close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس رشد محسوس گروه خودرویی

بورس رشد محسوس گروه خودرویی

سلام روز بخیر


-زوم بازار روی گروه غذایی
-رشد 1000واحد شاخص کل پیش بینی میشود
-شاخص مسکن هم مثبت
-شاخص دارویی نیز بسمت مثبت خواهد رفت
-ثشرق در محدوده زیر 1200ریال پیش بینی رشد اشاره شده بود الان 1390ریال
-پکرمان ممکن است صعود کند
-فاذر الان 3520ریال اشاره های ما در محدوده 3200ریال
-ثمسکن حجم خرید بالا امکان رشد ولی حقوقی عرضه میکند
-ولغدر در حال تثبیت مقاومت 1300ریال اشاره های ما در محدوده 1150ریال -
-نماد بورس حمایت 4300ریال الان 4500ریال مقاومت 4700ریال
-کفرا حمایت 2600مقاومت 3100 الان 2960ریال
-دامین 100ریال نوسان روزانه دارد
-از فرصتهای اصلاح قیمت موقت سعی کنید بدون هیجان بهره برداری کنید اگر سهم برای خرید به وفور هست عجله چرا
-
مدیرعامل کارگزاری سابق سهام عدالت، با پیش بینی اینکه صادرات ایران طی سال جاری افزایش خواهد یافت، ابراز داشت: در سال جدید به دنبال افزایش صادرات، رشد اقتصادی ایجاد خواهد شد و از این روی می توان انتظار رونق نسبی در اقتصاد را داشت.

 

 

به گفته مدیرعامل کارگزاری سابق سهام عدالت، سیاست های دولت در خصوص یکسان سازی ارز و ایجاد بازار مشتقه ارزی، کاهش سود سپرده های بانکی و همچنین اقدامات ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی در زمینه به کارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) به شفافیت اقتصاد به طور عام و تعمیق و گسترش بازار سرمایه به طور خاص می انجامد.  

محمد جواد شیخ، مدیرعامل کارگزاری سابق سهام عدالت، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با پیش بینی اینکه صادرات ایران طی سال جاری افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: در سال جدید به دنبال افزایش صادرات، رشد اقتصادی ایجاد خواهد شد و از این روی می توان انتظار رونق نسبی در اقتصاد را داشت.

وی با اشاره به سیاست دولت در یکسان سازی نرخ ارز گفت: یکی از فاکتورهایی که در رشد اقتصادی کشور اثرگذار است، یکسان سازی نرخ ارز و تک نرخی کردن آن است.

محمدجواد شیخ در همین زمینه ادامه داد: از طریق بازار مشتقه ارزی، نه تنها تقاضاهای آتی ارز پوشش داده می شود، بلکه از این طریق نوسانات قیمت ارز و تبعات غالبا منفی آن بر اقتصاد کشور به طور عام و بازار سرمایه به طور خاص، کنترل می شود.

وی سیاست های بانک مرکزی در کاهش نرخ بهره سپرده های بانکی را عامل موثر دیگری در رشد اقتصادی کشور خواند و ابراز داشت: افزون بر یکسان سازی نرخ ارز، کاهش سود سپرده های بانکی، رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت.

مدیرعامل کارگزاری سابق سهام عدالت افزود: طبیعی است که با کاهش سود سپرده های بانکی، سرمایه هایی که به صورت سپرده در بانک ها نگهداری می شوند، به صورت سرمایه گذاری در صنایع جذب می شوند. سرمایه گذاری در صنایع نیز به رشد و توسعه اقتصادی کشور نیز می انجامد.

وی اقدامات دکتر شاپور محمدی در خصوص شفاف سازی صورت های مالی شرکت ها و به کارگیری استانداردهای IFRS و همسویی آن را با اقدامات دکتر سیف را به فال نیک گرفت و خاطرنشان کرد: اقدامات دکتر شاپور محمدی در خصوص تاکید بر شفافیت شرکت های مالی و به کارگیری استانداردهای IFRS ، باعث شده که اعتماد به بازار سرمایه بازگردد.

این مقام مسوول ادامه داد: بدیهی است هر چقدر که شرکت ها از شفافیت مالی بیشتری برخوردار باشند، اعتماد و اتکا به بازار سرمایه افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه اساس گزارش هایی که با استانداردهایIFRS تهیه شده است با استاندادهای بین المللی و نه استانداردهای ملی همخوانی دارد، تصریح کرد: استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS)، زبان مشترک در گزارش های مالی است که در تمام دنیا یکسان تعبیر و برداشت می شود.

شیخ یکی از نقش های بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) را جذب سرمایه گذاری خارجی دانست و عنوان کرد: براساس برنامه ششم توسعه باید شرایط برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور تسهیل شود. در این مسیر لازم است افزون بر جذب سرمایه های داخلی از ظرفیت سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی استفاده شود؛ البته انجام این مهم نیازمند اتخاذ تدابیری مناسب است و مسیر آن با اجرایی شدن IFRS  هموار شده است.


-
سال 96 سال فرصت هاست. سالی که می توان پتانسیل های بالقوه را بالفعل کرد و با اتخاذ سیاست های درست و هوشمندانه دولت منتخب در عرصه سیاسی و آثار آن در حوزه های اقتصادی، تحرکی در اقتصاد کشور ایجاد کرد به طوری که بتوان در سال های آینده نتایج ان را آشکارا لمس کرد.
 

بازار سرمایه در سال 96 تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری و همچنین نوسانات قیمت نفت و ارز قرار دارد، البته تحرکات مسکن و تبعات ناشی از آن در صنایع بالادستی را نیز باید در سال جاری جدی گرفت.

مهرزاد جهانی، تحلیلگر بازار سرمایه با بیان این مطلب به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: انتخابات ریاست جمهوری شاید مهمترین واقعه پیش رو باشد که سیاست های اتخاذی دولت منتخب چشم انداز بسیاری از شرکت های فعال در بازار سرمایه را رقم می زند.

این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به رشد قیمت ارز در سال جاری گفت: تقریبا اکثر کارشناسان در رشد نرخ ارز در سال 96 و بعد از انتخابات ریاست جمهوری اتفاق نظر دارند. به عبارتی هر ساله نرخ ارز باید به میزان تفاوت تورم کشورمان و آمریکا تغییر کند که گاه دولت با عرضه ارزهای فروش نفت، افزایش نرخ ارز را کنترل می کند که این سیاست ها مقطعی است و به مرور ارز به نرخ واقعی خود خواهد رسید.

وی با بیان اینکه بر اساس داده های تاریخی، در آستانه انتخابات انتظار بازاری پرتقاضاتر می رود، اظهار داشت: بسیاری از شرکت های فعال بازار سرمایه، صادرات محور هستند و یا برخی از محصولاتشان را صادر می کنند، بنابراین نوسانات نرخ ارز به فراخور میزان صادرات بر سودآوری آنها تاثیرگذار خواهد بود. بخش بزرگی از پتروشیمی ها و تولید کننده های فلزات اساسی در این دسته قرار دارند که با وجود انتظار رشد دلار در سال 96 می توانند مورد بررسی بیشتر قرار گیرند.

 جهانی ادامه داد: از سویی دیگر بسیاری از شرکت ها مانند دارویی ها و خودرویی ها مصارف ارزی بالایی دارند که افزایش نرخ ارز می تواند تا حدودی موجب کاهش سودآوری انها شود اما با توجه به پتانسیل هایی که در فضای پسابرجام وجود دارد و می تواند اجرایی شود با مزیت های فراوانی مواجه هستند و تحول آنها با فرض افزایش قیمت ارز در سال جاری دور از ذهن نیست.

وی با بیان اینکه با استفاده از فرصت های پیش رو پسابرجام و کاهش تنش های بین المللی شاهد رونق در اقتصاد کلان و شرکت های فعال خواهیم بود، اظهار داشت: قاعدتاً دولت حاضر به دلیل مسلط بودن در رویه ای که برجام طی کرده است می تواند کارایی بهتری داشته باشد بنابراین انتخابات پیش رو از اهمیت دوچندانی برخوردار است. دولت آینده از یک سو می تواند با اتخاذ تدابیری ویژه، اقتصادی را که در شرایط بسیار حساسی قرار دارد در جهت اهداف متعالی پیش ببرد و یا اینکه ضربات جبران ناپذیری بر پیکره آن وارد کند.

جهانی در ادامه به اهمیت بازار مسکن در ایجاد رونق اشاره کرد و گفت: یکی از بازارهایی که قطعا در جهت خروج از رکود مورد توجه دولت آینده قرار می گیرد، تحرک در بازار مسکن خواهد بود به طوری که رونق این حوزه از اقتصاد موجب تحرک در بسیاری از صنایع بالادستی مانند فلزات اساسی، سیمان و کاشی سرامیک می شود و بدین ترتیب شاهد خروج ملایم اقتصاد از رکود خواهیم بود.

جهانی در بخش پایانی گفتگو با "سنا" به روند حرکتی قیمت نفت پرداخت و گفت: شواهد نشان می دهد قیمت نفت نیز در سال 96 روندی رو به رشد داشته باشد و یا حداقل در قیمت های فعلی به ثبات برسد. و از آنجایی که سود و زیان بسیاری از شرکت های بازار سرمایه به نوسانات قیمت نفت وابستگی دارند بدین ترتیب شرکت های تولید کننده و برخی مصرف کننده های فرآورده های نفتی اعم از پالایشگاه ها و برخی پتروشیمی ها از این موضوع متأثر می شوند.

این کارشناس و فعال بازار سرمایه تصریح کرد: سال 96 سال فرصت هاست. سالی که می توان پتانسیل های بالقوه را بالفعل کرد و با اتخاذ سیاست های درست و هوشمندانه دولت منتخب در عرصه سیاسی و آثار آن در حوزه های اقتصادی، تحرکی در اقتصاد کشور ایجاد کرد به طوری که بتوان در سال های آینده نتایج ان را آشکارا لمس کرد.

 

--ولملت اشاره شده بود در محدوده 1050و1100ریال الان 1209ریال
-خپارس قصد عبور از مقاومت 1000ریال را دارد
-
-
--
-
-
-
-
-
-
--

-
-
-
-کانال ما درتلگرام

telegram.me/talarbourseiran

[ دوشنبه 21 فروردين 1396 ] [ 7:22 ] [ حامد ]