close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس فصل مجامع

بورس فصل مجامع

سلام روز بخیر


-بورس پرس گزارش می دهد:

۹ میلیون سهامدار منتظر پاسخ ۶ نامزد به ۱۵ سئوال حداقلی/ پیشنهاد برای مناظره مهم

جمعیت ۹ میلیونی سهامداران و مدیران شرکت ها انتظار دارند در سومین و مهمترین مناظره ۶ نامزد ریاست جمهوری، حداقل به ۱۵ سئوال مرتبط با بازار سرمایه و اقتصاد و بورس پاسخ داده شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تاکنون نیمی از ایام تبلیغات برای مشخص شدن دوازدهمین رئیس جمهور سپری شده و حدود 10 روز دیگر نتیجه این رویداد بسیار مهم در آینده ایران نهایی خواهد شد. طی این مدت هم دو مناظره تلویزیونی 6 نامزد برگزار شده اما اکثریت آحاد جامعه منتظر اعلام مواضع نامزدها در سومین مناظره هستند که جمعه 22 اردیبهشت با محوریت اقتصاد پخش خواهد شد.

کارشناسان معتقدند تاکنون نمی توان پیش بینی های قابل اتکایی از پیروز این میدان مهم سیاسی و یا احتمال کشیده شدن به دور دوم داد اما با اعلام برنامه های اقتصادی ، قسمت مهمی از تصمیم رای دهندگان روشن تر از قبل خواهد شد. به همین دلیل، سومین مناظره اهمیتی ویژه داشته و می تواند نتایج تعیین کننده ایی را رقم زند.

پیشنهادی برای مناظره مهم و انتظار حداقلی از 6 نامزد

در این میان عده ایی از اقتصاددانان و فعالان بازار سرمایه پیشنهاد می دهند با توجه به این اهمیت و لزوم تشریح و تبین دیدگاه ها و برنامه های اقتصادی نامزدها، بهتر است کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یا زمان بیشتری را برای سومین مناظره در نظر بگیرد یا اینکه علاوه بر روز جمعه ، زمان دیگری هم برای مناظره مدنظر قرار دهد تا این موضوع مهم در دو قسمت، پخش شود.

هرچند با توجه به برنامه ریزی قبلی و محدودیت زمانی ، احتمال عملی شدن چنین پیشنهادی اندک به نظر می رسد اما از 6 نامزد انتظار می رود، واقعیت های اقتصاد کشور را چنان درک و سپس صادقانه و بی غرض بازگو کرده و برنامه هایی ارایه دهند تا ضمن مشخص شدن چهره اقتصادی دولت آینده، منجر به افزایش امیدواری مردم به بهبود شرایط معیشتی و کسب و کار شوند.

بورس؛ حلقه مفقوده یا اولویت ویژه رئیس جمهور آینده؟

بازارسرمایه طی سال های اخیر بی شک به دلایلی چون حضور بیش از 9 میلیون سهامدار ، آزاد سازی سهام عدالت بیش از 49 میلیون نفر، افزایش نقش تامین مالی و کمک به دولت در مواردی مانند تامین منابع مالی خرید تضمینی گندم و فروش انواع اوراق و عرضه اسناد خزانه و...، حضور بیش از 40 صنعت و شرکت ها و بانک های بزرگ، کارکردهای بی نظیر بورس های کالا، انرژی و جذب حوزه های جدید اشتغال مانند استارت آپ ها در فرابورس و... به جایگاهی ویژه رسیده اما از آن سو رکود اقتصادی، زیان سهامداران ، عدم حمایت عملی از صنایع و شرکت ها، رویدادهایی چون توقف نماد بانک ها به دلیل اختلاف بانک مرکزی و سازمان حسابرسی و ... منجر به عقب ماندگی ویترین اقتصادی کشور شده است.

این در حالی است که در دو مناظره قبلی هیچ یک از 6 نامزد هنگام طرح مسائل اقتصادی، به بازارسرمایه اشاره ایی نکرده اند و نامی از بورس هم نبردند اما فعالان بازار سرمایه منتظرند تا ببینند کدام یک از نامزدها چه برنامه هایی برای آینده این بازار و همچنین مولفه های موثر بر آن و اقتصاد از جمله نرخ سود بانکی، مهار رشد نقدینگی، تورم ، سرمایه گذاری خارجی، اصلاح قوانین مرتبط با صنایع و صادرات و واردات ، بازار مسکن، سهام عدالت، و مهمتر از همه چه سیاستی برای معقول و متوزان کردن بازارها و ممانعت از رشد شتابان بی منطق بازارها ( مانند تجربه سال های گذشته بازارهای مسکن و ارز و... ) و جلوگیری از احساس زیان مردم در برابر رشد دیگر بازارها و حتی صنایع بورسی دارند تا مشخص شود آیا بورس حلقه مفقوده خواهد بود یا اولویت ویژه رئیس جمهور آینده؟

برهمین اساس ، حداقل 15 سئوال با محوریت بازار سرمایه و مرتبط با اقتصاد از نامزدهای ریاست جمهوری مطرح است که هرچند انتظار می رود در مناظره سوم به اکثریت آنها اشاره شود اما برای یبان نظرات بخشی از افکار عمومی بازار سرمایه اعلام می شود تا شاید کمکی باشد به مشاهده واقعیت های این بازار و بهتر شدن شرایط برای گروهی از مردم که با پذیرش بیشترین ریسک، نقش مهمی در کنترل قسمتی از تورم و همراهی با اهداف کلان اقتصادی ایفا کرده اند. 

بنابراین از 6 نامزد درخواست می شود در مناظره سوم، به صورت روشن و مشخص در مورد بورس و بازارسرمایه و سایر بازارها ( شامل بازارهای پول، ارز ، مسکن، نیروی کار و مدیریت) وبرنامه های آینده، همچنین مصوبات درست یا نادرست مرتبط با اقتصاد و حوزه های اختیار عمل اعلام مواضع کنند.

طرح حداقل 15 سئوال از نامزدهای ریاست جمهوری:

1- بازارسرمایه و بورس به همراه بازارهای بدهی و کالا چه جایگاهی در برنامه های اقتصادی رئیس جمهور آینده دارد و چه حمایت های عملی از بازار سرمایه و صنایع خواهد شد؟ 

2- سرمایه گذاران خرد و کلان و فعالان حقیقی و حقوقی بازارسهام چه انگیزه ها و تصویری از حال و آینده باید داشته باشند تا به فرض سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت ، بعد از چند سال به سود مناسبی برسند و بازار سرمایه بتواند همچنان به نقش های مثبت خود ادامه دهد؟

3- چه برنامه هایی برای ایجاد توازن و جلوگیری از رشد شتابان بازارها وجود دارد تا مردم مانند تجربه بازارهای ارز و مسکن در گذشته، احساس غبن نکنند؟

4 - برای مواردی چون دخالت یا عدم دخالت در نرخ سود بانکی، سیاست های پولی، نقدینگی جامعه، سهام عدالت، سیاست های تشویقی و تنبهی در بخش های صنعت، مالی و پولی، کشاوری ، مسکن و خدمات، تحقق اهداف 1404 و اول شدن اقتصاد ایران در منطقه ، جلوگیری از ضرر و زیان سرمایه گذاران در بخش های مختلف  چه برنامه ایی مطرح است؟

5 - آیا سیاست های اقتصادی انبساطی یا انقباظی و ضد تورمی خواهد بود؟ 

6 - پرداخت بدهی دولت به بانک ها و پیمانکاران چگونه خواهد بود و آیا بازار بدهی بزرگتر خواهد شد؟

7 - آیا تصدی گری دولت در شرکت ها از طریق سهام عدالت و مالکیت 15- 20 درصدی در شرکت هایی چون ایران خودرو و سایپا و بانک ها ادامه خواهد داشت؟

8 - رقم یارانه ثابت می ماند یا افزایش خواهد یافت؟

- آیا صنایع کماکان برای محرومیت زادیی باید پخش شوند یا براساس موقعیت جغرافیایی ، امکان سنجی شده و فعالیت خواهند کرد؟

9 - مولفه هایی چون بهره ملکانه در افزایش ظرفیت معادن، تامین آب و برق اجباری برای شرکت هایی چون ملی مس و گل گهر مثبت خواهد بود یا منفی؟

10 - سیاست های مالیاتی مواردی چون مالیات بر ارث و مسکن قابل قبول هست یا خیر و چه برنامه افزایش مالیات به شرط عدم فشار به تولید کنندگان وجود دارد؟

11 - محدودیت های قیمت گذاری کالاهای اساسی و حقوق و دستمزد مدیران و کارگران چه خواهد شد؟

12 - آیا فروش ضرب الاجلی دارایی های بانک ها آن هم در شرایط رکودی امکان پذیر است و بانک های و شرکت های با قیمت های کمتر از 100 تومان مانند بانک های صادرات و تجارت و ذوب آهن خواهند توانست افزایش سرمایه دهند یا خیر؟

13 - آیا برای حذف رانت برنامه هایی برای بورس کالا که نقش مهمی در شفافیت قیمت گذاری و عرضه انواع محصول و اوراق دارد، مد نظر است؟

14 - آیا بورس انرژی شاهد عرضه و صادرات نفت و گازوئیل خواهد بود یا با همین وضعیت ادامه فعالیت خواهد داد؟

15 - چه منشور مشخصی برای کسب و کار و دولت الکترونیک وجود دارد؟

...

و چندین و چند سئوال و موضوع دیگر که در صورت مشخص شدن این ابهامات و عمل رئیس جمهور آینده ، می توان شاهد رشد اقتصادی ایران و رضایت نسبی سرمایه گذاران و افزایش اشتغال و کسب و کار و سایر نتایج مثبت بود.

علی رضایی زاده / سر دبیر بورس پرس


-حفارس یک صف خریدی که سرانجامش نامعلوم است......
-توصیه من در فصل مجامع تشخیص شرکتهایی که تقسیم سود بالا دارند ویا افزایش سرمایه های  تخصصی در درصدهای بالاست

-بورکس جدید توصیه میشود همیشه سری بزنید

http://www.bourex.ir/forumdisplay.php?fid=2


-ساروم منتظریم افت کند پله دوم در 4000ریال بخریم افت نمیکند با دید میان مدت ممکن است بخریم
-زگلدشت منتظریم پله دوم در محدوده زیر 4000ریال .......ممکن استبخریم ولی افت نمیکند
-زمانی که بازار دور خود میچرخد فقط کارگزاران محترم سود میبرند در بازاری خرید کنید که اول شما سود ببرید
-اخابر منتظریم 2200ریال ......ممکن است بخریم ولی افت نمیکند
-فاذر در محدوده 3200ریال.... ممکن است خریدار باشیم
-خرید هیچ سهمی در بورس قطعیت ندارد چون ممکن است هر روز گزارشی جدید در کدال منتشر شود
-انتخاب هر کدام از کاندیداهای ریاست جمهوری هیچ تاثیری در مستندات سود وزیان درسهام بورسی ندارد الان بی جهت بازار بخاطر نتیجه انتخابات در جا میزند
-
کارشناس ارشد بازار سرمایه در گفت وگو با سنا؛
بازار سرمایه با قدرت به سمت کارایی پیش می رود / آخرین خبرها از وضعیت صنعت سیمان
احمدزاده اصل درباره وضعیت کلی بازار سرمایه معتقد است: ظرفیت های بازار سرمایه در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است و ارزش جایگزینی نسبت به ارزش ذاتی سهام تفاوت زیادی دارد و شکاف عمیقی بین این دو ایجاد شده که اگر شاخص کل به 100 هزار واحد هم برسد این شکاف پر نمی شود.


حذف محدودیت هایی همچون حجم مبنا، دامنه نوسان و بازنگری در قوانین بازگشایی و توقف نمادها و اختیاری شدن اعلام EPS ، بازار سرمایه را کاراتر کرده و به استانداردهای بین المللی نزدیک می کند.

محمدعلی احمدزاده اصل، مدیرعامل شرکت سیمان کرمان و کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در خصوص حذف بخشی از محدویت های بازار سرمایه و بازنگری در قوانین گفت: حذف محدودیت هایی همچون حجم مبنا، دامنه نوسان و بازنگری در قوانین بازگشایی و توقف نمادها و اختیاری شدن اعلام EPS به افزایش شفافیت بازار سرمایه کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه با حذف محدودیت ها، بازار سرمایه کمتر درگیر نوسان های غیر طبیعی خواهد شد، افزود: برنامه ریزی سازمان بورس در این خصوص باعث می شود روند شفافیت در بازار سرمایه افزایش یابد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه هدف متولیان بازار سرمایه حرکت به سمت کارایی قوی تر این بازار است، اظهار داشت: در شرایط فعلی با وجود محدودیت ها، جریان اطلاعاتی به کندی صورت می گیرد اما سیاست های جدید بازار سرمایه باعث افزایش شفافیت و عمیق تر شدن بازار می شود.

احمدزاده اصل درباره وضعیت کلی بازار سرمایه معتقد است: ظرفیت های بازار سرمایه در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است و ارزش جایگزینی نسبت به ارزش ذاتی سهام تفاوت زیادی دارد و شکاف عمیقی بین این دو ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت های بازار برای رشد بالاست، گفت: قیمت های جهانی با فراز و فرودهای زیادی مواجهند و صنایع بزرگ بازار سرمایه نیز از روند قیمت ها در بازارهای جهانی تاثیر می پذیرند و نمی توانند شرایط با ثباتی را تجربه کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بازار سرمایه به چند شوک برای بهبود و تثبیت شرایط نیازمند است، گفت: شوک در قیمت های جهانی، رونق اقتصاد جهانی و اقتصاد ایران می تواند باعث بهبود شرایط شرکت ها و رشد و رونق بازار سرمایه شود.

مدیرعامل سیمان کرمان در ادامه با اشاره به بهبود شرایط صنعت سیمان تاکید کرد: سیمان به سمت واقعی شدن قیمت پیش می رود. یارانه صادرات به کشورهای همسایه پرداخت می شود و این روند به واقعی تر شدن قیمت های نهایی محصول و جلوگیری از دامپینگ کمک می کند.

احمدزاده اصل با اشاره به اینکه سیاست هایی اتخاذ شده تا از ظرفیت های صنعت سیمان به نفع معقولی استفاده شود، اظهار داشت: افزایش هزینه ها را در این صنعت با افزایش درآمدها می توانیم پوشش دهیم.

وی به سیاست های انجمن سیمان برای معقول تر شدن نظام پولی در این صنعت اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین تصمیم ها، برای هر شرکت سهمیه ای مشخص شده است و قرار بر کاهش تولید و افزایش قیمت است که باعث کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری خواهد شد.

وی میانگین قیمت سیمان را حدود 125 تا 130 هزار تومان برای هر تن در تمام نقاط کشور اعلام کرد و ادامه داد: هرچند هنوز این کالا به قیمت واقعی نرسیده است اما با توجه به ارزش هایی که این صنعت ایجاد می کند می تواند از قیمت های بالاتری برخوردار شود و در صورتی که شرایط خوب باشد می توانیم با افزایش قیمت مجدد در این صنعت مواجه شویم.

 -
رئیس کانون بانک‌های خصوصی:
بانک‌ها به‌زودی برای کاهش نرخ سود تصمیم می‌گیرند
کورش پرویزیان، با اشاره به اهمیت مساله نرخ سود و توافق بانک‌ها برای بررسی و بازنگری نرخ سود در جلسه مشترک آتی، اظهار داشت: در جلسات قبلی بحث‌های زیادی درباره نرخ سود صورت گرفت و مقرر شد دستور کار جلسه آینده موضوع نرخ سود بانکی و برنامه‌ریزی برای حمایت از تولید و اشتغال باشد.


رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه دستور کار جلسه آتی بانک‌ها، نرخ سود بانکی و حمایت از تولید و اشتغال است، گفت: به دنبال این هستیم که نرخ سود بانکی هم در بخش سپرده و هم در بخش تسهیلات متعادل‌تر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، کورش پرویزیان، با اشاره به اهمیت مساله نرخ سود و توافق بانک‌ها برای بررسی و بازنگری نرخ سود در جلسه مشترک آتی، اظهارداشت: در جلسات قبلی بحث‌های زیادی درباره نرخ سود صورت گرفت و مقرر شد دستور کار جلسه آینده موضوع نرخ سود بانکی و برنامه‌ریزی برای حمایت از تولید و اشتغال باشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را مطرح کردند برای برای تقسیم بندی کار بانک‌ها باید تصمیم‌گیری کنند.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی در پاسخ به این سوال که آیا هم‌اکنون زمینه کاهش نرخ سود بانکی وجود دارد، گفت: بله؛ به دنبال این هستیم که نرخ سود بانکی هم در بخش سپرده و هم در بخش تسهیلات متعادل‌تر شود.

وی تشکیل جلسه مشترک بانک‌ها را اوایل خرداد ماه اعلام و تصریح کرد: نرخ سود سپرده هم‌اکنون کمتر از سطح ماه‌های بهمن و اسفند است چون فشار هزینه‌ دولت بر بانک‌های دولتی کمتر شده و فشاری که شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ برای جمع‌آوری منابع در ماه‌های پایانی سال داشتند هم کاهش یافته است.

مدیرعامل بانک پارسیان ادامه داد: متاسفانه هنوز برخی شرکت‌ها به طور مستقیم از مردم سپرده می‌گیرند. البته بانک مرکزی واکنش خوبی نشان داد و امیدواریم این سپرده‌گیری متوقف شود.

پرویزیان با تاکید بر اینکه سپرده‌گیری صرفا فعالیت بانکی است، گفت: دریافت وجوه در قالب پیش‌فروش منعی ندارد اما سپرده‌گیری یک موضوع بانکی است و دریافت سپرده توسط شرکت‌ها سبب گسترش بازار غیرمتشکل پولی می‌شود.

 


-صف های فروش در سهم هایی که کانال های تلگرامی قیمت فضایی میدادند نام نمیبریم...

-به محض خاتمه انتخابات  چون ته حساب بانکها پول برای پرداخت سود ته کشیده مجبور به کاهش سود سپرده وسود بانکی هستند وانجاست که نقدینگی بسمت بورس کوچ خواهد کرد
-ولغدر افت نمی کند به محدوده 1150ریال واز خود استقامت نشان میدهد الان 1229ریال
-
نام نمادصف خرید وفروشمقاومتحمایتتوصیهنگاهمیزان خرید
فنوالفروش 6م تا این لحظههیجانی بود1100و1050صرفا نوسان
گیری فعلا نظارت
کوتاه مدتدر اینده 
تست اول 1000 سهم 
پله اول
50000 سهم 

-گفته بودیم در بازار نزولی اخابر حامی کل بازار است
-
نام  نمادصف خرید
 وفروش
مقاومتحمایتتوصیهنگاهمیزان
خرید
فاذرمتعادل متمایل
 به منفی
 تا این لحظه
3700
ریال
3100و
3000ریال 
حمایت اول
3200
ریال
فعلا نظاراتکوتاه مدت
ومیان مدت
تست اول
300سهم
پله های بعدی 
10000سهم به بالا
رتبه نقدشوندگی
از 100بنظرم 80
میگیرد 
تا این لحظه

-نوشته های من در این صفحه شخصی صرفا برای یاد اوری خانواده ام میباشد در خرید وفروش ها به هیچ وجه تقلید نکنید صرفا از تجربیات دیگران بصورت صحیح استفاده کنید
-تا فردا خدا نگه دار
-
-
-

-
-
-
-
--
نام نمادصف خرید وفروشمقاومتحمایتتوصیهنگاهمیزان خرید
-
-
[ سه شنبه 19 ارديبهشت 1396 ] [ 7:31 ] [ حامد ]