close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
حکشتی -ومعادن پرقدرت

حکشتی -ومعادن پرقدرت

سلام روز بخیر


-ذوب الان 846ریال با این وضع هدف 900ریال
-مدیرعامل شرکت:

ذوب آهن با ۳ حرکت از زیان دهی خارج می شود

مدیرعامل ذوب آهن با اعلام بهتر شدن شرایط گفت: این شرکت با ۳ اقدام از زیان دهی خارج می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،احمد صادقی در خصوص مقاصد صادراتی ذوب آهن گفت: طبق آمار در 4 ماه گذشته بیشترین صادرات این شرکت به کشورهای عمان ، امارات متحده عربی ، اردن ، مصر و … بوده، ضمن اینکه صادرات به کشورهایی همچون تایلند و برخی کشورهای اروپایی نیز صورت گرفته است. حجم صادرات نیز طی ۴ ماه گذشته ۴۷۶ هزارتن بود که با نرخ بین المللی صورت گرفت و ارزش آن بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار است . این در حالی است که ذوب آهن در سال گذشته در مجموع ۷۰۰ هزارتن صادرات داشت .

وی در مورد نرخ محصولات فولادی اظهار داشت: هم اکنون نرخ این محصولات واقعی است و با تمهیدات مختلف کنترل می شود تا فشاری بر مصرف کننده وارد نیاید، در واقع نرخ محصولات فولادی هنوز کمتر از نرخ های بین المللی است در حالی که در کشورهای دیگر، نرخ این محصولات در داخل نسبت به نرخ های بین المللی بیشتر است و تنها در ایران این موضوع برعکس است .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تعرفه های کنونی واردات با توجه به نرخ بین المللی محصولات فولادی مناسب است،افزود: عده ای از دلالان که سابقه واردات شمش بی کیفیت دارند،در تلاشند در شرایط فعلی برای حذف تعرفه فشار بیاورند تا در زمان مناسب از واردات سود ببرند.

صادقی با اشاره به آخرین جلسه تولید کنندگان فولاد با وزیر سابق صنعت گفت: مقرر شد واحدهای فولادی، عرضه های داخلی مناسبی داشته باشند تا نرخ این محصولات فشاری بر مصرف کنندگان وارد نکند. در این بین مقابله با دامپینگ کشورهایی که محصولات بی کیفیت صادر می کنند نیز مهم است .

وی درخصوص سیاست های صادراتی این شرکت نیز اظهار داشت : در حال نهادینه کردن صادرات در کشورهایی هستیم که بازار مطمئن، ثابت و همیشگی دارند و بازارهای مقطعی مد نظر نیست.

آغاز تولید تیرآهن بال پهن تا پایان فصل پاییز

مدیرعامل ذوب اهن درباره تولید ریل عنوان کرد: تولید ۲۰ هزارتن ریل U۳۳ در برنامه شهریور ماه ذوب آهن قرار دارد و پس از آن نیز ۲۰ هزارتن دیگر تولید می شود. در واقع مطابق قرارداد در مجموع ۴۰ هزار تن ریل U۳۳ تولید و تحویل راه اهن می شود که بابت بدهی ذوب آهن به راه آهن است. در تولید ریل، مشکل اصلی این است که راه آهن توان پرداخت بهای ریل را ندارد اما توافقات خوبی بین این دو سازمان صورت گرفته تا تولید ریل و پرداخت بهای آن امکان پذیر شود.

صادقی افزود: تولید تیرآهن بال پهن با سایز های بزرگ تر از محصولات کنونی، تا پایان فصل پاییز در نورد ۶۵۰ این شرکت آغاز می شود که قطعاً منافع اقتصادی خوبی برای ذوب آهن خواهد داشت .

وی تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از تولیدکنندگان عمده فولاد با مجموعه اقدامات انجام شده از زیان دهی خارج شد و به یک واحد تولیدی سود ده تبدیل شد. در واقع این اقدامات مدیریت صرفه جویی و نهضت کاهش قیمت تمام شده و ... موجب شد، قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن در سال جاری با وجود تورم ، افزایش قیمت مواد اولیه و … نسبت به سال ۹۴ کمتر باشد .

این مقام مسئول با اشاره به شرایط خوب ذوب اهن و افزایش تولید این مجتمع عظیم صنعتی گفت : ذوب آهن یک کشتی به گل نشسته بود که از آن شرایط خارج شد و به مرحله سوددهی رسید تا بتواند به تدریج بدهی های سنگین را پرداخت کند .

صادقی ادامه داد: پرداخت بدهی های سازمان ها و معادن آغاز و بدهی های مالیاتی در حال تهاتر است .بدهی به بانک ها از جمله بدهی ۷۰۰ میلیارد تومان به بانک رفاه نیز پرداخت می شود . پرداخت این بدهی ها به تدریج و طی ۵ سال صورت می گیرد تا ذوب آهن اصفهان دوباره تبدیل به یک واحد اقتصادی پیشرو شود که توان تولید محصولات مهم و صادراتی در سطح گسترده را داشته باشد.

انتهای پیام


- چشم انداز مثبت صنعت فولاد

http://www.sena.ir/ShowNews.aspx?ID=42284


-انچه که مسلم است نمادهای رند ده درصدی میانگین رشد کرده اند وبرعکس نمادهای کناره استراحت خوب باید نوبت رشد نمادهای کناره باشد چون رکود در نمادهای کناره دایمی نخواهد بود
-ومعادن تشخیص ما روزهای قبل دقیق بود سهم موقتا از مقاومت 1400ریال عبور کرد
-دیگران از کلمه سیگنال استفاده میکنند ولی ما می گوییم به روش ماهیگیری جلو بروید فایرا سهم قبل از صف خرید ودر منفی معرفی شده ما الان هنوز با صف خرید روبروست
-وبیمه یک اصلاح قیمت وحالا با تقاضا روبروست
-فملی الان 2000ریال حتما قبل وبعد بازگشایی مجمع یادتان هست تاکید داشتیم روی این سهم
-ومعادن صف خرید این را هم که حتما یادتان هست روزهای قبل وماه قبل اشاره داشتیم
-اما حق تقدم رکیش این حق را میتوان سود گرفت البته کار حرفه ها است اماتورها سمت این موارد نروند

-صف ومعادن عرضه شد افت ناگهانی سهم را مدنظر داشته باشید
-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدجعفر سبحانی درباره آخرین وضعیت پرداختی سود سهام عدالت مشمولان گفت: تاکنون ۳۶ میلیون نفر برای مشاهده وضعیت صورت حساب سهام عدالت خود به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده‌اند؛ این در حالی است که ۳۰ میلیون نفر از این افراد شماره شبای بانکی خود را وارد این سامانه کرده‌اند.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی به مابقی مشمولان سهام عدالت توصیه کرد تا هرچه سریعتر شماره شبای بانکی خود را برای دریافت اولین مرحله سود سهام عدالت به سامانه اعلام کنند.

او با اعلام اینکه البته هیچ محدودیتی برای اعلام زمان شماره شبا توسط مشمولان وجود ندارد، افزود: اما با توجه به اینکه قرار است اولین مرحله سود تا پایان شهریور ماه به حساب مشمولان واریز شود، بدیهی است افرادی که شماره شبای خود را وارد سامانه نکرده باشند نمی توانند اولین سود را دریافت کنند. با این وجود سود این افراد همچنان محفوظ خواهد ماند تا زمانی که شماره شبای بانکی خود را به سامانه اعلام کنند.

سبحانی از ارائه پیشنهادی به شورای عالی اصل ۴۴ به ریاست معاون اول رئیس جمهوری توسط سازمان خصوصی سازی خبر داد و گفت: در این پیشنهاد نحوه واریزی اولین مرحله سود سهام عدالت، جزییات و اولویت بندی‌ها و غیره را مطرح کرده ایم که در اولین جلسه ای که شورای عالی اصل ۴۴ برگزار کند این پیشنهاد مطرح خواهد شد.

او افزود: در صورت تصویب این پیشنهاد تا قبل از اتمام شهریورماه سال جاری اولین مرحله واریزی سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واریز خواهیم کرد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه سود عملکرد سال ۱۳۹۵ شرکت های سرمایه پذیر امسال به خزانه واریز نمی شود و به مشمولین تعلق دارد، گفت: براین اساس امیدوار هستیم بزودی جلسه شورای عالی اصل ۴۴ برگزار شده و موضوع اولین سود واریزی سهام عدالت تعیین تکلیف شود.

سبحانی از تهیه برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری پرداخت سود مشمولان خبر داد و افزود: به محض تعیین تکلیف این موضوع در کمترین زمان ممکن این سود به حساب مشمولان واریز می شود.

او، سود مصوب عملکرد مالی سال مالی ٩٥ شرکت های سرمایه پذیر مشمول سهام عدالت را تاکنون ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سال مالی سه شرکت دیگر مشمول این طرح ۳۱ خرداد است که براساس آن مهرماه مجامع آنها برگزار شود؛ از جمله این شرکت ها شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس است.

مشاور سازمان خصوصی سازی افزود: با توجه به اینکه میانگین سود سال های گذشته هلدینگ خلیج فارس حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است، پیش بینی می‌شود که همین میزان نیز برای سال ۱۳۹۵ تعیین شود؛ براین اساس رقم مصوب نهایی سود شرکت های سرمایه پذیر مشمول سهام عدالت به حدود ۴ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

سبحانی با اشاره به اینکه شرکت های مشمول ۸ ماه فرصت دارند تا سود خود را به خزانه واریز کنند، گفت: با ۶۰ شرکت مشمول سهام عدالت رایزنی هایی انجام داده ایم که این سود زودتر به سازمان خصوصی  واریز شود.

او میزان سودی که به حساب مشمولین دو دهک اول (تخفیف دار) از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بعلاوه افرادی که باقی مانده اقساط خود را تا سقف یک میلیون تومان به حساب واریز کرده اند، در سال ٩٦ حدود ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه سود مصوب رقم ۴ هزار میلیارد تومان برای همه مشمولان یکسان نخواهد بود، افزود: برای مشمولین ٤ دهک دیگر با توجه به میزان دارایی سهم خود و پرداخت باقیمانده اقساط خود متفاوت خواهد بود و پرداختی سود به حساب هر فرد در این بخش براساس میزان واریزی های اقساط آنها خواهد بود.


-گروه خودرو در حال اصلاح قیمت
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
--
-
-
-
-
--
[ سه شنبه 31 مرداد 1396 ] [ 7:10 ] [ حامد ]