close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
وتوکا یک معما

وتوکا یک معما

سلام روز بخیر


-باز هم امان از اوان ....البته بعد از عبور از مقاومت 6000ریال عرضه ها کم کم شروع خواهد شد
-وتوکا دوماه پیش اشاره شده بود افت ناگهانی سهم را کنترل کنیدمعمولا یک رشدی اتفاق می افتد وممکن است اصلاحاتی داشته باشد
-فایرا همچنان صف خرید اشاره بموقع ما در قیمتهای پایین تر
-افت خبهمن را رصد کنید چند بار هست گفته ایم افت خبهمن را رصد کنید معمولا بعد از اصلاح قیمت با رشد همراه خواهد بود
-فملی حمایت 1800ریال مقاومت اول 2200ریال الان 2087ریال.....کشف واشاره ما قبل مجمع وبعد مجمع
-ومعادن 100ریال افت کرد بیشتر دقت کنید
-فنوال الان 1493 ریال حمایت اول 1300ریال
-خپارس الان 898ریال حمایت 800ریال
-فملی 2119ریال از مقاومت 2100ریال عبور کرد
-پلاسک حمایت 900ریال الان 954ریال....
-افت ثشاهد را با استفاده از نمودارهای تکنیکی کنترل کنید
-ذوب به فملی حسادت میکند می خواهد محدوده بازی را ببرد به 840الی 900ریال
-فولاد بلند مدت 2000ریال را هدف گرفته است وحمایت 1600ریال به حرف بی سواد ناشی اماتور هیچ سهمی را نخرید توضیحات ما صرفا دیده بانی بازار است
-فسرب فعلا حمایت اول 2600ریال است
-تا شاخص 83000واحد یک قدم دیگر مانده
-متنفرم از سهام دارانی که تقلیدی می خرند دچار ضرر میشوند شروع به فحاشی میکنند 
-شیراز صف خرید
-کگل هم صف خرید
-ولی هر دو صف خرید صفهای خرید مستحکمی نیستند
-یک کارشناس به بورس پرس اعلام کرد:

اثر کاهش نرخ سود بانکی و راهکار جلوگیری از ادامه اتهام بازار سرمایه

یک کارشناس با اشاره به اقدام بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی ، راهکاری برای جلوگیری از ادامه اتهام نقش بازار سرمایه در عدم کاهش سود اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید فهیمی در خصوص اولین اقدام بانک مرکزی پس از تشکیل دولت دوازدهم مبنی بر سر و سامان دادن به نرخ سود بانکی گفت: سال گذشته نیز بانک مرکزی با اعلام نرخ سود 18 درصدی برای تسهیلات و نرخ سود 15 درصدی سپرده ها، سعی در مهار نرخ سود بانکی داشت اما در عمل بانک ها به این اعداد توجهی نشان ندادند و نرخ سپرده ها و تسهیلات فراتر از نرخ اعلامی بود.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم با برنامه ریزی و اقدامات مناسب توانست تورم 40 درصدی را که دولت دهم به جای گذاشته بود را به 10 درصد کاهش دهد، افزود: نرخ افسار گسیخته تورم در دولت دهم و عدم توان کسب بازدهی متناسب با آن، باعث از بین رفتن زمینه سرمایه گذاری در بسیاری از فعالیت ها شد و عملا رکود را در بیشتر بخش های جامعه حاکم کرد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بانک ها نیز به دلایلی همچون حجم بالای معوقات و مطالبات غیر جاری، سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات و ... توان تبدیل دارایی ها به وجه نقد را نداشتند.از طرفی به دلیل نیاز به جذب منابع، اقدام به رقابت بر سر افزایش نرخ سودسپرده ها و به تبع آن تسهیلات  می کردند.

فهیمی با بیان اینکه در شرایط تورمی، نرخ بالای تورم بهانه ای برای بالا بردن نرخ سود توسط بانک ها مطرح می شد، گفت: این افزایش نرخ سودها نه تنها باعث کاهش مشکلات بانک ها نشد بلکه به دلیل عدم توانایی بازپرداخت اقساط تسهیلات، حجم مطالبات بانک ها بیشتر نیز شد.

وی با اشاره به شرایط رکودی حاکم بر جامعه اظهار داشت: جهت افزایش تولید و سرمایه گذاری در بخش های واقعی اقتصاد، تمام بخش های اقتصادی باید برای خروج از این رکود آستین همت را بالا زده و با هماهنگی با همدیگر در مسیر حل این مشکل قدم بردارند.

این کارشناس افزود: به نظر می رسد بانک مرکزی  این بار از طریق بندهایی که در بخشنامه ابلاغی ذکر کرده، عزمی جدی تر در مسیر به تعادل رساندن نرخ سود بانکی و تورم کرده اما همچون گذشته این بخشنامه بدون همکاری بانک ها و رقابت های گاها ناسالم بر سر پرداخت سود بیشتر کارایی نخواهد داشت.

فهیمی بابیان اینکه بانک ها طی سال های اخیر از طریق یکی از مهمترین ابزارها در بازار سرمایه یعنی صندوق های سرمایه گذاری، بخشنامه های این چنینی را نادیده گرفته و از این ابزار برای جذب منابع بیشتر استفاده می کردند، گفت: با توجه به پرداخت سود تقریبا ثابت این صندوق ها به سرمایه گذاران در عمل می توان این نوع سرمایه گذاری در صندوق های با درآمد ثابت را نوعی سپرده بانکی در نظر گرفت که نهاد ناظر آن را هم سازمان بورس و هم به نوعی بانک مرکزی می توان قلمداد کرد.

وی ادامه داد: بنابراین این بار این سیاست دستوری همکاری جدی تر بازار پول و بازار سرمایه را می طلبد تا در مسیر اصلاح نرخ سود قدم محکمی برداشته شود و بانک ها از طریق بازار سرمایه و ابزارهای آن نتوانند رویه سابق را ادامه دهند. با نرخ تورم فعلی قاعدتا بانک ها نباید بهانه ای برای عدم کاهش نرخ سودها داشته باشند. بی شک مسیر عبور از بحران رکود بدون گذر از این مرحله هموار نخواهد شد.

انتهای پیام     


-ساعت 12/15 دقیقه تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
[ پنجشنبه 02 شهريور 1396 ] [ 7:36 ] [ حامد ]