close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
فایرا

فایرا

سلام روزبخیر


-زگلدشت را هفته قبل در منفی ها ی عرضه شده جمع کردندحمایت اول 4000ریال مقاومت اول 4750ریال فعلا
-امان از اوان رشد می کند بی امان
-سنگین ترین صف فروش فایرا تا این لحظه 94 میلیون سهم
-وساخت با تقاضا روبروست تا این لحظه  9 میلیون صف خرید
-شاخص کل ممکن است در شهریور مقطعی 82000واحد را لمس کند
-اپ حمایت 22000ریال ولی تا 23000ریال افت میکند مقاومت 25000ریال
-ذوب دوباره در حال رشد
-بورس پرس خبر می دهد:

نماد سایپا تا زمان توضیح و ارایه اطلاعات زیرمجموعه مهم بسته می ماند

نماد سایپا تا زمان رفع ابهامات و توضیح مدیران و ارایه اطلاعات زیرمجموعه مهم یعنی سرمایه گذاری سایپا ، بسته خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از تعدیل 158 درصدی سود هر سهم سال مالی گذشته سایپا ، نماد این شرکت از 31 اردیبهشت تا کنون بسته و قول مدیرعامل آن مبنی بر بازگشایی نماد قبل از مجمع 31 تیر عملی نشده تا سهامداران این شرکت همچنان محروم از انجام معامله باشند.

براساس این گزارش، با ایرادهایی که سازمان بورس به اطلاعات ارایه مربوط به تعدیل سود مخصوصا" کاهش فروش 2 هزار میلیارد تومانی و افزایش سود سال مالی قبل وارد کرد، موضوع به سازمان حسابرسی ارجاع داده شد. سپس سازمان بورس یک روز قبل از مجمع اقدام به اعلام مواضع کرد اما مجمع با تقسیم سود 8 ریالی هر سهم و حاشیه هایی مانند خروج نماینده سازمان بورس و بی توجهی به نکات حسابرس و سازمان بورس برگزار شد.

در این میان ، مدیران "خساپا" توضیحی نداده اند تا ابهامات و سئوالات سازمان بورس و برخی سهامداران باقی بماند و نماد آن همچنان بسته.

اما دیروز یکی از روزنامه ها در تیتر صفحه اول اعلام کرد نماد سایپا بزودی بازگشایی می شود ولی بررسی های بورس پرس نشان می دهد نماد این شرکت تا زمانی که ابهامات مطرح شده ، برطرف نشود بسته خواهد ماند .

چرا که به دلیل اهمیت بندهای گزارش حسابرس به ویژه اثرات عدم تلفیق صورت های مالی شرکت سایپا با سرمایه گذاری کارکنان سایپا و سرمایه گذاری رنا ، باید در درجه اول منتظر ارایه توضیحات و صورت های مالی حسابرسی شده سرمای گذاری سایپا و در درجه دوم اطلاعات سایپا بود .بنابراین تا زمان دریافت اطلاعات  و بررسی های لازم ، نماد "خساپا" متوقف خواهد ماند.

براساس این اطلاعات، "خساپا" که با سرمایه بیش از 3.9 هزار میلیارد تومانی برای هر سهم سال مالی اسفند جاری ، 141 ریال سود پیش بینی کرده در پایان سه ماه اول سال نه تنها سودی را محقق نکرده بلکه 24 ریال هم شناسایی کرده است. در حالی که طی دوره مشابه سال گذشته ، به ازای هر سهم یک ریال سود محقق شده بود.


-گروه فلزات اساسی نیاز به یک اصلاح قیمت ده درصدی مشهود است
-حجم معاملات ذوب در حال افزایش است
-رکیش حمایت 3700مقاومت فعلا نامشخص وضعیت مجاز محفوظ...سهم با گرایش بالا در بازار
-
از سال 86 تا کنون صورت گرفته؛
پرداخت ۲۶ میلیارد تومان سود نقدی توسط "خساپا" بابت اقساط سهام عدالت
سرمایه شرکت 3927 میلیارد تومان منقسم به ۳۹ میلیارد و ۲۶۷میلیون سهم ١٠٠ تومانی است و تعداد ۳۹۳میلیون سهم معادل یک درصد‏ سهام این شرکت در تاریخ‌ 17 مهر 86 به ارزش ۱۴ میلیارد تومان به طرح توزیع سهام عدالت واگذار و ارزش روز آن تا خرداد امسال مبلغ ۵۵ میلیارد تومان است.


در سال‌هایی که بخشی از سهام شرکت سایپا به سهام عدالت واگذار شده در مجموع مبلغ ۲۶ میلیارد تومان سود نقدی از این شرکت دریافت و بابت اقساط به حساب خزانه واریز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه(سنا)، طرح توزیع سهام عدالت از سال 85 تاکنون در کشور در حال اجرا است و بر اساس قانون تا کنون درصدهای متفاوتی از سهام 60 شرکت در سبد سهام عدالت تحت عنوان شرکتهای سرمایه‌پذیر قرار گرفته است.

همچنین بر اساس طرح توزیع سهام عدالت یک میلیون تومان از سهام این شرکت‌ها به این شرط به مشمولان داده شده است تا در مدت 10 سال از محل سود سالانه این سهام، اقساط آن تسویه شود.

از این رو در پایان مدت 10 ساله پرداخت و تسویه اقساط، مطابق قانون از امسال سود سال مالی 95 شرکتهای سرمایه‌پذیر به صورت نقدی به مشمولان پرداخت خواهد شد.

بر این اساس تاکنون از 60 شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت کار قیمت‌گذاری قطعی 49 شرکت انجام شده که از این تعداد 46 شرکت به مجمع رفته‌اند و از میان شرکتهای به مجمع رفته نیز 30 شرکت اقدام به تقسیم سود کرده‌اند و 16 شرکت دیگر هم بنا به دلایل مختلف سودی برای مشمولان سهام عدالت تقسیم نکرده‌اند.

همچنین تا به امروز سود تقسیمی مجامع 30 شرکت متلعق به سهام عدالت برای تقسیم میان مشمولان 3345 میلیارد تومان برآورد شده است که قرار است با دریافت سودهای تقسیمی مجامع شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت، این سود مطابق ارزش سهام مشمولان، میان آنها تقسیم شود.

بر این اساس وضعیت سوددهی یا زیان هر یک از این شرکتها بر سود تقسیمی میان سهامداران عدالت و ارزش نهایی سهام هر یک از مشمولان اثرگذار است که یکی از این شرکت‌ها، شرکت سایپا است.

از این رو خلاصه وضعیت این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت نشان می‌دهد شرکت تولید اتومبیل (سایپا)، سهامی عام- در سال ۱۳۴۵ تاسیس و مرکز اصلی شرکت در استان تهران بوده و این شرکت در سال ۱۳۷۴در بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

موضوع فعالیت اصلی این شرکت نیز ساخت انواع خودرو سبک و سنگین و اجزا و لوازم و قطعات یدکی آنها و فروش این فرآورده‌ها و همچنین انجام هرگونه سرمایه‌گذاری و عملیات صنعتی، بازرگانی و خدماتی سودآور و ... است.

همچنین سرمایه شرکت 3927 میلیارد تومان منقسم به ۳۹ میلیارد و ۲۶۷میلیون سهم ١٠٠ تومانی است و تعداد ۳۹۳میلیون سهم معادل یک درصد‏ سهام این شرکت در تاریخ‌ 17 مهر 86 به ارزش ۱۴ میلیارد تومان به طرح توزیع سهام عدالت واگذار و ارزش روز آن تا خرداد امسال مبلغ ۵۵ میلیارد تومان است.

از سوی دیگر در سال‌هایی که سهام این شرکت به سهام عدالت واگذار شده در مجموع مبلغ ۲۶ میلیارد تومان سود نقدی از این شرکت دریافت و بابت اقساط به حساب خزانه واریز شده است.

افزون بر این پیش بینی سود(EPS) شرکت تولیدی سایپا برای عملکرد سال مالی ١٣٩٥ مبلغ ۱۰.۶ تومان به ازای هر سهم است که بنابر اعلام سازمان خصوصی‌سازی پیش‌بینی می‌شود مجمع این شرکت به تقسیم سود حداقل ۲ تومان حدود 19 درصد سود قابل تقسیم بین صاحبان سهام رای دهد که در این صورت و با فرض تقسیم 19 درصدی ‏سود پیش‌بینی شده، در مجموع مبلغ ۷۸۵ میلیون تومان از این شرکت دریافت و بین مشمولان سهام عدالت توزیع شود.


-خپارس حمایت 800مقاومت 920و950ریال.....محدوده ای که ممکن است نوسان شدید داشته باشد
-
دکتر شاپور محمدی:
به دنبال کاهش مالیات معاملات بازار سرمایه هستیم
رییس سازمان بورس عنوان کرد: معتقدیم نرخ مالیات باید بر اساس تجربیات جهانی و بر اساس عرف بازارهای سرمایه در دنیا اخذ شود و بر اساس این رویکرد میزان فعلی (نیم درصد) نیز باید کاهش پیدا کند.


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تعامل با سازمان امور مالیاتی برای کاهش سهم بازار سرمایه از مالیات خبر داد و عنوان کرد: به دنبال کاهش مالیات معاملات در بازار سرمایه هستیم.

دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: سازمان امور مالیاتی برای لغو مالیات معاملات زیان ده چراغ سبز نشان داده است و به رونق قریب الوقوع بازار سرمایه امیدواریم.

دکتر محمدی عنوان کرد:  سازمان بورس معتقد است مالیاتی که از سهامداران اخذ می شود زیاد است و باید میزان آن کاهش پیدا کند.

دکتر محمدی با بیان اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار با جدیت به دنبال کاهش نرخ های مالیاتی در معاملات سهام است، گفتقرار است مالیات، فقط به معاملات سود ده تعلق گیرد و افرادی که در خرید سهام ضرر کرده باشند، به زودی از مالیات معاف شوند.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه این سازمان در تعامل با سازمان امور مالیاتی به دنبال حذف مالیات از سهام زیان ده است، افزود: زمانی که مالیات را از زیان حذف کنیم تنها بخش سود مشمول آن می شود و میزان آن در مجموع کاهش خواهد داشت.

وی افزود: معتقدیم نرخ مالیات باید بر اساس تجربیات جهانی و بر اساس عرف بازارهای سرمایه در دنیا اخذ شود و بر اساس این رویکرد میزان فعلی (نیم درصد) نیز باید کاهش پیدا کند.


رانفور حمایت 23000ریال مقاومت 26000ریال

-تا شنبه خدا نگه دار
-
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 7:30 ] [ حامد ]