close
تبلیغات در اینترنت
بورس فعلا دیده بانی
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-گروه خودرو بجز 5 درصد منفی امروز سهم های زیر 1000ریال حداکثر 10 درصددیگر جای اصلاح قیمت داردالبته این فرضیه هست -گروه دارو با صفهای فروش روبروست تا این لحظه بازارهنوز از صفهای فروش تخلیه نشده نظر ما نظارت است-رئیس سازمان بورس اعلام کرد:نحوه دستکاری در بورس و پاسخ به سئوالات دادستان تهران / پیگیری ۷۵ پروندهرئیس سازمان بورس با اعلام نحوه دستکاری و کمک های دولت گزارشی از سئوالات دادستان تهران و پاسخ ها داد و گفت: ۷۵ پرونده مصادیق جرم در سازمان پیگیری و تقدیم دستگاه قضایی شد. به گزارش…

سلام روز بخیر-گروه خودرو بجز 5 درصد منفی امروز سهم های زیر 1000ریال حداکثر 10 درصددیگر جای اصلاح قیمت داردالبته این فرضیه هست

-گروه دارو با صفهای فروش روبروست تا این لحظه بازارهنوز از صفهای فروش تخلیه نشده نظر ما نظارت است

-
رئیس سازمان بورس اعلام کرد:

نحوه دستکاری در بورس و پاسخ به سئوالات دادستان تهران / پیگیری ۷۵ پرونده

رئیس سازمان بورس با اعلام نحوه دستکاری و کمک های دولت گزارشی از سئوالات دادستان تهران و پاسخ ها داد و گفت: ۷۵ پرونده مصادیق جرم در سازمان پیگیری و تقدیم دستگاه قضایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از صدا و سیما، شاپور محمدی درباره جلسه دیروز با دادستان تهران گفت: جذب نقدینگی از طریق بورس هم موجب رونق تولید و هم رونق اشتغال می شود. شاید در قیمت بورس شاهد نوسان باشیم اما سفره مردم در عملکرد بورس تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

وی افزود: رشد بازار سرمایه خوب بوده و حجم آن در سال جاری بالاتر هم رفت و از ابتدای سال تاکنون از 240 هزار میلیارد بیشتر شد.البته افزایش نقدینگی و نوسانات قیمت ارز در بازار سرمایه هم بی تأثیر نیست و مثلاً شرکت های معدنی، مس و فولاد که صادرات دارند وقتی نرخ ارز تغییر می کند ، بر عملکرد بورس هم اثر می گذارند.

چند توصیه به مردم

این مقام مسئول ادامه داد: ممکن است شخصی از 590 شرکت بورسی و فرابورسی، یک سهم را انتخاب کند که توصیه اکید ما به مردم این است که تک سهمی عمل نکنند و مجموعه ای از سهام را بخرند چرا که خرید سبد سهام، خطر کمتری دارد. مردم حتماً برای ورود به بورس از کارگزاران و نهادهای مالی مشاوره بگیرند و مطالعه داشته باشند. بهترین کار این است که واحدهای سرمایه گذاری صندوق های مشترک را خریداری کنند چرا که این صندوق ها شخصیت های حقوقی هستند که در شرکت های مختلف به صورت متنوع سرمایه گذاری کردند و حضور مردم در این واحدها خطر بسیار کمی دارد.

محمدی گفت: همیشه به مردم توصیه شده با شایعات و امواج و جو بازار حرکت نکنند و سودآوری شرکت ها را مدنظر داشته باشند. سازمان بورس در خصوص شایعات پرونده هایی به دستگاه قضایی ارسال کرده و از 20 سایت علامت فروش شکایت و تقدیم قوه قضائیه شده و نیروی انتظامی هم در این خصوص به ما کمک کرده است.

نحوه دستکاری در بورس و کمک های دولت

محمدی در خصوص نحوه دستکاری در بورس هم گفت: شرکت های کوچک را می توان دستکاری کرد اما این تخلف در شرکت های بزرگ قابل تحقق نیست. 10 میلیون و 500 هزار نفر کد بورسی دارند و اگر چه همه این افراد هر روز معامله نمی کنند اما فرهنگ سهامداری درحال شکل گیری است و از سران سه قوه درخواست کرده ایم که باقیمانده سهام دولت را که 40 هزار میلیارد تومان است به صورت سبد به عموم مردم بفروشند و حتی تخفیف 20 درصدی در این خصوص هم تصویب شد.

دبیر شورایعالی بورس ادامه داد: مالیات نقل و انتقال سهام نیم درصد است که در ستاد هماهنگی مربوطه مقرر شد این رقم به یک دهم درصد تقلیل پیدا کند و در مصوبه ای جدید، سرمایه شرکت های بورسی از مالیات معاف شد که اینها همه کمک به رونق بورس است.

محمدی افزود: برای جذب نقدینگی باید شرکت های جدید وارد بورس شوند و در همین خصوص شرکت پتروشیمی پارس با ورودش 20 هزار میلیارد تومان ارزش بورس را بالا برد و نزدیک هزار و 200 میلیارد تومان نقدینگی در یک هفته از بازار جمع کرد. افزایش سرمایه شرکت ها هر سال رخ می دهد و امسال سازمان بورس تلاش کرد این موضوع سریعتر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در بورس از حقوق سهامداران صیانت می شود، افزود: موضع سازمان بورس این است که اگر بانک ها بخواهند سهام ریز بفروشند ممکن است بازار دچار مشکل شود و ما خواسته ایم این اقدام به صورت بلوکی و عمده فروشی باشد.

وی ادامه داد: در این جلسه از ما سوال شد که آیا با بالا یا پایین رفتن قیمت سهام می توان دستکاری کرد؟ که پاسخ این است که یکی از جرم هایی که سازمان بورس از آن شکایت می کند ،دستکاری قیمت است و اگر کسی سهمی را عمداً با هدف بالا بردن قیمت بخرد و بعد سهم خود را به صورت گسترده عرضه کند نوعی دستکاری قیمت است.

محمدی افزود: یکی دیگر از تخلفات پیش دستی در معاملات است به این ترتیب که اگر یک کارگزار سهم خود را ابتدا برای خود و آشناها را بخرد جرم و پیش دستی در معاملات است . دو هفته پیش موضوعی در یکی از کارگزاری ها پیش آمد مبنی بر اینکه شخصی برای خواهرزاده خود قبل از اینکه در نهاد دولتی عمل کند خریده بود که از وی شکایت کردیم.

وی گفت: در سهم های کوچک امکان دستکاری وجود دارد اما در سهم های بزرگتر چون پول زیادی برای دستکاری می خواهد این تخلف کمتر است.

­رئیس سازمان بورس افزود: معاملات روزانه، الگوریتمی و پر فراوانی برای افراد حرفه ای مناسب است اما افرادی که دانش بورس متوسط دارند باید به طور بلندمدت سرمایه گذاری کنند چرا که در بلندمدت نمی توان بازار را گمراه کرد.

آِیا شرکت های دولتی به فعالیت های بورسی مجازند؟

محمدی گفت: یکی دیگر از سوالات مطرح شده در این نشست درخصوص مجاز بودن شرکت های دولتی به فعالیت های بورسی بود که در پاسخ باید گفت در برخی کشورها برخی صندوق های بازنشستگی، منابع خود را به بورس می برند و در کشور ما نیز بخشی از این منابع به بورس می رود اما قانون برای آنها محدودیتی نگذاشته است که چگونه خرید و فروش کنند.

وی افزود: چون دارایی های شرکت های دولتی چند هزار میلیارد تومان است، عملاً امکان خرید و فروش روزانه را ندارند اما اگر بخواهند عملیاتی انجام دهند از نظر ما دستکاری است و مدیران را به دادگاه می کشانیم.

محمدی گفت: فعالیت شرکت های دولتی مجاز است اما نباید از آن قواعد تخطی کنند و سازمان بورس در این خصوص نظارت می کند و اگر مواردی هم مردم اطلاع رسانی کنند پیگیری و خودمان هم روزانه معاملات اشخاص را رصد می کنیم. در شبکه های دولتی دستکاری نداشتیم و مواردی بود که مدیرعامل خبر نداشت و کارشناس تخلف کرد.

چگونگی پیگیری پرونده های بورس

­سخنگوی سازمان بورس در پاسخ به سوال دادستانی تهران مبنی بر اینکه پرونده های بورس چگونه دنبال می شود؟ گفت: در قانون اوراق بهادار سه نوع اتفاق منجر به دعاوی می شود که یکی از آن اختلاف حرفه ای میان فعالان در تسویه وجوه معامله است که هیأت داوری بورس به این موضوعات رسیدگی می کند.

محمدی افزود: مورد دیگر مربوط به تخلفات است که شورای عالی بورس ورود می کند و اگر کسی از مقررات تخطی کند تخلف انضباطی است و قانون اجازه جریمه 120 میلیون تومانی را می دهد که ما در دو سال و سه ماه گذشته این را به طور جدی پیگیری کردیم و نزدیک به 400 نفر جریمه شدند.مورد دیگر اتفاقات مربوط به جرایم بورس است که ما 75 پرونده مصادیق جرم را دنبال و در دادگاه ها طرح دعوا کردیم که سازمان بازرسی کل کشور و وزارت اطلاعات کمک شایانی کردند.

مشکلات مرتبط با بورس کالا

وی درباره برخی مشکلات مرتبط با بورس کالا هم که در این جلسه مطرح شد، افزود: ما بر مراحل پیش از بورس کالا نظارت داریم و بخشی از آن خارج از بورس فروخته می شود که نظارت نمی کنیم و باید مسئولان وزارتخانه های صنعت و جهاد کشاورزی روی برخی اشخاص محدودیت هایی بگذارند و قانون به ما اجازه نمی دهد کسی را محدود کنیم.

محمدی گفت: بعد از اینکه کارخانه ای از بورس خریداری کرد مسئولان وزارت صنعت باید در کارخانه پیگیری کنند و اگر محصول در کارخانه تبدیل به ضایعات
یا صادر شود بورس کالا هیچ اختیاری برای ورود به آن ندارد.

وی افزود: البته بورس کالا در مناطق آزاد انبارهایی را پیدا کرد و در خصوص پتروشیمی ها هم تخلفاتی معرفی کردیم اما وقتی یک شخص از وزارت صنعت پروانه بهره برداری می گیرد از نظر ما تولید کننده است و وزارت صنعت باید با ساز و کارهایی نظیر فهرست بیمه اشخاص و مصرف برق کارگاه آنها را کنترل کند اما ما ساز و کاری برای کنترل نداریم.

محمدی گفت: وزارت صنعت به ما می گوید به سامانه بهین یاب اعتماد کنید و برخی اوقات تولید کننده دو تا سه سال تولید نداشته است اما در سایت بورس خرید می کند و این سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان است که باید بررسی کند چه کالاهایی به دست مردم رسیده است.

رئیس سازمان بورس گفت: درخواست ما از وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که سامانه بهین یاب را پالایش کند.

سئوالات دادستان تهران و پاسخ های محمدی

در نشست دادستانی تهران با مسئولان بورس سوالاتی مطرح شد که در همین خصوص دادستان تهران پرسید در موضوع پتروشیمی عده‌ای در بورس کالا محصولاتی دریافتی را چند برابر عرضه کردند آیا بورس نظارت داشت یا نداشت؟

عباس جعفری دولت آبادی گفت: سازمان بورس چه نقشی داشت که متوجه تخلف نشد و ما یک دفعه شاهد دو برابر شدن محصولات پلاستیکی بودیم؟ آیا مسئولان سازمان بورس فقط وظیفه عرضه دارند؟

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به سوالات دادستان تهران گفت: چندین بار در این خصوص نامه نگاری کردیم و زمانی که قیمت ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان بود در کارخانه و بورس مشکلی نداشتیم، اما وقتی قیمت دلار تغییر کرد و قیمت‌های دیگری در بانک مرکزی و دیگر جا‌ها مطرح شد، ستاد تنظیم بازار تلاش کرد قیمت کالا‌های اساسی را پائین نگه دارد.

محمدی گفت: قیمت پایه را فروشنده تعیین می‌کند و سازمان بورس کالا قیمت پایه را از فروشنده دریافت می‌کند و دولت به لحاظ اعلام حاکمیت اگر بخواهد قیمت را پائین نگه دارد از طریق یارانه است. وقتی تفاوت قیمت‌ها به وجود آمد ده‌ها نامه به آقای جهانگیری نوشتیم و خواستیم فضای رقابتی ایجاد شود و وقتی سقف‌ها برداشته شد قیمت در بیرون افت کرد.

دادستان تهران در ادامه پرسید: بر اساس اظهارات مسئولان شرکت‌های پتروشیمی افرادی هستند که در بورس برنده می‌شوند، اما کار تولیدی نمی‌کنند و کسی که کارخانه دار نیست چطور می‌تواند در بورس خرید کند؟

محمدی در پاسخ گفت: سامانه بهین یاب باید اصلاح شود و تعداد تولیدکنندگان در حوزه پتروشیمی ۸ هزار مورد است، اما واقعا تعداد کمی فعالیت می‌کنند. اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت بخواهد این ۸ هزار تولیدکننده را بررسی کند حتما باید سامانه بهین یاب پالایش شود چرا که سال گذشته تقاضای پت ۲۵۰ هزار تن بود، اما امسال ۵ برابر شد و این تقاضای کاذب است و وقتی تقاضا می‌آید بورس، تقسیم به نسبت می‌کند و شاید بخشی به مصرف کننده و تولیدکننده واقعی هم برسد.

وی گفت: البته وزارت صنعت در خصوص میلگرد و فولاد هم گفته است که مثلا به ۱۰۰ نفر کالا داده شود و این هم غلط است و این‌ها کالا را می‌خرند و به بقیه می‌فروشند. اینکه سازمان امور مالیاتی در این خصوص نظارت دارد یا نه؟ نمی‌دانیم و اینکه سازمان حمایت در خصوص پت نظارت می‌کند که آیا تولیدکنندگان دریافت می‌کنند یا نه، باز هم نمی‌دانیم.

نکات دادستان تهران

جعفری دولت آبادی هم در خصوص نشست با مسئولان سازمان بورس و بورس کالا به تسنیم گفت: در مورد دغدغه دادستانی مبنی بر اینکه چرا با توجه به التهاب بازار به خصوص در حوزه سکه، ارز، خودرو و مسکن، بورس نتوانسته است در این بازار‌ها نقش ایفا کند، سوالاتی طرح شد و به این جمع بندی رسیدیم که بورس علاوه بر اینکه به عنوان یک بازار مالی ایفای وظیفه می کند، باید نظارت‌ها را نیز افزایش دهد.

وی با تاکید بر اینکه بورس علاوه بر این که بازار مالی است، باید نظارت‌ها را نیز بیشتر توسعه دهد تا بتواند التهاب را در برخی از بازارها مهار کند، تصریح کرد: به دلیل فقدان ارتباط سیستم های بورس با سایر سامانه‌ها، تقویت وظیفه نظارتی بورس و ارتباط بورس کالا با سامانه های نظارتی نهادهای دیگر ضروری است.

دادستان تهران ادامه داد: حسب اعلام مسئولان سازمان بورس،اطلاعاتی را به سازمان‌های مالیاتی ارسال می‌کنند. بنابراین تقاضا‌هایی که در بورس کالا ثبت می‌شود، کاملا نشان می‌دهد چه کالا‌هایی بیشتر خریدار بورسی دارد که این اطلاعات می‌تواند به سازمان‌ها انتقال پیدا کند. به عبارت بهتر سازمان های نظارتی می توانند از اطلاعاتی که بورس در اختیار آنها قرار می دهد استفاده کنند.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب تهران، بازار تضمین شده و با امنیت بالا در کشور کم است که بورس می تواند این خلا در اقتصاد را پر کند.

بازدارنده نبودن برخی مجازات‌ها و مقررات نکته دیگری بود که جعفری دولت آبادی به آن اشاره کرد و گفت: مسئولان بورس در این زمینه عنوان کردند لوایح پیشنهادی داده اند و که مقرر شد این پیشنهادات ارسال و بررسی شود.

وی با تاکید بر ترویج و آموزش فرهنگ مراجعه به بورس است، خاطرنشان کرد: مردم اطلاعات کمی از بورس دارند، چون بازاری کاملا تخصصی و همراه با سود و زیان است و باید سازمان بورس با ایجاد سامانه‌ها و سیستم‌های آموزشی اقداماتی انجام دهد تا جامعه احساس کند، بورس یک بازار مالی مهم و تضمین شده است.

وی اظهار داشت: دلالان در بازار ارز، سکه، مسکن و خودرو نقش فرادستگاهی و سودجویی پیدا کرده اند که باید با نظارت های دقیق مانع اینگونه اقدامات شد. باید با تقویت فرهنگ‌سازی در حوزه بورس و مزایای آن، مردم به جای ترغیب و تزریق نقدینگی به بازارهای غیر رسمی، ورود به بورس را ترجیح دهند که در این زمینه حضور مسئولان و کارشناسان بورس در سازمان ها و دانشگاه ها برای آموزش لازم است.

جعفری دولت آبادی گفت: حسب اعلام مسئولان سازمان بورس، 75 پرونده در دادسرا و دادگاه وجود دارد که اگر دادستان احراز کرد که جرمی رخ دهد، می‌تواند ورود کند و در شورای عالی بورس نیز دادستان کل کشور عضویت دارد و مواردی را می‌تواند به دادستان‌های سراسر کشور ارجاع دهد.

انتهای پیام-ولساپا تا این لحظه 38 میلیون صف فروش موقتامتوقف شدقیمت1258ریال

-روزهای اینده بازار ارام ومتعادل وکم ریسک تر خواهد شد ما این وضعیت را بیش از صد بار در ده سال گذشته لمس واز این نوع بحران ها عبور کرده ایم تازه وارد ها جز جز این وضعیت را بخاطر بسپارند

-فخوز چسبیده به بنادر جنوب بالای 1000تومان تا این لحظه کم شدن هزینه حمل ونقل خودش امتیازبزرگی است......وقت کشی ذوب بی فایده است استین را بالا بزنند مدیران شرکت ان زیان انباشته را به صفر برسانند ذوب اوج خواهد گرفت ولی با ان زیان انباشته .... صف های فروش اگر موقتا هم جمع بشود ولی مشکل سرجای خودش هست ذوب فعلا در وضعیت نظارت است
- فخوز -فولاد از مدیریت خوبی برخوردارند وهمین امتیاز ثبات را به بازار سرمایه منتقل کرده است
-کگل -کچاد گروه کانه های فلزی مثبت تا این لحظه
-ونیرو هنوز صف سنگین دارد ...تا این لحظه
-ذوب چون اکثرا در سود بالا هستند خروج به هر قیمتی مهم نیست تا این لحظه مجاز محفوظ193میلیون صف فروش

-موج ورود نقدینگی داسوه 5300ریالی را تامرز 10000ریال پرتاب کرد

وسط دایره ریسک 5000ریالالبته اگرتعدیل منفی ندهد وگردش نقدینگی بازار بالا باشد

دایره اول ریسک 6000ریال

دایره دوم ریسک7000ریال

دایره سوم ریسک 8000ریال

محدوده  رشد حبابی سهم 8000الی 10000ریال البته اگر تعدیل مثبت بدهد همه این معادلات بهم خواهد ریخت

شرح این وضعیت برای امروز سهم است ممکن است فردا تمام دوایر ریسک بعلت تغییرات صورتهای مالی تغییر پیدا کنند تجربه سالهای گذشته نشان داده این نوع نگاه تحلیلی باعث جلوگیری از ضررهای هنگفت شده است


-سلامت روح وروان من نویسنده بی طرف بورسی همین قدر بدانید در این نزول ضرری را متحمل نشدم چون ضررها را قبلا متحمل شده ام سالهای قبل دقیقا واقعیت را میگویم ...

-ذوب وسط دایره ریسک 700ریال بود

الان وسط دایره ریسک شده 1500ریال

دایره اول ریسک 2250ریال

دایره دوم 2800ریال

دایره سوم ریسک 3550ریال

ذوب از دایره سوم ریسک 3550ریال خارج شده بود بسمت حباب 4000ریال رفت

این فرضیه امروز ذوب است فقط امروز اعتبار دارد فردا ممکن است بعلت تغییرات کدال و..... این فرضیه هاتغییر پیدا کند


-با استفاده از نمودارهای تکنیکی5 و10 ساله وافزایش سرمایه ها وصورتهای مالی

برای خرید هر سهمی

اول وسط دایره ریسک سهم را کشف کنید وبعد دایره اول دوم وسوم وبعد خرید تستی 100 هزار تومان وبعد خرید در چند پله با حوصله بر هر سهمی غلبه خواهید کردباید از یک راه حلی تبعیت کنید


-ثاباد -ثعمرا-ثاخت -افرا تا این لحظه در گروه انبوه سازی صف خرید مشاهده میشود
-حدود23 نماد انبوه سازی فعال داریم در انلاین باید سه لیست ده سهمی باز کنید انبوه سازی1و2و3چرا باید این کار را بکنیم چون قرار است به روش علمی کل 570 سهم بازار را در انلاین رصد کنیم ریزش ها صعود ها     در این وضعیت مشخص میشود
-بنظرمن سهام دار خرد باگروه بانکی نباید زیاد کلنجار برود در حد نوسان مطمئن کفایت می کند زیاد با این گروه دوست نشوید
-عقل می گوید اقا صرفا این روزها دیده بانی.....یک علتی داردلزومی هم ندارد ادم همه اطلاعات فنی اش را روی دایره بریزد.....البته خرید وفروش شما به ما ربطی ندارد
-
در نیم ساعت اول معاملات امروز:

سقوط قیمت ها و شاخص بورس قطع شد/ امید به بهبود اوضاع

طی 30 دقیقه اول معاملات امروز، سقوط قیمت ها و شاخص بورس قطع شده و با افزایش حجم داد و ستدها ، انتظار می رود شرایط بازار رو به بهبود باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام که به جز یک روز، طی 10 روز گذشته با سقوط قیمت ها و ریزش شاخص و نگرانی فعالان، روزهای سخت و دور از انتظاری را سپری کرده بود ، در 30 دقیقه اول معاملات با قطع روند نزولی همراه شد.

براساس این گزارش، هر چند در چند دقیقه اول ، شاخص بورس به دلیل کاهش قیمت سهام چند شرکت بزرگ تا حدود 900 واحد هم افت کرد اما با حمایت حقوقی ها از شرکت هایی چون فولاد مبارکه ، چادرملو، تاپیکو، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، فولاد خوزستان، ملی مس ، گل گهر و پارسان و...،  سقوط دیروز و چند روز هفته گذشته شاخص قطع شده است.

در این میان سهام پالایشگاه های اصفهان و تهران ، سرمایه گذاری امید ، مپنا ، سایپا و... با کاهش قیمت داد و ستد بوده و این شرکت ها به همراه چند شرکت دیگر در کاهش 234 واحدی شاخص نقش داشته اند.

با این اوصاف به نظر می رسد در صورت ادامه حمایت حقوقی ها و افزایش تحرک حقیقی ها و با تکیه بر ارزنده بودن سهام برخی گروه ها و شرکت ها و در پیش رو بودن گزارش های 6 ماهه احتمالا" مثبت ، امیدها به بهبود بازار و برگشت به مدار صعودی در روزهای آینده تقویت شود.


-فردابازار مثبت خواهد بودفقط مثبت خواهد بود ولی موج صعودی بزرگی فعلا در راه نیست معاملات تحت احتیاط من با شما راحت حرف میزنم چون خودم به خودم یا  اوری میکنم....خدا بیامرز پدرم میگفت هر مطلبی را اگر میخواهی یادت نرود بنویس الان هم من دارم می نویسم
-
معاون وزیر صنعت:

قیمت خودروها حتما تغییر می کند / نقش سازمان حمایت

معاون وزیر صنعت با تاکید بر اینکه حتما قیمت خودرو تغییر خواهد کرد که با نظرات کارشناسی سازمان حمایت انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن صالحی‌نیا در مورد نحوه قیمت‌گذاری خودروهای داخلی به فارس گفت: ابتدا سازمان حمایت بررسی‌های کارشناسی را بر روی قیمت خودرو انجام می‌دهد و نظرات کارشناسی را به ستاد تنظیم بازار انتقال می‌دهد و این ستاد هم پس از جمع‌بندی قیمت‌ها را ابلاغ می‌کند.

وی در پاسخ به سوال قیمت‌های جدید خودرو از چه زمانی اعمال می‌شود، افزود: با توجه به شرایط اخیر و افزایش نرخ ارز و مواد اولیه سازمان حمایت در حال بررسی است. موضوع خراج شدن شورای رقابت به صورت کامل از شمول قیمت‌گذاری خودرو  را باید از خود آنها سوال کنید.براساس مصوبه سران سه قوه، ستاد تنظیم بازار اعلام و ابلاغ قیمت کالاهای مختلف از جمله خودرو را براساس نظرات کارشناسی سازمان حمایت انجام می‌دهد که پس از دریافت آن، با تصویب در ستاد تنظیم بازار قیمت نهایی اعلام می‌شود.

صالحی نیا درخصوص اینکه قیمت‌های جدید خودرو از چه زمانی اعمال می‌شود، گفت: تاکنون قیمت‌ خودروهای داخلی براساس نرخ ارز در گذشته، محاسبه شده و هیچ گونه افزایشی قیمتی اعمال نشده اما از آنجا که بخشی از قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو وارداتی است، باید سازمان حمایت با توجه به نرخ جدید ارز و افزایش قیمت‌ها نظر کارشناسی را ارائه کند. حتما تغییر قیمت در خودرو خواهیم داشت، اما میزان افزایش قیمت، بستگی به اعلام نظرات کارشناسی سازمان حمایت دارد.

انتهای پیام
-
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه سهام به روش ثبت سفارش در نماد (داوه1) 97/7/22 11:09
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1318/الف/97 مورخ 1397/07/18اين شرکت، فردا دوشنبه مورخ 1397/07/23 تعداد 35،000،000 سهم از سهام شركت داروسازي آوه سينا (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (داوه1) به روش ثبت سفارش، عرضه مي گردد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذكور واقع در وب سايت رسمي شركت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-خوب انبوه سازی لیست دوم را در انلاین ثبت می کردیم به صفهای فروش ثنوسا-وساخت-ثمسکن-ثپردیس -ثغرب بر خوردیم....یعنی انبوه سازی برای اصلاح قیمت نیاز به چند جلسه معاملاتی روزانه نیاز دارد
-ثالوند هم صف فروش داردباز بودن ویا متوقف بودن نمادهای انبوه سازی را تک به تک رصد کنید
-اخ اخ سر ادم درد میگیرد از صفهای فروش گروه بیمه همه در سود ومیخواهند با سود خارج بشوند ولی خریدار فوق العاده محدود فقط از بیمه ماچون یک کانالی جایی حمایت میکند تعادل برقرار است دیروز اتفاقی دیدم از بیمه ما حمایت میشد البته ما بیمه ما را در محدوده زیر 1200ریال ماههای قبل مکررا اشاره می کردیم ولی ما ادعایی نداریم
-در گروه بیمه نماد البرز ان موقع زیر 900ریال بود چند بار اشاره کردیم وبیش از 50 درصد رشد کرد
-شاید فردا بازار مثبت بشود ولی با تست گروهها وصنایع متوجه شدیم اصلاح قیمت به پایان نرسیده است
-ساعت 12/07دقیقه تا فردا خدا نگه دار از معاملات هیجانی پرهیز کنیددعا کنید من زنده باشم عمر قانونی اینجا مطلب بنویسم
-
-
-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی