close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
سهام بورس نیازمند ویدیو چک
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر- واقعا دامین شناس هستیم چه صفی این ویدیو چک چه کارها که نمیکنه-گروه فلزات اساسی وگروه خودرو اگر یک روز منفی می خورد روز دیگر مثبت است-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید-اگر شش سال پیش دولت اقای روحانی برجام…

سلام روز بخیر


- واقعا دامین شناس هستیم چه صفی این ویدیو چک چه کارها که نمیکنه
-گروه فلزات اساسی وگروه خودرو اگر یک روز منفی می خورد روز دیگر مثبت است
-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید

-اگر شش سال پیش دولت اقای روحانی برجام را فراموش کرده بود وزوم کرده بود روی تولید وبورس الان کره جنوبی بودیم اتفاقا همان موقع من اینجا گوشزد میکردم ولی ......


-فخوز 7300ریال ویدو چک ذهن ما سال قبل سالهای قبل این سهم را دقیق رصد کرده بود
-

رویترز: ایران با ذخایر ۱۱۲میلیاردی از تحریم‌ها عبور می کند

رویترز با اشاره به ذخایر ۱۱۲ میلیارد دلاری ایران و تراز حساب های جاری مثبت اعلام کرد:احتمالا ایران تحریم ها را بدون مواجهه با بحران پرداخت های خارجی پشت سر خواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، رویترز در گزارشی اعلام کرد در حالی روز گذشته تهران شاهد تجمعاتی در اعتراض به افت بی سابقه ارزش ریال بود که دولت ایران واردات بیش از 1300 قلم کالا را ممنوع کرده و اقتصاد را برای مقاومت در برابر تحریم های آمریکا آماده می کند.

محمد شریعتمداری وزیر صنعت دستور ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا را صادر کرده که امکان تولید این کالاها در داخل وجود دارد. از جمله این کالاها می توان به لوازم خانگی، محصولات نساجی، کفش و محصولات چرمی و همچنین مبلمان، تولیدات درمانی و برخی ماشین آلات اشاره کرد.

صدور این دستور نشان می دهد تهدید آمریکا به وضع تحریم های جدید، تهران را وادار به اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی کرده که هدف از آن حفاظت از منابع ارزی و خودکفایی در تولید بسیاری از کالاها است.

ریال ایران تحت فشار شدید تهدید ناشی از تحریم های آمریکا قرار دارد. به گفته رسانه های داخلی ایران، ارزش هر دلار آمریکا که سال گذشته 4289 تومان بود اما دیروز تا رقم 8700 تومان بالا رفته بود.

پس از آنکه ترامپ تصمیم به خروج از برجام گرفت، قرار شد برخی از تحریم های آمریکا در اگوست و برخی دیگر در ماه نوامبر اجرایی شود.این تحریم ها احتمالا موجب کاهش درآمدهای ارزی از محل صدور نفت خواهد شد. به گفته شاهدان، صدها تاجر و بازاری روز گذشته در اعتراض به کاهش ارزش ریال مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

پس از آنکه در ژانویه 2016 به موجب برجام بسیاری از تحرمی های غرب برداشته شد، ایران سیاست اقتصاد مقاومتی را به حاشیه راند. دولت روحانی طرح هایی را برای افزایش تجارت خارجی اعلام کرد و نقش بیشتری به شرکت های خارجی در اقتصاد ایران بخشید.اما اکنون که درهای اقتصاد ایران مجددا در حال بسته شدن به روی بسیاری از کالاهای خارجی است و دولت در حال حمایت از شرکت های داخلی، این اهداف بیش از همیشه دور از دسترس به نظر می رسند.

عمادی اقتصاددان ایرانی که ریاست بخش تحلیل ریسک انرژی موسسه بتاماتریکس لندن را بر عهده دارد گفت: تهدید ناشی از تحریم ها، در حال تقویت علاقمندی دولت ایران به کنترل بیشتر اقتصاد است. در طی ماه های آینده، ما شاهد مداخله بیشتر دولت در اقتصاد خواهیم بود.

یکی از نتایج این مداخله، احتمالا افزایش نقش آفرینی دولت در بخش تجارت خارجی غیرنفتی خواهد بود. عمادی و دیگر اقتصاددانان ایرانی تاکید می کنند  که ممنوعیت واردات کالاهای مختلف در دوره قبلی تحریم ها یعنی قبل از سال 2016، چندان موفقیت آمیز نبود. در نتیجه گسترش فساد و قاچاق بسیاری از محصولات خارجی با قیمتی بالاتر وارد شدند و این به نفع تجار و فعالان اقتصادی تمام شد که روابط نزدیک تری با دولتی ها داشتند.

بر اساس برآورد صندوق بین المللی پول، دولت ایران 112 میلیارد دلار ذخایر ارزی در اختیار دارد و با مازاد حساب جاری مواجه است. این ارقام نشان می دهد احتمالا ایران تحریم ها را بدون مواجهه با یک بحران پرداخت های خارجی پشت سر خواهد گذاشت.

انتهای پیام


-مواظب باشیم موقع عبور از تحریم ها مردم له نشوند

-کچاد قصد رشد داردزیر 3000ریال یک بار اشاره کردیم

-حسینا در کف ولی حمایت 6800مقاومت 8000ریال الان7100ریال سهم بر سر دوراهی
-
بورس پرس خبر می دهد:

احتمال عدم بازگشایی امروز "های وب" و منتفی شدن بازخرید سهام

هر چند عضو شورای عالی بورس و رئیس سازمان از بازگشایی امروز نماد "های وب" با شرایط خاص و امکان باز خریدسهام خبر داده اند اما آخرین پیگیری ها نشان می دهد این برنامه ممکن است امروز رخ نداده و کلا" منتفی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین عبده تبریزی و شاپور محمدی عضو شورای عالی بورس و رئیس سازمان بورس از بازگشایی امروز نماد "های وب" با شرایط خاص و امکان باز خرید سهام این شرکت در پایان ساعت معاملات خبر دادنده اما آخرین پیگیری ها نشان می دهد این برنامه ممکن است امروز رخ نداده و یا کلا" منتفی شود .

بررسی های بورس پرس از مقامات مسئول حکایت از آن دارد که هر چند شورای عالی بورس رای به بازگشایی کوتاه مدت نماد و امکان بازخرید سهام داده ، اما باید اولا" فرایند قانونی طی و دوما" موافقت شرکت دریافت شود. در غیر این صورت مصوبه شورای عالی بورس عملی و اجرایی نخواهد شد.

بنابراین طبق آخرین پیگیری ها، مقرر شده سازمان بورس امروز اقدام به ارسال مصوبه شورای عالی بورس و درخواست تصمیم گیری در مورد باز خرید سهام از سوی شرکت و سهامدار عمده کند تا بعد از دریافت موافقت ، بورس تهران هم زمینه بازارگردانی سهام "های وب" را فراهم کند که با توجه به این فرایند و نامه نگاری ها و اعلام نظر و شفاف سازی سازمان ، به احتمال بسیار بازگشایی نماد و بازارگردانی در روز جاری انجام نخواهد شد.

اما نکته مهمتر از طی فرایند قانونی، موضوع موافقت شرکت داده عصر نوین و سهامدار عمده آن یعنی ایمان میری است که باید دید در نهایت با چه تصمیمی همراه خواهد شد.

در این میان بررسی ها نشان می دهد در جلسه سه ساعته شب گذشته ، مدیران "های وب" موافق بازخرید سهام نبوده و معتقدند این شرکت ابهامی ندارد تا مشمول این رویه و بازارگردانی شود. اگر هم تخلفی صورت گرفته باید در مراجع قانونی بررسی و رای آن صادر و سپس سهام بازارگردانی و باز خرید شود.

با این اوصاف به نظر می رسد امکان بازگشایی نماد "های وب" با شرایط خاص و بازخرید سهام آن در روزجاری بعید باشد و باید منتظر شفاف سازی سازمان بورس و همچنین اعلام نظر رسمی شرکت در این مورد بود که فعلا" منتفی بوده اما با توجه به اصل عدم قطعیت ، ممکن با تغییراتی همراه باشد.

انتهای پیام


-اخبار خوشایندی به بورس نمیرسداستیضاح وزیر اقتصاد.... کوچکترین خبر منفی بر بورس تاثیر گذار است
-اعلام مهلت از طرف اقای ظریف به اروپا حساسیت های بورسی را دوچندان کرده است
-

مجوز افزایش سرمایه زیرمجموعه مهم سایپا از دو محل صادر شد

سرمایه گذاری رنا مجوز افزایش سرمایه ۳۳ درصدی را از سازمان بورس گرفت تا آماده برگزاری مجمع فوق العاده باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سرمایه گذاری رنا مجوز افزایش سرمایه 33 درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

به این ترتیب،"ورنا" می تواند با تامین مالی 10 درصدی معادل 60 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 23 درصدی از محل جذاب سود انباشته معادل 136 میلیارد تومان سرمایه را از 600 به 796 میلیارد تومان برساند.افزایش سرمایه این شرکت بورسی صرف اصلاح ساختار مالی می شود.

سایپا به طور غیر مستقیم مالک 55 درصد (از طریق سرمایه گذاری سایپا و سرمايه گذاري كاركنان سايپا با 39 .1 و 15.8 درصد) این شرکت بورسی است.

انتهای پیام


-یک شوک منفی امروز فلزات اساسی خورد ونشان داد بازار بورس در گروه خودرو فلزات اساسی کانه های فلزی سرمایه گذاری وووو در سقف قیمت است مهم کشف  واقعی کف ها است ودر این بازار باید پنجاه درصد نقد بود
-ذوب بشدت حمایت میشود یک حمایت شیرین 110و100 تومان است ولی بعید بنظر میرسد نزول کندچ.ون هرچه عرضه شد جمع کردند
-خبرهای شیرینی در ذوب تجمیع شده که اینجوری حقوقی میخرد
-به جاهایی ارز اختصاص میدهند که ان ارز بلای جان مردم میشودبه تحریم هم ارتباطی نداردطرف ارز دولتی میگیرد جنس تعاونی باصطلاح وارد کند وارد هم میکند ولی به نرخ ازاد می فروشد
-
سرپرست پلیس آگاهی تهران خبر داد:

شناسایی 35 شرکت متخلف و برخورد با اولین فروشنده دلار 8 هزار تومانی

سرپرست پلیس آگاهی تهران با اعلام شناسایی 35 شرکت متخلف و دریافت کننده دلار4200 تومانی از آغاز برخورد قضایی با اولین شرکت که 22 میلیون یورو خارج و اقدام به فروش 8 هزار تومانی دلار کرده، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمیدرضا یاراحمدی در حاشیه دستگیری سارقان پایتخت در جمع خبرنگاران با اشاره به برخورد با دریافت کنندگان متخلف دلار دولتی اظهار داشت: بررسی تعزیرات از عملکرد شرکت‌های دولتی و خصوصی دریافت کننده دلار 4200 تومانی آغاز و در اولین مرحله مشخص شد 35 شرکت با دلار 4200 تومانی اقدام به خرید کالا کرده‌اند و کالاها را بعد از ورود بر اساس دلار 8 هزار تومانی به فروش رسانده اند،.

وی ادمه داد: چند شرکت هم به رغم دریافت دلار ، کالایی وارد نکرده و برخی هم اقدام به احتکار کرده‌اند. در این میان با اولین شرکت متخلف برخورد قضایی شده و تحقیقات انتظامی در دست اقدام است.

به گفته یاراحمدی، این شرکت 22 میلیون یورو دلار با نرخ دولتی از ایران خارج کرده و گوشی تلفن همراه وارد و با دلار 8 هزار تومانی به فروش رسانده است.

انتهای پیام


-من هم با شما هم فکر هستم ذوب بیشتر افت بکند اما یک خیز صعودی بلند مدت در سهم مشاهده میشودزیر پوست ذوب خبرهایی پنهان است
-ساعت 12/15 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
--


نظرات () تاریخ : چهارشنبه 06 تير 1397 زمان : 7:0 بازدید : 18 نویسنده : حامد
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/4/9 و 2:43 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد میشه یه تحلیل فنی در مورد شرکت یا عدم شرکت در افزایش وپخش بدید ممنون
پاسخ : سلام تست کردم فعلا خبری از افزایش سرمایه نیست بازی در محدوده 8000ریال الی 10000ریال خواهد بود فقط در صورتی که یک افزایش سرمایه سنگین بدهد ممکن است 13000ریال را ببیند افزایش قیمت دارو هم ممکن است تاثیر مثبت برقیمت سهم بگذارد

این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/4/6 و 21:14 دقیقه ارسال شده است

سلام
وپخش سهمی که از 1378 تومن تا 830 نزول کرده و الان روی 880 معامله میشه p/e سهم 4.6 و گروه هفت میباشد امسال حدود 190 تومن محقق کرده سود انباشته به ازای هر سهم 327 تومن میباشد یعنی اگر قیمت سهم را 850 بگیریم حدود 38% قیمت سهم سود انباشته دارد و سودهای محقق شده از سال 90 تا الان 136 و 155 و 270 و 263 و 257 و 179 و امسال 190 تومن شرکت سال 95 افزایش سرمایه 40 درصدی از انباشته داشته است مجمع شرکت هم تقریبا اواخر تیر ماه است در ضمن شرکت در این سالها 80 تا 90 درصد سود محقق شده را تقسیم کرده است با فرض تقسیم 85 درصدی سود در مجمع امسال یعنی حدود 160 تومن سود انگاه در حالت نرمال قیمت سهم باید بر روی 690 تومن باز شود و اگر مطابق هر سال سود 180 تومنی محقق کند p/e آن حدود 3.8 میشود در حالی که p/e گروه هفت میباشد تقریبا نصف پی بر ای گروه
همچنین شناوری سهم 5% میباشد که با توجه به افت قیمت سهم p/e مناسب آن میتواند یک نکته مثبت باشد شرکت سرمایه گذاری دارو تامین حدود 75% سهم را داره که در تاریخ 21 خرداد 5 درصد به سهام خود اضافه کرده است
نکته دیگر حجم پایین معاملات میباشد ولی تعداد معاملات از تک رقمی در حال تبدیل به دو رقمی میباشد و حجم معاملات که حداکثر 10 هزار تا در حالت خوشبینانه بوده ولی در چند روز اخیر به میانگین 40 هزار تا رسیده ودر تاریخ 3 و 4 تیر به 500 و 200 هزار تا هم رسیده
لدا به نظر بنده سهم بدی نیست نطر کارشناسی و تحلیلی شما چیست ؟ ممنون

این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/4/6 و 10:24 دقیقه ارسال شده است

ممنون خدا خیرت بده ساق اول

این نظر توسط تراختور در تاریخ 1397/4/6 و 10:07 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد نمیشه مطالبتون را مثل سال 89 بنوسید علت حمایت و مقاومت علت رشد عللت نزول
پاسخ : سلام بله حق با شماست حوصله می خواهد اگر فرصت شد چشم

این نظر توسط محمد در تاریخ 1397/4/6 و 9:20 دقیقه ارسال شده است

باسلام
به نظر شما های وب نگهداری کنیم یا بفروشیم گفتند قراره بعداز ساعت معاملات از طرف عرضه کننده خریداری بشه البته قیمت و... چیزی نگفتند
باتشکر
پاسخ : سلام اگر باز گشایی بشود قطعا بعلت توقف طولانی فروشنده خواهد داشت شما اگر در سود هستید در وضعیت متعادل سهم می توانید تصمیم بگیرید اگر صف فروش باشد که کنترل از دست شما خارج است اگر صف خرید باشد که به نفع شماست تا باز نشود قصه برملا نمیشود


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
 • 1397
 • صفحات جداگانه
 • لینکهای مهم بورس
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 686
 • کل نظرات : 4190
 • افراد آنلاین : 39
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 126
 • آی پی دیروز : 331
 • بازدید امروز : 452
 • باردید دیروز : 1,601
 • گوگل امروز : 23
 • گوگل دیروز : 81
 • بازدید هفته : 3,766
 • بازدید ماه : 19,139
 • بازدید سال : 28,399
 • بازدید کلی : 1,286,048
 • کدهای اختصاصی

  ساعت فلش