close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس ارامش بعد چالش

بورس ارامش بعد چالش

سلام روز بخیر


-صفحه کدال باز نمیشود تا این لحظه قبل از ساعت نه
-

 

روز چهارشنبه در پی حملات تروریستی در ساختمان مجلس و حرم مطهر امام شاهد افزایش حجم فروش بودیم اما امروز بازار و سرمایه گذاران حرفه ای با هوشمندی این تأثیر هیجانی را خنثی کردند.

علی اسلامی بیدگلی رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی با بیان مطلب فوق در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،گفت: آرامش امروز و بازگشت بازار از روند هیجان زده روز چهارشنبه کاملاً قابل پیش بینی بود.

وی در ادامه افزود: یکی از عناصر تأثیر گذار در بازارها به ریسک سیستماتیک برمی گردد و بازار سرمایه ایران نیز نه تنها از این اصل مستثنی نیست بلکه سابقه تاریخی بورس ایران حاکی از اثرپذیری بیش از حد از جریانات و اتفاقات سیاسی و ریسک سیستماتیک است.

این کارشناس بازار سرمایه دلیل این میزان اثرپذیری را تعداد بالای سرمایه گذاران حقیقی خواند و گفت: رفتار هیجانی و به دور از تحلیل متعلق به سرمایه گذاران حقیقی است که به صورت مستقیم در بورس، سرمایه گذاری می کنند چون این دسته از سرمایه گذاران قدرت تحلیل کمتری دارند و معمولاً تصمیماتشان بر پایه هیجان ناشی از اخبار موقت و لحظه ای است.

رییس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی با اشاره به تأثیر بالای اتفاقات سیاسی در تصمیم گیری فعالان حقیقی بازار سرمایه اظهار داشت: بعد از شوک حملات تروریستی روز چهارشنبه بازار در سمت فروش سنگین شد اما بعد از عبور از آن لحظات اولیه فعالان بازار دو روز فرصت تحلیل داشتند و از طرف دیگر با توجه به اقدامات شایسته ای که در خصوص این اتفاقات در پیش گرفته شد کاملاً بدیهی بود امروز روند نزولی نه تنها با سرعت روز چهارشنبه ادامه پیدا نمی کند بلکه باید منتظر رشد در شاخص و برخی شرکتها بود.

وی با اشاره به پیش بینی صحیح فعالان حرفه ای بازار سرمایه برای بازگشت بازار به مدار متعادل و معقول گفت: اثر این اتفاق به طور کامل خنثی شده و بازار روال عادی خود را از این پس طی می کند.

اسلامی بیدگلی در پایان گفتگو با "سنا" به سهامداران به خصوص سهامداران غیر حرفه ای توصیه کرد: کماکان توصیه ما این است مثل بقیه بازارهای توسعه یافته دنیا افراد به صورت غیر مستقیم سرمایه گذاری کنند. در سال های گذشته ابزارهای واسطه ای وجود نداشت اما از آنجایی که هم اکنون تعداد کثیری صندوق های سرمایه گذاری با درجه ریسک پذیری متفاوت طراحی شده بنابراین سرمایه داران می توانند بدون اتخاذ تصمیمات هیجانی وارد بازار شوند.

 


-بورکس جدید

http://www.bourex.ir/forumdisplay.php?fid=2


-سایت بورس نیوز مثل گذشته فعال نیست 
-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بهروز خدارحمی، کارشناس بورس در برنامه "تیترامشب" شنبه شب، تصریح کرد: بصورت کلی حجم معاملات در بازار ایران کم است.
 
او علت پائین بودن حجم مبادلات در بازار سرمایه را وابسته بودن بازار به عوامل تاثیرگذار دیگری از جمله سیاستگذاری های بالادستی عنوان کرد و گفت: در کشورما حرکت های بلندمدت بازار سرمایه به اتفاقات بزرگ در سیاست گذاری های کلان وابسته است و بصورت مقطعی ممکن است تغییرات مثبتی رخ دهد و نرخ مبادلات افزایش یابد، اما این یک روند دائمی و ثابت نیست.
 
خدارحی افزود: معمولا انتظار در سرمایه گذاری ها دریافت سود معادل 5 درصد بیشتر از نرخ تورم است، اما در عمل این روند رخ نمی دهد چون عوامل دیگری دخیل است.
 
این کارشناس بورس با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه سرمایه گذاری در بورس گفت: یکی از بهترین فرصت ها برای فرهنگسازی امروز است و مردم باید بدانند که سوداگری، استفاده از فرصت نیست.
خدارحمی ادامه داد: امروز مردم تجربه کرده اند که اگر به سمت بازارهایی بروند که شفافیت ندارد و نهادهای ناظر آن را قبول ندارند، ضرر می کنند و ممکن است اصل سرمایه آنها نیز از بین برود.
او افزود: امروز مردم می خواهند بدانند که پول خود را کجا سرمایه گذاری کنند که مطمئن باشد و علاوه بر نهادهای ناظر، تحلیلگران دیگری هم روزانه وضعیت آن را رصد می کنند و اجازه تخطی به شرکت داده نمی شود.
 خدارحمی تاکید کرد: به نظر من امروزه مردم عطش این امر را دارند و به دنبال جایی مطمئن برای سرمایه گذاری اند.
 این کارشناس با اشاره به مشکلاتی که اخیرا برخی از نهادهای مالی و شبهه بانکی ایجاد کرده اند، گفت: وقتی عدد سود یک صندوق با هیچ منطقی سازگار نیست و وقتی شرکتی وعده سود 20 درصدی می دهد، طبیعی است که مردم به آن شک می کنند و دولت و حاکمیت هم نباید نگران اطلاع رسانی شفاف در این زمینه باشد.
 
به گفته خدارحمی، نباید کام شیرین مردم با به خطر افتادن اصل سرمایه آنها تلخ نشود.
 
در ادامه این برنامه،  سعید اسلامی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری با بیان اینکه برنامه های کوتاه مدت ممکن است گاهی نوسان زیاد داشته باشند، گفت: اتفاقات اخیر تلنگری برای سیاستگذار و سرمایه گذار است تا به رتبه بندی واحدهای اقتصادی توجه شود
 

-زگلدشت 4200ریال از زیر 3800ریال تشخیص کارشناسی دادیم رفته بود مجمع تقسیم سود معاملات روان حتی چهارشنبه داعشی نیز فرصت خرید داد تا محدوده 3905ریال دوباره افت کرده بود....قبلا هم گفته ایم حمایت اول 3500مقاومت اول 4500ریال این سهم در مقاطع مختلف ممکن است تا محدوده 5000ریال هم رشد بکند ولی حمایت 3500ریال را هم باید مد نظر داشت
-فاذر دیروز تا 3090ریال افت کرد وتا این لحظه 3191ریال حمایت دوم 2800مقاومت اول 3400ریال
-نظارت باید غیر محسوس ودر واقع صاحبان سهام درصدی باید زیر ذره بین کنترل باشند بسیار هم واجب است اما وقتی نظارت محسوس وگسترده میشود سرمایه ها در بانک بلوکه میشود وسمت بورس نمی اید لازم است به سهام قدرت مانور  در بازه های قیمتی ده الی بیست درصد داده شوداین هم به نفع دولت هم به نفع سازمان هم به نفع کارگزاری ها وهم به نفع سهامدار خرد است.....بله همه ما با سفته بازی از نوع رشد های نجومی بازار پایه مخالفیم چون ریشه شرعی انها غلط است
-سهم ها در کف است ریزش بیشتر غیر منطقی است توصیه میشودفروشنده نباشید البته اگر سهم های بنیادی قوی دارید
-خبهمن سرانجام امروز رشد روزهای قبل را ادامه داد ومتعادل شد
-فولای صف فروش هر رشد شارپی را اصلاح قیمتی است نباید طمع را دو چندان کنی
-یک پیشنهاد برای اوراق مشارکت وغیره یک سایت مستقل بورسی ایجاد شود ....یکی از دلایل افت مداوم بازار مخلوط بودن دو مقوله ای که با هم در یک اتاق نمی گنجند
-شپلی الان 550ریال حمایت اول 450ریال
-وساپا 895ریال  هنوز جای نظارت به سهم مشهود است
-گروه خودرو در غیاب خودرو-خساپا در حال اصلاح قیمت  ارام بدون صف فروش
-ساعت 12 تا فردا خدا نگه دار
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

-

-

-
-
[ یکشنبه 21 خرداد 1396 ] [ 7:23 ] [ حامد ]