close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
وبشهر
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-ولساپا حمایت 1200ریال مقاومت 1400ریال در ادامه مطلب ویژه قرار میگیرد در 22ابان--در نامه ایی به سازمان بورس مطرح شد:چندین ابهام و سئوال سهامداران شرکت بورسی تعدادی از سهامداران شرکت لبینات کالبر در نامه ایی به سازمان بورس چندین ابهام و سئوال از فروش محصولات و حاشیه سود…

سلام روز بخیر


-ولساپا حمایت 1200ریال مقاومت 1400ریال در ادامه مطلب ویژه قرار میگیرد در 22ابان
-
-
در نامه ایی به سازمان بورس مطرح شد:

چندین ابهام و سئوال سهامداران شرکت بورسی

تعدادی از سهامداران شرکت لبینات کالبر در نامه ایی به سازمان بورس چندین ابهام و سئوال از فروش محصولات و حاشیه سود و... را مطرح و خواهان رسیدگی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کالبر که با سرمایه 35 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد و سود هر سهم سال مالی اسفند جاری را 40 ریال پیش بینی کرده  ، در عملکرد 6 ماهه 38 ریال محقق کرده تا برخی سهامداران این شرکت خانوادگی نسبت به موارد مربوط به فروش محصولات ابهامات و سئوالاتی مطرح کنند.

در این میان ، مدیران "غالبر" به درخواست اداره نظارت بر ناشران بورسی ، 16 آبان اقدام به ارایه توضیحاتی در کدال کردند اما این توضیحات هم نتوانست سهامداران معترض را راضی کند. به همین دلیل ، تعدادی از سهامداران در نامه ای به رئیس اداره نظارت برناشران بورسی، مواردی را مطرح و به بورس پرس ارسال کرده اند که فارغ از صحت و سقم آن ، بخش هایی از آن منتشر می شود و انتظار می رود مدیران شرکت لبینات کالبر به این موارد توضیح دهند.

1- نادیده گرفتن تاثیر مثبت فروش صادراتی توسط ناشر در عین وارد نمودن هزینه های گزاف حمل هوائی این محصولات:

با توجه به مقادیر و قیمت فروش محصولات صادراتی مندرج در صفحات 8 و 9 گزارش عملکرد 6 ماهه, اختلاف فاحش نرخ فروش صادراتی با نرخهای فروش داخلی محصولات به شرح ذیل نمایان میگردد:

ملاحظه و تصدیق میفرمائید که نرخهای فوق که بعضاً حدود 5 برابر نرخهای داخلی است میتواند حاشیه سود بسیار بالایی را برای شرکت ایجاد نماید (علیرغم هزینه های حمل).

در این حالت چگونه میتوان پذیرفت که فروش صادراتی که طبق پیشبینی خود شرکت و در بدترین شرایط به حدود 10 میلیارد تومان میرسد, تاثیر قابل توجهی روی EPS شرکتی -که سرمایه ثبت شده آن فقط 25 میلیارد تومان است- نگذارد.

2- نادیده گرفتن تاثیر تولید انحصاری پنیر UF تکنفره 30 گرمی با ظرفیت 2400 Pcs/h. در حالیکه:

*تولید و فروش این محصول از تیرماه سال جاری شروع شده (بنا به گفته آقای نایب زاده در مجمع مورخ 28 تیر)؛

*هم اکنون این محصول به نرخ 300 تومان (هر کیلو 10 هزار تومان) از طرف شرکت پخش کالبر عرضه میگردد؛

*امکان تولید حداقل 1000 تن پنیر تک نفره طی شش ماهه دوم وجود دارد که با نرخ فروش فوق, حدود 10 میلیارد تومان به درآمد شرکت می افزاید؛

*محصولات تکنفره حاشیه سود بالاتری نسبت به پنیر در بسته های 400 گرمی دارد؛

*امکان تولید سایر محصولات تک نفره با ارزش افزوده بالا نظیر انواع خامه طعم دار, انواع دسر و... با این خط تولید؛

چگونه ممکن است تاثیر مثبت راه اندازی این خط تولید به راحتی انکار گردد و سود حاصله در صورتهای مالی منعکس نشود در حالی که بار هزینه های مالی مربوط به خرید آن در صورتهای مالی در نظر گرفته شده است.

چگونه میتوان باور کرد که کل فرایند خرید, حمل, نصب و راه اندازی این خط تولید طی 3 ماه انجام شود ولی رفع یک ایراد فنی بسیار جزئی و نیاز به حضور احتمالی تکنسین ترک منجر به چند ماه انتظار و توقف خط تولید باشد؟!!!

به راستی هدف اصلی از کتمان حقایق و اتفاقات مثبت و بزرگنمائی برخی مشکلات دروغین چیست؟!!

3- تاثیر سودآوری شرکتهای زیرمجموعه 

در حالیکه میلیاردها تومان در سال 95 صرف توسعه شرکت آرپی نصر خمین یا افزایش سرمایه صنایع شیر ایلام گردیده, که هدف از آن تکمیل زنجیره تولید و افزایش یکباره سود آوری آن شرکت اعلام گردیده و در حال حاضر آرپی نصر خمین با تنوع سبد محصولات و خدمات رشد فروش خوبی را تجربه مینماید جای بسی تعجب است که همچنان شرکت تاثیر سودآوری آنها را روی سود تلفیقی انکار میگردد.

چگونه سرمایه شرکت صنایع شیر ایلام به یکباره در سال 95 با 400 درصد افزایش به 8 میلیارد تومان میرسد ولی با گذشت بیش از 9 ماه از آن, هنوز حتی تصمیم مدیریت شرکت برای راه اندازی, فروش شرکت و یا انتقال برخی ماشین الات به اراک مشخص نیست در حالی که به شدت برای اخذ تسهیلات چند میلیارد تومانی ارزان قیمت مخصوص مناطق محرم به شدت تلاش میشود و برنامه های مدون و تعهدات مشخصی برای راه اندازی شرکت به مقامات استانی داده شده است.

دانستن آخرین وضعیت این اقدامات و برنامه های آتی چه زیانی به مدیران شرکت وارد مینماید که چنین اصراری برای پنهان نگهداشتن واقعیات وجود دارد؟! و به نوعی گزارش دهی میشود که گویا از آنچه که در 5 ماه قبل گفته شده بود پسرفت داشته ایم.

4- اعلام نرخ غیر معقول فروش محصولات و هزینه های نامتعارف:

در صورتهای مالی این شرکت نرخ فروش محصولات نسبت به سایر شرکتهای هم گروه بسیار کمتر و در مقابل هزینه ها اعم از بهای تمام شده یا هزینه های اداری و فروش شرکت اصلی و شرکت پخش بسیار بیشتر در نظر گرفته شده است که نیاز به بررسی دقیق کارشناسی و موشکافی توسط حسابرس و آن نهاد نظارتی دارد.

به عنوان نمونه در حالی که قیمت مصرف کننده پنیر 400 گرمی 4800 تومان میباشد طبق گزارش عملکرد به نرخ 2920 تومان در درب کارخانه فرخته میشود. اختلاف 65 درصدی قیمت مصرف کننده با نرخ درب کارخانه با هیچ معیاری قابل توجیه نیست.

طبق بررسی میدانی انجام شده این محصول به نرخ حدود 4100 تومان از طرف شرکتهای پخش به خرده فروشان عرضه میگردد. طبق صورتهای مالی عملکرد سال 95, حاشیه سود ناخالص شرکت پخش کالبر حدود 12 درصد میباشد که با لحاظ نمودن آن, نرخ فروش پنیر 400 گرمی به شرکت پخش در درب کارخانه در بدترین شرایط به حدود 3600 تومان میرسد همانگونه که به سایر شرکتهای پخش و عمده فروشان نیز با همین حدود قیمت عرضه میشود.

در حالیکه حاشیه سود خالص شرکت اصلی 2.7 رصد میباشد, اختلاف حدود 25 درصدی نرخ فروش درب کارخانه با نرخ واقعی عرضه به شرکتهای پخش ناشی از چیست ؟

چنانچه بجای نرخ هرکیلو 7300 تومان, نرخ واقعی حدود 9000 تومان در نظر گرفته شود بیش از 6 میلیارد تومان (حدود 20 تومان به ازاء هر سهم) به سود حاصل از فروش 3700 تن پنیر در سال 96 اضافه خواهد شد.

5- خط شیر استریل 200 میلی لیتر با ظرفیت 7500 پاکت در ساعت:

چنانچه واقعاً برنامه ای برای را نصب و راه اندازی این خط وجود ندارد علت سفارش خرید پیش از موعد آن که هزینه های مالی و دموراژ را به سهامداران تحمیل میکند چه بوده است؟ آیا واقعاً راهکاری برای ترخیص و نصب و راه اندازی آن که در برگیرنده صرفه و صلاح سهامداران باشد وجود ندارد یا اینکه...

6- اقدام بدیع شرکت در اعلام محرمانه بودن برخی نرخ ها

مگر چه تفاوتی بین نرخ تفکیکی فروش شیر با سایر محصولات نظیر ماست یا آب میوه و خامه وجود دارد که مدیریت شرکت در اقدامی بدیع آنرا محرمانه تلقی نموده است و میبایست از دید سهامداران پنهان بماند؟! نرخ خرید شیر خام توسط شرکت کالبر (که همواره از نرخ خرید سایر شرکتهای لبنی بیشتر بوده) حاوی چه اطلاعات سری میباشد که میبایست به صورت محرمانه به آن سازمان اعلام گردد.

آیا ادامه این روند منجر به آن نمیشود که در گزارشهات مالی آتی, فروش کل محصولات تحت یک عنوان فروش داخلی و صرفاً با درج یک قیمت اعلام گردد (همانگونه که برای فروش صادراتی چنین کردند) ....؟!!    

علاوه بر موارد فوق و سایر ابهامات موجود در بندهای 14 گانه نامه اخیر ناشر, ایرادات و ابهامات متعدد دیگری نیز در گزارشات شرکت وجود دارد که نیاز به بررسی دقیق نهادهای نظارتی از جمله آن سازمان محترم دارد, از قبیل:

*عدم افشاء اطلاعات مربوط به قرارداد کارمزدی با شرکت میهن برای پنیر 400 گرمی,

*ابهام در نرخ خرید شیر و دلایل بالاتر بودن آن نسبت به نرخ خرید سایر شرکتهای لبنی,

*ابهام در نحوه محاسبه کالاهای برگشتی در صورتهای مالی شرکت اصلی و شرکت پخش,

*ابهام در برخی هزینه ها (نظیر هزینه سفرهای خارجی مدیران و یا خرید خودروهای گران قیمت)

*میزان تاثیر مثبت افزایش نرخ محصولات لبنی روی سود آوری شرکت

*میزان تاثیر مثبت فروش شیر مدارس روی رشد سودآوری شرکت

انتهای پیام


-
-

سه شرکت مجوز افزایش سرمایه ۱۲۱،۲۶ و ۱۳۲ درصدی گرفتند

سه شرکت مجوز افزایش سرمایه ۱۲۱،۲۶ و ۱۳۲ درصدی از سازمان بورس گرفتند تا طی روزهای آبنده آماده برگزاری مجمع فوق العاده شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت دارویی کی بی سی که با سرمایه اسمی 19 میلیارد تومانی دربازار عادی فرابورس درج شده،مجوز افزایش سرمایه 26 درصدی را از سازمان بورس اخذ کرد تا سرمایه فعلی را محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به 24 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی "کی بی سی" که گروه دارویی سبحان سهامدار عمده 81.7 درصدی آن محسوب می شود،با هدف اصلاح ساختار مالی از طریق جلوگیری از خروج سرمایه در گردش و افزایش سودآوری انجام می پذیرد.

همچنین دو شرکت 150 میلیارد تومانی پتروشیمی جهرم و فسا نیز که در بازار پایه فرابورس حضور دارند، تصمیم به افزایش سرمایه 362 و 396 درصدی را در 30 فروردین سال جاری اعلام کرده بودند،با عدم موافقت سازمان مواجه شده و توانستند مجوز افزایش سرمایه 121 و 132درصدی را از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اخذ کنند.

در این راستا،"جهرم" سرمایه فعلی را به 331.3 میلیارد تومان می رساند،سپس در مجمع فوق العاده می تواند برای افزایش سرمایه 109 درصدی و رساندن سرمایه به 694 میلیارد تومان از محل آورده نقدی موافقت کرده و اختیار تفویض ان را پس از اخذ مجوز سازمان به مدت 2 سال به هیات مدیره واگذار کند.

"فسا" نیز سرمایه فعلی را با این افزایش سرمایه به 348.6 میلیارد تومان می رساند و در مجمع فوق العاده می تواند در صورت اخذ مجوز سازمان و تفویض اختیار 2 ساله به هیات مدیره،سرمایه را با افزایش 114 درصدی به 745.7 میلیارد تومان برساند.

اهداف تامین مالی دو شرکت فرابورسی به تامین بخشی از مخارج اجرای طرح پلی اتیلن و پروژه های جانبی آن و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی فیروزآباد برمی گردد.

انتهای پیام


-خپارس اشاره دقیق وفنی ما روزهای قبل الان مقداری صف خرید دارد
-9 ابان خپارس را در ادامه مطلب درج کرده بودیم الان حدود 17 میلیون صف خرید دارد همین وضعیت برای ذوب در بلند مدت پیش خواهد امد ما توصیه خرید به هیچ سهمی نمیکنیم ولی نظرمان را  می گوییم صرفا یک نظر شخصی
-
در کدال منتشر شد:
همکاری «رتاپ» با یک شرکت جدید
شرکت تجارت الکترونیک پارسیان اعلام کرد جهت صدور کارت های بین المللی با شرکت پویا تجارت سیمرغ کیش قرارداد بسته است.

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، امروز با انتشار اطلاعیه ای در شبکه کدال در خصوص صدور کارت های بین المللی توسط این شرکت توضیح داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به گفته عبدالعظیم قنبریان، مدیرعامل این شرکت، «رتاپ» به منظور توسعه فعالیت ها در حوزه کارت های پرداخت الکترونیک اقدام به سرمایه گذاری در شرکت پویا تجارت سیمرغ کیش کرده است.

به گفته مدیرعامل، پویا تجارت سیمرغ کیش با سرمایه 40 میلیارد ریال تاسیس شده و 30 درصد از سهام آن متعلق به «رتاپ» است. فعالیت این شرکت مذاکرات با طرف های خارجی جهت اخذ مجوزهای لازم به منظور صدور کارت های خرید بین المللی است. از این رو، با وجود مذاکرات صورت گرفته، اخذ مجوز نهایی و انعقاد قرار داد تا پایان سال محتمل به نظر نمی رسد. مدیرعامل این شرکت در پایان تاکید می کند در صورت اخذ مجوز در مدت کوتاه تر، «رتاپ» سریعا در شبکه کدال اطلاع رسانی می کند.

 


-تا فردا خدا نگه دار
-
-

-


-

سیگنال های به سود رسیده


ذوب در محدوده 750ریال پیشنهاد وتا 939 ریال سری قبل رشد کرده وسری دوم.......-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده
-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

-فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

-ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
-ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
-ایا قبول میکنید شتران اشاره شش ماه گذشته مابوده است با این رشد مناسب الان 3560ریال امروز مورخه 29 مهر
-فولاد سیگنال فنی ما در محدده 1350ریال در گذشته امروز 29مهر
-فملی سیگنال دقیق ما قبل از مجمع سالیانه  تقسیم سودامروز 29مهر

--فخوز سیگنال 18 ماهه وبلند مدت ما اخرین اشاره حمایت 3800ریال بوده که تا محدوده3890ریال افت والان در محدوده4110ریال است تا این لحظه امروز29 مهر
-تکمبا حمایت 750ریال الان 844 ریال تاریخ درج 1ابان در ادامه مطلب
-اخابر سهم پیشنهادی ما در سال گذشته اما اخرین پیشنهاد در محدوده 1900ریال اوایل شهریورالان الان 2140ریال
-

-

سیگنال های به سود رسیده


-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده
-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

-فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

-ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
-ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
-

سیگنال های به سود رسیده


ذوب در محدوده 750ریال پیشنهاد وتا 939 ریال سری قبل رشد کرده وسری دوم.......-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده
-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

-فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

-ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
-ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
-ایا قبول میکنید شتران اشاره شش ماه گذشته مابوده است با این رشد مناسب الان 3560ریال امروز مورخه 29 مهر
-فولاد سیگنال فنی ما در محدده 1350ریال در گذشته امروز 29مهر
-فملی سیگنال دقیق ما قبل از مجمع سالیانه  تقسیم سودامروز 29مهر

--فخوز سیگنال 18 ماهه وبلند مدت ما اخرین اشاره حمایت 3800ریال بوده که تا محدوده3890ریال افت والان در محدوده4110ریال است تا این لحظه امروز29 مهر
-تکمبا حمایت 750ریال الان 844 ریال تاریخ درج 1ابان در ادامه مطلب
-اخابر سهم پیشنهادی ما در سال گذشته اما اخرین پیشنهاد در محدوده 1900ریال اوایل شهریورالان الان 2140ریال
-نماد سیستم حمایت 4000ریال مقاومت 4800ریال الان 4471ریال امروز 8 ابان در ادامه مطلب درج شد
-امروز خپارس در محدوده 770ریال حمایت مشخص شد زمان اعلام قیمت800 ریال بود الان 820ریال صف خرید دارد مورخه 9ابان

--ثشاهد حمایت 1100ریال در جدول ادامه قرار می گیرد امروز10 ابان
-رمپنا 7000ریال اگر نزول کرد کم ریسک تستی 1000سهم درج در ادامه مطلب 14 ابان
-دامین امروز 1727ریال هم معامله شد پیش بینی ماههای قبل ما در اشاره چندین بار به سهم صحیح بودما حمایت را معمولا 1500ریال اعلام میکردیم
-ولساپا حمایت 1200ریال مقاومت 1400ریال در ادامه مطلب ویژه قرار میگیرد در 22ابان
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
حامد بازدید : 49دوشنبه 22 آبان 1396 زمان : 7:30 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علی مهری در تاریخ 1396/8/22 و 10:43 دقیقه ارسال شده است

سلام وقت به خیر و به نظر میرسد حق وصنا در قیمت حدود 12 تومان هم اصلا خریدار ندارد و سهم اصلی هم به محدوده 95 تومان رسیده. شاید قیمت سهم اصلی محکوم به بالا رفتن باشد
پاسخ : سلام تست کردم حق را صرف نظر کنید اما وصنا جزو سهم های رندمیلیاردی محسوب میشود حمایت 900 مقاومت 1200ریال نوسان فعلی 50 الی 100ریال در بهترین حالت


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام ودوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیریدبا تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنیدبهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشدضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود.بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 642
 • کل نظرات : 4122
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 335
 • آی پی دیروز : 345
 • بازدید امروز : 1,206
 • باردید دیروز : 1,512
 • گوگل امروز : 75
 • گوگل دیروز : 66
 • بازدید هفته : 2,718
 • بازدید ماه : 24,035
 • بازدید سال : 137,561
 • بازدید کلی : 1,466,300
 • کدهای اختصاصی