close
تبلیغات در اینترنت
ذوب باز شد
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر--ذوب  فعلا زیر 800 ریال دست به دست میشود ولی زمان به نفع ذوب خواهد بود در بلند مدت حمایت 700مقاومت 900ریال-زگلدشت زمانی حمایت 3600ریال بود بعد شد حمایت 3800وسرانجام حمایت بالا امد شد4000ریال اخرین حمایت 4200ریال  است والان سهم با مقاومت 4500ریال درگیر است ......-گروه غذایی این روزها کم تحرک است-گروه فلزات اساسی هم درحال اصلاح قیمت تا این لحظه-اما فباهنر الان در محدوده 6000ریال معامله میشود تا این لحظه مثبت است-ثشرق حمایت 1150ریال-امروز بازار ارامی خواهیم داشت-گروه خودرو نیز…

سلام روز بخیر

-
-ذوب  فعلا زیر 800 ریال دست به دست میشود ولی زمان به نفع ذوب خواهد بود در بلند مدت حمایت 700مقاومت 900ریال

-زگلدشت زمانی حمایت 3600ریال بود بعد شد حمایت 3800وسرانجام حمایت بالا امد شد4000ریال اخرین حمایت 4200ریال  است والان سهم با مقاومت 4500ریال درگیر است ......

-گروه غذایی این روزها کم تحرک است

-گروه فلزات اساسی هم درحال اصلاح قیمت تا این لحظه


-اما فباهنر الان در محدوده 6000ریال معامله میشود تا این لحظه مثبت است


-ثشرق حمایت 1150ریال
-امروز بازار ارامی خواهیم داشت
-گروه خودرو نیز همچنان کم تحرک دیده میشود تا این لحظه

-حجم معاملات ذوب سنگین است ودر مقابل عرضه ها خریداران زیادی هم وجود دارند
-ارزش روز بازار بورس الان شش جلسه است بالای 320هزار میلیارد تومان ایستاده ولی برای ماندن قله ای سخت است
-یک فعال بازار سرمایه خبر داد:

فراخوان تشکیل کانون سهامداران حقیقی برای برگزاری اولین مجمع

یک فعال بازار سرمایه با اعلام برگزاری دو جلسه برای تهیه اساسنامه کانون سهامداران حقیقی، از فراخوان سهامداران حقیقی برای برگزاری اولین مجمع رسمی بعد از طی مراحل قانونی و اداری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی تاسیس و راه اندازی کانون سهامداران حقیقی از اوایل دهه 80 مطرح ولی تاکنون به فرجامی نرسیده که از قرار معلوم ، عده ایی از فعالان بازار با تغییر و تحولاتی ، پیگیر این خواسته شده اند.

در این رابطه علیرضا نجفی یکی از این فعالان با اعلام برگزاری دو جلسه و جمع بندی و دریافت نقطه نظرات اهالی بازار برای تهیه اساسنامه کانون سهامداران حقیقی بازار سرمایه ، از فراخوان سهامداران حقیقی برای برگزاری اولین مجمع رسمی بعد از طی مراحل قانونی و اداری خبر داده است.

وی با ارایه مطلبی اعلام کرد: همزمان با شکل گیری جوامع شهری و گسترش فضای کسب و کار نیاز به ایجاد سندیکاها و نهادهای مردم نهاد درکشورهای پیشرو در صنعت و سرمایه داری به منظور دفاع از حقوق کارگری در مواقع بروز اختلافات با کارفرما وتصمیم‌گیران احساس می شد. از این رو اولین سازمان های صنفی در قرن ۱۹ میلادی در انگلستان ،فرانسه و ایالات متحده آمریکا تشکیل و با تکامل و رشد جامعه سرمایه داری سندیکاها به سازمان‌هایی دائمی و پر اهمیت بدل شدند.

در ایران نیز اولین سازمان های صنفی مردم نهاد در سال ۱۲۸۴ شمسی تاسیس و در دوران استبداد رضاخان نیز علی رغم تمام مخالفت هایی که با آزادی و استقلال کشور انجام می‌گرفت به کار خود ادامه دادند تا جایی که اصناف نقش پررنگی را در وقوع انقلاب اسلامی در سال ۵۷ ایفا کردند .

هم اینک نیز تمام مشاغل و کسب و کارهای مختلف اعم از دولتی و خصوصی دارای یک انجمن صنفی به منظور رسیدگی به درخواست ها و پیگیری شکایات، تخلفات و مشکلات اعضا هستند.

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار تهران نیز در سال ۱۳۸۶ به عنوان یک موسسه غیردولتی با عضویت شرکت های کارگزاری و تشکیل مجمع عمومی به ثبت رسید و فعالیت‌های خود را مطابق بند ۵ ماده ۱قانون بازار اوراق بهادار برای حسن انجام وظایف و انتظام بخشیدن به روابط بین اعضا و کارگزاری ها به طور رسمی آغاز کرد.

با توجه به نوع اعضا این کانون و همچنین موضوع فعالیت و اهداف موجود در اساسنامه طی سال هایی که از عمر آن می گذرد مسئله بسیار مهم می نادیده گرفته شده و آن نبود قوانین و سازو کار حمایتی از سهامداران حقیقی در اساسنامه کانون است که در واقع نبض تپنده و عامل بقای بازار سرمایه هستند.

فقدان یک سازمان صنفی مردم نهاد در بازار سرمایه باعث سردرگمی سهامداران حقیقی در هنگام مواجهه با مشکلات، تخلفات و بعضاً اجحافی که از سمت ناشرین و سهامداران حقوقی بر آنها وارد می‌شود شده است. اتفاقاتی دردناک هکه طی چند ساله اخیر و به خصوص یکی دو سال گذشته در بازار سهام رخ داده و آسیب و ضرر اصلی را بر پیکره سهامدار جزء وارد کرده و بعضا باعث ورشکستگی های مالی و بروز بیماری‌های جسمانی و روحی شده  نمونه ای از این دست است.

نبود یک متولیه مستقل به منظور پیگیری جهت ثبت تخلف و شکایات و رسیدگی به آنها و همچنین پاسخ خواهی از ارگان مربوطه سبب شکل‌گیری تجمعات ،ناهنجاری‌ها و بعضی اعتراض‌های فیزیکی در داخل تالار شیشه ای حافظ شده است که به لحاظ اجتماعی و فرهنگی آثار سوئی برای جامعه سهامداری و سازمان بورس در بر خواهد داشت و باعث ایجاد بی اعتمادی سرمایه گذاران جدید حقیقی برای ورود به بازار خواهد شد.

از این رو اتفاقات و مشکلات قوق و نیازهای جامعه سهامداری سبب گردید تا عده ای از فعالین بازار سرمایه بصورت خودجوش وداوطلبانه اقدام به چاره جویی و هم اندیشی به منظور حل این مشکل کرده و با فراخوان صاحبان فن و تجربه در این عرصه دو جلسه هم اندیشی و هماهنگی به منظور جمع بندی و دریافت نقطه نظرات اهالی بازار برای تهیه اساسنامه کانون سهامداران حقیقی بازار سرمایه برگزار کرده اند تا در چارچوبی کاملاً قانونی و طی مسیر حقوقی اساسنامه ای جامع و در برگیرنده تمام مشکلات و نواقص موجود برای حمایت از حقوق سهامداران حقیقی شکل گیرد.

بدیهی است که پس از طی مراحل قانونی و اداری اساسنامه اولیه مجددا در میان فعالین و اهالی بازار به شور گذاشته شود تا در نهایت با انجام فراخوان عمومی و دعوت از تمام سهامداران حقیقی و برگزاری اولین مجمع رسمی کانونی قدرتمند و پاسخگو شکل گیرد.


-حمایت غپینو 3200ریال است ولی در 3400ریال دارند می خرند حمایت دوم 3000ریال مقاومت اول 3700ریال مقاومت دوم 3900ریال
-رئیس کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد:

نتیجه اجرای دو بند مهم از قراردادهای خودروسازان

رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: با عملی شدن ۶۰درصد تولید قطعات و ۳۰درصد صادارت، تحول جدی در صنعت خودرو خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عزیز اکبریان درخصوص سرمایه‌گذاری در قراردادهای خودرویی بین‌المللی منعقد شده در دوره جدید به خانه ملت گفت: قراردادهای خودرویی جدید بین خودروسازان داخلی و شرکت‌های بین‌المللی بیشتر حول محور تولید داخلی و بومی سازی قطعات تا 60درصد طی یک روندی تا 30 درصد صادرات منعقد شده است.

وی با بیان اینکه قطعه‌سازان داخلی باید قطعات را مطابق با استانداردهای بین‌المللی ارائه دهند،افزود: اگر کیفیت قطعات تولیدی پایین باشد قطعا مورد قبول نخواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه قراردادهای منعقد شده خودرویی جدید به‌منظور واردات خودرو منعقد نشده،ادامه داد: خودروهای مطرح برند‌های جهانی به‌صورت CVU وارد می‌شود و مانعی در مسیر آنها قرار ندارد، ولی خودروهای جدید باید در ایران مونتاژ شوند تا به سمت بومی سازی قطعات حرکت کنیم،در این روند از اولین تولید باید30درصد صادرات داشته باشیم تا به بازارهای جهانی راه پیدا کنیم.باید کیفیت خودروهای تولید داخل بالا برود و این امکان با سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد می‌شود .

اکبریان با بیان اینکه مجلس به‌صورت جدی بر دو بند قراردادهای بین‌المللی خودرویی تاکید دارد، تصریح کرد: نخست 60درصد تولید قطعات داخلی و سپس 30درصد صادارت است که با عملی شدن آنها تحول جدی در صنعت خودرو مشاهده می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تیراژ پایین خودروهایی که بعد از قراردادهای بین‌المللی وارد کشور شده‌اند در مرحله اول است و به سرعت افزایش می‌یابد تا برای فعالیت قطعه‌سازان داخلی نیز تولید به‌صرفه باشد،افزود: درقراردادها تعداد خودروهای تولیدی اولیه و چگونگی رسیدن به تیراژ بالا مشخص شده است.

انتهای پیام


-
-
-

-

-
-
--
-
-
-
-
-

--
-
-


درباره
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی