close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بورس تمرکز در بازار پایه

بورس تمرکز در بازار پایه

سلام روز بخیر


-تمرکز رشد در لکما اصلاح در خصدرا
-بورس پرس خبر می دهد:

افزایش سرمایه ۲۲.۶ هزار میلیاردی ۱۵۴ شرکت در سال گذشته/فهرست۱۷ تجدید ارزیابی

سال گذشته ۱۵۴ شرکت بورسی و فرابورسی بیش از ۲۲.۶ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه دادند که بیش از ۵ هزار میلیارد تومان آن مربوط به ۱۷ افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نگاهی به نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه ها و پروژه ها در سال گذشته نشان می دهد که بیش از 31 هزار میلیارد تومان از طروق مختلف در بازار سرمایه تامین شده که نسبت به مدت مشابه سال 94 با حدود 38 هزار میلیارد تومان، حکایت از کاهش 22 درصدی دارد.

در این میان سهم تامین مالی از روش افزایش سرمایه ها شرکت های بورسی و فرابورسی بیش 22.6 هزار میلیارد تومان و انواع اوراق و تاسیس شرکت ها بیش از 8.5 هزار میلیارد تومان است.

براساس این گزارش، طبق اعلام مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس ، درسال گذشته 154 شرکت (شامل 96 شرکت بورسی و 58 شرکت فرابورسی) بیش از 22.6 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داده اند. 

همچنین در برابر تاسیس دو شرکت اعتباری ثامن و بیمه حکمت صبا با سرمایه 300 و 250 میلیارد تومانی،  14 اوراق مشارکت، اوراق اجاره و مرابحه به ارزش تقریبی 8.05 هزار میلیارد تومان منتشر و پذیره نویسی شده اند.

این درحالی است که 50 درصد افزایش سرمایه ها مربوط به مطالبات و آورده نقدی سهامداران و بیش از 3 هزار میلیارد تومان از سود انباشته و 2.9 هزار میلیارد تومان هم از محل اندوخته ها است. سهم افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها نیز بیش از 5 هزار میلیارد تومان است.

فهرست 17 شرکتی که از تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه دادند

براساس این گزارش، 17 شرکت بورسی و فرابورسی که از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه داده اند شامل ذوب آهن، پارس خودرو، پلی اکریل، آهنگری تراکتور سازی، ایرکا پارت صنعت، لیزینگ غدیر، مالیبل سایپا، فنرسازی زر، پلاسکو کار سایپا، ماشین سازی نیرو محرکه، قند تربت جام، فولاد کاویان، سرامیک اردکان، سایپا کاشان، سایپا دیزل، کابل البرز و آلومینوم ایران، هستند.


-ولغدر اشاره های مکرر ما در محدوده 1100ریال الان بالای 1200ریال
-وبصادر ممکن است به بازار پایه منتقل شود این انتقال محاسنی دارد .....یعنی شوک شدید به شاخص کل بورس وافت بورس نمیشود
-زیر پوست بازار یک رشدی دیده میشود البته باور کردنش کمی سخت است ولی چاشنی رشد مهیا است
-ونفت الان 1913 ریال حمایت 1800ریال
-واتی حمایت  1800و1700ریال مقاومت 2000و2200ریال الان 1900ریال
-پیش بینی ما درست بود بازار پایه متعادل شده وبعد سیزده تمرکز برروی بازار های اصلی بورس وفرا بورس خواهد بود 
-روزهای قبل گفتیم با متعادل شدن لکما بازار پایه به تعادل میرسد
-فراموش نکنید عادت کنید هر روز به سایت ما سری بزنید شاید در چهل خط نیم خطی مطلب درست باشد

-تقدیم به تمام دوستان سهام دار

http://www.aparat.com/v/yPUEh


-در بازار پایه باید منتظر اصلاح قیمت باشید یک رشد شارپی نزول تدریجی به همراه خواهد داشت
-در گفت و گو بورس پرس با معاون بورس تهران اعلام شد:

احتمال حذف بانک صادرات از بورس و انتقال به بازار پایه فرابورس

معاون ناشران و اعضاء بورس تهران از احتمال حذف بانک صادرات از بورس و انتقال به بازار پایه فرابورس بزرگترین بانک بازار سهام خبر داد.

روح الله حسینی مقدم در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، در پاسخ به این سئوال که با توجه به توقف بیش از 6 ماه بانک صادرات ( از اواخر تیرسال گذشته تا امروز) و عدم ارایه اطلاعات لازم به بورس ، تکلیف بزرگترین بانک بازار سهام چه می شود؟ اظهار داشت: اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و شرکت بورس از ماه ها قبل پیگیر بازگشایی نمادهای مهمی چون بانک ها بودند. در این میان بانک صادرات تا اواخر سال گذشته اقدام به ارایه همه اطلاعات نکرد.

وی ادامه داد: هر چند "وبصادر" در آخرین ساعت روز کاری سال گذشته اولین درآمد هر سهم سال مالی 96 را ارایه کرده اما هنوز گزارش حسابرسی شده را در کدال منتشر نکرده و نامه مربوط به توضیحات مدیران را ارایه نکرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به این وضعیت و براساس مفاد 42 دستورالعمل پذیرش شرکت ها ، آن دسته از شرکت ها مانند بانک صادرات که با توقف بیش از 6 ماه نماد روبرو هستند، برای حذف از بورس به هیات پذیرش اوراق بهادار بورس پیشنهاد می شود و این هیات که اردیبشهت ماه طبق روال هر ساله اقدام به طبقه بندی جدید شرکت ها در بورس می کند، تصمیم گیری خواهد کرد.

حسینی مقدم افزود: بنابراین در صورت موافقت هیات پذیرش اوراق بهادار بورس ، بانک صادرات به همراه چند شرکت دیگر از بورس حذف و به بازار پایه فرابورس منتقل خواهند شد.

انتهای پیام


-با درج نماد بزرگ ترین شرکت پرداخت الکترونیک ایران ؛
-در معاملات امروز بورس ؛


-وبلاگ سوم ما در پست اول پنجاه لینک بورسی داشت بیش از 20 لینک فیلتر شدند حالا پست اول شاید ده لینک بدرد بخور باقی مانده باشدهمین لینک http://www.samandr.blogfa.com


-مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در گفتگو با اقتصاد آنلاین عنوان کرد:


-تا چهارده فروردین خدا نگه دار
-
-
-
[ چهارشنبه 09 فروردين 1396 ] [ 8:33 ] [ حامد ]