close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس وگذر از پل سخت انتخابات

بورس وگذر از پل سخت انتخابات

سلام روز بخیر


-غپینو خریداران صبور از محدوده 3600ریال عرضه های محدود را جمع کرده اند
-خانه ات اباد سازمان بورس با نمودارها ما اطلاعات را سرعتی سریع به جمع منتقل میکردیم وکلی شما را دعا میکردیم چرا کتاب دعای نموداری را حذفش کردید خواهشا دوباره نصبش کنید تا جماعت را از اطلاعات شفاف بهره مند کنیم
-مشاور سرمایه گذاری با بررسی وضعیت فعلی انتخابات اعلام کرد:

انتقال تردیدها به بورس و پیش بینی رفتار هیجانی بازارسهام در روزهای آینده

یک شرکت مشاور سرمایه گذاری با بررسی وضعیت حاکم بر شرایط فعلی انتخابات اعلام کرد تردیدهای افکارعمومی رفته رفته به بورس و سهامداران منتقل می شود و رفتارهای هیجانی را شکل خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی طی هفته های اخیر همه بازارها و اکثریت افکار عمومی ایران متوجه موضوع مهم انتخابات ریاست جمهوری بوده که گروه تحلیلی مشاور سرمایه گذاری اِماکو در باره اثر این رویداد در بازار سرمایه اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری لااقل در چند سال گذشته در سراسر جهان پیش بینی ها و نظر سنجی ها را به چالش کشیده است و  نتایج متفاوت از آنچه روشنفکران در نظر داشته اند را رقم زده است.

نمونه بارز این اتفاق در انتخابات پیچیده امریکا بود که همه معادلات جهانی را به هم ریخت و بسیاری از بازارهای جهانی را تا مدتی در شوک فروبرد.

کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. نظر سنجی های اینترنتی و اخیرا نظر سنجی های تلگرامی که به زحمت شرکت کنندگان آن به ۵۰ هزار نفر می رسد به هیچ عنوان نماینده کل جامعه نیست. توده رای دهنده که عمدتا ارای خاکستری دارند بعضا در این نظر سنجی ها شرکت نمی کنند و یا در روزهای پایانی نظر خود را تغییر می دهند.

در این میان پیچیدگی خاصی در این انتخابات حاکم است و با برگزاری دو مناظره و بازتاب ها، به نظر می رسد چالش هایی برای تمدید حکم ریاست جمهوری روحانی وجود داشته باشد و یا لااقل این پیروزی به اسانی انچه فکر می شد به دست نیاید. این به معنای افزایش ریسک ابهام برای بازار سرمایه است اما باید توجه داشت که این موضوع تنها ریسک را بالا می برد و لزوما به معنای انجام آن نیست.

تغییر در وضعیت رییس جمهور فعلی به معنای تغییرات گسترده در نظام اقتصادی و بانکی و صنایع و نهایتا بورس است. بنابراین در صورت انتخاب هر کس غیر از روحانی  در کوتاه مدت واکنش منفی بورس را شاهد خواهیم بود.

کار روحانی برای پیروزی سخت از دوره قبل است. اشفتگی سیاسی و اقتصادی سال ۹۲ آنقدر بود که وعده حل و فصل گرانی و تورم و بهبود شرایط سیاسی، به راحتی روحانی را در یک دور پیروز انتخابات کرد اما این بار عملکرد روحانی خصوصا در حوزه اقتصادی رقیب خود اوست. جایی که رقبا به خوبی به عنوان نقطه ضعف دولت شناسایی کرده اند و با دادن شعارهای وسوسه انگیز سعی در کسب ارای بیشتر را دارند.

بنابراین با توجه به قدرت گرفتن رقبا و تخریب دایمی عملکرد دولت خصوصا در حوزه اقتصادی، بورس نیز کم کم حالت محافظه کارتری به خود خواهد گرفت تا این دوران برزخی را سپری کند.

با تعدد تحلیل های سیاسی و پیش بینی ها از انتخابات و مشخص نبودن رویکرد نامزدها و شفاف نبودن برنامه های اعلامی،شاهد آن هستیم که هر هفته نام فرد جدیدی به عنوان چهره برتر مناظرات معرفی می شود که باعث ایجاد تردید در ارای خاکستری در توده جامعه می شود. این تردیدها رفته رفته به بورس و سهامداران آن منتقل خواهد شد و رفتارهای هیجانی را در بورس و در استانه انتخابات شکل خواهد داد.

بنابراین اگر ریسک پذیر هستید و تاب نوسان را دارید در بورس بمانید و اگر به نقدینگی خود نیاز دارید و یا ریسک پذیر نیستید به امید چند درصد سود بیشتر، خود را درگیر بازی فرسایشی نکنید.

انتهای پیام


-ولغدر 1200ریالی تا این لحظه 1292ریال.....
-هر سهمی را درختی محسوب کنید که زمانی بازدهی مناسبی خواهد داد ....سرمایه گذاری پردیس فعلا خاموش ولی در اینده....باز هم رجوع شود به کدال-

دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به تصویب قانون بازار اوراق بهادار در آذر ماه 1384 و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی مصوب 1388 از اقدامات مجلس شورای اسلامی طی سال های گذشته قدردانی کرد و گفت: در اسرع وقت پیش نویس اصلاح قوانین بازار سرمایه کشور نهایی و در قالب لایحه به مجلس و دولت ارائه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ابراز امیدواری کرد: با همراهی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیش نویس لایحه اصلاح قوانین بازار سرمایه به زودی نهایی شود و اظهار کرد: با این اقدام، موارد تکمیلی به قوانین بازار سرمایه اضافه خواهد شد.

دکتر محمدی با تاکید بر اینکه طی 10 سال گذشته بازار سرمایه از رشد خوبی برخوردار بوده، گفت: تداوم رشد بازار سرمایه نیازمند فرهنگ سازی است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی را مردمی شدن اقتصاد دانست و گفت: فرهنگ سازی، اصل مهم افزایش مشارکت آحاد جامعه در بازار سرمایه است.

دکتر محمدی ابراز امیدواری کرد بازار سرمایه بتواند امسال در چارچوب اقتصاد مقاومتی بیش از پیش در تامین مالی بخش خصوصی نقش آفرین باشد و ادامه داد: اولویت سازمان بورس، تقویت بخش خصوصی است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به شرکت های دانش بنیان نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته اقدامات فرابورس در حوزه شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و صندوق های جسورانه بسیار مثبت بود و امیدواریم در سال جاری حضور این بنگاه ها در بازار سرمایه پر رنگ تر شود و این شرکت ها جایگاه واقعی خود را به دست آورند.

دکتر محمدی ادامه داد: سال گذشته شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فعالیت خود را با یک شروع خوب آغاز کردند و امیدوارم در سال جاری تعداد این شرکت ها افزایش پیدا کند و از مزیت های رشدی آنها استفاده کنیم.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه این نوع کسب و کار ها بیش از کسب و کارهای سنتی با رشد همراه هستند، گفت: ارزش گذاری منصفانه و بر مبنای واقعیت و همچنین کاهش هزینه تامین مالی در بازار سرمایه محقق می شود و از این حیث مزیت های زیادی برای همه شرکت ها از جمله بنگاه های اقتصادی دانش محور ایجاد خواهد کرد.-دکتر علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای به رییس کل سازمان خصوصی سازی از وی خواست تا نسبت به بررسی مجدد قرارداد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه اقدام نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شادا، در نامه طیب نیا به پوری حسینی معاون وزیر و رییس کل سازمان خصوصی سازی آمده است: با توجه به درخواست نمایندگان محترم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نسبت به قرارداد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه ترتیبی اتخاذ گردد تا قرارداد مزبور مورد بررسی مجدد قرار گیرد.


-وپست از محدوده زیر 1450ریال  رشد کرده وامروز تا این لحظه1976ریال.... عملکرد وپست وانصار مناسب بوده ونمره قبولی صعود را می گیرند ولی الان زمان خرید نیست
-پردیس کمترین 1060 بیشترین 1145ریال تا این لحظه این بازی در اینده فرض 1050ریال کمترین وبیشترین 1250ریال خواهد بود

-شما یک نوع خرید سهم دارید1- صرفا نوسان گیری محض است

اما نوع خرید های دیگری وجود داردکه طبق محاسبات انجام میشود در خرید با محاسبه قطعا باید اتقاقات کدال باید مدنظر قرار گیرد.

1-فرض یک سهم دارد مجمع سالیانه میرود 2-در همان زمان افزایش سرمایه هم میدهد .3-حق تقدم تعلق می گیرد4-قیمت سهم بعد باز گشایی شکسته میشود ومبنای خرید پله دوم است5-بازی حق تقدم دارد....قطعا در این پنج وضعیت برنده شما خواهید بود اگر در قیمت مناسب وارد شده باشید


-رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی به بورس پرس خبر داد:

علت توقف دیروز ۲ نماد و غیبت طولانی دو بانک بزرگ / آخرین خبر از بانک صادرات

رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی، علت توقف دیروز نماد دو شرکت سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه‌ و حفاری شمال و طولانی شدن غیبت دو بانک بزرگ پارساگاد و پارسیان را همراه با آخرین تحول بانک صادرات اعلام کرد.

علی بیگ زاده در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره علت توقف دیروز نماد دو شرکت سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه‌ و حفاری شمال گفت: توقف نماد سرمایه گذاری صنعت بیمه ناشی از ابهام در ارایه اطلاعات مربوط به فروش و سپس خرید بخشی پروژه تجاری اداری گلستان خیام واقع در منطقه 22 است که مدیران آن باید توضیحاتی ارایه دهند.

وی با بیان اینکه نماد این شرکت درصورت شفاف سازی مدیران ، در اولین فرصت باز می شود، در مورد حفاری شمال هم گفت: این شرکت از عدم فروش ساختمان مرکزی خبر داده و برنامه تعدیل سود سال مالی 95 دارد که قرار است توضیحات لازم ارایه شود.

این مقام مسئول در برابر این سئوال که علت غیبت طولانی دو بانک پاسارگاد و پارسیان که 2 آذر و 15 آبان سال گذشته تاکنون با توقف نماد روبرو هستند، چیست؟ گفت: این دو بانک باید اطلاعات مربوط به دو سال مالی قبل و جاری را بدهند اما تاکنون چنین رویدادی رخ نداده تا امکان بازگشایی نماد این دو بانک بزرگ بورس با سرمایه های بیش از 5 و 2.3 هزار میلیارد تومانی فراهم شود.

بیگ زاده افزود: بانک پاسارگاد باید پیش بینی درآمد بر اساس عملکرد 9 ماه و حسابرسی شده 6 ماهه سال 95 ، صورت های مالی 6 ماهه ، پیش بینی درآمد سال مالی 96 و پیش بینی حسابرسی شده را ارایه دهد. بانک پارسیان هم باید اطلاعات مربوط به پیش بینی 95 براساس عملکرد 6 ماهه حسابرسی شده، صورت های مالی 6 ماه حسابرسی شده، صورت های مالی 96 حسابرسی شده را منتشر کند.

به گفته وی "وپاسار و پارس" علاوه بر این موارد، عمکلرد ماهانه را هم منتشر نکرده اند.

بیگ زاده درباره آخرین وضعیت بانک صادرات هم به بورس پرس گفت: این بانک نامه توضیح لازم مربوط به مطالبات را به سازمان بورس ارسال کرده اما از احتمال تعدیل دیگری خبر داده که باید منتظر آن بود تا بعد از تکمیل اطلاعات و انتشار نکاتی توسط اداره نظارت بر ناشران بورسی ، زمینه بازگشایی "وبصادر" شود.

انتهای پیام


-معمولا در زمان هر انتخاباتی خصوصا ریاست جمهوری بورس بر سر دوراهی قرار میگیرد وامسال کانال های بورسی تلگرامی بر شدت این هیجان بلاتکلیفی افزودند
-
حمیدرضا مهرآور عنوان کرد:
دامنه نوسان پویا، عامل توسعه بازار سرمایه
مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک سامان تاکید کرد: به نظر می رسد برای رسیدن به شرایط ایده آل در بورس یکی از راه حل های در دسترس، بالا بردن تدریجی دامنه نوسان و پویا کردن آن است.


به رغم گذشت 50 سال از قدمت بازار سرمایه کشور، تنها 12 سال از تدوین و ابلاغ قانون بازار اوراق بهادار که مبنای شیوه فعلی معاملات است، گذشته و شاید معاملات پرحجم در این بازار قدمتی بیش از 6 سال نداشته باشد. در چنین شرایطی فرآیند تدوین مقررات و امور اجرایی معاملات، امری ضروری است و باید به شکلی تنظیم شود که چالشی برای سرمایه گذاران جدید ایجاد نکند.

حمیدرضا مهرآور مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک سامان، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در این خصوص می توان به اعمال دامنه نوسان 5 درصدی معاملات سهام بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران اشاره کرد که می تواند موجب اطمینان سرمایه گذارانی شود که با این بازار آشنایی چندانی ندارند.

وی با بیان اینکه در دیدگاه کلی اعمال محدودیت دامنه نوسان بر روی معاملات، مغایر با اهداف اصلی بازار سرمایه است، گفت: قراردادن دامنه نوسان محدود در معاملات سهام، موجب افزایش سفارش های خرید یا فروش بر روی قیمت سقف یا کف شده که همین موضوع صف های خرید و فروش کاذب ایجاد می کند.

وی ادامه داد: از طرفی قرار گرفتن در صف های خرید و فروش یا به اصطلاح پدیده صف نشینی موجب افزایش تعداد دفعات سفارش (به دلیل احتمال تخصیص بیشتر در خرید و...) و در نتیجه کند شدن سامانه معاملاتی می شود.

این کارشناس بازار سرمایه به سایر مشکلات دامنه نوسان غیر پویا اشاره کرد و بیان داشت: از دیگر مشکلات ایجاد محدودیت نوسانی کاهش نقدشوندگی بازار است. علاوه بر آن در صورت به وجود آمدن ریسک سیستماتیک در بازار و یا ریسک غیرسیستماتیک در سهم، محدود بودن دامنه نوسان می تواند موجب عدم شناسایی قیمت های واقعی سهم در معاملات شود.

وی افزود: اعمال محدودیت دامنه نوسان غیر پویا، موجب افزایش معاملات بدون پشتوانه تحلیلی و عدم کارایی تحلیل تکنیکال شده و به عنوان مانعی در راستای اجرای معاملات شرطی، الگوریتمی و ورود ابزارهای نوین مالی نظیر آپشن و آتی محسوب می شود. 

به گفته مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک سامان اعمال دامنه نوسان پویا در زمان بالا رفتن تدریجی قیمت سهم در بازارهای نو ظهور، می تواند فرصت مناسبی را برای ارزیابی مجدد و منطقی قیمت سهام به سهامداران ارائه کند که همین عامل موجب عدم ایجاد شوک های قیمتی زیاد به بورس و سهامداران در روزهای پرنوسان و هیجانی شده و در نهایت سرمایه اشخاص تازه وارد به بازار سرمایه به یکباره دستخوش تغییرات فراوان نخواهد شد.

وی با اشاره به تجربه سایر کشور ها در این زمینه، گفت: تجربه دیگر کشورها نشان می دهد کشف قیمت واقعی سهام مهم ترین هدف بورس ها در قانون گذاری مربوط به این حوزه بوده و معاملات در این بورس ها یا با دامنه نوسان بالاتر نسبت به کشورمان صورت می گیرد و یا با ایجاد حراج هر روزه در بازار (حراج ابتدای بازار، بین بازار، انتهای بازار یا ترکیبی از این سه) کشف نرخ ها عادلانه می شود.

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک سامان در پایان تاکید کرد: به نظر می رسد برای رسیدن به شرایط ایده آل در بورس یکی از راه حل های در دسترس، بالا بردن تدریجی دامنه نوسان و پویا کردن آن است.

وی افزود: می توان برای شرکت هایی که نقدشوندگی و شناوری پایین تری دارند دامنه نوسان محدودتر و شرکت هایی که شناوری بالاتر و قدرت نقدشوندگی بیشتری دارند دامنه نوسان بالاتری در نظر گرفت و این دامنه را بعد از گذشت مدتی افزایش داد تا در نهایت به حالت ایده آلی که در سایر بورس های دنیا تجربه شده است رسید.


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
[ دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 ] [ 7:38 ] [ حامد ]