close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
tsetmcوبصادرباز شود بازار شفاف تر میشود
loading...

نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

سلام روز بخیر-فاذرفروشندگان روز قبل واقعا اماتورهای دست اول-فملی حمایت اول 1900حمایت دوم 1800 ریال الان 1995ریال--بعد عید حسرت دسبحا 5300ریالی را......-بعید میدانم حکشتی تا 3000ریالریال افتکند الان 3588ریال-بازار قبل عید معمولا بازار کم عمقی خواهد بود با نوسانات تک سهم هایی خاص-مدیرعامل شرکت…

سلام روز بخیر


-فاذرفروشندگان روز قبل واقعا اماتورهای دست اول
-فملی حمایت اول 1900حمایت دوم 1800 ریال الان 1995ریال-

-بعد عید حسرت دسبحا 5300ریالی را......
-بعید میدانم حکشتی تا 3000ریالریال افتکند الان 3588ریال

-بازار قبل عید معمولا بازار کم عمقی خواهد بود با نوسانات تک سهم هایی خاص
-مدیرعامل شرکت اعلام کرد:

اخبار خوش "شپلی" و شمارش معکوس بازگشایی نماد/دغدغه رئیس جمهور و...

مدیرعامل پلی اکریل با اعلام آخرین وضعیت و شمارش معکوس برای بازگشت به بورس، گفت: پلی اکریل دغدغه رئیس جمهور، معاون اول، وزیر صنعت و... است و می تواند به قطب نساجی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پلی اکریل یکی از پرچالش ترین شرکت های بورسی سال جاری است که بعد از توقف نماد از 28 فروردین و شکل گیری نگرانی سهامداران، با نهایی شدن افزایش سرمایه 627 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در 23 دی و همچنین مساعدت های دولت ، وارد مرحله تازه ای از حیات شد.

در این میان "شپلی" عملکرد 12 ماهه سال مالی آذر 95 را با سرمایه جدید ، 295 ریال زیان و اولین پیش بینی درآمد سال مالی آذر 96 را با زیان 223 ریالی همراه کرده اما برای بازگشایی نماد ، شاید به گزارش های حسابرسی شده 6 و 12 ماهه سال مالی 95 و احتمالا" گزارش حسابرسی شده اولین درآمد سال مالی آینده نیاز باشد.

با این اوصاف در شرایطی سهامداران این شرکت بورسی در انتظار بازگشت به بورس آن بعد از حدود 11 ماه دوری هستند که مدیرعامل آن با برگزاری برنامه خبری، واقعیت های از گذشته بیان و آخرین وضعیت را اعلام کرد تا سهامداران در جریان چند و چون این شرکت باشند.

پلی اکریل دغدغه رئیس جمهور، معاون اول، وزیر صنعت و...

براساس این گزارش، عباسعلی پورسیدی درباره شرایط گذشته "شپلی" ، گفت: سال 95، نقطه عطف مشکلات پلی اکریل بود. نبود نقدینگی از سنوات گذشته و فوت العقیلی ( مالک اصلی شرکت) باعث شد تولید سال جاری به شدت کاهش یابد و همزمان هزینه های جاری از جمله تعدد نیروی انسانی بیشتر شود.

وی ادامه داد: با این همه، مردادماه سال جاری شرکت با کمک شورای تامین استان ، تحت پوشش قانون حمایت از صنایع قرار گرفت که در واقع نه به معنای قانون تجارت بلکه از منظر عرفی به ورشکستگی رسیده بود. اما دولت تنخواه 20 میلیارد تومانی را برای راه اندازی خط تولید پرداخت کرد و قرار است 20 میلیارد دیگر هم پرداخت شود که طبق آخرین پیگیری ها، اسناد اداری به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده شده و در انتظار پرداخت است.

این مقام مسئول دیون شرکت را تا آذر سال گذشته حدود 400 میلیارد تومان و مطالبات نیروی انسانی را حدود 50 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: در حالی تاکنون 20 میلیارد تومان به شرکت تزریق و 13 میلیارد تومان از طریق تولید پلی استر برگشت شده که از این محل هزینه های حقوق نیروی انسانی پرداخت خواهد شد. همچنین به دستور وزیر صنعت، 20 میلیارد دیگر پرداخت خواهد شد و هر لحظه آماده دریافت آن از سوی سازمان برنامه هستیم.

به گفته پورسیدی با ضمانت دولت، دو وام 10 میلیاردی از بانک ملی و صنعت و معدن دریافت شده و مقرر است 25 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای خرید مواد اولیه دریافت شود.

وی بابیان اینکه با حضور هیات اجرایی قوی ، این توانایی وجود دارد که ظرفیت های بالقوه شرکت ، بالفعل شود، افزود: موضوع پلی اکریل دغدغه رئیس جمهور، معاون اول، وزیر صنعت و رئیس سازمان برنامه و بودجه بوده و در مورد آن اجماع ملی شکل گرفته است.

مذاکره با تاجر بزرگ ایرانی و برنامه تولید

این درحالی است که با توجه به سرمایه پذیر بودن "شپلی"، سرمایه گذاران متعددی وارد مذاکره شده اند و در این میان با یک تاجر بزرگ ایرانی توافقاتی برای 50 میلیون دلار شده و تنها مسئله که با دستور رئیس جمهوری قابل حل است ، تضمین دولت است تا این فاینانس نهایی شود.

مدیرعامل پلی اکریل با اعلام برنامه انحلال کلیه شرکتهای کوچک و کاغذی که با انحلال 4 شرکت شروع شده ، ادامه داد: با توجه به در اختیار داشتن مجهزترین مخارن کالای کلین کشور در بندر ماهشهر ، هیچ مشکلی در این حوزه نبوده و تمرکز اصلی بر خط تولید اکریلیک تنها محصول انحصاری شرکت بوده و در صورت ساماندهی تولید، هیچ رقیبی هم نخواهد داشت.

پورسیدی ادامه داد: به این ترتیب، برنامه تولید به این صورت است که به گونه ایی ادامه مسیر بدهیم که همواره 5 هزار تن محصول در مخازن کارخانه،
5 هزار تن در مخازن ماهشهر و 5هزارتن در مسیر داشنه باشیم. چرا که به علت بالا بودن هزینه ها، نمی توانیم تولید را قطع کنیم. در این میان تنها کسری، مواد اولیه است که با باز شدن گشایش اعتبارها حل خواهد شد.

توان تبدیل شدن به قطب نساجی

وی با اشاره به حضور 2500 نیروی انسانی مستقیم و غیر مستقیم متخصص که متناسب با بهره برداری 100 درصدی کارخانه بوده، ادامه داد: به دلیل تغییر ساختار مالی، مجبور به تعلیق تعدادی از نیروهای متخصص برای مدتی محدود خواهیم بود. دراین میان حقوق شب عید نیروی انسانی قطعا بصورت علی الحساب پرداخت خواهد شد و در طول تعلیق ، سنوات محاسبه می شود.

این مدیر ادامه داد: درحالی پلی اکریل می تواند به قطب نساجی تبدیل شود که وظیفه اصلی ما ، فظ اشتغال و امانتداری برای سهامدار بوده و بر همین اساس ، بیشتر از منفعت به دنبال تولید بوده و پیشنهادهایی هم برای توسعه کارخانه و فروش نقدی و در نهایت خروج از زیان و رسیدن به سود داریم.

شمارش معکوس برای بازگشت به بورس "شپلی"

پورسیدی با اعلام از سرگیری ارتباط با مسئولان سازمان بورس و تشکر از مدیران و کارشناسان نهاد ناظر بازار سرمایه، درباره بازگشایی نماد "شپلی" هم گفت: طی روزهای آینده اطلاعات درخواستی سازمان بورس ارایه می شود تا در اولین فرصت و شاید همین هفته ،نماد شرکت باز شود.

احتمال درخواست افزایش سرمایه 600 درصدی

وی در مورد احتمال ارایه درخواست افزایش سرمایه در صورت تمدید معافیت مالیاتی از طبقه ماشین آلات وتجهیزات هم گفت: اگر چنین امکانی فراهم شود قطعا سال آینده درخواست افزایش سرمایه حدود 600 درصدی به سازمان بورس خواهیم داد. چون هزینه استهلاک در برابر تولید، عدد قابل توجهی نخواهد بود.

انتهای پیام


-در پی عدم اجرای دستورالعمل جدید سازمان بورس رقم خورد:

عدم تمکین مدیران صندوق ها برای ورود به بازار سهام و واکنش خنثی متولیان بورس


-ارفع صف فروش حمایت اول 2800ریال
-فاسمین حمایت اول 3300ریال حمایت دوم 3000ریال الان 3501 ریال
-هنوز دارم به حماقت فروشندگان فاذر فکر میکنم
-دسبحاافت کند خریدار زیاد دارد ولی رو به رشد است
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-کانال ما در تلگرامtalarbourseiran@از سمت چپ سایت با گوشی همراه کانال را جوین کنید


درباره
نظرات () تاریخ : شنبه 14 اسفند 1395 زمان : 7:11 بازدید : 85 نویسنده : حامد
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط محمود در تاریخ 1395/12/14 و 10:30 دقیقه ارسال شده است

باسلام، استاد گرامی خرید ومعادن را به صلاح میدانید؟
پاسخ : سلام ومعادن حمایت 1250ریال مقاومت 1400و1500ریال

این نظر توسط محمد در تاریخ 1395/12/14 و 9:44 دقیقه ارسال شده است

سلام حاجی
وتوسم باید بیشترش رصدش کرد .هم حجم معاملاتش بیشتر شده هم دارد خودش می رساند به بالای از نظر پر بیینده ها .اشتبه نکنم خبرهای رانتی تو سهم است خبری نداریم

این نظر توسط بزرگمهر در تاریخ 1395/12/14 و 9:39 دقیقه ارسال شده است

سلام و خسته نباشید
امید که هفته پیش رو برای آقا حامد نکته سنج و شیرین قلم و سایر کاربران گرامی پر سود باشد . این روز ها شایعه های زیادی در فضای مجازی راجع به خرابی اوضاع بانک ها بر سر زبان است و هر روز پست یا پست های جدید در فضای مجازی بازنشر داده می شود آن هم با ادبیاتی کاملا تحریک کننده که اعصاب مخاطب کم تجربه را شدیدا تحریک می کند . واقع این است که درست است که وضع بانک ها جالب نیست و زیان دهد هستند ولی کار به افلاس نرسیده است زیرا بانک مرکزی دخل و خرج بانک ها را تحت پایش دارد و بخوبی از پیامد های ناگوار قرار گرفتن بانک ها به ویژه بانک های خصوصی یا نیمه دولتی در وضعیت قرمز آگاهی دارد لذا بهتر است کاربران بورسی عاقلانه رفتار کنند و کمتر به این قبیل شایعه ها ، که ممکن است در آستانه انتخابات ریس جمهوری شدت بیشتری هم بگیرد، توجه کنند و سعی کنند مراتب را از مراجع رسمی بانک مرکزی پیگیری کنند خدا قوت
پاسخ : سلام ودرود برشما

این نظر توسط ali در تاریخ 1395/12/14 و 9:20 دقیقه ارسال شده است

با سلام استاد تو چه قیمتی وارد کروی بشیم منفی امروز چطوره
پاسخ : سلام بنظر من حمایت اول 2200ریال است اگر بالاتر وارد میشود حد ضرر تعیین کنید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
 • 1397
 • صفحات جداگانه
 • لینکهای مهم بورس
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 710
 • کل نظرات : 4190
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 377
 • بازدید امروز : 62
 • باردید دیروز : 1,516
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 125
 • بازدید هفته : 62
 • بازدید ماه : 25,044
 • بازدید سال : 70,756
 • بازدید کلی : 1,328,405
 • کدهای اختصاصی
  کانال ما در تلگرامapsahm@ این سایت محل یاد اشتهای شخصی ما ومحل گفتگوی بورسی اقوام و دوستان است. سلب مسئولیت برای هر گونه خرید وفروش سهم با مشاوران مجوز دار بورسی وکارگزاران خبره بورسی تماس بگیرید با تقلید از هیچ سایت ویا وبلاگ ویا کانال تلگرامی سهم خرید وفروش نکنید بهترین راهکار جلوگیری از ضرر خرید پله اول یکصد هزار تومان می باشد ضمنا چون ما مجوز مشاوره نداریم برای همیشه در بخش نظرات به احترام رعایت قانون جواب نظر را نمیدهیم صرفا نظرات وگفتگوهای شما درج میشود. بخش عضو گیری واطلاعات کاربری نیز تعطیل است.