close
تبلیغات در اینترنت
فنوال پربازدید
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-دنیای عجیبی داریم ذوب الان 1870ریال مدتی قبل تا محدوده1600ریال نزول کرد-فارس-شبندر-فملی-شپنا-رمپنا-شبریز -خساپا با یک حرکت سریع شاخص را مثبت وبازار را رونق دوباره بخشیدند--واتی صف خرید سنگین هر روز تست کنید--خساپا944-خپارس 741-ختوقا1590-وساپا744ریال تا این لحظه چهار سهم را چک کنید کف هایی که ماگفتیم الان بیش از ده درصد رشد کرده اند-شاخص کل 1242واحد رشدتا این لحظه-فملی پر ریسک ولی هدف اول 4500ریال حمایت اول 3750ریال-از خیر گروه بانک بگذرید فرض حتی یک نوسان ده درصدی هم سمت گروه بانک…


سلام روز بخیر


-دنیای عجیبی داریم ذوب الان 1870ریال مدتی قبل تا محدوده1600ریال نزول کرد
-فارس-شبندر-فملی-شپنا-رمپنا-شبریز -خساپا با یک حرکت سریع شاخص را مثبت وبازار را رونق دوباره بخشیدند
--واتی صف خرید سنگین هر روز تست کنید

--خساپا944-خپارس 741-ختوقا1590-وساپا744ریال تا این لحظه چهار سهم را چک کنید کف هایی که ماگفتیم الان بیش از ده درصد رشد کرده اند

-شاخص کل 1242واحد رشدتا این لحظه
-فملی پر ریسک ولی هدف اول 4500ریال حمایت اول 3750ریال
-از خیر گروه بانک بگذرید فرض حتی یک نوسان ده درصدی هم سمت گروه بانک نروید
-دامین حمایت 1450ریال مقاومت اول 1650ریال مقاومتدوم 1750ریال مقاومت سوم1850ریال
-ختوقا همچنان 1400ریال منتظریم ولی ولی  چنین نمیشود

-حریل تا این لحظه17میلیون صف خرید هر روز تست شود
--
یک کارگزاری پیش بینی کرد:

پیش بینی بهبود سهام ۷ گروه و حساسیت تکنیکی شاخص

یک کارگزاری با اعلام حساس بودن وضعیت تکنیکی شاخص در هفته جاری، احتمال بهبود طرف تقاضا برای سهام ۷ گروه را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی اولین روز کاری شهریور 97 را با شاخص 136 هزار و 910 واحدی شروع می کند که کارگزاری آبان

بازار هفته گذشته را با نوسان متاثر از خبرهای ارزی پشت سر گذاشت و هفته جدید را در حالی آغاز می کند که علیرغم رایزنی ها، همچنان شاهد عرضه محصولات در بورس کالا با سیاست ارزی قبل هستیم که تبعات مخرب آن بر کمتر کسی پوشیده است.

در صورت ادامه این رویه، صنایع متاثر می توانند این هفته را با اندکی عقب نشینی سپری کنند و البته با روشن تر شدن فضا احتمال رشد مجدد این گروه ها نیز خواهد بود. از طرفی وضعیت تکنیکی شاخص تا حدودی حساس بوده و در صورت افزایش عرضه ها در روزهای آغازین هفته، احتمال ورود مجدد بازار خصوصا گروه های شاخص ساز به فاز اصلاح قیمتی - زمانی بیشتر خواهد شد.

در گروه هایی مانند خودرو، انبوه سازی، سیمانی، کاشی و سرامیک، بانک و غذایی که عموما با اصلاح گروه های ارز محور مورد توجه قرار می گیرند، احتمال بهبود طرف تقاضا در هفته جاری همچنان بالا خواهد بود و خصوصا گروه خودرو در صورت مقاومت خریداران در مقابل عرضه ها در روزهای آغازی هفته می تواند رالی صعودی مناسبی را آغاز کند.

در پایان هفته گذشته و با جدی تر شدن اخبار و البته شایعات پیرامون مشکلات حمل و نقل کالاها و مواد صادراتی، اقبال به گروه فراورده های نفتی بیشتر شد. همانطور که قبل تر نیز گفته شد وضعیت این گروه که نوسان کمتری در مقابل تصمیمات ارزی و البته تحریم ها دارد، در صورت عدم شکل گیری افت جدی در بازار، می تواند همچنان مورد توجه باشد.

از طرفی اصلاح شاخص دلار ، بهبود قیمت های جهانی را به دنبال داشته و تا حدودی نگرانی ها در رابطه با افت قیمت ها در بازارهای کالایی را کمرنگ کرده است. هرچند در مقطع فعلی بازار در تصمیم گیری وزن بیشتری را به تحولات ارزی داده اما حمایت بازارهای جهانی می تواند عمق اصلاح  را کاهش داده و قطعا طرف تقاضا را در کلیت بازار تقویت کند.

انتهای پیام


-
-

مخالفت دو بانک بزرگ‌ آمریکا با تحریم گردش مالی ایران

دو بانک بزرگ جی.پی مورگان و سیتی بانک آمریکا با مقاومت در برابر تحریم های ترامپ نشان دادند به تلاش های وی برای قطع دسترسی ایران به بازارهای مالی بین المللی متعهد نخواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از واشنگتن فری بیکن، دو بانک آمریکایی جی.پی مورگان و سیتی بانک عضو شبکه مالی سوئیفت هستند و از پاسخ به تحقیقاتی درخصوص اینکه آیا قصد قطع دسترسی ایران به سوئیفت را دارند یا نه، امتناع کردند.

وزارتخانه های خارجه و خزانه داری آمریکا نیز به این درخواست ها برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ ندادند.

سوئیفت شبکه ای جهانی برای ارسال و دریافت اطلاعات تراکنش های مالی در محیطی با ضوابط مشخص و با امنیت بالا است. بانک های ایرانی پس از اجرای برجام در سال 94 و رفع تحریم ها بار دیگر به سوئیفت متصل شدند.دور نخست تحریم ها در 16 مرداد ماه مجددا اعمال شد که شامل ممنوعیت خرید دلار آمریکا توسط ایران و جلوگیری از داد و ستد طلا و دیگر فلزات گرانبها و خودرو بود. دومین دور تحریم ها از 13 آبان ماه در حوزه بانک و نفت و گاز قرار دارد.

دور اول تحریم ها با تشدید تکاپوی اروپایی ها برای تدوین و ارائه یک بسته اقتصادی به ایران مواجه شد اما در آستانه دور دوم این تحریم ها مخالفت ها و مقاومت ها در خصوص اقدامات ترامپ به داخل آمریکا کشیده شده است.کاخ سفید امیدوار بود دو نهاد مالی جی.پی مورگان و سیتی بانک در قانع کردن سایر اعضای سوئیفت برای تبعیت از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران نقشی محوری ایفا کنند.

مقام های آمریکایی گفتند به بانک های این کشور از جمله جی.پی مورگان و سیتی بانک اعلام می کنند اگر اقدامی در جهت قطع دسترسی ایران به سوئیفت و سایر شبکه های مالی برندارند، از تحریم های دولت ترامپ در امان نخواهند بود.

ریچارد گلدبرگ مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی ها که به دولت ترامپ نزدیک است،گفت: بانک های حاضر در سوئیفت با تصمیمی حیاتی روبرو هستند.

عدم همراهی دو بانک معتبر و بزرگ آمریکایی با دولت ترامپ در حالی است که 16 سناتور جمهوری خواه آمریکا روز پنجشنبه در نامه ای به استیو منوچین وزیر خزانه داری این کشور خواستار قطع دسترسی ایران به شبکه مالی سوئیفت شده بودند.جی.پی مورگان بزرگترین بانک آمریکاست که دارایی های آن بیش از 2.609 تریلیون دلار برآورد می شود. سیتی بانک نیز سومین بانک آمریکا با دارایی هایی به ارزش 1.922 تریلیون دلار است. دفتر مرکزی هر دو بانک در نیویورک زادگاه ترامپ قرار دارد.

اختلاف میان دولت آمریکا و اروپایی ها بر سر اجرای تحریم های واشنگتن علیه ایران باعث می شود تا این دو نهاد مالی آمریکایی دست به انتخاب بزنند.
موضع دو بانک آمریکایی به نگرانی مقام های آمریکا در خصوص تلاش کشورهای اروپایی و متحدان منطقه ای ایران برای دور زدن مرحله بعدی تحریم های آمریکا در 13 آبان دامن می زند.

انتهای پیام


-ختوقا 1606ریال این جواب ان کاربر محترمی که ما را به بی سوادی در بورس متهم کرد200ریال رشد کم است اگر صبر کنید بیشتر هم میشود
-دامین هنوز صف خرید نبود صبح اشاره کردیم الان صف خرید همین دامین را ما شاید بیش از سی بار در کف شناسایی کرده ایم
-این تخصص اسان بدست نیامده با تجربه پول وسرمایه خودمان بدست امده اگر هم الان در سایت مطلب می نویسیم چون وقت پاسخگویی به صد شماره همراه را نداریم حتی به برادر خودم گفتم برادر زنگ نزن هرچه درسایت نوشتیم همان است
-بورس صبر سود-بورس عجله ضرر
--فاراک را پس از چند بار کش وقوس زیر 900ریال کف معتبر تشخیص دادیم چند بار هم اعلام واشاره کردیم الان هنوز صف خرید در1226ریال

-کاما صف خرید است الان ....ما محدوده 4000ریال کف را شناسایی اشاره کردیم تا 6450ریال رشد کرد دوباره تا 5550ریال نزول کرد وحالادر

6303ریال صف خرید است


-سقاین زیر 6000ریال شناسایی شده الان در محدوده 9600ریال هنوز صف خرید است
-گروه خودرو اکثرا صف خرید البته عرضه ها متقابلاهست شاید در اینده اصلاح قیمتی باشد

-اقتصاد بدون نفت

http://www.jamnews.com/detail/News/909342


-شرکت گروه سرمايه گذاري آتيه دماوند(سرمايه گذاري آتيه دماوند) - نماد: واتي
موضوع: شفاف سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده
به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع مي‌رساند پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مبني بر مزايده لاستيک پارس به استحضار می رساند موضوع : مزايده فروش سهام شرکت لاستيک پارس باسلام؛ احتراماً، با عنايت به نوسات و تغيير قيمت سهام اين شرکت و پيرو نامه شماره 2968/15 مورخ 16/8/1396 در خصوص مزايده فروش سهام شرکت لاستيک پارس، به استحضار مي¬رساند با توجه به استعلام سازمان¬هاي نظارتي و به منظور رعايت قوانين و مقررات ناظر به واگذاري، ادامه فرآيند مزايده و انعقاد قرارداد واگذاري پس از اعلام نظر سازمان¬هاي نظارتي انجام خواهد گرفت. بديهي است که پس از حصول نتيجه نهايي مراتب به بازار سرمايه منعکس شده و آثار مالي آن از طريق سامانه کدال منتشر مي¬گردد.
بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

--
-
علی اسلامی بیدگلی تشریح کرد؛
مهمترین دلایل بنیادی رشد قیمت ها در بورس
علی اسلامی بیدگلی، انتظار افزایش درآمدی شرکت ها را باعث افزایش قیمت سهام دانست و افزود: با فرض تداوم قیمت ارز ، ثبات آن و عدم کاهش آن شرکت ها می توانند به رشد درآمدی مورد انتظار برسند.
 
 

 

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه رشد بازار در هفته های گذشته به دلیل مسایل بنیادی بوده، در خصوص صعود شاخص تصریح کرد: اگر مروری بر دلایل رشد بازار سرمایه در ماه های گذشته داشته باشیم مهمترین عامل این جهش، افزایش قابل توجه ارزش ارزهای خارجی در مقابل ریال است که دو پیامد را به دنبال داشته است.

رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، افزایش فزاینده سود شرکت هایی که درآمد ارزی دارند را قابل توجه دانست و اظهار داشت: شرکت هایی که درآمد آنها تاثیر مثبتی از ارز دارند ، با شرایط جدید درآمدشان به صورت فزاینده ای افزایش پیدا خواهد کرد. به طور مثال شرکت هایی که حاشیه سود ۴۰ درصدی داشته اند با افزایش ۱۰ درصد بهای ارز،  درآمدشان ۲۵ درصد بیشتر می شود.

علی اسلامی بیدگلی، انتظار افزایش درآمدی شرکت ها را باعث افزایش قیمت سهام دانست و افزود: با فرض تداوم قیمت ارز ، ثبات آن و عدم کاهش آن شرکت ها می توانند به رشد درآمدی مورد انتظار برسند.

این کارشناس بازار سرمایه با توجه به دلایل فوق رشد هفته های گذشته بازار سرمایه را واقعی دانست و افزود: موضوع دیگر که باعث رشد بازار شده بحث ارزش جایگزینی است.به طور طبیعی در بحث ارزش جایگزینی هم شرکت ها شاهد رشد هستند.

وی در ادامه ۹۰ درصد رشد بازار سرمایه را مربوط به حدود ۲۰ درصد شرکت ها دانست و گفت:سرمایه گذاران باید توجه کنند افزایش قیمت ارز سودآوری همه شرکت ها را افزایش نمی دهد؛ به همین دلیل از سرمایه گذاران در خواست می کنیم آگاهانه تصمیم گیری و سرمایه گذاری کنند.

علی اسلامی بیدگلی در ادامه تاکید کرد: اگر شرایط به سمتی برود که جریان نقدی ورودی بازار سرمایه به سمت شرکت هایی هدایت شود که رشد بهای ارز بر آنها تاثیر منفی دارد، ممکن است در بلند مدت این گروه ها را دچار حباب کند.

وی با اظهار خرسندی از اینکه اتفاق فوق امروز رخ نداده است، گفت: رشد بازار در هفته های اخیر کاملا متاثر از شرکت هایی است که با افزایش قیمت ارز ، رشد درآمدی دارند.

اسلامی بیدگلی، رشدهای نجومی بازار سرمایه را مربوط به بخش هایی دانست که درآمد صادراتی دارند و گفت: متغیرهایی مانند افزایش ارز و کاهش ارزش پول ملی و رشد قیمت های جهانی باعث شده بسیاری از کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجه قیمت فروش داشته باشند.

وی به شرکت های گروه معدنی ، فلزی و پتروشیمی ها اشاره کرد و افزود: این گروه ها افزایش انتظاری درآمد دارند که منجر به رشد قیمت سهام می شود.

اسلامی بیدگلی ، تعیین تکلیف ابهامات نحوه اجرایی شدن ارزهای تخصیص یافته به شرکت های صادراتی در سامانه نیما و تصمیم بر معاملات توافقی ارزهای صادراتی در بورس را برای رفع ابهام و شفافیت بازار سرمایه مثبت ارزیابی کرد و گفت: در ماه های گذشته منابع جامعه بین بازارهای ارز، سکه و مسکن سیال شده بود که با توقف روند صعودی این بازارها بخشی از منابع انگیزه پیدا کرده تا وارد بازار سرمایه شوند که تورم تقاضا را به دنبال داشت.

وی ورود نقدینگی ها به بازار سرمایه را اتفاق مبارکی دانست و گفت: با هدایت پول های جدید به بازار سرمایه باعث رونق بخش تولید ، صنایع و رشد اقتصادی شود.

رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی به تجربه سال های گذشته به خصوص سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: نباید برخی تجربه های گذشته را فراموش کرد. رشد جهشی بازار در سال ۹۲ هم رخ داد اما در آن دوران به دلیل عدم فرهنگ سازی صحیح شاهد خسران سرمایه گذاران بی تجربه و تازه وارد بودیم .

وی به کارشناسان و مشاوران سرمایه گذاری توصیه کرد: با هدایت صحیح سرمایه گذاران کم تجربه و غیر حرفه ای ، رشد بازار سرمایه را به یک صعود آرام و پایدار تبدیل کنند.

 

توصیه به سهامداران خرد و غیر حرفه ای

این کارشناس بازار سرمایه به سرمایه گذاران توصیه کرد به صورت مستقیم وارد بازار سرمایه نشوند و از طریق صندوق های سرمایه گذاری و مشورت با متخصصین وارد بازار سهام شوند.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران آگاهانه نسبت به خرید سهام اقدام کنند، گفت: رشد ارز و قیمت های جهانی همانند شمشیر دو لبه است. برخی شرکت ها از این اتفاق منتفع و برخی متضرر می شوند. گروهی از شرکت ها نیز نفع و ضررشان پیچیدگی محاسباتی دارد چراکه قیمت محصول و مواد اولیه همزمان رشد کرده است . این شرایط نیاز به کارشناسی دارد و باید به صورت آگاهانه سرمایه گذاری کرد تا اتفاق سال ۹۲ رخ ندهد.

اسلامی بیدگلی، درباره اصلاح قیمت ها در بازار سرمایه گفت: تجربه های بسیار در سال های گذشته ثابت کرده زمانی که بازار سرمایه در یک بازه بسیار کوتاه مدت رشدهای چند ۱۰ درصدی را تجربه می کند، روندهای رشد کوتاه مدت است و پس از مدتی رشدهای پرشتاب اصلاح می شود، اما به طور معمول، پس از چنین اصلاح هایی بازار با رشد آرام و پایدار مواجه می شود.

 


-تا فردا خدا نگه دار
-

-


ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/6/3 و 11:55 دقیقه ارسال شده است

گروه خودرویی
پاسخ : اصلاح قیمتی باشد زمانی هست که گروه فلزات اساسی مثبت هستند معمولا گروهها بنوبت مثبت میشوند تا گردش مالی بازار پول بچرخد

این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/6/3 و 11:12 دقیقه ارسال شده است

منظور از اینده پیش بینی شما بعد از چند روز است وچند درصد اصلاح چرا؟ ممنون
پاسخ : کدام سهم

این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/6/3 و 10:38 دقیقه ارسال شده است

سلام
استاد ممنون از نوشته هاتون اگه ممکنه مثل سال 89 بنوسید اگه غلت رشد را هم بگید ممنون میشیم
پاسخ : سلام حتما چشم


88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی