close
تبلیغات در اینترنت
ختوقادر حمایت
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید-ذوب الان 1320ریال-صدها بار اتفاق افتاده به سهمی اشاره کرده ام اول کسی توجه نکرده ولی بعدا رشد کرده وحسرت به دل مانده اند عده ای-شغدیر قصد عبور از مقاومت 2000ریال را دارد-پیغام های ناظر بازار عرضه اوليه شرکت كشاورزي ودامپروري بينالودنيشابور(زبينا1) به روش ثبت سفارش 97/4/19 09:40 كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1259/الف/97 مورخ 1397/04/13 اين شركت،…


سلام روز بخیر


-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید
-ذوب الان 1320ریال
-صدها بار اتفاق افتاده به سهمی اشاره کرده ام اول کسی توجه نکرده ولی بعدا رشد کرده وحسرت به دل مانده اند عده ای
-شغدیر قصد عبور از مقاومت 2000ریال را دارد
-
پیغام های ناظر بازار
عرضه اوليه شرکت كشاورزي ودامپروري بينالودنيشابور(زبينا1) به روش ثبت سفارش 97/4/19 09:40
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 1259/الف/97 مورخ 1397/04/13 اين شركت، امروز سه شنبه مورخ 1397/04/19 تعداد 40,000,000 سهم شرکت كشاورزي و دامپروري بينالود نيشابور(سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد (زبينا1) و نمونيك BAHZ1 به روش ثبت سفارش عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. دراين خصوص توجه به موارد زير ضروري است: 1)دوره ثبت سفارش ازساعت 10:00 لغايت ساعت 12:00 مي باشد. 2)کليه معامله گران برخط و غير برخط به صورت همزمان طي دوره ثبت سفارش مي توانند اقدام به ورود سفارش خريد نمايند. 3)دامنه قيمت در ثبت سفارش از مبلغ 1,480 ريال تا مبلغ 1,524 ريال مي باشد. 4)حداکثر سهام قابل خريداري توسط هر شخص حقيقي و حقوقي تعداد 800 سهم مي باشد. 5)هرخريدار صرفا مجاز به ورود يک سفارش خريد در سامانه معاملاتي مي باشد. 6)سفارش هاي ثبت شد طي دوره ثبت سفارش قابل اصلاح يا حذف هستند. پس از پايان اين دوره، ورود، حذف يا اصلاح سفارش مجاز نيست. بديهي است کارگزاران محترم مي بايست راس ساعت 12:00 هرگونه دسترسي معامله گران برخط و غيربرخط را مسدود نمايند. 7)مدير عرضه شرکت كارگزاري بورس بهگزين (سهامي خاص) مي باشد. 8)متعهد خريد شرکت كارگزاري بورس بهگزين (سهامي خاص) است و سقف تعهد خريد ايشان تعداد 20,000,000 سهم مي باشد. براي اطلاع از جزئيات بيشتر مي توانيد به اطلاعيه مذکور واقع در وب سايت رسمي شرکت فرابورس ايران مراجعه فرمائيد. مدير عمليات بازار و اعضا فرابورس ايران

-اما تاپیکو که از محدوده زیر1400ریال تا محدوده 1880ریال رشد کرد الان 1533ریال حمایت همچنان زیر 1400ریال خوب از حالا به بعد کنترل ورصد با شما
-انقدر مشغله کاری زیاد است فرصت مطلب نوشتن گرفته میشود
-از امروز تا اخر ماه توقف وبازگشایی نمادها به اوج میرسد چون بعد باز گشایی سهام در کف بعد مجمع زیاد است فرصت جهت خرید بسیار است خصوصا اینکه نقدینگی  بسمت بازار بورس فعلا محدود است
-شاخص کل کم ریسک تر 100000واحد است الان در محدوده 111000واحد است وقتی نقدینگی ترزیق نشود دلیلی برای رشد شاخص هم وجود ندارد
-ثقزوی حمایت3500ریال مقاومت اول 4200ریال سهم در رصد باشد
-
پورابراهیمی به سنا خبر داد؛
عرضه و تقاضا مبنای کشف قیمت در بازار ثانویه ارز
بازار ثانویه ارز امروز کلید می خورد
به گفته پورابراهیمی، تصمیم نهایی این است که برای کالاهای اساسی و ضروری از جمله دارو، مواد اولیه و نهاده های دامی و کشاورزی، ارز با نرخ ترجیحی اختصاص داده شود و بقیه کالاها نیز از قیمت تعادلی پیروی کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، آخرین برنامه ها و تصمیمات دولت و مجلس را در خصوص ساماندهی به بازار ارز تشریح کرد.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با بیان اینکه بازار ثانویه ارز امروز کلید می خورد گفت: تصمیم نهایی این است که برای کالاهای اساسی و ضروری از جمله دارو، مواد اولیه و نهاده های دامی و کشاورزی، ارز با نرخ ترجیحی اختصاص داده شود و بقیه کالاها نیز از قیمت تعادلی پیروی کنند.

وی افزود: پیشنهاد اولیه ما این بود که بازار ثانویه ارز در بورس و با توجه به ابزارها و زیرساخت های موجود در آن از قبیل سلف، قراردادهای آتی و قرارداد اختیار معامله ارز شکل گیرد اما به دلایلی بانک مرکزی ترجیح داد این بازار را خود راه اندازی و ساماندهی کند.

پورابراهیمی توضیح داد: پیشنهاد مشخص ما در مجلس این بود که بازار ترجیحی یا بازار اولیه را برای کالاهای اساسی، دارو و دیگر اقلام مورد نیاز مردم از جمله نهاده های دامی و کشاورزی اختصاص دهیم .

وی با بیان اینکه بخش دوم ارز قاعدتا باید از محل صادرات غیرنفتی تامین شود، افزود: هدف ما در بازار ثانویه این بود که اقلام صادراتی به جز نفت به آنجا بیاید؛ مبنای عمل هم در این بازار نرخ توافقی است و کشف قیمت بر اساس عرضه و تقاضا خواهد بود .

این نماینده مجلس ادامه داد: در نامه ای به رئیس جمهور تاکید کردیم تصمیم ارزی جدید دولت در صورتی کارآمد و اثرگذار خواهد بود که از عمق و گستردگی کافی برخوردار باشد و اینکه فقط ارز ناشی از صادرات کالاهای گروه سوم (همه کالاها به جز کالاهای پتروشیمی و کانی های فلزی همچون فولاد و مس) در این بازار عرضه شود، به طور کامل موفق نخواهد بود.  

خاطر نشان می شود: بنا به اعلام مسوولان بانک مرکزی، در الگوی جدید صادر کنندگان می توانند ارز حاصل از 20 درصد صادرات غیر نفتی را با واردکنندگان کالاهای دسته سوم مبادله کنند .

به گفته مهدی کسرایی پور مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک ، دو طرف می توانند هم از سامانه های تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند که در این صورت ارز و ریال و امتیاز واردات صادر کننده مورد مبادله قرار می گیرد؛ همچنین این امکان در سامانه نیما  وجود دارد که این بخش از صادرکنندگان بتوانند ارز خود را در سامانه نیما به نرخ رقابتی که به صورت عرضه و تقاضا تعیین می‌شود ، به فروش برسانند .

در این الگو، همچنین برای نرخ توافقی بازار ثانویه سقف تعیین نشده و صرافی ها به عنوان رابط بین وارد کننده و صادر کننده کالا عمل خواهند کرد.  


-
با تصمیم دولت:

عوارض صادرات گندله سنگ‌آهن از ۱۵ به ۵ درصد رسید/نظر کارشناس

با تصمیم اخیر دولت ، عوارض صادرات گندله سنگ‌آهن از ۱۵به ۵ درصد رسید و یک کارشناس در این باره توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با تصمیم روز یکشنبه دولت ، عوارض صادرات گندله سنگ‌آهن از ۱۵درصد به ۵ درصد می‌رسد و طبق مذاکرات انجمن سنگ‌آهن با وزارت صنعت، احتمال صفر ماندن عوارض صادرات کنسانتره سنگ‌آهن برای سال جاری و توقف اخذ عوارض برای صادرات سنگ‌آهن دانه‌بندی شده همچنان وجود دارد.

کیوان جعفری طهرانی کارشناس بازارهای داخلی و بین‌المللی سنگ‌آهن درخصوص قیمت‌گذاری گندله و چشم‌انداز صادرات به دنیای اقتصاد گفت: این قیمت‌ها در حالی محاسبه می‌شود که از آن به‌عنوان قیمت شاخص پلتس ذکر می‌شود و غیر از این عدد و رقم‌ها باز هم قیمت پریمیوم را به علت کمبود موجودی منطقه چند دلار بالاتر می‌توان محاسبه کرد.

وی افزود: ارزش صادرات گندله از صادرات سنگ‌آهن و کنسانتره بیشتر خواهد بود به این دلیل که صادرات کنسانتره و سنگ‌آهن به هر صورت بر اساس شاخص پلتس خواهد بود. شاخص‌های مختلفی برای فروش سنگ‌آهن وجود دارد به‌عنوان مثال شاخص پلتس برای فروش سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله وجود دارد و در مقابل متال بولتن هم شاخص دیگری است ولی پلتس برای مبادلات و معاملات گندله در خلیج فارس رایج‌تر است.

این کارشناس با اشاره به اینکه ظرفیت بالای منطقه در جذب گندله ایران در حالی است که این کشورها تقریبا می‌توانند نیاز را برطرف کنند،ادامه داد: میزان بالای پروژه‌ها در کشورهای منطقه بحث جذب گندله از سوی ایران را توجیه می‌کند. طبق گزارش استیل مینت، بحرین 2.5 میلیون تن از 6.5 میلیون تن گندله‌ای را که سال گذشته تولید کرده، به عمان صادر کرده. این در حالی است که عمان 9.2 میلیون تن تولید گندله دارد. این موضوع نشان‌ می دهد این کشور چه میزان پروژه و متقاضی برای این محصول دارد. از سوی دیگر ارزش افزوده بالاتری که عمان طبق عرف بابت صادرات گندله نسبت به کنسانتره دریافت می‌کند از یکسو و از سوی دیگر تقاضایی که برای گندله وجود دارد و پروژه‌های احیایی که در منطقه هست مصرف این محصول را برای این کشورها توجیه‌پذیر می‌کند.

طهرانی با اشاره به بحرانی که در ونزوئلا در تامین HBI (بریکت گرم) وجود دارد، گفت: صادرات HBI از ونزوئلا به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس تقریبا صفر شده است. از سوی دیگر الکب سوئد DIR (آهن اسفنجی) مورد نیاز منطقه را تامین می‌کند ولی تامین آن هم محدود است.کشورهای حاشیه خلیج فارس در حالی متقاضی شدید HBI و DIR هستند که خود هم این محصولات را تولید می‌کنند.

وی با اشاره به موضوع عوارض صادرات گندله گفت: درخواست صفر شدن عوارض گندله با توجه به تقاضایی که در منطقه وجود دارد از سوی بخش خصوصی سنگ‌آهن و معدنی‌ها عنوان می‌شود و انتظار فعالان بخش خصوصی محصولات‌بالادستی سنگ‌آهن در این زمینه از دولت این است که رقم عوارض گندله تا ۳ ماه آینده به صفر برسد و دلیل هم دارد ‌چون در اواخر شهریور و اوایل مهر در زمینه تولید گندله خودکفا خواهیم بود و تا پایان سال جاری در این زمینه تولید مازاد بر نیاز داخلی خواهیم داشت.

به گفته وی در رابطه با موضوع ادامه صادرات سنگ‌آهن و کنسانتره بدون التزام برگشت مابه‌التفاوت ۲۰درصد ارزش صادراتی کالا به سیستم بانکی نیما گفته‌اند تا انتهای تیرماه مجوز صادراتی برای سنگ‌آهن صادر خواهد شد و هنوز کسی در جریان نیست از ابتدای مرداد چه سیاستی در زمینه صادرات سنگ‌آهن در پیش گرفته می‌شود. این در حالی است که بنادر رو به خلوت شدن می‌روند و در واقع فقط بارهایی که موجود هستند و در این زمینه اطمینان صادر شدن آنها وجود دارد در صف صادرات قرار گرفته‌اند.

طهرانی با اشاره به اینکه در این رابطه عده زیادی در جریان نیستند چه سیاستی در آینده در پیش گرفته خواهد شد،گفت: به همین دلیل هم حمل بار جدید اعم از کنسانتره و سنگ‌آهن را از معادن به بنادر محدود یا متوقف کرده‌اند تا بتوانند به این نتیجه‌گیری صحیح دست پیدا کنند که آیا این قانون در جهت پروانه صادراتی بدون منع ادامه خواهد یافت یا یک اما و اگر و اصلاحیه‌هایی صادر خواهد شد؟ این در حالی است که تشکل‌های خصوصی در حال رایزنی با مسئولان‌ذیربط دولتی هم هستند.


-
-
-
-
-
-
-
-


ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علی در تاریخ 1397/4/19 و 11:10 دقیقه ارسال شده است

سلام
استاد شپاس فروشنده ها اونایین که حقهای استفاده نشده را روز آخر روی 120 خریدن در واقع سهم اگر بخوان سر بسر خارج بشنن باید روی 235 بفروشن اما بعیده به طرفه العینی صفش جمع میشه ما پلکانی هر روز خریداریم 24 مجمع داره و سود خوبی میده ضمن اینکه اکثر محصولاتش صادراتیه
با احتساب افزایش سرمایه 250 درصدی و اینکه سهم در عرضه اولیه تا 3900 هم رفته وبا افزایش سرمایه فعلی سهم حدود 1050 تومن
در واقع هیچ ترسی برای خرید این سهم نیست
6 درصد سهم شناوره با ورود حقوقیهای جدید کهه بلوکی خواهند خرید انتظار افزایش قیمت کوتاه مدت تا 515دور از انتظار نیست...
پاسخ : ممنون از توضیحات مفصل شما اگر روند صعودی شد اطلاع دهید

این نظر توسط علی fireman در تاریخ 1397/4/19 و 11:02 دقیقه ارسال شده است

با سلام و احترام
بعد از 4 سال ، سعادت قسمت شد چند روزی را در شهر شما به قصد زیارت سفر داشته باشم ، شهر نسبت به قبل بسیار تغییر کرده است ، خوشحال هستم و همیشه برایتان دعا می کنم ، که حداقل در این سایت ، در مورد بازار سرمایه مطالبی می نگارید،
پاسخ : سلام زیارت قبول سفر خوبی داشته باشید دعا کنید ما هم زنده باشیم در خدمت دوستان

این نظر توسط محمد نیازی در تاریخ 1397/4/19 و 10:37 دقیقه ارسال شده است

سلام. استاد از خواب گران خیز
پاسخ : سلام از کله سحر بیداریم وقتی مسولیت کاری زندگی بی شمار باشد خوابی هم وجود ندارد کاش در خواب گران بودیم که نیستیم

این نظر توسط mahdi در تاریخ 1397/4/19 و 10:16 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد نظر شما در مورد شپاس چیست؟ آیا با قیمت فعلی خرید مناسب است؟
پاسخ : سلام تا محدوده 3160 ریال رشد کرده بوده الان صف فروش واحتمال افت بیشتر فعلا نظارت تا ترزیق نقدینگی جدید به بازار

این نظر توسط babaei در تاریخ 1397/4/19 و 10:05 دقیقه ارسال شده است

استاد سلام نظر شما در باره عرضه اولیه پارس چیه؟با سود 158 تومانی قیمت گذاری 2400 تومانی بر چه مبنایی انجام شده است؟
پاسخ : سلام در کانال توضیح مفصلی هم نظر خودم وهم نظر دیگران را منتشر کردم اگر پول بی کار دارید خوب بخرید
پاسخ : البته با تصمیم شخصی خودتان ولی ما قصد خرید نداریم چون ریال ازاد نداریم


88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی