close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس انتخابات احتمالی دو مرحله ای

بورس انتخابات احتمالی دو مرحله ای

سلام روز بخیر


-در رکود موقت معاملات اخابر همچنان حامی بازار بورس
-تلاش خواهد شد این دو روز بازار حتی الامکان منفی نشود
-نمادهای بیشترین تاثیر مثبت در شاخص کل را چک کنید فارس-همراه-جم-اخابر-وپست -خودرو-شپنا......
-بیشترین فعالیت امروز وفردا در نمادهای رند متمرکز خواهد بود تا بازار منفی نشود....وشنبه داستان پر ماجرایی دارد چون رقابت دو کاندیدا جدی است
-عقل حکم میکند تا مشخص شدن نتیجه انتخابات باید صبر کرد
-

برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی "آپ" از محلی جذاب

شرکت آسان پرداخت پرشین برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محلی جذاب را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آسان پرداخت پرشین در حالی 26 مهر سال گذشته با کشف قیمت 9999 ریالی هر سهم وارد بورس شده و تا دیروز به قیمت 2389 تومان رسیده که برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی را اعلام کرد.

به این ترتیب "آپ" 100 میلیاردتومانی طبق مصوبه اخیر هیات مدیره در نظر دارد از محل سود انباشته و با هدف اجرای طرح توسعه پایانه های فروشگاهی 2000 میلیارد تومانی شود.

این شرکت که سود هرسهم سال مالی اسفند جاری را 2362 ریال پیش بینی کرده ، 10 صبح روز یکشنبه 7 خرداد ، مجمع سالانه را در پژوهشگاه نیرو برگزار خواهد کرد.


-بشهاب حمایت اول 6800ریال اما الان با صف خرید محدود همراه است
-هفت سهم را رصد کنید پکویر-پتایر-پسهند-پدرخش-پکرمان -پاسا-پلاسک.... البته علامت سوال انتخابات فراموش نشود
-

قول جهانگیری به حمایت جدی دولت از بورس/ بازار سهام بزرگی خواهیم داشت

جهانگیری با اعلام قول حمایت جدی دولت از بازار سرمایه گفت: بازار سهام بزرگی خواهیم داشت و نقدینگی می‌تواند در این حوزه وارد شود و موفقیت ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اسحاق جهانگیری در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، برای اولین بار از بازار سرمایه سخن گفت و قول حمایت دولت را داد  و اعلام کرد بازار سهام بزرگ خواهد شد.

قول حمایت جدی دولت از بازار سرمایه

جهانگیری حجم نقدینگی را از یک سو اهرمی برای توسعه کشور و از سوی دیگر یک تهدید دانست و ادامه داد: نقدینگی همواره می‌تواند کمک‌کننده برای توسعه کشور باشد و در‌عین‌حال اگر خوب مدیریت نشود یک تهدید جدی خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از بهترین نقاطی که می‌تواند نقدینگی را جذب کند، بازار سرمایه است. حتما یکی از سیاست‌های دولت دوازدهم حمایت جدی از بازار سرمایه است. اگر صاحبان نقدینگی به سیاست‌گذاران اعتماد خود را از دست بدهند، نقدینگی مثل یک بهمن هر چندوقت به سمت یکی از کالاها می‌رود. فراموش نکرده‌ایم در سال ٩٠ یا ٩١ در مدت کوتاهی قیمت ارز سه‌برابر شد.

وی افزود: ما یک بازار سرمایه بزرگ خواهیم داشت. باید سیاست‌هایی اتخاذ کنیم که آسیبی به آنها نرسد. نقدینگی می‌تواند در این حوزه وارد شود و موفقیت ایجاد کند.

این نامزد درباره رکود تورمی نیز توضیح داد: اقتصاد ایران در٤٠ سال اخیر در مقاطعی با تورم بالای ٤٠ درصد مواجه شده است. در دورانی که تورم داشته، رشد اقتصادی مثبت نیز بوده است. در مواقعی نیز رشد اقتصادی منفی و تورم منفی بوده است. در دورانی که رشد اقتصادی منفی اما تورم مثبت است، رکود تورمی داریم. این در سال‌های ٩٠ و ٩١ اتفاق افتاد. دولت در ٥٠ سال پیش از آن با چنین شرایطی مواجه نشده، اما با سیاست‌گذاری‌های خوبی که شد به سمت رونق رفتیم.


-بله جهانگیر خان کاش چهار سال قبل این قول را می دادید نه سه روز مانده به انتخابات....بهش می گویند حمایت لفظی دیر هنگام
-کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

راه حل بسیاری از مشکلات بازار/ سوء استفاده برخی بزرگان از تابلو معاملات بلوکی

کارشناس بازارسرمایه با اعلام حل بسیاری از مشکلات بازارسهام با کاهش حساسیت ها به شاخص گفت: برخی سهامداران بزرگ از تابلو معاملات بلوکی سوء استفاده می کنند و با انجام برخی معاملات، نوسان قیمت های عجیبی اتفاق می افتد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا کدیور مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معین ملت درباره برنامه اصلاحاتی سازمان بورس از جمله تغییر رویه توقف نمادها و حذف حجم مبنا و استفاده از دامنه نوسان پویا به سنا گفت: حذف محدودیت های مهم بازار مثل حجم مبنا و دامنه نوسان می تواند باعث شود بازار سرمایه به سمت واقعی تر شدن متغیرها و افزایش شفافیت حرکت کند.

وی ادامه داد: حذف حجم مبنا، تغییرات دامنه نوسان و بازنگری در قانون بازگشایی و توقف نمادها می تواند اتفاق مثبتی برای افزایش نقد شوندگی و شفافیت بازار سرمایه باشد.

این مدیرعامل با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلات بازار سرمایه حساسیت اهالی بازار سرمایه به شاخص است، اظهار داشت: در صورتی که این حساسیت به شاخص در بین فعالان بازار کاهش یابد، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

کدیور حذف محدودیت ها را باعث افزایش نقد شوندگی و پویایی بازار دانست و افزود: در بازارهای مالی دنیا نیز چنین محدودیت هایی وجود ندارد و اگر هم باشد بسیار اندک است .

وی با اشاره به عملکرد تابلوی معاملات بلوکی هم گفت: تابلوی معاملات بلوکی برای افزایش شفافیت معاملات بازار سرمایه راه اندازی شد، اما برخی سهامداران بزرگ و حقوقی با مذاکراتی خارج از بازار و نقل و انتقال های توافقی در این تابلو باعث نوسان های غیر عادی قیمت سهام می شوند.

وی با تاکید بر اینکه تابلوی معاملات بلوکی برای انتقال همه معاملات بلوکی به این تابلو طراحی شد اما برخی سهامداران بزرگ از این تابلو سوء استفاده می کنند، افزود: با مذاکرات برخی سهامداران بزرگ و انجام برخی معاملات در این تابلو، نوسان قیمت های عجیبی در سهام اتفاق می افتد.

وی همچنین به برخی از محدودیت های این تابلو اشاره کرد و گفت: در تابلوی معاملات بلوکی باید ارزش معاملات بیش از دو میلیارد تومان باشد و چنین محدودیت هایی باعث کاهش نقدشوندگی این تابلو و سوء استفاده برخی سهامداران می شود.

مدیرعامل شرکت توسعه معین با تاکید بر اینکه  کاهش حساسیت بر شاخص بورس و رفع محدودیت های قانونی در بازار سرمایه می تواند به عمیق تر شدن بازار کمک کند، تاکید کرد: در همه بازارهای دنیا شاخص بورس نماگری است که فعالان اقتصادی به آن نگاه می کنند و نوسان شدید این متغیر همیشه مهم و تیتر یک اخبار است اما منظور از حساسیت رفتاری است که  باعث کنترل رقم شاخص شود.

کدیور گفت: در همه بازارهای مالی دنیا بازار بدون محدویت نوسان های طبیعی خود را طی می کند و همه فعالان اقتصادی پیگیر روند شاخص هستند و هیچ حساسیت یا دخالتی در روند آن ندارند اما گاهی در بورس ایران بازیگران بازار به خصوص سهامداران بزرگ و حقوقی سعی می کنند با معاملات مذاکره ای شاخص را کنترل کنند که این موضوع در صورت انجام به ضرر بازار سرمایه خواهد بود.

انتهای پیام


-بازار بورس باید فردا را هم سپری کند شنبه صبح زیر نویس شبکه خبر فینال انتخابات را خواهد گفت
-پترول صف خرید....تا این لحظه
-غمارگ صف خرید سنگین تا این لحظه
-
-
--
-
-
-
-
--
-
-
-
-
--
-
-
--
-
-
--
-
-
-
-
--
[ سه شنبه 26 ارديبهشت 1396 ] [ 7:9 ] [ حامد ]