close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس وسود سپرده بانکی

بورس وسود سپرده بانکی

سلام روز بخیر


-ما در سال بیش از 500 نماد راوهر نماد را دهها بار رصد میکنیم توضیحات ما صرفا نوشته های شخصی است وملاحظات ثانیه ای  ودیده بانی بازار است برای خرید یا فروش با مشاوران کارگزاری ومستندات کدال سهام را تست کنید.
-یک کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

شرایط فعلی بورس و مشکلی اصلی آن همراه با چشم انداز مثبت

یک کارشناس بازار سرمایه با اعلام شرایط فعلی بورس و مشکلی اصلی آن، چشم انداز مثبتی برای یک سال آن ترسیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی رباطی درباره شرایط فعلی بازار سرمایه و مشکلی اصلی آن اعلام کرد: کمترین ارزش معاملات و سهام شرکت هایی که قیمت آنها به میانگین های 5- 6 ساله رسیده ولی باز هم خریداری برای آنها نیست.این وضعیت این روزهای بازار است. شرایطی که کما بیش در 4 سال گذشته فضای کلی بازار سرمایه را شکل داده است.

براستی مشکل بازار سرمایه کوچک و ضعیف ایران کجاست؟ برخی سهامداران از دست مدیریت سازمان نالان هستند؛ برخی دستکاری قیمت ها توسط بلوک زنی را عامل این وضعیت می دانند؛ برخی برخوردهای سلیقه ای و... تمام اینها در وضعیت امروز بازار موثر هستند ولی مشکل اصلی این بازار روشن است.

مشکلی که نه تنها بازار سرمایه بلکه تمام بخش واقعی اقتصاد ایران را مثل یک غده سرطانی آلوده و ناتوان کرده است.

شرایط فعلی ایران بسیار شبیه به شرایط ایتالیای قرون وسطاست که در دوران حاکمیت کلیسا، خاندان مدیچی و سایر یهودیان ذی نفوذ با ربا خواری شرایطی را برای خود ایجاد کردند که قدرت شکل گرفته شده حاصل از سیستم بانکداری و ربا خواری به قیمت ثروتمند شدن یک طبقه کوچک جامعه ایتالیا را به تباهی و فروپاشی کشانید.

اقتصاد امروز ایران اقتصاد تجارت پول و رباخواری است. رمز رکود 4 - 5 ساله توان فرسای تولید و بازارسرمایه کشور هم در این موضوع مستتر است. هیچ صاحب سرمایه ای حاضر نمی شود از سود 25 تا 30 درصد بدون ریسک چشم پوشی کند و وارد بخش واقعی اقتصاد شود.

عرصه ای که در ایران علاوه بر ریسک های طبیعی که بخش واقعی در همه جای دنیا دارد مسائل، مشکلات و پیچیدگی های خاص خود را دارد که هر فعال اقتصادی و تولید کننده ای را از کرده خود پشیمان می کند.

اما چشم انداز بازار سرمایه چگونه است؟ فارغ از تمام مسائل فوق، هر دارایی وقتی به کمتر از ارزش واقعی خود سقوط کند نمی تواند مدت زمان زیادی در آن قیمت ها بماند. بازار برای سرمایه گذاری و نه سفته بازی کوتاه مدتی که در شرایط ترسیم شده فعلی حکم قمار را دارد در قیمتهای مناسبی است و سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در افق بالای یک سال را دارند در این قیمت ها می توانند سود خوبی کسب کنند.

ولی گذشته از طبیعت مالی بازار سرمایه، دولت (و فراتر از دولت حاکمیت، زیرا بسیاری از این بانک ها و موسسات پولی لابی هایی بمراتب قوی تر از دولت دارند) باید هر چه زودتر برای نجات اقتصاد کشور و جلوگیری از بحرانی که دیگر قابل مدیریت نباشد فکری به حال سیستم بانکی و وضعیت رباخواری حاکم بر اقتصاد کند.


-حجم انتقادات از بازار سرمایه انقدر تند است ما از ده پیام یکی را درج میکنیم ولی باز هم بعد چند ساعت حذف میکنیم امیدواریم جناب اقای دکتر روحانی به این وضعیت اسفبار بانکها خاتمه دهد وما شاهد رشد بورسی پایدار وپویا باشیم
-ارزش روزانه معاملات معضلی است که باید فکری به حال ان کرد......
-صفهای تقاضا زیر یک میلیون سهم است البته فقط بورس فقط غسالم صف بالای یک میلیونی دارد
-منتظر زگلدشت 3700 ریالی هستند..... ولی فعلا بالای 4000ریال جا خوش کرده است
-حق رتاپ 2450ریال معامله میشود یعنی بلند مدت سهم صعودی خواهد بود بلند مدت یک ساله اگر سهم با مالیات جدید ومضاعفی روبرو نشود
-اصلا جایی فضایی درصدی علتی منطقی برای افت بازار وجود ندارد......اما رتبه نقدشوندگی همچنان محدود

-ولغدر  دیروز با دمپایی وکتک  نزول داده شده حمایت اول 1150ریال است اگر دوام بیاورد دوباره بالای 1300ریال رشد می کند دوام نیاورد حمایت دوم 1100ریال است
-یکی بگوید تو این کشور چه خبر است خصدرا الان12000ریال اگر سهم دیگری بود برای رفع ابهام متوقف میشد ولی خصدرا از هفت دولت ازاد است
-غالبر عرضه محدود حمایت اول 2000ریال حمایت دوم 1800ریال مقاومت 2400و2600ریال
-بورس سودهایش حرفه ای است وقتی دوبارسه بارتا محدوده 3100صعود میکند فولای یعنی شناسایی سود وطمع را نباید دو چندان کرد الان صف فروش ....حمایت همچنان همان 2200ریال البته در قیمتهای بالاتر عده ای خواهند خرید
-تا این لحظه انتظار برای افت سرمایه گذاری پردیس بی فایده بوده حمایت 1050مقاومت اول 1250ریال مستندات کدال را چک کنید
-نوشته های ما صرفا دیده بانی بازار بصورت لحظه ای است هیچ وقت از هیچ سایت یا کانالی تقلیدی سهام را رصد نکنید
-کساپا برمی گردد سر جای اول......فعلا نظارت
-شپارس برمی گردد سر جای اول فعلا نظارت
-کانال های تلگرام در حال استراحت چون بازار از انها تبعیت نمی کند
-شپلی در حال بازگشت به سر جای اول فعلا نظارت
-انچه که ما را در نوشتن محدود میکند برداشتهای اشتباه از نوشته های ما است ما وقتی سهمی را می خریم اول تستی می خریم بعد اجازه مانور میدهیم وشاید ماهها طول بکشد تا در فرصت مناسب وارد بشویم اما اماتورها خوراک روزانه خرید را جستجو میکنند ونهایتا دچار شکست می شوند
-ما در نوشته هایما گفته ایم ممکن است شاخص کل تا 78000واحد عقب نشینی کند البته ممکن است این فرضیه غلط باشد
-روزی روزگاری سایت ما وسعتش به اندازه یک اقیانوس بود بمباران قوانین وتنگ نظری های اماتورها ودهها دلایل همین سایت فعال بورسی را گوشه نشین کرده البته این نوع ازادی است که در ان اصلا ازادی وجود ندارد......ولی نزول خواری در جامعه حرف اول را میزند
-ذوب الان 691 ریال یک کانال تلگرامی بود انچنان تک سهم از ذوب دفاع میکرد که گوش فلک را کر کرده بود
-توسط نایب رئیس انجمن:

۶ علت برای تعلیلی ۹۰ درصدی معادن سنگ آهن اعلام شد

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن با برشمردن دلایل تعطیلی معادن سنگ آهن گفت: از ۱۴۵ معدن فعال کوچک و متوسط حوزه سنگ آهن در سال ۹۲ فقط ۹ معدن دایر در حال حاضر است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، بهرام شکوری با اشاره به روند تعطیلی معادن سنگ آهن در سال‌های اخیر گفت: در سال 93 معادن کوچک و متوسط سنگ آهن به 98 معدن و در سال 95 بر اساس آمار انجمن سنگ آهن این تعداد به 9 معدن کاهش یافت. حدود 8 هزار نفر در بخش استخراج سنگ آهن مشغول بکار بودند که تعطیلی آن‌ها طی سال های اخیر بیکاری حداقل 5 هزار کارگر و بهره بردار معدن را درپی داشته است.

وی با بیان اینکه 11 معدن بزرگ دولتی هم در حوزه سنگ آهن فعال است، افزود: سالانه حدود 52 میلیون تن سنگ آهن از معادن سنگ آهن کشور برداشت می‌شد که سهم معادن کوچک و متوسط در تولید سنگ آهن 65 درصد و در اشتغال 85 درصد بود.در سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال باید به این فکر کنیم که چگونه می‌توان جلوی بیکاری را گرفت، اشتغال بیشتری ایجاد کرد و بخش‌های اقتصادی بویژه بخش معدن و صنایع معدنی را فعال و تقویت کرد.

این مقام مسئول دسترسی به آمار و اطلاعات را یکی از مشکلات اساسی دانست و افزود: از جمله این مشکلات غیر قابل استناد بودن آمار و اطلاعات است ضمن اینکه اطلاعات دیر بدست ما می‌رسد و در نتیجه بر مبنای این آمار نمی‌توان برای آینده برنامه ریزی درستی کرد.برخلاف ما که در سال 96 آمارهای سال 93 را منتشر می‌کنیم و برخی سازمان‌ها مثل سازمان تامین اجتماعی کمی جلوتر آمارهای سال 94 را روی سایت قرار داده اند، شاهدیم که آمار 2016 در دنیا منتشر می‌شود و در دسترس قرار می‌گیرد.

شکوری به دلایل تعطیلی معادن به ویژه معادن سنگ آهن اشاره کرد و افزود: کاهش قیمت مواد معدنی در دنیا و به تبع آن در ایران، تحریم‌های داخل، وضع حقوق دولتی بالا، افزایش مالیات، نبود زیرساخت‌های لازم مثل آب و برق و شبکه‌های حمل و نقل ریلی باعث شده معدن در ایران مزیت رقابتی را از دست بدهد که تعطیلی و بیکاری از پیامدهای آن است.

وی گفت: در دنیا شاهدیم که با هدف حمایت از فعالان بخش معدن مالیات و حقوق دولتی این بخش را کاهش می‌دهند که بعضاً باعث افزایش درآمد دولت می‌شود، در سال 93 اخذ هزار و 800 میلیارد تومان حقوق دولتی از بخش معدن پیش بینی شد که عملاً 450 میلیارد تومان یعنی حدود 25 درصد آن وصول شد، این رقم در سال 94 به 1500 میلیارد تومان کاهش یافت که باز هم نامعقول بود و فقط 330 میلیارد آن محقق شد، در سال 95 نهصد میلیارد تومان حقوق دولتی تعیین، اما 358 میلیارد آن وصول شد.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن افزود: بنابر اعلام سازمان تأمین اجتماعی در سال 94 به 189 هزار و 110 نفر به مدت یکسال حق بیمه بیکاری پرداخت شد که البته با احتساب بیکاران فصلی و پرداخت‌های ماهانه این تعداد به بیش از 370 هزار نفر می‌رسد، در همین سال به 6208 نفر بیکار بخش معدن بیمه بیکاری پرداخت شده است.

شکوری گفت: با توجه به اینکه به ازای هر شغل در معدن 5 شغل غیر مستقیم ایجاد می‌شود، در نتیجه تعطیلی معادن بیش از 35 هزار نفر بیکار شدند، این به معنای این است که اگر به ازای هر نفر سالانه یک میلیون تومان حق بیمه بیکاری پرداخت شده باشد سالانه 360 میلیارد تومان پرداخت شده درصورتی که ما سال گذشته مجموعاً 358 میلیارد تومان حقوق دولتی وصول کردیم، در واقع هر چه حقوق دولتی وصول شد در قالب بیمه بیکاری پرداخت کردیم.

وی تامین مواد اولیه صنایع فولادسازی را از مشکلات آینده این واحد‌ها دانست و افزود: باید زنجیره ارزش به گونه‌ای ایجاد شود که مواد معدنی مورد نیاز آن‌ها تأمین و تعادل برقرار شود و ما شاهدیم که در چند سال اخیر سنگ آهن و کنسانتره بیشتر تولید شده که مازاد آن را صادر کردیم در حالی که گندله کمبود داشتیم و وارد کردیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید مجوز به گونه‌ای صادر شود که نیاز داخلی تأمین شود گفت: دغدغه فولادسازی، صادرات است زیرساخت‌ها در بخش ریل و جاده مشکل دارد و هزینه‌های حمل و نقل دریایی و جاده‌ای ما دو برابر رقباست و لذا مزیت صادراتی نداریم.خصوصی سازی باید واقعی انجام شود و دولت جلو رانت‌ها را بگیرد، خیلی از شرکت‌های خصولتی وارد معدن شدند که مالیات نمی‌دهند، رقیب خصوصی‌ها شدند که این رفتار‌ها به این بخش اقتصادی به ویژه معدن آسیب می‌رساند.

شکوری اظهار داشت: اگر می‌خواهیم کشور توسعه یابد و مناطق محروم که عمدتا معادن در این مناطق واقع شده، آباد شود باید به فعالان این بخش وام کم بهره داد و از آن‌ها با اعمال معافیت مالیاتی حمایت کرد.سنگ آهن تولیدی به ذوب آهن تحویل می‌شود، ولی توان پرداخت پول را ندارد، اما باید هر سه ماه مالیات پولی را که دریافت نکرده ایم، پرداخت کنیم.

انتهای پیام


-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
[ دوشنبه 22 خرداد 1396 ] [ 7:53 ] [ حامد ]