close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
دلار بلای جان تولید
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-کانال تلگرام سایتapsahm@t.me/apsahm-دلار همین لحظه بین 5600 الی 5850ریال مظنه می خورد بازار با صحبتهای اقای جهانگیری فاصله بسیار دارد فقط ثمره صحبت اقای جهانگیری اثر مثبت روی گروه خودرویی داشت امیدواریم دلار بدور از نگاههای سیاسی مهار قیمت بشود-برنامه های مهم رییس سازمان بورس…

سلام روز بخیر


-

کانال تلگرام سایتapsahm@


t.me/apsahm


-دلار همین لحظه بین 5600 الی 5850ریال مظنه می خورد بازار با صحبتهای اقای جهانگیری فاصله بسیار دارد فقط ثمره صحبت اقای جهانگیری اثر مثبت روی گروه خودرویی داشت امیدواریم دلار بدور از نگاههای سیاسی مهار قیمت بشود
-

برنامه های مهم رییس سازمان بورس برای سال 97 همراه با 6 وعده

رییس سازمان بورس با تشریح اقدامات سال گذشته و برنامه های مهم سال جاری، 6 وعده به مدیران بازار سرمایه داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی در جلسه عصر دیروز دیدار نوروزی مدیران ارشد بازار سرمایه گفت: حجم معاملات بازار سرمایه از 195 هزار میلیارد تومان در سال 95 به 247 هزار میلیارد تومان در سال گذشته رسیده که حجم مطلوبی است. میانگین بازده بورس و فرابورس نیز در سال گذشته،25 درصد بود که مناسب است.

اقدامات سازمان بورس در سال 96

وی درخصوص اقداماتی که در سال 96 انجام شده،توضیح داد: بهره برداری از سامانه معاملات بروز رسانی شده،بهره برداری از سامانه جدید نظارت موسوم به SMART، کدال 360 درجه، سامانه اطلاع رسانی تکالیف قانونی ناشران بورسی جهت پیشگیری از تخلفات،سامانه حقوق شهروندی،حد اعتباری،اصلاح دستورالعمل بازگشایی و توقف نمادها،بازگشایی نماد بانکها،کاهش کارمزدهای معاملات،اعطای مجوز موسسات رتبه بندی،صدور مجوز انواع صندوق های کالایی و در بورس کالا و انرژی هم اتفاقات بسیار مطلوبی رخ داد.

برنامه های مهم سال جدید

این مقام مسئول با اشاره به برنامه های کلی تدوین شده برای سازمان بورس در سال جاری علاوه بر استراتژی های بلند مدت گفت: در دستور کار بودن دستورالعمل پی ای فاند، اصلاح و یکسان سازی صندوق های سرمایه گذاری، پیاده سازی فاز یک سیستم نظارت مکانیزه صندوق ها صنم، تدوین دستور العمل صندوق های املاک و مستغلات، تدوین دستورالعمل کارگزار - معامله گر، عملیاتی کردن حساب معاملاتی کارگزاران، اصلاح دستورالعمل خرید اعتباری و دستورالعمل یکسان کردن ثبت حسابداری کارگزاران از برنامه هایی است که در دستور کار معاونت نظارت بر نهادهای مالی قرار دارد.

حوزه بین المللی

محمدی درخصوص برنامه های بین المللی در دستور کار نیز گفت: تدوین برنامه جامع بین المللی شدن بازار سرمایه، پیگیری عضویت عادی سازمان در آیسکو و عملیاتی کردن "پارشال لیستینگ و دابل لیستینگ" نیز  در شمار برنامه ها قرار دارد.

حوزه معاونت حقوقی

وی درباره برنامه های مورد پیگیری حوزه معاونت حقوقی هم اظهار داشت: پبگبری اصلاح قانون بازار اوراق بهادار در دولت، بازنگری در آیین نامه های انضباطی، بازنگری در فرم ها و فرایندهای بازار اوراق بهادار، تدوین کامل دستورالعمل های تکلیف شده برای سازمان در قوانین، تدوین و عملیاتی کردن برنامه های جامع پیشگیری از تخلفات، مقررات زدایی و کاهش مقررات دست و پا گیر از جمله این موارد است.

حوزه معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران

رییس سازمان بورس درخصوص برنامه های حوزه معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران نیز گفت: تدوین دستورالعمل اوراق وکالت واوراق جعاله، تدوین دستورالعمل فروش استقراضی، تدوین دستورالعمل قراردادهای آتی و اختیار معامله بر روی سبد سهام، پیاده سازی گزارشگری بر مبنای استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS، تاسیس بورس بین الملل یا ایجاد تابلوی معاملات ارزی در کیش، تدوین دستورالعمل اوراق گواهی ظرفیت، اصلاح دستورالعمل پذیرش و روش های عرضه اولیه،اصلاح و تدوین دستورالعمل های انضباطی با توجه به سایر دستورالعمل ها در حوزه مذکور پیگیری خواهد شد.

حوزه معاونت اجرایی

محمدی درباره برنامه های معاونت اجرایی افزود: شناسایی فاز دوم گلوگاه های فساد پیرامون حوزه نهادهای مالی و ناشران،پیاده سازی سامانه مدیریت ریسک نامک،بهبود و ارتقا فرایندها بر اساس نتایج بلوغ فرایندی،زمان سنجی تایید صلاحیتها،افزایش سرمایه ها و مجوزهای اخذ شده،اصلاح حد نوسان و حجم مبنادر راستای بهبود ریزساختارهای معاملاتی و پس از معاملات،تکمیل پروژه سامانه ساتنا،راه اندازی پرتال جامع آموزش سرمایه گذاران در راستای ارتقا سواد مالی،تدوین برنامه جامع آموزش در بازار سرمایه ،طراحی و راه اندازی سیستم مدیریت استعداد،بهبود سامانه سکنا ،عملیاتی کردن و توسعه سامانه معاملاتی جدید به کمک دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان داخلی د ردستور کار است.

اولین مجمع الکترونیک سپرده گذاری مرکزی

وی از برگزاری اولین مجمع الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی خبر داد و اظهار امیدواری کرد با پیشنهاداتی که از حوزه ها دریافت می شود،برنامه ها اصلاح شده و مواردی که به انها کمتر پرداخته شده، به برنامه ها افزوده شود تا سال پررونقی برای بازار سرمایه باشد.

6 وعده مهم رییس سازمان بورس

همچنین محمدی در پاسخ به سئوالات و نکات حمید مهرآور رییس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس، فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی، عباسعلی حقانی نسب مدیرعامل سبدگردان هدف و امیری مدیرعامل کارگزاری بورسیران ، 6 وعده داد که شامل موافقت با درخواست بازنگری در هزینه های شرکت های کارگزاری، پیگیری مکاتبات با بانک مرکزی جهت دریافت مجوز کارگزاران زیرمجموعه بانکها برای تاسیس صندوق های سرمایه گذاری،  بررسی تمکن مالی خریداران شرکت ها در کمیسیون تخصصی شورای عالی بورس، مشخص کردن میزان خروج یا ورود سرمایه به بازار در صورت امکان اندازه گیری، پیشنهاد افشای اسامی متخلفان به شورای عالی بورس و تدوین قانون حاکمیت شرکتی در بورس و فرابورس بودند.

محمدی در پاسخ به اظهار نظر آقا بزرگی در مورد فضای اقتصادی پیش رو با توجه به نوسانات نرخ ارز و کاهش ارزش روز بازار سهام به 60 میلیارد دلار ، گفت: مسئول سیاست های ارزی بانک مرکزی است و طبیعتا در اثر این سیاست ها، تغییراتی در همه اقتصاد ها اتفاق می افتد. تلاش ما بر این است که بازار سرمایه را بزرگ کنیم . با دارا بودن دو نوع نرخ ارز اطلس متد و برابر قدرت خرید، می توان گفت متغیرهای اسمی نمی توانند در بلند مدت متغیرهای طبیعی را تغییر دهند.

وی از تبلیغات تولید فیلم سینمایی و تلویزیونی جهت فرهنگ سازی بازار سرمایه در مدارس با اخذ مجوز از شورای عالی بورس خبر داد.

درخواست حضور در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

محمدی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در هفته آینده ،خاطر نشان کرد:هر چند این رویداد برای سازمان بورس "نمایشگاه" است اما برای کارگزاران و نهادهای مالی فرصتی برای بازاریابی و ضامن فعالیت ها است که نتایج آن در بلند مدت مشخص خواهد شد.بنابراین حضور در نمایشگاه ها هزینه نبوده و محل مناسبی برای بازاریابی و جذب سرمایه گذاران خارجی است.

انتهای پیام


-صفهای محدود خودرویی صفهای ساعتی است ودوباره قیمتهای کمتر را لمس خواهند کرد
-تطبیق گزارش مالی نمادهای بورسی با مقوله ارز زمان بر خواهد بود همین زمان طولانی منجر به ابهام ئدر سرمایه گذاری میشود ولی انچه مشخص است از رانت ارز بسیاری از بزرگان سو استفاده میکنند
-گروه کانه های فلزی در انلاین خود اگر ایجاد نکرده اید ایجاد کنید وافت کروی کگل کچاد ومعادن کاما کمنگنز را در اصلاحات قیمتی جدی بگیرید.
-وقتی فولاد فملی فسرب فخوز افت می کنند یحتمل مدتی بعد ناگهانی رشد خواهند کردراهنمایی سمت سهام راحت است ولی التهاب وابهام مانع شفاف نویسی میشود  یکی میگه دلار باید بره بالا یکی میگه باید بیاد پایین این سردرگمی مانع راهنمایی موثر میشود
-معاملات بانکی ها تقریبا روی نقطه صفر انجام میشودولی تا حدودی پر حجم است
-
در گفت و گو با بورس پرس اعلام شد:

توضیحات رییس سازمان بورس در خصوص وضعیت "های وب و آکنتور"

رییس سازمان بورس درخصوص وضعیت دو شرکت بورسی داده گستر عصر نوین و کنتور سازی توضیحاتی داد.

شاپور محمدی در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، در خصوص وضعیت دو شرکت "های وب" و " آکنتور" گفت: هر زمانی که اطللاع رسانی شرکت داده گستر عصر نوین کامل شود، به سرعت پیگیر بازگشایی نماد آن هستیم.

وی افزود: در مورد کنتورسازی هم پیگیری های قضایی ادامه دارد و مراحل مختلف بازخرید سهام برخی از سهامداران که نیاز مبرم داشتند انجام شد. امید می رود پیگیری بخش دیگری از سهام مورد نظر با کمک نهادهای مالی بازار سرمایه مقدورشود. البته پیگیری های قضایی ادامه خواهد داشت و بحث ها در مورد جرمی که واقع شده یا مسائل دیگری که محتمل است،دنبال خواهد شد.

بنابراین گزارش، اظهارات رییس سازمان بورس درخصوص وضعیت "های وب" درحالی حکایت بر عدم تکمیل اطلاع رسانی این شرکت بورسی که از 22 آذر سال گذشته با توقف نماد روبرو است،دارد که حسن قالیباف اصل مدیرعامل شرکت بورس تهران در مورد نتیجه استعلام سازمان بورس از جامعه حسابداران در مورد صورت های مالی شرکت های وب به بورس نیوز اعلام کرده،سازمان مکاتبه ای با جامعه حسابداران رسمی داشته و پاسخی که از طرف جامعه در روزهای پایانی اسفند ماه به سازمان ارسال کرده از نظر سازمان شفاف نبوده و ابهام داشته است.

لذا سازمان مجددا با جامعه حسابداران نامه نگاری و درخواست کرده جامعه نظر صریح و شفاف خود را در این مورد اعلام کند که ظرف یکی دو هفته آینده و با اعلام نظر قطعی جامعه سازمان در مورد بازگشایی این نماد تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام


-

رکورد جدید ذوب آهن با صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری

ذوب آهن از ثبت رکورد جدید صادرات محصولات فولادی به ارزش ۵۰۰میلیون دلار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، شرکت ذوب آهن از قول احسان دشتیانه معاون بازاریابی و فروش اعلام کرد: سال گذشته حدود 54 درصد از تولیدات شرکت معادل یک میلیون و 150هزار تن به ارزش ۵۰۰میلیون دلار صادر شده که رکورد جدیدی بشمار می رود.

وی افزود: از جمله دلایل دستیابی به این رکورد، مدیریت بر عرضه بازار داخلی و افزایش قیمت فروش در مقایسه با دیگر رقبا و حفظ جایگاه برندی و رهبری بازار، دریافت تندیس طلایی و لوح سپاس رعایت حقوق مصرف کنندگان برای نخستین بار، رصد بازارهای جهانی و داخلی و نیازهای مشتریان، توسعه کمی و کیفی مشتریان داخلی و خارجی و... است.

دشتیانه ادامه داد: تیرآهن های بال پهن به طول 12متر، میلگردهای آج 500 و نبشی و ناودانی در اندازه های مختلف، آجر نسوز ضایعاتی و چدن های گوگرد و خرده چدن را از جمله محصولات عرضه شده در سال گذشته به کشورهای اروپایی، شرق آسیا و آفریقا است.

انتهای پیام


-پس چرا ذوب با این همه محاسن در قیمت پایین کنترل میشود چندین علت مستدل دارد اول معامله بلوکی بود دوم زیان انباشته که باید کاهش یاید واین امر در حال وقوع است سوم افزایش سرمایه ودلایل دیگر مانند تهاتر وفروش زمین ها.....اما در جریان باشید اتفاقات در بورس ناگهانی شبیه همین رشد دلار اتفاق می فتد
-

مجوز افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی نخستین شرکت فرابورسی

شرکت مرجان کار به عنوان نخستین شرکت حاضر در فرابورس، مجوز افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی را از سازمان بورس گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت مرجان کار در حالی از 6 مهر 88 به عنوان نخستین شرکت فرابورسی با عرضه اولیه سهام بوده که 24 خرداد سال جاری مجوز افزایش سرمایه 250 درصدی را از سازمان بورس اخذ کرده بود اما نتوانست طی 60 روز، آن را اعمال کند. بر همین اساس، مجددا با ابطال مجوز قبلی در سال گذشته درخواست افزایش سرمایه 250 درصدی داد.

حال این شرکت 2 میلیارد تومانی موافقت سازمان بورس را جهت رساندن سرمایه فعلی به 7 میلیارد تومان اخذ کرده است.تامین مالی"کمرجان" از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی با 4 هدف اصلاح ساختار مالی شرکت، تامین مالی، جلوگیری از خروج وجه نقد و جبران مخارج سرمایه ای صورت می پذیرد.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری امید با 62.1 درصد سهم مالک  عمده این شرکت فعال در گروه محصولات کانی های غیرفلزی است.


-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-


حامد بازدید : 53سه شنبه 21 فروردين 1397 زمان : 7:0 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط محمدحسنی در تاریخ 1397/1/21 و 10:05 دقیقه ارسال شده است

با سلام و خدا قوت
پیشنهادتون برای زمان حاظر که قیمت دلار وضعش اینه و برجام هم آینده مبهمی داره چه گروه و سهم هایی هست؟؟
یه درخواست داشتم و اون اینه که اگر امکانش هست داخل کانال تلگرام مطلب بیشتر قرار بدید
پاسخ : سلام خوب نمادهایی صادرات دارند در اینده در سایت بیشتر نام خواهیم برد بله حتما روزهای اینده کانال را فعال تر خواهیم کرد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 657
 • کل نظرات : 4153
 • افراد آنلاین : 0
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 94
 • آی پی دیروز : 113
 • بازدید امروز : 539
 • باردید دیروز : 393
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 5,990
 • بازدید ماه : 19,713
 • بازدید سال : 164,024
 • بازدید کلی : 1,492,763
 • کدهای اختصاصی