close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس تک سهم های غافلگیر کننده

بورس تک سهم های غافلگیر کننده

سلام روز بخیر


-پول هوشمند شده بی محابا خرید نمیکند پول هوشمند صبر میکند تا اصلاح قیمت بازار به انتها برسد
-وقتی خساپا متوقف است یعنی لیدر رفته مرخصی
-وقتی قطب نمای گروه خودرو زیر1000ریال معامله میشود یعنی ..... صبر باید کرد
-پلاسک  هنوز اصلاح قیمت ادامه دارد
-ولی بازار پایه هنوز جذاب است چون دامنه نوسان ده درصد است وتقریبا بازار ازاد محسوب میشود
-شاخص کل قصد پیش  روی ندارد میل به اصلاح تا این لحظه مشهود است
-موقتا ترمز دستی فولای با شفاف سازی کشیده شد
-اگر بیشترین قیمت فنوال را 1515ریال روزهای قبل در نظر بگیریم الان 1240ریال حدود 275ریال عقب نشینی کرده است حمایت فنوال 1050ریال است
-خپارس چهار چرخ گروه خودرویی است الان 986ریال
-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: این حادثه حدود ساعات 18:15 امروز دوشنبه در کارخانه کمپوست در نزدیکی مشهد رخ داد که بلافاصله برای امدادرسانی به حادثه دیدگان چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس 115 به محل اعزام شد.

شهرام طاهرزاده گفت: چهار مصدوم حادثه که به شدت مجروح شده بودند به وسیله تکنسین های اورژانس 115 تحت احیای مراقبت های قلبی و ریوی قرار گرفته و به بیمارستان امدادی مشهد انتقال یافتند.
 
هر ۴ نفر توسط اورژانس تحت مراقبت‌های ویژه قلبی ریوی قرار گرفتند و بلافاصله به بیمارستان امدادی مشهد منتقل شدند اما پس از دقایقی بعلت شدت صدمات هر ۴ نفر جان باختند.

کارخانه کمپوست در پنج کیلومتری جنوب مشهد و در جاده قدیم مشهد- نیشابور واقع است. 

-فولای به شفاف سازی توجه نکرد والان 2838ریال معامله میشوداحتمال لمس 3000ریال هم ممکن است
-

علت نزول شاخص بورس از نگاه نماینده مجلس/ جرات خرید سهام نیست

نماینده مجلس با اشاره به رکود بازار در فاصله چند پیش و پس از انتخابات و علت نزول روزهای اخیر شاخص، گفت: ۸۵ درصد مردم از بورس آگاهی ندارند و در این شرایط سرمایه گذار جرات خرید سهام را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به روند نزولی شاخص کل قیمت بورس از ابتدای هفته جاری به خانه ملت گفت: عدم ثبات در اقتصاد کشور و برگزاری انتخابات همیشه بازار سرمایه را دچار رکود و متزلزل می کند.

وی بازی بانک ها با نرخ سود را عامل فریز و تمرکز نقدینگی در بانک ها دانست و افزود: تا زمانی که با ریل گذاری صحیح، نقدینگی مردم به سمت خرید سهام در بورس و افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی هدایت نشود، نمی توان شاهد رونق بازار سرمایه بود.

این نماینده مجلس به رکود بازار در فاصله چند ماه پیش و چند ماه پس از انتخابات کشور اشاره کرد و ادامه داد: در این شرایط سرمایه گذار جرات خرید سهام را ندارد.

به گفته جعفرزاده ایمن آبادی، 85 درصد مردم از بورس و بازار سرمایه آگاهی ندارند.

وی به تحت الشعاع قرار گرفتن بازار سرمایه با نرخ کاذب سود بانکی اشاره کرد و گفت:بسیاری از کشورهای دنیا نرخ سود صفر و نهایتا تا 4 درصد دارند اما در ایران نرخ سود بین 28 تا 32 درصد است لذا با این نرخ سود نمی توان انتظار رونق بازار سرمایه را داشت.


-مدیرعامل شرکت‌ خبر داد:

افزایش 300 درصدی سود چهارمین شرکت مشمول اصل 44

مدیرعامل فولاد خوزستان با اعلام سود عملکرد سال مالی گذشته و مقایسه آن با سود سال ۹۴،از افزایش سودآوری چهارمین شرکت مشمول اصل 44 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمیدرضا مدرس خیابانی با تاکید در خصوص روند رو به رشد تولید شرکت فولاد خوزستان در سال جاری گفت: شکستن رکورد‌های تاریخی تولید شرکت با رسیدن به رقم 3 میلیون و 600 هزارتن و فروش صادراتی یک میلیون و 900 هزارتن شمش فولادبه میزان ٦٣٠ میلیون دلار  که در نوع خود بی نظیر بوده تاثیر معناداری در تراز بازرگانی کشور داشته است.

وی سود عملکرد سال مالی گذشته این شرکت را بیش از 670 میلیارد تومان اعلام کرد در حالی که سود سال 94 حدود 210 میلیارد تومان بود که در مقایسه توانسته، سود آوری را به میزان بیش از 300درصد افزایش دهد.در حقیقت فولاد خوزستان ضمن اجرای عملی به منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی نقش خود را در جهت گیری اقتصاد بدون نفت تثبیت کرده است.

مدرس خیابانی افزود: با ارتقاء وضعیت بهره‌وری نیروی انسانی و با افزایش سرانه، تولید از 480 تن به 523 تن رسید و انتظار می رود این ارتقاء در سال جاری نیز تداوم یابد.

براساس این گزارش، در پی توقف نماد 19 دی "فخوز"، مشخص شد سود هر سهم این شرکت 1.44 هزار میلیارد تومانی با 126 درصد افزایش ، از 207 به 468 ریال رسیده است.

چهارمین شرکت مشمول اصل 44 پیش از آن و در عملکرد سه ماه اول سال گذشته هم با تعدیل خیره کننده 565 درصدی سود ( از 23 به 153 ریال) شگفتی ساز شده بود و در عملکرد 6 ماهه هم اقدام به تعدیل 35 درصدی دیگری کرده بود.

سازمان خصوصی بعد از عرضه سهام شرکت های ملی مس و فولاد مبارکه (15 بهمن و 21 اسفند 85 ) و سپس ایرالکو، در 16 مرداد 86 اقدام به عرضه سهام فولاد خوزستان به عنوان چهارمین شرکت مشمول اصل 44 کرد که ب عرضه 100 میلیون سهم، هر سهم آن 335 تومان کشف قیمت شده بود.


-سکوت وکم معامله شدن در یک سهم وعدم ریزش قیمتی میتواند منشا رشد تلقی گردد سرمایه گذاری پردیس را گاه وبی گاه کنترل کنید
-
دبیر کل کانون بانک های خصوصی و موسسه های اعتباری با تاکید بر اینکه نرخ سود بانکی باید با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شود، گفت: بانک ها به زودی نظر مشورتی خود را در این زمینه به شورای پول و اعتبار ارائه می کنند.


محمدرضا جمشیدی اظهار داشت: هفته آینده مدیران بانک های دولتی و خصوصی جلسه ای در رابطه با نرخ سود دارند تا نظر خود را درباره تغییر نرخ سود مطرح کنند و به جمع بندی نهایی برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا وی افزود: این تغییر الزاما به معنی کاهش نرخ سود بانکی نیست و از آنجا که قانون، شورای پول و اعتبار را مسئول تعیین نرخ سود می داند، بانک ها نظر مشورتی خود را در این زمینه ارائه می کنند.

جمشیدی ابرازامیدواری کرد نرخی برای سود بانکی تعیین شود که قابل اجرا باشد زیرا پارسال نرخ سود بانکی به 15 درصد کاهش یافت اما در عمل اجرایی نشد.

وی به اقدام خودروسازان برای پیش فروش محصولات خود با نرخ های 28 درصدی اشاره و آن را به عنوان یکی از بازارهای رقیب شبکه بانکی در جذب نقدینگی برشمرد که مانع از تحقق کامل اجرای نرخ سود 15 درصدی در بانک ها شد.

جمشیدی اظهار داشت: پارسال حتی در آگهی های روزنامه ها شاهد آن بودیم که برخی آژانس های املاک حاضر به جذب منابع مردم و پرداخت سودهای بالاتر از بانک ها بودند.

دبیر کل کانون بانک های خصوصی و موسسه های اعتباری تاکید کرد: نرخ اعلامی شورای پول و اعتبار باید منطقی باشد تا زمینه اجرایی آن فراهم شود.

به گفته وی، هرچه نرخ سود در شبکه بانکی بالاتر رود، تولیدکنندگان و تسهیلات گیرندگان متضرر می شوند و هرچه پایین تر بیاید، مردمی که از محل سود سپرده های خود ارتزاق می کنند و توانایی سرمایه گذاری و ایجاد شغل ندارند، زیان می کنند.

جمشیدی به الزام برنامه ششم توسعه برای کاهش نرخ سود اشاره کرد و گفت: در این برنامه بانک مرکزی ملزم شده است فاصله نرخ سود سپرده و نرخ سود تسهیلات را سالانه کاهش دهد.

به گزارش ایرنا، مدیران بانک های دولتی و خصوصی 17 خرداد ماه نشست مشترکی دارند تا درباره نرخ سود سپرده های بانکی در سال جاری تصمیم گیری کنند.

سال گذشته نیز در همین ایام بانک های خصوصی و دولتی برای کاهش نرخ سود به 15 درصد برای سپرده های یکساله توافق و این کاهش را به شورای پول و اعتبار پیشنهاد کردند.

در همین پیوند، پارسال شورای پول و اعتبار به کاهش نرخ سود سپرده ها به 15 درصد و نرخ سود تسهیلات به 18 درصد رای داد و نرخ های جدید از تیر ماه برای بانک ها و موسسه های اعتباری لازم الاجرا شد.

مدیران بانک های دولتی و خصوصی اسفند ماه گذشته نیز برای توافق بر سر نرخ سود جلسه ای برگزار کرده بودند، اما به نتیجه نرسیدند و مقرر شد مدیران بانکی بررسی های خود را در این زمینه جمع بندی کرده و در نشست خرداد ماه مطرح کنند.

ابتدای امسال نیز «ولی اله سیف» رییس کل بانک مرکزی از بررسی موضوع نرخ سود بانکی در این نهاد خبر داد که گزارش آن به شورای پول و اعتبار ارسال می شود و ممکن است بر اساس آن نرخ سود کاهش یابد.


-در گروه غذایی غپاک صف خرید است تا این لحظه
-صف خرید فولای همچنان باقی است  ومیل به رسیدن به مقاومت 3000ریال مشهود است
-در گروه ساختمان ثاباد صف خرید دارد تا این لحظه..... نام پست امروز تک سهم های غافلگیر کننده بود
-همین فولای به محدوده 2200ریال نزدیک شده بود چند بار اشاره کردیم
-فباهنر هم صف خرید شده موقتا تا این لحظه
-
-
-
-
-
-
-
-
-
[ سه شنبه 09 خرداد 1396 ] [ 7:26 ] [ حامد ]