close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس سهامداران بدنبال رشد سهام نجومی

بورس سهامداران بدنبال رشد سهام نجومی

سلام روز بخیر


-نماد کاوه تا این لحظه 7میلیون عرضه شده است بنظر میرسد نخواهند گذاشت تجربه رشد نجومی های وب تکرار شود البته هر سهمی جایگاه خاص خد را دارد
-ولغدر الان 1144ریال میانگین 100ریال رشد را تجربه کرد
-
درگفت و گو با بورس پرس مطرح شد:

دفاع مدیرعامل بورس از نحوه عرضه های اولیه / بدون دامنه نوسان امکان ندارد

مدیرعامل شرکت بورس تهران با ارائه راهکاری درخصوص بهتر شدن عرضه های اولیه گفت: روش ثبت سفارش بر اساس استانداردهای دنیا اجرایی شده است.

حسن قالیباف اصل درگفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس،درخصوص اعتراض برخی سهامداران به روش ثبت سفارش در عرضه های اولیه گفت: این روش از سال گذشته بر اساس استانداردهای دنیا در بازار سرمایه اجرایی شده و مشکلات روش حراج از جمله کشف قیمت،عدم دسترسی آنلاین ها و تخصیص کم سهام به بعضی اشخاص وجود داشت،بدین وسیله برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه این روش بر اساس مطالعه ای تطبیقی بدست امده،افزود: این دستورالعمل بر پایه تجربه چند کشور اروپایی و هند مطالعه و نوشته شد . در حالی برای این روش نظرات متفاوتی جهت عدم بکارگیری دامنه نوسان وجود دارد که در سایر کشورها این امربه کار گرفته می شود اما در مقررات آنها دامنه نوسان 20 درصدی تعیین شده است.

این مقام مسئول با اشاره به دیدگاه عدم به کارگیری دامنه نوسان در روش ثبت سفارش جهت حرفه ای شدن بازار گفت: در کشورهایی که حتی نهادهای مالی بزرگ بعنوان خریدار وجود دارند نیز بر اساس قیمت پایه، یک دامنه نوسان اعلام و عرضه بر اساس ثبت سفارش انجام می شود.

قالیباف اصل درخصوص ارائه راهکاری برای بهتر شدن عرضه های اولیه به بورس پرس عنوان کرد: با توجه به اینکه این روش بر طبق استانداردهای دنیا در چند عرضه اولیه به کار گرفته شده و زمان برای اصلاح ان، زود است،قاعدتا در بازار سرمایه مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوان ارزیابی دقیقی از آن داشت.

وی با تاکید بر اینکه در نظر گرفتن عرضه اولیه به روش ثبت سفارش بدون دامنه نوسان امکان پذیر نیست،اظهار داشت: این روش زمان نیاز دارد تا بصورت کامل در بازار سرمایه جا بیفتد و درراستای بهتر انجام شدن این امر پیشنهاداتی از جمله افزایش دامنه نوسان به 20 درصد می توان ارائه کرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران علت خرید سهم در عرضه های اولیه را قیمت جذاب پیشنهادی عنوان کرد که در دنیا هم وقتی قیمت به سقف چسبیده و میزان تقاضا از عرضه بیشتر می شود، تسهیم به نسبت می شود.

قالیباف اصل یکی از نقاط قوت روش ثبت سفارش در عرضه های اولیه را در اختیار قرارگرفتن انتشار گزارش ارزشیابی برای همه فعالین بازار اعلام کرد که باعث کاهش عدم تقارن اطلاعاتی و کشف قیمت بهتر در عرضه های اولیه می شود.

انتهای پیام


-کاوه کلا عرضه شد
-جمع بندی ما این است با گروه انبوه سازی ساختمان میشود کلنجار رفت وسود گرفت حجم معاملات نسبتا قابل قبولی دارد
-فنوال الان 1340ریال حمتایت 1270 و1250و1200ریال
-فایرا نزول ادامه دار با روند مخالف هیچ وقت جنگ نکنید
-تکمبا حمایت 750ریال الان 844 ریال تاریخ درج 1ابان در ادامه مطلب
-ما بدنبال روند هایی هستیم که حداقل ریسک را داشته باشند
-
رییس هیأت مدیره فرابورس؛
عرضه های اولیه؛ پمپاژ خون جدید به رگ بازار سرمایه
عرضه های اولیه توان برهم زدن بازی بازار را ندارند
سهامداران به دلیل سایز کوچک و متوسط شرکت های عرضه شده در این مدت، تحت فشار یا شتاب برای فروش سایر سهام پرتفوی خود نبودند، بنابراین نمی توان ادعا کرد که این عرضه ها می تواند بازی بازیگران بازار سرمایه را برهم زند.
 

کاهش ورود نقدینگی جدید از جمله دغدغه های جدی بازار است و استنباط بازار این گونه است که نقدینگی جامعه به سمت بازار سرمایه حرکت نمی کند و سدی جلوی آن وجود دارد اما با وجود عرضه های اولیه بخشی از این دغدغه ها رفع شده است.

مهرداد نعمتی، رییس هیأت مدیره فرابورس با بیان مطلب فوق به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: برخی سهامداران به عرضه های اولیه از جهت ایجاد فشار فروش انتقاد می کنند در حالیکه به دلیل کوچک بودن شرکت های پذیرش شده این انتقاد وارد نیست.

وی در ادامه افزود: تا کنون سهام هیچ شرکت بزرگی که بتواند کلیت بازار را برای تهیه نقدینگی مورد نیاز عرضه اولیه تحت شعاع قرار بدهد نه در بورس و نه در فرابورس عرضه نشده است.

معاون سرمایه گذاری هلدینگ امید خاطر نشان کرد: سهامداران به دلیل سایز کوچک و متوسط شرکت های عرضه شده در این مدت، تحت فشار یا شتاب برای فروش سایر سهام  پرتفوی خود نبودند، بنابراین نمی توان ادعا کرد که این عرضه ها می تواند نظم بازی بازیگران بازار سرمایه را برهم زند.

وی به نکته مهم دیگر عرضه های اولیه اشاره کرد و گفت: عرضه های اولیه همیشه حکم پمپاژ خون جدید را برای بازار سرمایه دارند و نمی توان به راحتی از اهمیت این موضوع عبور کرد.

نعمتی تصریح کرد: به دلیل حجم و ارزش اندک سهام عرضه های اولیه، سهامداران به جای تهیه نقدینگی از طریق فشار فروش، نقدینگی های جدیدی وارد بازار می کنند که جمع این نقدینگی های اندک، ارزش قابل توجهی به بازار سرمایه اضافه می کند.

وی در ادامه توضیح داد: دریغ کردن این فرصت از بازار باعث ایجاد رخوت و رکود می شود بنابراین از این لحاظ برآیند کلی عرضه های اولیه مثبت و بدون حاشیه بوده است و نکات مثبت و اثرگذار آن چشمگیر بوده است.

رییس هیأت مدیره فرابورس درباره انتقاد برخی از فعالان بازار سرمایه در رابطه با اینکه عرضه های اولیه منجر به افت قیمت سایر سهم ها و شاخص ها می شود، اظهار داشت: بدون شک یک بازار چند هزار میلیاردی تحت تأثیر چند عرضه اولیه کوچک فاز منفی به خود نمی گیرد و افت بازار می تواند دلایل بنیادی، سیستماتیک و غیر سیستماتیک دیگری داشته باشد که عرضه های اولیه با فرض اثرگذاری، کمترین نقش را دارد.

نعمتی درباره شیوه قیمت گذاری در عرضه های اولیه گفت: پیش از اجرایی شدن روش بوک بیلدینگ اختلال قیمتی توسط معامله گران آنلاین به وجود می آمد اما با اجرایی شدن بوک بیلدینگ جلوی رانت برخی از سهامداران که از طریق یک کد سهامداری اما از کانال چند کارگزاری اقدام به خرید می کردند گرفته شد برای همین آمار مشارکت در خرید عرضه های اولیه جدید افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: البته بوک بیلدینگ برای سهام شرکت های متوسط به بالا کارکرد بیشتری نسبت به شرکت های کوچک دارد زیرا تغییراتی در روش اجرای آن پیش آمده بنابراین استنباطم اینگونه است که برای شرکت های کوچک مقیاس این روش باید متفاوت باشد.

رییس هیأت مدیره فرابورس در بخش پایانی گفتگو با "سنا" درباره عملکرد صنایع در دوره 6 ماهه نخست سال مالی جاری گفت: گروه فلزی، معدنی و پالایشی ها عملکرد مناسبی در این دوره داشتند و گروه سیمانی و نیروگاهی ها در مقابل این طیف عملکرد ضعیفی از خود نشان داده اند.

 


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

-

سیگنال های به سود رسیده


-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده

-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

-فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

-ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
-ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
-

سیگنال های به سود رسیده


-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده

-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

-فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

-ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
-ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
-ایا قبول میکنید شتران اشاره شش ماه گذشته مابوده است با این رشد مناسب الان 3560ریال امروز مورخه 29 مهر
-فولاد سیگنال فنی ما در محدده 1350ریال در گذشته امروز 29مهر
-فملی سیگنال دقیق ما قبل از مجمع سالیانه  تقسیم سودامروز 29مهر

--فخوز سیگنال 18 ماهه وبلند مدت ما اخرین اشاره حمایت 3800ریال بوده که تا محدوده3890ریال افت والان در محدوده4110ریال است تا این لحظه امروز29 مهر
-تکمبا حمایت 750ریال الان 844 ریال تاریخ درج 1ابان در ادامه مطلب
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
--
-

[ دوشنبه 01 آبان 1396 ] [ 7:27 ] [ حامد ]