close
تبلیغات در اینترنت
گروه خودرو یکی به نعل یکی به میخ
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-خبرهای مبهم مثبت منفی ضدونقیض تصمیمات مختلف سهامداران را برسر دوراهی قرار داده است-هرمز تا این لحظه صف خرید هست-وگستر صف خرید تا این لحظه معمولا درذ محدوده 2200و2300ریال با حمایت مواجه میشود-وقتی میگوییم سهمی برسر دوراهی است یعنی احتیاط کنید مسیر  صعود مشخص نیست-خبرهای خوش زیرمجموعه ایران خودرو که هنوز در کدال اعلام نشدهشرکت لیزینگ خودرو غدیر از نتیجه مزایده فروش ۱۰ مدل خودرو سنگین خبر داده اما این رویداد مهم را در کدال اعلام نکرده است. به گزارش پایگاه…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-خبرهای مبهم مثبت منفی ضدونقیض تصمیمات مختلف سهامداران را برسر دوراهی قرار داده است
-هرمز تا این لحظه صف خرید هست
-وگستر صف خرید تا این لحظه معمولا درذ محدوده 2200و2300ریال با حمایت مواجه میشود
-وقتی میگوییم سهمی برسر دوراهی است یعنی احتیاط کنید مسیر  صعود مشخص نیست
-

خبرهای خوش زیرمجموعه ایران خودرو که هنوز در کدال اعلام نشده

شرکت لیزینگ خودرو غدیر از نتیجه مزایده فروش ۱۰ مدل خودرو سنگین خبر داده اما این رویداد مهم را در کدال اعلام نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت لیزینگ خودرو غدیر که زیرمجموعه 64 درصدی ایران خودرو محسوب می شود، 10 مرداد اقدام به فروش 10 مدل خودرو سنگین از طریق مزایده کرد اما این رویداد فقط در سایت شرکت درج ولی در کدال شفاف سازی نشده و مبلغ دقیق آن هم مشخص نیست.

به این ترتیب، "ولغدر" 42 کامیون مدل 2624 از ایران خودرو دیزل را به مبلغ 250 میلیون تومان خریداری کرده و درحال حاضر قیمت هر کدام به 550 میلیون تومان رسیده که می تواند منجر به افزایش سود هر سهم این شرکت 53 میلیارد تومانی شود.

همچنین تسهیلات اعطایی این شرکت برای خرید سواری در سال 93 در بهترین  حالت بالغ بر 14 میلیارد تومان بوده اما با جهش چشمگیر در پاییز سال گذشته به 82 میلیارد تومان و در بهار سال جاری به 101 میلیارد تومان رسیده که حکایت از رشد 7 برابری تسهیلات اعطایی طی 4 سال اخیر دارد.

از سوی دیگر تضامینی از شرکت بیمه سینا به مبلغ 10.5 میلیارد تومان در اختیار "ولغدر" بود که با عدم پرداخت مبلغ مورد نظر به اجرا گذاشته شده تا وصول شود. حدود یک ماه پیش نیز 49 میلیارد تومان دیون ایران‌خودرو توسط شرکت خریداری شد.

این شرکت بورسی در گزارش 8 ماهه منتهی به مرداد سال جاری توانسته 101 درصد پیش بینی سود هر سهم را پوشش دهد و برای هر سهم حدود 30 تومان هزینه مشکوک الوصول در نظر گرفته که طبق مصوبه بانک مرکزی در صورت وصول، تعدیل خواهد شد
-

اطلاعیه بورس کالا درباره نرخ محاسبه معاملات در رینگ صادراتی

بورس کالا اعلام کرد: با توجه به تصمیمات هیات مدیره این بورس از امروز کلیه معاملات در رینگ صادراتی بر مبنای نرخ ارز خرید سامانه سنا محاسبه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،عباس یعقوبی سرپرست مدیریت تسویه و پایاپای بورس کالا در نامه ای به کارگزاران اعلام کرد: با توجه به تصمیمات هیات مدیره این بورس از روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور کلیه معاملات در رینگ صادراتی بر مبنای نرخ ارز خرید سامانه سنا محاسبه خواهد شد.

لطفاً دستور فرمایید تا ضمن اطلاع رسانی به کلیه عرضه کنندگان و ذینفعان در خصوص ارسال عرضه های صادراتی با نرخ ارز مذکور توجه لازم صورت پذیرد.


-گروه فلزات اساسی مثبت منتظر اصلاح قیمت بعدی باشید
-گروه بانک در حال اصلاح قیمت
-شاخص کل الان 3024واحد مثبت با قدرت فلزات اساسی پالایشی ها ومحصولات شیمیایی توجه داشته باشد این گروه ها مدام در ماه حدودا سه بار مثبت ومنفی میشوند
-شپنا با 17میلیون تا این لحظه صف خرید فولاژ هم  37میلیون صف خرید دارد نمادهای کسرام-شبریز-فروس-ددام-تایرا -شتران-شسینا-چفیبرنیزتا این لحظه صف خرید هستند
-
یک اقتصاددان مطرح داد:

دو دلیل برای دلار ۱۳۰۰۰ تومانی / تکان های بعدی و اثر اتفاق احتمالی سیاسی

یک اقتصاددان با بیان اثر دو عامل در رکورد ۱۳۰۰۰ تومانی دلار و تکانه های احتمالی آینده اقتصاد ایران به این سئوال پاسخ داد که دلار تا چه قیمتی توان افزایش دارد و اعلام کرد: تنها یک اتفاق سیاسی معکوس مى تواند ناترازى ذهنی را معکوس کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیامک قاسمی که به همراه مرتضی ایمانی‌راد در موسسه مطالعات اقتصادى بامداد فعال است در مطلبی با عنوان "دلار تا کجا بالا می رود؟ " اعلام کرد: این روزها بیشتر از هر زمان دیگری این سوال در ذهن مردم ایران جاری است : "یعنی دلار تا کجا بالا می رود؟ "

دیروز دلار در بازار غیر رسمی به ۱۳۰۰۰ تومان رسید. این یعنی ۲۳۳ درصد افزایش قیمت طی دقیقا یک سال اخیر. تقریبا همه ما روز به روز و هفته به هفته شاهد افزایش قیمت دلار یا کاهش ارزش ریال هستیم اما همچنان این سوال که قیمت دلار تا کجا بالا می رود و آیا یک قیمت هدفی وجود دارد که قرار است قیمت دلار به آن برسد، به عنوان سوال محوری جامعه ایران و نه فقط فعالان اقتصادی مطرح است .

بگذارید همین افزایش این دو روز اخیر را خیلی ساده برررسی کنیم: اعلام خبر کاهش صادرات نفت ایران به ۲ میلیون بشکه و تصمیم تعطیلی بازار آتی سکه، تکانه های روانی بازار سکه و دلار شدند تا دوباره یک موج نقدینگی به این بازارها جاری شده و ازدحام مردم برای خرید دلار از بازار غیر رسمی و امنیتی شدن بازار سکه و ارز به خبر مهم روز تبدیل شد . یعنی دقیقا همان سیکل تکراری در ماه های اخیر .

برای پاسخ به این سوال اساسی که قیمت دلار تا کجا بالا می رود، باید مروری به تکانه های احتمالی بر نیروهای عرضه و تقاضای بازار در هفته های بعد داشته باشیم.

به نظر می رسد فصل مشترک همه تکانه های احتمالی ماه های بعد اقتصاد ایران مثل کاهش مستمر صادارات نفتی ایران ، محدودیت بیشتر صادرات غیر نفتی ایران ، امکان عدم تصویب FATF در مجلس ، تحریم بانک مرکزی و ... بر کاهش توان عرضه ارز در کشور دلالت دارد.

این تکانه ها سیگنال هایی برای نقدینگی سیال در بازارها که مثل دسته ملخ ها بین بازار خودرو و مسکن و سپرده و سرمایه و طلا و ارز در جریان بوده ، است. یعنی هر تکانه و خبر منفی تازه، یک احتمال برای جهش قیمت ها و این هجوم سرمایه هاى سیال، خود یعنی افزایش دوباره قیمت دلار.

خلاصه آنکه تا زمانی که این ناترازی یا عدم توازن بین عرضه و تقاضای ارز در ذهن مردم ایران به دلیل عوامل سیاسی و تحریمی شکل گرفته که معتقدند «روز به روز  قیمت ها افزایش می یابد»، باید پس از هر موج اخبار سیاسی منفی منتظر یک موج افزایش قیمت دلار باشیم.

در کنار این ناترازی، بدبینی عمومی نسبت به سوء استفاده دولت از بازار ارز و تصمیمات اشتباه حکمرانى را هم که اضافه کنید، این ناترازی در ذهن مردم درباره ناتوانى در کنترل قیمت دلار توسط نیروهای بازار را تقویت مى کند.

در پایان مى توان گفت حقیقتا هیچ حد اقتصادی و روانى برای قیمت دلار در شرایط فعلی وجود ندارد و متاسفانه قیمت دلار فارغ از تاثیرات دهشتناک آن بر بخش هاى مختلف اقتصاد ایران ، می تواند به رشد هاى چند هزار تومانى پس از دوره هاى تنفس کوتاه ادامه دهد.

تنها یک اتفاق سیاسی معکوس مانند انتشار خبر مذاکره احتمالی بین ایران و آمریکا مى تواند این ناترازى ذهنی را معکوس کرده و شاهد اصلاح قابل توجه قیمت دلار باشیم .

انتهای پیام
-لکما 20 میلیون صف خرید تا این لحظه

-جهرم در 748ریال صف خرید سه گزینه فصل پیش عنوان کردیم جهرم داراب فسا

جهرم زیر 600ریال سری قبل تا 750ریال رشد کرد

فسا نیز زیر 600ریال عنوان کردیم  سری قبل تا 720ریال رشد کردالان در 755ریال صف خرید

داراب 550ریال عنوان کردیم الان786ریال

هر سه سهم را نظارت کنید یحتمل اصلاح قیمت خواهند داشت مشکل از من وشماست چون عجولانه خرید وعجولانه خارج میشویم


-اخر وقت تحرک در گروه خودرو زیاد شده است بعلت افزایش احتمالی قیمت خودرو خاذین الان 1810ریال
-تا فردا خدا نگه دار
-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی