close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس شنبه فعال تر

بورس شنبه فعال تر

سلام روز بخیر


-در بازار دوم معاملات فرابورس:

زمان گشایش نماد زیرمجموعه ۲۰۰ میلیارد تومانی"فملی" اعلام شد

زمان گشایش نماد زیرمجموعه ۲۰۰ میلیارد تومانی ملی مس یعنی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در بازار دوم فرابورس مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی پذیرش 18 اسفند سال گذشته سرمایه گذاری مس سرچشمه در بازار دوم معاملات فرابورس، این زیرمجموعه ملی مس بعد از رعایت دو شرط مربوط به ماده 37 و 38 دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال، آماده انتقال از بازار پایه به بازار دوم معاملات فرابورس شد. 

به این ترتیب مقرر شده یکشنبه جاری (از 28 خرداد ) این شرکت 200 میلیارد تومانی با نماد "سرچشمه " گشایش شود.

همچنین در حالی آخرین قیمت هر سهم آن مربوط به سوم اسفند سال گذشته با حدود 303 تومان است که قیمت پایانی سهام، میانگین موزون معاملات روزانه سهام در روز گشایش خواهد بود و نماد معاملاتی حق تقدم خرید نیز در همان روز قابل معامله است.

براساس این گزارش، "سرچمشه" به عنوان صد و پنجاه و پنجمین شرکت در گروه سرمایه گذاری ها و زیر گروه سایر واسطه های مالی درج نماد شده و تا اوایل سال جاری در سهام 14 شرکت شامل 8 صنعت برق و نیروگاهی ،ساختمان، صنایع فلزی و فولادی، صنایع خاکبرداری و راه سازی، هلدینگ های سرمایه گذاری، شیمیایی، خدمات مهندسی و معدن مس چهار گنبد کرمان سرمایه گذاری کرده بود.

56 درصد سهام شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی ملی مس،8.7 درصد سهام متعلق به شرکت آتیه اندیشان مس بوده و 35.3 درصد سهام نیز متعلق به 6 هزار نفر دیگر و عمدتا بازنشسته است.

انتهای پیام


رتاپ تحت نظر ورصدافت ناگهانی در هر مقطعی کوتاه مدت میان مدت بلند مدت کنترل شود
-ثشاهد افت سهم رصد شود
-بنیرو قیمت کمتر بود جلسات قبل اشاره شدالان صف خرید دارد
-ختوقا الان 1700ریال در محدوده 1600ریال با حمایت روبرو شد حمایت اول سهم 1500ریال است
-ترامپ کله خر خودش هم نمیداند چه می گوید....چرت وپرت می گوید....ادمی که زیاد هارت وپورت میکند از سیاست چیزی بلد نیست
-دسبحا می تواند یک 
گزینه بلند مدت باشد-
-

نظر عسگری مارانی درباره شاخص بورس و اثر کابینه اقتصادی آینده بر بازار سرمایه

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه در خصوص آینده شاخص بورس، نرخ سود بانکی و انتخاب گروه اقتصادی دولت دوازدهم و تاثیر آن بر بازار سرمایه توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس علیرضا عسگری مارانی در خصوص آینده شاخص بورس به مهر گفت: در رابطه با مباحث اقتصادی، هم قوه مجریه و هم قوای مققنه و قضاییه باید تصمیم جدی برای حل مشکلات بگیرند چراکه بورس جایی است که تلاقی تمام تصمیماتی که در این سه قوه گرفته می‌شود، پدیدار می‌شود و در دارایی‌های مملکت، خود را نشان می‌دهد. بنابراین بورس غیر از این چیزی نیست.

وی افزود: اکنون با سرمایه‌گذاری در بازار ثانویه و افزایش سرمایه‌هایی که در حال انجام است، سرمایه بازار اولیه نیز افزایش یافته و برخی تامین سرمایه‌ها برای گردش‌های مورد نیاز تولید صورت می‌گیرد اما همه اینها مستلزم یکسری تغییرات در قوه مجریه است، ضمن اینکه وزرایی که از دولت یازدهم در کابینه خواهند ماند یا جدید خواهند آمد، باید تصمیم بگیرند برخی از قوانین نیازمند تغییر را اصلاح کنند. البته برخی از مصادیق آن هم، نیازمند حمایت قوه قضاییه است.بنابراین اگر هماهنگی میان سه قوه صورت گیرد، به طور قطع، شاهد اقتصادی مناسب‌تر خواهیم بود و این حتما می‌تواند شاخص بورس مناسب‌تری را هم به دنبال داشته باشد.

به اعتقاد این کارشناس ارشد بازار سرمایه، سیاست‌های پولی، مالی و مالیاتی و حتی مشوق‌های صنعتی هم می‌تواند بر روی شاخص بورس اثرگذار باشد و اجرای اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی را رقم زند اما برای اجرای سیاست های مناسب در این بخش‌ها، نیاز به برطرف کردن سیاست های تنبیهی در بخش‌های مختلف اقتصادی به خصوص در قانون مالیات ها است، همانطور که اکنون وضع مالیات بر ساخت و ساز مسکن، در بخشی که می‌تواند موتور محرک اقتصاد باشد، خیلی مناسب نیست.  

نرخ سود بانکی سدی پیش روی رشد بازار سرمایه

عسگری مارانی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف نرخ سود بانکی عنوان کرد: با وجود نرخ سود کنونی بانک ها که اتفاقا رقم بسیار بالایی بوده و معاف از مالیات است، بازار سرمایه نمی‌تواند حرکت به سمت جلو داشته باشد. به خصوص اینکه در حوزه‌ای همچون مالیات بر ارزش افزده، تولیدکنندگان باید زودتر از اینکه پول را از مشتری دریافت کنند، مالیات بر ارزش افزوده بپردازند. بنابراین چنین موارد و دست‌اندازهایی نمی‌تواند بیش از این، بورس را تحرک دهد. پس نیازمند تغییر قوانین این چنینی هستیم و دولت باید حل و فصل چنین مشکلاتی را در قالب لوایحی مشخص و معین، برای مجلس ارسال کرده و پارلمان نیز با دقت به آنها توجه کند.

وی خواستار کاهش هزینه‌ها در بدنه دولت شد و گفت: باید مشخص شود در دولت دوازدهم، آیا کماکان نظام بنگاهداری ادامه دارد و به صورت مستقیم و غیرمستقیم، در نظام بانکی کشور حضور خواهد داشت؟ بنابراین پاسخ به چنین سوالاتی و مشخص شدن تدبیر دولت برای این بخش‌ها، از جمله مواردی است که می‌تواند بورس را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین اگر این تصمیمات و تغییرات، به نفع تولید و اشتغال و در چارچوب اقتصاد مقاومتی باشد، بازار سرمایه نیز نشات گرفته از آن حرکت می‌کند به خصوص اینکه زمان اندک است و ما فرصت فرصت‌سوزی نداریم، بنابراین باید سیاست های پولی و ارزی را سریعتر تغییر دهیم.

این کارشناس ارشد افزود: اگر وضع شرکت ها خوب باشد، دارایی‌های جدید ایجاد و شکل می‌گیرد.بنابراین کاندیداهای مدنظر رئیس جمهور برای تصدی وزارتخانه‌های اقتصادی باید به صراحت از برنامه‌ها برای بورس و رونق بازار سرمایه بگویند و مجلس نیز به این برنامه‌ها رای دهد و رصد کامل داشته باشد.

عسگری مارانی ادامه داد: اگر همین برنامه‌های فعلی باقی بماند و همین راهی را که در این دو سال گذشته رفتیم، ادامه دهیم، شاخص بازار سرمایه نیز با یک ذره بالاتر و کمی پایین‌تر باقی می‌ماند.

انتهای پیام


-یک بررسی فنی خرید وفروش ماهانه یک حقوقی  بدون در نظر گرفتن تاریخ خرید وفروش 
ولساپا خرید 2009ریال فروش 1786ریال .....درضرر
رتاپ خرید3226ریال فروش  4060ریال در سود
شبندر خرید 4978ریال فروش 5321ریال در سود
برق عسلویه مپنا خرید 13277ریال فروش 13898ریال در سود
اپ خرید 16307ریال فروش 26637ریال در سود 
کیسون خرید 3372ریال فروش 2569ریال در ضرر
 
-اپ- رتاپ همان دو سهمی که ما زیاد تاکید بر خرید داشتیم ماههای قبل.....امادو ضرر حقوقی را مدنظر داشته باشید ولساپا -کیسون
-منظور حقوقی هم اشتباه میکند ولی سعی میکند اشتباه را دفعات بعد جبران کند ولی بعضی از شماها وقتی اشتباه می کنید شروع میکنید فلان کانال ویا فلان فعال بورس را ناسزا گفتن توصیه میشود روش کاری خود را اصلاح کنید
-تا فردا خدا نگه دار[ شنبه 27 خرداد 1396 ] [ 7:17 ] [ حامد ]