close
تبلیغات در اینترنت
بورس اغاز مرداد ماه
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام رو.ز بخیر-فروشنده های خاذین چون درسود بالایی هستند تصمیم به خروج سریع دارندتا این لحظه--کانال ما در تلگرامapsahm@-بازار بورس امروز از ثبات توام با گرایش بسمت مثبت همراه است به سروصداهای سیاسی توجه نکنید روندها را زیر نظر واز فرصتهای نزول بهترین بهره را ببرید-خاذین احتمالا امروز صف خریدش جمع میشود-یک کارگزاری برای عملکرد سه ماه اول ارایه کرد:تحلیل آخرین وضعیت ایران خودرو، گل گهر ، پتروشیمی شازند و ذوب آهنآخرین وضعیت ۴ شرکت ایران خودرو، گل گهر ، پتروشیمی شازند و ذوب آهن با تکیه بر عملکرد ۳ ماه…

سلام رو.ز بخیر


-فروشنده های خاذین چون درسود بالایی هستند تصمیم به خروج سریع دارندتا این لحظه
--کانال ما در تلگرامapsahm@
-بازار بورس امروز از ثبات توام با گرایش بسمت مثبت همراه است به سروصداهای سیاسی توجه نکنید روندها را زیر نظر واز فرصتهای نزول بهترین بهره را ببرید
-خاذین احتمالا امروز صف خریدش جمع میشود
-
یک کارگزاری برای عملکرد سه ماه اول ارایه کرد:

تحلیل آخرین وضعیت ایران خودرو، گل گهر ، پتروشیمی شازند و ذوب آهن

آخرین وضعیت ۴ شرکت ایران خودرو، گل گهر ، پتروشیمی شازند و ذوب آهن با تکیه بر عملکرد ۳ ماه اول سال توسط یک کارگزاری تحلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی انتشار گزارش عملکرد سه ماه اول سال جاری شرکت ها در کدال ادامه دارد که کارگزاری آبان تحلیلی از وضعیت شرکت های ایران خودرو، گل گهر، پتروشیمی خارک و ذوب آهن ارایه کرد.

ایران خودرو

ایران خودرو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد امسال توانسته با سرمایه ۱۵٫۳ هزار میلیارد ریالی به ازای هر سهم ۵ ریال سود داشته باشد که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد کمتر است.

مجموع تیراژ تولید محصولات ایران خودرو در سه ماهه منتهی به خرداد با افت ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۳۱ هزار دستگاه کاهش یافته اما تیراژ فروش محصولات در سطح مدت مشابه سال قبل بوده است. (۱۲۶ هزار دستگاه که ۴۰ درصد بازار فروش خودرو کشور در فصل بهار است)

با این حال مجموع مبلغ فروش شرکت در این مدت با رشد ۱۶ درصدی نسبت به فصل بهار ۹۶ به ۶۴ هزارمیلیارد ریال افزایش یافته است.

در حالیکه مبلغ فروش شرکت در فصل بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۶ درصدی را تجربه کرده افزایش ۲۱ درصدی بهای تمام شده موجب شده حاشیه سود ناخالص شرکت با افت ۳۲ درصدی به ۳٫۹ هزار میلیارد ریال کاهش یابد.

در ادامه افزایش چشمگیر سایر درآمد های عملیاتی شرکت که عمدتا به فروش اقساطی اختصاص دارد موجب شده سود عملیاتی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۵ درصدی به ۴٫۱ هزارمیلیارد ریال برسد.

مانده تسهیلات مالی جاری شرکت در پایان خرداد امسال نسبت به اسفند ۹۶ با افزایش ۱۱ درصدی به ۳۸ هزارمیلیارد ریال رسیده است. بر همین اساس هزینه های مالی در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۳۳ درصدی به (۴٫۷) هزارمیلیارد ریال رسیده است.

گل گهر

این شرکت در دوره سه ماه اول سال سود هر سهم خود را با ۸۱ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رقم ۲۵۳ ریال گزارش کرد که عمدتا ناشی از رشد درآمدهای عملیاتی و افزایش حاشیه سود ناخالص شرکت بوده است.

درآمدهای عملیاتی شرکت با رشد ۵۵ درصد نسبت به دوره سه ماهه سال قبل به رقم ۱۷،۲۳۷ میلیارد ریال گزارش شده و فروش این دوره معادل ۳۳٫۸ درصد از فروش ۱۲ سال ۱۳۹۶ بوده است.

رشد درآمدهای عملیاتی شرکت از ناحیه رشد فروش گندله و افزایش نرخ های فروش بوده است. رشد ۵۵ درصد درآمد های عملیاتی در کنار افزایش ۲۸ درصد بهای تمام شده منجر به رشد حاشیه سود ناخالص از ۴۵٫۲درصد در سه ماهه ابتدایی ۹۶ به ۵۴٫۷درصد در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۷ شده است و سود ناخالص شرکت افزایش ۸۸درصد را نشان می دهد.

نرخ های فروش گندله داخلی شرکت نیز از ۳،۵۰۲،۴۷۲ ریال در هر تن در سه ماهه ۹۶ به ۵،۱۰۸،۷۴۲ ریال در هر تن رسیده است که حاکی از رشد ۴۵٫۸درصد نرخ گندله می باشد. این شرکت ۳۰درصد از مقدار فروش گندله را در سه ماهه پوشش داده است.

پتروشیمی شازند

این شرکت در دوره سه ماهه به ازای هر سهم ۲۱۱ ریال سود محقق کرده که افزایشی ۶۹ درصدی نسبت به سه ماه ۹۶ داشته است و معادل ۳۴ درصد از سود خالص شرکت در ۱۲ ماهه سال ۹۶ است. از دلایل رشد سودآوری شرکت می توان به رشد درآمدهای عملیاتی و افزایش حاشیه سود ناخالص اشاره کرد.

درآمدهای عملیاتی شرکت در دوره سه ماهه ابتدایی سال ۹۷ نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵۶درصد افزایش داشته و به ۹،۵۱۸ میلیارد ریال رسیده است.

رشد درآمد عملیاتی در سه ماهه ۹۷ نسبت به سه ماهه چهارم سال ۹۶ برابر با ۴٫۸ درصد بوده که عمدتا ناشی از افزایش نرخ فروش بوده و گزارش شرکت تقریبا معادل با گزارش سه ماهه چهارم سال گذشته است. حاشیه سود ناخالص نیز از ۲۱٫۳ درصد به ۲۷٫۴ % رسیده است.

از بخش های قابل توجه گزارش شرکت، رشد هزینه های عمومی و اداری است که با رشد ۹۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رقم ۷۴۸ میلیارد ریال گزارش شده است. این رشد عمدتا ناشی از افزایش کارمزد فروش بوده و البته شرکت در خصوص این افزایش قابل توجه با وجود موعد باقی مانده تا تحریم و عدم تغییر شرایط، توضیح خاصی ارائه نکرده است.

به صورت کلی پیش بینی می شود در صورت عدم تغییر قابل توجه شرایط، شرکت در سال ۹۷ سود بیشتری را نسبت به سال گذشته محقق کند. این شرکت ۴درصد از سهم صادرات و فروش داخلی محصولات پتروشیمی را به خود اختصاص داده است.

ذوب آهن

این شرکت با سرمایه ۳۳ هزار میلیارد ریالی برای دوره سه ماهه  به ازای هر سهم ۱۹ ریال سود محقق کرده این در حالی است که در مدت مشابه سال مالی قبل ۲۰ ریال زیان ساخته بود و در پایان سال مالی قبل با بهبود وضعیت عملیاتی زیان شرکت به سود تبدیل شد.

از دلایل رشد سودآوری شرکت در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل می توان به افزایش ۴۹ درصدی درآمدهای عملیاتی نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل و رسیدن آن به مبلغ ۱۰،۹۶۱ میلیارد ریال و رشد فروش مقداری و افزایش ۲۴ درصدی بهای تمام شده اشاره کرد که منجر به رشد ۲۰۳ درصدی سود ناخالص شرکت شده است.

مبلغ فروش "ذوب" در سه ماه نخست سال حدود 10،961 میلیارد ریال بوده که نسبت به 7،374 میلیارد ریال مدت مشابه سال قبل با رشد 48 درصدی همراه بوده است.

ذوب آهن در سه ماهه نخست سال عملکردی بهتر از مدت مشابه سال مالی قبل داشته که این رشد سودآوری شرکت از باب فعالیت های عملیاتی شرکت بوده است.

بهبود وضعیت عملیاتی شرکت از اواخر سال قبل شروع شد و در سال جاری با شتاب بیشتری ادامه پیدا کرده و انتظار می رود در پایان سال مالی جاری، زیان انباشته شرکت بعد از چندین سال به سود بدل شود.

نرخ های فروش شرکت که همگام با رشد فزاینده نرخ ارز و تورم بیش از انتظار با شتاب بالایی رویه ای مثبت به خود گرفته ، در کنار رونق صنعت ساختمان و افزایش تقاضای شکل گرفته برای محصولات شرکت، موجب شده ذوب آهن برای سال مالی جاری چشم انداز مثبتی داشته باشد و سودآوری را با تفاوت معناداری نسبت به سال گذشته محقق کند.

انتهای پیام


-وساپا الان 719ریال حمایت 650ریال
-حکشتی حمایت3200ریال الان3400ریال .....توریل هم در رصد باشد وقتی نام این نمادها را می بریم یعنی کنترل کنید ودیده بانی کنید
-پایان فصل مجامع در تیر ماه وموج بازگشایی ها در اوایل مرداد .......امروز هم شاهد بازگشایی بسیاری از نمادها هستیم
-طبق پیشبینی ما جلسات قبل ختوقا از محدوده 1480ریال تا محدوده 1620ریال رشد کرد....... امروز حقوقی خرید دارد

-گروه خودرویی را به سه دسته تقسیم کنید

1-نماد یا نمادهایی که در بازار پایه ج هستند ویا منتقل خواهند شد فعلا صرف نظر کنید

2-نمادهای فعلی خودروییدر یک نگاه ده درصد کمتر از قیمت فعلی نگاه کنید

3-نماد های قطعه ساز در وضعیت برتر قرار دارند انهایی که دارای پتانسیل رشد هستند انتخاب کنید

با ردیف 2 صرفا نوسان گیری مشاهده میشود


-ذوب هم باز میشود صبر کنید کف مشخص شودوسهم ارایش اطمینان بخش بگیرد
-ختوقا برای صعودی دیگر اماده میشود حمایت 1450مقاومت اول 1700ریال مقاومت دوم2000مقاومت سوم 2300ریال
-گفتم سقاین روزهای قبل زیر6000ریال بود اصلا یک نفر هم توجه نکرد چرا اشاره کردیم سقاین 6542ریال صف خریدقرار نیست سود را مثل شکلات  بسته بندی به شما بدهند
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط بورس کار در تاریخ 1397/5/2 و 11:39 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد
نظر شما درباره غبهنوش چیست؟ و این که اصولاً چرا چنین سهمهایی همیشه در حاشیه هستند و کسی توجهی به آنها ندارد؟
پاسخ : سلام تعداد سهام بورسی وفرا بورسی افزایش پیدا کرده گردش نقدینگی برای فرض 500نماد محدود است اما غبهنوش فعلا حمایت مشهود 4000ریال ومقاومت اول 4500 ومقاومت دوم 4800ریال است

این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/5/2 و 10:53 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد نظرتون راجع به خفنر چییه؟ همچنین ثاباد
پاسخ : سلام حمایت 2000مقاومت 2500ریال در لیست گزینه های پر ریسک

این نظر توسط محمد نیازی در تاریخ 1397/5/2 و 10:45 دقیقه ارسال شده است

سلام.ساعت 10:46 تا فردا خدا نگه دار

این نظر توسط بورس کار در تاریخ 1397/5/2 و 9:40 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد
می خواستم نظر شما را درباره اوان بدونم؟
پاسخ : سلام رشدش را قبلاکرده الان درسقف قیمت با اختلافده درصد منفی ومثبت حرکت می کند


88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی