close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس تشنه نقدینگی

بورس تشنه نقدینگی

سلام روز بخیر


-

پیش بینی خواجه نصیری از وضعیت بورس در فصل مجامع

مدیرعامل تامین سرمایه آرمان گفت: به نظر می رسد امسال فصل مجامع پرتلاطمی نخواهیم داشت چراکه عملکرد شرکت ها غالبا با پیش بینی ها منطبق است و فصل مجامع اطلاعات جدیدی به بازار نخواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمودرضا خواجه نصیری با تاکید بر اینکه بازار در انتظار تصمیم های جدید دولت در حوزه اقتصادی است به سنا گفت: در حال حاضر بازار سرمایه در شرایط انتظار و خنثی قرار دارد چرا که هنوز تغییری در سیاست های اقتصادی دولت رخ نداده است.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه منتظر رویکرد اقتصادی دولت دوازدهم است، ادامه داد: هر اتفاقی در حوزه بازار سهام مستلزم مشخص شدن رویکرد اقتصادی دولت دوازدهم خواهد بود.

این مقام مسئول تصمیم های اقتصادی جدید در دولت دوازدهم را موضوعی بنیادی برای بازار سرمایه دانست و ادامه داد: سرمایه گذاران منتظرند تا برنامه جدید اعلام شود و تغییر سیاست های اقتصادی را بررسی کنند و بر مبنای آن تصمیم بگیرند.

خواجه نصیری معتقد است اگر دولت در ماه های آینده در جهت رونق اقتصادی گام های جدی تری بردارد، وضعیت کل صنایع بهبود خواهد یافت و همه بنگاه های تولیدی از رونق اقتصادی منتفع می شوند و به تبع این اتفاق بازار سرمایه نیز در مسیر رشد قرار خواهد گرفت.

وی به تغییرات نرخ ارز نیز اشاره کرد و افزود: رونق اقتصادی به طور قطع با تغییراتی در نرخ ارز همراه می شود،افزایش نرخ ارز باعث رشد سودآوری شرکت های صادرات محور خواهد شد. اما در صورتی که رونق اقتصادی منجر به افزایش تورم شود صنایع مصرفی مثل صنایع غذایی، شوینده ، لاستیکی و امثال آن با بهبود شرایط مواجه می شوند.صنایع معدنی، فلزی و سیمانی هم از شرایط جدید تاثیر مثبت میگیرند اما از آنجایی که این گروه ها بیشتر به بازارهای جهانی متصل هستند، تاثیر پذیری آنها از بازارهای بین الملل بیشتر است.

مدیرعامل تامین سرمایه آرمان درباره وضعیت بازارهای جهانی گفت: با توجه به اینکه تحرک زیادی در بازارهای جهانی وجود ندارد نمی توان روند صنایع مرتبط به این بازارها را دقیق پیش بینی کرد.

خواجه نصیری به آغاز فصل مجامع اشاره کرد و ادامه داد: به نظر می رسد امسال فصل مجامع پرتلاطمی نخواهیم داشت چراکه عملکرد شرکت ها غالبا با پیش بینی ها منطبق است و فصل مجامع اطلاعات جدیدی به بازار نخواهد داد.

به گفته وی تنها عاملی که در فصل مجامع ممکن است بازار را متاثر کند برخی تحرکات حقوقی ها قبل از مجمع است که تصمیم به ورود یا خروج از برخی گروه ها دارند اما به طور کلی مجامع تاثیر قابل توجهی بر کلیت بازار سرمایه نخواهد داشت. 


-سلام مجدد بازار را رصد میکنیم انچه سرصبح مشاهده میکنیم بازار در وضعیت صبر وانتظار است....تحرک خاص بیشتر روی نمادهای کناره خواهد بود البته نمادهای کناره ای که از مجامع تقسیم سود بر می گردند
-حجم تقاضا در بورس  اکثرا محدود است وبازار با صفهای خرید میلیونی روبرو نیست تا این لحظه

-اما در فرا بورس بازار پایه چنوپا-ثعمرا-ثنام -شرنگی-ورازی -شزنگ-قاروم-دشیری تا این لحظه با صف خرید میلیونی روبروست والبته عرضه ها همچنان در این نمادها ادامه دارد 
-حال به هر علتی  همین حجم نقدینگی از بازار بورس بسمت بازار پایه کوچ کرده است 

-تمرکز نوسان گیری در بازار پایه از چند جهت خطرناک است اول بازار بورس اسیب می بیند دوما تفکر تحلیل وسهامداری از بین میرود سوما سفته بازی ها وموج سواری ها همچنان ادامه خواهد داشت

-

مدیریت نظارت بر بازار اولیه طی دو ماهه سال 96 پس از بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز انجام افزایش سرمایه 17 شرکت را صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بر اساس این گزارش مبلغ کل مجوزهای ارائه شده به شرکت های سهامی عام جهت انجام افزایش سرمایه طی دو ماهه سال 96 معادل 26 هزار و 291 میلیارد ریال است.

بر اساس مجوزهای صادر شده، 92 درصد افزایش سرمایه ها به مبلغ 24 هزار و 494 میلیارد و 340 میلیون ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی به مبلغ یک هزار و 897 میلیارد ریال از محل سود انباشته و اندوخته تأمین شده است.

 بر اساس گزارش اداره نظارت بر بازار اولیه به عنوان نمونه بانک حکمت ایرانیان با افزایش سرمایه 50 درصدی، شهد ایران با افزایش سرمایه 60 درصدی، سیمان ارومیه با افزایش سرمایه 75 درصدی، ارتباطات سیار با 200 درصد افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی وارد سال مالی جدید شدند.  


-فولای را ما از محدوده 2200ریال اشاره های مکرر داشتیم الان در بین نمادهای فلزات اساسی فولای در راس توجه است البته قطعیت افزایش سرمایه سنگین هنوز  اعلام نشده

-عرضه در سرمایه گذاری پردیس بسیار محدود است بالاخره سهم شناوری دارد نباید اینقدر سهم خشک شود ونزول نکند وقتی چنین حالتی پیش می اید سهم  مجبور به رشد میشود حمایت همچنان 1050ومقاومت 1250ریال
-در بازار پایه ج فقط یک نماد به نام وبرق در حال معامله است
-ودر بازار پایه الف دو نماد کالا4 وفرابورس در حال انجام معامله می باشند

-وبقیه نمادهای بازار پایه در بازار ب متمرکز است
-در گروه ساختمان حجم سنگین معاملات در ثعمرا متمرکز است

-گروه مسکن مثبت است  تا این لحظه ثعمرا ثشاهد صف خرید ولی بازار هیچ حساب کتاب دقیقی ندارد در همین دونماد عرضه هم بالاست
-وتوشه حمایت 3400مقاومت 3800ریال
-ما دوهفته پیش گفتیم شاخص کل باید یک اصلاح قیمت تدریجی را تجربه کند
-شاخص کل الان در مرز 80009واحد تا این لحظه اصلاح قیمت همیشه یک فرصت ونعمت است
-تا شنبه خدا نگه دار هفته اینده امیدوارم بازار مثبتی داشته باشیم

-
-
-
-
-
-

-

-

-
-
--

-
-
-
-
-

-

-
-
-
[ چهارشنبه 17 خرداد 1396 ] [ 7:5 ] [ حامد ]