close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس بسوی فینال انتخابات

بورس بسوی فینال انتخابات

سلام روز بخیر


-بورس پرس خبر می دهد:

شمارش معکوس بازگشت قدیمی ترین نماد متوقف/ "وبیمه" بزودی می آید

آلومینیوم‌ایران‌ قدیمی ترین نماد متوقف بورس طی چند روز آینده و بعد از ۱۸ ماه غیبت به تابلو باز می گردد و سرمایه گذاری بیمه هم احتمالا" تا آخر هفته جاری.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین پیگیری ها از وضعیت نمادهای متوقف طولانی مدت حکایت از آن دارد که چند شرکت متوقف در روزهای آینده به تابلوی معاملات باز خواهند گشت اما همچنان بانک های صادرات، پارسیان و پاسارگاد با عدم ارایه اطلاعات، دوران غیبت را سپری خواهند کرد.

براساس این گزارش، در حالی بازگشایی نماد "وبصادر" منوط به ارایه توضیحات مدیران این بانک 5.7 هزار میلیارد تومانی شده که طی روزهای آینده و با احتمال زیاد، هفته بعد نماد آلومینیوم‌ایران‌ باز خواهد شد.

"فایرا"  که با برگزاری مجمع فوق العاده 16 اسفند سال گذشته برنامه افزایش سرمایه 755 درصدی ازاندوخته طرح و توسعه و مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها ( از بیش از 60 میلیارد تومان به بیش از 519 میلیارد تومان) را عملی کرده ، از سوم آبان 94 به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم با توقف نماد روبرو است و در میان شرکت های متوقف بورس، طولانی دوره را به نام خود کرده است.

همچنین احتمالا" نماد سازه پویش که از 13 آذر سال گذشته بسته مانده یکی از گزینه های آماده بازگشت است.

براساس این گزارش، نماد سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه‌ هم که یکشنبه هفته گذشته متوقف شده و جمعی از سهامداران حقیقی آن با ارسال نامه ایی سر گشاده به مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اعلام عدم پاسخگویی امور سهام سرمایه گذاری صنعت بیمه، خواهان تسریع در بازگشایی نماد شده اند، احتمالا" در همین هفته جاری و با انتشار نظر کمیته حسابرسی داخلی و مواضع سازمان بورس باز می شود.


-ساروم حمایت 4200 مقاومت 4700ریال دیروز مقاومت 4600ریال را ثبت کرد
-شاخص کل 79972 واحد تا این لحظه ....بازار منتظر نتیجه انتخابات است انتظاری غیر علمی.....
-صف برترین تقاضا اشغال شده توسط اوراق... همه میدانند اوراق باید بازار جدا ومستقلی داشته باشد ولی.....گوش شنوایی نیست چطور برای بازار پایه که همه سهم است سه بازار مستقل طراحی میکنند خوب اوراق اصلا مرتبط با سهام نیست
-تا این لحظه تقاضای میلیونی مشاهده نمیشود دقیقا احتیاط در دستور کار سهام داران قرار دارد
-قشرین از محدوده 7000ریال  رشد کرده هنوز هم صف خرید دارد
-فولای منبعد باید تحت نظر باشد
-الان گروه بیمه را نگاه میکردم حجم معاملات در ده نماد بیمه ای تا این لحظه بسیار پایین است......
-خفنر شارپ از 3000ریال در حال صعود الان 4890ریال
-دقیقا تجربه کردیم هر جای ناشناخته سایت های بورسی که ما حساس میشویم وانجا را تست میکنیم دقیقا در هفت سال گذشته همان جا غیر فعال میشود
-در بازار راکد اخابر مثبت فعال....برعکس در بازار صعودی اخابر گوشه نشین میشود الان اخابر مثبت...مدتی قبل 2198ریال الان 2359 ریال اگر چم اخابر  دست کسی باشد وسهام دار پر حوصله ای باشد بازدهی سالیانه خوبی دارد
-یکی از سهم های بعد انتخابات فزرین میتواند تحت نظر باشد
-شنیده ها قرار داد دومیلیارد دلاری جهت نوسازی ناوگان کشتیرانی....توسط مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی عنوان شد منبع   کانال بولتن خبری
-اشاره به سهمی خاص نمیکنم اصلاح قیمت گروه لاستیک را تست کنید
-

رکیش" نسل جدید پایانه‌های فروش سیار را رونمایی کرد

نسل جدید پایانه‌های فروش سیار شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش موسوم به PDA-POS رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، نسل جدید پایانه‌های فروش سیار با حضور نمایندگان بانک کارآفرین، شرکت وَرانِگر و شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش، از محصول PDA-POS  رونمایی شد و صادق فرامرزی مدیرعامل ایران‌کیش گفت: این محصولی کامل است که همه مراحل آزمایش را پشت سر گذاشته و می‌توان به سرعت در بازار عرضه کرد.

وی ادامه داد: این محصول اگر امکان پرداخت داشته باشد، با پوز جی.‌پی.‌آر.‌اس (GPRS) یا حتی موبایل‌ پوز (M-POS) قابل قیاس نیست. عرضه PDA با نرم‌افزار کاملی که امکان پرداخت را نیز فراهم کرده، فواید زیادی برای شرکت‌های پخش دارد و باعث جلوگیری از اتلاف پول‌هایی خواهد شد که قبلا به‌صورت نقدی گرفته می‌شد و برنمی‌گشت یا با تاخیر برمی‌گشت.

فرامرزی ادامه داد: در اکوسیستم پات، ایران‌کیش روی این ابزار، امکان تسهیم و تقسیم و تخفیف را نیز به‌وجود می‌آورد تا همچون پروژه آسان‌خرید، بحث PDA را نیز با این امکانات همراه کنیم.

انتهای پیام

-ولغدر 8 تومان سود تقسیم کرده در بلند مدت از رگهای بازار شاید تحت عنوان افزایش سرمایه بخواهد بر دارایی اش بیفزاید
-در بازار راکد فنوال 18 میلیون معامله نشان از روان بودن سهم وحضوربالای سهام داران خردحکایت میکند
-فاراک 1761 ریال یواش یواش تحت نظر
-فاذر  الان 3402ریال حمایت اول 3200دوم3000سوم2800ریال
-اول پست گفتیم فولای تحت نظر باشد
-فایننشال تایمز اعلام کرد:

اهمیت ویژه انتخابات ایران برای شرکت‌های آمریکایی/ در انتظار نتیجه

انتخابات ایران در میان انتخابات کشورهای فرانسه، انگلیس و کره جنوبی، اهمیت ویژه ایی برای شرکت‌های دارد و مدیران بدنبال رئیس‌جمهوری هستند که راه را برای فعالیت پرسود انرژی ایران هموار کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،فایننشال تایمز  اعلام کرد: با توجه به رقابت‌های انتخاباتی در فرانسه، انگلیس و کره جنوبی، قطعا بهار 2017 بهار انتخابات است اما برای شرکت‌های بین‌‌المللی و بازار جهانی انرژی، هیچ‌کدام از این انتخابات‌ها به اندازه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران که در 19 می انجام خواهد شد، اهمیت ندارد. از نظر بین‌المللی رئیس‌جمهور آینده ایران برای تعیین روابط با آمریکا و آینده رژیم تحریم‌ها حیاتی خواهد بود.

به خاطر تحریم‌هایی که پابرجا مانده، آمریکایی‌ها اجازه ندارند در هیچ فعالیتی که ایران در آن مشارکت دارد، شرکت کنند. در چندین شرکت بزرگ غربی، مدیران ارشد که پاسپورت آمریکایی دارند، زمانی که شروع به مذاکره با ایران کردند، مجبور به ترک سمت خود شدند. همچنین این تحریم‌ها توانایی سرمایه‌گذاران بین‌المللی را برای استفاده از سیستم بانکداری بین‌المللی برای تامین مالی فعالیت‌ها در ایران را محدود می کند.

ناظران رعایت تحریم‌ها در بانک‌ها، پس از اینکه بانک پی‌ان‌بی پاریباس 8.9 میلیارد دلار برای نقض تحریم‌های بانکی آمریکا علیه ایران جریمه شد، نگاه منفی بر هر مشارکتی با ایران پیدا کرده‌اند.

تمایل شرکت‌ها برای مشارکت در (پروژه‌های) ایران بسیار بالاست. ایران دارای ذخایر 150 میلیارد بشکه‌ای نفت و بیش از هزار تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی و منابع عظیم اکتشاف نشده است. هزینه‌ها در این ارزان است. اکثر زیرساخت‌ها نیاز به توسعه یا بهسازی دارند. اکثر شرکت‌های خارجی اهداف را شناسایی کرده‌اند. برای تولیدکنندگان، بخش خدمات و  گروه‌های حمایت قانونی و متخصصان فنی، ایران یک معدن طلاست که در انتظار گشایش آن هستند.

برای دولت ایران غیرممکن است که انتظارات کسانی را برآورده کند که فکر می‌کنند که توافق هسته‌ای به دهه‌ها سختی اقتصادی بدون افزایش تولید و فروش نفت پایان می‌دهد.

ایرانی‌ها قطعا به سرمایه‌گذاری و فناوری احتیاج دارند. تولید نفت ایران از زمان توافق هسته‌ای افزایش یافته و تولید نفت این کشور به نزدیک 3.8 میلیون بشکه در روز رسیده که 2.3 میلیون بشکه آن صادر می‌شود.

ایران توانایی رسیدن به اهداف تولید 5 یا 6 میلیون بشکه نفت و آغاز تولید جدی حجم گاز برای صادرات بدون مشارکت کامل بین‌المللی ندارد. تاکنون مشارکت شرکت‌های بزرگ به گفت و گوها در مورد تراکنش‌های احتمالی محدود شده که این تراکنش‌ها تنها زمانی می‌تواند تحقق یابد که تحریم‌ها برداشته شود. حتی این سطح از مشارکت نیز در 6 ماه گذشته به علت بی‌ثباتی ناشی از مقاصد ترامپ محدود شده است. ترامپ توافق هسته‌ای را بدترین توافق توصیف کرده اما هنوز آن را بر هم نزده است.

ایجاد بی‌ثباتی به تاکتیک مذاکره آمریکا تبدیل شده علی‌رغم اینکه سرمایه‌گذاران احتمالی نتوانند کاری جز صبر کردن انجام دهند.

شرکت فرانسوی توتال در میان شرکت‌های غربی جداست. پاتریک پویانه رئیس این شرکت پیشگام همکاری با ایران است و این شرکت برای همکاری مشترک در توسعه فاز 11 پارس جنوبی توافق کرده است. توتال با شرکت دولتی سی‌ان‌پی‌سی چین همکاری می‌کند که می‌تواند تامین مالی این پروژه توسط بانک‌های چینی انجام شود و از تحریم‌های آمریکا مصون بماند اما حتی با وجود حمایت دولت فرانسه این شرکت محتاط است و معامله در دست اقدام مانده است.

انتخابات 19 می، خروجی را شکل می‌دهد و نشانه‌ای مبنی بر تمایل دولت جدید آمریکا برای مشارکت در یک جنگ دیگر در غرب آسیا وجود ندارد و همه نشانه‌ها از تمایل شرکت‌های آمریکایی برای مشارکت در ایران خبر می‌دهد.

انتهای پیام


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
[ دوشنبه 25 ارديبهشت 1396 ] [ 8:43 ] [ حامد ]