close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس هفته اخر کمی استراحت لازم دارد

بورس هفته اخر کمی استراحت لازم دارد

سلام روز بخیر


-افت فخوز را تخت نظر داشته باشید
-شپاکسا صف خرید ناگهانی الان البته عرضه هم بالاست هرصف خریدی را باید اول دقیقا تست وعلت ان را پیدا کنید
-وبملت روزهای قبل 905ریال الان 1010ریال اما بازار جرات ورود به نمادهای بانکی در حجم سنگین را ندارد
-وتوصا را کنترل کنید
-توقف لکما-فاهواز-تپولا -شتولی....... تقریبا بازار پایه را میتوان فعلا خارج از دور معاملات نگاه کرد
-گروه خودرو هم فعلا گاهی مثبت گاهی منفی به کار خود ادامه میدهد
-غالبر روزهای قبل اشاره شده امروز هم رشد کرد
-گروه رایانه در حال اصلاح قیمت تا این لحظه حتما زیر نظر داشته باشید
-
عضو هیات مدیره یک بانک خصوصی تاکید کرد؛
رونق اقتصاد و بازار سرمایه با کاهش نرخ سود بانکی

اگر بانک ها در زمان کمبود نقدینگی، سپردهِ با قیمت گران نگیرند، این تفاهم بهترین راهکار برای کاهش غیر دستوری نرخ سود بانکی است، با این تصمیم حقوق سهامداران بانک ها نیز حفظ می شود.

علی اصغر پورمتین، کارشناس بانکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با بیان این مطلب درخصوص تفاهم سیاست گذاران بانکی با مدیران بانک ها برای تغییر مدل پرداخت نرخ سود بانکی و کاهش نرخ سود به 15 درصد گفت: این تصمیم برای نظام بانکی بسیار حائز اهمیت است.

به گفته وی اگر بانک ها همکاری لازم را در اجرای این تفاهم داشته باشند و از طریق سود علی الحساب به سپرده گذاران تسهیلات بدهند، هزینه تمام شده بانکها کاهش یافته و سود تسهیلات نیز کم می شود.

این کارشناس بانکی با اشاره به اینکه این تفاهم اتفاق مبارکی در نظام بانکی است، اظهار داشت: اما مشکل این است که وقتی بانکها دچار کمبود نقدینگی می شوند برای فرار از نرخ جریمه 34 درصدی ، سپرده های گران جذب می کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر بانک ها از این مقطع عبور کنند که در زمان کمبود نقدینگی سپردهِ با قیمت گران نگیرند، این تفاهم بهترین راهکار برای کاهش غیر دستوری نرخ سود بانکی است، اظهار داشت: با این تصمیم حقوق سهامداران بانک ها نیز حفظ می شود.

پورمتین در پاسخ به سوال خبرنگار "سنا " درباره اینکه بر اساس این تفاهم اگر سرمایه گذاری بانک ها در زمان سررسید کمتر از 15 درصد سود شناسایی کند، تکلیف چیست، گفت: باید بانک برای سرمایه گذاری بررسی های لازم را داشته باشد و در جایی سرمایه گذاری کند که سود کمتر از 15 درصد نداشته باشد.

به گفته وی این تصمیم علاوه بر رعایت حقوق سپرده گذاران، حافظ حقوق سهامداران می شود. سهامداران بانک ها مهمترین رکن ماهوی بانک ها هستند. و از آنجایی که زیان بانک ها و مخارج اضافی بانک به ضرر سهامداران است این اقدام می تواند منافع هر دو گروه یعنی سپرده گذار و سهامدار را با هم حفظ کند.

به گفته پور متین این تصمیم باعث تقویت و رونق بازار سهام نیز می شود.

این عضو هیات مدیره بانک خصوصی در خصوص اینکه بانک ها برای اجرای این تفاهم مقاومت نمی کنند، افزود: نباید یک شبه انتظار تغییر داشت اما با توجه به شرایط جدید بانک ها و الزام به اجرای سیستم گزارش دهیIFRS و نظام نامه اخیر بانک مرکزی درباره الزامات کفایت سرمایه بانک ها مجبور هستند به سمت کاهش نرخ سود حرکت کنند.

این کارشناس بانکی درباره تاثیر کاهش نرخ سود بر اقتصاد کشور گفت: نرخ بالای سود بانکی از مهمترین دلایل رکود اقتصاد است. بالا بودن نرخ سود به رکود دامن می زند. با این نرخ سود بالا تولید دیگر مقرون به صرفه نیست و تولید کنندگان ترجیح دادند سرمایه خود را در بانک ها بگذارند و سودهای بالای 20 درصد دریافت کنند.

وی پیش بینی کرد با کاهش نرخ سود بانکی و اجرای درست آن توسط نظام بانکی کشور به مرور زمان رکود اقتصادی از بین رفته و رونق تولید را شاهد باشیم. همچنین بازارهایی مثل بازار سهام نیز با رشد و رونق پایدار مواجه خواهند شد.
-
اطلاعيه عرضه اوليه سهام شرکت به پرداخت ملت - پرداخت96/4/26 11:27
به اطلاع کليه فعالان محترم بازار سرمايه مي¬رساند در روز سه¬شنبه مورخ 27/04/1396 تعداد 000ر500ر47 سهم معادل 5 درصد از سهام شرکت به پرداخت ملت متعلق به شركت گروه فن آوران هوشمندبهسازان فردا به عنوان پانصدونهمين شرکت پذيرفته شده براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش کامپيوتر و فعاليت هاي مربوط به آن گروه و طبقه مشاوره مربوط به نرم افزار و عرضه نرم افزار در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم و در نماد پرداخت به شيوه ثبت سفارش جهت کشف قيمت عرضه خواهد شد. مديريت عمليات بازار شركت بورس اوراق بهادار تهران

-وبانک سهم بلند مدت........تلاش کنید تا علت بلند مدت بودن سهم را پیدا کنید
-فولاد 1350ریال اشاره های مکرر ما بود الان 1562ریال.....افرین به فولاد
--فخوز امروز با عبور از مقاومت 3300ریال ده درصد رشد را تکمیل کرد
-ولملت می خواهد مقاومت 1200ریال را ثبت کند الان 1198ریال
-گروه فلزات اساسی فعلا لیدر برتر بازار است
-فخوز صف خرید شد تا این لحظه در3379ریال
-در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

خروج موقت بزرگترین شرکت بورس و ۲۱ نماد دیگر از تابلو بورس

امروز آخرین روز معاملات قبل از مجمع سالانه بزرگترین شرکت بورس و ۲۱ نماد دیگر است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در روزهای پایانی فصل مجامع شرکت های دارای سال مالی اسفند 95 ، تعداد توقف نمادها هم افزایش یافته و امروز با خروج 22 شرکت از جمله بزرگترین شرکت بورس یعنی فولاد مبارکه همراه خواهد شد.

براساس این گزارش، به این ترتیب در پایان معاملات امروز ، علاوه بر "فولاد" ، نماد شرکت های ملی مس، پارس خودرو، سرمایه گذاری پارس توشه، پتروشیمی خارک ، پتروشیمی شیراز، سرامیک های صنعتی اردکان، معادن منگنز ایران، گروه صنعتی ملی، سالمین، کالبر، درخشان تهران، نفت بهران، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی ، پاکشو، ایران خودرو دیزل، لبنیات پاک، مهندسی نصیر ماشین ، سرما آفرین و بهنوش هم بسته می شود.

مجمع سالانه این 22 شرکت چهارشنبه جاری برگزار خواهد شد.


-تا فردا خدا نگه دار
--
--
-
-
--
-
-
--
[ دوشنبه 26 تير 1396 ] [ 7:17 ] [ حامد ]