close
تبلیغات در اینترنت
شاخص کل ومثلث فلزات اساسی-کانه های فلزی-محصولات شیمیایی
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-بله روز بخیر دلار 7000تومانی بازار ثانویه صبح بخیر فلزات اساسی صبح بخیر فولاد فملی فخوز ذوب-دیروزچی گفتم گفتم گروه خودرو این گروه هم مثبت شد--در منو سایت تسی تی ام سی لیست توقف ها بعلت رشد بیست درصدی نمادها جلب توجه میکند بورس وفرابورس تفکیک شده-الان باید یک سهم از فلزات اساسی البته سهمی که قبلا خریده اید درسبد داشته باشید اگر قبلا نخریده اید به بیراهه رفته اید-فخوز سهمی که دوسال است ما تاکید میکنیم فولاد را بدنبال خودمیکشد وفولاد ذوب را بدنبال خود میکشد اینجا که میبینی بکش بکش است…

سلام روز بخیر


-بله روز بخیر دلار 7000تومانی بازار ثانویه صبح بخیر فلزات اساسی صبح بخیر فولاد فملی فخوز ذوب
-دیروزچی گفتم گفتم گروه خودرو این گروه هم مثبت شد
--در منو سایت تسی تی ام سی لیست توقف ها بعلت رشد بیست درصدی نمادها جلب توجه میکند بورس وفرابورس تفکیک شده
-الان باید یک سهم از فلزات اساسی البته سهمی که قبلا خریده اید درسبد داشته باشید اگر قبلا نخریده اید به بیراهه رفته اید
-فخوز سهمی که دوسال است ما تاکید میکنیم فولاد را بدنبال خودمیکشد وفولاد ذوب را بدنبال خود میکشد اینجا که میبینی بکش بکش است تا کجا تفکر کوتاه مدت یک سود کم تفکر بلند مدت یک سود نرمال فقط در سقف وارد هیچ سهمی نشوید بورس انسان تقلید کننده وهیجان باز می بازد
-کانه های فلزی در راس کگل همچنان با صف های خرید می تازد
-صفها پابرجا شاخص کل تا این لحظه بیش از 2700واحد رشد کرده است

-دولت اقای روحانی شش سال بود سمت بورس نگاهی نمیکرد ولی الان تازه متوجه قدرت بورس شده است
-کاما را قبل از رشد اشاره کردیم
-گروه محصولات شیمیایی  در راس شاراک کل گروه با صفهای خرید سنگین روبروست

-بورس زنجیر پاره کرده است-گروه خودرو صف خرید
-شاخص کل مرحله اول 125000هزارواحد ومرحله دوم130000هزار واحد
-عرض کردم شما الان باید یک سهم در سبد داشته باشید که باید بیست درصد حداقل رشد کند
-چرخش اطلاعات در بورس طوری استکه خبره ترین کارشناسان نمی توانند پیش بینی کنند وصاحبان کانال ها دقیقا از سود باز می مانند اما تجربه ما نشان میدهد حرکت گروهها را قبل از رشد تشخیص داده ایم
-دیروز اول پست این مطلب را نوشتیم

-
-
اگردر اینده قیمت گذاری خودرو بصورت ازاد باشد شاهد انفجار قیمت در سهام خودرویی خواهیم بود؟
واقعا؟

پاسخ : سلام بله اگر قیمت گذاری ازاد بشود قطعا خودرویی ها بیست الی 30درصدرشد خواهند کرد

-
-
-خساپا-وساپا-خپارس را ما در مقاطع مختلف ودر کف های دقیق اشاره کرده ایم یعنی تمرکز روی همه گروهها داریم روی یک نماد خاص ویا صنعت خاص تعصب نداریم سقاین قبل از رشدچند بار گفتیم
-نگاهمان به گروه بانک مثبت نیست مگر تک سهمی را تشخیص بدهیم اعلام میکنیم
-طی ده سال گذشته در خراب ترین روزهای بازار من اینجا صدها نفر را روحیه دادم وتوصیه به صبر کردم
-
رئیس کمیته پولی و بانکی مجلس خبر داد:

توافق ارزی دولت و مجلس و نقش پتروشیمی ها در کاهش دلار / بانک مرکزی از بورس یاد بگیرد

رئیس کمیته پولی و بانکی مجلس از توافق دولت و مجلس برای مدیریت بازار ارز خبر داد و گفت: رئیس کل جدید بانک مرکزی طرح کمیسیون اقتصادی در خصوص تقویت بازار ثانویه ارز را پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدحسین حسین زاده بحرینی از توافق دولت و مجلس برای مدیریت بازار ارز خبر داد و گفت: رئیس کل جدید بانک مرکزی طرح کمیسیون اقتصادی در خصوص تقویت بازار ثانویه ارز را پذیرفته است.

وی با اعلام غیاب بودن بانک مرکزی به عنوان مدیر و متولی در بازار ارز،افزود: اگر بانک مرکزی در قیمت گذاری ها وارد می شد اتفاقات امروز رخ نمی‌داد و بازار ارز آرامش را حفظ می‌کرد. حذف صرافی ها از بازار ارزی به هیچ وجه درست نبود. مهارت فنی که می تواند بازارگردانی کند در بانک مرکزی وجود ندارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برای ایجاد بازار ثانویه  باید ساز و کارهای مناسبی شکل بگیرد گفت: به دولت گفتیم که در شرایطی که وضعیت بازار دچار مشکل است باید بازار مناسب را برای آن به وجود آورد، در شرایط بحرانی باید بازاری را به وجود آورد که بر اساس آن وارد کنندگان بتوانند کالاها را به آسانی وارد کنند.

بحرینی گفت: گاهی اوقات در شرایط تورمی پیش می آید که افراد بخواهند سرمایه را از مملکت خارج کنند و به همین دلیل ارز را خریداری می‌کنند، اما ساز و کارها در بازار ثانویه تصویب می‌کند که از ارز دولتی باید برای واردات کالا استفاده کرد. اگر پتروشیمی ها ارز صادراتی را به قیمت آزاد بفروشند مابه التفاوت 80 هزار میلیارد تومانی ایجاد می شود که در حقیقت آن را از بخش تولید دریغ و به وارد کنندگان دادیم.چنانچه پتروشیمی ها ارز را در بازار ثانویه عرضه کنند نرخ ارز کاهش می یابد و بازار به آرامش می رسد.

وی افزود: باید از ظرفیت بازار سرمایه برای رفع نقیصه بانک مرکزی استفاده کنیم و قابلیت بازار سرمایه در بانک مرکزی وجود ندارد. بازار سرمایه می داند چگونه بازارگردانی کند. بانک مرکزی باید در بازار متشکل حاضر شود، بازار متشکل اتمسفری قابل اجرا است که ابزارهای لازم را در اختیار دارد، فعلا بانک مرکزی چنین مهارتی را ندارد و اگر بانک مرکزی و دولت، بازار ثانویه را با مشخصاتی که در نامه به روحانی ارسال شد اجرا کنند تردید نداشته باشد که بازار آرامش پیدا خواهد کرد.

بحرینی ادامه داد: تنها کار بانک مرکزی در طول این سال ها این بوده که ارز را گرفته و در نهایت فروخته و یا طلا را تبدیل به سکه کرده و آن را هم به فروش می رساند. دانش و مهارت فنی می تواند بازارگردانی کند متاسفانه این مسئله در بانک مرکزی وجود ندارد. یا باید مدیریت بازار ارز و سکه را به بازار سرمایه بسپاریم و یا اینکه دانش و مهارت را از بازار سرمایه بگیریم و به بانک مرکزی بدهیم. تلاش های سه ماهه در حال نتیجه دادن است و دولت پذیرفته تا تصمیمات کمیسیون اقتصادی مجلس را در حوزه بازار ارز اجرا کند.

انتهای پیام


-
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن عنوان کرد:
بورس، ضربه گیر فشار نقدینگی
دیر یا زود شاخص بازار سرمایه به چشم تصمیم سازان اقتصادی کشور خواهد آمد و سیاست گذاران متوجه خواهند شد که حتی یک التهاب ایجاد شده را می توانند با ضربه گیر بورس به عنوان جاذب نقدینگی مدیریت کنند.


محمودرضا خواجه نصیری گفت: زمانی که سیاستی اتخاذ شده در مورد محدودیت های رانتی موجود در فضای شرکتها به خصوص در تخصیص ارز و نحوه قیمتگذاری حذف و در فضای بازار سرمایه و فضای اقتصادی کشور پخش می شود ؛ ناخودآگاه بورس رونق گرفته و در پی آن التهابات غیرعادی در بازار طلا و ارز و بازارهای غیرمولد کاهش پیدا می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی با اشاره به روش های جذب نقدینگی که در تمام دنیا به کار می رود تصریح کرد: بانک مرکزی اگر می خواهد تغییری در سیاست های خود بدهد که مبتنی بر موفقیت و به نفع کشور باشد و درعین حال فضای سفته بازی در بازارهای موازی غیرمولد را حذف کند، بهتر است که نگاهی به شاخص بورس انداخته و وضعیت آن را رصد کند.

به گفته وی دیر یا زود ،این شاخص به چشم تصمیم سازان اقتصادی کشور خواهد آمد و سیاست گذاران متوجه خواهند شد که حتی یک التهاب ایجاد شده را می توانند با ضربه گیر بورس به عنوان جاذب نقدینگی مدیریت کنند.

خواجه نصیری افزود: بنابراین در این مسیر هرگونه سیاست اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی که از یک سو منجر به حذف رانت و از سوی دیگر فرصت سرمایه گذاری با محور تولید و توسعه کشور را ایجاد کند باید مهم و قابل توجه باشد .

به اعتقاد وی سیاست گذاران اقتصادی کشور نباید صرفا به اعداد قیمت عرضه اولیه کالا و عرضه ارز توجه کرده بلکه باید قیمت نهایی مصرف کننده مدنظر داشته باشند.

خواجه نصیری تصریح کرد: زمانی که سیاستی اتخاذ شود که عملا مدافع حقوق تولید کنندگان و افزایش حاشیه سود شرکتها باشد ؛ به مرور زمان نقدینگی به سمت مولدش جذب خواهدشد و ضربه های که ما از نبود بازار متشکل می خوریم ؛نخواهیم خورد .

معاون سابق نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس تصریح کرد: از سوی دیگر وقتی در مصاحبه های مدیران بانک مرکزی یا سایر مسئولان بحث تهدید و دست های پشت پرده برای اتفاقات مطرح می شود ؛ تنها راه این است که نقدینگی را به سمت بازار متشکل و قابل نظارت و کنترل سوق دهیم که هر گونه ابهام در اختلال و به هم ریزی بازارها از بین برود .

به گفته وی در چنین بازار متشکلی است که جریان نقدینگی به سمت مولد و کارا بودن سوق یافته و هرگونه دستکاری و عدم شفافیت در آن قابل پیشگیری است و در لحظه می توان آن را کنترل کرد تا مانع از اتفاقات پیش روی باشد.

خواجه نصیری با بیان اینکه به نظر می رسد تغییر مدیریت بانک مرکزی در فضای حال حاضر در فضای اقتصادی کشور یک نشانه از امیدواری به تغییر تفکر بانک مرکزی از یک تفکر محدود کننده است خاطرنشان کرد: تغییر از یک تفکر محدود کننده ،بدون توجه به بازار سرمایه ، بازار آزاد و اهرمهای خودکار کنترل بازار بر اساس سیستم عرضه و تقاضا و تخصیص بهینه در ساختار اقتصاد آزاد و در وضعیت شفاف یک نشانه امیدواری است .

وی افزود: در چنین چارچوبی می توان به این سمت حرکت کرد که سرمایه گذاری در بخش های مختلف افزایش و منابع ازدل بازارهای غیر مولد بیرون کشیده شده و اطمینان مردم را افزایش و در پی ان التهاب را کمتر کرد و قطعا از این منظر امکان بازگشت سرمایه از دست رفته مردم از طریق سرمایه گذاری مولد پیش خواهد آمد


-شاخص کل الان 3703واحد رشد واز مقاومت120000واحد عبور کرده است
-سلام
عجب روز کسل کننده ای شده. همه چی سبز شده. در این شرایط نوسان گیرا سرگیجه می گیرند. چون اساساً نوسان نمی شه گرفت. آیا 1392 در حال تکرار شدنه؟ نظر شما چیست؟
پاسخ : سلام یک تصمیم ناگهانی رفتن بازار بسمتارز ثانویه قطعا چنین بازار سبزی را رقم زد مثل سال 1392 نمیتواند باشد ولی شوک قوی بود

-شاخص کل 4111واحد تا این لحظه  رشدخوشحالی مقطعی برای سهام داران بورس ولی تورمی که دلار وطلا به جامعه وارد کرد
-گروه سیمان نیز بدنبال افزایش قیمت سیمان در تعدادی از نمادها صف خرید محدود وجود دارد
-بانک دی صف فروش سنگین چرا؟
-وخارزم قبلا در کف اشاره شده بود الان صف خرید وفردا یحتمل متعادل خواهد شدباید منتظر اصلاح قیمت بعدی بود
-توجه داشته باشید بعضی مواقع معاملات برخط انلاین با سایتtsetmcاز نظر زمانی هم خوانی ندارد هر دو را چک کنید قبل از خرید ویا فروش ضمنا قبل از خرید یا فروش کدال را چک کنیدممکن است اطلاعیه جدید مثبتی امده باشد

-مثلا سایتtsetmc دریک نماد باز است ولی بخواهید همان صفحه بعنوان صفحه جدید یعنی صفحه قبلی سرجای خود صفحه دومی باز کنید این پیام ظاهر میشود


The service is unavailable.پس صفحه اول شما مدام ظاهر میشود ولی با اطلاعات قبلی ودر این وسط صف خرید یا فروش تغییر کرده است شما دچار خطای تشخیص شده اید


-
-


ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط میلاد در تاریخ 1397/5/9 و 11:11 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد
عجب روز کسل کننده ای شده. همه چی سبز شده. در این شرایط نوسان گیرا سرگیجه می گیرند. چون اساساً نوسان نمی شه گرفت. آیا 1392 در حال تکرار شدنه؟ نظر شما چیست؟
پاسخ : سلام یک تصمیم ناگهانی رفتن بازار بسمتارز ثانویه قطعا چنین بازار سبزی را رقم زد مثل سال 1392 نمیتواند باشد ولی شوک قوی بود

این نظر توسط سید محمود حسینی در تاریخ 1397/5/9 و 9:52 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام اینجانب حدودا 5سالی هست که دورادور جنابعالی را میشناسم وخداییش از مطالب جناب عالی استفاده کردم خدا به شما وخانوده عزت وسر بلندی عطا بفرماید سید محمود حسینی
پاسخ : سلام وعرض ادب دوست عزیز


88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی