close
تبلیغات در اینترنت
ذوب تغییرات حساس
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام ظهر بخیر-دوستان عزیز رزبلاگ تعمیر سرور هایش تمام شد والان انلاین شد عزیزان فعال بورس اگر مشکلی پیش نیاید انشاالله از امروزفعال خواهیم بود-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید-امروز صبح قبل از شروع اصلاح قیمت بازار گوشزد کردیم ......توصیه میشود عجولانه نخرید وحتماکارشناسی شده سهم بخرید-خوب امروز وفردا بازار ارامی خواهیم داشت تا هفته اینده بازار را در تیر ماه ماه چهارم سال ماه پرتراکم مجامع اغاز کنیم معمولا بعد تیر ماه خریدهای بلند…

سلام ظهر بخیر


-دوستان عزیز رزبلاگ تعمیر سرور هایش تمام شد والان انلاین شد عزیزان فعال بورس اگر مشکلی پیش نیاید انشاالله از امروزفعال خواهیم بود
-کانال تلگرام ماapsahm@توجه داشته باشید به هر علتی سایت موقتا تعطیل با مطالب ما را از تلگرام رصد کنید
-امروز صبح قبل از شروع اصلاح قیمت بازار گوشزد کردیم ......توصیه میشود عجولانه نخرید وحتماکارشناسی شده سهم بخرید
-خوب امروز وفردا بازار ارامی خواهیم داشت تا هفته اینده بازار را در تیر ماه ماه چهارم سال ماه پرتراکم مجامع اغاز کنیم معمولا بعد تیر ماه خریدهای بلند مدت برای حقوقی ها شکل میگیرد چون قیمت سهام به واسطه تقسیم سود افت می کند
-فلزات اساسی امروز تا این لحظه اصلاح قیمت دارند ولی اخر وقت مشخص نیست بسمت مثبت شدن خواهند رفت و.یا درجاخواهند زد
-رشد زنجیر پاره کن بورس مقداری نیاز به اصلاح قیمت دارد
-دیروز صبح در اوج مثبت بازار در کانال تلگرام اصلاح بازار را گوشزد کردیم
-در جمع بندی ذوب سود خوبی برای سهام داران صبورش ساخت
-گروه خودرویی هم امروز در حال اصلاح قیمت است تا این لحظه
-جای تعجب است وبصادر الان 708ریال معامله میشود
-بله ذوب فعلا موقتا صف خرید شد
-این اخابر خاموش زمانی رشد خواهد کرد
-گروه انبوه سازی هم در حال اصلاح قیمت
-شش ماه گذشته انقدر گفتیم ذوب خسسته شدیم اخرش اکثریت را نقره داغ کرد
-وخارزم الان 766 حمایت 700ریال
-ولغدر هشدار دهنده ما الان 1360ریال کجا می گفتیم محدوده 900ریال
-
یک کارشناس به بورس پرس اعلام کرد:

نقش ویژه دولت در هدایت غول نقدینگی به بورس/ 3 پشتوانه‌ رشد شاخص + چند توصیه و پیشنهاد

یک کارشناس با تاکید بر ادامه حمایت دولت از بازار سرمایه و هدایت غول نقدینگی، دلیل روند صعودی شاخص و 3 پشتوانه‌ رشد را اعلام و با ارایه پیشنهاداتی به سازمان بورس ، چند توصیه به سهامداران و افراد غیرحرفه ایی داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین زمانی در رابطه با شرایط روزهای اخیر بازار سرمایه که با تحولاتی چشمگیر و رکوردهای جدید و تزریق نقدینگی ، وارد فصل تازه ایی شده اعلام کرد: مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید سعید فطر بر هدایت سرمایه های سرگردان و غیر مولد بسمت بازار های مولد تاکید داشتند و بدنبال آن سخنگوی دولت و نیز وزیر اقتصاد بر منویات مقام معظم رهبری صحه گذاشتند.

از سوی دیگر رئیس جمهور دیروز در جلسه ساماندهی بازار و بررسی نوسانات اخیر اعلام کرد: مصرف کنندگان نباید هزینه سودجویی عده ای را بپردازند و  سودجویان اقتصادی آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند. بنابراین پیش بینی می شود دولت تصمیم جدی بر اخذ مالیات از بازارهای غیر مولد مانند ارز و طلا و سپرده های بانکی و... را دارد که امری بسیار پسندیده است.

در شرایط تحریم یا غیر تحریم، سرمایه های سرگردانی وجود دارند که تشنه حضور در محیط امن هستند. از طرفی پروژه‌های اقتصادی به شدت نیازمند تزریق نقدینگی هستند که به دلیل سود بالای بانکی، رکود اقتصادی و عدم توانایی در بازپرداخت سودها ، توانایی استفاده از منابع بانکی را ندارند.

بازار سرمایه در کشورهای توسعه یافته، در حال توسعه و نوظهور به عنوان پیش ران و موتور محرک اقتصادی است که تخصیص منابع را به خوبی انجام می‌دهد. سیستم اقتصادی دولت باید از این استراتژی حمایت کند و کسانی که در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند انتظار دارند مقولاتی مانند نقد شوندگی، کارایی بازار، عمق بازار سرمایه و شفافیت بازار را پوشش دهد.

دولت به عنوان بزرگترین فعال اقتصادی و نیز بزرگترین سهامدار باید عزم جدی در راستای جذب نقدینگی و تجهیز منابع مالی بنگاه‌ها داشته باشد و این برنامه نیازمند نظارت بالا و برخورد با خاطیان بوده و نباید در این جهت مماشاتی از خود نشان داد.

در این میان چند وقتی است که حجمی از نقدینگی‌ها به سمت بازار سرمایه سرازیر شده که می‌تواند پیام مثبتی برای سطح قیمت‌ها در بازارهای موازی داشته باشد و در صورت ادامه این روند می‌توان امیدوار بود تاثیر این هجوم را در افزایش تولید و رشد اشتغال در بازارها و نیز رفاه اجتماعی در جامعه در آیند‌ه‌ای نزدیک نظاره‌گر باشیم.

افزایش روند رشد شاخص بورس طی روزهای گذشته می‌تواند خبر خوشی برای بخش‌های تولیدی کشور باشد تا با افزایش در سرمایه‌گذاری‌های مولد رشد اشتغال و تولید ناخالص ملی و رفاه اجتماعی را برای کشور محقق کند.

اینکه مردم فهمیم ایران اسلامی این روزهای سخت اقتصادی به مانند 8 سال دفاع مقدس به کمک دولت شتافتند و به‌جای سرمایه‌گذاری در ارز، طلا، بخش سفته بازی مسکن و اتومبیل، تصمیم گرفته‌اند در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری کنند، بسیار اقدام شایسته و قابل تقدیری است و قطعاً رشد ارزهای خارجی و قیمت‌های جهانی، فرصت‌های قابل توجهی را در هر دو حوزه افزایش عایدی هر سهم و ارزش جایگزینی بسیاری از شرکت‌های پذیرفته شده در بورس خواهد داشت.

تفاوت صعود قیمت‌ها در بازارسرمایه با سایر بازارها

به‌طور کلی می‌توان گفت تفاوت صعود قیمت‌ها در بازار سرمایه با سایر بازارها در آن است که در بورس جریان نقدینگی به تجمیع منابع و رشد تولید و اشتغال منجر می‌شود اما همین نقدینگی در سایر بازارها اثری به جز آشفتگی و تورم به ارمغان نخواهد آورد. تجربه نشان داده برای ترسیم رشدی پایدار در اقتصاد چاره‌ای جز این نداریم که نقدینگی را به سمت بازار سرمایه هدایت کنیم.

البته هدایت نقدینگی به بازار سرمایه نباید به‌صورت مستقیم و از طریق تشویق عموم مردم به خرید سهام باشد بلکه این کار باید از طریق جذب منابع مالی در نهادهای واسطه‌ای نظیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام شود.

وضعیت حال بازار سرمایه و دلیل صعود شاخص

روندی که فعالان مدت‌ها در انتظار بودند، ظاهرا آغاز شده و منتج به هدایت درصدی از سرمایه های سرگردان بسوی بازارهای مولد شده است. شاخص بورس تهران هم که با عنوان دماسنج اقتصاد ایران شناخته می‌شود، برای نخستین‌بار از مرز 100هزار واحد گذشت و بازار سهام در هفته گذشته 1000 میلیارد تومان معامله خرد را تجربه کرد. یعنی حقیقی های بورس به طور متوسط روزی 200 میلیارد تومان سهم معامله کرده اند و این به معنای گردش نقدینگی توسط بازیگران حقیقی و خرد است.

این شرایط به معنای بازگشت رونق به بازار سهام است. یعنی زمانی که اشخاص حقیقی حاضر می شوند دوباره در بورس و فرابورس سرمایه گذاری کنند و این مهم آغاز روند صعودی بازار سرمایه است.

دلیل صعود شاخص را می‌توان در ورود نقدینگی و پول تازه و همچنین تلاش برای جبران ارزش جایگزینی شرکت‌ها پس از کاهش ارزش پول ملی و همچنین انتظارات تورمی جست‌و‌جو کرد.

جریان پول‌های پرقدرت و تورم‌ساز آزادشده از شبکه بانکی مجاز و غیرمجاز، به شکلی دومینووار بازارهای طلا، سکه، ارز، مسکن و در نهایت بازار خودرو را به هم ریخت و از تعادل خارج کرد. چنان که آمارها نشان می‌دهد بخش بزرگی از نوسان قیمت‌ها در ماه‌های اخیر، از جا‌به‌جایی نقدینگی در بین بازارها نشأت گرفته است.

بسیاری از کارشناسان بازارهای مالی تنها راه‌حل بحران را هدایت نقدینگی تورم‌ساز به سوی بازار سرمایه می دانستند. موج نقدینگی در ماه‌های اخیر تلاطم بازارهای موازی را به‌دنبال داشته است . با حمایت عوامل بنیادی، به خصوص انتظار برای خودنمایی اهرم ارزی در صورت‌های مالی شرکت‌های بورسی حالا نوبت به دماسنج بازار سهام رسیده است.

بازارهای ارز و سکه در هفته‌های گذشته به‌دنبال یک رالی پرشتاب سقف‌های تاریخی خود را جابه‌جا کردند؛ به‌طوری که نرخ دلار در بازار غیررسمی از مرز ۷ هزار تومان گذشت و قیمت هر سکه در بازار نقدی -در حالی که طلای جهانی نزولی بود - به رقم بی‌سابقه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

بی‌گمان ریسک‌های غیراقتصادی و بیم کاهش بیشتر ارزش ریال در کنار محدودیت‌های سخت‌گیرانه ارزی از سوی سیاست‌گذار طی چهار ماه گذشته در شکل‌گیری نرخ‌های چندگانه دلار و ملتهب شدن بازارهای ارز و سکه نقش عمده‌ای ایفا کردند . گرچه بخشی از این فضای روانی بازارهای ارز و سکه به‌دنبال جو روانی، ناشی از هراس بازگشت تحریم‌های بین‌المللی بوده اما نمی‌توان از معضل کنونی اقتصاد غافل شد.

نقدینگی سرگردان که سال‌ها به واسطه نرخ‌های بالای سود در بانک‌ها پارک شده بود در شرایط کنونی درحال جولان در دیگر بازارها است. از این چشم‌انداز، یکی از محرک‌های رشد قیمت‌ها را می‌توان قدرت غالب نقدینگی در کل اقتصاد دانست که با افت ارزش ریال به تدریج در قیمت سهام انعکاس خواهد یافت.

هر چند ممکن است این رابطه با یک وقفه کوتاه آشکار شود، اما براساس نمونه‌های تاریخی، تاثیر کاهش ارزش ریال در قیمت سهام حتمی است . اولین نشانه‌های این واقعیت را می‌توان در گسیل سیل‌آسای نقدینگی به سمت سهام طی معاملات 3 روز کاری گذشته مشاهد کرد.

 3 پشتوانه‌ رشد بورس

با این اوصاف مهم‌ترین پشتوانه‌های رشد بازار سهام را می‌توان در سه عامل جست‌وجو کرد: اول نقدینگی بی‌ثبات است که بعد از ایجاد تلاطم در بازار ارز، سکه، مسکن و خودرو، زمینه را برای ورود به بازار سهام مناسب دیده است. دوم ثبات قیمت‌های بالای مواد خام در بازارهای جهانی و سوم زمزمه تغییر در سیاست ارزی و برآورد بازار سهام از حتمی بودن این تغییر است.

پیش‌بینی می‌شود این بار هم بازار سرمایه برمبنای منطق اقتصادی محملی امن و مناسب برای جذب و مدیریت نقدینگی تورم‌زا به شمار آید که اتفاقا همین موضوع یعنی توان بالای بازار سرمایه تنها راه آرام گرفتن نقدینگی وحشی است و می‌تواند نقدیندگی جذب شده را وارد فرایند تولید در اقتصاد کند.

چند پیشنهاد به سازمان بورس و بورس ها + توصیه به سهامداران

بدین ترتیب لازم است تدابیری اندیشیده شود تا این روند ضمن تداوم، منجر به بروز تجربیات ناموفق گذشته نشود.

یکی از اقداماتی که می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد، فرهنگ‌سازی توسط سازمان بورس و اوراق به‌عنوان متولی بازار سرمایه است. اقدام دیگر تلاش بورس‌ها در تسریع مجوزهای افزایش سرمایه و تجدید ارزیابی از دارایی ها وپذیرش شرکت‌ها است که منجر به افزایش ارزش پایه بازار سرمایه می‌شود.

همچنین پیشنهاد می شود سرمایه‌گذاران صرفاً بخشی از پس اندازهای مازاد را به بازار سرمایه اختصاص دهند تا در زمان رکود یا افت احتمالی بازار سرمایه، خسران کمتری داشته باشند. علاوه بر این و با تأکید توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران از خرید اعتباری به واسطه احتمال بروز ریسک‌های سیاسی یا کاهش قیمت‌های جهانی و نوسان نرخ ارز و همچنین از تصمیمات هیجانی اجتناب کنند.

تجربه‌های قبلی بویژه تجربه سال ۹۲ نشان داده تداوم روند صعودی بدون وقفه که عمدتاً ناشی از بروز رفتارهای هیجانی سرمایه‌گذاران بوده، در بلند مدت منجر به افت ارزش سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران با در نظر گرفتن ارزش زمانی پول شده استبازار سرمایه، بازار بلند مدتی است و افزایش انتظارات کسب بازده‌های اتفاقی کوتاه مدت، رشد پایدار بلندمدت را به‌خطر خواهد انداخت. درهمین راستا سرمایه‌گذاران د‌ر تصمیم به خرید سهام، مروری بر اتفاقات سال ۹۲ داشته باشند. سال ۹۲ هم وقایع مشابهی اتفاق افتاده بود.

توصیه به افراد غیرحرفه ای و آموزش ندیده

 در این میان افراد غیرحرفه ای که سرمایه گذاری مستقیم در بورس را ندیده اند باید حتما دقت کنند. این بورس همان طور که می تواند روزی 5 درصد سود دهد براحتی می تواند روزی 5 درصد از دارایی را هم از بین ببرد. پول های خود را از طریق صندوق های سرمایه گذاری مشترک در بازار سهام سرمایه گذاری کنید.

این صندوق ها (که فهرست آن در fipiran.com وجود دارد) توسط افراد حرفه ای مدیریت می شوند و تحت نظارت بورس قرار دارند و کاملا وجاهت قانونی دارند. شما با خرید هر واحد سرمایه گذاری از این صندوق ها از امکان مشارکت در سود و زیان افراد حرفه ای در بورس برخوردار می شوید و اگر قرار بر رشد همه جانبه بازار سهام باشد قطعا سود خواهید کرد.

انتهای پیام


-نمادهای رند شاخص را مثبت نگه داشته اند ولی نمادهای کناره در حال اصلاح قیمت
-گروه مواد غذایی در حال اصلاح قیمت توجه بازار بیشتر روی فلزات اساسی متمرکز استدر حال حاضر گروه مواد غذایی کلا گروه کناره تلقی می گردد
-پول ازاد می خواهد برا تست هم که شده مقداری چافست خریداری شود امروز برای افزایش سرمایه بسته میشود
-فملی با 19 درصد مثبت باز گشایی شدزیر 2000ریال ما مدام اشاره می کردیم
-شاخص کل به مدد چند نماد رند مثبت میشود هجوم فراگیر خرید در اکثریت بازار مشاهده نمیشود تمرکز بیشتر روی نمادهای پر بازدید است
-سکه هیجان دلار هیجان بورس هیجان مسکن هیجان بعد پر میشود اورژانس بیمارستان در هر خریدی به عاقبت کار بیندیشید
-بعضی از نمادها اصلا رشد نکردند مثلا گروه بیمه
-با امار وارقام ونمودار مشکلات کشور حل نمیشمود
-
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اعلام کرد:

زمان تصمیم جدید ارزی / عامل عجیب گرانی و حمایت از کمپین علی کریمی

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اعلام اینکه تصمیم جدید ارزی تا دو هفته دیگر گرفته می شود ، عامل گرانی ها را مورد عجیب توهم دانست و از کمپین علی کریمی حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، محمد نهاوندیان در برنامه گفت وگوی ویژه شبکه دوم سیما اظهار داشت: مردم نگرانند نوسان قیمت‌ها در آینده چه می‌شود و وظیفه دولت این است که افق آینده را برای آنها مشخص کند. نگرانی‌هایی درباره تقاضا وجود دارد و نوسانات قیمت پیش از اینکه واقعی باشد از احساس ذهنی ایجاد تورم شکل گرفته است. رفتار عامه مردم را باید از برخی سوداگران و اختلالگران بازار جدا کرد و دولت تلاش می‌کند برای مردم اطمینان و آرامش خاطر ایجاد کند.

وی افزود: در تأمین کالاهای اساسی و حیاتی تولید هیچ نگرانی وجود ندارد و درآمد نفتی به‌طور کامل ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و حیاتی را تأمین می‌کند. تولید ­بدون نفت­ در دو ماهه ابتدای سال جاری 4.6 درصد افزایش یافته، البته واردات نیز افزایش داشته است. صادرات نیز در دوماهه نخست سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: دولت اجازه نمی‌دهد اشخاصی ارز 4 هزار و 200 تومانی دریافت کنند و کالاهای تولیدشده یا وارداتی را با نرخ‌های موهوم به مصرف کننده بفروشند. نباید اجازه داد سرمایه سرگردانی که در گذشته بخشی از آن صرف قاچاق می‌شده است اکنون با خریداری پراید یا سکه ­بازار را دچار نوسان کند.

نهاوندیان با تأیید کمپین علی کریمی مبنی بر تحریم کالاهای گران، گفت: سطح آگاهی جامعه به جایی رسیده است که اگر کالایی بی‌دلیل گران شده باشد مردم آن را نخرند.آگاه ساختن مردم و فرهنگ‌سازی در جامعه مهم‌تر از برخورد با اخلالگران اقتصادی است.توهم گرانی موجب گرانی می‌شود و دولت باید با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی جلوی ایجاد توهم گرانی در جامعه را بگیرد.دستگاه‌های مسئول اختیار لازم را برای مقابله با اختلال گران دارند.

وی افزود: اگر اعتقاد داریم کالایی بی‌دلیل گران است نباید آن را خریداری کنیم و بازارهای مالی و پولی نیز باید سرمایه‌های مردم را برای افزایش ثروت هدایت کنند و از کنار آن تولید را نیز افزایش دهند. کسی که نگران ارزش سرمایه‌ای ذارد است نباید به‌سمت بازارهای پرریسک مانند مؤسسات اعتباری غیرمجاز برود و در چند روز اخیر بر اساس آمار معادل 3 سال رجوع به بازار بورس داشتیم البته متقاضیان سهام باید بدانند سهام چه شرکت‌هایی را خریداری کنند.

این مقام  مسئول ادامه داد: دولت توان تأمین ارز مورد نیاز را از ارز حاصل از فروش نفت، صادرات پتروشیمی، سنگ‌های معدنی و فولاد و تنوع گسترده‌ای از توان صادراتی دارد.

نهاوندیان گفت: بانک مرکزی از ابتدای سال جاری تا 27 خرداد بیش از 20 میلیارد و 592 میلیون دلار برای کالاها اختصاص داده که 11.1 میلیارد دلار آن بانکی، حدود پنج و نیم میلیارد دلار آن از ارز صادرکنندگان بزرگ مانند پتروشیمی‌ها و 766 میلیون دلار آن از محل صادرات اشخاص بوده است.از این رقم جمعاً 9 میلیارد و 700 میلیون دلار برای واردات تأمین شده است.افق تأمین ارزی مورد نیاز از 3 ماه پیش روشنتر است و در دو هفته آینده تصمیمات جدیدی در یک سیستم شفاف و در جهت تصمیمات 3 ماه قبل ارزی دولت گرفته می‌شود. کسانی که مصارف معقول ارزی دارند نباید نگران تصمیمات جدید باشند.

وی درباره ثبت سفارش 25 میلیارد دلاری واردات کالا از ابتدای سال جاری تا کنون نیز گفت: چون نرخ ارز با نرخ پایین تأمین شده است، برخی‌ها تقاضای بیش از حد داشتند و عده‌ای نیز می‌خواهند قیمت را بالا بدهند که از آن سوء استفاده کنند در حالی که واردات از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته فقط  5 دهم درصد افزایش یافته است و خبری از واردات بی‌رویه نیست.

این مقام مسئول افزود: صادرات در دوماهه نخست سال جاری در مقایسه با دوماهه ابتدای سال 96، 24 درصد افزایش یافته است.دومین شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه فردا با هدف چالاکی بیشتر سیستم تصمیم‌گیری برای روبه‌رو شدن با مسائل ساختاری در اقتصاد و تصمیم‌گیری‌های فوری برگزار می‌شود.وضوع نشست فردا بحث‌های دو سه هفته گذشته ستاد اقتصادی دولت، ساماندهی بازار، مواجهه با تهدیدات تحریمی و طرح نیازهای قانونی یا غذایی مشکلات اقتصادی است.

نهاوندیان گفت: آمریکا در تصمیم برای خروج از برجام، گل به خودی زده و تنها مانده و بیشتر کشورهای جهان کنار ایران ایستادند.


-
-


ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط asal در تاریخ 1397/3/29 و 12:20 دقیقه ارسال شده است

سلام
غپینو کم معامله میشه ، اما دو بار بالای 8 میلیون معامله شد ، اینا کد به کد کردن ؟
پاسخ : سلام تست سهم فردا در همین پست

این نظر توسط iman در تاریخ 1397/3/29 و 12:16 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد
وخاور بجز 230 اهداف بعدیش چقدره؟

پاسخ : سلام تست سهم فردا در همین پست

این نظر توسط jsf در تاریخ 1397/3/29 و 11:08 دقیقه ارسال شده است

سلام.استاد نمادهای رند و کناره یعنی چه و چگونه تعیین می شوند.
پاسخ : سلام نماد رند مثل فولاد فملی فخوز خساپا نماد کناره فرض کنید گروه مواد غذایی حجم معاملات کم

این نظر توسط داود در تاریخ 1397/3/29 و 10:44 دقیقه ارسال شده است

سلام و درود
نظرتون درباره نماد سپ رو لطف می کنید
ممنون
پاسخ : سلام فعلا صف خرید وممکن است از مقاومت 10000ریال عبور کند ولی جزو گزینه های پر ریسک است هر احتمالی مثل های وب در سهم ممکن است رخ دهد

این نظر توسط Saeed در تاریخ 1397/3/28 و 14:08 دقیقه ارسال شده است

سلام و روز بخیر.خوشحالم مجدد سایت راه اندازی شد.در خصوص ذوب اصلاح قیمت کجا اتفاق می افتد ؟ بنظر فروختن ذوب منطقی نیست و رشد ادامه دار هست بخصوص که خبر افزایش سرمایه هم در راه دارد.

سلام اصلاح قیمت امروز تا محدوده 1060ریال نزول کرد والان صف خرید است

این نظر توسط بابایی در تاریخ 1397/3/28 و 9:20 دقیقه ارسال شده است

سلام استاد نظرات شما قابل دیدن نیست


88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی