close
تبلیغات در اینترنت
گروه دارو در حال ترمیم قیمت
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@-در مورد گروه دارو افق رشدی مشاهده میشود این موضوع نباید رسانه وتبلیغ شود خواه نا خواه مدتی بعد اصلاح قیمت خواهند داشت باید منتظر فرصتهای نزول بود-وزیر صنعت از قیمتگذاری دستوری تلویحا" منصرف شد/ نقش ترامپ در بروز مشکلات وزیر صنعت با اعلام نقش ترامپ در مشکلات و اتخاذ تصمیماتی اجباری، از تصمیمات غیرکارشناسی تلویحا" منصرف شد و گفت:دولت برای ثبات بازار تصمیم به کنترل کالاهای اساسی به علاوه دارو و تجهیزات پزشکی گرفته اما اقلام ضوابط قیمت‌گذاری را بخش خصوصی…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-در مورد گروه دارو افق رشدی مشاهده میشود این موضوع نباید رسانه وتبلیغ شود خواه نا خواه مدتی بعد اصلاح قیمت خواهند داشت باید منتظر فرصتهای نزول بود
-

وزیر صنعت از قیمتگذاری دستوری تلویحا" منصرف شد/ نقش ترامپ در بروز مشکلات

وزیر صنعت با اعلام نقش ترامپ در مشکلات و اتخاذ تصمیماتی اجباری، از تصمیمات غیرکارشناسی تلویحا" منصرف شد و گفت:دولت برای ثبات بازار تصمیم به کنترل کالاهای اساسی به علاوه دارو و تجهیزات پزشکی گرفته اما اقلام ضوابط قیمت‌گذاری را بخش خصوصی باید وضع کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد شریعتمداری که منتقدین متعددی دارد و با دستور و ابلاغیه مربوط به قیمت گذاری دستوری در بورس کالا موجی از اعتراضات فعالان اقتصادی و بازار سرمایه را شکل داده و آماده استیضاح در مجلس شده ، در رویکردی تلویحی از این رویه غیرکارشناسی منصرف شد و با انتشار یادداشتی در روزنامه امروز دنیای اقتصاد اعلام کرد: به‌عنوان کسی که سال گذشته به‌عنوان رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در جریان آرا و نظرات مردم قرار گرفتم، نیک می‌دانم که مهم‌ترین دغدغه مردم در حمایت از این دولت شفافیت و کارآمدی بود.

شفافیت و کارآمدی مهم‌ترین عامل برای دستیابی به اعتماد بین مردم و نظام است. اعتماد عمومی سرمایه اجتماعی کشور در مواجهه با مشکلات است که این روزها در قالب مشکلات اقتصادی بخش اعظمی از انرژی کشور را به خود مشغول کرده است. باید پذیرفت که مسائل و مشکلات در عرصه اقتصاد کشور وجود دارد، اما نگاه منصفانه این است که در چند ماه اخیر تشدید شده و علت آن هم روشن و واضح است.

این مشکلات عموما در اثر خروج آمریکا از برجام و کارشکنی ترامپ برای اقتصاد کشور رخ داده است. واقعیت این است که اتفاقی در کشور رخ داده و باید برای عبور از این شرایط فضا را به سمت همدلی سوق داد و با همراهی مردم می‌توان این مشکل را مدیریت و از آن عبور کرد.

دوره‌ای که دولت تدبیر و امید (سال۹۲) روی کار آمد، عدم‌ثبات در اقتصاد ایران حاکم بود. مردم با امید پای صندوق‌های رای آمدند و به دولت تدبیر و امید رای دادند و همه شاهد بودیم سال ۹۲ در مدت کوتاهی تغییرات مثبتی اتفاق افتاد.

علت اصلی تغییرات مثبت در آن زمان نگاه امیدوارانه همه مردم خصوصا فعالان اقتصادی به آینده کشور بود، در واقع قبل از حضور رسمی دکتر روحانی و اجرای سیاست‌های اقتصادی در کشور، قیمت ارز سیر نزولی پیدا کرد و قبل از استقرار ایشان در اداره دولت روند تغییرات قیمت‌ها کند شد و تورم نقطه به نقطه در مدت کوتاهی به زیر ۱۰درصد کاهش پیدا کرد.

عاملی که باعث این اتفاق شد چیزی جز تزریق ثبات در کشور، آرامش و امید به آینده سیاسی و اقتصادی نبود. در واقع این همان اکسیر ارزشمندی بود که کشور را به آن سمت هدایت کرد. بعد از آن حضور افراد متخصص در کابینه به انتخاب رئیس‌جمهور نیز شرایط کشور را به سمت بهتری سوق داد.

اما شرایط کنونی ناشی از پمپاژ عدم ثبات و قطعیت در آینده ایران به افکار عمومی است. امروز با شرایطی مواجه هستیم که باید به منطق سال ۹۲ باز گردیم. آنچه باعث شده در این شرایط خاص اقتصادی باشیم وجود نااهلی است بر سر راه که عدم قطعیتی را در فضای سیاست خارجی کشور تا مرز جنگ تزریق و گمان می‌کند که شرایط هم برای ایجاد این ناهماهنگی به علت شرایط خاص اجتماعی- سیاسی کشور فراهم است و راه حل آن را هم ایجاد چالش اقتصادی می‌داند.

دشمن تلاش می‌کند فشار را عمدتا در فضاهایی ایجاد کند که اشتغال را تحت‌تاثیر قرار دهد و کشور را به لحاظ اجتماعی از مسیر درست خود خارج کند. ما باید هوشیار باشیم و صیانت از کشورمان را در اولویت قرار دهیم. به‌طور مثال، تحریم خرید فرش از سوی آمریکا به همین منظور بود، می‌دانند فرش سهم بالایی در درآمد اقتصادی ایران ندارد، اما چون ۲ میلیون نفر در گوشه و کنار کشور به این کار مشغول هستند، این مساله را هدف قرار می‌دهند.

همچنین صنعت خودروسازی در تحریم‌های گذشته آمریکا، تحریم آخر بود اما این‌بار تحریم اول است و علتش این است که حجم عظیمی از اشتغال در این حوزه وجود دارد و خودروسازان بزرگی در کشور اشتغال ایجاد کرده‌اند.

همه بخش‌های کشور لازم است در این شرایط کمک کنند. این کمک، افراد معمولی که همه دارایی‌هایشان را تبدیل به دلار یا کالای سرمایه‌ای می‌کنند تا فعالان بزرگ اقتصادی را شامل می‌شود.

باید درک کنیم برخی تصمیمات در شرایط و موقعیت خاص اتخاذ شد، زیرا هر لحظه قیمت ارز بالا می‌رفت و پیش‌بینی اینکه اگر تصمیمی نگیریم این روند ادامه پیدا می‌کند باعث شد دولت تصمیم به وضع برخی محدودیت‌ها بگیرد و باید با تمام جوانب چالشی که داشت اتخاذ می‌شد.

برای مثال لیست ممنوعه واردات به کشور که اعلام شده برای محصولاتی است که در داخل تولید و مواد اولیه آنها در داخل وجود دارد و مساله‌ای نیست که نتوان آن را تغییر داد. مثلا آنچه از آن به‌عنوان مواد اولیه تولید یاد می‌شود ۱۰۰ درصد آزاد است و به هیچ‌وجه ممنوع نیست و با پیشنهاد و درخواست افراد صاحب‌نظر جلوی ممنوعیت واردات گرفته خواهد شد.

تا زمانی که تولید در کشور سودآور نشود، ما محکوم به روش‌های حمایتی هستیم، بسیاری از رشته‌های تولیدی کشور با دلار آزاد امکان ادامه حیات ندارند. در حال‌حاضر تولید کشور با مشکلاتی در این زمینه مواجه است و راه حل هم بسته حمایتی دولت از تولید است که در دستور کار دولت و وزارت صمت قرار دارد.

آنچه دولت برای ثبات بازار تصمیم گرفته این است که درباره کالاهای اساسی به علاوه دارو و تجهیزات پزشکی به سمت کنترل برویم اما درباره دیگر اقلام ضوابط قیمت‌گذاری را بخش خصوصی باید وضع کنند و تنها ملاحظه‌ای که دولت دارد، هماهنگی در اعلام قیمت است.

همچنین واردکنندگان باید در نظر داشته باشند که اگر می‌خواهند کالایشان احتکار محسوب نشود، باید مشخصات کالا را در سامانه جامع انبارها ثبت کند و این راهی است که به مردم عزیز برای تامین و توزیع کالا اطمینان خواهد داد.

دولت برای برقراری یک ارتباط سیستماتیک با بخش خصوصی آماده است و آماده برای همراهی و استفاده از مشاوران صادق خود در بخش خصوصی است. انتظار دولت حضور فعالانه نمایندگان باتجربه بخش خصوصی در فرآیند تصمیم‌گیری‌ها است.

دکتر روحانی کابینه را موظف کرده‌ با مراجع فکری جامعه گفت‌وگوی نزدیک داشته باشند. من به نمایندگی از صنعت گزارش صحبت‌های دلسوزانه شما را به دولت خواهم داد و از شما دعوت می‌کنم در کنار تصمیم‌گیران صنعت کشور در فرآیند تصمیم‌گیری‌ها یاری‌رسانی کنید تا از این مقطع تاریخی با کمک هم به سلامت عبور کنیم.

انتهای پیام


-بدون نام بردن از سهمی گروه حمل ونقلدر حال اصلاح قیمت کافیست چند روزی زحمت بکشیدرصدکنید
-فسرب الان زیرذ 6000ریال حمایت اول 5500ریال دوم5000ریال سوم4500ریال مقاومت اول 6500ریال مقاومت دوم 7000ریال مقاومت سوم 7500ریال
-فخوز 10000ریالی الان 8850ریال حمایت اول 8500ریال دوم 8000ریال سوم7500ریال مقاومت اول 9500ریال دوم 10000ریال مقاو.مت سوم 10500ریال
-واتی الان 1797ریال حمایت اول 1600ریال
-شنیده ها فباهنر اولین محموله لوله های مسی را به المان صادر کرده است
-می گویند طمع را نباید دو چندان کنید صف های  خرید بورسی مثال صف های کوفیان است به یک باره ظاهر وبه یک باره غیب میشوند
-صبح از اصلاح گروه دارو گفتیم علایم اصلاح در حال ظهور است
-چرا بازاربا یک مثبت سریع بسمت اصلاح قیمت میرود چون شاخص کل نیاز به استراحت دارد هیچ بورسی هیچ شاخصی در هیچ کشوری مدام نمیتو.اند صعودی باشد
-امروز حکشتی وحفارس مثبت تا این لحظه
-بنده خدایی از فعالان بورس میگفت طی دوسال موفق شده با 80میلیون تومان 70میلیون در بورس سود کسب کند وضرریا همان تراز منفیدر سهام 5/8میلیون تومان بهش گفتم ان 70 میلیون سود را از این لحظه فراموش کن ودر اولین فرصت ان ضرر 5/8میلیون را صفر صفر کن چون اثر روانی ضرر از ذهن باید پاک شود
-فردا بازار مثبتی خواهیم داشت اگر اتفاق خاصی نیفتد

-سقاین15179ریال صف خرید زیر6000ریال پیشنهاد رصد دادیم حق تقدم 12708ریال صف خریدبرترین سهم باثبات ترین بازدهی370درصد افزایش از انباشته واورده
-ورود نقدینگی به گروه بیمه این مطلب را بارها گفته بودیم

-حدود 24 نمادتا این لحظه در بازار منفی صف خریدالبته فقط بورس و حدود 14 نماد تا این لحظه صف فروش هستند

چون امار نماد های بورس وفرابورس بیش از 500 سهم است شکل گیری صفهای خرید در بی خبری اکثر سهام داران شکل می گیرد


- میانگین حدود 35 نمادگروه دارویی کنترل همین گروه از محالات است منظورم ورود اطلاعیه ها ولید هالالات کار سختی پیش رو دارد
-تا فردا خدا نگه دار
-
-


ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی