close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
مهار نقدینگی با بورس

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

کانال ما در تلگرام apsahm@با مستندات کدال سهم ها را رصد وخریداری کنید


مهار نقدینگی با بورس

سلام روز بخیر


-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید

-شروع مطلب نویسی از ساعت ده ونیم بعلت حضور در جلسه اداری
-چیطوری فخوز7263ریال صف خرید
-چیطوری ذوب رعد وبرق بورس

-ماههای قبل روی سهم هایی زوم کردیم هر کدام برا خودشان یلی بودند
-چیطوری دامین الان 1571ریال صف خرید
-
-
سخنگوی دولت اعلام کرد:

اذعان به کمبود ارز برای تبدیل ریال به دلار و سکه/ ارز بی جهت بالا می رود/ برنامه ها

سخنگوی دولت به اشاره به اینکه قیمت ارز بی جهت بالا می‌رود، تمهیدات لازم برای مدیریت بازار را اعلام کرد و گفت: قطعا آن مقدار دلار نداریم که افراد بتوانند ریال را به ارز و سکه تبدیل کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره تمهیدات دولت در خصوص بازار ارز گفت: از نظر تراز منابع و مصارف مشکلی نداریم، منابع از دو محل فروش نفت و صادرات غیرنفتی تامین می‌شود. منابع حاصل از فروش نفت حدود 52–53 میلیارد دلار و منابع صادرات غیرنفتی که بخش عمده آن پتروشیمی و فولاد و بخش دیگر آن از خرده صادرات است، حدود 45 میلیارد دلار است.

وی افزود: صادرات غیر نفتی را به دو بخش 80 و 20 درصد تقسیم کردیم که 80 درصد شامل صادرات پتروشیمی و فولاد و 20 درصد شامل خرده صادرات است. از بخش صادرات نفتی و غیر نفتی در مجموع حدود 95 میلیارد دلار درآمد‌ها یا دریافت‌های ارزی داریم، در حالی که مصارف که عمدتا در بخش واردات است از 75 تا 76 میلیارد دلار بیشتر نیست.

این مقام مسئول ادامه داد: واردات کالا هیچ وقت فراتر از 47 تا 50 میلیارد دلار نرفته و اگر حدود 20 میلیارد دلار واردات خدمات را هم اضافه کنیم، واردات از 75 تا 76 میلیارد دلار بیشتر نیست. اکنون منابع ارزی از مصارف بیشتر است، اما مشکلی که وجود دارد و در 5 تا 6 هفته گذشته شدت گرفت، یک اشتیاق و گرایش برای تبدیل موجودی ریال به ارز بود.

اذعان به کمبود دلار برای تبدیل به ارز و سکه

نوبخت گفت: برای خدمات و کالا‌ها ارز داریم اما اینکه بتوانیم نوعی سرمایه خارج را تامین کنیم ارز نداریم. باید واقعیت را به مردم بگوییم این مقدار در توانایی ما نیست. به هر دلیلی از جمله وجود نقدینگی، خیلی‌ها تلاش می‌کنند ریال‌ها را به دلار تبدیل کنند، قطعا این مقدار دلار نداریم که افراد بتوانند ریال را به ارز و سکه تبدیل کنند.

وی افزود: سال جاری بیش از 7 میلیون قطعه سکه فروختیم، آیا سال گذشته نیز همینگونه بود؟ تا حدی می‌توانیم سکه تامین کنیم، اما اگر قرار باشد که همه ریال ها به سکه تبدیل کنند، نمی‌شود.برای آنکه بتوانیم به نیاز‌های اساسی و ضروری پاسخ بدهیم، منابع داریم اما اگر همه بخواهند این همه بار روی طلا، سکه و ارز بگذارند نمی‌شود، هیچ کشوری قادر به چنین کاری نیست.

قیمت ارز بی جهت بالا می‌رود

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در چنین شرایطی که بی جهت قیمت ارز بالا می‌رود و پول ملی تضعیف می‌شود، انتظار شاید این باشد که اگر کسی ارزی هم دارد آن ارز مختصر را نیز عرضه کند. ملت‌هایی که در طول تاریخ توانستند درقبال منابع و پول ملی اقدام مثبت انجام دهند، همه هم دست و همراه شدند، از این جهت ضمن سپاس فراوان از همه مردم، این انتظار را داریم که در کنار دولت باشند و تا بتوانیم به هم کمک کنیم.

نوبخت تاکید کرد: دولت برای اینکه مردم با این افزایشی که در بازار‌های غیررسمی و غیرقانونی برای ارز وجود دارد گرفتار نشوند، اعلام آمادگی کرد همه کالا‌های مورد نیاز را با دلار 4200 تومان تامین کند. دولت حتی حاضر شد به یک بخش 3000 میلیارد تومان یارانه بدهد تا نیاز‌های آن بخش را با ارز 3800 تومان تامین کند.

وی ادامه داد: آیا انصاف است که دولت از ابتدای سال تا 25 خرداد بالغ بر 9 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز پرداخته، نه ثبت سفارش و نه تخصیص بلکه پرداخت کرده و با زحمت ارز را با قیمت 4200 تومان برای واردات تامین کرده تا مردم زیر فشار گرانی نباشند، عده‌ای بگویند چون در بازار غیر رسمی ارز با بیش از 4200 تومان خرید و فروش می‌شود پس هر چند با ارز 4200 تومان این را وارد کردیم، مبنای محاسبه آن ارز غیررسمی باشد؟

وی با بیان اینکه تعداد این افراد محدود است، ادامه داد: اینجاست که دستگاه‌های نظارتی باید قاطعانه از مردم حمایت کنند و در کنار مردم باشند، آنچه را دولت برای مایحتاج مردم موظف است به قیمت متعارف و متناسب تامین کند، در هر شرایطی تامین خواهد کرد.

علت دسته بندی کالاها و ممنوعیت 1339 قلم کالا

نوبخت گفت: برای آنکه نظم ایجاد شود، کالاها را به سه گروه تقسیم کردیم، کالا‌های گروه اول آن‌ هایی هستند که از ارز نفتی استفاده می‌کنند، کالا‌های گروه دوم از آن 80 درصد ارز صادرات غیرنفتی استفاده می‌کنند و کالا‌های گروه سوم از آن 20 درصدی که به عنوان خرده صادرات محسوب می‌شود استفاده می‌کنند.

وی افزوذ: برای ایجاد نظام بیشتر و احتصاص ارز به نیاز‌ها و کالا‌های اساسی جدولی تهیه شده و 1339 قلم کالا هست که چون مشابه آن را در داخل داریم و در داخل قدرت تامین و عرضه آن کالا‌ها را داریم، واردات آن‌ها را ممنوع اعلام کردیم تا واقعا از این ارقامی که در اختیار داریم به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

سه بودجه برای شرایط بدبینانه

این مقام مسئول با بیان اینکه برای شرایط بدبینانه سه بودجه تعیین کردیم، ادامه داد: غیر از بودجه‌ای که قانون بودجه در اختیار گذاشته است، سه بودجه اضطراری داریم به تناسب هر اتفاقی که بیفتد از آن بودجه ها استفاده می‌کنیم. با اطمینان عرض می‌کنم دولت عزم این را دارد و با همه وجود تلاش خواهد کرد تا آنچه مورد نیاز اساسی هست را با قیمت مناسب تهیه کند و در اختیار مردم قرار دهد.

نوبخت تاکید کرد: برخی‌ها کالا‌ها را با ارز 4200 تومان وارد می‌کنند، اما در مبنای محاسبه بدون آنکه پول ارز غیررسمی را پرداخت کرده باشند، ارز غیر رسمی را محاسبه می‌کنند که این گران فروشی است و از دستگاه‌های نظارتی دقت و پیگیری مجدانه‌ای را در این زمینه انتظار داریم.

انتهای پیام-شما بعنوان فعال بورس به اقای نوبخت نمره چند میدهید
- اینها همه اگر اما وفرضیه است فخوز برود سمت 1000تومان فولاد 600تومان میشود ذوب 250تومان
-وخارزم را چند باردر مواقع نزولی اشاره کردیم ولی الان رشد کرده اگر نزول کرد باید کف را شناسایی کرد
-اما نماد ونیرودر اینده احتمال رشد وجود دارد حمایت 1050ریال مقاومت1300ریال
-پکویر را رصد کنید
-صف خرید وساپا فردا عرضه میشود اخر وقت امروز هم شاید
-

انتقاد جمشید بسم الله به عدم اخذ مالیات از دلالان / درخواست از مسئولان بورس

یکی از فعالان معروف بازارهای ارز و سهام با انتقاد از عدم اخذ مالیات از دلالان و سپرده گذاران بانکها و دیگر بازارها، بورس را بهترین مکان برای سرمایه گذاری دانست و خواسته ایی از مسئولان بازارسرمایه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جمشید میرآبی معروف به جمشید بسم الله، قبل از حضور در بازار ارز ، یکی از فعالان نام آشنای بازار سهام و تالار حافظ بود که از دهه 70 فعالیت می کرد اما در اوج نوسانات شدید ارزی سال 91، معاون اول رییس جمهور دولت دهم یکی از عوامل بحران ارزی را فعالیت برخی فعالان بازار مانند جمشید بسم اله اعلام کرد که منجر به بازداشت وی شد.

در این میان وی که به قول خود روزهای بسیار سختی را در تالار بورس گذرانده با اشاره به اینکه گفته می شود سرمایه به مانند آهو می ماند و با احساس ترس فرار می کند به تجارت نیوز گفت: امیدوارم مسئولین بورس خیلی خوب رفتار کنند. چرا که در این بازار دو سه مرتبه، رفتارهای نامطلوب صورت گرفته است.

وی افزود: رئیس جمهور ابتدای شروع به کار در دولت یازدهم شعار ورود نقدینگی به بخش تولید داد اما سهامداران از افزایش ارز، سود بانکی، سکه و مسکن سود نبردیم . در 5 سال گذشته کسانی سود کردند که سرمایه آنها در مسیر دلالی یا در بانک بود. چرا از سهامداران و قبل از خریدو دریافت سود، مالیات گرفته می شود اما سپرده گذاران بانکی که دچار ریسک نشده ،مالیاتی نمی پردازند؟ چرا در برابر شعار تولید ، در عمل رفتار دیگری مشاهده می شود.

میرآبی ادامه داد: بهترین مکان برای سرمایه گذاری در کشورهای سالم بورس است. چون آیینه تمام نمای اقتصاد کشورها محسوب می شوند. از مسئولان و مدیران حاضر در راس هرم بورس ها درخواست می شود برخوردهای مطلوب تری با شرکت ها و سهامداران داشته باشند تا مردم ترغیب به سرمایه گذاری شوند. بطور مثال فرد بازنشسته ای که در بورس سرمایه گذاری می کند و به یکباره با زیان 20 تا 30 درصدی روبرو می شود اقدام به عقب نشینی می کند.

به گفته وی با جلوگیری از دارندگان رانت اطلاعاتی که سهمی را 10 الی 20 برابر قیمت کرده و می فروشند، می توان این بازار را مکان امنی برای سرمایه گذاری کرد.

انتهای پیام


-ساعت 12/10دقیقه تا فردا خدانگه دار
-
-
-
-
-
-
--

-
-
-
+ نوشته شده در دوشنبه 04 تير 1397 ساعت 7:0 توسط حامد | | تعداد بازدید : 50

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

آرشیو

پیوند های وبلاگ

لینک های روزانه

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ bourseclasor محفوظ می باشد.