close
تبلیغات در اینترنت
روز بازگشایی های گروه خودرویی
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-خبهمن حساب شده حجم را در مثبت 5 پر کرد بعد سهم بسته شد وبعد....... این همان سهم 960ریالی اس که به وفور قابل خرید بودعرض کردم یک سهمس که جا پای ذوب بگذارد همین خبهمن بود دیر از خواب بیدار شدی پسر عمو جان-دالبر زیر 4000 ریال دالبر قبل از افزایش سرمایه گوشزد شده الان در4681ریال صف خرید تا این لحظه-غبشهر تا این لحظه صف خرید ولی عرضه هم هست  سهم را رصد کنید چون عرضه در این محدوده وجود دارد ویا ممکن است حقوقی عرضه کند این مطلب صرفا دیده بانی است-ختوقا الان…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خبهمن حساب شده حجم را در مثبت 5 پر کرد بعد سهم بسته شد وبعد....... این همان سهم 960ریالی اس که به وفور قابل خرید بودعرض کردم یک سهمس که جا پای ذوب بگذارد همین خبهمن بود دیر از خواب بیدار شدی پسر عمو جان
-دالبر زیر 4000 ریال دالبر قبل از افزایش سرمایه گوشزد شده الان در4681ریال صف خرید تا این لحظه
-غبشهر تا این لحظه صف خرید ولی عرضه هم هست  سهم را رصد کنید چون عرضه در این محدوده وجود دارد ویا ممکن است حقوقی عرضه کند این مطلب صرفا دیده بانی است
-ختوقا الان 2052 ریال موقعی که گفتیم 1400ریال بود چند فحش ابدار هم شنیدیم
-البرز الان 1330ریال دقیقا یادم هست این نماد را زیر 1000ریال چند بار رصد واعلام کردیم البته الان دیر شده ورشدش را کرده است
-باز گشایی ها را در tsetmc چک کنید امرور تعدادی از خودرویی ها باز گشایی خواهند شد نه هیجانی بخرید ونه هیجانی بفروشید اگر به رشد سهمی یقین دارید بخرید
-شاخصکل در حال نزدیک شدن به مرز 160هزار واحد نیمه دوم سال هم بورس عقب نشینی نخواهد کرد واصلاحات قیمتی محدود خواهد بود
-صف های خرید گروه حمل ونقل کم عمق است وبا نوسان های کوتاه مدت
-گروه انبوه سازی با صف های خرید همراه است
-اگر صدرصد از بازار در شش ماهه گذشته درمجموع سود نگرفتی یعنی از بازار جا مانده ای
-الان اکثر سهم ها وارد محدوده پر ریسک شده اند
-دارویی ها اکثرا صف خرید دامین 1500ریالی الان 2767ریال هنوز صف خرید دارد
-یعنی دارویی ها هم چرخه رشد خود را تکمیل کردند ومقدار دیگری رشد خواهند کرد
-تاپکیش در حال عرضه هست ولی خرید محدود بجز اتلاف وقت چیز دیگری نیست
-

بازگشت ایران خودرو، ساپیا و ۲۸ شرکت دیگر + توقف ۲۵ نماد مثبت

در برابر توقف نماد ۲۵ شرکت به دلیل رشد بیش از ۲۰ تا ۶۰ درصدی و اعلام رویداد مهم، ایران خودرو، ساپیا ، پارس خودرو ، زامیاد و بانک پارسیان و ۲۵ شرکت دیگر آماده بازگشایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات امروز که با روند صعودی قیمت ها و افزایش 2850 واحدی شاخص همراه شده ، نماد 25 شرکت بسته و ایران خودرو، ساپیا ، پارس خودرو ، زامیاد و بانک پارسیان و 25 شرکت دیگر آماده بازگشایی شدند.

براساس این گزارش، نماد شرکت های هپکو، پشم‌ بافی‌ توس، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان، سرمایه گذاری وثوق امین، سرمایه گذاری تدبیرگران فارس وخوزستان، صنایع معادن فلات ایرانیان به دلیل رشد بیش از 60 درصدی ، مهرکام‌پارس‌، نیرو محرکه‌، رینگ‌سازی‌مشهد، فروسیلیس‌ ایران‌ بعد از جهاش بیش از 50 درصدی و لزوم برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی بسته شد.

همچنین در کنار توقف نماد سیمان خواف و امور رفاهی کارگزاران پارس به سبب رشد بیش از 40 درصدی، نماد شرکت های گروه‌ بهمن‌، قطعات‌ اتومبیل‌ ایران‌، داده‌پردازی‌، لیزینگ رایان‌ سایپا ، پشم‌شیشه‌ایران‌ ، پارس‌ شهاب‌ ،سرمایه گذاری میراث فرهنگی، تولید نیروی برق دماوند و فرآورده‌های‌ تزریقی‌ ایران‌، به دلیل رشد بیش از 20 درصدی قیمت سهام بسته شد.

شرکت های پتروشیمی امیرکبیر، مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر ، هلدینگ داروپخش‌ و بیمه میهن هم با اعلام رویدادی مهم موقتا" از تابلو خارج شدند.

از سوی دیگر شرکت های ایران‌ خودرو ، سایپا ، زامیاد، پارس‌ خودرو ، سرمایه‌گذاری‌ سایپا ، سرمایه‌گذاری‌ رنا، گسترش‌سرمایه‌ گذاری‌ایران‌ خودرو، بانک‌پارسیان‌ ، پتروشیمی فجر ، سیمان‌ دورود، سازه‌ پویش‌ ، فرآورده‌های‌نسوزآذر ، سیمان خوزستان، سرمایه‌گذاری‌ بهمن‌ ، داروسازی زاگرس فارمد پارس، گلتاش‌ ، لعابیران‌ ، سرمایه گذاری شفادارو، داروسازی‌ ابوریحان‌، ،سرامیک‌های‌ صنعتی‌ اردکان‌ ، پارس‌ سرام‌ ، پتروشیمی امیر کبیر، کشتیرانی دریای خزر، پتروشیمی خراسان،سرمایه گذاری اعتلاء البرز،آسیا سیر ارس ، توسعه سرمایه گذاری کشاورزی آرین توسکا،توکا رنگ فولاد سپاهان، بهمن دیزل و مرجان کار آماده بازگشایی شدند.

انتهای پیام


-شاخص کل از مرز 160هزار واحد عبورکرد
-شاخص کل هدف بعدی 170 هزار واحد توجه به تولید تحرک مستمر در صنعت
-دالبر کوتاه نمی اید تا این لحظه هدف رسیدن به مقاومت 5000ریال
-موج رشد هنوز در خودرویی ها قطع نشده سهم هایی که ما در کف بارها وبارها اشاره کردیم ختوقا-خساپا-خپارس-وساپا-خزامیاباید صبور بود تا فینال بازی با خودرویی ها رفت در اینده سهم ها نقطه استراحتی خواهند داشت
-اخابر سهم زیر 2000ریال کم ریسک الان در2417ریال 102 میلیون صف خرید
-
عضو هیات مدیره فرابورس مطرح کرد:

عملکرد سهامداران حقیقی، پشتوانه بنیادی ورود نقدینگی و دو ابهام مهم بازار

عضو هیات مدیره شرکت فرابورس با بررسی نقش حقیقی ها ، پشتوانه بنیادی ورود نقدینگی و ابهام بجامانده صنعت پتروشیمی و اثر نامعلوم دلار آزاد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا کدیور با بیان اینکه گردش روند بازار تنها مختص به یک گروه خاص نیست به سنا گفت: تصور غلطی که سال ها است در میان اهالی بازار سهام وجود دارد، مدیریت بازار توسط بازیگران حقوقی است اما طی ماه های اخیر بارها دیده شد حقیقی ها مشخص کننده روند بازار بوده اند. بازیگران حقیقی با نقدینگی که به بازار تزریق یا خارج می کنند باعث تغییر در گردش معاملات می شوند.

وی ادامه داد: بررسی ادوار گذشته نیز نشان می دهد خالص خرید یا خالص فروش این گروه بر عملکرد بازار تاثیر بسزایی داشته است. آمارها نیز موید این نکته است به نحوی که روند خالص تغییر مالکیت‌ سهام از ابتدای سال تا اواسط شهریورماه و همزمان با رشد شاخص کل، از جابه‌جایی هزار و 930 میلیارد تومان نقدینگی توسط حقوقی ها به حقیقی ها حکایت دارد.

این فعال بازار سرمایه در توضیح اثرگذاری حقیقی ها در بازار نیز گفت: طی سال های اخیر بارها دیده شده بازیگران حقیقی با رفتار هیجانی در بورس معامله می کنند.به این معنا که با ورود نقدینگی، انتظار بازدهی چشمگیر در کوتاه مدت دارند و با کسب سود موردنظر سریعا از بازار خارج می شوند. از سوی دیگر با وجود محدودیت های معاملات بازار نظیر دامنه نوسان 5 درصد، هیجان این گروه از بازیگران بازار تشدید شده و منجر به صف نشینی در بسیاری از سهم ها می شود.

پشتوانه بنیادی ورود نقدینگی

کدیور با تاکید بر اینکه نقدینگی تزریق شده از سوی بازیگران خرد جنبه بنیادی دارد،گفت: با چند دلیل می توان نشان داد نقدینگی وارد شده به بازار پشتوانه بنیادی داشته که اولین و مهم ترین آن، جهش نرخ ارز در بازار آزاد است.در حال حاضر بین 55 تا 65 درصد ارزش بازار سهام به صورت مستقیم و غیرمستقیم مربوط به گروه های صادرات محور است. با توجه به اینکه طی ماه های گذشته نوسان مورد توجهی در قیمت های جهانی رخ نداده و در بازار داخلی نیز شاهد رشد نرخ ارز بوده ایم، سودآوری شرکت هایی که فروشنده این مواد بوده اند افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: از سوی دیگر شرکت هایی که دارایی های ارزی دارند مانند بانک ها به واسطه احتمال افزایش نرخ تسعیر ارز مورد توجه سهامداران بودند، بر همین اساس مقداری از جذب نقدینگی که در بازار رخ داد به سمت این گروه ها بود. همچنین بازار سهام همواره اثرپذیری قابل توجهی از ریسک های سیستماتیک ناشی از تصمیمات دولت و نهادهای دولتی دارد. طی ماه های گذشته اثر سیاست گذاری های وزارت صمت بر بورس کالا و بورس اوراق به خوبی مشهود بود. اثر تصمیمات بانک مرکزی بر سیاست های ارزی نیز انعکاس را در بورس داشته است.

ابهام بجامانده صنعت پتروشیمی و اثر نامعلوم دلار آزاد

عضو هیات مدیره شرکت فرابورس گفت: با وجود تحولات مثبتی که روزهای گذشته درخصوص فرمول نرخ گذاری برخی کالاهای پایه صورت گرفت، همچنان ابهاماتی وجود دارد که بازار از این موارد اثرپذیر است. به عنوان مثال با توجه به اینکه دولت مجوز فروش بدون سقف محصولات شرکت های پتروشیمی در بورس کالا را صادر کرده، همچنان نحوه تعیین قیمت خوراک و نرخ ارز در نظر گرفته شده برای این مواد، در هاله ای از ابهام است.

کدیور با تاکید بر وجود ظرفیت های رشد بورس ادامه داد: با اطلاعات و متغیر هایی که در دسترس است و با توجه به اطلاعاتی که تا امروز از سوی شرکت ها منتشر شده، همچنان اثر دلار آزاد در قیمت ها مشخص نشده است. قیمت های کنونی بسیاری از سهم ها، همچنان در محدوده نرخ ارز 8 هزار تومان است. در نتیجه باتوجه به نرخ های کنونی ارز در بازار آزاد، و با چشم پوشی از تصمیمات آتی دولت در خصوص ابهامات مذکور، می توان متصور بود بازار سهام در میان مدت همچنان گنجایش رشد بیشتر و سقف شکنی های جدید را دارد.

وی با اشاره به شرایط صنایع کوچک گفت: شرکت هایی که عمدتا کالاهای مصرفی داخلی را تولید می کنند مانند شرکت های غذایی و مواد شوینده، طی چند هفته اخیر نقدینگی ملموسی را جذب کرده اند. دلیل این امر نیز عمدتا مربوط به دریافت مجوز افزایش نرخ فروش محصولات آن هاست.

وی ادامه داد: در این بین تعدادی از این شرکت ها همچنان محصولاتی در انبارها دارند که از مواد اولیه ارزان قیمت تولید شده ، همین موضوع باعث می شود شاهد سودآوری بالای آن ها به صورت یکباره و ناگهانی باشیم. اما در ادامه استفاده از مواد اولیه با قیمت های جدید، سود دریافتی را  تعدیل کرده و در مسیر منطقی قرار می دهد.

انتهای پیام


-سرچشمه هدف 5000ریال ولی معامله تحت احتیاط است یک علامت سوال دارد
-

وزارت صنعت برای صادرات محصولات فولادی شرط گذاشت

مدیر دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت با اعلام اثر آزاد سازی سقف رقابت در‌ معاملات بورس‌کالا‌ برای‌ فولادی‌ها گفت: تنها شرکت هایی که اقدام به عرضه محصول در بورس کالا کنند قادر به صادرات خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس وزارت صنعت از قول سیف الله امیری اعلام کرد: با اینکه آزاد سازی سقف رقابت در­­بورس دست فولادی ها را باز گذاشته ولی در عین حال قیمت پایه ای هم تعیین شده ولی بلا شک در چند عرضه بعدی در بورس قیمت به راحتی شکسته می شود.هدف تامین نیاز داخل است، با توجه به شرایط ایجاد شده تنها شرکتهای فولادی اجازه صادرات دارند که محصول را در بورس عرضه کنند.

وی با تاکید بر عرضه فولاد در ­ماه های آتی به حد کافی در داخل و حل مشکل مصرف کنندگان درخصوص لزوم قطع دست دلالان بازار فولاد گفت: اگر بتوانیم دست دلال ها را از این بازار قطع کنیم و کالا را بدون واسطه به دست تولید کننده برسانیم بدون شک تاثیر بسیارمثبتی در کاهش قیمت ها می گذارد. احتکار کنندگان باعث مشکلات موجود بازار هستند چراکه تولید فولاد حتی بیشتر از سالهای قبل هم بوده البته سازمانهای حمایتی و نظارتی در این موضوع بسیار فعالند و احتکارکنندگان نیز با شناسایی از سوی این سازمان ها مجبور به عرضه فولاد در بازار می شوند.

انتهای پیام


-تایید نمیکنم ولی یک رشد ده درصدی در وتوشه دیده میشود این روزها در همه سهم ها موج خرید است زمان رشد کسی تشکر نمیکند زمان نزول همه گریه می کنند
-صبح هم گفتم بازار پر ریسک شده به هر سهمی بی تحلیل حمله نکنید
-تا فردا خدا نگه دار


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • نظرسنجی
    نظر سنجی سایت در مورد نمادهای بورسی

    کدهای اختصاصی