close
تبلیغات در اینترنت
بورس بسوی ماه رمضان
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-خوب ماهرمضان شروع شد تمرکز بازار روی سهم های کناره در بورس وفرا بورس وبازار پایه است بازار پایه پر ریسک ولی جذاب اما صرفا نوسان وگاهی اوقات توام با سفته بازی کورکورانه-زگلدشت فاصله زیاد قیمت عرضه وتقاضا حمایت 3500مقاومت 4500 ریال الان در محدوده 4000ریال از مجمع تقسیم سود برگشته-اما رتکو حمایت 8000ریال مقاومت 10000ریال.....سهم را هر روز رصد کنید ولی حمایت ها را دقیق زیر نظر بگیرید-سرمایه گذاری پردیس حمایت 1060ریال مقاومت اول 1250ریال الان 1170ریال-بورس اندک فعالیتی در سهام کناره مشهود…

سلام روز بخیر


-خوب ماهرمضان شروع شد تمرکز بازار روی سهم های کناره در بورس وفرا بورس وبازار پایه است بازار پایه پر ریسک ولی جذاب اما صرفا نوسان وگاهی اوقات توام با سفته بازی کورکورانه
-زگلدشت فاصله زیاد قیمت عرضه وتقاضا حمایت 3500مقاومت 4500 ریال الان در محدوده 4000ریال از مجمع تقسیم سود برگشته

-اما رتکو حمایت 8000ریال مقاومت 10000ریال.....سهم را هر روز رصد کنید ولی حمایت ها را دقیق زیر نظر بگیرید
-سرمایه گذاری پردیس حمایت 1060ریال مقاومت اول 1250ریال الان 1170ریال
-بورس اندک فعالیتی در سهام کناره مشهود است ان هم به ضرب وزور وهل دادن کانال های تلگرامی ولی در مجموع وضعیت ارام توام با درجا زدن وشرایط اصلاح قیمت مشاهده میشود
-اما فولاد الان 1400ریال معمولا نمادهای رند پر پتانسیل مثل فولاد اخابر فملی و..... در زمانی که بازار دچار رکود میشود با اندک رشدی فضا را مثبت می کنند
-شپاکسا حمایت 5000ریال مقاومت 6000ریال الان 5553ریال
-کساپا 1550ریال مدام اینجا تکرار میکردیم  الان 2224ریال صف خرید
-سهام داری صبر می خواهد همین کساپا را دهها بار خریدید خسته شدید فروختید زمانی که شما خسته میشود همان موقع زمان صعود سهم است
-شاید  هم اشتباه باشد ولی در بلند مدت در سه مرحله همراه با نوسان مثبت ومنفی شاخص کل ممکن است  3000واحد عقب نشینی تدریجی را تجربه کند
-انتظار بی فایده است پردیس به محدوده 1060ریال عقب نشینی نمیکند

در پایان معاملات امروز رخ می دهد:

آخرین روز خرید و فروش ۴ شرکت بورسی قبل از مجمع

در پایان معاملات امروز نماد ۴ شرکت کوچک و متوسط بورسی برای برگزاری مجمع سالانه بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی اتمام سال مالی اسفند و اعلام زمان برگزاری مجمع سالانه برای روز دوشنبه 8 خرداد، نماد شرکت های داروسازی‌ اکسیر، داروسازی‌ امین‌، کاشی‌ سعدی‌ و سیمان‌ صوفیان‌ در پایان معاملات امروز بسته می شود.

این 4 شرکت با سرمایه 25 تا 82.9 میلیارد تومانی ، جزء شرکت های کوچک و متوسط بورس از لحاظ سرمایه اسمی بشمار می روند.


-یک کارشناس:

ادغام چند بانک بسیار بسیار خطرناک است/ پیشنهاد به سیف

یک کارشناس با درخواست توقف طرح ادغام چند بانک ، به رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: در شرایط موجود تصور آن که اصلاح نظام بانکی صرفاً مرادف با ادغام چند بانک است بسیار بسیار خطرناک است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی جدی شدن ادغام بانک ها که اخیرا" توسط ولی الله سیف مطرح شده ، مجید شاکری در یاد داشتی که در تسنیم منتشره شده ، اعلام کرد: جناب‌عالی از برنامه بانک مرکزی جهت ادغام چند بانک در هم رونمایی فرموده‌اید. شرایط خطیر کشور در برهه کنونی عرض پاره‌ای گزاره‌ها را خدمت آن مقام محترم ضروری می‌کند:

١ ــ ادغام اساساً در شرایطی دارای معناست که تعدادی بانک کوچک مشکلدار و تعدادی بانک بزرگ بدون مشکل وجود داشته باشد تا با ادغام ترازنامه‌های آنها سرجمع نسبت‌های مالی آنها قابل قبول باشد. اکنون در ایران کمابیش سهم دارایی سمی در ترازنامه همه بانک‌ها ــ مگر یکی دو بانک بسیار کوچک ــ یکسان است. از این باب ادغام پیشنهادی جناب‌عالی مشکلی را از نظام بانکی رفع نخواهد کرد.

٢ ــ مشکل نظام بانکی چنان که بارها فرموده‌اید تجمع دارایی موهوم و سمی در ترازنامه بانک‌هاست. ممکن است بفرمایید در وضع موجود این ادغام‌ها چه کمکی به تعیین تکلیف دارایی‌های موهوم ــ خاصه امهال‌های بی‌پشتوانه ــ خواهد کرد؟

٣ ــ اشاره کرده‌اید که ادغام باعث کاهش هزینه‌های شعب و امکان فروش اموال مازاد ناشی از این صرفه‌جویی است. می‌توانم بپرسم چقدر امید دارید تا در وضعیت فعلی مستغلات در ایران املاک شعب حتی به‌قیمت بازار ــ و نه حتی به‌قیمت دفتری بیش از ارزش بازار ــ به فروش برود؟ تجربه فروش ملک بانکی در بهمن ماه ٩٥ را مرور کرده‌اید؟ از آن هزار ملک چند تای آن به فروش رفت؟

٤ ــ ممکن است پیش خود گمان کنید با ادغام بانک‌های مشکلدار فضای بازار پول نظارت‌پذیر خواهد شد. اگرچه در کلان این نگاه درست است اما تصور اینکه مانع اصلی نظارت‌ناپذیری بانک‌ها عدم ادغام آنهاست، یقیناً خطاست. تجربه ادغام بانک تات پیش چشم است. بعد از ادغام چقدر توانستید تخلفات و رفتارهای غیر قابل دفاع سهامداران ارشد تات را که به زیر تابلوی آینده کوچیده بودند کنترل کنید؟

٥ ــ عقلاً بانک‌هایی که تصمیم به ادغام آنها دارید بانک‌های مشکل‌دار امروزند. و ضمناً به‌دلیل شدت عطش و اعسار این بانک‌های مشکلدار صاحب بالاترین  نسبت سپرده به سرمایه هستند. بدیهی‌ترین واکنش سپرده گذاران به دوران گذار ادغام، جابه‌جایی بخشی از سپرده خود به بازارهای دیگر است ــ دست‌ـکم از باب انتظار عقلائی محدود شدن امکان دریافت نرخ‌های بالا در بانک تازه ــ این امر در شرایطی رخ می‌دهد که همین حالا علی‌رغم مساعی جناب‌عالی و آقای دکتر طیب‌نیا فنر جمع‌شده تورم به‌استناد تورم نقطه به نقطه فروردین و اردیبهشت، در حال باز شدن است. آیا به ریسک‌های این تصمیم اندیشیده‌اید؟

٦ ــ بدیهی است که ادغام بانک‌های موجود منجر به بهبود ضریب کفایت سرمایه نمی‌شود. اگر بخشی از طرح شما تزریق یک ابرخط اعتباری برای بهبود ضریب کفایت سرمایه بانک تازه است، به‌نظرتان اتخاذ شیوه یک شرکت مدیریت دارایی از محل همین خط اعتباری واقعی‌تر نیست؟

٧ ــ ضریب کفایت سرمایه اساساً وقتی مؤثر است که از آن به‌عنوان یک عامل بازدارنده ورود به بحران استفاده شود. اکنون که به‌شهادت تمامی نماگرها دو سال است در بحران جدی اعسار بانکی به سر می‌بریم افزایش ضریب کفایت سرمایه چه نفعی دارد؟

٨ ــ رسیدن به وضع موجود دلائل واضحی دارد: خصوصی کردن خلق پول، سیاست کنترل تورم با جابه‌جایی مسیر تأمین مالی دولت از بانک مرکزی به بانک‌های تجاری، آزادی شبه‌مطلق بانکها در برداشت از ذخایر، عدم‌درک علل و لوازم تشکیل دارایی موهوم،... آیا با ادغام بانکها این مسائل حل می‌شود یا آن که با توجه به فرض منطقی باقی ماندن تمام عوامل فوق، بعد از تحمل تمام تنش‌های بدیهی فرآیند ادغام مجدداً به وضع موجود باز خواهیم گشت؟

٩ ــ تحقیقات بسیار هم در مجموعه خود شما و هم در معاونت پژوهش سازمان بورس، نشان می‌دهد ادغام نهادهای مالی وقتی موفق است که ابتدا ادغام در رده مالکیت رخ دهد و بعد بسیار آرام بخش‌های موازی ادغام شود. اما علی‌الظاهر در طرح شما نوعی تعجیل برای رسیدن به مواهب ادغام در سطوح عملیاتی وجود دارد. توجه کنید که در تجربه‌های قبلی ادغام شما اندازه مؤسسات تحت ادغام بزرگ نبوده، یا حتی در تجربه بانک آینده به‌طرز مؤثری سایر مؤسسات ادغام‌ شونده کوچکتر از تات بوده‌اند. اکنون در تمام گزینه‌های ادغامی اندازه بانک‌های ادغام شونده نسبتاً بزرگ است. به تبعات تعجیل در ادغام رده عملیاتی فکر کرده‌اید؟

ریاست محترم بانک مرکزی

نظر به موارد فوق و دلائل بسیار دیگر کارشناسی، از جناب‌عالی تقاضا می‌کنم طرح ادغام بانک‌ها را متوقف نمایید. بدیهی است که ادغام بانک‌ها به‌عنوان مرحله‌ای از اصلاح نظام بانکی بعد از پایدارسازی نظام بانکی و تعیین تکلیف دارایی موهوم ــ یا دست‌کم داشتن استراتژی‌ای برای تعیین تکلیف آن ــ بسیار ستوده است. اما در شرایط موجود تصور آن که اصلاح نظام بانکی صرفاً مرادف با ادغام چند بانک است بسیار بسیار خطرناک است و به‌جز تسریع برون‌ریزی لایه‌های اجتماعی بحران دستاوردی دیگری ندارد".

انتهای پیام


-دسبحا روند بلند مدت صعودی حمایت 5300مقاومت 7000ریالالان 5821ریال
-اخابر در حال باز گشایی اما ناظر با کلت روی سر سهم
-شاخص راهی بجز اصلاح قیمت نداردباید اصلاح بشود
-حق تقدم ساروم را فقط کنترل کنید صرفا جنبه اموزشی نزول صعودش را دقیق متوجه بشوید
-این نکته یادتان باشد شاخص کل دو قدم به عقب یک قدم به جلو خوب در بلند مدت بیشتر به عقب خواهد رفت
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
--

-


درباره
ارسال نظر برای این مطلب

88888
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد داشتهای شخصی ما می باشد. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد بخش نظرات سایت بسته است بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.
نام کاربری :
رمز عبور :
  • آرشیو
  • 1398
  • کدهای اختصاصی