close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس اغاز تحول با رییس جمهور ودولت جدید

بورس اغاز تحول با رییس جمهور ودولت جدید

سلام روز بخیر


-

مصیبت درهای بسته بورس اوراق بهادار تهران

در بازار سهام البته معامله‌گران امیدوارند در هفته آینده بتوانند با اعلام ترکیب نهایی دولت دوازدهم و برگزاری مراسم تحلیف شاهد تقویت نقدینگی در بازار و رفع ابهام این موضوع در بازار باشند. در شرایط کنونی بازار بدهی بیرون بورس بر مشکلات معاملات سهام افزوده است. در بازار سهام به دنبال نزدیک به ۶ماه توقف پذیرش اوراق بدهی به ویژه اوراق بدهی دولتی مشکلات شدید جدیدی پیش روی تالار شیشه قرار گرفته است.


مصیبت درهای بسته بورس

با عدم پذیرش اوراق خزانه دولتی در بورس و نبود خریداران قوی و بدون یک بازار روان و رقابتی در خارج بازار سرمایه بازار بدهی غیر‌رسمی شکل گرفته است که با نرخ‌های تنزیل بیش از بازار سهام، موجب شده است بخش اعظمی از نقدینگی راه این بازار را پیش بگیرند.

 براساس خبرهای غیر‌رسمی نرخ تنزیل بدهی دولت در قالب اوراق سخاب (خزانه جدید) بین ۳۰تا ۴۰ درصد در حال انجام است که همین امر مشوق شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای خارج کردن نقدینگی از بازار سهام و انتقال آن به خرید سخاب شده است.

این امر در سایه ابهامات مقرراتی موجب شده است، حتی برخی از تامین سرمایه و صندوق‌های بزرگ نیز با فروش سهام و اوراق بازار بدهی در حال انتقال نقدینگی به خرید سخاب باشند. این امر به تضعیف روز‌افزون نقدینگی بازار منجر شده است. این مشکلات در زمانی رقم می‌خورد که در ابتدای دوره مدیریت جدید بازار سرمایه توسعه بازار بدهی از جمله اهداف بازار سرمایه تقلی می‌شد. در حال حاضر نه تنها بازار بدهی در بورس تقویت نشده است، بلکه بازار سیاه بدهی با آثار تخریبی تمامی بازار سیاه‌های اقتصادی شکل گرفته است.

 


-سایت سخاب

 http://sakhab.ir


-در سایت سخاب توضیحات کامل در مورد این اسناد خزانه اسلامی بانکی داده شده است ولی بترسید از روزی که به سرنوشت تعاونی اعتبار فرشتگان دچار نشود این اسناد درجریان باشید بورسی نیستند
-خلاصه راحت شدیم با اپ کارت به کارت واقعا اوکی داره
-بقول مشهدی ها بگردوم زگلدشت ره تا 4683ریال هم معامله شد
-ذوب هم فعلا بر مدار 790ریال تا این لحظه معامله میشود
-شتران امروز تا این لحظه مثبت ظاهر شده است افت قیمت را جدی بگیرید البته اگر قابل توجه بود
-ثشاهد مدام اصلاح وقیمت وبلافاصله رشد میکند  چند ماه است به این سهم در قیمتهای پایین اشاره کرده ایم
-فسرب حمایت 2600مقاومت 3000ریال
-خپارس فعلا صف خرید خزامیا صف خرید گروه خودرو هم تا این لحظه مثبت
-خمحور 2399ریال مدتی قبل در قیمتهای پایین تر اشاره شده بود
-به پرداخت-فنوال-اپ در حال اصلاح قیمت
-توسط یک کارگزاری اعلام شد:

پیش بینی بازار سهام در هفته جاری و معرفی گروه آماده رشد

یک کارگزاری پیش بینی کرد در هفته جاری هم سهام برخی گروه های کوچک با اقبال و گروه های بزرگ با ادامه عرضه روبرو شوند و یک گروه هم آماده رشد کوتاه مدت و بلند مدت باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  بازار سهام درحالی بعد از کاهش 149 واحدی شاخص بورس در آخرین روز هفته گذشته و تعطیلی روز شنبه ، اولین روز کاری هفته را شروع می کند که کارگزاری آبان اعلام کرد طی داد و ستدهای چهارشنبه ، گروه های کوچکی همانند گروه های کاشی و سرامیک و قندی با افزایش تقاضا و معاملاتی مثبت مواجه شدند که در این میان، افت جهانی قیمت های نفت و فلزات پایه مزید بر علت بود و عرضه در گروه های بزرگ و اقبال گروه های کوچک را به همراه داشت. بنابراین انتظار می رود در هفته پیش رو نیز شاهد تداوم این روند باشیم.

به نظرمی رسد با توجه به قرار داشتن اکثر نمادهای گروه خودرویی در سطوح حمایتی، شاهد کاهش محسوس فشار فروشندگان در اکثرا نمادهای این گروه به خصوص قطعه سازها باشیم که در صورت افزایش خریداران با نوسانات مثبت و صف خرید آنها مواجه خواهیم شد. رخدادی که اواخر روزهای هفته گذشته به خوبی قابل مشاهده بود و می تواند این هفته نیز ادامه داشته باشد.

در این میان نمادهای "خاهن، خلنت، خپارس، خشرق، خگستر، خمهر، خچرخش و خکار" می توانند از اقبال بیشتری در گروه های مذکور مواجه باشند و معاملاتی مثبت تر را تجربه کنند.

از جمله گروه هایی که از دید بنیادی و نموداری برای رشد کوتاه مدت و بلند مدت پرپتانسیل هستند می توان به گروه پالایشگاهی اشاره کرد که در این بین انتشار اخبار مثبت نماد "شبریز" می تواند بر معاملات این نماد تاثیر گذار باشد. "شاوان" نیز باتوجه به تعدیلات اعلامی و نحوه بازگشایی می تواند در هفته پیش رو از اقبال بیشتری برای رشد برخوردار باشد.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار 
--
-
[ یکشنبه 15 مرداد 1396 ] [ 7:14 ] [ حامد ]