close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس چهارشنبه شتاب التهاب انتخابات

بورس چهارشنبه شتاب التهاب انتخابات

سلام روز بخیر


-امروز به هر نحو ممکن بازار مثبت خواهد بود....ولی شنبه جهت انتن بورس فعلا نامعلوم است....بهترین فرضیه همان 70 درصد نقد بودن است

نعمت زاده: ذوب آهن ۴۰۰ هزار تن ریل ظرفیت تولید دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید ریل در ذوب آهن اصفهان آغاز شده و ۴۰۰ هزار تن ظرفیت تولید دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدرضا نعمت‌زاده امروز در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی گفت: قرارداد خرید ۶ هزار دستگاه واگن روسی به یک‌هزار دستگاه کاهش یافت و ۴۹۰۰ هزار دستگاه در داخل تولید خواهد شد.
وی گفت: پیش از این محدودیت‌هایی درباره حضور شرکت‌های خارجی در ایران داشتیم، اما حضور شرکت‌های خارجی در چنین نمایشگاه‌هایی چشمگیر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: سرمایه‌گذاری‌های مشترک با شرکت‌های خارجی در ساخت واگن، تجهیزات، امور فنی و... مطلوب ارزیابی می‌شود و اصولاً راه‌آهن شبکه زیربنایی کشور است و اهمیت بالایی دارد.
وی افزود: هنوز سهم در راه‌آهن ناچیز است، موقعیت جغرافیایی ایران از نظر کوهستانی بودن مسیر موجب شده است که احداث راه‌آهن پرهزینه باشد و به همین دلیل کمتر سرمایه‌گذاری شده است.
نعمت زاده گفت: بهترین وسیله برای جابجایی بار صنایع بزرگ راه‌آهن است، اما ما صنایع بزرگ کم داریم، به همین دلیل بسیاری از بارهای متفرقه به سمت جاده سوق می‌یابد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در کارخانه‌های فولادی از گذشته، حمل و نقل مواد با راه‌آهن انجام می‌شد و با توجه به نیاز معدنی، راه‌آهن توافقنامه‌های جدید با آن‌ها دارد و پارسال هم راه‌آهن با معدن گلگهر توافقاتی امضا کردند.
نعمت‌زاده افزود: اخیراً در معدن سنگان توافقاتی انجام شد و ما از توسعه خطوط ریلی حمایت می‌کنیم، زیرا هر چه شبکه ریلی توسعه یابد، صنایع کشور بیشتر درگیر کار می‌شوند.
وی گفت:: برخلاف اینکه ادعا می‌شود، صنایع راکد است، ما صنایع پیشرفته‌ای داریم، همین الان خارجی‌ها با واگن‌سازی داخلی برای سیستم ترمز قطار در حال مذاکره هستند.
نعمت زاده اظهار داشت: به شرکت‌های حمل و نقل ریلی توصیه می‌کنم به توان داخل تکیه و اعتماد کنند و ما هم تلاش می‌کنیم گواهینامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی از سوی سازنده‌های داخلی دریافت شود.
وی افزود: تولید سوزن ریل از سال‌های گذشته اجرا شد، اما یک قطعه مرکزی آن تردیدی وجود دارد که آن را هم می‌توان با تأییدهای بین‌المللی فعال کرد.
نعمت‌زاده گفت:: چند ماه پیش که قرار شد واگن روسی خریداری شود، ما گفتیم باید به توان داخل توجه شود و این منجر به اصلاح قرارداد شد، بنابراین ۴۹۰۰ دستگاه از این واگن‌ها در داخل ساخته می‌شود و یک‌هزار دستگاه هم از خارج می‌آید، چون از قبل ساخته شد.
وی تأکید کرد: توسعه راه‌آهن از اولویت‌های دولت دوازدهم است.
وی اظهار داشت: باید راه‌آهن از لحاظ تأمین منابع و توسعه طوری اقدام کند که سازندگان بتوانند از فاینانس و صندوق توسعه ملی استفاده کنند.

-افت ناگهانی سرمایه گذاری پردیس را مدنظر داشته باشید
-اخابر از بازار حمایت میکند حجم معامله در دقایق اول 3/100 میلیون سهم
-نمادهای رند شاخص کل را تا این لحظه 119واحد مثبت کرده اند
-چکاوه الان در 3799ریال صف خرید دارد وحمایت 3200مقاومت 4500ریال یک محدوده باز وپرنوسانی دارد حتما نمودار یک ساله را چک کنید
-فضای انتظار در بورس ونفروختن سهم ها حکایت از محکم بودن بازار دارد سیاست صبر به مرور زمان به پایان خواهد رسید حتما در میان مدت رشدی در راه است گرچه شاید نوسانات ده درصدی منفی یا مثبت متاثر از نتیجه انتخابات را شاهد باشیم
-

شفاف سازی «وبیمه» و اعلام بازگشت به بورس

وبیمه بعد از توقف ۱۱ روزه شفافیت و اعلام سود کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نماد سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه‌ از 16 اردیبهشت ماه سال جاری متوقف است، به همین سبب جمعی از سهامداران حقیقی این نماد با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اعلام عدم پاسخگویی امور سهام سرمایه گذاری صنعت بیمه، خواهان تسریع در بازگشایی این نماد شده اند.

از سویی دیگر،‌ شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه با ارسال نامه ای به اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده است: سود حاصل از فروش بخشی از پروژه گلستان و 10 درصد از فروش شرکت توسعه عمران و بخشی از پروژه تجاری خلیج فارس جمعا 436 ریال سود به ازای هر سهم شناسایی شده و  این سود قابل افزایش نیز خواهد بود.


-فقط تنور انتخابات داغ است وتنور بورس منتظر روشن شدن
-
مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا :
واکنش های بازار سرمایه طبیعی است
معمولاً در بورس های بزرگ دنیا که عمق بازار زیادی دارند، دامنه نوسان نداریم. پس به طور مطلق نمی توان گفت که دامنه نوسان وجود نداشته باشد اما این هم که وجود دامنه نوسان باعث می شود بازار در جاهایی کارایی خود را از دست بدهد حرف درستی است.

مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا، واکنش های بازار سرمایه به اتفاقات پیرامونی را طبیعی دانست و گفت: بازار سرمایه از جمله بازارهایی است که نسبت به سایر بازارها پویاتر است و به اخبار مختلف سیاسی و اقتصادی عکس العمل های سریع تری نشان می دهد.

 

بهنام چاوشی به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت:این جزء ویژگی و ماهیت بازار سرمایه است که نقدشوندگی در آن سریع اتفاق می افتد؛ الان هم با توجه به اینکه ما انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم قطعاً بازار سرمایه تحلیل های خودش را دارد و کسانی که در بازار سرمایه فعالیت می کنند تحلیل های مختلفی از این موضوع دارند.

 

رئیس سابق اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بازار سرمایه و بخش زیادی از تحلیل های آن با تعیین تکلیف شدن وضعیت انتخابات به ثبات می رسد. بنابراین اگر حتی عده ای در این بازار فروشنده باشند، منطقی است و قاعدتا با رفع ابهامات، آن سرمایه گذارانی که پولشان را نقد کرده بودند مجدد تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند و به بازار ورود پیدا می کنند.

 

چاوشی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به تغییرات دامنه نوسان در بازار سرمایه گفت: فلسفه وجودی دامنه نوسان همان گونه که تمام فعّالان بازار می دانند پیشگیری از رویدادهایی است که در زمان بالا رفتن ریسک بازار و یکطرفه شدن عرضه یا تقاضا و بروز اخبار و شایعات، رخ می دهد؛ به ویژه آنکه بازار سرمایه ما با توجه به حجم معاملات بازاری کم عمق است.

 

وی ادامه داد: معمولاً در بورس های بزرگ دنیا که عمق بازار زیادی دارند، دامنه نوسان نداریم. پس به طور مطلق نمی توان گفت که دامنه نوسان وجود نداشته باشد اما این هم که وجود دامنه نوسان باعث می شود بازار در جاهایی کارایی خود را از دست بدهد حرف درستی است.

 

مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا اظهار داشت: قطعاً باید روی دامنه نوسان کار کرد و با مدل و برنامه ای مشخص، آن را به سمتی برد که قیمت ها را غیر واقعی نکند.

 

چاوشی در ادامه با اشاره به سابقه تشکیل ETF ها گفت: از آنجا که سرمایه گذاران باید بر اساس NAV صندوق ها در آنجا سرمایه گذاری کنند مقررات این صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در زمان طراحی، به گونه ای تنظیم شد کهETFها حد نوسان نداشته باشند. یعنی ما الان در بورس و فرابورس در مورد ETF   ها آن صندوق هایی که پذیرفته شدند و دارند معامله می کنند حد نوسان ندارند و می توانند نامحدود بالا و پایین بروند.

 

وی افزود: اینکه الان اینها نامحدود بالا و پایین نمی شوند، هم به خاطر وجود بازار گردان است و هم اینکه NAV آنها دارد بر اساس پرتفویشان محاسبه می شود ولی به هرحال پرتفوی داخل صندوق ، حد نوسان قیمت را دارد.

 

چاوشی با اشاره به تجربه برداشتن حد نوسان روی ETF ها اظهار داشت: در مقاطع یک طرفه شدن بازار هم بعضاً در یکی دوسال گذشته مجموعه اتفاقاتی داشتیم که بازار ناگهان نوسان کرد و ETF ها نوسان کردند؛ منتها بعد از اینکه آن اخبار برطرف شد، قیمتشان دوباره برگشت.

 

مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا با استقبال از رفع برخی محدودیت های بازار از جمله حجم مبنا هم گفت: در مورد حجم مبنا فلسفه وجودی این بوده است که اگر قیمت ها بالا و پایین می شود متناسب با آن حجم معاملاتی باشد که انجام می شود . منتهی در مورد سهم های مختلف و شرایط مختلف بعضاً مقررات باید اصلاح شود.

 

چاوشی افزود: بنابراین چون بازار سرمایه کشور بازاری نوپا و در حال ارتقا و توسعه است، هر روز باید مقررات آن را رصد کنیم تا اگر اقتضائات زمان ایجاب کند با بررسی نقاط ضعف و قوت، مقررات را اصلاح و شرایط را به زمان حال تغییر دهیم .

 

-کساپا روزهای قبل 1780ریال دوباره الان 2000ریال تکرار مجدد رشد بازه روز الان 2010ریال میانگین 230ریال رشد
-در بین چند نماد دارویی مانند دامین دکوثر.... دروز بصورت ناگهانی رشد کرد الان 2623ریال وصف خرید
-شپاکسا را رصد کنید ایا در حمایت 5000ریال توان ایستادگی دارد یا خیر؟ الان 5398ریال
-مدیرعامل یک کارگزاری اعلام کرد:

بازار سرمایه نوپا ایران نیازمند رصد و اصلاح است

بازار سرمایه، بازاری پویا و هوشمند است که به اتفاقات پیرامون خود به سرعت واکنش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا، واکنش های بازار سرمایه به اتفاقات پیرامونی را طبیعی دانست و گفت: بازار سرمایه از جمله بازارهایی است که نسبت به سایر بازارها پویاتر است و به اخبار مختلف سیاسی و اقتصادی عکس العمل های سریع تری نشان می دهد.

بهنام چاوشی به سنا گفت:این جزئی از ویژگی و ماهیت بازار سرمایه است که نقدشوندگی در آن سریع اتفاق می افتد؛ الان هم با توجه به اینکه ما انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم قطعاً بازار سرمایه تحلیل های خودش را دارد و کسانی که در بازار سرمایه فعالیت می کنند تحلیل های مختلفی از این موضوع دارند.

رئیس سابق اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بازار سرمایه و بخش زیادی از تحلیل های آن با تعیین تکلیف شدن وضعیت انتخابات به ثبات می رسد. بنابراین اگر حتی عده ای در این بازار فروشنده باشند، منطقی است و قاعدتا با رفع ابهامات، آن سرمایه گذارانی که پولشان را نقد کرده بودند مجدد تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند و به بازار ورود پیدا می کنند.

چاوشی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به تغییرات دامنه نوسان در بازار سرمایه گفت: فلسفه وجودی دامنه نوسان همان گونه که تمام فعالان بازار می دانند پیشگیری از رویدادهایی است که در زمان بالا رفتن ریسک بازار و یکطرفه شدن عرضه یا تقاضا و بروز اخبار و شایعات، رخ می دهد؛ به ویژه آنکه بازار سرمایه ما با توجه به حجم معاملات بازاری کم عمق است.

وی ادامه داد: معمولاً در بورس های بزرگ دنیا که عمق بازار زیادی دارند، دامنه نوسان نداریم. پس به طور مطلق نمی توان گفت که دامنه نوسان وجود نداشته باشد اما این هم که وجود دامنه نوسان باعث می شود بازار در جاهایی کارایی خود را از دست بدهد حرف درستی است.

مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا اظهار داشت: قطعاً باید روی دامنه نوسان کار کرد و با مدل و برنامه ای مشخص، آن را به سمتی برد که قیمت ها را غیر واقعی نکند.

چاوشی در ادامه با اشاره به سابقه تشکیل ETF ها گفت: از آنجا که سرمایه گذاران باید بر اساس NAV صندوق ها در آنجا سرمایه گذاری کنند مقررات این صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در زمان طراحی، به گونه ای تنظیم شد که ETFها حد نوسان نداشته باشند. یعنی ما الان در بورس و فرابورس در مورد ETF   ها آن صندوق هایی که پذیرفته شدند و دارند معامله می کنند حد نوسان ندارند و می توانند نامحدود بالا و پایین بروند.

وی افزود: اینکه الان اینها نامحدود بالا و پایین نمی شوند، هم به خاطر وجود بازار گردان است و هم اینکه NAV آنها دارد بر اساس پرتفویشان محاسبه می شود ولی به هرحال پرتفوی داخل صندوق ، حد نوسان قیمت را دارد.

چاوشی با اشاره به تجربه برداشتن حد نوسان روی ETF ها اظهار داشت: در مقاطع یک طرفه شدن بازار هم بعضاً در یکی دوسال گذشته مجموعه اتفاقاتی داشتیم که بازار ناگهان نوسان کرد و ETF ها نوسان کردند؛ منتها بعد از اینکه آن اخبار برطرف شد، قیمتشان دوباره برگشت.

مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا با استقبال از رفع برخی محدودیت های بازار از جمله حجم مبنا هم گفت: در مورد حجم مبنا فلسفه وجودی این بوده است که اگر قیمت ها بالا و پایین می شود متناسب با آن حجم معاملاتی باشد که انجام می شود . منتهی در مورد سهم های مختلف و شرایط مختلف بعضاً مقررات باید اصلاح شود.

چاوشی افزود: بنابراین چون بازار سرمایه کشور بازاری نوپا و در حال ارتقا و توسعه است، هر روز باید مقررات آن را رصد کنیم تا اگر اقتضائات زمان ایجاب کند با بررسی نقاط ضعف و قوت، مقررات را اصلاح و شرایط را به زمان حال تغییر دهیم.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
[ چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ] [ 7:27 ] [ حامد ]