close
تبلیغات در اینترنت
پیش فروش خودرو یعنی بازی با نقدینگی وتشنه نگه داشتن بازار
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@- پیش‌بینی ارزی یک نماینده مجلس: قیمت دلار ۵۰ درصد ارزان می‌شود یک نماینده‌ مجلس شورای‌ اسلامی از کاهش 50 درصدی قیمت ارز در صورت تصویب لوایح چهارگانه و تسهیل تبادلات پولی بین‌المللی ایران سخن گفت.  به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در روزی که قیمت دلار در بازار آزاد به ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده، یک نماینده مجلیس پیش‌بینی قابل تاملی از قیمت ارز بیان کرده است.   پروانه مافی، نماینده‌ مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر ‌و پردیس در…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-
پیش‌بینی ارزی یک نماینده مجلس:
قیمت دلار ۵۰ درصد ارزان می‌شود
یک نماینده‌ مجلس شورای‌ اسلامی از کاهش 50 درصدی قیمت ارز در صورت تصویب لوایح چهارگانه و تسهیل تبادلات پولی بین‌المللی ایران سخن گفت.

 به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در روزی که قیمت دلار در بازار آزاد به ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده، یک نماینده مجلیس پیش‌بینی قابل تاملی از قیمت ارز بیان کرده است.

 

پروانه مافی، نماینده‌ مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر ‌و پردیس در مجلس شورای‌ اسلامی در توئیتی نوشته است: «لوایح ۴گانه که در حال تصویب در مجلس است و FATF یکی از آنهاست می‌تواند تبادلات پولی بین المللی ما را تسهیل کرده و از دستاورد این اتفاق ضمن ثبات در بازار ارز می‌توان قیمت آن را حتی به میزان ۵۰% قیمت فعلی کاهش داد.»

 

آخرین وضعیت لوایح چهارگانه مرتبط با FATF حاکی از این است که این موضوع همچنان در مجلس در حال پیگیری است.

تجارت نیوز


- ابهام در افزایش سرمایه ذوب هنوز ادامه داردوسرنوشت اظهار نظر حسابرس هنوز نا مشخص است
--گروه خودرو مثبت چهار نمادی که ما اشاره کرده بودیم  در کف نیز در وضع مطلوب خساپا -وساپا -خپارس-ختوقا

-گروه خودرو یک شوک مثبتی که خورده با تقاضای میلیونی پیش خرید ویا خرید قطعی در بازارروبروست
-ذوب موقتا از مقاومت 2000ریال عبور کرده وتا اینم لحظه صف خرید است
-امروز از منفی به مثبت حق تقدم ونیرو 19 درصد مثبت خوردادم جرات نمی کند عنوان کند یک اماتوری اشتباهی درسقف میخرد وبعد دچار ضرر میشود هرسال هم به وفور اماتور وارد بورس میشود در گروههای تلگرامی حضور اماتورها هزاران هزار مشاهده میشود
-با این صف خریدی که مردم برای حلبی بنام پراید صف کشیدند باید هم نماد خساپا صف خرید باشد الان در1106ریال صف خرید دارد
-گروه دارو مثبت بهعلت افزایش 9 الی 12 درصدی قیمت دارو
--وزیر بهداشت میگه رای دادید باید تحمل کنید یکی بهش بگه رای دادند گره ای باز شودنه اینکه سناریو سازی شود ترامپ بهانه شود دلار 200درصد بالا برود گوشی همراه در بازار پیدا نشود .....تمام این تورم وگرانی علت داخلی است چون سال دیگر بنزین 1000تومانی وجود ندارد وامسال این بالا رفتن دلار وطلا مانور گران شدن بنزین است بنزین 1500 تومانی
-وخارزم دوباره از مقاومت 900ریال عبور کرد حمایت زیر 800ریال قبلا اعلام کرده ایم
-واتی افت محسوسی کرده بود دوباره رشد کرد

-این روزها بازار سرمایه قصد بلعیدن نقدینگی دارد ولی شیطنت سفته بازان وگاها حقوقی های پر عرضه را کنترل کنید اسیر هیجانات کانال ها نشوید
--سمت گروه بانک نروید حتی اگر نوسان خوبی داشته باشند
-

شرکت دارای صف خرید برنامه افزایش سرمایه از سود انباشته دارد

شرکت فرابورسی دارای صف خرید، برنامه افزایش سرمایه از محل جذاب سود انباشته را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت افرانت که با سرمایه 50 میلیارد تومانی در بازار اول معاملات فرابورس حاضر بوده و چهارشنبه گذشته هم دارای صف خرید بود ، برنامه افزایش سرمایه 25 درصدی را اعلام کرد.

براین اساس،"افرا" درنظر دارد از محل جذاب سود انباشته،12.5 میلیارد تومان به سرمایه فعلی بیفزاید. این تامین مالی درصورت موافقت سازمان بورس برای جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده و اصلاح ساختار مالی صرف می شود.

بنابراین گزارش،شخصی حقیقی با 26.3 درصد و دو شرکت پیشتازان تجارت ویستا و توسعه سرمایه گذاری دریا ساحل ایرانیان هرکدام با 20 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

انتهای پیام


فاراک تا تاین لحظه60 میلیون صف خریدخود را حفظ کرده است این سهم در محدوده زیر 900ریال رصد وحجم معاملات مشکوک اعلام شد
-رمپنا 29میلیون صف خریدتا این لحظه
-کهمدا 47میلیون صف خریدتا این لحظه
-حدود 50 سهم بجز فرابورس صف های خرید میلیونی  دارند موج صعودهنوز ادامه دارد
-حدود 13 نماددر فرا بورس صف خرید میلیونی مشاهده میشود
-در جریان باشید بسیاری از نمادهای دارای صف خرید در حال توقف ویا باز شدن به دلایل مختلف می باشند
-گروه قند صف های خرید
-
یک کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز تاکید کرد:
با انتشار گزارش های ۶ ماهه، رشد دیگری شاهد خواهیم بود. تقاضای کنونی خودرو در بازار کاذب بوده و در ماه های آینده، رکود به دنبال خواهد داشت.


بازار سرمایه همچون سایر بازارهای مالی این روزها مرتبا در نوسان است؛ هر روز از سویی به بهانه افزایش نرخ ارز شاهد رشد چشمگیر قیمت برخی سهم ها هستیم و از سوی دیگر به دلیل ابهام نسبت به آینده اقتصادی کشور و وضعیت قیمت های جهانی و نرخ ارز و اوضاع سیاسی و... تقاضای سهم ها دوام چندانی نداشته و با فروکش تقاضا و افت قیمت سهم برخی گروه ها، جریان نقدینگی به سمتی دیگر تغییر مسیر می دهد. بازار ارز هم به علت دغدغه کاهش درآمدهای نفتی و رشد تقاضای سنتی ارز، رکوردهای تازه‌ای ثبت کرده است.هر چند افزایش نرخ ارز یکی از اهرم‌های رشد ارزش سهام شرکت های صادرات محور است، اما روند افسار گسیخته و بدون توجیه آن، سبب تزریق هیجان و القای نگرانی به سایر بازارها می‌شود.


مجتبی معتمدنیا کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز در خصوص وضعیت فعلی بازار بیان کرد: مهمترین مشکل فعلی بازار سرمایه، کمبود نقدینگی است. به محض رسیدن قیمت سهم های بزرگ و بنیادی بازار به سقف قیمتی، شاهد فشار عرضه ها و افت قیمت هستیم و با این شرایط، شکست مقاومت ها نیاز به ورود نقدینگی جدید خواهد داشت.
وی افزود: به رغم افزایش نرخ ارز و لمس قیمت های بالای ۱۰ هزار تومان توسط دلار، هنوز بازار سرمایه واکنشی نشان نداده و در قیمت فعلی سهم ها، دلار حدود ۶ هزار تومانی لحاظ شده است.

این فعال بازار سرمایه با تاکید بر مقاومت بازار بر رشد سهم های بزرگ گفت: مهمترین علت مقاومت بازار بر افزایش قیمت سهم های بزرگ، ضعف قدرت خریدار نسبت به فروشنده است. حقوقی ها در سقف های قیمتی اقدام به عرضه می کنند و مجال افزایش قیمت به سهم های بزرگ نمی دهند. رشد بازار سرمایه در گرو رشد سهم های بزرگ و شاخص ساز بوده و تحقق این موضوع منوط به ورود نقدینگی جدید است. این وضعیت، زنگ خطر احتمال دستکاری قیمت سهم شرکت های کوچک و بعضا بازار پایه ای است. سهامداران برای نوسان گیری، جذب سهم های کوچکتری که شناوری کمتری داشته می شوند و حباب قیمتی در سهم هایی ایجاد می شود که عمدتا سازمان بورس حساسیت کمتری به آنها داشته و از شفافیت کافی هم برخوردار نیستند. 
وی اضافه کرد: البته عامل دیگری که می تواند به رشد بازار کمک کند، انتشار گزارش های عملکرد ۶ ماهه است. در حال حاضر هم دغدغه افت صادرات به سبب تحریم ها و هم بحث تسویه اعتبارات کارگزاری ها مطرح است. با مشخص شدن نحوه عملکرد شرکت ها و وضعیت صادرات، بازار درک بهتری از اوضاع داشته و احتمالا در مهرماه حرکت بعدی بازار آغاز خواهد شد.
معتمدنیا در رابطه با تاثیر اوضاع نابسامان اقتصادی کشور بر روند فعالیت شرکت ها اظهار داشت: سرمایه گذاران یا با انتظار رشد سودآوری اقدام به خرید سهم می کنند و یا افزایش ارزش جایگزینی، سبب افزایش جذابیت سهم ها می شود.
 زمانی که اقتصاد دچار بحران شود، در ابتدا کسب و کارهای کوچک دچار مشکل می شوند و بعد از آن کم کم مشکلات به صنایع بزرگ تسری می یابد. شرکت های بازار سرمایه، شرکت ها و صنایع بزرگ هستند و انتظار می رود بازار سرمایه دیرتر از سایر بازارها به این قضیه واکنش نشان دهد. در هر حال، به لحاظ سودآوری، شرکت های صادرات محور از نابسامانی های اقتصادی داخلی کمتر آسیب خواهند دید و شرکت های تولیدکننده اقلام مصرفی که فروش داخلی دارند و نیز شرکت های پیمانکاری، در معرض تهدید بیشتری هستند. اما شرایط تورمی ارزش جایگزینی اکثر صنایع را افزایش می دهد.
وی در معرفی برترین گزینه های سرمایه گذاری در میان مدت گفت: سهم گروه های فلزات اساسی، پتروشیمی، پالایشی ، روانکارها و تک سهمهای تورمی از قبیل غذایی (روغنی،رب و ...)را مناسب ترین گزینه برای سرمایه گذاری در میان مدت ارزیابی می کنم. البته طبیعی است که در کوتاه مدت، گروه های مختلف بر اساس جو هیجانی و روند لیدر هر گروه، در نوسان باشند.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت گروه خودرویی تصریح کرد: این روزها روش های پیش فروش خودرو، با ابهام همراه بوده و تقویت کننده دلالی است. پس از قضیه کمپین نخریدن خودرو و حمایت دولت از این صنعت، همواره قیمت خودرو در بازار با قیمت فروش مصوب کارخانه اختلاف داشته و اینکه اینک این مشکل را به افزایش نرخ ارز ارتباط دهیم منطقی نیست. ضمن اینکه خریداران فعلی بازار خودرو، خودرو را به عنوان کالای سرمایه ای می خرند و تقاضای بازار، واقعی نیست؛ قطعا تقاضای کاذب کنونی، در ماه های آینده رکود در پی خواهد داشت.
وی در خاتمه افزود: هر چند شخصا با آزادسازی قیمت ها و کشف قیمت بر مبنای عرضه و تقاضا موافق هستم و معتقدم هر گونه مداخله در مکانیزم عرضه و تقاضا، ایجاد رانت می کند؛ اما قطعا آزادسازی قیمت ها، مشکلات صنعت خودرو را مرتفع نخواهد ساخت. در نظر داشته باشید که آزادسازی قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا، مشروط به آزادسازی نرخ محصولات فولادی و پلیمری و... خواهد بود که رشد بهای تمام شده را به دنبال خواهد داشت. صنعت خودرو، 

با معضلاتی همچون هزینه های مالی و پرسنلی بالا روبرو است و مادامی که هزینه ها مدیریت نشوند، تغییری در وضعیت خودروسازان رخ نمی دهد. با این تفاسیر، خرید سهم خودرویی ها را با دید تحلیلی، توصیه نمی کنم.

-
-
-
-
-
-
-
-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی