close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
فلزات اساسی فولاد فملی در راس توجه

فلزات اساسی فولاد فملی در راس توجه

سلام روز بخیر


-
توسط یک کارگزاری بررسی کرد :

تحلیل بنیادی "کاوه" در دو سناریو سود/ برآورد P/E، سهمیه و پول مورد نیاز هر کد

درآستانه عرضه اولیه 350 میلیون سهم فولاد کاوه جنوب کیش،یک کارگزاری با تحلیل بنیادی، دو سناریو برای سود شرکت در نظر گرفت و با پیش بینی P/E ، سهمیه و وپول مورد نیاز هر متقاضی خرید را برآورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی، امروز چهارشنبه 5 درصد از سهام فولاد کاوه جنوب کیش در بورس تهران عرضه اولیه می شود تا این شرکت به عنوان دهمین شرکت جدید و سومین شرکت بورسی ( بعد از به پرداخت ملت و داده گستر عصر نوین) وارد بازار سهام شود.

پیش از این شرکت های به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس و پگاه آذربایجان شرقی وارد بورس و فرابورس شده اند.

در این عرضه 5 درصد از سهام "کاوه" معادل 350 میلیون سهم در بازار دوم معاملات بورس و توسط کارگزاری بهگزین با محدوده قیمتی هر سهم 174 تا 176 تومان واگذار می شود.

براساس این گزارش، فولاد کاوه جنوب درحالی با سرمایه 700 میلیارد تومانی ، سود هر سهم سال مالی جاری را با 10 درصد افزایش نسبت به سه ماه اول سال 202 ریال پیش بینی کرده و طی نیمه اول سال 46 درصد معادل 92 را هم پوشش داده که نسرین اسکندری کارشناس واحد سرمایه گذاری و آموزش کارگزاری بانک توسعه صادرات ، با تحلیل بنیادی ، دو سناریو برای سود شرکت در نظر گرفت و با پیش بینی P/E سهام بعد از کشف قیمت، سهمیه و وجه نقد مورد نیاز هر کد را برآورد کرده است.

دریافت کامل تحلیل

دو سناریو برای سود هر سهم "کاوه"

شرکت برای سال مالی اسفند جاری به ازای هر سهم 202 ریال سود پیش بینی کرده که نسبت به سال گذشته افزایش 236 درصدی را نشان می دهد. در شش ماه نخست سال مالی 96 هم توانسته 46 درصد از سود خود را پوشش دهد.

سناریوهای تحلیلی:

سناریو اول با مقدار فروش برابر بودجه سال 96

نرخ فروش: براساس مصوبه تعیین نرخ شمش فولاد براساس قیمت میلگرد معامله شده در بورس کالا توسط شرکتهای فولاد خراسان،فولاد میانه،ذوب آهن اصفهان و فولاد سپید فراب کویر کاشان نرخ میلگرد برای باقیمانده سال برابر نرخ هفته اخیر میلگرد در بورس کالا و برابر 2060 تومان در هر کیلوگرم و نرخ فروش آهن اسفنجی داخلی نیز برابر 51 درصد نرخ شمش و نرخ شمش بیلت صادراتی را 490 دلار با نرخ تسعیر ارز 4.000 تومان در نظر گرفته شده است. نرخ آهن اسفنجی کارمزدی نیز برابر شهریور ماه برآورد شده است.

بهای تمام شده: برای تولید یک هر تن آهن اسفنجی به 1.46 تن گندله نیاز است. برای پیش بینی مقدار گندله مصرفی از همین نسبت استفاده شده است. هزینه دستمزد برای 6 ماهه دوم به ازای هر واحد فروش برابر 380.729 ریال و هزینه سربار به ازای هر واحد فروش 2.694.422 ریال در نظر گرفته شده است.

نرخ خرید گندله برابر 21.5 درصد نرخ شمش فخوز بعلاوه 400 ریال هزینه حمل به ازای هر کیلوگرم.

هزینه عمومی و اداری در بودجه سال 96 برابر 636.865 میلیون ریال پیش بینی شده است که در 6 ماهه نخست سال این هزینه برابر 117.927 میلیون ریال بوده است. بنابراین در این تحلیل براساس محاسبات انجام شده هزینه عمومی و اداری برابر 479.682 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
سایر اقلام همانند بودجه در نظر گرفته شده است.

سناریو دوم

مقدار فروش: مقدار تولید آهن اسفنجی برابر 1.484.324 تن برآورد شده است.برای تولید هر تن شمش نیاز به 1.14 تن آهن اسفنجی وجود دارد. بنابراین مقدار تولید شمش فولاد برابر 863.442 تن برآورد شده است. در این تحلیل فرض شده تمام مقدار تولیدی به فروش می رسد (از این مقدار فروش بیلت فرض شده است که 153.483 تن آن داخلی و 709.959 تن آن صادراتی باشد)  و همچنین مقدار فروش آهن اسفنجی و آهن اسفنجی کارمزدی همانند بودجه در نظر گرفته شده است.

نرخ فروش: براساس مصوبه تعیین نرخ شمش فولاد براساس قیمت میلگرد معامله شده در بورس کالا توسط شرکتهای فولاد خراسان،فولاد میانه،ذوب آهن اصفهان و فولاد سپید فراب کویر کاشان نرخ میلگرد برای باقیمانده سال برابر نرخ هفته اخیر میلگرد در بورس کالا و با توجه به چشم انداز مثبتی که در خصوص میلگرد وجود دارد نرخ میلگرد  برابر 2100  تومان در هر کیلوگرم در نظر گرفته شده است. نرخ فروش آهن اسفنجی داخلی نیز برابر 51 درصد نرخ شمش و نرخ شمش بیلت صادراتی را 490 دلار با نرخ تسعیر ارز 4.000 تومان در نظر گرفته شده است. نرخ آهن اسفنجی کارمزدی نیز برابر شهریور ماه در نظر گرفته شده است.

بهای تمام شده: برای تولید 1 هر تن آهن اسفنجی به 1.46 تن گندله نیاز است. برای پیش بینی مقدار گندله مصرفی از همین نسبت استفاده شده است. هزینه دستمزد برای 6 ماهه دوم به ازای هر واحد فروش برابر 380.729 ریال و هزینه سربار به ازای هر واحد فروش 2.694.422 ریال در نظر گرفته شده است.

نرخ خرید گندله برابر 21.5 درصد نرخ شمش فخوز بعلاوه 400 ریال هزینه حمل به ازای هر کیلوگرم.

هزینه عمومی و اداری در بودجه سال 96 برابر 636.865 میلیون ریال پیش بینی شده است که در 6 ماهه نخست سال این هزینه برابر 117.927 میلیون ریال بوده است. بنابراین در این تحلیل براساس محاسبات انجام شده هزینه عمومی و اداری برابر 479.682 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
سایر اقلام همانند بودجه در نظر گرفته شده است.

2dc6303کاوه-12.jpg

همانطور که در جدول فوق مشاهده می شود، سود شرکت با توجه به مفروضات هر 2 سناریو در بازه 30 تا 37 تومانی قرار می گیرد. همچنین لازم به ذکر است در صورتی که هزینه های عمومی و اداری همانند بودجه در نظر گرفته شود سود برآوردی در بازه 27 تا 35 تومان قرار می گیرد.

برآورد P/E و سهمیه و نقدینگی هر کد برای خرید

با توجه به EPS تحلیلی که در بالا محاسبه شد و قیمت 176 تومان احتمالی کشف قیمت P/E تحلیلی سهم فولاد کاوه بین 4.75 و 5.87 برآورد می گردد. در حال حاضر P/E گروه فلزات اساسی 7.64 است .

با توجه به قیمت اعلامی عرضه اولیه برآورد می شود که سهم بر روی قیمت 176 تومان بازگشایی شود. همچنین برآورد می شود به هر کد معاملاتی بین 2600 تا 2800 سهم تعلق گیرد. بنابراین میزان وجه نقد مورد نیاز این عرضه اولیه بین 450 تا 500 تومان پیش بینی می شود.


-فولاد در محدوده2100ریال....ذوب با فشاروکمپرس قیمت در محدوده 800ریال....داستان شبهه برانگیز است وبرای اماتورها خسته کننده
-فولاد الان2120ریال علت شفاف بودن صورتهای مالی

-حتاید


یشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 1,000,000,000,000 ریال به مبلغ 1,750,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ،سود انباشته


-ولغدردوباره بالای 1100ریال
-فایرا الان زیر 1600ریال روندتا اطلاع ثانوی نزولی
-

کنتورسازی ایران زمان مجمع عادی به طور فوق العاده را اعلام کرد و معاون حقوقی سازمان بورس از انتخاب مدیران جدید و شفاف سازی حساب ها و انتشار صورت های مالی این شرکت  خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، کنتورسازی ایران که از شهریور سال گذشته با توقف نماد روبرو بوده و مجمع سالانه را هم برگزار نکرده ، زمان مجمع عادی به طور فوق العاده را اعلام کرد تا آرام آرام مشکلات و ابهامات گذشته و آینده را روشن کند.

به این ترتیب سهامداران "آکنتور" ساعت 8 صبح روز شنبه 8 آبان در دفتر شماره یک شرکت واقع در خیابان پاسداران حضور خواهند یافت تا ضمن بررسی صورت های مالی مربوط به اسفند 84 و شاید 95 ، از آخرین وضعیت حال و آینده مطلع شوند.

در این رابطه، جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس با اعلام اینکه با پیگیری و درایت ریاست سازمان بورس، مشکل شرکت در گام اول مدیریت و در مرحله بعد مشکلات سهامداران مظلوم این شرکت به مرور حل خواهد شد، گفت: در جلسه دیروز به سهامداران عمده تاکید شد تشکیل مجمع برای انتخاب مدیران دارای صلاحیت ضروری است.

به گفته وی، نخستین برنامه مدیران جدید شرکت، شفاف سازی حساب ها و انتشار صورت های مالی مورد تایید حسابرس معتمد سازمان خواهد بود و اقدامات قانونی سازمان در جهت حمایت از سهامداران متضرر شرکت ادامه خواهد یافت.


-
-

پژوهشگر برجسته اقتصاد کشور ضمن تحلیل نحوه اداره شرکت ها در دوران رونق و رکود و نشانه های پایان رکود، زمان ورود رونق به اقتصاد ایران را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمدحسین ادیب در بیستمین نشست پیشکسوتان بازار سرمایه که عصر دیروز در تالار استاد فقید اسلامی بیدگلی کارگزاری بانک کشاورزی با عنوان تفاوت شرکت داری در زمان رونق و رکود برگزار شد، با اشاره به اینکه از جنگ جهانی اول تا به حال 9 بار اقتصاد جهان دچار فروپاشی شده که شدت و قوت آن هم یکی نبوده، گفت: در اقتصاد جهانی با ادوار تجاری رونق و رکود مواجه هستیم و شرط ورود فعالیت های اقتصادی، پذیرش این ادوار تجاری است.

وی با تاکید بر اینکه رونق محصول پول کم بهره است، افزود: پیش بینی اقتصاد از این دریچه است و زمانی که حبابی می شود باید به ساختار نرخ بهره اهمیت داد. در صورتی که نرخ تورم بیش از نرخ بهره باشد، اقتصاد با پول کم بهره مواجه است که به عبارت بهتر افراد در این شرایط در کسب و کار به سود بیش از انتطار دست پیدا می کنند.

این پژوهشگر با بیان اینکه اگر نرخ تورم بیش از مدت 3 سال و بیش از 10 درصد دوام داشته باشد، اقتصاد حبابی پدید می آید،گفت: در دهه 80 پول ملی تقویت و پول کم بهره در اقتصاد تزریق شد که در نتیجه آن در بخش مسکن و خدمات حباب قیمتی بوجود آمد.

ادیب با تاکید بر اینکه دوره رونق خود به طبیعت پایان یافته و به رکود تبدیل می شود،عنوان کرد: در سال های 89 تا 92 به طور متوسط 114 هزار واحد مسکونی فروش رفت در حالی که در 6 ماهه نخست سال جاری 45 هزار واحد به فروش رفته که این نشاندهنده کاهش معاملات است.

وی با اشاره به سیاست بانک مرکزی در کشورهای نفت خیز گفت: در زمان افزایش قیمت نفت باید سیاست انقباضی در پیش گرفته شود و بلعکس. علت اعمال سیاست انقباضی به این برمی گردد که در پی افزایش قیمت نفت، سقوط وجود دارد و قدرت خرید افزایش پیدا می کند بنابراین بانک مرکزی نباید در این دور قدرت خرید را تحریک کند که بانک مرکزی ایران در این دوره اشتباه عمل کرد.

این فعال اقتصادی دوره رونق و رکود شرکت ها را تحلیل کرده و گفت: اگر شرکتی در اوج رکود به زمان رونق فکر می کند، ملزومات موفق بودن در دوره رکود را نمی داند. در دوره رونق،ارزش سهام شرکت ها بر اساس ارزش جایگرینی و در دوره رکود بر اساس ارزش عایدی تعیین می شود.دیر یا زود بین ارزش سهام وعایدی که به آن پی به ای می گوییم ارتباط برقرار می شود.

ادیب با اشاره به شرکت فولکس واگن که مجموعه ای از 200 هزار قرارداد با شرکت های کوچک است، گفت: مدیران شرکت های بورسی اگر شرکت ها رابه مجموعه قراردادها تبدیل می کردند دیگر نیازی به نقدینگی نداشتند.

وی در خصوص توزیع ریسک اظهار داشت: دولت ایران ریسک را در بانک ها متمرکز کرده و با توجه به اینکه الگوی اداره شرکت ها در دوره رکود مستلزم توزیع است، تمرکز در هیچ حوزه ای به صلاح نیست.

ادیب با توجه به اینکه در حال حاضر در سال سوم تداوم نرخ بهره بیش از 10 درصدی از نرخ تورم قرار داریم، پیش بینی کرد: نرخ بهره به شکستن چسبندگی ها انجامیده و به مقاومت اقتصاد خاتمه داده می شود که در نتیجه وارد فاز رونق شده و سفته بازی در سال آینده برچیده خواهد شد.

این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه پرداخت سود به سپرده گذاران هم به نوعی سفته بازی است،افزود: با عدم تحمل بانک ها به ضرر بیشتر،این بازی نیز به پایان خود نزدیک خواهد شد.

ادیب سال 97 را سال پایان سود سپرده، ادغام بانک ها پیش بینی کرد که پس از آن وارد دوره 10 ساله رونق خواهیم شد. سود سرمایه گذاری نیز در 3 سال آتی به بخش بازرگانی و خدمات برمی گردد.


-ولغدر را تست کنیدو1000سهم تستی بخرید
-شتران سهم پیشنهادی ماههای قبل ما امروز 3400ریال را هم لمس کرده است
-ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
-

ذوب آهن برای اولین بار در خاورمیانه محصولی جدید تولید کرد

سرپرست کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب آهن جزئیات تولید محصول جدید این شرکت را که برای اولین بار در ایران و خاورمیانه طراحی شده،تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، یوسف زاده با اشاره به نیاز بازارهای داخلی و صادراتی از طراحی و تولید گرده با قطر 250 میلیمتر در ذوب‌آهن برای اولین بار در ایران و خاورمیانه خبر داد.

وی ظرفیت تولید این گرده را 400 هزارتن در سال عنوان کرد و افزود: این مقطع در صنایع مختلف ازجمله صنایع خودروسازی ، فولادی ، تولید لوله ، شافت های با قطر بالا و بطور کلی در تولید قطعات نهایی کاربرد دارد.


-اما اخرین توصیه امروز با این لینک کارکنید

https://rahavard365.com/


-
-
-
-
-
--

-
--
-
-
-
-

سیگنال های به سود رسیده


-فنوال مورخه 16 مهر 1242ریال قابل خرید بوده

-غشان مورخه 16 مهر 3154ریال قابل خرید بوده
وبیمه در مورخه 22مهر زیر 2700ریال براحتی قابل خرید بوده
بیمه ما روز اخر قبل از رفتن به مجمع مورخه 22مهرخرید 1000سهم تستی اشاره شد

-فاسمین حمایت3700مقاومت 4200ریال وقتی قیمت ورود دلخواه تو نیست صبر کن واگر وارد شدی تستی 1000سهم بخر حتما قیمت های سه ماهه را چک کن

-ولغدر 25 مهر در مدار تست قرار گرفت
-ونفت در مدار کنترل از امروز مورخه 26مهر حمایت اول 1500ریال فقط 1000سهم تستی
-
-
-

-
-
-
-
-

--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
[ چهارشنبه 26 مهر 1396 ] [ 7:14 ] [ حامد ]