close
تبلیغات در اینترنت
نرخ خوراک پتروشیمی ها
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال ما در تلگرامapsahm@ -رتکوحمایت او.ل 8000ریال مقاومت اول 11000ریال اشاره به هر سهمی صرفا اطلاع رسانی است وسوال دوستان جهت تست سهم-گروه خودرو منتظر ازاد سازی قیمت-وقتی ارزش ریال ضعیف است میل به نگهداری ذوب وامثال ذوب بالا میرود انتظار برای افت 200 الی 250ریال تقریبا غیر ممکن میشو.د البته افت هر سهمی شیرین وفرصت خرید است-گروه قند انگار این روزها فراموش شده-بازدهی سقاین از مرز 50 درصد عبور کرد کف شناسایی شده زیر 6000ریال-آقادوست تاکید کرد؛ تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید…

سلام روز بخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-رتکوحمایت او.ل 8000ریال مقاومت اول 11000ریال اشاره به هر سهمی صرفا اطلاع رسانی است وسوال دوستان جهت تست سهم
-گروه خودرو منتظر ازاد سازی قیمت
-وقتی ارزش ریال ضعیف است میل به نگهداری ذوب وامثال ذوب بالا میرود انتظار برای افت 200 الی 250ریال تقریبا غیر ممکن میشو.د البته افت هر سهمی شیرین وفرصت خرید است
-گروه قند انگار این روزها فراموش شده
-بازدهی سقاین از مرز 50 درصد عبور کرد کف شناسایی شده زیر 6000ریال
-
آقادوست تاکید کرد؛
تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی
به نظر می رسد عزم و اراده رییس دولت، تیم اقتصادی و سران سه قوه حمایت از بازار سرمایه به عنوان بازاری مولد است تا با جذب نقدینگی ها در این مسیر، سرمایه های سرگردان به بخش تولید کشور تزریق شوند.

تصویب سیاست های ارزی جدید که منجر به معاملات ارز در بازار ثانویه و کشف قیمت واقعی آن در جریان عرضه و تقاضا است باعث شد تا یکی از مهمترین دغدغه ها و ابهامات بازار سرمایه برطرف شود و صنایع صادرات محور که سهم قابل توجهی از بازار سرمایه را در اختیار دارند هفته گذشته با رشد قیمت کام سهامداران را شیرین کنند.

ابوالقاسم آقادوست در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص شفاف شدن سیاست های ارزی دولت و کشف قیمت واقعی آن در جریان عرضه و تقاضا گفت: سیاست های ارزی جدید دولت به طور قطع خبرهای خوبی برای بازار سرمایه به همراه خواهد داشت، هرچند که بخشی از اثرات مثبت این خبر توسط بازار سرمایه پیش خور شد اما به طور کلی می تواند در بلند مدت بازار سرمایه را متحول کند و حاشیه سود شرکت های صادرات محور را افزایش دهد.

مشاور مدیرعامل شرکت کارگزاری سهم آشنا روی خوش بازار سرمایه به سیاست های جدید ارزی دولت را مورد توجه قرار داد و گفت: بازار ثانویه ارزی در ابتدای راه است و روند اجرای کامل این سیاست ها ابهاماتی دارد که باید مرحله به مرحله شود اما مهم تصمیم اولیه بود که باعث حذف قیمت های کنترلی و دستوری شده و نرخ ها را واقعی می کند.

وی بازار ثانویه ارزی شفاف را برای صنایع صادرات محور بسیار مفید دانست و افزود: این گروه ها از این به بعد ارز صادراتی خود را در بازار ثانویه به فروش می رسانند و با توجه به قیمت های مورد معامله در این بازار، افزایش حاشیه سود این گروه ها قابل پیش بینی است.

آقادوست رشد قیمت سهام گروه های فلزی، معدنی و پتروپالایشی را متاثر از موضوع فوق دانست و تصریح کرد: بازارهای رقیب مثل دلار، سکه، طلا و خودرو در ماه های گذشته رشد های پرسرعتی داشتند و به نظر میرسد پتانسیلی برای تداوم صعود قیمت ها ندارند به همین دلیل در شرایط فعلی بازار سهام بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است چراکه بازدهی این بازار نسبت به سایر بازارهای موازی کمتر بوده و از رشد جا مانده است.

این کارشناس بازار سرمایه پتانسیل بالای بورس برای رشد را مورد توجه قرار داد و افزود: همچنین به نظر می رسد عزم و اراده رییس دولت، تیم اقتصادی و سران سه قوه حمایت از بازار سرمایه به عنوان بازاری مولد است تا با جذب نقدینگی ها در این مسیر ، سرمایه های سرگردان به بخش تولید کشور تزریق شوند.

آقادوست با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در ابتدای مسیر صعودی خود قرار دارد، افزود: صنایع بورسی خود را برای صعودی با ثبات و ادامه دار آماده می کنند؛ چراکه از لحاظ بازدهی از سایر بازارها عقب مانده و فرصت زیادی برای رشد دارند.

این کارگزار بازار سرمایه آغاز فصل صعودی بازار سرمایه را مورد توجه قرار داد و به سرمایه گذاران این بازار توصیه کرد: به دور از هیجان و تبعیت از صف های خرید و فروش در بازار حرکت کنند.

آقادوست به ورود حجم قابل توجهی نقدینگی های جدید در بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار داشت: صندوق های سرمایه گذاری بهترین گزینه برای سرمایه گذاران غیر حرفه ای است تا نقدینگی های خود را با خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری در اختیار کارشناسان متخصص و خبره بازار بگذارند و ریسک سرمایه گذاری را به حداقل برسانند.

وی خرید سهام شرکت هایی که سود نقدی مناسبی دارند را گزینه مناسبی دانست و گفت: البته برخی از افراد تمایل دارند با ورود مستقیم به بازار، بازدهی بیشتر و سریعتری کسب کنند. این گروه نیز بهتر است سبدی از سهام شرکت های سودآور با شرایط بنیادی قوی تشکیل دهند و سهام گروه های پیشتاز بازار مثل پتروشیمی ها، فلزی و معدنی ها را خریداری کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه تاکید کرد: سرمایه گذاران حتما با کارشناسان خبره و مورد تایید سازمان بورس برای انتخاب سهام مشورت کنند و از معاملات هیجانی و سفته بازانه بپرهیزند.


-سلام
نظر شما درباره خشرق چیست؟
آیا اصلاحش تمام شده است؟
پاسخ : سلام ا

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1397/02/30 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 315,000 میلیون ریال به‌مبلغ 630,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 315,000 میلیون ریال، ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1397/05/20 لغایت تاریخ 1397/06/18 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.
خوب نمودار می گوید می خواهند حق تقدم ها را دست پایین جمع کنند قبل از افزایش سرمایه هم یک رشد حبابی داشته است کلا در افزایش سرمایه سهم با سابقه ای است بازی حق تقدم از بازی سهم بهتر خواهد بود

http://www.iribnews.ir/fa/news/2203096/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DB%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF
-لینک بالا علت افزایش قیمت فولاد
- ذوب در حال تثبیت قیمت وجلوگیری از شتاب نوسان واماده شدن برای حرکت بعدی......این موضوع ربطی به ذوب ندارد کلا قیمت فولاد در بازار ازاد بالا ودر قیمت عرضه دستوری پایین است پس دولت سرانجام مجبور به افزایش قیمت دستوری خواهد بود چون این وسط رانت وجود دارد.
-
مدیرعامل داده گستر عصر نوین به بورس پرس اعلام کرد:

شرایط خاص برای انتخاب بازارگردان "های وب" و زمان تقریبی بازگشایی نماد

مدیرعامل داده گستر عصر نوین با اعلام تعیین شرایط خاص برای انتخاب بازارگردان و انجام مذاکراتی ، زمان تقریبی بازگشایی نماد "های وب" را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایمان میری که اخیرا" به مواضع سازمان بورس و الزام به حسابرسی ویژه، وضعیت قبل از عرضه اولیه سهام ، آثار احتمالی ناشی از نظر اولیه سازمان حسابرسی و وضعیت توافق نامه با پارس آنلاین توضیحات بلندی داده درباره شرایط و زمان بازگشایی "های وب" گفت:  همه مقدمات برای بازگشایی نماد فراهم شده و بعد از اتمام سپرده گذاری سهام برای بازارگردانی نزد شرکت سپرده گذاری سهام ، فرایند تعیین بازارگردان درحال انجام است.

وی ادامه داد: سازمان بورس برای بازارگردانی سهام "های وب" شرایط خاصی را از 10 مرداد تعیین کرده که منجر به سخت تر شدن انتخاب بازارگردان شده است. یکی از این شرایط انتخاب بازارگردان فقط از بین شرکت های تامین سرمایه فعال است و تاکنون هم با سه شرکت مذاکرات اولیه شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: دامنه نوسان دو درصدی و حجم مبنای 4.5 برابری نسبت به حجم مبنای معمولی از دیگر شرایط خاصی است که باعث بروز چالش هایی برای بازارگردانی سهام شده با این حال هماهنگی و مذاکره برای انتخاب بازارگردان نهایی ادامه دارد.

میری دربرابر این سئوال که با این اوصاف زمان تقریبی بازگشایی نماد "های وب" چه وقت خواهد بود، به بورس پرس گفت : آنچه مسلم است این رویداد امروز نخواهد بود و همه تلاش ها برای بازگشایی نماد در هفته آینده بکار گرفته خواهد شد تا بعد از تعیین بازارگردان ، بورس نسبت به بازگشایی نماد تصمیم بگیرد.

انتهای پیام


-خریداران فخاس ول کن نیستند در سالهای گذشته نیز چنین حرکتی در فخاس مشاهده شده است
-
کارگزار بورس پیش بینی کرد:
تداوم صعود آرام و منطقی بازار سرمایه
بازار سرمایه یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند منابع قابل توجه جامعه را جذب کند و نقش پررنگی در توسعه اقتصادی داشته باشد. جذب منابع در بازار سرمایه نه تنها آثار تورمی ندارد بلکه به رونق صنایع کمک می کند، اما ورود سرمایه ها به بازارهایی مثل دلار، طلا، سکه و مسکن مشکلات تورمی به همراه داشته و به اقتصاد ضربه می زند.

حمیدرضا مهرآور، گزارش های سه ماهه صنایع را برای سرمایه گذاران بازار سرمایه حاوی خبرهای مثبت دانست و گفت: زیرساخت های صنایع در چند ماه گذشته باعث شد تا اکثر شرکت ها در عملکرد سه ماهه با رشد تولید و فروش مواجه شوند.

مدیر عامل کارگزاری بانک سامان در گفت وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با تاکید بر اینکه صنایع بورسی در گزارش های سه ماهه ابتدایی امسال با افزایش تولید و فروش مواجه بودند، تصریح کرد: اکثر صنایع همانند خودرو، پتروشیمی، پالایشی و صنایع بزرگ بازار در این مدت عملکردهای مثبت و قابل قبولی داشتند.

وی در خصوص پیش بینی آینده بازار سرمایه با تاکید بر حجم بالای نقدینگی آزاد در جامعه، اظهار داشت: با توجه به سرمایه های سرگردان جامعه نگرانی درباره آینده بازار سرمایه وجود ندارد اما به طور قطع باید برای این نقدینگی ها برنامه ریزی شود تا به صورت هدفمند به سمت فعالیت های تولیدی هدایت شوند.

این کارگزار بازار سرمایه تمرکز بیشتر مسولان را برای کانالیزه کردن سرمایه های مردمی مهم دانست و گفت: بازار سرمایه یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند منابع قابل توجه جامعه را جذب کند و نقش پررنگی در توسعه اقتصادی داشته باشد.

مهرآور با اشاره به اینکه جذب منابع در بازار سرمایه نه تنها آثار تورمی ندارد بلکه به رونق صنایع کمک می کند، ادامه داد: ورود سرمایه ها به بازارهایی مثل دلار، طلا ، سکه و مسکن مشکلات تورمی به همراه داشته و به اقتصاد ضربه می زند.

کارشناس بازار سرمایه اشباع بازارهای فوق را مورد توجه قرار داد و افزود: بازار سهام تنها بازار مفید برای اقتصاد کشور است و به همین دلیل همه ارکان مهم کشور مانند دولت، مجلس و نیروهای اقتصادی و سیاسی کشور در تلاش هستند تا منابع و سرمایه های سرگردان کشور به این بازار هدایت شوند.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان پیش بینی کرد روند حرکت بازار سرمایه با ثبات و بهبود بیشتری همراه می شود و بازار سرمایه با نگاه میان مدت و بلند مدت سود و بازدهی منطقی را برای سرمایه گذارانش به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی اتفاق خوبی نیست، گفت: اما این اتفاق در همه اقتصادهای دنیا باعث رونق صادرات می شود.

به گفته مهرآور افزایش ارزش انواع ارز برای شرکت های صادرات محور به طور قطع اتفاق بسیار مثبتی است و شرکت های ارز آور که بخش قابل توجهی از بازار سرمایه را در اختیار دارند می توانند با رشد حاشیه سود مواجه شوند که برای سرمایه گذاران و سهامداران این گروه ها بازدهی خوبی به همراه دارد.

رییس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، درباره توصیه به سرمایه گذاران غیر حرفه ای و تازه وارد به بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه یک چاقوی دو لبه است. همان طور که می تواند سودآوری خوبی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد با انتخاب های اشتباه، غیر منطقی و هیجانی می تواند باعث ضرر و زیان شود.

وی با تاکید بر اینکه بادزهی منطقی در این بازار کسب سود آرام و متداوم است، اظهار داشت: سرمایه گذاران برای ورود به این بازار باید با شرکت های مشاور سرمایه گذاری و کارشناسان خبره مورد تایید سازمان بورس مشورت کنند و مراقب باشند در دام سفته بازان و افراد سودجو نیفتند.

مهرآور افزود: سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری برای افراد غیر حرفه ای بهترین گزینه است که می تواند ریسک سرمایه گذاری این گروه ها را به صفر برساند.


-نقل از معدن 24


افزایش تولید 65 درصدی آند و 62 درصدی کاتد مس

0 49

شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان تیر، 96 هزار و 920 تن مس آند تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 58 هزار و 685 تن بود.

میزان تولید کاتد شرکت های «مس سرچشمه» و «مس میدوک» طی 4 ماهه نخست امسال، 73 هزار و 996 تن بود. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، 45 هزار و 647 تن بود.

طی 4 ماهه نخست 97، شرکت های«مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک»، 413 هزار و 739 تن کنسانتره مس تولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، 374 هزار و 663 تن بود که حاکی از افزایش 10 درصدی این محصول است.

همچنین طی ماه های یاد شده، مجتمع مس سرچشمه 1599 تن و مس سونگون 799 تن «کنسانتره مولیبدن» تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (2032 تن و 579 تن کنسانتره مولیبدن)، به ترتیب 21 درصد کاهش و 38 درصد رشد نشان می دهد.

3 مجتمع مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی مدت یاد شده، 19 میلیون و 13 هزار و 273 تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 17 میلیون و 383 هزار و 916 تن بود که نشان دهنده افزایش 9 درصدی تولید این محصول است.


-وخارزم 17 میلیون صف خرید بیش از یک سال است در کف های متفاوت اشاره به این نماد کرده ایم
-تست خشرق وحق تقدم خشرق تقریبا به یک نتیجه می رسیم سود اوری سهم قبل از افزایش سرمایه پیش خور شده  است
-
سلام و درود

فاذر رو پیشنهاد می دید برای خرید؟
پاسخ : سلام حجم معاملات مشکوک تا این لحظه 45 میلیون معامله وصف خرید حکایت از ورود نقدینگی به سهم دارد

-
-
--بخش نظرات سایت از سرورخدمات دهنده مشکل داردموقتا احتمالا روزهای اینده برطرف میشود

-کاربری در مورد ادغام تاپیکو ونماد فارس پرسیده بود معمولا این نوع ادغام برای سهام دار خرد نفعی ندارد چون  نماد رند وسنگینی است با ادغام حرکت نوسانی سهم کند میشود ولی حقوقی های سهم نفع خوبی خواهند برد شرکتها ی یک هلدینگ نهایت همکاری را با هم خواهند کرد
-سهامدار خرد ذوب را وادار به معامله می کنند گاها با نوسانهای حرفه ای حجم معاملات بالا میرود هدف رساندن حجم معاملات روزانه به بالای 100 میلیون سهم است
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط حمید رضا در تاریخ 1397/5/24 و 12:11 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد
شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که قرار است تاپیکو و فارس با هم ادغام شوند. این کار چه تاثیری بر سهام این شرکتها خواهد گذاشت؟
پاسخ : معمولا این نوع ادغام برای سهام دار خرد نفعی ندارد چون نماد رند وسنگینی است با ادغام حرکت نوسانی سهم کند میشود ولی حقوقی های سهم نفع خوبی خواهند برد شرکتها ی یک هلدینگ نهایت همکاری را با هم خواهند کرد

این نظر توسط پریسا نوبری در تاریخ 1397/5/24 و 11:47 دقیقه ارسال شده است

استاد قبلا فرموده بودید که ختوقا رو رصد کنیم که 140 تومان حمایتش است، الان 143 میشه خرید، به نظرتون وقت مناسبیه برای خرید این سهم؟
پاسخ : سلام نه تنها ختوقا بلکه کل خودرویی ها منتظر افزایش قیمت هستند اگر چنین شودخودرویی ها بین 109 تالی 25 درصدی رشد می کنند علت درجا زدن خودرویی ها همین موضوع است

این نظر توسط محمدحسنی در تاریخ 1397/5/24 و 11:27 دقیقه ارسال شده است

سلام و درود

فاذر رو پیشنهاد می دید برای خرید؟
پاسخ : سلام حجم معاملات مشکوک تا این لحظه 45 میلیون معامله وصف خرید حکایت از ورود نقدینگی به سهم دارد

این نظر توسط پریسا نوبری در تاریخ 1397/5/24 و 10:27 دقیقه ارسال شده است

سلام و روز بخیر خدمت استاد گرامی. با تشکر از راهنماییهای شما لطفا تحلیل پارس رو هم بفرمایید
پاسخ : سلام در نگاه اول امروز انتظار 5000ریال اصلاح قیمت باعث جذب خریداران خواهد شد البته ممکن است تا این حد افت نکند ولی احتمال افت مشاهده میشود

این نظر توسط سعید در تاریخ 1397/5/24 و 10:22 دقیقه ارسال شده است

سلام و روز بخیر
نرخ شکر حدود 11 درصد افزایش پیدا کرده که از شهریور اجرا خواهد شد.
منبع خبر هم خودم هستمشکلک
قثابت بنظر قیمت مناسبی دار در این گروه.
شسپا هم که بعد از یک سود مناسب امروز فروشنده بودیم با توجه به جو منفی که افزایش نرخ خوراک در بازار ایجاد خواهد کرد.
پاسخ : سلام در اولین فرصت منبع خبر دولتی مشاهده کردید اینجا هم بفرستید ممنون

این نظر توسط حمید رضا در تاریخ 1397/5/24 و 9:29 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد
نظر شما درباره خشرق چیست؟
آیا اصلاحش تمام شده است؟
پاسخ : سلام اقای بابایی اقای بورس کار جناب حمید رضا به یک نام هم بنویسید ما در فرصت مناسب جواب میدهیم

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1397/02/30 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 315,000 میلیون ریال به‌مبلغ 630,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 315,000 میلیون ریال، ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1397/05/20 لغایت تاریخ 1397/06/18 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.
خوب نمودار می گوید می خواهند حق تقدم ها را دست پایین جمع کنند قبل از افزایش سرمایه هم یک رشد حبابی داشته است کلا در افزایش سرمایه سهم با سابقه ای است بازی حق تقدم از بازی سهم بهتر خواهد بودالبته برای حقوقی سهم


88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی