برد یک نفر باید به مسولان بورس بگوید عواقب توقف های مکرر فقط فرار پول از بازار سرمایه را در پی خواهد داشت

-وانصار....ببینید از کی متوقف است


شرکت بانک انصار - نماد: وانصار(انصار)

موضوع: تعلیق نماد معاملاتی ناشر به استناد ماده 19 مکرر 1/ 12 مکرر 4 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات
به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر ، نماد معاملاتی حداکثر تا تاریخ 1397/05/17 تعلیق می گردد.

-بعد همین ذوب از 700 ریال تا 3900ریال رشد می کند تعلیق هم نمیشودفقط با پوشش75ریال سود اجرای قانون دوگانه که نمیشود
-مسولان بورس بروند ارزش های بورس های جهان را بررسی کنند واجازه بدهند دیگر زیر 200 تومان هیچ سهمی نداشته باشیم ولی رویه های قدیمی کنترل بورس که این روزها ادامه دارد قیمت تعدادی از سهم ها زیر 100 تومان نزول کرد
-خدیزل الان3489ریال حمایت اول 3200ریال حمایت دوم 2900ریال فعلا سهم را رصد کنید
-فولای تا این لحظه ریزشی نبود ومثبت مانده است جای بررسی بیشتر دارد
-
فرمانده انتظامی استان مرکزی:

کلاهبردار بورسی ۸.۶ میلیارد تومانی در اراک دستگیر شد/ جزییات

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری فردی خبر داد با عنوان سرمایه گذاری در بورس اقدام به کلاهبرداری بیش از ۸.۶ میلیارد تومان از ۷۴ نفر کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی به صدا و سیما گفت: فردی که تحت عنوان امتیاز و سرمایه گذاری در بورس از 74 نفر از شهروندان اراکی حدود 8.6 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

وی افزود: در پی ارجاع چندین فقره پرونده به پلیس درخصوص کلاهبرداری میلیاردی فردی در سطحی کلان ، گروهی مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی استان بررسی تخصصی این پرونده را آغاز کردند. در تحقیقات از مالباختگان مشخص شد که در چند سال اخیر فردی با استفاده از امتیاز بورس و تبلیغ سرمایه گذاری بورس و با تحریک و اغفال شهروندان با شگردهایی متقلبانه از آنان کلاهبرداری کرده و پس از پرداخت اندک سودی به آنها،‌اقدام به صدور چک بلامحل و یاسفته به آنان نموده و بعد از مدتی متواری شده است.

این مقام مسئول افزود:‌ با ادامه یافتن تحقیقات پلیس مشخص شد این فرد مدتی است به همراه خانواده از اراک گریخته و هیچ گونه اطلاعی از وی در دست نیست. در روند رسیدگی به پرونده، سرانجام اطلاعاتی از برنامه ریزی متهم برای خروج از کشور به دست آمد و بلافاصله با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، دستور ممنوع الخروج بودن متهم از کشور صادر شد.

عزیزی ادامه داد: با توجه به افزایش شاکیان این پرونده و مبالغ بالای کلاهبرداری این فرد از مالباختگان،‌در اقدامات فنی و رصد اطلاعاتی شبانه روزی کارآگاهان پلیس که چندین ماه به طول کشید،‌ متهم در یک منزل استیجاری در شهرستانی دیگر شناسایی و برنامه ریزی عملیاتی برای دستگیری وی آغاز شد.

وی گفت:‌ با برنامه ریزی دقیق کارآگاهان پلیس، متهم در مخفیگاه دستگیر و بعد از انتقال به پلیس آگاهی استان و در مراحل بازجویی ها با مشاهده اسناد و مدارک موجود به 74 فقره کلاهبرداری به مبلغ 86 میلیارد و 740 میلیون ریال در شهرستان اراک اعتراف کرد و با صدور قرار 20 میلیارد تومانی، روانه زندان شد.

انتهای پیام
-
سعید محتشم آفلاین
Junior Member
**
ارسال‌ها: 25
موضوع‌ها: 2
تاریخ عضویت: Jul 2017
#1
? #شرانل

✍️? در گروه روانکارها یکی از سهم های کم ریسک نفت ایرانول هست. این شرکت حدودا ۵۰٪ صادراتی و ۵۰٪ داخلیست که فروش صادراتی شرکت تا مرداد ماه بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی نرخ خورده است.

✍️?با افزایش نرخ دلار صادراتی بر مبنای بازار ثانویه ، فروش صادراتی شرکت از ۴۳۸ میلیارد سال گذشته به سطح ۱۰۰۰ میلیارد افزایش خواهد یافت که مجموع درآمدهای شرکت را به رقم ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ میلیارد تومان میرساند.

▪️نکته قابل توجه شرکت ، کاهش سطح صادرات روغن پایه از سال ۹۶ و تبدیل آن به روغن موتور و صنعتی است که ارزش افزوده ، حاشیه سود و تقاضای مصرفی بالاتری دارد. در سال ۹۶ معادل ۲۰٪ از صادرات روغن پایه شرکت تبدیل شده و در سال جاری نیز ۲۰٪ دیگر تبدیل خواهد شد.

✍️?در طرف بهای تمام شده محصولات ،  عمده ماده مصرفی تولید لوبکات و وکیوم باتوم است که با توجه به باقی ماندن نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار در مبنای نرخ گذاری محصولات در بورس کالا ، افزایش خاصی در اقلام مصرفی بهای تمام شده ایجاد نمیشود. نرخ لوبکات مصرفی تا به امروز در سال ۱۳۹۷ برابر با ۱.۵ میلیون تومان و نرخ وکیوم مصرفی  ۱.۱ میلیون تومان بوده است که اختلاف خاصی با نرخ ۱.۸ میلیون تومان و ۱.۳ میلیون تومان احتمالی در ماه های آینده نخواهد داشت.

✍️? لذا با افزایش نرخ دلار صادراتی به نرخ ۸۰۰۰ تومان و افزایش ۲۰٪ بهای لوبکات و وکیوم باتوم تا انتهای سال ،۶۰۰ میلیارد تومان به سود ناخالص شرکت افزوده خواهد شد. لذا میتوان انتظار داشت که سود خالص شرکت حداقل در سطح ۱۶۰ تومان و در حالت تحلیل توان تحقق ۱۸۷ تومان سود خالص را خواهد داشت. ایرانول در سال ۱۳۹۶ افزایش سرمایه ۱۰۰٪ را ثبت کرده است که با لحاظ سرمایه جدید در سال ۱۳۹۶ سود خالص ۱۰۶ تومانی را به ازای هر سهم محقق کرده است ( سود ۲۱۲ تومانی با سرمایه قبلی ). لذا با درنظر گرفتن قیمت ۶۶۴ تومانی تابلو ، پی بر ای تحلیلی سهم در سطح ۴.۱۵ تا ۳.۵۵ قرار دارد.

-افت ناگهانی شرانل برای هوادارانش جذاب خواهد بود
-حکایت بورس شده ایستاده نگاه کن......فقط نگاه کن
-تا فردا خدا نگه دار با حوصله خرید وفروش کنید وتمام جوانب فنی بازار را دقیق رصد کنید
-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی