close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس امنیت مساوی است با سود اینده بازار خوشبینانه

بورس امنیت مساوی است با سود اینده بازار خوشبینانه

سلام روز بخیر


- با تاخیر بازار را رصد میکنیم چون به سیستم دسترسی نداشتیم
-صعود خبهمن با افزایش سرمایه پیش رو امروز صف خرید را یدک می کشد
-شاخص کل فعلا زیر 80000واحد جا خوش کرده است بعید بنظر میرسد بتواند با قدرت از مرز 80000واحد عبور کند لذا79000واحد هم مد نظر باشد
-توسط یک کارگزاری اعلام شد:

پیش بینی بازار سهام بعد از واکنش هیجانی به دو حمله تروریستی

در پی واکنش هیجانی و افت ۵۳۵ واحدی شاخص بورس بعد از دو حمله تروریستی چهارشنبه گذشته در تهران، وضعیت بازار سهام برای هفته جاری توسط یک کارگزاری پیش بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی بعد از اعلام دوحمله تروریستی چهارشنبه گذشته توسط داعش، بازار سهام با کاهش قیمت ها و 535 شاخص بورس و تشکیل صف فروش برای برخی شرکت ها واکنش نشان داد که کارگزاری آبان برای وضعیت امروز بازار پیش بینی کرد، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، اکثر نمادها و گروه ها همسو با جو هیجانی ناشی ازعملیات تروریستی، معاملاتی منفی و همراه افت قیمتی را تجربه کردند که احتمالا این واکنش منفی در شروع هفته آینده و با توجه به برنامه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران ادامه داشته باشد.

به نظر می رسد گروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری با ادامه داد و ستدهای منفی دنبال گردند که در این بین نمادهای بازار پایه همچون "وسین، ورازی، وسرمد، وایرا، وکادو، وبرق، توسعه و سدبیر" از تقاضای بالاتر و در نتیجه معاملاتی مثبت از هم گروهی های خود برخوردار باشند.

احتمالا در اوایل هفته، گروه های فلزی، معدنی، شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها علیرغم قرار داشتن در سطوح حمایتی، معاملاتی متعادل و منفی را تجربه کنند و تنها برخی نمادها همانند "فولای، فملی، ومعادن، ساینا، شپاکسا، پترول، شیران، داراب، جهرم، شجم و شزنگ" مثبت تر از هم گروهی ها دنبال شوند.

از جمله گروه هایی که ممکن است از اقبال بیشتری در هفته پیش رو برخوردار باشد می توان به گروه ساختمانی اشاره کرد که پیش از هیجانات منفی چهارشنبه گذشته نیز با معاملاتی مثبت مواجه بودند. در این میان نمادهای "ثشاهد، ثعمرا، ثاباد و کرمان" احتمالا از تقاضای بالاتری نسبت به هم گروهی های خود برخوردار باشند.

انتهای پیام


-الان ساعت 10/30 دقیقه است بازار بورس چهارشنبه که با ان شدت نزول کرد ولی امروز با احتیاط صعود کرد 
-خصدار صعودی دوباره در محدوده 10000ریال
-خوب معلومه ولغدر 1200ریالی کم ریسک است اما فعلا میل به نزول مشاهده نمیشود ولی چهارشنبه فرصت طلبان در 1264ریال خریدند وامروز حتی سود هم در محدوده 1320ریال ثبت کردند
-در ریزش چهارشنبه بازار سرمایه گذاری پردیس افت نکرد
-فراخوان سازمان بورس در خصوص اصلاح برخی دستورالعمل های قانونی بسیار بجا، شایسته و نشان دهنده اشراف کامل مدیران و مسولان در سازمان بورس نسبت به مسایل حاکم بر بازار سرمایه است.

فردین آقابزرگی  مدیر عامل کارگزاری بانک آینده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در خصوص فراخوان بازار سرمایه برای اصلاح دستورالعمل های قانونی گفت:دیدگاه سازمان بورس به عنوان مقام ناظر و متولی بازار سرمایه ایران درخصوص بازنگری و اصلاح رویه توقف نمادهای معاملاتی و نحوه انتشار اطلاعات از سوی ناشرین ، حرکتی سازنده و بسیار باارزش است.

وی این تصمیم را پس از تهیه ، تدوین و تصویب قانون بازار اوراق بهادار درسال 84 یکی از اثرگذارترین عملکردهای مسولین در حوزه بازار سرمایه دانست و تاکید کرد: در این شرایط مطالعات تطبیقی وضعیت بورس در داخل کشور ما در مقایسه با تجربه سایر کشورها همواره باید مورد توجه باشد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به حساسیت موضوع و چالش هایی که اجرای این تصمیم ها می تواند دربرداشته باشد، نکاتی را مطرح کرد و گفت: اصولا توقف نماد معاملاتی بدلیل ابهام در ارائه اطلاعات و یا تغییرات ایجاد شده در وضعیت مالی ناشران، این ذهنیت را ایجاد می کند که بازبودن نماد معاملاتی و یا بازگشایی نمادهایی که بسته بودند، به منزله عدم وجود ابهام است.

وی با تاکید بر اینکه اساسا توقف نماد معاملاتی راهکار مناسبی برای مجاب کردن شرکت ها برای ارائه اطلاعات مالی نیست، افزود: بازنگری در رویه های معمول باید همواره در جریان باشد .

مدیر عامل کارگزاری بانک آینده با اشاره به موضوع مهم دیگر این فراخوان در ارتباط با ارائه اطلاعات از سوی ناشران گفت: در دو سال گذشته ارائه اطلاعات از سوی ناشران و ارتباط آن با قیمت سهام تاحدودی متفاوت تر از سال های پیش نمود داشته است . در 2 سال گذشته شرکت های زیادی بوده اند که با تغییرات با اهمیت در پیش بینیEPS  مدتی متوقف بوده و سپس بعد از بازگشایی با اقبال خاصی متاثر از درصد تغییر در پیش بینی ( مثبت و منفی) مواجه نشده اند و این موضوع موید این است که اساسا کلیه تغییرات قیمت سهام به تغییرات در پیش بینی سود بستگی ندارد و یااینکه قبل از توقف نماد معاملاتی اطلاعات به نحوی در قیمت سهم خود را نشان داده و تاثیر گذاشته است .

آقابزرگی در ادامه با تاکید بر اینکه این فراخوان بسیار بجا، شایسته و نشان دهنده اشراف کامل مدیران و مسولان در سازمان بورس نسبت به مسایل حاکم بر بازار سرمایه است، اظهار داشت: باید درنظر داشته باشیم که زمان اخذ تصمیم و اجرایی کردن تصمیمات نیز در این بین بسیار با اهمیت است و لازم است همواره و بدون انقطاع رویه های موجود را بررسی و به دور از مصلحت اندیشی نسبت به اصلاح آنها اقدام کنیم.

 


-در بازار انقباضی فرصتهای سود کم میشود فقط در ریزش های ناگهانی سودهای خوبی بدست می اید ویا در تشخیص روند کارشانسی یک سهم میتوان سود خوبی گرفت
-در یک ساعت اول معاملات امروز رخ داد:

چرخش۱۸۰ درجه ایی شاخص بورس بعد از بیشترین ریزش ارقام و واکنش هیجانی

بورس ایران بعد از واکنش هیجانی به حملات تروریستی داعش در تهران، امروز با رشد قیمت اکثر شرکت های بزرگ و افزایش شاخص بورس آغاز بکار کرد تا شاید اثر رویداد کم سابقه را هضم و حذف کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی حملات تروریستی چهارشنبه گذشته داعش در تهران با موجی از واکنش های ملی و بین المللی همراه شده که بازار سهام ایران در واکنش اولیه به این رویداد کم سابقه ، با ریزش 535 واحدی شاخص بورس (که بیشترین کاهش ارقام در سال جاری بود) و فشار فروش برخی شرکت ها ، موجب نگرانی عده ایی از فعالان و بروز رفتارهایی هیجانی شده بود.

در این میان برخی از سرمایه گذاران با تکیه بر حملات تروریستی تهران و همچنین تصمیم سنا آمریکا برای تحریم های ایران، منتظر ادامه کاهش قیمت ها و متغیرهای اصلی بازار در روز جاری و طی این هفته بودند اما آمار یک ساعت اول داد و ستدها ، نشان داد این انتظار و پیش بینی، نه تنها محقق نشده بلکه بازار سهام با تغییر 180 درجه ای ، نشان از هضم رویداد تلخ چهارشنبه دارد. حتی برای برخی شرکت ها مانند گروه بهمن و تراکتور سازی و... صف خرید تشکیل شد.

به این ترتیب طی یک ساعت اول معاملات ، شاخص بورس با رشد 122واحدی ثبت شد و به رقم 79 هزار و 881 واحد رسید تا شاید در پایان معاملات، کانال 80 هزار واحدی را باز پس گیرد.

در این افزایش دماسنج بازار ، شرکت های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، گروه بهمن، پتروشیمی فجر،آسان پرداخت ، تراکتور سازی ، ملی مس و مپنا با اثر 36 تا 3 واحدی بیشترین نقش را داشتند. ارزش معاملات هم با داد و ستد بیش از 93 میلیون سهم به بیش از 23 میلیارد تومان رسیده است.

با این اوصاف ، عده ایی از سهامداران کم ریسک از ادامه فعالیت دست کشیده و فعلا" نظاره گر شده اند اما فعالان ریسک پذیر و برخی حقوقی ها در حال خرید سهام شرکت های آینده دار هستند.

انتهای پیام


-زگلدشت چهارشنبه تا 3905ریال افت کرد والان 4141ریال.....میانگین 236ریال رشد
-افزایش سرمایه مناسب خبهمن فعلا صف خرید پایدار
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
[ شنبه 20 خرداد 1396 ] [ 7:19 ] [ حامد ]