close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس فعلا بر مدار 80000واحد

بورس فعلا بر مدار 80000واحد

سلام روز بخیر


-ای خدای من بعد از رشد بیش از صدرصدی شفاف سازی تپولا.....وبه هم خوردن موقت معادله خرید وفروش
-در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

خداحافظی مقطعی ۵ شرکت از بورس برای مجمع و افزایش سرمایه

در پایان معاملات امروز ۵ شرکت بورسی برای مجمع سالانه و فوق العاده و افزایش سرمایه، از تابلو خداحافظی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی ، شرکت های پتروشیمی شازند (اراک)، کالسیمین‌ ، ریخته‌گری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌، باما و پارس‌ مینو ، چهارشنبه جاری 10 خرداد اقدام به برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده خواهند کرد. به همین دلیل در پایان معاملات امروز ، این 5 شرکت از تابلو خداحافظی می کنند.

در این میان "شاراک و غپینو" علاوه بر تشکیل مجمع سالانه ، اقدام به برگزاری مجمع فوق العاده با هدف افزایش سرمایه و تغییر موضوع فعالیت خواهند کرد.

پتروشیمی شازند در صدد افزایش سرمایه 75 درصدی برآمده و قرار است در صورت موافقت سهامداران سرمایه اسمی را از 360 به 620 میلیارد تومان برساند.

انتهای پیام


-در گفت و گو با بورس پرس اعلام شد؛

زمان اعلام طبقه بندی جدید شرکت های بورسی و تغییر جایگاه برخی نمادها

مدیر امور ناشران بورسی زمان اعلام طبقه بندی جدید شرکت های بورسی و تغییر جایگاه برخی نمادها توسط هیئت پذیرش بورس را اعلام کرد.

طوبی دهقان در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، درخصوص تغییر سالانه طبقه بندی شرکت های پذیرش شده در بورس که طبق روال گذشته در پایان اردیبهشت هر سال مشخص و اعلام می شد، گفت: سازمان بورس طبق دستورالعمل موجود این طبقه بندی را انجام داده است.

وی افزود: در حال حاضر در انتظار مطرح شدن این موضوع در هیئت پذیرش هستیم،‌ زیرا در نهایت هیئت پذیرش تصویب کننده این طبقه بندی است. همچنین، با توجه به لزوم مراحل لازم ، احتمالا تا اواخر خرداد ماه این طبقه بندی اعلام خواهد شد.

دهقان درخصوص تغییرات این طبقه بندی گفت: بعضی از شرکت هایی که معیارهای پذیرش را رعایت نکرده بودند از بازار اصلی به بازار فرعی منتقل خواهند شد و برخی دیگر هم با توجه به بهبود عملکرد، به بازار و تابلوی بهتر ارتقا خواهند یافت.


-کدما شرکت کوچک 30 میلیونی صف خرید دارد
-کترام سهمی که از محدوده 900ریال تا 2580ریال رشد کرد الان در 1760ریال صف فروش دارد روند تا اطلاع ثانوی نزولی است
-فولای مورد اشاره مادر محدوده 2200ریال که چند بار اشاره کردیم امروز تا 2705ریال صعود کرد حمایت معتبر همان 2200ریال است
-زگلدشت قبلا هم گفته ایم حمایت 3500مقاومت 4500ریال شتاب بازی سهم میانگین 500الی 1000ریال در مواقع کم معامله وپر معامله بورس است
-ولغدر الان 1291 ریال حمایت همان زیر 1200ریال است اما.... بحث فنی اشاره های درست ما به بیش از 300مظنه صحیح در نمادها است
-سرمایه گذاری پردیس 1060ریالی امروز با قیمت 1180ریال ده درصد رشد را تثبیت کرد
-کساپا 1550ریالی با قیمت 2328ریال امروز 50درصد رشد را تثبیت کرد اما حمایت همان 1550ریال است
-سهام داری تقلید کور کورانه نیست کاری عقلایی وتصمیم شخصی است شما وقتی اپارتمان می خرید مگر به توصیه های بنگاه دار عمل میکنید بلکه ماهها تحقیق می کنید در مورد سهام هم همین کار را بکنید
-شگامرن  بی سروصدا وارد بازار شد اشاره ما در محدوده 34000ریال بود تا 63455ریال رشد کرد ومقداری اصلاح قیمت کرده است
-به رشد یا نزولش کاری ندارم امروز روز مثبت کودتای ولغدر بودالان صف خرید هم شد موقتا
-

تمجید سیف از بانک به گل نشسته و سئوالاتی که از مدیران غایب 11 ماهه پرسیده نشد!

رئیس کل بانک مرکزی از مدیران و کارکنان بانک صادرات تعریف و تمجید کرده اما توضیح نداده که چرا باید نماد بزرگترین بانک بورس حدود 11 ماه متوقف باشد و ابهامات روشن نشده و پول سهامداران همچنان بلوکه بماند؟

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، از قرار معلوم خود تعریفی ها و عدم بیان همه واقعیت ها که یکی از معضلات فرهنگ مدیریت نادرست برخی مسئولان بوده و هست را پایانی نیست و  در تازه ترین جریان های اینچنینی، بالاترین مقام نظارتی بازار پول از مدیران بانکی تعریف و تمجید کرده که با توقف نماد بی سابقه حدود 11 ماهه ، رکورددار منفی در دو سال اخیر شده است.

داستان از این قرار است که جناب ولی الله سیف که پیش از این با اظهاراتی، سهامداران بورس را رنجیده خاطر کرده بود ، در همایش سراسری مدیران بانک صادرات که عصر روز پنجشنبه برگزار شد، حاضر می شود و از این بانک بزرگ اما زیانده و به گل نشسته، تعریف می کند. چرا که "وبصادر" 5.7 هزار میلیارد تومانی که خود دارای مشکلاتی هست ، عهده دار بار موسسه منحل شده میزان شده است!!!

جناب سیف که سابقه چند مدیرعاملی در بانک های بورسی و دولتی را دارد، در آن جلسه از واژگانی چون مسئولیت اجتماعی ، درآمدزا و سودده بودن بانک ها، عدم هزینه تکلیفی، توسعه نظام بانکی و... استفاده کرده که جالب اما در تضاد آشکار با واقعیت های حداقل در مورد بانک صادرات است.

وی همچنین از مدیران قبلی و فعلی و نیز کارکنان بانک صادرات به خاطر پذیرش مسئولیت ساماندهی مشکلات میزان و کمک به یکی از مسائل بازار پول کشور، قدردانی و اظهار امیدواری کرده این بانک نقشی در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد.

حال با بیان گوشه ای از این سخنان "رپرتاژی" و مصرف داخلی، سوالاتی از بالاترین مقام نظارتی بازار پول به ذهن می رسد که جناب سیف آنها را از مدیران بانک مطرح نکرده و تا بلاتکیلفی حدود 11 ماهه چندین هزار سهامدار حقیقی تمام شود. 

شاید اگر خود جناب سیف برای یک روز به جای سهامداران زیان دیده در کشتی به گل نشسته "وبصادر" می نشست ، می توانست به وظیفه خود و مسئولیت اجتماعی بانک صادرات بهتر عمل کند.

یکی از این سوالات این است که چرا این مقام مسئول بانکی تاکنون بابت توقف بی سابقه "وبصادر" در بورس توضیحی از مدیران ( از جمله همکار سابق خود در معاونت نظارت بانک مرکزی جناب تهران فر که از ماه ها پیش قائم مقام بانک صادرات شده) نخواسته و با توجه به انتشار گزارش حسابرس درباره اولین درآمد هر سهم مالی 96 و شفاف سازی در اوایل اردیبهشت سال جاری، اقدامی جهت بازگشایی نماد صورت نگرفته است؟

چرا با توجه به تاکید سیف بر مسئولیت اجتماعی و لزوم سودده بودن بنگاه های اقتصادی ، مدیران این بانک در جهت عدم ایفای مسئولیت در برابر سهامداران که جزء بدیهیات هر بنگاهی است، اقدامی برای ارایه توضیحات شفاف نکرده اند تا مشخص شود علت بلوکه شدن حدود 11 ماه از سرمایه های سهامداران حقیقی و حقوقی چیست؟

اصولا" چگونه می توان از بانکی دولتی که نه تنها درآمدزا و سودده نیست بلکه با زیان و محدودیت هایی روبروست، تعریف و تمجید کرد و از حمایت از تولید و اشتغال خبر داد؟

جناب سیف بعد از حواشی سال گذشته بانک های مهم بورسی که با عدم بازگشت بانک صادرات هنوز ناتمام مانده ، چگونه می تواند اعتماد سهامداران را به این صنعت مهم جلب کند تا سرمایه ها در بانک ها و سایر بازارهای کاذب تلنبار نشده و وارد چرخه اقتصاد شود؟

آیا رئیس کل بانک مرکزی می تواند برای آینده این صنعت در بازار سهام ، اطمینان دهد و ضمانت دهد که مثلا" بانک رفاه که قرار است در سال جاری وارد بورس یا فرابورس شود، به سرنوشت بانک صادرات دچار نشود؟

با این همه امید است و انتظار می رود بالاترین مقام نظارتی بازار پول در جهت پاسخ به این سوالات و اعمال نظر برآید تا شاید گوشه ای از ابهامات و دلایل توقف طولانی مدت بانک صادرات مشخص شود و  زیان و نگرانی سهامداران این بانک صادرات با ادامه توقف نماد بیشتر نشده و این بانک به گل نشسته به دریای بازار سهام باز گردد.

انتهای پیام


-رشدهای غافلگیر کننده وناگهانی  هر هفته در چند نماد اتفاق می افتد
-از بین ان 1400 نفر شورای نگهبان میتوانست چهار اقتصاددان را انتخاب ومعرفی نماید.....ولی چنین نشد در انتخابات ریاست جمهوری

-

نظر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره ادغام بانک ها

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام یکی از دلایل عدم همکاری بانک های بزرگ خارجی با بانک های ایرانی گفت: براساس قانون تجارت، ظرفیت قانونی لازم برای ادغام بانک ها وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا پورابراهیمی درباره مطرح شدن ادغام بانک ها که هفته پیش توسط  رئیس کل بانک مرکزی اعلام شد به خانه ملت گفت: براساس سیاست های اصل 44 باید سهم دولت در اقتصاد کاهش یابد تا زمینه حضور پررنگ تر بخش خصوصی در اقتصاد کشور فراهم شود.

وی ادامه داد: هدف از تشکیل بانک های خصوصی این بود که تجهیز منابع مالی و تخصیص این منابع بصورت ارائه تسهیلات بانکی به روش مناسبی صورت گیرد تا در رقابت بهای تمام شده پول کاهش یابد. در عمل بانک های خصوصی به اهداف مذکور دست نیافتند و بعضا با رقابت های غیرصحیحی که در حوزه اقتصادی انجام دادند تاثیر منفی بر عملکرد بازارهای پول در اقتصاد کشور داشتند.

این نماینده مجلس افزود: در حال حاضر برجام ظرفیتی برای استفاده از تعاملات خارجی با بانک های خارجی  فراهم کرده اما ظرفیت بانکی کشور نیز دارای مسائلی است که مانع از استفاده از ظرفیت ها می شود. البته این موضوعات جدا از تداوم کارشکنی ها دشمنان ایران در اجرای صحیح برجام است. 

پورابراهیمی تصریح کرد: فقدان کفایت سرمایه بانک های ایرانی نیز از دلایل عدم همکاری بانک های بزرگ خارجی با شبکه بانکی داخلی است. بنابراین ادغام بانک های ایرانی می تواند نقش مهمی در ارتقای کفایت سرمایه داشته باشد.

وی ادامه داد: دولت در خصوص ادغام بانک های خصوصی تصمیم نمی گیرد و بانک مرکزی نمی تواند در این حوزه الزام ایجاد کند و براساس قانون تجارت، انجام این مهم برعهده مجمع عمومی بانک ها است و نهایتا بانک مرکزی می تواند با این کار موافقت یا مخالفت کند. با این حال مجمع بانک های دولتی در اختیار دولت است و براین اساس، ادغام بانک های دولتی باید براساس مصوبه دولت صورت گیرد.براساس قانون تجارت، ظرفیت قانونی لازم برای ادغام بانک ها وجود دارد.

انتهای پیام


-رئیس انجمن صنفی سیمان اعلام کرد:

مهم‌ترین خطر صنعت سیمان و عدم افزایش قیمت در سال جاری

رئیس انجمن صنفی سیمان مهم‌ترین خطر صنعت سیمان را رقابت منفی میان تولیدکنندگان اعلام کرد و گفت: قیمت سیمان همان قیمت سال 95 است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از اتاق تهران، محمد اتابک درخصوص مقیاس بازار سیمان در ایران اظهار داشت: اندازه بازار سیمان در کشور ثابت است و سهمیه‌ای که انجمن برای تولیدکنندگان تعیین کرده به اندازه کشش بازار سنجیده می‌شود. بنابراین تولید مازاد هم ثروت ملی را هدر می‌دهد و هم باعث می‌شود که تولیدکنندگان مجبور شوند حتی زیر قیمت تمام‌شده، محصولات را به فروش برسانند.

وی ادامه داد: در همه جای دنیا زمانی که بازار با رکود ساخت‌وساز و مصرف روبه‌رو است، کنترل میزان تولید برای هدر نرفتن سرمایه‌های ملی الزامی است و این اقدام در شرایط کنونی از سوی انجمن صنفی سیمان در حال انجام است.

این مقام مسئول افزود: میزان سهمیه‌ها باتوجه به موقعیت کارخانه‌ها و مصرف منطقه‌ای داده می‌شود و تولیدکنندگان ناگزیرند این شرایط را رعایت کنند چراکه در غیر این صورت مجموع صنعت متحمل ضرر‌ و زیان خواهد شد و بخشی از سرمایه‌های ملی به باد خواهد رفت.

اتابک درمورد رعایت نکردن سهمیه‌بندی‌ از سوی برخی کارخانه‌ها گفت: سال گذشته، ۹۴ درصد هر آنچه تخصیص داده بودیم به‌عنوان سهمیه‌بندی برای مجموعه‌ها رعایت شد اما امسال به دلیل فشارهای اقتصادی که روی بنگاه‌ها وجود دارد چه از طریق مالیات شرکت‌ها، چه مالیات ارزش‌افزوده و چه سایر هزینه‌هایی که به شرکت‌ها وارد می‌شود، بخشی از تولیدکنندگان رعایت سهمیه‌بندی‌ها را مانند سال گذشته و با جدیت انجام نمی‌دهند و به همین دلیل نیز با مشکلاتی رو‌به‌رو شده‌ایم.

وی درخصوص قیمت سیمان در سال جاری و افزایش احتمالی آن اظهار داشت: قیمت‌ها فعلا افزایش خاصی نداشته‌ و کارخانه‌های تولیدکننده سیمان نیز اقدامی در راستای افزایش قیمت انجام نداده‌اند اما برخی از واسطه‌ها در کف بازار، قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.براساس قیمت اعلامی انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان، قیمت سیمان همان قیمت سال 95 است.

انتهای پیام


-رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو اعلام کرد:

علت افزایش قیمت تا ۱.۵ میلیون تومانی برخی خودرو ها/ بانکداری خودروسازان

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به علت افزایش قیمت برخی خودروها گفت: عملکرد خودروسازان امروز به بانکداری شبیه است تا تولید خودرو.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرسT سعید موتمنی با اشاره به رکود در بازار خودرو ایران به صدا و سیما گفت : افزایش قیمت هم رکود در این بازار را افزایش می دهد.

وی با اشاره به افزایش قیمت برخی خودروها از 300 تا یک میلیون و 500 هزار تومان افزود : خودروسازان علت این افزایش قیمت را ناشی از افزایش 50 تا 70 هزار تومانی نرخ بیمه خودرو اعلام می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه عملکرد خودروسازان امروز به  بانکداری شبیه است تا تولید خودرو گفت : پرداخت سود مشارکت 22 تا 33 درصدی مانع از نصب قطعات با کیفیت در خودروها می شود.

موتمنی با اشاره به تفاوت قیمت خودروها در کارخانه و بازار افزود : سمند سورن  ELX در کارخانه 39 میلیون و 800 هزار تومان و در بازار 41 میلیون تومان ، ساندرو اتوماتیک در کارخانه 49 میلیون و 60 هزار تومان و در بازار 53 میلیون و 800 هزار تومان ، استپ وی در کارخانه 54 میلیون و 500 هزار تومان و در بازار 62 میلیون و 500 هزار تومان معامله می شود.

وی با بیان اینک برخی از خودروهای تولید داخل کشور امروز در بازار بین المللی از رده خارج محسوب می شوند گفت :  مصرف کنندگان خواهان کاهش قیمت و افزایش کیفیت خودروهای تولیدی هستند و هیچ گونه افزایش کیفیتی در خودروهای داخلی دیده نمی شود.


-با سلام و احترام 
ارفع: 
ارزش بازار این شرکت 850 میلیارد تومان می باشد و سرمایه ثبتی این شرکت نزدیک به 300 میلیارد تومان است. 
سود ناخالص در سال 94 از مبلغ 8 میلیارد تومان به 167 در سال 95 رسیده است. که نشان از تغیرات بنیادی اساسی چه از لحاظ بهره وری و چه از لحاظ افزایش حاشیه سود شرکت می دهد. همچنین هزینه های مالی شرکت روند نزولی داشته است و از مبلغ 39 میلیارد به مبلغ 22 میلیارد کاهش داشته است. سایر هزینه های غیر عملیاتی با کاهش 44 درصدی از 76 میلیارد به 42 میلیارد رسیده است. تمام موارد فوق باعث گردیده زیان 115 میلیاردی سال 94 ارفع به 94 میلیارد تومان سود در سال 95 تبدیل گردد.
پاسخ : سلام ودرود بر شما

-
[ دوشنبه 08 خرداد 1396 ] [ 7:7 ] [ حامد ]