close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس این اصلاح قیمت موقت بود

بورس این اصلاح قیمت موقت بود

سلام روزبخیر


-به اطلاع کليه فعالان محترم بازار سرمايه مي¬رساند در روز سه¬شنبه مورخ 21/06/1396 تعداد 56 ميليون سهم معادل 7 درصد از سهام شرکت توليدي چدن سازان به عنوان پانصدودوازدهمين شرکت پذيرفته شده براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش ساخت محصولات فلزي گروه و طبقه ساير محصولات فلزي ساخته شده در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم و در نماد چدن به شيوه ثبت سفارش جهت کشف قيمت عرضه خواهد شد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران
-نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس:

بورس ایران در زمینه حضور خارجی ها تعطیل است/ نیاز به تزریق 30 میلیارد دلاری

نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به حضور کمتر از ۰.۵درصدی خارجی ها در بورس ایران گفت: برای تحقق رشد ۸ درصدی باید حداقل ۳۰ میلیارد دلار از طریق خرید سهام وارد کشور شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هادی قوامی با اشاره به ضرورت تامین امنیت سرمایه گذاران در ایران به خانه ملت گفت: دورتا دور ایران از افغانستان و پاکستان گرفته تا عراق آتش وجود دارد، لذا سرمایه گذاران باید به سختی وارد شوند. به این منظور باید داخل امن شود، چرا که سرمایه جایی که اطراف آن دایره آتش وجود دارد، کمتر گسیل می شود.

وی با بیان اینکه باید به تامین امنیت سرمایه گذارهایی که وارد می شوند حساس بود، افزود: باید بستر مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم کرد و امنیت سرمایه گذاران داخلی تضمین شود، البته باید به ملاحظات امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی توجه شود اما ملاحظات اقتصادی باید پررنگ‌تر باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تمامی سرمایه گذاری های خارجی مستقیم نیست، ادامه داد: بخشی از سرمایه گذاری خارجی به صورت سرمایه گذاری در پرتفوی سهام شرکت های مختلف است و برای اینکه یک شرکت خارجی سهام یک شرکتی از ایران را خریداری کند، باید در زمانی که شرکت ها در بورس عرضه می شوند، با یک زبان مشترک مالی که به آن نظام IFRS گفته می شود صورت های مالی را تنظیم کنند، تا هر شخصی از هر کشوری بتواند درباره سهام هر شرکت خاص ایرانی برای افرایش بازده سهام تصمیم بگیرد.

قوامی عنوان کرد: این خرید آزادانه سهام توسط خارجی ها مستلزم این بوده که IFRS در بورس ایران پیاده شده باشد که در این زمینه الزامی وجود نداشته و IFRS پیاده نشده البته درباره شرکت ها داده های درستی وجود نداشته و اطلاعات را شفاف نمی کنند که اینها موانع ساختاری برای ورود سرمایه گذاری بوده و زیرساخت های درستی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نمی توان تمام سرمایه گذاری را مستقیم وارد کرد، افزود: بخشی از ورود سرمایه گذاری باید از طریق خرید پرتفوی سهام برخی شرکت ها در بورس انجام شود، چراکه این این نوع سرمایه گذاران در مالکیت  و مدیریت دخالت ندارند و تنها به دنبال این هستند که بازده سهام را دریافت کنند و سهامی را که ١٠٠ تومان خریداری می کنند در پایان سال ارزش آن ١٢٠ تومان شود.

نایب رییس کمیسیون بودجه مجلس ادامه داد: در سرمایه گذاری مستقیم سرمایه گذاران خارجی ۴۰ درصد سهام یک شرکت را خریداری می‌کنند و یک تا دو صندلی هیئت مدیره را می‌گیرند و در خط و مشی دادن به شرکت دخالت می کنند، در حالی که در طول ۵۰ سال قبل و بعد از انقلاب حضور شرکت ها در پرتفوی سهام شرکت‌های فعال در بورس به 0.5 در هزار نمی‌رسد و در واقع محو بوده و هیچ است.

قوامی با بیان اینکه برای دستیابی به رشد ۸ درصدی باید ۸۵ میلیارد دلار سرمایه گذار خارجی وارد شود، اظهار داشت: به این منظور باید حداقل ۳۰ میلیارد دلار از طریق خرید سهام شرکت های بورسی وارد شود. اگر به  بورس هایی همانند نیویورک، لندن و کشورهای شرقی آسیا مانند توکیو نگریسته شود، سهام شرکت های بورسی از طریق شرکت های خارجی خریداری شده اما در این زمینه بورس ایران تعطیل است.

وی تصریح کرد: چگونه می توان سرمایه گذار خارجی را وارد کشور کرد درحالی که شرکتها اطلاعات درست نمی دهند؟ لذا تا زمانی که شرکت هااطلاعات درست ندهند نمی توان فهمید شرکت ها به درستی اطلاعات را افشا کرده اند، یا خیر.


-وگستر حمایت اول 1800ریال حمایت ضعیف در2000ریال مقاومت 2300و2500ریال
پکویرحمایت 3800ریال مقاومت اول4200ریال مقاومت دوم 4400ریال
-کماسه حمایت اول 3400ریال مقاومت اول 4000ومقاومت دوم 4500ریال الان در محدوده بالای 3600ریال
-نمادهای فلزات اساسی هرچه الان روی تابلو قیمت خورده اند میانگین ده درصد کمتر در نظر بگیرید
-وخارزم حمایت اول700ریال
-وتوصا حمایت اول1200ریال
-

توضیحات شرکت معروف اما زیانده بازار سهام درباره بدهی و برنامه ها

مدیرعامل صدرا درباره وضعیت کلی و عملکرد واقعی ۳ ماهه سال مالی ۹۶ شرکت معروف گذشته اما زیانده سال های اخیر بازار سهام توضیح داد تا شاید در روزهای آینده آماده بازگشایی نماد شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت صدرا که در فازهای مختلف پارس جنوبی و ساخت جکت ها و لوله گذاری و .... حضور دارد و اخیرا" قراردادی با با تاسیسات دریایی برای لوله‌گذاری ۲۲۰ کیلومتر خط لوله دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی منعقد کرده درباره  وضعیت کلی و عملکرد واقعی ۳ ماهه سال مالی ۹۶ توضیح داد تا شاید در روزهای آینده آماده بازگشایی نماد شود.

براساس این گزارش، "خصدرا" با سرمایه 150 میلیارد تومانی ، درآمد هر سهم سال مالی جاری را 836 ریال زیان پیش بینی کرده و از 25 تیر تاکنون با توقف نماد روبرو است.


-خدای من گروه سیمان فعالیت بسیار محدود شده  است هر گروهی را نگاه میکنی انگار نقدینگی کوچ کرده است.....با این وضع افزایش سرمایه ها پشتوانه ای ضعیف خواهند داشت
-عرض کردم اوان از مرز 10000ریال براحتی عبور خواهد کردوعبور کرد الان تا این لحظه صف خرید است
-وصندوق چند روزی است پر قدرت ظاهر میشود افت ناگهانی سهم رت رصد کنید
-ادامه این وضع در بورس یعنی نرسیدن نقدینگی به شرکتها وماندگاری پول در صندوقها واوراق وبانک ها
-وقتی دریافت سود سالیانه سنتی است وبه چند روش انجام میشود کدام خارجی میل به سرمایه گذاری خواهد داشت
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
[ دوشنبه 20 شهريور 1396 ] [ 7:30 ] [ حامد ]