close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس پایان جنگ تبلیغاتی ترامپ

بورس پایان جنگ تبلیغاتی ترامپ

سلام روز بخیر


-ریشه برجام بسیار قوی است ترامپ فقط رجز خوانی کرد
-از ساعت 9/30 بازار را رصد میکنیم تا شرایط جابجایی خریداران وفروشندگان تثبیت شود
-جمع بندی بازار ادامه یک روند عادی ومثبت است وروزهای اینده شرایط بهتری را شاهد خواهیم بود

-وبیمه حمایت اول 2600حمایت دوم2500ریال سهم تحت نظر

-فملی با افزایش سرمایه جان تازه گرفت افت ده درصدی فملی را کنترل کنید البته اگر افت کرد
-باسلام پتروشیمی شیراز باتوجه به قیمت اوره ومتانول صعودی خواهد شد یا پی برای خیلی بالاست باتشکر.
پاسخ : سلام تشکر

-

در ۴۵ دقیقه اول با رشد شاخص رخ داد:

واکنش اولیه بورس ایران به مواضع ترامپ/ تکرار تجربه گذشته با سبز پوشی بازار

بورس ایران در واکنش به مواضع خصمانه ترامپ و اعلام عدم پایبندی به برجام ، با رشد شاخص در ۴۵ دقیقه اول معاملات روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی اعلام مواضع خصمانه ترامپ و اعلام رسمی عدم پایبندی به برجام، بورس ایران مانند سال های گذشته و هنگام اعمال تحریم های جدید عمل کرد و واکنش اولیه مثبتی نشان داد. به طوریکه قیمت سهام اکثر شرکت ها سبز و مثبت بود.

براساس این گزارش، درحالی برخی فعالان بازار سرمایه نگران ریزش قیمت ها و متغیرها بعد از مشخص شدن رای ترامپ در مورد برجام بودند که مانند قبل با روشن شدن تصمیمات و رفع ابهامات و احتمالات، بازار سهام با شرایط بهتری روبرو شد و در همان آغاز معاملات امروز نشان داد واهمه ایی از اتهامات تکراری آمریکا و ترامپ ندارد که برخلاف مفاد قرار داد سازمان ملل و دیگر طرف های حاضر در مذاکرات عمل کرده است.

به این ترتیب، در همان 45 دقیقه اول معاملات امروز بورس ، افزایش قیمت سهام شرکت های ملی مس، فولاد مبارکه ، سایپا، آلومینیوم ایران ، پالایشگاه تهران ، پارس خودرو ، ایران خودرو ، های وب و ... زمینه ساز رشد شاخص شد تا این متغیر با افزایش 287 واحدی در عدد 85 هزار و 31 واحدی قرار گیرد و به راحتی کانال از دست رفته 85 هزار تایی را هم فتح کند.

حجم معاملات هم با داد و ستد 21.6 میلیارد تومانی بیش از 105 میلیون سهم همراه شده است.

با این اوصاف ، انتظار می رود در صورت ادامه حمایت حقوقی ها از بازار و همچنین اعمال تصمیمات درست و منطقی دولت و تداوم حمایت های اروپا از ایران و برجام، روند صعودی اما آرام بازار سهام در روزهای آینده هم تکرار شود. در این میان باید منتظر روزهای آینده و وضعیت دلار و قیمت های جهانی نفت و دیگر محصولات بود.

انتهای پیام


-چکارن صف خرید سنگین تنها سهم با تقاضای بالا وتقریبا غیرقابل عرضه
-بیمه ما برمیداریم تستی 1000الی 2000سهم با نگاه سه ماهه
-حکایت بیمه ما ممکن است حکایت همان پردیس باشد که هیچکس نمی خرید دست اخر در بازار نزولی سود مکفی انداخت البته باید سهم را کاملا کارشناسی وتست فنی کرد
-شاخص کل تا این لحظه البته با قدرت نمادهای رند 474واحد رشد را نشان میدهداین یعنی بازار در حال فاصله گرفتن از بلوف های بی فایده ترامپ است
-
مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی به بورس پرس اعلام کرد:

نتیجه جلسه مهم امروز برای حمایت از بورس/ واریز ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومانی ۷ بانک

مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی نتیجه جلسه مهم امروز مسئولان وزارت اقتصاد،بورس و ۷ بانک با موضوع تحلیل مواضع ترامپ و حمایت از بازار سهام از طریق واریز۱۵تا ۲۰ میلیارد تومانی هریک از بانکها را اعلام کرد.

حسین خزلی در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، با اشاره به دعوت نامه چهارشنبه گذشته معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و برگزاری جلسه صبح امروز اظهار داشت: در این جلسه مسئولان وزارت اقتصاد، سازمان بورس به همراه مدیران عامل 7 بانک خصوصی و تخصصی شامل بانک های کشاورزی ، ملت ، تجارت ، صادرات، توسعه صادرات و مسکن حضور داشتند.

وی ادامه داد: نظر همه حاضرین این جلسه در مورد مواضع شب گذشته ترامپ این بود که وی لفاظی کرده و با توجه به گزارش های سازمان ملل از فعالیت هسته ایی ایران و حمایت اروپا و...، برنامه ایی برای اقدام عملی علیه ایران ندارد و نمی تواند هم داشته باشد.

این مقام مسئول افزود: همچنین مقرر شد هر یک از بانک ها با واریز 15 تا 20 میلیارد تومان از بازار سرمایه حمایت کند تا صندوق های با درآمد ثابت بزرگ بانکها همچنان تا سقف 5 درصد دارایی، نسبت به خرید سهام ادامه دهند و بانکها هم به نسبت واحدهای خود در صندوق توسعه بازار را افزایش دهند تا این صندوق بتواند به حمایت از سهام ادامه دهد.

به گفته خزلی ، بانک کشاورزی امروز 20 میلیارد تومان برای خرید واحدهای صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی را واریز کرد و قرار است دیگر بانک ها هم بزودی اقدام کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه پیش بینی های برخی کارشناسان و فعالان از ریزش قیمت سهام و رشد ارز بعد از اعلام عدم پایبندی ترامپ به برجام ، محقق نشد و امروز در برابر رشد قیمت سهام و شاخص بورس ، بازار ارز هم واکنشی به این موضوع نشان نداد  و حتی از قیمت دلار کاسته شد.

وی تاکید کرد: به عنوان یک فعال بازار سرمایه، آنچه این جلسه را دارای اهمیت ویژه کرد تصمیم سریع و درست مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان بورس و بانک ها در حمایت عملی از بورس و بازار سهام بود که اتفاق مبارکی است.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-
[ شنبه 22 مهر 1396 ] [ 7:3 ] [ حامد ]